Dunántúli Napló, 1980. augusztus (37. évfolyam, 210-239. szám)

1980-08-18 / 227. szám

Keszthely-PVSK 2:2 (2:2) Keszthely, 3800 néző. V,: Win. ner. Keszthely: Béres — Varga, Fiié, dr. György, Antoni - Ba­gó, Pál, Rácz L. Bogáti (Cédu­la, a 19. percben, Németh a 75, percben), — Simon, Sí ráki. Ed­ző: Gellei Imre. PVSK: - (-leúsz­nék — Hüber, Szabó, Németh, Szőcs — Grünwöld, Kaszás, Kresz — Tóth, Horváth (Skáfár, a 75. percben), Varga. Edző: Rónai István. A 8. percben védelmi hibából Horváth a vendégeknek szerez­Szekszárd, 2000 néző. V.: Horváth. Szekszárdi Pólyák - Tóth, Bonyai, Somodi, Varga — Weitner, Koroknai (Vasvári, a 70. percben), Báli — Lauer, Orosz (Pölöskei, az 52. perc­ben), Pásztor. Edző: Macjashá- zi József. Sopron: Horváth Gy. — Lipóth, Drázsnyák, Huber, Nagy — Békefi, Deák, Horváth L. (Németh l„ a 82. percben) — Varga, Makai (Trischler, a szünetben), Pánczél. Edző: Mi- halecz Boldizsár. A 7. percben Tóth ívelt kapu elé, azegyikvédő a 16-oson be­lül kézzel ért a labdához (11- es). A büntetőt Somodi érté­kesítette (1 :0). A 32. percben Lipóth hátulról kíméletlenül be­lerúgott a mellette - elhúzó Lauerbe, ezért a játékvezető kiállította. Szünet után az 50. percben Sellye, 1100 néző. V.: Gra- vecz. Sellye: Kollár — Elmayer, Hosszú, Krén, Lombosi — Vass, Otártics, Markovics — Szaba­di, Szabó, Gojág (56. percben Varga). Edző: Koller Nándor. Pét: Ágoston — Obuch — Stie­ger, Gáspár, Borsfái — Hódo- si, Balogh, Czuczka (46. perc­ben Kiss), Pintér, Kustos, Úr. Edző: Kerekes Imre. Nagy lendülettel kezdett a Sellye. Az 5. percben Gojág szögletét Ágoston a gólvonal­ról mentette. A 7. percben Vass beadását Szabó az 5-ös- ről mellé lőtte. A 15. percben Szabadit akasztották, a sza­badrúgást Gojág lőtte, a lab­da elkerülte a kaput. A 22. percben Steiger buktatta Vasst, a 16-oson belül. A 11-est Go­Dombóvár 2000 néző, V.: Ágoston. Dombóvár: Foki - Lakos, Horváth, Magyar, in­gert — Herbst. Nagy, Biczó (Lamm a 63. percben) - Iván, Banaf, Landek. Edző: Herber József. Olajbányász: Meggy i- morecz — Gondos, Englóner, (Savanyó a 46. percben) Si­mon, Müller - Kormos (Balogh a 63. percben). Csepregi, Si- monecz - Füle dr., László, Bé­lák. Edző: Madár Gábor. A 10. percben Herbst kilé­pett a lesre játsszó védők kö­zül, lövése Meggyimoreczről Landek elé került, akinek lövé­te meg a vezetést. A 18. perc­ben Bogátit a büntetőn belül felvágták, a 11-est Antoni a há­lóba lőtte 1:1. A 30. percben baloldali támadás után Rácz 10 méterről o léc alá lőtt (2:1). A 32. percben szöglet után Var­ga egyenlített (2:2). A második félidőben a hazaiak eredmény­telen szögleteket harcoltak ki. A 69. percben Filó a 74. percben Grünwald sárga lapos figyel­meztetést kapott. Jók: Filó, dr. György, Bagó, Sziráki, ill. Hor­váth, Kaszás.-----------------*-----------------­s akk-matt a Dózsa védelme, a csereként beállt Trischler lövé­se Pólyákról kiperdült, Pánczél elől nehezen szabadította el a védelem. Az 57. percben kor­szerű, gyors ellentámadás vé­gén egyenlített a vendégcsa­pat Huber révén (1:1). A 60. percben Varga ívelte kapu elé a labdát, Bonnyai mellel so­dorta el a labdát, a játékve­zető kezezést látott és 11 -est ítélt. Huber büntetőjét Pólyák kivédte. A 83. percben a ka­pura törő Pölöskei Tabát Hor­váth Gy. az 5-ösön