Dunántúli Napló, 1980. május (37. évfolyam, 119-148. szám)

1980-05-26 / 143. szám

Labdarugó IUEt II. Pontot vesztett a Rákóczi Bábolna-Kaposvár2:2 (2:0) Bábolna, 800 néző. Vezette: Drigán. Bábolna: Krass — Csi­kós, Sebestyén, Sülé, HákJár — Deák, Fedor, Hegedűs (Sipos II., a 79. percben), Müller — Dómján, Tímár (Botykai, a 73. percben). Edző: Máthé János. Kaposvár: Horváth (Békéi, a 27. percben) — Deákvári, Pet­rák, Gulyás, Kanyar — Mészá­ros, Havasi (Marcsók, az 56. percben), Zentai — Czabula, Fábián, Házi. Edző: dr. Puskás Lajos. Az 5. percben Timár hosszú labdával indította a bal olda­lon Domjánt, aki a rosszul ki­futó kapus felett mintegy 14 méterről a hálóba fejelte a labdát (1:0). A 33. percben Hegedűs szöktette Domjánt, ő pontosan ívelt Fedor elé,, aki a tehetetlen kapus mellett a háló jobb oldalába küldte a labdát (2:0). Az 59. percben Marcsók pontos átadását Fá­bián mintegy 18 méterről nagy erővel lőtte a bal felső sarokba (2:1). A 70. percben Kanyar élesen belőtt bal oldali szög­letét a menteni akaró Müller saját kapujába lőtte. öngól! (2:2). A nagy lelkesedéssel játszó hazai csapat megérdemelt kétgólos vezetést szerzett az első félidőben. A szünet után viszont a fáradtság jelei mu­tatkoztak a bábolnaiaknál, igy a rutinos Kaposvár kiegyenlí­tett. Jók: Kraís, Sebestyén, Sü­lé, ill. Gulyás, Petrák és Ka­nyar. Sopron-Szekszárd 1:1 (1:0) Komló­Bauxitb. 1:0 (1:0) Szekszárd, 3000 néző. V.: Eg. ri. Sopron: Horváth — Benkő, Huber, Drázsnyák, Nagy — Né. meth !., (Tischler, a 73. perc­ben), Németh II., Lipóth — Var­ga, Deák, Pánczél (Poor, a 80. percben) Edző: Mathesz Imre. Szekszárd: Pólyák — Szabó, (Tóth, a 69. percben), Szlovák Varga, Somodi — Koroknai, Weitner, Adorján — Pölöskei, Orosz, Pásztor (Landek a 69. percben). Edző: Magasházi Jó. zsel. A vendégcsapat a 7, percben gyors vezetést szerzett Jobb ol­dali beadásnál Szabó lyukat rú­gott, Pánczél a kimozduló Pó­lyák mellett kapura emelt. Var. ga fejjel még mentett, de a be­robbanó Németh I. közelről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. (1:0). Kezdés után Szlo­vák — Pölöskei akció végén Orosz kapott jó átadást, a 11- es pontról senkitől sem zavar­tatva kapu mellé lőtt. A 23. percben Adorján jobb oldali szögletét Weitner három méter­ről a kapu fölé fejelte. Három perccel később Koroknai 20 méteres léc alá tartó lövését Horváth üggyel-bajjal ütötte szögletre. A 33. percben Ador­ján kapásból az oldalhálóba lőtt Szünet után az első 10 perc­ben rohamozott a hazai gár­da és mezőnyfölénye a 65. percben góllá érett. Pásztor kis. szögletét Adorján ívelte közép­re és Orosz fejese a jobb felső sarokba vágódott. (1:1). Ezután változatos küzdelem folyt. Mind­két kapunál több helyzet kima. radt. Közepes szinvonalú, sok hibá­val tarkított végig küzdelmes találkozón, bár védelmi hibából szerzett gyors vezetést