Dunántúli Napló, 1980. március (37. évfolyam, 60-90. szám)

1980-03-24 / 83. szám

Ma kezdi munkáját pártunk XII. kongresszusa Felkészülés a gazdag munkaprogramra Elutaztak megyénk kongresszusi küldöttei (Munkatársunk telefontudósítása) A baranyai kongresszusi küldöttek indulás előtt a pártbizottság udvarán Vasárnap délben a Megyei Pártbizottság székhá zában gyülekeztek az MSZMP XII. kongresszusá­nak Baranya megyei küldöttei, a meghívottak, ahonnan különautóbuszon utaztak a fővárosba. A küldöttcsoport tagjai: Ba­logh László Kossuth-bányai cso­portvezető vájár, Borsos János, a Mohács városi Pártbizottság első titkára, Deák László, a Me­cseki Ércbánya Vállalat vájára, Farkas Ernőné, a Szigetvári Ci­pőgyár tűzőnője, Fischer Jolán, az egyházasharaszti általános iskola tanára, Gaszler József, a somberek! termelőszövetkezet elnöke, Hermann Katalin, az Ál- latforgalmii és Húsipari Vállalat szakmunkása, Horváth Antal, a Mohácsi Öntöde Vállalat laka­tosa, Horváth Lajos, a Megyei Tanács elnöke, dr. Jerszi István, a Megyei Pártbizottság titkára, Kretek János, a Szeötlőrinci Ál­lami Gazdaság ácsmunkása, Lu­kács János, a Megyei Pártbizott­ság első titkára, dr. Nagy Jó­zsef, az MSZMP KB tagja, nyug­díjas, Neubauer József, az SZMT vezető titkára, dr. Plech Ágota, az Egyesített Egészségügyi Inté­zet főorvosa, Somssich Lásztóné, a Mélyfúró Vállalat igazgató- helyettese, Szentirányi József, a Pécs városi Pártbizottság első titkára, Szőke Attiláné, a KISZ Baranya meavei Bizottsónának titkára, Tóth Károly, az újpetrei termelőszövetkezet kőművese, Tóth Sándor, a Pécsi Nemzeti Színház balettigazgatóia, Vé­kony Judit, a Pécsi Tudomány- egyetem hallgatója, Zámbá Ist­ván, a Bikali Állami Gazdaság igazgatója, Zoboki Béla, a Me. cseki Szénbányák üzemvezetője. A megye kongresszusi küldöt­te Aczél György, az MSZMP Po­litikai Bizottságának tagja, a Minisztertanács elnökhelyettese is, oki Budapesten csatlakozik a csoporthoz. A küldöttcsoport munkájába bekapcsolódik még Nagy Dezső nyugdíjas vájár, Rapai Gyula, a Kossuth Könyvkiadó igazgató­ja, dr. Szentistványi Gyuláné, a Hazafias Népfront Országos Ta­nácsának titkára, az MSZMP Központi Bizottságának tagjai. Az MSZMP Központi Bizottsá­ga ezen kívül néhány pártmun­kást is meghívott a kongresszus tanácskozásaira. A küldöttcsoportot a főváros­ban, a Szabadság Szállóban dr. Kovács József és Dérfalvi István, a Központi Bizottság munkatársai fogadták, akik gondoskodtak a kongresszusi okmányok kiosztásáról, a szál­láshelyek elfoglalásáról. A Ba­ranya megyei küldöttek a szál­loda harmadik emeletén lak­nak, csoportmegbeszéléseiket az itt biztosított tanácskozóte­remben tartják. Nem sokkal a megérkezés után a szállodában felkeresték küldötteinket Aczél György, dr. Szentisványi Gyuláné és Ra­pai Gyula elvtársak, akiknek társaságában kellemes 'hangu­latú beszélgetést folytatva vár­ták meg az esti első csoport- megbeszélés kezdetét. Nagy érdeklődéssel közösen megte­kintették a televízió Hét mű­sorát, melyben négy kong resz- szusi küldöttel készítették in­terjút, köztük Gaszler Józseffel, a ^ombereki termelőszövetkezet elnökével, aki elsősorban a fa­lusi életkörülmények változásá­val és annak a törődésnek a jelentőségével foglalkozott, me­lyet a termelőszövetkezetek biztosíthattak a fejlesztések ér­dekében. Lukács János, a Megyei Párt. bizottság első titkára a csoport­értekezleten szólt a küldöttek előtt álló négy nap gazdag munkaprogramjáról, melyet nagy figyelemmel fogadtak a jelenlévők. Tájékoztatást kaptak arról, hogy a megyei küldött­csoportok tagjai, a kongresszus külföldi vendégei, az esti órákig megérkeztek Budapestre. Meg­ismerkedtek a kongresszus ügy­rendjével, az első napi