Dunántúli Napló, 1980. április (37. évfolyam, 91-118. szám)

1980-04-08 / 96. szám

Ajkai Alumínium—MYTE 2:1 (1:0) Ajka, 2000 néző. Vezette: Osztermayer. Ajka: Horváth — Hollenczer, Czibik, Haraszti, Brezánszky - Molnár, Nagy (Iván, a 70. percben), Túri — Cserna, Göcze, Vajda. Edző: Dalnoki László. MVTE: Perjési- Farkas, Rótt, Berki, Alsóvöl­gyi - Dárdai, Zsolt dr., Hancz — Schwarczkopf, Lingl, Jónás. Edző: Gyávái István. A 2. percben kavarodás tá­madt Perjési kapuja előtt és végül Göcze közelről a hálóba kotorta a labdát (1:0). A 64. percben Göcze a baloldalra, Cserna elé játszott, aki a sarok­ba lőtt. (2:0). A 72. percben Linglt a hazai védők a 16-oson belül buktatták. A 11-est Rótt lőtte a kapuba (2:1). Szekszárd—Bakony Vegyész 3:2 (3:2) Szekszárd: 1500 néző. V.: Drigán. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Szlovák, Varga, Somodi — Weitner, Koroknai (Walter, a 63. percben), Adorján — Pölöskei (Lauer, a 73. percben), Bonnyai, Landek. Edző: Magas­házi József. Bakony Vegyész: Csiszár (Rácz, a 44. percben) — Vass, Mátyás, Harmath, Lo­banov — Németh, Kováts (Csernyánszky, az 54. percben), Csik — Kopcsa, Nyitrai, 1. Nagy. Edző: Németh Lajos. A 6. percben vezetést szer­zett a Dózsa. Adorján bal ol­dalról magasan kapu elé ívelt, a kimozduló Csiszár aláfutott a labdának, Landek rárajtolt és nehéz szögből a kapuba vág­ta. 1 :0. A 20. percben Németh jobb oldalról kapu elé ívelt, már úgy tűnt, hogy a labda Pólyák zsákmánya, de kiejtette és Nyitrai fejjel az üres kapu­ba csúsztatta. 1:1. A "26. perc­ben Varga vezette fel a lab­dát, remekül ugratta ki Pölös- keit, aki a 11-es pontról a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. A 32. percben partdobáshoz jutott a vendégcsapat, amikor a játék-, vezető nagy meglepetésre a Dózsa büntetőterületén belül­ről közvetett szabadrúgást ítélt a Vegyész javára. Kováts iegu- rítását Z. Nagy a hálóba vágta. 2:2. A 44. percben Csiszár meg rúgta Pölöskeit, a játékve­zető kiállította a kapust és 11-est ítélt. Csiszár helyett Rácz állt be a kapuba, előtte azonban Csik lejött a pályáról. A büntetőt Szlovák értékesítet­te. 3:2. Fekete László Olajbányász—Dorog 1:0 (0:0) Nagykanizsa, Olajbányász pálya, 2300 néző. Vezette: Hor­váth L. Nagykanizsa: Megyimo- recz - Kozma, Englóner, Nagy, Papp - Savanyó, Balogh (Ka­rasz, a 46. percben), Csepregi (Simonecz, a 60. percben) - Füle dr., Kelemen, Bélák. Edző: Madár Gábor. Dorog: Szabó - Engelbrecht, Merényi, Varga, Szombathely, 1500 néző. V.: Bodrogi. Sabaria: Pálinkás - Sümeghy, Varga L, Szönye, Bencsics - Kratochwill, Horváth L., Derdák - Potzmann (Tóth, az 56. percben), Séier, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. MÁV NTE: Szalai — Söjtör, Gondos, Sulyok II., Doszpoth - Molnár, Karádi, Sulyok I. (Liviczky, a 86 perc­ben) — Győrvári (Németh, a szünetben), Markán, Csordás. Edző: Németh Lajos. A kapuja elé élő falat húzó Kovács — Jánosi, Kránitz, Lacz- kó (Izsó, a 46. percben) - Her­nádi, Kapitány, Kánya (Ormán- di, a 68. percben). Edző: Nagy István. Unolmas első félidőt köve­tően szünet után megélénkült a játék, és az 53. percben meg­szerezte a vezetést a hazai gár­da. Bélák szabadrúgását Füle MÁV NTE megakadályozta a góllövésben a végig nagy fö­lényben játszó Sobariát. Jók: Szönye, Horváth L., Horváth Z., ill. Szalai, Doszpoth, Karádi. Az NB II. további eredmé­nyei: Bábolna—KOMÉP