Dunántúli Napló, 1980. május (37. évfolyam, 119-148. szám)

1980-05-12 / 129. szám

I Kaposvári Rakoczi-Bakony Vegyész 3:2 (2:0) Veszprém, 2800 néző. V.: Rú­zsa. Kaposvár: Horváth — 4*» Deákvári, Zentai, Mészáros, Éger — Havasi, Marcsók, Ka­nyar — Czabula, Fábián, Házi (Tóth, a 84. percben). Edző: dr. Puskás Lajos. Bakony Vegyész: Rácz (Csiszár, a szünetben) — Horváth, Stieber, Mátyás, La- banov — Németh, Csernyánsz- k-i, Zsadányi — Hadászi (Ba­goly, a 70. percben), Kováts, Nyitrai. Edző: Németh Lajos. A 9. percben Kanyar szöglet­ből beívelt labdáját a rosszul kimozduló Rácz elől Házi az üres kapuba fejelte (1:0). A 28. percben az egymást zavaró két védő közé berobbant Deák­vári, és a kapujából fölöslege­sen kimozduló Rácz mellett a hálóba gurított (2:0). Az 53. percben Kováts a jobb oldalon indította Némethet, akinek be­adását Nyitrai a léc alá bom­bázta (2:1). A 60. percben Fá­bián jobb oldalról adta be a labdát, amelyet Havasi mintegy 12 méterről kapásból küldött a léc aló (3:1). A 81. percben Bagoly futott el a bal szélen és középre lőtt labdáját Nyitrai to­vábbította a hálóba (3:2). Az első félidőben a Bakony Vegyész teljesen átengedte a kezdeményezést a listavezető­nek, amely két kapushibából szerzett előnyt. Fordulás után kiegyenlítődött, alaposan felja­vult és izgalmassá vált a játék. A veszprémiek sokkal többet támadtak és számos nagy hely­zetet kihagytak a kapu előtt. Ják: Horváth, Zentai, Mészá­ros, Havasi, ill. Zsadányi, Nyit- rai és Németh. KOMÉP SC-Komlói Bányász 2:1 (0:1) Tatabánya, 1200 néző. V.: Kőrös. KOMÉP: Balogh — Ta­kács, Bánfi, Kökény, Rácz — Tréznik, Józan (Nagy, az 59. percben), Hetzmann — Hor­váth I., Horváth III. (Péntek B., az 53. percben), Péntek S. Ed­ző: Horváth Ferenc. Komló: Bien — Kelemen (Mács, a szü­netben), Kovács, Tresch, Gyuri- na — Bányász, Róth (Steib, a 61. percben), Hohmann — Ra­dies, Stemler, Tóth. Edző: Szám Frigyes. A 15. percben Tóth bal ol­dali beadása után a hazai vé­delem késlekedett a labda el- rúgásával és az előre húzódó Tresch mintegy 12 méterről a kapu bal oldalába küldte a labdát (0:1). A 61. percben Ta­kács jobb oldali partdobását követően Hetzmann 25 méter­ről a háló bal oldalába bom­bázta a labdát (1:1). A 85. percben Tréznik átadása után Hetzmann mintegy 25 méterről küldte nagy erővel a hálóba a labdát (2:1). A küzdelmes, jó iramú talál­kozón a Komlót túlságosan is megnyugtatta a gyors vezetés, kiengedett, igy aztán a nagy lelkesedéssel játsszó hazaiak két jól eltalált lövéssel a ma­guk javára fordították a mér­kőzést. Jók: Hetzmann, Bánfi, Rácz, Péntek S., ill. Tresch, Ko­vács, Hohmann. Szekszárdi Oózsa-MÁV DAC 4:0 (1:0) Szekszárd, 1500 néző. V.: Nagy L. Szekszárd: Pályák — Szabó, Szlovák, Samodi, Varga — Weitner