Dunántúli Napló, 1980. május (37. évfolyam, 119-148. szám)

1980-05-19 / 136. szám

Kaposvári Rákóczi-MÁV NTE 6:1 (2:0) Kaposvár, 5500 néző. Vezet­te: Ágoston. Kaposvár: Hor- yáth — Deákvári, Mészáros, Petrák, Kanyar - Gulyás, Zentai, Havasi — Czabula, Fábián, Házi. Edző: dr. Puskás Lajos. MÁV NTE: Szalai (Lovkó, a 65. perc­ben) — Gondos, Doszpoth (Kiss, a 65. percben), Liviczky, Markán — Karádi, Preisinger, Széligh, Söjtör — Csordás, Molnár. Edző: Németh Lajos. A 21. percben 11-eshez ju­tottak a Hazaiak. Gulyás rosz- szul helyezett labdáját Szalai kapus kiütötte, és felszabadult a kanizsai kapu. A 33. percben érett góllá a hazaiak fölénye. Ekkor Kanyar 30 méteres, pá­ratlan lövése Szalai kapust érintve perdült a jobb alsó sa­rokba (1:0). A 36. percben szép akciógólt értek el a hazaiak, Mészáros az alapvonalról küld­te kapu elé a labdát, Havasi fejelte azt kapura, a labdára azonban Fábián és Házi le­csapott, és az utóbbi kotorta közelről a jobb sarokba a lab­dát (2:0). Az 51. percben újabb gól kö­vetkezett. Kanyar a saját tér­feléről indult el, a 16-oson be­lülre verekedte fel magát, ott Házihoz játszott, akinek kény­szerítő átadását nagy erővel lőtte a kapufa élére, onnan a labda védhetetlenül vágódott a hálóba (3:0). Az 58. percben potyagól született. Mészáros 30 méterről célozta meg a kaput, s labdáját Szalai kapus bevéd­te (4:0). A 61. percben a ven­dégek értek el gólt. Molnár kö­zelről a jobb sarokba fejelt (4:1). A 68. percben Zentai in­dította Mészárost, akinek a lö­vése Szálairól kipattant, és a labdát Házi biztosan küldte az üres kapuba (5:1). A 83. perc­ben 25 méterről rúgtak szaba­dot a kaposváriak. Házi legurí­totta a labdát Havcfsinak, aki a sorfal mellett élesen bombá­zott a bal sarokba (6:1). A 85. percben Gulyás 11-est vétett. A megítélt büntetőt Söjtör nagy erővel lőtte kapura, de a jól vetődő Horváth remek érzékkel szögletre mentett. Fél órán keresztül bizony ne-' hezen boldogult a bajnokjelölt a már szinte biztos kiesőnek számító kanizsai csapattal. Ez utóbbit fel is lelkesítette a ka­posváriak elhibázott 11 -ese. Ka­nyar gólja után azonban el­lenállhatatlannak bizonyult a Rákóczi, amely szünet után szin­te leiskolázta ellenfelét, iák: Kanyar (a mezőny legjobbja), Mészáros, Havasi, Házi, illetve Széligh. Kovács Sándor Dorogi AC-Mohács-Véménd TE 2:1 (1:0) Dorog. 1000 néző. Vezette: Palotai. Dorog: Szabó — Gu- zsik, Merényi. Engelbrecht, Ko­vács F. — Varga I., Hernádi Gy., Mészáros — Soroh (Or- mándi a szünetben), Laczikó, Kiss L., (Izsó a 71. percben). Edző: Nagy István. MVTE: Per­jés? (Antal, a 30. percben) — Tóth, Hancz, Rótt, Alsóvölgyi — Berki (Kuhli. a 67. percben), Kiss, Dárdai — Schwarczkopf, Lingl, Jónás. Edző: Dévai Ist­ván. A 16. percben Kovács F. a 16-os magasságából az oldal­vonal mellől ívelt be egy sza­badrúgást. Laczkó kiemelkedve, 8 méterről, élesen fejelte a lab­dát a jobb felső sarokba (1:0). A 29. percben Perjési egy