i :0, Soproni SE—Bauxitbányász 2:0, Győri Dózsa—Körmendi Dózsa TE 3:2, Haladás VSE—Várpalo­tai Bányász 2:2, MÁV DAC— Pét 0:1. dr. három méterről nagy erő­vel fejelte a kapuba (1:0). Ezt követően Bélák, majd Kelemen hibázott nagy helyzetben, míg a másik kapunál kétszer is meleg helyzetben tisztázott a kanizsai kapus. A hajrában előbb Koz­nia, majd Kelemen ügyetlenke­dett el óriási helyzetet Balogh Antal AZ NB II. ÁLLASA 1. Kaposvár 28 18 7 3 65-16 43 2. Haladás 28 17 5 6 71-29 39 3. Ajka 28 14 7 7 44-32 35 4. Sabária 28 12 10 6 40-30 34 5. Olajbányász 28 13 6 9 45-36 32 6. Komló 28 11 10 7 36-30 32 7. Szekszárd 28 11 9 8 33-23 31 8. MVTE 28 13 4 11 38-29 30 9. Sopron 28 11 8 9 34-31 30 10. MÁV DAC 28 10 7 11 31-33 27 11. Bábolna 28 10 7 11 35-41 27 12. Bauxitbányász 28 10 5 13 32-40 25 13. Bakony V. 28 11 2 15 32-42 24 14. Várpalota 28 9 6 13 35-47 24 15. Pét 28 7 10 11 20-40 24 16. MÁV NTE 28 6 11 11 28-35 23 17. Győri Dózsa 28 6 11 11 31-41 23 18. Dorog 28 9 4 15 37-47 22 19. KOMÉP 28 8 6 14 31-49 22 20. Körmend 28 5 3 20 25 72 13 Sabaria—MÁV NTE 0:0 » Köuetkezik Praga Mit vár Lakat Károly dr.? Locsolkodás helyett edzés Rosszul sikerültek a főpróbák A húsvét hétfő délelőttöt a labdarúgó olimpiai válogatott keret tagjai locsolkodás helyett egészen mással töltötték, ösz- szegyűltek a Népstadionban, hogy elkezdjék a felkészülést, a mindent eldöntő prágai visz- szavágóra, melynek tétje a moszkvai repülőjegy. Dr. Lakat Károly szövetségi kapitánytól először a keret név­sorát kértük. — Veréb, Katzirz, Szántó, Paróczai, Salamon, Kanósz, Ba- ranyi, Kutasi, Pál, Karsai, Tatár, Nagy A., Komjáti, Fekete, Kiss, Kozma, Tieber, Kuti. Ők 18-an, egész héten együtt lesznek, és utaznak, s miután 22 játékost kellett nevezni, így Kovács A. Csepelről, Tóth Dunaújváros­ból, Varga a Honvédből és Szabó a Videotonból saját csa­patánál áll készenlétben. — Mi lesz a program? — A Népstadionbon készülő­dünk. Kedden a VOSE, szerdán a Postás ellen játszunk előké­születi mérkőzést. Csütörtökön még tartunk egy edzést, utána indulunk Prágába. Pénteken és szombaton a csehszlovák fővá­rosban is lesz gyakorlás, aztán jöhet a vasárnapi mérkőzés. — Sok játékos jutott szóhoz a felkészülés során...I — Ez igaz. Nem tudom, hogy a számbajöhető játékosok közül kimaradt volna valaki. A végén ez a társaság nyerte meg a tetszésemet, elvileg ebből a ke­retből nem hiányzik senki. — A főpróbák nem a legjob­ban sikerültek. — Három jelentős előkészü­leti mérkőzést játszottunk; az NDK, a lengyel és a bolgár válogatott ellen. Egyet sem tudtunk megnyerni. Ismerve a magyar játékosok kiszámítha­tatlan formáját, ez nem jelenti azt, hogy Prágában ne tudnánk meglepetést okozni. Játéko­saink formájára a legjobb pél­da a szélesfehérvári Baranyi, aki a Fradi ellen nagyszerűen játszott, a válogatottban viszont a csapat leggyengébb teljesít­ményét nyújtotta. Vele szemben Kozmát a bajnoki mérkőzése­ken többször is lecserélte ed­zője, Bulgáriában pedig három gólt rúgott. — Védekezni-vagy támadni fog majd a magyar csapat Prágában? — Mi, magyarok nem szere­tünk védekezni, őszintén szólva nem is tudunk. Ezért örülök a diósgyőriek Hungária körúti győzelmének, mert védelmük legalább egészséges önbiza­lommal lép majd pályára az olimpiai visszavágón. Remélem, hogy a Fekete, Kiss, Kozma tá­madósor olyan napot fog majd ki, mint amilyent néhányszor