elhúzta, 11-es. A büntetőt Somodi ér­tékesítette (2:1). Kínkeserves győzelme ellené­re csalódást okozott a hul­lámvölgyben lé' ő indiszponált szekszárdi együttes. Jók: So­modi, Pólyák, Bonnyai, illetve Drázsnyák, Deák, Horváth L. Fekete László jág a kapusba lőtte, a visz- szG^attanó labdát a hálóba to­vábbította (1 :0). Szabó, Sza­badi volt a labda útja, Sza­badi 16 méterről kapu fölé bom­bázott. Támadtak a hazaiak. Szabadit akadályozták a védők. Harminc méterre a kaputól. A szabadrúgást a sorfal mellett Otártics a hálóba küldte (2:0). Szünet után, az 50. percben Pintér jó helyzetben sem ta­lált be a sellyeiek kapujá­ba. Rákapcsoltak a vendégek, a 75. percben Kustos elhúzott a balszélen, beadásával Pin­tér a kapust találta el. Küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a Sellye, a másodikban Pét tá­madott többet. Boy István se 16 méterről a bal felső sa­rokba került. (1:0). A 30. perc­ben Ivón 25 méterről ritkán lát. ható nagy gólt lőtt a bal fel­ső sarokba (2:0). A 77. perc­ben László baloldali szögletét Füle dr. fejelte kapura (2:1). A 79. percben Füle dr. beadását a menteni akaró Lakos saját kapujába fejelte (öngól, 2:2). A lelkes újonc ellen szeren­csével vitte el az egyik pontot ez Olajbányász. Jók: Foki, Horváth, Landek, Iván, ill. Si- monecz, Csepregi, Savanyó, Ba­logh. Gál István AZ NB II. ÁLLÁSA 1. Bauxitbányász 3 3 — 7-2 6 2. Olajbányász 3 2 1- 8r4 5 3. Haladás 3 1 2 — 6-2 4 4. Ajka 3 2 — 1 5-1 4 5. Sellye 3 2 — 1 6-4 4 6. PVSK 3 1 2 — 4-3 4 7. Komló ' 3 2 — 1 3-2 4 Mohács-Vém. 3 2 — 1 3-2 4 9. MAV-DAC 3 1 2 — 1-0 4 10. Sabaria 3 1 1 1 3-3 3 11. Bábolna 3 1 1 1 2-2 3 12. Dombóvár 3 1 1 1 5-6 3 13. Keszthely 3 1 1 1 5-6 3 14. Szekszárd 3 1 1 1 2-3 3 15. Sopron 3 1 — 2 6-6 2 16. NIKE-Fűzfö 3 1 — 2 3-4 2 17. Várpalota 3 — 1 2 2-7 1 18. Bakony Vegyész 3 — 1 2 1-6 1 19. Pét 3 — —■ 3 2-6 — 20. Rákóczi 3 — — 3 0-5 — MVTE- Rákóczi SE 1:0 (1:0) Tata, 400 néző. V.: Tapolcai. Mohács: Perjési — Farkas, Rótt, Alsóvölgyi, Lőrincz — Hancz, Schwarczkopf, Dárdai, dr. Zsolt (Pirkhoffer a 64. percben), — Lingl, Jónás (Havasi, o 74 perc­ben). Edző: Mathesz Imre,. Rá­kóczi SE: Farkas — Andreánszky, Törő, Balogh B., Ilosvai — Dróz- nik, Kakas, Bartik - Dobos, Ho- dászi (Mosonyi, az 58. percben), Dómján. Edző: Sólymos Tibor. A 29. percben Lingl elcsípte o 16-os előtt Ilosvai rossz át­adását és lövése a kapu köze­pében kötött ki. (1:0). Alacsony színvonalú mérkőzésen a ven­dégcsapat szerencsés góllal sze­rezte megi a qyőzelmet. A lé- lektelenül játszó hazaiakkal szemben, akik a kapura nem jelentettek veszélyt. Jók: Rótt, Lőrincz, Lingl, ill. Ilosvai. NB II. további eredményei: Fűzfő-Sabaria 0:1 (0:1); Ha­ladás—Bakony Vegyész 4:0 (1:0): Várpalota—Ajka 0:4 (0:2); Bábolna—MÁV DAC 0:0. £ NYITRA. Vasárnap nagy­szabású nemzetközi atlétikai versenyre került sor, amelyen magyarok is részt vettek. Kö­zülük hárman győztek, s a legkiemelkedőbb teljesítményt a hármasugró Bakosi érte el, aki legyőzte az olimpiai bajnok szovjet Uudmaet. 