össze­csapás során megsérült, a men­tő szállította kórházba, a lábán felszakadt a bőr. A 49. percben L'ingl kitűnő labdával ugratta ki középen Jónást, aki zavarta­lanul kapura tört és a kifutó kapus felett 14 méterről a léc alá lőtt. (1:1). Az 54. percben Merényi a szabadrúgást a sor­fal mellett élesen-laposan lőtte kapura, s a labda a jobb kapu­fa tövéről pattant a hálóba. (2:1). A 82. percben Vargát a 16-oson belül felvágták, a bün­tetőnek ő állt neki. de félmagas lövését Antal nagyszerű vető­déssel kiütötte. Végig esett a mérkőzés alatt és a csúszós talaj sokszor meg­tréfálta a játékosokat. A doro­giak végig jobban küzdöttek a győzelemért, s bár voltak a ta­lálkozónak kritikus percei, lel­kes, lendületes játékukkal meg­érdemelten győzték le a mérkő­zés nagy részében passzívan játszó vendégeket. Jók: Meré­nyi, Kovács F., Mészáros, Lacz­kó, illetve Tóth, Alsóvölgyi, Dár­dai, Lingl. Ajkai Alumínium-Szekszárd 1:1 (1:0) Drákói ítélet az olasz „bunda-perben” Az olaszországi labdarúgó vesztegetési botrány első felvo­nása a több napos tárgyalás után ítélethirdetéssel ért véget. Az olasz labdarúgó szövetség fegyelmi bizottsága súlyos bün­tetéssel sújtotta az 1979. de­cember 30-i Avellino-Perugia és az 1980. január 6-i Milan— Lazio bajnoki mérkőzés veszte­getőit és megvesztegetettjeit, így többek között az AC Milan labdarúgó csapata az 1980-81- es idényben csak a II. ligában szerepelhet, míg Paolo Rossi, a Perugia válogatott csatára, az olasz labdarúgás „szemefénye” hároméves eltiltást kapott, így nem szerepelhet a júniusi Euró- pa-bajnoksóg döntőjében sem. A kihirdetett ítéletek: Élete végéig eltiltva: Felice Colombo, az AC Milan elnöke. Kicky Albertosi (Milan), Massi­mo Cacciatori (Lazio) játéko­sok. öt évre eltiltva: Mauro Della Martira (Perugia) Stefano Pellegrini (Avellino). Három év­re eltiltva: Paolo Rossi (Peru­gia), Luciano Zecchini (Peru­gia). 1981. december 31-ig el­tiltva: Bruno Giordani (Lazio), Lionello Manfredonia (Lazio). 1981. március 31-ig eltiltva: Giorgio Morini (Milan). 1980. szeptember 30-ig eltiltva: Mau- rizio Montesi (Lazio). A II. ligába „száműzve”: AC Milan. A Perugia és az Avellino csak 5 pont levonással kezdheti 1980-81-es bajnoki idényét, míg a Laziónak 10 millió lírás büntetést kell fizetnie. Baranya két aranya A PVSK ökölvívói 2 aranyórámmal (érhettek haza az idei országos baj­nokságról. Ezzel az eredménnyel a Bp. Honvéd és a Tatabánya melleit holtversenyben végeztek az első he­lyen az éremtáblázaton. Kezdjük a „kisebbel”, o kisváltó- súlyú Magyar Istvánnal. Már a se­lejtezők során kitűnő formát árult el. Brundáf és Inkeit győzte le. A döntőben pedig szinte „ledarálta” a dózsás Lehotait Ä nehézsúlyú Alvics Gyula gyakor­latilag felsétált a dobogó tetejére. Kategóriájában heten indultak. A szőke versenyző először erőnyerő volt, az elődöntőben pedig öt percet adott Taizsnak. Ekkor az edzője o legbiz­tosabb megoldást választotta, bedob­ta