II., Bonnyai, Ador­ján (Walter, a 67, percben) — Lauer, Orosz, Londek (Pölös. kei, a 63. percben). Edző: Mer. gashári József. MÁV-DAC: For- fcasdi — Fehér, Gulyás, Molnár Z. (Csóka, a 63. pereiben), Ko­vács — Csollóny (Kanté, a 70. percben), Farkas, Cs. Kovács — Csiszár, Varga, Dobos. Edző: Boksa1 Gyula. A 27. percben szerzet': veze­tést a Dózsa. Lauer keverte imeg a védőiket, az alapvonal 'közeléből remekül ívelt középre és Orosz a bal felső sarokba fejelte a labdát (1 :0). Szünet után a 49. percben Varga hosszú átadással ugratta ki Lauert, aki elhúzott a jobb ol­dalon, nehéz szögből leadott lövését Farkasdi még kiütötte, de Orosz közelről nem hibá­zott (2:0). Az 55. percben Ador­ján jobb oldali szögletét Gu­lyás kifejelte, Somodi 18 mé­terről óriási erővel vágta a lab­dát a jobb felső sarokba (3:0). A 62. percben Lauer jobb ol­dali beadását Orosz lefejelte Bonnyai elé, akinek a lövése a kapufa tövéről perdült a há­lóba (4:0). A sáros, mély talajú pályán remek játékkal feledtette múlt •heti hazai pontvesztését a vé­gig többet kezdeményező, nagy •iramot diktáló és szünet után jelentős mezőnyfölényt kiharco­ló szekszárdi együttes. Jók: Lauer, Orosz, Szabó, Somodi, ill. Farkasdi, Fehér, Cs. Kovács. Fekete László Körmend-MÁV NTE 3:1 (1:0) Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 1200 néző. V.: Nagy Z. Kör­mend : Fala - Kovács, Kiss, Gáncs, Lakatos — Horváth A., Pál, Simon — Horváth G., Bar. talavics (Molnár a 82. percben), Németh (Vass az 56. percben). Edző: Kirschner Béla: MÁV NTE: Szalai — Gondos, Doszpofh, Preisinger, Liviczky — Karádii, Széligh, Szabó F., — Markán, Kiss (Szabó L. a 68. percben), Molnár (Gergelics a 69. perc­ben). Edző: Németh Lajos. Meglepetésre a 6. percben egy ártatlan támadás után a vendégék szereztek vezetést. A védők durva hibájából Bartalo- vics iramodott kapura, aki 0 kivetődő Szalai mellett helyezett kapuba (1:0). Szünet után a vasutasok irányították a játékot, de a 62. percben mégis a ven­dégék növelték előnyüket. Sza­badrúgás végén Horváth G. sze­rezte meg a labdát, és két csel után lőtt a kapuba. (2:0). A kör­mendiek a 80. percben növel­ték előnyüket: (Horváth A. be­csapta a védőiket, beadását Horváth G. 12 méterről bom­bázta a kapuba (3:0), A kani­zsaiak a 86. percben szépítet­tek: Gergelics lépett ki a védők közül és közelről helyezett a kapuba (3:1). A nagyon gyenge teljesít­ményt nyújtó kanizsaiak ellen a lelkes vendégek könnyű győ­zelmet arattak. Jók: Horváth A., Horváth G., Gáncs, Kiss. A ka­nizsai csapatból senki sem nyújatt elfogadható teljesít­ményt. Balogh Antal A szombati, 2:1-es hazai győzelemmel végződött PMSC— FTC mérkőzés végeredményét 9 pályázó találta el. Közü­lük a szerencse Szurovka Aladár, 7627 Pécs, Derűs u. 6. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a 100 fo­rintos vásárlási utalványt postán kapja meg. E heti szelvény beküldési határideje: szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: PVSK—ZTE ......... P ótmérkőzés: Debrecen—PMSC A pályázó neve: Lakcíme: Olajbányász- MVTE 2:0 (1:0) Mohács, 2000 néző. Vezette: Dravecz. Nagykanizsa: Megyi- mórecz — Kozma, Nagy, Si­mon, Müller — Savanyó, Csep- regi, Kelemen — dr. Füle, Bán­tó, Bélák. Edző: Madár Gábor. MVTE: Perjési — Farkas (Ber­ki, a 76. percben), Hancz, Rótt, Alsóvölgyi — Kiss, Pártényi (dr. Zsolt, a szünetben), Dárdai L. — Schwarczkopf, Lingl, Jónás. Edző: Gyévai István. A mérkőzés előtt egyperces néma csendben emlékezett meg a közönség a napokban tragi­kus hirtelenséggel elhunyt Ko- vacsics Ferencről, az MVTE evezős szakosztályának techni­kai vezetőjéről. Sorozatos hazai támadások és helyzetek után a 29. perc­ben Füle dr. a félpályánál el­csípett egy labdát, Csepregihez továbbított, aki egyből Bélák­hoz játszott, és ő néhány lépés után a 16-osról a kifutó Perjé­si mellett a kapuba lőtte a lab­dát (1:0). A második félidőben is a ha­zaiak támadtak. Az 50. percben Kiss átadását Dárdai L. nagy erővel lőtte a jobb alsó sarok felé a labdát, de Megyimórecz bravúrosan védte. A 63. perc­ben egy ellentámadás után Bántó a kifutó Perjési mellett az üres kapu mellé lőtte a lab­dát. A 65. percben Csepregi az üresen hagyott dr. Füléhez játszott, akinek tizméteres nagy lövését Perjési bravúrral védte. A 75. percben Lingl dr. Zsoltot hozta játékba, akinek lövését védte a kapus. A 79. percben Müller Belákot indította a bal­oldalon, aki lefutott az alap­vonalig, és éles beadását Füle dr. fejelte a hálóba (2:0). Nagyiramú, végig izgalmas mérkőzést vívott a két csapat, az MVTE jóval többet táma­dott, a kanizsaiak szerencsével vitték el a két pontot. Jók: Me­gyimórecz (a mezőny legjobb­ja), Simon, dr. Füle, Bélák, ill. Perjési, Hancz, Dárdai L., Kiss. Molnár Endre * A nyugati csoport további eredményei: Győri Dózsa—Ha­ladás VSE 0:2 (0:0), Tapolcai Bauxitbányász—Dorogi AC 4:0 (1:0), Péti MTE—Várpalotai Bányász 1:0 (1:0), Bábolnai SE —Soproni SE 0:1 (0:1), Saba- ria SE—Ajkai Alumínium SE 0:0. AZ NB II. ALIASA: 1. Kaposvár 2. Halódás 3. Sabaria 4. Alumínium 5. Olajbányász 6. Szekszárd 7. Komlá 8. Sopron 9. Mohács-Vém. 10. MÁV DAC 11. Bauzttb. 