Dunántúli Napló, 1980. június (149. évfolyam, 178. szám)

1980-06-15 / 163. szám

Jól kezdett Mohai Labdarúgó NB l.f 34. forduló 1980. JÚNIUS 14. EREDM ÉNY VEZETTE NÉZŐ GÓLLOVŐK A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE Békéscsaba—DMVSC 2:2 (1: Hartmann 600 H Steigerwald (2), illetve i íj Tímár, Dákai 1. Bp. Honvéd 34 19 10 5 67-38 48 2. Ü. Dózsa 34 19 7 8 86-64 45 3. Vasas 34 17 10 7 75-52 44 4. Videoton 34 18 7 9 65-45 43 5. Tatabánya 34 14 12 8 55-40 40 6. Ferencváros 34 14 11 9 70-51 39 7. PMSC 34 1 3 10 11 57-40 36 8. MTK-VM 34 12 10 12 48-50 34 9. ZTE 34 11 12 11 52-56 34 10. Dunaújváros 34 11 11 12 60-59 33 11. Volán 34 12 9 13 43-57 33 12. Diósgyőr 34 12 8 14 47-42 32 13. Rába ETO 34 14 4 16 59-62 32 14. Békéscsaba 34 1 0 12 12 54-67 32 15. DMVSC 34 8 14 12 39-45 30 16. MÁV Előre 34 6 10 18 28-60 22 17. STC 34 5 1 0 19 35-59 20 18. PVSK 34 4 7 23 25-78 15 Őszi rajt: augusztusé 9. A labdarúgó NB l-ben be­fejeződött az 1979/80. évi baj­nokság. A bajnok a Bp. Hon­véd lett, kiesett a MÁV Előre, a Salgótarján és a PVSK. Az 1980/81. évi bajnokság őszi idénye a tervek szerint augusz­tus 9-én kezdődik. MTK-VM-Bp. Honvéd 2:1 (2: 0) u'"1“ 350 A Sebestyén, Kovács B. illetve || Weimper ZTE-Tatabánya 2:2 (0 *2) Mi1,ai 250 A Soós, Mihalecz (11-esből), [| illetve Dudás, Barabás MÍV Elöre-Ú. Dózsa 1:4 (0: || Mohácsi 500 1% Ambrus, illetve Fekete (2), 1 Tóth A., Fazekas PMSC-Salgótarján 1:0 (1:( |j Nagy M. 300 H Vigh Dunaújváros—PVSK 4:1 (1:1 JJ Pálvölgyi 300 [1 Nagy II. (2), Giron (11-esből), || Kuti, illetve Horváth Vasas-Hóba EIO 3:2 (2 ■|j Urbán 5001 n Izsó (2), Komjáti, illetve Fűzi, [| Szabó O. DVIK-Ferencváros 3:0 (2 :0) Ku,i 1500 |Q Fükő, Tatár és Borostyán Volán SC-Videoton 1:0 (1:i jjj Tátrai 3001 íj Zom bori Egy gól és más semmi Szomorú búcsú PMSC—Salgótarján 1:0 (1:0) Dunaújváros—PVSK 4:1 (1:0) Újmecsekalja, 3000 néző: V.: Nagy M. PMSC: Katzirz — Schulteisz, Tapaszti, Róth, Kin­cses — Lutz, Baumann (Megye­ri a szünetben), Dohány, Dár­dai — Nagy, Vigh (Réti a 87. percben). Edző: Szőcs János. Salgótarján: Kun — Csáki, Má­kos, Varga, B. Kovács — Vcr- luch, Juhász (Mihály a 87. percben), Földi, Kafdi — Szoó (Simon a 69. percben), Biró. Edző: dr. Varga László. A találkozó előtt a PMSC vi­rággal kedveskedett három ju­biláló játékosának: Katzirznak, Dárdainak és Kincsesnek. Már a 6. percben nagy lehetőség kínálkozott a hazaiak előtt, de Vigh lövését kiütötte Kun, majd a pécsi csatár ismételt, de új­ból jól avatkozott közbe a tarjá- ni kapus. Mezőriyfölényben ját­szott a PMSC, de a támadások végén elkönnyelműsködték a lehetőségeket. A 25. percben Dobány távoli bombáját csak nehezen fogta meg a vendégek kapusa. Nem sokkal később is­mét Dobány előtt kínálkozott nagy lehetőség, de öt méterről erőtlenül lőtt és szögletre ütöt­te a labdát Kun. Esett valamit az iram, a nagy melegben a csapatok csak játszadoztak. A 40. perc aztán meghozta a PMSC gólját. Nagy elhúzott a baloldalon, középre adott és Vigh egy csel után 12 méterről a hálóba lőtt. (1:0). A második félidő pécsi tá­madásokkal folytatódott. Az 53. percben Kun csak a szerencse segítségével