a Sop­ron, tudatosabb játékával rá­szolgált az egyik pontra. Jók: Benkő, Nagy, ill. Pölöskei, Ko­roknai. Fekete László Olajbányász-Bakony Vegyész 1:1 (1:0) Veszprém, 1400 néző. Vezet­te: Tapolczai. Olajbányász: Megyimorecz — Kozma, Nagy, Müller, Savanyó — Simon (Eng- lóner, a 68. percben), Kele­men, Csepregi - Bántó, Füle dr., Bélák (Horváth, a 68. perc­ben). Edző: Madár Gábor. Ba­kony V.: Csiszár — Horváth, Stieber, Mátyás, Zsadányi — Németh, Csernyánszky (Bognár, a szünetben), Csik — Vadászi (Bagoly, a 66. percben), Ko­vács, Labanov. Edző: Németh Lajos. A 6. percben a bal oldalon felfutó Bántó leadott labdá­ját Füle dr. ügyesen maga elé tette és mintegy 10 méterről biztosan lőtte a hálóba (1:0). Az 55. percben Zsadányi lab­dáját Kovács vissza passzolta és Zsadányi a hosszú sarokba küldte (1:1). A 80. percben La­banov hátulról elkaszálta el­lenfelét, ezért a játékvezető ki­állította. Végig nagy iramú, izgalmas, nyilt küzdelmet vívott a két csapat, és a második félidő­ben mindkettő nagy helyzete­ket hagyott ki. A veszprémiek közelebb álltak a győzelem­hez. A téves birói Ítéletek ala­posan felborzolták a kedélye­ket. Jók: Megyimorecz, Nagy, Müller, Füle dr., Csiszár, ill. Horváth, Stieber és Zsadányi. MÁV NTE­Várpalota 1:0 (0:0) Nagykanizsa, 800 néző. V.: Wimmer. MÁV NTE: Szalai — Markán, Gondos, Liviczki, Dosz- pod, — Söjtör, Szélig, Karádi (Gergelics a 29. perctől) — Csordás (Preisinger az 57. perc­től), Molnár, Sulyok Gy. Edző: Németh Lajos. Várpalota: Pa­lotai — Szmulai, Kisbej, Szabó, Bor — Kun, Pávics, Szállási - Csömöre (Farkai a 35. perctől), Druskóczi, Nagy (Ocskó a 74. perctől). Edzp: Kárpáti István. Az első veszélyes akciót a 7. percben Szállási vezette, aki­nek 18 méteres lövése a kapu­fán csattant. Kiegyenlített já­ték után a 25. percben Szélig lopta el a labdát, kapura hú­zott, majd a felfutó Söjtör elé tálalt, aki csúnyán fölé lőtt. A 39. percben Szélig közeli lövé­sét a kapus bravúrral ütötte szögletre, három perccel ké­sőbb Kun beadását Szabó 5 méterről fejelte fölé. Szünet után a 60. perc ho­zott remek hazai akciót, mely­nek végén a kapus bravúrral tenyerelte ki a labdát a jobb felső sarok elől. A találkozó sorsa a 81. percben mintaszerű támadás végén dőlt el a ha­zaiak javára: Molnár pontos labdával indította Széliget, akinek jobb oldali beadását az érkező Preisinger 5 méterről lőtte a kapuba (1:0). A hajrá­ban a Széliget leterítő Szmu- lait a játékvezető kiállította. A jobban hajrázó kanizsaiak nagy küzdelemben nyertek. Jók: Doszpod, Gondos, Söjtör, ill. Palotai, Kisbej, Bor. Balogh Antal Pécsi autósslkerek Egerben rendezték az orszá­gos hegyibajnoksóg 2. forduló­lát A pécsiek kitűnően szere­peltek, három kategóriában győztek, és megnyerték o csa­patversenyt is. Eredmények. 700 kcm: 1. Fo­dor (P. Volán), Trabant 7:24,35... 3. Reisei (P. AFIT), Trabamt 7:28,21. 1150 kcm: 1. Kardos (P. Volán), Wartburg 6:46,17. 1600 kcm: 1. Hideg (Kaposvár), Lada 6:17,01. Bé­ke-Barátság Kupa kategória: 1. Gulyás (P. Volán), Lada 6:32,61, 2. Simor (P. Volán), Lada 6:37,04. Csapatban: 1. P. Vo­lán 21, 2. Külker SC 14,3. Bp. Volán, 11. Tapolca, 1600 néző. Vezette: Büki. Komlói Bányász: Bien — Kelemen, Kovács, Tresch (Mács, a szünetben), Bartha — Gyurina, Hohmann, Szegi — Radics (Kolesánszky, a 64. percben), Mód, Tóth. Edző: Szám Frigyes. Bauxitbányász: Petrovics — Bakos, Kozmon, Magyar, Szalai I. - Ormai, Szalai II., Major — TendI (Né­meth, az 53. percben), Mé­száros (Für, a 70. percben), Mater. Edző: Tulok Ernő. A 42. percben Hohmann szögletét Tresch fejelte a há­lóba (1:0). A Komló megérdemelten vit­te el mind a két pontot a te­hetetlen csatársorral rendel­kező Bauxitbányász ellenében. Jók: Kelemen, Hegyi, Tóth, ill. Mater. Az NB II. további eredmé­nyei: KOMÉP—Győri Dózsa 1:0 (0:0), Péti MTE—Dorogi AC 2:1 (1:1), Sabario SE— Körmendi Dózsa 0:2 (0:2), MÁV DAC—Ajkai Alumínium 1:1 (1:1). AZ NB 1. Kaposvár 2. Haladás 3. Olajbányász 4. Ajka 5. Savária 6. Szekszárd 7. Komló 8. Sopron 9. MÁV DAC 10. Mohács-Vem. 11. Pét 12. Bauxitb. 13. Bábolna 14. KOMCP 15. Bakony V. 16. Várpalota 17. Dorog 18. MÁV NTE 19. Győri Dózsa 20. Körmend ii. Állasa 35 23 9 3 84-26 55 35 22 6 7 85-36 50 35 17 8 10 60-43 42 35 15 12 8 49-38 42 35 15 11 9 45-37 41 35 13 13 9 41-26 39 35 14 11 10 43-39 39 35 14 10 11 43-37 38 35 13 9 13 42-43 35 35 14 6 15 44-38 34 35 10 12 13 29-50 32 35 12 7 16 43-51 31 9 15 41-51 31 7 16 38-55 31 4 18 42-52 30 8 16 39-52 30 4 19 43-57 28 7 13 15 33-50 27 6 13 16 34-50 25 35 11 35 12 35 13 35 11 35 12 35 35 35 8 4 23 37-84 20 TOTO 1. Bauxitbányász—Komló 0:1 2. Mohács-Véménd—Haladás 2:3 3. Olefin SC—Miskolc 3:2 4. Debreceni Kinizsi—ózd 2:0 5. Szabó L. SE—Nyíregyháza 1:1 6. Kossuth KFSE—Vác 0:0 7. Brescia—Monza 2:0 8. Como—Pistoiese 0:0 9. Lanerossi—Bari 3:0 10. Matera—Verona 1:0 11. Parma—Cesena 1:1 12. Pisa—Lecce 1:0 13. Taranto—Atalanta 0:0 + 1 14. Palermo—Genoa 2:2 SPORT hétfői . SPORT A NOB támogatja a határidő utáni nevezéseket Lord Killanin, a Nemzetközi Olimpioi Bizottság elnöke va­sárnap az AP hírügynökségnek adott interjújában kijelentette: azok a nemzeti olimpiai bízott, ságok, amelyek eddig nem ne­veztek be a nyári játékokra, a határidő lejárta ellenére még megtehetik ezt. ,,A nevezési ha­táridő hivatalosan lejárt. Ám ha bármelyik olimpiai bizott­ság később meggondolja ma­gát és benevez, támogatni fog­juk." Lord Killamin emlékeztetett arra, hogy már a múltban is fogadtak késői nevezéseket. „Jelenleg sok nemzeti olimpiai A Vasas! Bányász csatára, a Kinizsi védőivel. 