12. Péf 13. Bakony V. 14. KOMEP 15. Bábolna 16. Várpalota 17. Dorog 10. MÁV NTE 19. Gyári Dózsa 20. Kármond 33 22 t 3 76-23 52 33 21 S 7 62-34 47 33 15 11 7 45-33 41 33 15 10 8 47-36 40 33 16 7 10 55-42 39 33 13 1t 9 39-24 37 33 13 10 10 41-38 36 33 13 9 11 40-36 35 33 14 6 13 41-33 34 33 12 8 13 38-42 32 33 12 6 15 43-50 30 33 9 12 12 27-45 30 33 13 3 17 40-49 29 33 11 7 15 37-52 29 33 10 8 15 36-48 28 33 10 8 15 37-50 28 33 11 4 18 40-54 26 33 6 13 14 31-44 25 33 6 12 15 33-48 24 33 7 4 22 34-81 18 Asztalitenisz P. Spartacus—2. sz. Építők 10:6. NB II. női mérkőzés, Bu­dapest. Pécsi győztesek: Andi (3), Eszényi (3), Jerszi (2), Mausz (2). Kikapott a bajnokjelölt vács, Dunai, ill. Bücherdi, Zsig- mond. P. Kinizsi—Boly 3:2 (3:1), Ko­vácstelep, 50 néző. V.: Trisz. Jó első félidei játékával nyert a Ki. nizsi. Góllövők: Decsi, Szabó, Herczeg (11-esből), ill. Panto, Ulrich (11-esből). Jók: Albert- kovics, Decsi, Szeszán, ill. Pan­to. U. PEAC-Vajszló 3:0 (1:0), Szentlőrinc, 200 néző. V.: Var­ga E. Sáros, mély talajú pályán színvonalas mérkőzésen nyertek az egyetemisták. Góllövők: De­rne, Szőke, György. Jók: Szen­de, György, Izsák, Vörös, ill. Császár, Bodor, Tóth. Mágocs-Zsolnay 3:2 (2:1), Mágocs, 350 néző. V.: Körös. A hazaiak nagyobb lelkesedése döntött. Góllövők: Tonkó, Rad- nai, Nemes, ill. Lőrincz, Popp II. Jók: Tonkó, Mágocsi, Berko- vics, ill. Anzil, Szinger, Papp II. Siklós-Beremend 0:0, Siklós, 600 néző. V.: Sör. Kemény, jó iramú mérkőzés, igazságos eredmény. Jók: Petrétei, Diny- nyés, Bori, ill. Kubatov, Schul- teisz, Stockier. P. Kesztyűgyár-P. Postás 2:1 (1:1), Pécsbányatelep, 200 né­ző. V.: Kuluncsics. A sok hely­zetet kihagyó hazai csapat ke­servesen győzött. Góllövők: Ró- zsaheayi. Pauli, ill. Sabach. Jók: Szabina, Balázs G.. Szűcs, Vorga, ill, Kondákor, Georgiu, Sabach. Szigetvár-lstván-akna 2:0 (1:0). Pécsszabolcs, 400 néző. V.: Schneider. Biztosan nyert o Szigetvár. Góllövők: Erdős, Kar- hecz. A szombati PBTC-Vasasi Bá­nyász mérkőzés a pálya hasz­nálhatatlansága miatt elma­radt. Steinmetz SE-Sell ye 2:0 1:0), Sellye, 500 néző. V.: Sző­ke. A síkos talajhoz jobban al­kalmazkodott a lelkesen és jól játszó honvédcsapat. Góllövők: Kádár, Nagy. Jók: Molnár, Otártics, Schmidt, Nagy. ill. Kollár. Mázaszászvári Bányász-Két- újfalu 8:1 (3:1), Mázaszászvár, 300 néző. V.: Kain. Csak a gól- különbség volt kérdéses. Góllö­vők: Dunai (3), Guth (2, egyet 11-esből), Viszló (2), Molnár, ill. Kása. Jók: Molnár I., Ko­A PMSC NB I. B-s női kézi­labda-csapata tegnap délelőtt Pécsújhegyen 17:12 (10:7) arányban nyert a Mátészalka ellen. A pécsiek legjobb dobói: Erdősi (7), Apáti (5). Képün­kön : Boóz szerez gólt a PMSC- nek. * Rába ETO—Pécsi MSC 32:20 (17:11). NB I. férfi mérkőzés, Győr, városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Csicsmányi, Dobos. PMSC: Kovacsics — Kőszegi (2), Kedves (4), Koleszór (—), Endrédi (3), Füzesi (7), Hege­dűs (1). Csere: Gerdesics (ka­pus), Kovacsik (—•), Hunyadi (2), Kovács T. (1), Ivanics (—). Edző: Móró Gábor. A Rába ETO legjobb dobói: Samodai (9), Pelikán (5). A PMSC meg­lepetésre kevés ellenállást tu­dott tanúsítani a jól játszó Rá­bával szemben. 