Dunántúli Napló, 1980. március (37. évfolyam, 60-90. szám)

1980-03-24 / 83. szám

Kaposvári Rákóczi-Dorog 4:0 (3:0) Kaposvár. 4500 néző. Vezette: Dravecz. Kaposvár: Horváth — Deákvári, Petrák, Mészáros, Ka­nyar, (Éger, a 72. percben) — Gulyás. Havasi, Zentai — Cza­bula, Fábián (Marcsók, a 80. percben), Házi. Edző: dr. Pus­kás Lajos. Dorog: Szabó — Engelbrecht, Merényi, Gold­schmidt, Csapó, Varga, Kapi­tány, Hernádi, Izsó (Jánosi, a szünetben) — Kónya (Ormándi, a szünetben), Laczikó. Edző: Nagy István. A 8. percben már vezetéshez jutott a nagy lendülettel kezdő Kaposvár. Gulyás a szögletzász­ló közeléből ívelt be szabadrú­gást, és Deákvári 5 méterről fej­jel a gólvonalon túlra küldte a labdát, amit hiába vágott ki a kapuból Merényi, a bíró habo­zás nélkül gólt ítélt. (1:0). A 13. percben Gulyás 18 méter­ről rúghatott közvetett szabad­rúgást. Legurította a labdát Kanyarnak, aki a lábak között nagy erővel, laposan lőtt a jobb alsó sarokba. (2:0). Válaszként Kónya futott el, sarokba tartó labdáját azonban 'Horváth re­mek vetődéssel elcsípte. A fél­idő utolsó percében formás ka posvári támadás gördült a pá­lyán, Czabula labdáját Gulyás a 16-os sarkára Fábián elé pör­gette, akinek még igazítani is volt ideje, és látványos gólt lőtt. (3:0), A második félidőt Czabula kapufa lövése vezette be. A 70.------------------¥ ■----------------­pe rcben Gulyás labdája súrolta a felső lécet. Egy perc múlva Fábián az. alapvonalnál! meg­szerzett egy labdát, a kapu elé ívelt, és Házi közelről beállította a végeredményt. (4:0). A vendégek megerősített vé­delmét az első félidőben he­lyenként nagyszerűen játszó Ka­posvár könnyen tör“e fel, s némi szerencsével már ebiben az idő­szakban akár több gólt rúghat­tak volna a hazaiak. Szünet után is a Rákóczi irányította a játékot, a helyzetek azonban egy kivétellel kihasználatlanok maradtak. Jók: Deákvári, Mé­száros, Kanyar, Czabula, illetve Goldschmidt, Kapitány. Kovács Sándor Sakk Sopron SE-Komló 0:0 Sopron, 3000 néző. Vezette: Eőry. Sopron: Horváth Gy. — Benkő, Drázsnyák, Huber, Li- póth, — Horváth G., Németh L, Deák, — Németh II., Poor, (Tischler, a 46. percben). Var­ga. Edző: Mathesz Imre. Kom­ló: Bien — Bazsonyi, Tresch, Mód, Barta, — Bányász, Hoh- mann, Róth — Radics, Koler sánszky (Hegyi az 58. percben), Tóth. Edző: Szám Frigyes. A 79. percben a játékvezető túl szigorúan kiállította Tóthot. Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen az első félidőben a képzet­tebb vendégek játszottak fö­lényben, s közel álltak ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. Szünet után kiegyenlítetté vált a küzdelem, de a csúszós, ne­héz talajon igazán jó játék nem tudott kialakulni. Jó: Drázsnyák, Huber, illetve Mód, Hohmann, Bányász. Várpalotai Bányász- N. Olajbányász 2:0 (l:0) Várpalota, 1500 néző. Vezet­te: Tapolczai. Várpalota: Palo­tai — Szurai, Kisbej, Szabó L, Bor — Kun (Szabó Zs., a 30. percben), Holik, Szöllősi — Ócs- kó, Druskóczi, Farikas (Csömöre a 71. percben). Edző: Kárpáti Ist­ván. Olajbányász: Megyimó- recz (Vlaszák, az 52. percben) — Kozma, Englóner, Nagy, Papp — Karasz, Savanyó, dr. Füle — Simone« (Balogh, a 65. percben), Kelemen, Bélák. Edző: Madár Gábor. Az 5. percben Kun szöglet­rúgására a kapus kilépett, és Bor magasra ugorva befejelte a labdát. (1:0). A 49. percben villámgyors hazai akció után Ócská szöktette Druskóczit, aki futtából 18 