1. Bakosi (magyar) 16,60 m; 2. Uudmae (szovjet) 16,21. # BRNO. Vasárnap 200 ezer néző volt kíváncsi a motorke­rékpáros gyorsasági világbaj­nokság újabb futamára, a csehszlovák nagydíjra, amelyen magyarok is rajthoz álltak. Kö­zülük a 125 köbcentiméteres kategóriában Drapál János a 6. helyen végzett. P BÉCS. A Forma 1-es ver­senyautók idei világbajnoki fu­tamai során vasárnap délután az osztrák Grand Prix kereté­ben a zeltwegi pólya volt a színhelye a 10. pontszerző via­dalnak. Hatvanezer néző volt kíváncsi a nagy versenyre, amelynek 54 körös, 320 kilo­méteres távja nagyszerű küz­delmeket hozott. A győzelmet a francia Jabouille szerezte meg, de csak másodpercekkel tudta megelőzni a világbajno­ki éllovas ausztrál Jonest, az argentin Reutemannt és a francia Laffitet. • PALMA DE MALLORCA. Az AP jelentése Szerint az Abano teremben folyó , Por- lisch—Hübner sakkvilágbajnok jelöltjei elődöntő párosmérkő­zés szombati, 8. játszmája a 41. lépésnél a nyugatnémet nemzetközi nagymester némi előnyével függőben maradt. A párosviadal jélenleai állása: 3.5:3.5 (1). A komlói Bányász—Bauxitbányász mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a szerencse Sudár Györgynek (Pécs, Sarohin tábornok u. 34.) kedvezett, nyereményét a 100 forin­tos vásárlási utalványt postán küldjük el részére. A lapunk­ból kivágott szelvényeket szombaton déli 12 óráig kell elkül­deni szerkesztőségünk címére (Pécs, Hunyadi u. 11. 7601). Fömérkőzés: PVSK—Sellye: ............................................................................ Pótmérkőzés: MVTE-Várpalota: ................................................................. A pályázó neve: ................................................................................................... A pályázó lakcíme: ........................................................................................... Szekszárd-Sopron 2:1 (1:0) Sellye-Pét 2:0 (2:0) Dombóvári MSC- Olajbányász 2:2 (2:0) Vajszlói győzelemmel végződött a postás-pályán a Postás—Vajszló megyebajnoki mérkőzés. Képünkön támadnak a fehér mezes vajszlóiak. XIII. Duna Kupa evezősverseny Pécsett győzött a Vajszló A felnőtt férfi kormányosnélküli négyesek versenyében a 3. he­lyen végzett mohácsi csapat (Horváth, Zöldág, Tóth, Tumpek) lát­ható a képen Fotó: Soós György Kellemes nyári idő, hangula­tos diszkózene és pontos, gyors eredményközlés, folyamatosan pergő versenyszámok több mint 1000 nézőt csábítottak ki a mohácsi Duna-partra a XIII. Duna Kupa kétnapos evezős­versenyre. Hazánk vízparti vá­rosai 13 sportkörének evezős szakosztályainak versenyzői 30 számban mérték össze tudásu­kat szombaton és vasárnap. A szombati versenyszámok közül a férfi felnőtt kormányosnélküli négyes hozta a legizgalmasabb versenyt, amit végül is a váci hajó nyert meg, a Baja és a harmadik helyen végzett Mo­hács csapata előtt. Vasárnap délelőtt az ifjúsági férfi egypárevezősök mezőnyé­vel indult a verseny, amelyet hajóosztályban a váci Kovács szerezte meg a győzelmet a mohácsi Huber és a bajai Ke­lemen előtt. A vasárnapi versenynap eredmé­nyei : férfi felnőtt kormánynélküli né­gyes: 1. Vác (Hónap, Bácskai, Teisz- ler, Szabó), 2. Baja (Ständler, Pa­taki, Kelemen, Harsányi), 3. Mohács (Horváth, Zöldág, Tóth, Tumpek). Férfi felnőtt kormányos kettes: 1. Vajszló-P. Postás 2:1 (2:1). Postás-pálya, 150 néző. v.: Tóth I. Az első félidőben jó já­tékkal vezetést szerzett a Vajsz­ló, szünet után erősített a Pos­tás, de az egyenlítés nem sike­rült. Kiállítva: Vavika (Postás) oz 53. percben. Góllövők: Nagy J., Borovácz