tanács­kozás menetével. A Baranya megyei küldöttcso­port tagjai felkészülten várják a kongresszus ma délelőtt 10 órakor kezdődő tanácskozását. Mitzki Ervin Világ proletárjai, egyesüljetek! héttői Dunántúli napló XXXVII. évfolyam, 83. szám 1980. március 24., hétfő Ara: 1,80 Ft Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Nagy küzdelem, kihagyott helyzetek Szekszárdi Dózsa— Mohács-Véméndi TE ísO (0:0) B TARTALOMBÓL: A harangok a háborúba • mentek ♦ Kasszafúrás, engedéllyel ♦ Ugartörők nyolcvanban ♦ Szezon előtt ♦ Nászúton született ♦ Rendőrkézen az autófosztogató ♦ Napóleon és a szerelem ♦ Tavasz a mitológiában ♦ A pécsi győzelmek utóhangjai Szekszórd. 3000 néző. Vezet­te: Huták. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Tóth, Szllovák, Orosz, Somodi — Koroknál, Weitner, Adorján, Pölöskei, (Lauer a 46. percben), Bonnyai, Pásztor, (Lande-k, a 82. percben). Edző: Magasházi József. MVTE: Per­jés! — Farkas, Rótt, Hancz, Al­sóvölgyi — Dárdai. Zsolt dr., Berki — Komli, Liingl, Jónás. Edző: Gyévai István. A 2. percben Koroknai az 5-ösre ívelt, a berobbanó So­modi fejese, arasznyira csúszott a léc fölé. Újabb hazai táma­dás végén Bonnyai vezette fel a labdát, beadását Perjési a le­vegőben úszva hárította Somodi elől. A 9. percben Zsolt dr. 25 méteres lövése zúgott el a léc fölött. Két perccel később Pö- löskei a felezővonalnál megsze­rezte a labdát Alsóvölgyitől, ka­pura húzott, de elügyetlenkedte a helyzetet. A 20. percben Orosz hibájából Lingl ugrott ki, hosszú átadással dobta támadásba Jó­nást, aki 14 méterről, nagy helyzetben a kapu előtt kereszt­be lőtte a labdát. A 23. perc­ben Adorján 18 méteres lapos szabadrúgását Perjési a bal al­só sarok elől ütötte szögletre. A 25. percben Lingl szögletét Komli előrevetődve, csúsztatott fejessel továbbította kapura, Pólyák azonban vetődve hárí­tott. Szünet után a 48. percben Pásztor ugrott ki a védők közül, átadását Lauer kapta, aki már csak Perjésivei állt szemben, de az 5-ösről leadott lövését a ka­pus védte. Az 53. percben Ko­roknál fejesére Bonnyai ugrott ki, az 5-ösnél két védő lábán átesett, de a bíró továbbot in­tett. Az 58. percben Orosz szo­rongatott helyzetből, közelről a léc fölé fejelte Weitner beadá­sát. A 66. percben Tóth 18 mé­teres szabadrúgása zúgott el a léc fölött. A 71. percben Korok­nai bal felső sarokra tartó lö­vését'Perjési ritka bravúrral tol­ta szögletre. A 80. percben sze­rezte győztes gólját a hazai csa­pat: Koroknál fejesével Lauer ugrott ki a védők közül, két csel utón futtából a 11-es pontról véd'hetetlenül lőtt a bal alsó sarokba. (1:0). A 86. perc­ben Rótt, a 91. percben pedig Dárdai kapott sárgalapos fi­gyelmeztetést. A sáros, mélytalajú pályán nagy taktikai csatát, mindvégig óriási 'küzdelmet vívott a két csapat. Az első félidő egyenlő erők, változatos küzdelmét hoz­ta, több kihagyott helyzettel, szünet után beszorult a vendég­együttes és a nagyobb vereség­től csak Perjési bravúros védé­sei mentették meg. Jók: Korok­nál, Tóth, Bonnyai, Weitner, il­letve Perjési (a mezőny legjobb­ja), Hancz, Dárdai. Fekete László TOTO 1. Catanzaro—Bologna 0:0 x 2. Fiorentina—Ascoli 3:1 1 3. Juventus—3nternazionale 2:0 1 4. Milan—Torino 0:2 2 5. Pescara—Lazio 2:0 1 6. Roma—Perugia 4:0 1 7. Udinese—Napoli 0:0 x 8. Bari—Pistoiese 2:2 x 9. Geona—Como 1:0 1 10. Taranto—Monza 2:0 1 11. Bem SE—Építők SC 2:1 1 12. Sopron—-Komló 0:0 x 13. Várpalota—Olajbányász 2:0 ,1 + 1 14. Kecskemét—BKV Előre 3:1 1 Tegnap délelőtt rendezték meg a Dunántúl kritérium bajnokságát Pécsett a Köztársaság téren. Képeink balról jobbra: felkerül a rajtszám a dzsekire, a rajt után még tömör a mezőny, a hajrá, egy kis atyai segítség. (Tudósítás a 8. oldalon)