Olaszországban láttunk tőle. — Van már összeállítás? — Arra még alszom egyet, kettőt, bár a válogatott gerin­ce adott. — Végül milyen eredményt vár? — A lehetséges eredmények­ből kettő — a győzelem és a döntetlen —, nekünk kedvező, ezért bízom a továbbjutásban. Boross Dezső A KESZTYŰGYÁR KÖZPONTI GYÁRA pCLlfÉTELRE KERES O kesztyűszabászt, O gépi varrót, O gépi, kézi végmunkára női, O raktári segédmunkára férfi munkaerőket. A betanulást átképzés útján biztosítjuk. Jelentkezni lehet: Pécs, Sörház u. 36. 1—27/1980. Ifjúsági labdarúgás A baranyai serdülők sikere Megyebajnokság Fölényes sellyei és szigetvári győzelem Sellye—PBTC 4:0 (2:0). Sely- lye, 600 néző. V.: Varga. Jól játszott a bajnokjelölt, és akár nagyobb különbséggel is nyer­hetett volna. Góllövő: Szabó (2), Goják (2). Jók: Vass. Sza­bó, Majorosi, Martin, illetve Hajós, Várhelyi. Szigetvár—Két új falu 6:0 (4:0). Szigetvár, 300 néző. V.: Kövesi. A Szigetvár magabiztos játék­kal már az első félidőben el­döntötte a mérkőzés sorsát. Góllövő: Palotai (31, Dobor (2), Marosi. Jók: Béni. Rácz, Kövesi, Palotai, illetve Niklics, Bükkerti. Boly—Kesztyüryár 1:1 (0:0). Boly, 500 néző. V.: Szenttamási. A sok helyzetet kihagyó Boly­nak meg kellett elégednie a döntetlennel. Góllövő: Penta, ill. Pauli (11-esbőI). Jók: Haj­dú, Beck. Ambrus, ill. Nagy, Pauli, Garay. Siklós—Mágocs 0:0. Siklós, 400 néző. V.: Thassy. A lelkes vendégek megérdemelten vitték el az egyik pontot. Jók: Ham­mer, Dinnyés, Szabó K.. ill. Tankó, Kovács. Studer. István-akna—Steinmetz SE 3:0 (1:0). Pogány, 50 néző V.: Miseta. A fegyelmezetten ját­szó bányászcsapat győzelme egy DiManatig 'em volt kétsé­ges. Szilágyi (Steinmetz SE) 11-esét Bálint kivédte. Góllö­vők: Stréb (öngól), Ferka, Ko­vács. Jók: Szebényi, (a mezőny legjobbja) Bálint, Kalmár Ta­kács, a Steinmetz SE-ből sen­kit nem lehet kiemelni. A MEGYEBAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Sellye 24 20 3 1 62-10 43 2. Boly 24 13 7 4 45-20 33 3. Mázaszászvár 24 14 3 7 55-34 31 4. Szigetvár 24 12 7 5 53-31 31 5. Zsolnay 24 12 6 6 38-30 30 6. Siklós 24 10 9 5 37-21 29 7. U. PEAC 23 11 5 7 42-31 27 8. Beremend 24 9 7 8 31-28 25 9. Kesztyűgyár 24 8 9 7 26-26 25 10. Vajszló 24 9 5 10 31-31 23 11. Steinmetz SE 24 7 9 8 28-31 23 12. P. Kinizsi 23 8 6 9 31-31 22 13. Mágocs 24 8 5 11 24-43 21 14. PBTC 24 7 5 12 25-29 19 15. V. Bányász 24 7 4 13 26-40 18 16. P. Postás 24 5 4 1 5 20-52 14 17. István-akna 24 3 4 17 18-59 10 18. Kétűjfalu 24 1 4 19 11-56 6 Vasárnap befejeződött Pé­csett a négy megye serdülő- és ifjúsági labdarúgó váloga- tottainak háromnapos küzdelme. A kitűnően felkészített bara­nyai serdülő válogatott nagy küzdelem után jobb gólkülönb­séggel jutott az országos dön­tőbe. Az ifik küzdelmében Zala harcolta ki a továbbjutást, jobb gólkülönbséggel a Baranya együttesével szemben. Eredmények. Serdülők: Bara­nya—Zala 1:0 (0:0). Pécsúj- hegy, 50 néző. Vezette: Hara- csi. Baranya: Lukács — Kon­Kézilabda Debreceni Dózsa—PMSC 22:18 (11:9) NB I. férfi mérkő­zés, Debrecen, 6000 néző. Ve­zette: Kliment, Papp. PMSC: Kovacsics — Kőszegi (2), Ked­ves (5), Koleszár (2), Taskó (1). Füzesi (1), Hegedűs (2). Cse­re: Hunyadi (3), Fehér, Kova- csik, Endrédi (2). Edz£:^ Moró Gábor. A ikét egyenrangú csa­pot találkozóját az aktív sport- pályafutásától búcsúzó Varga István gólerőssége döntötte el, aki 13 gólt