a törülközőt A döntő a legrövi­debb összecsapását hozta a négy­napos küzdelemnek. Mindössze 15 másodpercig tartott — Róth — Kovács 11-esével 4:0-ra növeli előnyét a Mázaszászvár Fotó: Arató László Atlétika Gólokban gazdag találkozók Ajka, 2000 néző. V.: Szemes. Ajka: Bujtor — Hollenczer, Czi- bik, Haraszti, Brezánszky — Kiss, Nagy, Túri — Cserna, Gö- cze, Iván (Molnár, a 60. perc­ben). Edző: Dalnoki László. — Szék szárd: Pólyák — Varga, Szlovák, Weitner, Somodi — Szabó (Koroknál, a 63. perc­ben), Bonnyai, Adorján — Pö­Nagykanizsa. Olajbányász pá. lya. 2500 néző. V.: Földvári. Olajbányász: Megy imórecz — Kozma, Nagy, Simon, Müller — Savonyó, Csepregi (Simonecz a 73. percben), Kelemen — Füle dr., Bántó (Horváth L. a 79. percben). Bélák. Edző: Madár Gábor. Pét: Taróczi — Obuch, Stieger, Gáspár, Mészáros (Sze­gő a 69. percben) — Balogh, Dómján, Orbán — Kustos, Hor­váth )., Kaphegyi. Edző: Kere­kes Imre. A nagy erővel rohamozó ola­jos gárda kettő kihagyott hely­zet után a 28. percben szerzett vezetést. A baloldalon felfutó Füle dr. két remek csel utón Bélákhoz továbbított, akinek 10 méteres lövése a kapuba vágó. löskei, Lauer, Orosz. Edző: Ma­gasházi Józsel. A 32. percben Túri 22 méte­res szabadrúgása kipattant Pó­lyák melléről és a befutó Nagy a jobb felső sarokba bombá­zott (1:0). A 64. percben Lauer az alapvonal közelében csele­zett, laposan belőtt labdája Haraszti lábáról a kapuba vá­gódott (öngól, 1:1). A helyenként ideges hangu­latú találkozón az utóbbi idő­ben visszaesett ajkaiaknak meg kellett küzdeni a döntetlenért. Az erőteljesebben, olajozottab- ban játsszó szekszárdiak köze­lebb álltak a győzelemhez. Jók: Bujtor, ill. Varga, Bonnyai, Lauer. Nagy (a mezőny legjobbja), Megyimórecz, dr. Füle, Kozma, ill. Taróczi, Gáspár. I \ Balogh Antal AZ NB II. további eredményei: MÁV DAC-KOMÉP 3:0 (0:0), Sopron—Sabária 2:0 (0:0), Kör­mend—Bábolna 1:3 (0:1), Ha­ladás—Bauxitbányász 0:0, Vár­palota—Bakony Vegyész 2:1 (1:1). AZ NB II. ALLASA 1. Kaposvár 34 23 8 3 82-24 54 2. Haladás 34 21 6 7 82-34 48 3. Olajbányász 34 17 7 10 59-42 41 4. Ajkai Alu. 34 15 11 8 48-37 41 5. Sabária 34 15 11 8 45-35 41 6. Szekszárd 34 13 12 9 40-25 38 7. Sopron 34 14 9 11 42-36 37 8. Komló 34 13 11 10 42-39 37 9. MVTE 34 14 6 14 42-35 34 0. MÁV DAC 34 13 8 13 41-42 34 1. Bauxitbányász 34 12 7 15 43-50 31 2. Bábolna 34 11 8 15 39-49 30 3. Várpalota 34 11 8 15 39-51 30 4. Pét 34 9 12 13 27-49 30 5. Bakony V. 34 13 3 18 31-51 29 6. KOMÉP 34 11 7 16 37-55 29 7. Dorog 8. Győri Dózsa 34 12 4 18 42-55 28 34 6 13 15 34-49 25 9. MÁV NTE 34 6 13 15 32-50 25 !0. Körmond 34 7 4 23 35-84 18 Mázaszászvári Bányász-P, Postás 5:0 (2:0). Postás pályái, >00 inéző, v.: Horváth J. Biztos vendéggyőzelem. Góllövők: Du­nai, Guth, Perényi, Kovács Öl­ésiből), Viszló. Jók: Kovács, Pe­rényi, Dunai, ill. Vavika, Geor. giu. P. Zsolnay—P. Kinizsi 1:0 (1:0). Zsolnay pálya, 300 néző, v.: Tóth. Jó iramú, küzdelmes