3. Boly 4. U. PEAC 5. Zsolnoy 6. Szigetvár 7. Siklós 8. Vajszló 9. Beremend 10. P. Kinizsi 11. Kesztyűgyár 12. Steinmetz SE 13. PBTC 14. Vasasi B. 15. Mágocs 16. P. Postás 17. István-okna 18. KétújfaJu 30 24 4 2 77-15 52 30 19 3 8 76-40 41 30 14 9 7 55-30 37 30 1 5 7 8 56-43 37 30 15 6 9 49-38 36 30 13 10 7 56-36 36 30 12 10 8 44-32 34 30 13 5 12 45-38 31 30 11 9 10 36-32 31 30 12 7 11 43-40 31 30 10 11 9 36-35 31 30 10 » 11 36-38 29 29 9 7 13 30-34 25 29 10 4 15 35-51 24 30 9 6 15 29-56 24 30 6 6 18 26-63 18 30 5 5 20 22-66 15 30 1 4 25 16-00 6 a megyebajnoksag allasa : 1. Sellye 2. Mázaszászvár • MOSZKVA: Befejeződön a szovjet jégkorangibajmokság. Az már régóta biztos volt, hagy a CSZKA Moszkva nyeri az aranyérmet, és az is, hogy óriási fölénnyel. Mihajlavék az utolsó fordulóban som „lazítot­tak’', 8:6-ra verték az ezüst­érmes Dinamo Moszlkvát. Ér­dékesség, hogy a Szparta'k Moszkva korongozója, a múlt­ban sokszor válogatott Jakusev 16. bajnokságán vett részt idén. Az éllovasok: 1. CSZKA Moszk­va 80 pont, 2. Dinamo Moszk­va 67, 3. Szpartak Moszkva 61. O GENF: A férfi kosárlab­dázók olimpiai selejtezőjének nyolcas mezőnye körmérkőzés­sel vivja további harcát. Isme­retes, hogy az első három csa­pat jut el Moszkvába. A leg­közelebbi fordulóra hétfőn ke­rül sor, a következő párosítás szerint: Spanyolország-NSZK, Izrael—Lengyelország, Francia- ország-Svédország, Csehszlo. vákia—Olaszország. SZIVES FIGYELMÜKBE AJÁNLJUK, hogy 1980. május 19-én délelőtt 10 órakor MEGNYITJUK 1. sz. KIP-KOP cipőüzletünket Pécs, Doktor Sándor u. 15. sz. alatt. (a Petőfi mozi mellett) NŐI, LÁNYKA-, FÉRFI-, FIÚCIPŐK BŐRDÍSZMŰ ÉS CIPÖAPOLASI SZEREK nagy választékával és figyelmes kiszolgálással VÁRJUK KEDVES VÁSÁRLÓINKAT! H lOO. és ÍOOO. uäsörlöt cipővel ajándékozzuk meg NŐI CIPŐK VÁSÁRLÁSÁNÁL PÓT SAROKFOLTOT ADUNK DÍJMENTESEN! Dunántúli Cipőkereskedelmi Vállalat líj csúcs 800-on Vasárnap délután a MASZ országos atlétikai versenyén, a kellemes, napsütéses időben több számban kitűnő eredmé­nyek születtek. A csúcsgyártást a még ifjúsági (19 éves) futó, Szalai József kezdte 400 méteres gáton. A Szolnoki MÁV MTE at­létája kitűnő iramban siklott a gátak felett, és megjavította ta. valyi rekordját. A szolnoki futók folytatták jó szereplésüket, fér­fi 800 méteren Paróczay András 51.8 mp-rel kezdett, a második körben is nagy iramot diktált a 24 éves versenyző, és célba ér­kezésekor 1:47.0 percet mutat­tak az órák, amely azt jelentet­te, hogy megdőlt Szentgálj La­jos 26 éves országos csúcsa. VH*« proletárjai D n íiüTRUl unűntüll gplö Juail'IPrwint Az MSZMP Boranyo megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 áráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 t-