Dunántúli Napló, 1980. március (37. évfolyam, 60-90. szám)

1980-03-10 / 69. szám

Komló—MÁV DAC 3:0 (1:0) Szekszárd— Győri Dózsa 3:0 (2:0) Győr, 1000 néző. Vezette: Wimmer. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Tresch (Mód, a 16. percben), Barta — Bányász, Hohmann, Róth — Ra­dies, Stemler, Tóth. Megbízott ed­ző: Szám Frigyes. MÁV DAC: Far- kasdi — Fehér, Gulyás, Kalmár, Ko­vács R. — Kiss, Molnár Z. (Molnár M., az 56. percben), Csóka — Csol- lány, Farkas (Cs. Kovács, a 62. percben), Varga. Edző: Baksa Gyu­la. A 22. percben Tóth futtából küldött lövése a kivetődő Far- kasdi lábáról felperdült és Stemler 8 méteres fejese a bal oldali lécről a hálóba került. (1:0). Az 57. percben Radics Kaposvár, 5000 néző. Vezette: Ágoston. Kaposvár: Békéi — Deák­vári, Mészáros, Petrák, Kanyar — Gulyás, Zentai, Havasi (Éger, az 54. percben) — Czabula (Marcsók, a 64. percben), Fábián, Házi. Edző: dr. Puskás Lajos. Várpalota: Palo­tai — Öcskó, Kisbej, Szabó, Bor — Kun, Pávits, Szmulai — Druskóczi, Szöllősi (Csömörei, a 84. percben), Marton (Holik, a 62. percben). Ed­ző: Kárpáti István. Lendületesen kezdett a Rá­kóczi, kapujához szegezte el­lenfelét. Fábián a 22. percben kitört, a kapust is kicselezte, labdája azonban a bal oldali kapufáról visszaperdült a me­zőnybe. A jó ütemben érkező Házi könnyen lőtt az üres ka­puba (1 :0). A 33. percben újabb gólt hozott a Rákóczi fölény, Kanyar futott el, Deák­várihoz játszott, akinek bom­ba lövését Palotai kiütötte, de most Fábián termett ott, és ő sem hibázott (2:0). A 35. perc­ben Deákvári könnyen pöccin­tette el a labdát a 16-oson Körmend, 2000 néző. Vezette: Bay. Körmend: Fata — Kovács I., Kiss I., Gáncs, Horváth Gy. — Vass (Kiss E., a 62. percben), Földes (Simon, a 85. percben), Pál, Horváth A. — Bartakovics, Kovács II. Edző: Kirsch- ner Béla. Olajbányász: Vlaszák — Kozma, Englóner, Müller — Sava- nyó (Nagy, a 60. percben), Simo- necz, Karasz, Balogh (dr. Füle, a 60. percben), — Csepregi, Kelemen, Bélák. Edző: Madár Gábor. A 16. percben Bartakovics a háló közepébe fejelt (1 :0). Az 54. percben Müller szöktette a bal oldalon Csepregit, a csa­tár cselezgetett, majd Bélák elé Bábolna, 400 néző. V.: Kárász. Mohács: Perjési — Farkas, Rótt, Berki, Alsóvölgyi — Komli, (Kiss, a 80. percben), dr. Zsolt, Dárdai — Schwarczkopf, Lingl, Jónás. Edző: Gyévai István. Bábolna: Krass — Csikós, Sebestyén, Sülé, Háklás — Deák (Dómján* a 81. percben), Si­pos II. (Tapolczai, a 89. percben), Fedor — Nagy, Hegedűs, Timár. Ed­ző: Máté János. A 31. percben Schwarczkopf a büntetőterületen belül fel­vágta Hegedűst. A csatár 11-esét Perjési kivédte. A 42. percben Fedor jobb oldalról végzett szögletrúgást, laposan beküldött labdáját Hegedűs a jobb sarokba lőtte (0:1). A 67. percben a bábolnai védelem röviden szabadított fel, és a felfutó Komli 20 méterről a bal sarokba lőtt (1:1). A 71. perc­ben Csikós a 16-oson belül fel­kiugratta Stemlert, aki betört a győri kapu előterébe és az­tán a kifutó Farkasdi mellett a hálóba helyezett (2:0). A 82. percben Tóth megszerezte a labdát és 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (3:0). A mérkőzésen a MÁV DAC játé- kában a tervszerűségnek kisebb jele sem volt észlelhető. A győriek vak­tában és többnyire az ellenfélhez csapkodták a labdát. A