csípte el a gólvo­nal előtt Lutz lövése után a labdát. Ezután két alkalommal is jól avatkozott közbe Katzirz. A 62. percben Megyeri hagyott ki nagy helyzetet, az 5-ös sar­kán nem találta el a beívelt labdát. A 67. percben Dobány a jobboldali kapufát találta el, onnét a labda a kapus hátára, majd a mezőnybe pattant. Két perc múlva ismét kapufát lőtt Dobány. A 70. percben Valuch reklamált, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. A mérkőzés utolsó percei ismét unalmasak voltak, csupán az érdemel említést, hogy a 85. percben Vigh 12 méterről mellé lőtt jó helyzetben. A PMSC győzelme értékes, hiszen ez a két pont egy kitű­nő bajnoki hajrá befejezését jelenti. A szurkolók azonban csak a győzelemmel lehetnek elégedettek, mert a játék a nagy melegben nem sok örö­met jelentett számukra. A PMSC győzelméhez egy pilla­natig sem fért kétség és ha va­lamivel jobban figyelnek a pé­csi játékosok, akkor ez a győ­zelem nagyobb különbségű is lehetett volna. A vendégek já­tékán látszott, hogy már hetek­kel ezelőtt eldőlt a sorsuk. A PMSC védelme jól oldotta meg feladatát, bár a támadások szervezésében többet segíthet­tek volna. Középpályán Dobány volt legtöbbet játékban, ő ve­szélyeztette legtöbbször az el­lenfél kapuját. A többiek hul­lámzó teljesitményt nyújtottak. A két csatár mezőnyben ügye­sen játszott, de kapu előtt el­könnyelműsködték a legjobb lehetőségeket is. A csereként beállt Megyeri dicséretet érde­mel igyekezetéért. A Salgótar­jánból Kun, Varga és Valuch játéka érdemel emlitést. Lázár Lajos ÉVZÁRÓ A PMSC-NÉL A PMSC labdarúgó szakosz­tálya a szombati bajnoki mér­kőzést követően tartotta meg évzáró vacsoráját, melyen részt vettek az egyesület és a szak­osztály vezetői, valamint a já­tékosok. A megyei párt- és ál­lami szervek nevében Horváth Lajos, a megyei tanács elnöke köszöntötte a bajnokságban 7. helyen végzett PMSC csapatát (Tudósítónk telefonjelentése) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Pálvölgyi. Dunaújváros: Né­meth — Pajzs, Giron, Tóth, Tí­már - Nagy II, Bádi, Sulia — Magyar (Bartók az 59. perc­ben), Segesvári (Engelbrecht a 62. percben), Kuti. Edző: No­vak Dezső. PVSK: Hausznek — Hüber, Szabó, Grünwald, Né­meth - Szőcs, Tóth, Kaszás (Hámori a 77. percben), Kresz — Szász (Herbst a 64. percben), Horváth. Edző: Ró­nai István. Már az első percekben ki­derült, hogy a pécsi vasuta­sok a számukra már tét nélkü­li utolsó mérkőzésen szépen akarnak búcsúzni az NB l-től. Az első gólhelyzet is a Kohász kapuja előtt adódott. Horváth —Szász összjáték után Szász lapos lövését Németh kapus nehezen védte. Majd az előre merészkedő Hüber lőtt kapu mellé. Továbbra is támadás­ban maradt a pécsi együttes. A 31. percben Pajzs előbb Tóth, majd Szász elől tisztázott ve­szélyes helyzetben. Hét perc múlva ismét Szász keverte meg a hazai védőket, az alapvo­nalról visszagurított labdáját Tóth nagy helyzetben a kapu fölé lőtte. A 41. percben azon­ban a rutinos Nagy II. ébredt fel először a Kohász csapatá­ból. A balösszekötő helyéről Segesvári átadása után hig­gadtan lőtt a bal alsó sarok­ba (1:0). Fordulás után ismét a ven­dégcsapat rohamozott, sokkal