méterről lövésre szánta el magát. A félmagas bombalövés a kapus kezéről került a hálóba. (2:0). A csú­szós pálya ellenére nagy iramú, élvezetes volt a játék. Mindkét csapat dicséretre méltóan a tá- madójárékra helyezte a fő súlyt. A várpalotai győzelem kivívásá­ban nagy része volt a hazaiak remekül romboló védelmének. Jó: Palotai, Kisbej, Bor (a me­zőny legjobbja), Pulai, Szöllő­si, illetve dr. Füle, Karasz, Sa­vanyó. MÁV NTE-KOMÉP 2:0 (2:0) Nagykanizsa, 600 néző. V.: Dorozsmai. MÁV NTE: Szalai — Söjtör, Gondos, Sulyok T., Doszpod — Szabó L„ Karádi, Szabó F. — Győrvári, Preisin- ger, Csordás. Edző: Németh Lajos. KOMÉP: Szabó — Ta­kács, Bánfi, Czakó, Nagy — Józan, Rácz (Göncző, az 57. perctől), Péntek B., Péntek S. — Horváth J., Pfluger. Edző: Horvát Ferenc. A kanizsaiak a 9. percben szereztek vezetést: Szabó L. baloldali szögletét a fedezetle­nül hagyott Preisinger öt mé­terről fejelte a hosszú sarokba. (1:0). A gól után Péntek B. 20 méteres szabadrúgása alig ke­rülte el a kanizsai kaput. A 18. percben növelte előnyét a ha­zai gárda: Söjtör 22 méteres szabadrúgása után a kapufá­ról kipattanó labdát Csordás a jobb alsó sarokba fejelte. (2:0). A félidő hajrájában Szabó L.- től Péntek S. ellopta a labdát, de a tatabányai játékos óriási helyzetben mellé lőtt. Szünet után ellaposodott a já­ték, továbbra is a vendégek irá­nyítottak, de helyzeteket nem A belvárdgyulai „Közös út” Mgtsz pécsvéradi agrokémiai telepére felvesz lehetőleg Pécsváradon lakó: □ traktoros-rakodógépkezelőket, □ villanyszerelőket, □ rakodókat, □ éjjeliőröket, □ mérlegkezelő nőt, □ adminisztrátort és □ takarítónőt. Jelentkezés levélben vagy személyesen Belvárdgyulán, a tsz központjában, Kovácsovics Antal telepvezetőnél. 11—4/1980. tudtak kialakítani. A mérkőzés hajrájában o vasutasok erősí­tettek, de az eredmény már nem változott. A kanizsaiak csak a győzelemnek örülhettek. Jók: Gondos, Sulyok T., Söjtör, ill. Bánfi és Péntek S. Balogh Antal Az NB II. további eredményei Bábolna—Bakony Vegyész 2:1 (1:1), Sabaria—Péti MTE 4:0 (2:0), MÁV DAC—Bauxitbá­nyász 1:0 (1:0), Aj*kai Alumí­nium—Győri Dózsa 3:0 (2:0), Haladás VSE—Körmendi Dózsa 7:4 (1:1). Bad Lauterberg: Vasárnap került sor a nyugatnémet Robert Hübner és a magyar Adorján András közötti sakk-világbajnoki páros mérkőzés 4. játszmájára. Ezúttal Adorján vezette a világos bábukat. A 13. lépés után (70 perc tel el) Adorján döntetlent ajánlott és ezt ellenfele elfogadta. Az állás: Hübner 2,5 pont, Adorján 1,5 pont. Veiden: A Petroszjan—Korcsnoj sakk-világ­bajnoki negyeddöntő hetedik játsz­mája a 38. lépésnél döntetlenül vég­ződött. A hét mérkőzésből eddig hat­ban nem bírtak egymással a mérkőző felek. — Jelenleg Korcsnoj vezet 4:3 arányban. ♦ Kerékpár AZ NB II. ALLASA 1. Kaposvár 26 18 6 2 65-15 42 2. Haladás 26 16 4 6 68-27 36 3. Ajka alu. 26 13 6 7 42-31 32 4. Sabaria 26 11 9 6 38-30 31 5. Szekszárd 26 10 9 7 30-20 29 6. Komló 26 10 9 7 35-30 29 7. Mohács-V. 26 12 4 10 35-27 28 8. Olajbányász 26 11 6 9 42-35 28 9. Sopron 26 10 8 8 32-28 28 10. MÁV DAC 26 10 7 9 31-30 27 11. Bauxitbány. 26 10 4 12 32-38 24 12. Bakony V. 26 11 2 13 30-37 24 13. Bábolna 26 8 7 11 33-41 23 14. Várpalota 26 9 5 12 32-42 23 15. MÁV NTE 26 6 10 10 28-34 22 16. KOMÉP 26 8 6 12 30-46 22 17. Dorog 26 8 4 14 34-45 20 18. Pét 26 5 10 11 18-40 20 19. Győri Dózsa 26 4 11 11 25-40 19 20. Körmend 26 5 3 18 24-68 13 Csaknem két évtizedes szünet után ismét rendeztek háztömb körüli kerék­páros versenyt Pécsett. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a Dunántúl kritérium bajnokság résztvevőit. A Baranya megyei Kerékpáros Szövet­ség és a Pécs városi KBT által ren­dezett bajnokságon hét egyesület 114 versenyzője állt rajthoz, míg az ál­talános iskolások ügyességi versenyén 52-en indultak. Eredmények. Felnőttek: 1. Karácsony (PMSQ, 2. Halász L. (Szekszárd), 3. Bernáth (PMSQ. Juniorok: 1. Lóki (PMSQ, 2. Pálinkás (Szekszárd), 3. Cseresznyés (Kaposvár). Ifjúságiak: 1. Szabó, 2. Vámos, 3. Hirth (mindhárom Sportiskola). Serdülők: 1. Szakács (Sportiskola), 2. Tóth (Sabaiía), 3. Petró (Sabaria). Úttörők: 1. Molnár (Sportiskola), 2. Auth (Szekszárd), 3. Szabó (Szekszárd). Gyermekek: 1. Kolerics (Nagykanizsa), 2. Molnár' (Szekszárd), 3. Mészáros (Sportisko­la). — Az általános iskolások ügyes­ségi versenyét a Köztársaság téri is­kola nyerte. A PVSK—Rába ETO mérkőzés 1:0-ás eredményét nyolc pályázónk találta el. A sorsolás Rébék Józsefné Pécs, Páf­rány u. 43. sz. alatti lakosnak kedvezett. Nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az eheti pályázatok beküldési határideje péntek déli 12 óra. Fömérkőzés: PMSC—PVSK: ................................................. Pótmérkőzés: Mohács-Véménd TE—MÁV DAC: .............. A pályázó neve: ................................................................... L akcíme: ........................................................................ A Csőszerelőipari Vállalat felvesz pécsi munkákra □ fűtésszerelő, □ lemez- és szerkezeti lakatos, valamint □ ív- és lánghegesztő szakmunkásokat. VIDÉKIEKNEK MUNKÁSSZÁLLÁST BIZTOSÍTUNK! Jelentkezés: Pécs, Hőerőmű 32. barakk, CSŐSZER Kirendeltség. 1-23/1980. Atlétika Kispál országos bajnok Kispál László felkészülés közben Fotó: Nemesi Árpád A dunakeszi—alagi lóver­senypályán szép számú közön­ség előtt rendezték meg az or­szágos mezei futóbajnokságot. A férfiaknál a komlói Kispál László könnyed futással a haj­rában utasította maga mögé a 6000 méteres „kismezei" indu­lóit. Ezen a távon a szekszárdi Balogh szerezte meg a harma­dik helyet. A serdülő fiúk 6000 méteres versenyében Lamuth (Szekszárdi Sportiskola) győ­zött, míg a serdülő fiúk 4500 méteres versenyét Banai (Dom­bóvári Sportiskola) nyerte. A nők 4000 méteres távján első lett Ladányiné (Soroksári VOSE), a csapatbajnoki címet a Csepel szerezte meg. A 12 000 méteres férfi nagymeze­it Kerékjártó (U. Dózsa) nyer­te. Csapatban is a lila-fehé­rek szerezték meg a győzelmet. Olaszország Futballisták rendőrkézen Róma: Váratlan csattanója volt az olasz első ligában a vasárnapi 24. forduló­nak. Érdekessé az eseményt a rend­őrök megjelenése tette, akik a Pescara—Lazio találkozó után Wil- sont, a Lazio kapitányát, a csapat középcsatárát, Giordanot és a kapus Cacciatorit letartóztatták — az em­lékezetes vesztegetési ügyekből ki­folyólag. A Milan—Torino mérkőzésen is meg­jelentek a rendőrök, itt a milánói kapusra, Albertosira és csapattársára, Morinira „tették rá a kezüket". — , Ugyancsak melléjük került Felice Co­lombo, a bajnokcsapat elnöke is. Az Avellino—Cagliari összecsapás után az avellinoi csatárnak, Pellegrt- ninek kellett a rendőrkocsiba ülnie. A Roma—Perugia mérkőzés után, amelyet a rómaiak nyertek 4:0-ra, a Perugiábó! Zecchint és Martira került rendőrkézre. Nexn úszták meg a vasárnapot a, második ligás játékosok sem, náluk is jártak a rendőrök és nem mentek vissza üres kézzel. A Sellye nyerte a rangadót Sellye—Máza szászvár 2:1 (2:0). Sellye, 500 néző. V.: Szentgyörgyi. Sellye: Kollár — Orlovics, Vas, Krén, Dudás — Könyves (Majorosi), Szabó, Amigya — Pandur, Elmájer (Kovácse- vics), Gólyák. Edző: Koller Nándor. Mázaszászvár: Csobot — Borsos, Mol­nár, Katona (Vider), Cárt — Kővári, Perényi, Guth — Varga, Szalai, Du­nai. Edző: Róth Antal. A megyei rangadó küzdelmes, jó iramú mérkőzést hozott. A hazaiak megérdemelten nyertek. Góllövők: Pandúr, Elmájer, ill. Perényi. Jók: Szabó, Krén, Dudás, ill. Katona, Dunai, Guth. U. PEAC—Mágocs 2:1 (1:1). Má- gocs, 200 néző. V.: Botykai. Küzdel­mes mérkőzésen a kulturáltabban ját­szó egyetemisták lesgóllal nyertek. Góllövők: Alföldi, Szőke, ill. Nemes. Jók: Szende, Krénusz, Vörös, ill. Ko­vács, Veréb és Tonkó. Pécsi Kinizsi—PBTC 0:0. Kovácste­lep, 50 néző. V.: Keresztes. Alacsony színvonalú mérkőzés, az eredmény igazságos. Jók: Bank, Léber, Turbéki, ill. Biró, Endrődi, Várhelyi. Siklós—István-akna 2:0 (1:0). Sik­lós, 300 néző. V.: dr. Rákóczi. Köze­pes színvonalú mérkőzésen biztosan győzött a hazai csapat. Góllövők: Agócsi, Zrínyi. Jók: Pékár, Petrétei, Kolompár, Zrínyi, ill. Kanizsa, Sze- bényi, Kalmár. Steinmetz SE—Kesztyűgyár 2:0 (0:0). Pogány, 50 néző. V.: Köves. Jó ira­mú mérkőzésen a honvédcsapat át­gondoltabb, támadóbb játékával rá­szolgált a győzelemre. Góllövó: Schulcz (2). Jók: Knok, Harta, Schultcz, Nagy L., ill. Varga. Beremend—Vojszló 2:0 (1:0). Bere- mend, 600 néző. V.: Szedeli. Végig többet támadó hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. Góllö­vő: Dudás (2). Jók: Papp, Guzsvány, Dudás, Alföldi, ill. Borovácz, Hel- mann. Zsolnay—Kétúifalu 3:2 (1:1). Zsol- nay pálya, 100 néző. V.: Lakatos. A lelkesen játszó vendégek ellen nehezen nyert a hazai csapat. Gól­lövő: Lőrincz (2), Hanzil, ill. Kása, Zsigmond. Jók: Bödő, Lőrincz, Papp, ill. Kismárton, Mikovics, Kása. Vasasi Bányász—Szigetvár 2:2 (0:0). Vasas, 150 néző. V.: Sárkány. Küz­delmes mérkőzésen kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a hazai csapat közelebb állt a győ­zelemhez. Góllövők: Szabó (11-es- ből), Kója, ill. Palotai, Karhec7. Jók: Bogdán, Somogyvári, Rónai, ill. Béni, Karhecz, Dobor. Boly—Pécsi Postás 2:0 (2:0). Boly, 300 néző. V.: Tóth. A jó csapatjáté­kot nyújtó hazai csapat biztos győ­zelmet aratott. Góllövők: Panta, Ul­rich. Jók: ( Ulrich, Panta, Király, Ha­ris, ill. Berta, Szecskó, Lakatos. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 22 19 2 1 58-10 40 2. Bóly 22 13 5 4 42-17 31 3. Mázaszászv. 22 13 3 6 52-31 29 4. Siklós 22 10 8 4 37-20 28 5. Szigetvár 22 10 7 5 44-29 27 6. U. PEAC 22 11 5 6 40-28 35-29 27 7. Zsolnay 22 10 6 6 26 8. Stenimetz SE 22 7 9 6 27-25 23 9. Kesztyűgyár 22 8 7 7 25-25 23 10. Beremend 22 8 6 8 29-28 22 11. Vajszló 22 9 4 9 28-27 22 12. P. Kinizsi 22 8 5 9 29-29 21 13. Mágocs 22 8 3 11 22-41 19 14. PBTC 22 6 5 11 24-25 17 15. Vasasi B. 22 5 4 13 21-39 14 16. P. Postás 22 5 4 13 20-48 14 17. István-akna 22 2 3 17 15-59 7 18. Kétűjfalu 22 1 4 17 10-48 6 ==“ ÍM Dunántúli nnpió _ _ _ iH--­A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébe Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 ________Kiadó telex: 12-320_______ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007