3*3 Peres (sötét mez), harcol a labdáért Arató László felvétele Csak tizenegyessel nyert a Sellye Pécsi Kinizsi—Vasasi Bányász 0:0 (0:0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Lakatos. A csapatok meg­osztoztak a pontokon. Kiállít­va: Dobosi (43. percben, V. Bányász). Jók: Turbéki, Sze- szán, Léber, ill. Hirth, Somogy- vári. Peres. Steinmetz SE-Beremend 1:1 (1:1), Pogány, 50 néző. V.: Franciskovics. A honvédcsa­pat nem tudott megbirkózni a vendégcsapat védelmével. Gól­lövők: Otártics, ill. Bodai. Jók: Schmidt, ill. Alföldi. U. PEAC-P. Kesztyűgyár 2:1 (1:0), Szentlőrinc, 100 néző. V.: Pazaurek. Nehezen győzött a hazai csapat. Góllövők: Kiss (2), ill. Balázs. Jók: Tihanyvári, Nagy, Kiss, ill. Szőíősi, Balázs, Varga. Szigetvár-Mágocs 3:2 (2:1), Mágocs, 200 néző. V.: dr. Rá­kóczi. Döntetlen Igazságosabb lett volna a játék képe alap­ján. Góllövőik: Palotai (2, egyet 11-esből), Erdős, ill. Benes, Rip­pert. Jók: Palotai, Erdős, Müller, ill. Benes. A héten öt olvasónk találta el a Tatabánya—PMSC mérkőzés eredményét. A sorsolásnál a szerencse Molnár József, Siófok, Béri Balogh Á. u. 29. sz. alatti lakosnak kedvezett akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Szombaton nem lesz NB l-es forduló, igy a kö­vetkező hétre NB ll-es mérkőzések kerülnek tippszelvé- nyünkre. A szelvények beküldési határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komló—MTVE: ............................................. P ótmérkőzés: Kaposvár—Sabaria: ..................................... A pályázó neve: .................................................................. L akcíme: ......................................................................... Siklós-P. Zsolnay 1:1 (0:0), Siklós, 400 néző. V.: Schweier. Igazságos döntetlen. Góllövő: Agócsi, ill. Anzil. Jók: Bocskor, Dinnyés, Agócsi, ill. Papp, Dé­vai, Telegdi. Mázaszászvár-Vajszló 4:0 (1:0), Mózaszászvár, 600 néző. V.: Szőke. A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllövők: Dunai, Peré- nyi (2), Molnár. Jók: Perényi, (a mezőny legjobbja), Kovács, Kővári, ill. Bodor. Sellye-Bóly 1:0 (0:0), Sely- lye, 800 néző. V.: Kulcsár. 11- esből lőtt góllal győzött a ha­zai csapat. Góllövő: Gólyák (11-esből). Jók: Vass, Elmájer, Amigya, ill. Mihály, Budavincz. ki, Puck. István-akna-P. Postás 2:0 (0:0), Pécsszabolcs, 400 néző. V. Szedeti. Megérdemelten nyert oz István-akna. Góllövők: Ko­vács, Lajos. Jók: Lajos, Takács, Kanizsa, (a mezőny legjobbja), ill. Heindl. A MEGYEBAJNOKSÁG 1. Sellye 2. Mázaszászv. 3. P. Zsolnay 4. U. PEAC 5. Boly 6. Szigetvár 7. Siklós S. Vajszlő 9. Beremend 10. P. Kinizsi 11. Steinmetz SE 12. P. Kesztyűgy. 