sokkal többet mozgó, gyorsabb és céltudatosab­ban játszó komlóiak valósággal le­iskolázták ellenfelüket, szinte tetszés szerint érték el góljaikat. Jók: Stem­ler, Hohmann, Kovács* Kelemen, illetve Kovács R. belül Druskóczi elől, aki meg­játszotta az esetet, feldobta magát és Ágoston bíró nagy meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt a „sértett” Druskóczi élesen lőtte a jobbra mozduló Békéi mellett a bal sarokba. (2:1). A 65. percben Kanyar vihar­zott el a balszélen, mindenki — Palotai kapus is — beadásra számított, a felfutó bal hátvéd azonban éles szögből nagy bombát eresztett meg a vár­palotai hálóba (3:1). Nagyszerű mérkőzést láthatott a gólokra éhes kaposvári szurkolótá­bor. Ügy is indult a találkozó, hogy a hétről hétre javuló Rákóczi lelépi ellenfelét. Jól játszottak a ka­posváriak, akiket azonban érthetet­lenül kizökkentett a 11-es, no meg a helyzetek kihasználásában egyelő­re még sokat vétettek a Rákóczi tá­madók. Jók: Kanyar (a mezőny leg­jobbja), Deákvári, Gulyás, illetve Ocskó, Kisbej, Druskóczi. Kovács Sándor gurított, és a szélső 8 méteres lövése a felső léc alsó lapjáról vágódott a hálóba (1:1). A 82. percben Horváth A. a kapujá­ból kiinduló Vlaszák mellett a hálóba lőtt (2:1). Látványos, nagyi ramú mérkőzésen az igen jól játszó hazai csapat hely­zetei alapján nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna a he­lyenként keményen játszó Olajbá­nyász ellen. Jó: Fata, Horváth Gy., (a mezőny legjobbja), Gáncs, Barta­kovics, illetve Englóner, Müller, Si- monecz. vágta Jónást. A megítélt 11-es­nek Perjési állt neki, és a bal alsó sarokba lőtte a labdát. (2:1). A mérkőzés két ellentétes félidőből állt. Az első játékrészben nagy fö­lényben játszottak a hazaiak, de a gólon kívül több biztos helyzetet ki­használatlanul hagytak és emellett 11-est is hibáztak. A második fél­időben a tervszerűbben játszó ven­dégcsapat átvette a játék irányítá­sát és öt perc alatt megfordította a mérkőzés sorsát. Jók: Perjési, Far* kas, Rótt, Lingl, illetve Háklár, Deák, Fedor. * Az NB II. további eredmé­nyei: Sabaria—Bauxitbányász 3:0 (0:0), Alumínium—Haladás 3:1 (2:1), Sopron—Dorog 2:0 (1:0), Bakony Vegyész—KOMÉP SC 3:0 (1:0). Szekszárd, 1500 néző. Vezette: Gei­ger. Szekszárd: Pólyák — Varga, Szlovák, Orosz, Somod! — Koroknál, Tóth, Adorján, Pölöskei (Weitner, a 64. percben), Bonnyaí, Landek (Lauer, a 76. percben). Edző: Ma­gasházi József. Győr: Földes — Bel­ső I., Fekete, Belső II., Varga — Marth, Keglovits, Horváth, Fiszli -— Schlägl, László (Glázer, az 51. perc­ben). Edző: Fehérvári Alfréd. A 18. percben Adorján 18 méteres remekül megcsavart, éles szabadrúgása a vetődő Földes előtt megpattant és a labda a bal alsó sarokba vá­gódott (1:0). A 39. percben Varga magas átadással indí­totta Bonnyait, aki mellel leke­zelte a labdát, majd egy csel után a kimozduló Földes mel­lett a bol alsó sarokba lőtte (2:0). Szünet után gyors góllal kezdtek a hazaiak, a 47. perc­ben Orosz—Koroknai volt a labda útja, Koroknai remekül ívelt középre, és a berobbanó Bonnyai elegánsan helyezett a hálóba (3:0). Az 50. percben Koroknai vezette fel a labdát, beadását Bonnyai Pölöskei elé csúsztatta, aki két lépésről sem talált a hálóba. A 60. percben Marth egyedül húzott kapura, sorra lerázta a védő­ket, majd 5 méterről