ill. Szabó. Zsolnay SE—István-akna 5:3 (1:0). Zsolnay-pálya, 200 néző, v.: Balázs. Izgalmas mérkőzésen nehezen nyert a Zsolnay. Gól­lövők: Potocsár (3), Foral, Lő­rincz ill. Brandt, Szalai, Bödő (öngól). Drávafok—Mázaszászvár 2:2 (1 :0). Mázaszászvár, 300 néző, v.: Misefa. A lelkesen küzdő újonccsapat ellen nehezen men­tette meg az egyik pontot a Mázaszászvár. Góllövők: Szabó (2), ill. Perényi (11-esből), Du­nai. Jók: Szabó, Kasza, Pénz. Pintér ill. Dunai. Mágocs-Szigetvár 3:0 (1:0). Mágocs, 400 néző, v.: Kulcsár. Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen a kapu előtt határozottabb volt a Mágocs. Góllövők: Kele­men, Steib, Lippert. Jók: Lippert, Tresch ill. Béni, Dvorszki.­Boly—Steinmetz SE 1:1 (1:1). Boly, 400 néző, v.: Thassy. Igazságos döntetlen. Góllövők: Pártényi (11-esből) ill. Stréb. Jók: Király, Baksity ill. Stréb (a mezőny legjobbja), Marosi, Herbst II. Siklós—P. Kesztyűgyár 4:0 (3:0). Siklós, 400 néző, v.: Bu­rai Nagy technikai és taktikai fölényben játszott a Siklós. Ki­állítva: Sztojka (Siklós). Góllö­vők: Pazaurek (2), Csőre, György. Jók: Adorián, Zrínyi, Bori, a Kesztyűgyárból senkit nem lehet kiemelni. Beremend-PBTC 0:0. Bere- mend, 400 néző, v.: Benkő. A mezőnyfölényben játszó bere- mendiek nem tudták kihasznál­ni helyzeteiket. Jók: Dudás, Stölkler ill. Jurin, Jurinovics, Aradi. Villánv—Vasasi Bányász 2:1 (0:1). Villány, 500 néző. V.: La­katos. Jó iramú mérkőzésen sze­rezte meg o qyőzelmet az újonc hazai csapat. Góllövők: Fekete (2), ill. Peres. Jók: Fekete, Vö­rös, Cékó, ill. Rónai, Németh. EGY LÉPÉSSEL KÖZELEBB A VÁSÁRLÓKHOZ! SZEPTEMBER 6-ÁN megnyílik Komlón a Zengő Skála-Coop Szövetkezeti Áruház A Komló és Vidéke ÁFÉSZ Zengő Áruháza 3000 m2 alapterületen, az élelmiszerek, a ru­házati és a vegyes iparcikkek gazdag áru­skálájával, valamint a Skála-Coop márka­cikkeivel várja a kedves vásárlókat. éft % KOMLÓN IS VM SKÁLA ÁRUSKÁLA m Dunántúli nnnló ­Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó .telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Hónap—Bácskai (Vác), 2. Ständler— Pataki (Baja), 3. Hodoscsek—Zöldág (Mohács). Női felnőtt egypárevezés: 1. Bertényi (Vasas), 2. Sóval (Sze­ged), 3. Hegedűs (Szeged). Férfi felnőtt kormánynélküli kettes: 1. Kiss-testvérpár (Csepel), 2. Teisz- ler—Németh (Vác), 3. Ständler—Pa­taki (Baja). Férfi felnőtt négypár- evezős: T. FTC—Csepel—MTK—Agárd sportegyesülés, 2. Vác, 3. Bp. Test­vériség. Női úttörő négypárevezés: 1. Acél­öntő, 2. Mohács (Szauter, Wigand, Orbán, Novák), 3. Baja (Genál, Hoffmann, Györgyfalvi, Szuper). Út­törő kormányosnégyes: 1. Baja ,,A", 2. Szeged, 3. Vác ... 5. Mohács. Férfi úttörő négypárevezős: 1. Baja, 2. Vác, 3. Testvériség ... 5. Mohács. Férfi ifjúsági kétpárevezős: 1. Vác, 2. Csepel—Vác, 3. Baja—Mohács (Kelemen—Huber). Férfi serdülő két­párevezősök: 1. Baja (Buzási—Nagy), 2. Vác, 3. Acélöntő. Női úttörő kor­mányos négypárevezés: 1. Baja, 2. Mohács. Férfi ifjúsági kormányosnél­küli kettes: 1. Mohács ,,A” (Tóth— Tumpek), 2. Mohács ,,B'* (Hodos­csek—Zöldág), 3. Vác. Férfi úttörő kormányos nyolcas: 1. Baja, 2. Sze­ged, 3. Mohács. A XIII. Duna Kupa végeredménye: 1. Baja 161,5, 2. Vác 152,5, 3. Sze­ged 120,4; Mohács 81,5, 5. Acélöntő 61, 6. Testvériség 45 pont. IC L Baja nyerte a pontversenyt