13. PBTC 14. Vasasi B. 13. Mágocs 16. István-akna 17. P. Postás 10. Kétújfalu ÁLLASA 2 81-17 36 0 85-40 45 9 51-39 39 9 59-48 39 8 56-32 38 8 60-41 38 8 46-34 36 32 14 5 13 47-43 33 32 11 10 11 39-36 32 32 12 8 12 43-41 32 32 11 10 11 41-40 32 32 10 11 11 38-39 31 32 11 8 13 37-36 30 6 15 41-53 28 6 17 32-64 24 5 20 26-67 19 6 20 26-70 18 4 27 17-85 6 32 26 4 32 21 3 32 16 7 32 16 7 32 14 10 32 14 10 32 12 12 32 11 32 9 32 7 32 6 32 1 Nagykanizsán 8000 néző előtt rendezték a motocross-bajnok- ság második fordulóját Németh Koméi az első futamban fölé­nyes vezetés után géphiba mi­att feladta q versenyt A győ­zelmet Kerekes (Bp. Honvéd) szerezte mo^ bizottságra nehezedik nyomás kormánya részéről; ha ezek részt akarnak venni az olim­pián és később beneveznek, nem gördítünk akadályt eléjük, s nem hiszem, hogy a moszk­vai szervező bizottság megoka- dályoznó őket ebben.” Bonni jelentés szerint Willi Daume, az NSZK olimpiai bi­zottságának elnöke igyekszik el­érni, hogy a nyugatnémet spor­tolók részt vehessenek az olim. pián. „Willi Daüme kapcsolat­ban áll velem — mondotta er­ről lord Killanin —, s tudom, hogy az NSZK-ban megoszla­nak a vélemények.’’ Jordánia vasárnap hivatalo­san bejelentette, hogy részt vesz a nyári olimpiai játékokon. Taher Hikmet kulturális és if­júságügyi miniszter, a Jordá­niái Olimpiai Bizottság elnöke táviratban tájékoztatta erről a Nemzeközi Olimpiai Bizottsá­got. A japán cselgáncsszövetség elnöke Maeumae Sigejosi szom­baton este Tokióban közölte: kérni fogja a NOB-ot, hogy a japán cselgáncsozók magánsze­mélyként részt vehessenek az olimpián. Mint ismeretes, a Ja­pán Olimpiai Bizottság előző­leg szombaton úgy döntött, hogy nem küld csapatot a játékok­ra. Ghana szombaton éjjel be­jelentette, hogy sportolóit nem küldi el Moszkvába. A Ghánái Olimpiai Bizottság hangsúlyoz­ta azonban, hogy nem bojkot- tálják a játékokat, hanem fel­készülési problémák miatt ma­radnak távol. Eredmények röviden KÉZILABDA: NB II. nők: Pé­csi BTC—Tata 13:8 (6:3), Tata. KOSÁRLABDA: Felszabadulá­si Kupa női mértkőzés: Vasas Izzó—PVSK 68:54 (40:22), Bu­dapest NB II. nők: Komlói Bányász— Soproni Postás 66:60 (30:25), Komló. NB II. férfiak: Universitas PEAC—Bakony Vegyész 78:71 (42:31), Pécs. VÍZILABDA: Egri Vízmű­PMSC 6:5 (4:1, 2:2, 0:0, 0:2), OB II. ,,B” mérkőzés, Pécs, Hul­lámfürdő. ATLÉTIKA: Országos „A” és ,,B" kategóriás versenyen a 100 méteres férfi síkfutásban Lépőid (PMSC) 5. lett. Az 1500 m sík­futást Kispál (Komló) ny#rte. Szabó T. (PMSC) 3:44,8 mp-es idővel 7. lett. Szabó ideje új megyei ifjúsági csúcs és egyben az idei legjobb magyar ifjúsági eredmény is. VÍVÁS: Az Universitas PEAC országos III. osztályú kard és párba jtőrversenyt rendezett Pécsett, az egyetemi -tornacsar­nokban. Eredmények. Kard: 1. Angyal (Sportiskola), 2. Vágvöl- gyi (U. PEAC), 3. Bauer (U. PEAC). Párbajtőr: 1. dr. Vas- tagh (U. PEAC), 2. Horváth (Sportiskola), 3. Danka (U. PEAC). Világ proletár]*!, i reran Dunántúli napló ­4i MSZMP B"—'>» m«gyo> B<»OK»»B«n.»3BB Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és' kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133—2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054