az üres kapu mellé lőtt. Támodó szellemben, harcos felfo­gásban játszott mindkét csapat. A hazaiak többet kezdeményeztek, megérdemelten szerezték meg biztos győzelmüket. Jók: Bonnyai, Orosz, Adorján, Koroknai, Varga, illetve Marth, Fekete. Fekete László MÁV NTE— Péti MTE 0:0 Nagykanizsa, 1500 néző. Vezette: Tapolczai. MÁV NTE: Szalai — Mar­kán, Gondos, Sulyok T., Doszpoth — Sulyok Gy., Söjtör, Szabó F., (Liviczki a 65. percben) — Győrvári, Csordás, Szélig (Fuisz a 65. percben). Edző: Németh Lajos. Péti MTE: Daróczi — Szili, Stieger, Palasits, Mészáros — Orbán, Balogh, Jánó — Kustos, Her- czeg (Bodó a 75. percben), Dómján (Kaphegyi a 75. percben). Edző: Ke­rekes Imre. A 17. percben jobb oldali szöglet végén Csordás fejese a gólvonalon álló Stieger melléről Sulyok T. elé pattant, aki három lépésről fölé vágta a labdát. A vasutasoknak mind többször si­került megzavarni a vegyészek tömörülő védelmét. Több hely­zetet is kidolgoztak, de kapu előtti határozatlanságuk miatt nem sikerült előnyt szerezniük. Az 58. percben megszerezhették volna a vezetést a vendégek: jobb oldali szöglet után Szalai röviden kiütött labdáját Herczeg 8 méterről ollózta kapura, és Szabó F. csak kézzel tudta ki­ütni a léc alól. 11-es! Stieger kapu közepébe lőtt büntetőjét Szalai kiütötte. Rögtön utána Jánó bal oldali csavart szögle­tét a gólvonalról fejelte ki Mar­kán. Á 70. percben Csordás 8 méteres fejesét fogta bravúrral Daróczi. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzést vivott a két csapat. Az első játékrészben a kanizsaiak, fordulás után a 11-est is hibázó pétiek har­coltak ki fölényt és helyzeteket, de ezeket enervált csatáraik miatt nem sikerült gólokra váltaniuk. A látottak alapján egyik fél sem érdemelt volna győzelmet. Jók: Markán, Gondos, Doszpoth, ill. Stieger, Palasits, Ba­logh. Kaiser László az nb ii. Állasa 1. Kaposvár 24 16 6 2 58-13 38 2. Haladás 24 14 4 6 56-23 32 3. Ajka 24 12 5 7 38-30 29 4. Olajbányász 24 11 6 7 40-30 28 5. Sabaria 24 10 8 6 34-30 28 6. MVTE 24 12 3 9 35-26 27 7. Sopron 24 10 7 7 32-23 27 8. Komló 24 10 7 7 34-29 27 9. Szekszárd 24 9 8 7 29-20 26 10. MÁV DAC 24 9 6 9 30-30 24 11. Bauxitbányász 24 10 3 11 32-37 23 12. Bakony Vegy. 24 10 2 12 27-34 22 13. Várpalota 24 8 5 11 29-40 21 14. MÁV NTE 24 5 10 9 25-32 20 15. KOMEP 24 7 6 11 28-43 20 16. Pét 24 5 10 9 18-35 20 17. Bábolna 24 6 7 11 30-40 19 18. Dorog 24 7 4 1 3 32-41 18 19. Győri Dózsa 24 4 10 10 25-37 18 20. Körmend 24 5 3 16 20-59 13 Labdarúgó NB I. Vasas-Diósgyőri VTK 2:1 (1:0) Fáy utca, 4500 néző. V.: Tompa. Góilövők: Váradi, Kiss, illet­ve Kerekes. A tavaszi második bajnoki fordulóból vasárnap „csúszta­tott" egyetlen fővárosi találko­zón a Vasas jelentős mezőny­fölényt harcolt ki. Középpályá­sai megszállták a pályát, a diósgyőriek viszont kemény, kö­vető emberfogást választottak, így nagy volt a harc. A vártnál alacsonyabb szín­vonalú küzdelmet hozott a ta­lálkozó, a Vasas csak helyen­ként nyújtott jó játékot, azon­ban sem a piros-kékek, sem a diósgyőriek csatárai nem voltak képesek szellemes futballt ját­szani. A Vasas lendületesebb játékával megérdemelte a két pontot, annak ellenére, hogy a Diósgyőrnek is voltak percei, amikor „számíthatott” az egy pontra. Birkózás A PMSC birkózótermében rendezték meg a délnyugat területi ifjúsági szabadfogású bajnokságot, az első három he­lyezettje jutott tovább az ifjú­sági vidékbajnokságra. Ered­mények. 