frissebbek voltak, mint a Ko­hász játékosai. Az 53. percben Szász éles szögből lőtt a bal­oldali kapufa mellé. Ezután Németh szögletét Horváth a jobb sarokba fejelte. (1:1). A 67. percben Kuti—Nagy II. ado­gatás után a középen kitörő veterán középpályást Grün- wald a 16-oson belül elbuk­tatta. A megítélt 11-est Giron értékesítette (2:1). Ezután a hazaiak olyan húszperces haj­rája következett, amelyet már megszoktak csapatuktól a du­naújvárosi szurkolók. A 76. percben Engelbrecht bal olda­lon futott fel a labdával, lá­gyan középre ívelt, és a nagy lendülettel érkező Nagy II. védhetetlenül fejelt a bal sa­rokba (3:1). Két perc múlva is­mét gólt ért el a Kohász. Bar­tók a jobbösszekötő helyén cselezte át magát a védőkön, Engelbrecht elé gurított, aki­nek labdáját Hausznek lábbal védte, de szerencsétlenségére Kuti elé jutott a labda, aki a kapu közepébe lőtt (4:1). Annak ellenére, hogy a mér­kőzés jelentős részében a vas­utasok játszottak frissebben, mégis súlyos vereséggel kellett távozniuk a Kohász városából. Hiába volt ugyanis a sok moz- gásos, gyors összjáték, a kapu előtti gyámoltalanság miatt a vasutasok nem tudták meglep­ni a sokáig álmosan játszó hazaiakat. A 11-esből elért vezetés utón a Kohásznak húszperces jó játék elegendő volt ahhoz, hogy Nagy II. ve­zérletével eldöntse a mérkő­zést. A pécsiek közül Szabó, Szőcs, Kresz és Horváth ját­szott átlagon felül. Hausznek kapus a gólokról nem tehetett. A hazai csapat és a mezőny legjobbjai: Nagy II. volt, rajta kívül még Németh kapus, és Giron és Sulia teljesítménye dicsérhető. Jankó Árpád NB I. tartalékbajnokság PMSC-Salgótarján 0:0. Új­mecsekalja, 200 néző. V.: Ber­kes. PVSK—Dunaújváros 3:2 (2:1). Dunaújváros, 500 néző. V.: Szabó. Góllövők: Stájer. Iván, Gajág, illetve Bizovics, Sza- deczky. Szombaton az előfutamokkal Pécsett, az Ércbányász modellező bázisán megkezdődött az 1980. évi országos autómodellező baj­nokság. Képünkön: Szentirányi József, az MSZMP Pécs városi Bi­zottságának első titkára megnyitja az országos bajnokságot. Motil Emil felvétele öt megye és a főváros 80 versenyzőjének részvételével kezdődött meg Újmecsekalján az 1980. évi országos autómo­dellező bajnokság!. A péntek délutáni kötelező edzések után a szombat reggeli ünnepélyes megnyitón Szentirányi József, az MSZMP Pécs városi Bizott­ságának első titkára köszöntöt­te a résztvevőket, majd sor ke­rült az előfutamokra. Kitűnően rajtolt Szepes (MOM, Budapest), aki az 1,5 ccm kategóriában 216 km/óra eredménnyel új, nemzeti rekor­dot ért el. A rádióirónyításos kategóriában Horváth (Siófok), Fegyelmez Példás gyorsasággal döntött az Európai Labdarúgó Szövet­ség (UEFA) ellenőrző és fe­gyelmi bizottsága a csütörtö­kön az Anglia—Belgium labda­rúgó EB mérkőzés közben tör­tént szurkolói fegyelmezetlen­ségek ügyében. Ismeretes, hogy csütörtökön a találkozó közben az angol szurkolók ve­rekedést provokáltak, sportsze­rető ‘emberhez méltatlan mó­don viselkedtek, s még az sem ..hatotta meg őket", hogy Greenwood szövetségi kapitány a stadion hangosbeszélőjén ke­illetve a pécsi Mohoi érte el a legjobb eredményt. A bajnokság vasárnap dél­előtt a sebességi kategória, délután a rádióirányítású kate­gória döntőjével folytatódik. Kézilabda Komlói Bányász—Testnevelési Főiskola 25:20 (8:12). NB I. B férfi mérkőzés, Komló. L. d.: Puppi (7), Ben kő (7). BTC-Ajka 25:21 (13:8). NB II. női mérkőzés, Pécs. az UEFA resztül kérte őket sportszerű viselkedésre. Az UEFA fegyelmi bizottsága az Angol Labdarúgó Szövetsé­get 30 000 svájci frankra bün­tette meg, ami 8000 angol fontnak megfelelő összeg. Olaszországban nehezen tér­nek napirendre az angol szur­kolók viselkedése felett. Vasár­nap Torinóban játszik az angol és az olasz válogatott. Diego Novelli polgármester nyilatko­zatában szinte az egész város félelemérzetéről beszélt. Labdarugó EB Szombaton az olaszországi labdarúgó Európa-bajnokságon az I. csoport két mérkőzésével megkezdődött a második for­duló. NSZK—Hollandia 3:2 (1:0) Nápoly, 25 000 néző. V.: Wurtz (francia). NSZK: Schumacher — Kaltz, Stielike, Kari — Heinz Förster, Dietz-Briegel, Schuster, Mül­ler — Rummeniqqe, Hrubesch, Allots. Hollandia: Schrijvers — Wijn- stekers, Krol, Van der Korput, Hovenkamp - Stevens, Haan, Mai sportműsor Labdarúgás. NB II. mérkőzések: Komlói Bányász—Bakony Vegyész, Komló, 18.00. Bauxitbányász—MVTE, Tapolca, 18.00. Atlétika. Az országos ifjúsági csa­patbajnokság elődöntőjének második napja, Tüzér u., 9.00. Kosárlabda. NB I. férfiak: PVSK— ZTE, városi sportcsarnok, 11.00. Röplabda. NB II. férfiak: Pécsi Vö­rös Meteor—Keszthely, Balokány-li- get, 11.30. NB II. nők: MVTE—Ajka, Mohács, 12.00. Pécsi Vörös Meteor— Bauxitbányász, Balokány-liget, 10.30. Modellezés. Országos autómodelle ző bajnokság, Újmecsekalja, 9.00. Vízilabda. OB II. B mérkőzés: Bé­késcsaba—PMSC, Békéscsaba, 11.30. Tenisz. OB II. férfiak: Pécsi Spar­tacus—Sopron, Balokány-liget, 8.30. OB I. B nők: Haladás—Pécsi Spar­tacus, Szombathely, 8.30. Kézilabda. Megyebajnokság, fér­fiak: Boly—Kesztyűgyár, Boly, 10.00. Komló II.—Szentlőrirvc, Komló, 10.00. Sportiskola—Siklós, Újmecsekalja, 11.00. Mázaszászvár—Mecseknádasd, Mázaszászvár, 10.00. Nők: MEZŐGÉP —U. PEAC, Rácvárosi iskola, 10.00. MVTE—Siklós. Mohács. 10.00. BTC II. —Sportiskola II., BTC-pálya, 10.0C. Asztalitenisz. NB II. nők: Pécsi Spartacus—VEGYTERV, Szabadság úti iskola, 11.00. Willy Van de Kerkhof — Rep, Kist, Rene Van de Kerkhof. A nyugatnémet csapat ezen a mérkőzésen már igazolta a benne bízókat, a 3:0-ás veze­tése már végleg bebiztosította számára a mérkőzés eredmé­nyét, bár a kapott két gól kö­zül az egyik elkerülhető lett volna. Az NSZK most már 17 mérkőzéssel a háta mögött ve­retlen és a fő esélyese, hogy egyik résztvevője legyen a jú­nius 22-i római döntőnek. A Görögország—Csehszlová­kia EB mérkőzésének eredmé­nye lapzártáig nem érkezett meg. Dunántúlt ncroio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 ________Kiadó telex: 12-320________ K észült ofszet rotációs eliárássol Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-2V Felelős vezető: Szendröj György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési* díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Kun véd kivetődve a pécsi csatárok elől. Arató László felvétele Modellezés