mérkőzés. Góllövő: Papp II. Jók: Papp I., Szinger, Telegdi, Lőrincz, ill. Szeszón, Decsi. Vajszló-P. Kesztyűgyár 2:1 (1:0). Vajszló, 200 méző, v.: Horváth. Színvonalas találko­zón, nehezen, de megérdemel­ten nyert a Vajszló. Góllövök: Szö'llősi (öngól), Varga, ill. Pe'kár. Jók: Borovácz (a mezőny legjobbja), Varga, Tóth J., Tóth Cs., ill. Balázs, Varga, Szűcs. Vasasi Bányász-Mágocs 5:1 (2:1). Vasas, 100 néző, v.: Bu­rai. Végig fölényben játszott o bóoyászcsapat. Gól'lövök: Vi- rógh (3), Adorján, Róth, il'l. Ton.kó. Jók: Léhmann, Adorján, Virág'h, Bogdán, ill. Terkavics, Benes I. PBTC-Szigetvár 3:1 (2:1), Szigetvár, 300 néző, v.: Benkő. Lelkes PBTC — körülményes Szi­getvár. GóHövők: Kühn, Bálint, Hajós, i'll. Pallótól. Jók: Bíró, Aradi, Hajós, Kühn, Ml. Kövesi, Palotai. Sellye-Beremend 3:2 (1:0). Beremend, 800 néző, v.: Sebes­tyén. Színvonalas mérkőzésen a tapasztaltabb csapat nyert. GóHövők: Majorosi (2), Szabó, ill. Dudás, Budai. Jók: Majo­rosi, Szalbó, Vass, ill. Kuibatov, Guzsvány, Héhl I. Steinmetz SE—U. PEAC 4:2 (2:1). Pogány, 50 néző, v.: Ba­lázs. Nogy iiramú mérkőzésen jó támadójátékot nyújtott a Steinmetz SE. GóMövőik: Schultz (2), Kádár, Rapp, ill. Kalász, Izsák. Jók: Otórtics, Kádár, Lauer, Schultz, Knoch, ill. Izsák. Boly—Siklós 1:1 (1:1). Boly, 500 néző, v.: Radó. A hazaiak kihagyták gólhelyzeteiket a 10 emberrel játszó Siklós ellen. GóHövők: Budovinszky, ill. Sza­bó. Jók: Haris, Budovinszky, Panta, ill. Hammer, Batik, Bari. A Kétújfalu-lstváo-akna ta­lálkozóról lapzártáig nem érke­zett jelentés. A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. Sellye 31 25 4 2 80-17 54 2. Mázaszászv. 31 20 3 8 81-40 43 3. Boly 31 14 10 7 56-31 38 4. Zsolnay 31 16 6 9 50-38 38 5. U. PEAC 31 45 7 9 57-47 37 6. Szigetvár 31 13 10 8 57-39 56 7. Siklós 31 12 11 8 45-33 35 8. Vajszló 31 14 5 12 47-39 33 9. Beremend 31 11 9 11 38-35 31 10. P. Kinizsi 31 12 7 12 43-41 31 11. Steinmetz SE 31 11 9 11 40-39 31 12. P. Kesztyűgy. 31 10 11 10 37-37 31 13. PBTC 31 10 8 13 34-36 28 14. Vasasi B. 31 11 5 15 41-53 27 15. Mágocs 31 9 6 16 38-61 24 16. P. Postás 31 6 6 19 26-68 18 17. István-akna 30 5 5 20 22-66 15 18. Kétújfalu 30 1 4 25 16-80 6 Cselgáncs Bécsben befejeződött a csel­gáncs EB, a 60 kg-os súlycso­portban magyar versenyző nem ért el helyezést, az abszolút ka­tegóriában Ozsvát 5. volt Az Európa-bajnokság pontverse­nyét Szovjetunió nyerte, Ma­gyarország a 6. Búcsú az UEFA- tornától Az UEFA torna második forduló­jára került sor vasárnap az NDK különböző városaiban. Az első cso­portban szereplő Magyarország Ifjú­sági válogatottja Zeitzben lépett pá­lyára Olaszország ellent 4:2 arány­ban vereséget szenvedett, ezzel el­vesztette esélyét a továbbjutásra. A keddi Spanyolország elleni harmadik találkozó már o búcsút Jelenti fiatal­jaink számára a hivatalos Ifjúsági EB-n. Cwmbranban vasárnap rendezték meg a négy ország részvételével ki­írt válogatott atlétikai viadalt, amo­lyan Anglia szerezte meg a győzel­met 242 ponttal, Magyarország má­sodik 229 ponttal, Hollandia 3. 