dobott. Borsodi Bányász—PMSC 20:12 (14:5). NB I. B. női mér­kőzés, Sajószentpéter. Rádióirányításos autómodellek versenye Szép közönség- és pécsi si­kerrel fejeződött be a rádió­irányításos autómodellek ezévi első országos jellegű versenye. A tél folyamán sok új kocsi épült a klubokban és ezek rajthoz álltak. A sportkategó­riában 16-an, a Forma kate­góriában 18-an versenyeztek. Eredmények. Sportkategória: 1. Szilágyi Zoltán (Budapest), 2. Mohai István (Pécsi Ércbá­nyász), 3. Pintér József (Győr). Forma kategória: 1. Kovács Balázs (Budapest), 2. Mohai István (Ércbányász), 3. Szilágyi Imre (Budapest). Legközelebb május 5-én és 6-án Pécsett a Somogy me­gyeiek rendeznek egy országos meghívásos versenyt, majd jú­niusban az országos bajnokság lesz Pécsett. rád, Csányi, Király, Csibi, Rohár (Csoboth), Pauszka, Merkler, Göldner, Borsos, Réfi. Edző: dr. Hamvas Antal. Góllövő: Pausz­ka (11-esből). Vas—Tolna 6:3 (4:2). Ifjúságiak: Baranya—Zala 1:1 (1:0). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Pálfi. Baranya: Hornyák — Kónya, Czérna, Hammer, Csiz­madia, Hrotkó, Mészáros, Ben- des, Csordás, Hüber, Vörös. Edző: Garami József. Góllövő: Bendes, ill. Kónya. Vas—Tolna 1:0 (0:0). így láttam A PVSK—Debrecen mérkő­zésen Solti Dezső törzsszurkoló így látta a vasutas játékosok teljesítményét: Győri (6), — Hüber (6), Tallósi (6), Grün- wald (6), Szász (6), — Szőcs (5) , Tóth (7), Kaszás (6), Bó­dog (6) — Szalóki (5), Hor­váth (6). A Bp. Honvéd—PMSC talál­kozón Várkonyi Sándor a Nép­sport munkatársa így osztályo­zott: Katzirz (7) — Tapaszti (6) , Torna (7), Róth (5), Kincses (6) — Baumann (5), Dárdai (6), Schulteisz (5) — Nagy (5), Dobány (6), Réfi (5). Csere: Kerekes (6), Kardos (6). Működik a moszkvai olimpiai repülőtér Hétfőtől mór Moszkva új olimpiai repülőtéri épületében, a Seremetyevo 2. épületben dolgozott a MALÉV: a külföldi légitársaságok közül, a bolgár repülővállalattal együtt, a Ma­gyar Légiközlekedési Vállalat gépeit fogadja az új, ultramo­dern repülőtér. A menetrendszerű MA—100 járatszámú gép már a csupa- üveg épület tövében állt meg, az utasok a teleszkopikus be­járati folyosón keresztül jutot­tak közvetlenül a fogadócsar­nokba, s hasonlóan kezelték a Budapestre induló utasok cso­magjait, útleveleit is az új épü­letben. hétfői Dunántúli napló A. Msryp - .Br- «...a Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébe Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon; 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 ________Kiadó telex: 12-320_______ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Az 1:1-es döntetenre végződött PVSK—Debrecen mér­kőzés végeredményét 6 pályázó találta el, közülük a sze­rencse Kőszegi Anita, 7625 Pécs, Vak Bottyán u. 56. szám alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Ezen a héten — NB l-es forduló nem lévén — ismét NB ll-es mérkőzé­sekre kell tippelni. A beküldési határidő szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komló—Várpalota: ......................................... P ótmérkőzés: Mohács-Véménd—Sopron: .......................... A pályázó neve: .................................................................... L akcíme: ........................................................................ B endes (a bírótól takarva, sötét mezben) a hazaiak gólját fejeli a Baranya—Zala ifjúsági mérkőzésen Fotó: Arató