48 kg-ban: 1. Óvári (PMSC), 52 kg-ban: 1. Keresz­tes (Kaposvári Dózsa), 2. Mó­dos (Szigetvár), 3. Bátori (PMSC). 56 kg-ban: 1. Ignácz (PMSC), 2. Nagy (Kaposvári Dózsa), 3. Papp (PMSC). 60 kg-ban: 1. Kislaki (Kaposvári Dózsa), 2. Gyenis (PMSC), 3. Bogdán (Kaposvári Dózsa). 65 kg-ban: 1. Gergics (PMSC), 2. Farkas (Pécsi Kinizsi), 3. Jánó (Dombóvár). 70 kg-ban: 1. Fridrich (Szigetvár), 2. Papp (PMSC), 3. Molnár (Kaposvári Dózsa). 75 kg-ban: 1. Lezan- csek (Pécsi Kinizsi), 2. Fleckis- tán (Szigetvár), 3. Schneider (PMSC). 81 kg-ban: 1. Burán (PMSC), 2. Hajnis (PMSC), 3. Szalai (Pécsi Kinizsi). Plusz 87 kg-ban: 1. Almási (Pécsi Kini­zsi), 2. Kása (Pécsi Kinizsi). Torna Londonban a magyar lányok biztos győzelmét hozta a Ma­gya rország—Nagy-Britannia tornaviadal. A végeredmény: 185.95:183.25 a magyarok ja­vára. Az egyéni verseny első két helyére is magyarok kerültek. Almási győzött 38.30 ponttal Tóth előtt, aki 37.20 pontot szerzett. A harmadik helyen holtversenyben két hazai tor­nászlány következett. Dando és Jones egyaránt 36.85. ponttal, ötödik holtversenyben Köteles és Kalmár, 36.80 ponttal. Harmadik a NIM A csehszlovákiai Jicinben befejező­dött a női röplabda bajnokcsapatok Európa Kupájának négyes körmérkő­zéses döntője. Az utolsó játéknapon a magyar bajnok NIM a csehszlovák aranyérmes Ruda Hvezda Prága együttesével csapott össze, amelytől 3:0 (9, 7, 8) arányban vereséget szenvedett A PMSC—MTK-VM mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zók közül a sorsolás Farkas Istvánnak (Nagyharsány) kedvezett. Nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. E heti pályázatunk beküldési határ­ideje péntek déli 12 óra. (7601 Pécs, Hunyadi út 11. „Gól­totó"). Főmérkőzés: Dunaújváros—PMSC: ......................... ......... Pótmé rkőzés: PVSK—Diósgyőr: ...................'............................ A pályázó neve: ......................................................................... L akcíme: ........................................................................ K aposvári Rákóczi— Várpalota 3:1 (2:1) Körmend—Nagykanizsai Olajbányász 2:í (1:0) MVTE—Bábolna 2:1 (0:1) Ilii egy ebaj noksag A Vasasi Bányász játékosa két Zsolnay-védő közt tör kapura Fotó: Arató László A Szigetvár Bolyban győzött Pécsi Kinizsi-Mázaszászvári Bányász 1:1 (1:0). Kovácstelep, 100 néző. V.: Horváth János. Küzdelmes mérkőzésen a csapa­tok megosztoztak a pontökon. Góllövők: Decsi, ill. Varga. Jók: Bank, Szeszán, Hargitai, ill. Ko­vács, Katona, Czár. Sellye-Vajszló 2:0 (1:0). Sely- lye, 900 néző. V.: Radó. Végig nagyiramú, izgalmas mérkőzést vívott a két csapot. Góllövők: Tóth (öngól), Majorosi. Jók: Or- lovics, Vas, Szabó, ill. Varga, Herke, Borovácz. Beremend—Két újfalu 3:0 (1:0). Beremend, 300 néző. V.: Venczler. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak sok gól­helyzetet kihagytak. Góllövő: Budai (3). Jók: Budai, Papp, Stölkler, ill. Zsigmond, Nikolics. Mágocs—lstván-akna 2:0 (1:0) Mágacs, 300 néző. V.: Kö- vesi. Gólhelyzete alapján a Má. goes nagyobb győzelmet érde­melt volna. Góllövők: Studer, Mágocsi. Jók: Veréb, Kovács, Studer, ill. Kerekes, Kanizsa, Szöllősi. Zsolnay—Vasasi Bányász 3:2 (1:1). Porcelángyári pálya, 300 néző. V.: Kulcsár. Jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. Góllövők: Papp, An- zil (2, egyet 11-esből) ill. So- mogyvári, Virág. Jók: Papp, Bö- dő, Réfi, III. Perjési, Virág. Siklós-Pécsi Kesztyűgyár 0:0 Siklós, 500 néző V.: Sör. Nagy­iramú, változatos mérkőzésen igazságos eredmény született. Kiállítva: Bocskor (Siklós). Jók: Petrétei, Zrínyi, Szabó K., Ham­mer, ill., Szócs, Nagy, Varga, Balázs. Sieinmetz SE-P. Postás 0:0. Pogány, 50 néző. V.: Kuluncsics. Küzdelmes mérkőzésen a szer­vezetten védekező vendégek elleri a honvédcsapat helyze­teit nem tudta kihasználni. Jók: Kreiner, Schmidt, Szilágyi, Knoch, ill., Heindi, Vavika, Georgio. Sziget/ár—Bóly 2:0 (1:0). Boly, 300 néző. V.: Berkes. A tudato­sadban játszó' vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott. Góllövők: Kárehesz (2), Jók: az egész szigetvári csapat, ill., Keibl, Ambrus. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 20 18 1 1 56- 9 37 2. Mázaszászvár 20 12 3 5 46-26 27 3. Bóly 20 11 5 4 37-17 27 4. Siklós 20 9 8 3 32-15 26 5. Szigetvár 20 9 6 5 39-27 24 6. Zsolnay 20 9 6 5 32-24 24 7. U.-PEAC 20 9 5 6 36-26 23 8. Kesztyűgyár 20 8 6 6 25-23 22 9. Vajszló 20 9 3 8 27-24 21 10. Beremend 20 7 6 7 27-25 20 11. Steinmetz SE 20 6 8 6 24-24 20 12. P. Kinizsi 20 7 4 9 26-28 18 13. Mágocs 20 7 3 10 19-39 17 14. PBTC 20 6 4 10 24-23 16 15. Vasasi B. 20 5 3 12 18-35 13 16. P. Postás 20 4 4 12 17-46 12 17. István-akna 20 2 3 15 14-54 7 18. Kétújfalu 20 1 4 15 8-42 6 Kosárlabda PVSK—Videoton 100:87 (50:42). NB I. férfímérkőzés, városi sportcsarnok, 400 néző. V.: Bacsfay, Major. PVSK: Tar­ján (8), Darázs (4), Varasdi (23), Rab II. (21), Tóth (38). Csere: Gálosi (—), Kovács (6). Edző: Solti József. A Videoton legeredményesebb játékosai: Győrfi (18), Guth (17) voltak. NB II. mérkőzések: Universi­tas PEAC—Nagykanizsa 75:74 (40:39) női csapatok, Pécs. Universitas PEAC—Szombathe­lyi Haladás 80:40 (39:14) női csapatok, Pécs. Somogy megyei Építők—Universitas PEAC 92:81 férficsapatok, Pécs. Vívás Az Egyetemi Tornacsarnok volt a színhelye Pécsett a területi vívóbaj­nokság kétnapos versenyének. Kilenc egyesület több mint 100 versenyzője állt rajthoz. Női tőr (26 induló): 1. Pál (Szombathelyi Haladás), ... 5. Kővári (Sportiskola), ... 8. Petkó (Sportiskola), 9. Eckler (U. PEAC). Férfi tőr (26 induló): 1. Fatal! (Szom­bathelyi Haladás), ... 5. Török (U. PEAC), 6. Vető (U. PEAC). Pár­bajtőr (28 induló): 1. Farkas (Ba­kony Vegyész), 2. Szentirmai, 3. Sápi, ... 5. Maletics, ... 7. Cserna, 8. Villányi (valamenyi az U. PEAC ver­senyzője). Kard (25 induló): 1. Mandl (Szombathelyi Haladás), ... 4. Mach (U. PEAC). Röplabda Befejeződtek Pécsett a Terem Kupa mérkőzések, a kupát a nőknél és a férfiaknál is az U. PEAC nyerte. Az utolsó forduló eredményei. Nők: U. PEAC I.—Vörös Meteor 31:25, , U. PEAC III.—U. PEAC II. 37:33. Ifjúsá­giak: U. PEAC ifi fiúk—U. PEAC ser­dülő lányok 39:37. Vörös Meteor 1H fiúk—II. sz. Gyakorló Iskola lányok 103:18. Vörös Meteor serdülő lányok —II. sz. Gyakorló Iskola serdülő lá­nyok 68:18. Vörös Meteor serdülő lá­nyok— U. PEAC ifi fiúk 40:20. Dunántúli napló , _ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős- vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007