126.5 ponttal és Wales a negyedik 103.5 ponttal. A világcsúcstartó Parogi Fe­renc ismét kirobbanó formát muta­tott: 96,20 m-es dobással szerezte meg a győzelmet. A meghívásos női szá­mokban Mátay Andrea jó formát mutatva 193 cm-rel győzött. TOTO 1. Bem SE—Csepel 4:2 1 2. Vác—Kecskemét 3:1 1 3. Budafok—SZEOL AK 3:0 1 4. Alumínium—Szekszárd 1:1 X 5. Sopron—Sabaria 2:0 X 6. Várpalota—Bakony 2:1 1 7. Como—Palermo 1:0 1 8. Lecce—Lanerassi 0:1 2 9. Monza—Cesena 0:1 2 10. Sambenedett.—Sampdoria 0:0 x 11. Spal—Atalanto 1:1 x 12. Ternana—Taranto 0:1 2 13. Verona—Brescia 0:0 I. + 1 14. Bari—Pisa 2:0 1 Kézilabda LAPZÁRTAKOR ÉRKEZETT Dunaújvárosi Kohász—Komlói Bányász 29:20 (14:9) NB I. B férfi mérkőzés, Dunaújváros. Környei MEDOSZ—István-aknai Bányász 19:16 (8:10) NB II. férfi mérkőzés, Környe. iTOtfÖl Dunántúli napló ... A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 _______Kiadó telex: 12-320________ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 A MÁV Pógsí Vasútigazgatósága FEL VESZ villamos felsővezeték építési munkákra 3 fő betanított és 7 fő vasipari szakmunkást Munkahely: MÁV Felsővezeték Építési Főnökség (Budapest, X kér., Jászberényi u. Ir. szám: 1106) létszámában változó munkahelpep, villamos felsővezeték építési munkáknál. 1981. évtől a MÁV Pécsi Igazgatósága területén. JELENTKEZÉS: személyesen, Pécs, Állomásfőnökség vagy Pécs, Vontatási Főnökség munkaügyi csoportjánál. A FELVÉTELLEL KAPCSOLATOS MINDEN TOVÁBBI FELVILÁGOSÍTÁST A JELENTKEZÉS SORÁN MEGADUNK. A Pécsett lejátszott 2:1 arányú ZTE-győzelemmel vég­ződött PVSK—2TE mérkőzés végeredményét eltaláló pá­lyázók közül a szerencse Ambrusics József, Pécs, Kacsóh Pongrácz u. 12. alatti lakosnak kedvezett Nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. E heti szelvényünk beküldési határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Tatabánya—PMSC: ......................................... P ótmérkőzés: PVSK— MTK VM: ......................................... A pályázó neve: ................................................................... L akcíme: ........................................................................ O lajbányász-Péti MTE 4:0 (2:0) dott. (1:0). Továbbra is a ka­nizsaiak maradtak támadásban, akik ai 41. percben növelték elő­nyüket. Füle dr. ment el a jobb­oldalon, aki nagyszerűen tálalt az érkező Kelemen elé, s a kö­zéppályás 10 méterről a kapu­ba bombázott. (2:0). Szünet utón a kanizsai kapus kétszer is bravúrral mentett, majd a 60. percben cseles sza­badrúgás után Nagy volt ered­ményes, aki a kifutó kapus mel. lett a jobb alsó sarokba lőtt. (3:0). Négy hazai nagy helyzet után a 83. percben Füle dr. ál­lította be a végeredményt, aki Bélák labdáját két méterről a kapuba vágta. (4:0). A kitűnően játsszó kanizsai olajosok akár nagyobb arány­ban is nyerhettek volna. Jók: