Dunántúli Napló, 1980. március (37. évfolyam, 60-90. szám)

1980-03-17 / 76. szám

Ajkai Alumínium—Komló 1:1 (1:0) Komló, 1500 néző. V.: Hege­dűs. Ajka: Horváth — Czibik — Hollenzer, Haraszti, Németh, Kiss, Göcze, Molnár (Nagy, a 76. percben), Túri — Cserna, Vajda. Edző: Dalnoki László. Komló: Bien — Kelemen, Ko­vács (Bazsonyi, a 68. percben), Mód, Barta — Bányász, Hoh- mann, Tóth — Radios (Kole- sánszky, a 86. percben), Stem- ler, Tóth. Megbízott edző: Szám Frigyes. Eseménytelen 10 perc után Bányász két jobboldali beadá­sa jelentett izgalmat. A 18. percben Mód váratlan 35 mé­teres bombáját Horváth csak kiütni tudta, de nem érkezett komlói csatár. A 25. percben Hollenzer a 16-os vonalán le­rántotta Tóthot, a szabadrúgást elrontották a hazaiak. A félidő vége előtt Molnár kapott sár­ga lapot Hohmann lerántásá­ért. Az 51. percben Kovács ügyetlenkedett a komlói térfél közepén, Cserna elvette tőle a labdát, átadásával Vajda a fel­ső lécet találta el. A kipattanó labdát Kovács ollózva rúgta el Cserna elől. Hegedűs játékve­zető közvetett szabadrúgást ítélt a kaputól 15 méterre. Gö­cze legurítását Német óriási erővel a kapu bal oldalába vágta (1:0). Két perc múlva Ke­lemen felvágta Csernát, ő is sárga lapot kapott. Az 57. percben Hohmann fejesét men­tette remekül Horváth. Teljesen beszorult az Alumínium, egy gyors ellentámadás végén még­is Vajda növelhette volna a vendégek előnyét. A 73. perc hozta meg az egyenlítést. Róth —Hohmann—Róth háromszöge­lés után a középpályás laposan gurított a hálóba (1:1). A haj­rában elkeseredetten rohamoz­tak a hazaiak, eredmény nél­kül. Nyolctagú védőfalat vont ka­puja elé az Ajka, s ha rendkí­vül sokat szabálytalankodva is, de jól védekezve, rendre meg­hiúsította a komlóiak próbálko­zásait. A hazai csapatból Mód, Hohmann és Róth, mig a ven­dégeknél Túri és Czibik játéka emelkedett ki. Grünwald Géza Mohács-Véménd TE—Sabaria 0:0 Mohács, 2500 néző. V.: Tar. MVTE: Perjési — Farkas, Rótt, Berki, Alsóvölgyi •— Komli, dr. Zsolt, Dárdai L. — Schwarcz- kopf (Kiss, a 63. percben), Lingl, Jónás. Edző: Gyévai Ist­ván. Sabaria: Pálinkás — Sü- meghy, Varga L., Szőnye, Ben- csics — Kratochwil, Horváth L., Derdák — Jäger, Séfer, Hor­váth Z. Edző: Szabó Imre. Az MVTE ragadta magához a kezdeményezést. A 7. perc­ben dr. Zsolt remekül ugrott ki a védők gyűrűjéből, de a le­adott nag9 lövését Pálinkás bravúrral szögletre öklözte. A Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 7000 néző. V.: Palotai. Kaposvár: Békéi — Deákvári, Mészáros. Petrák, Kanyar — Gulyás, Zentai, Havasi (Éger, a 70. percben) — Czabula, Fá­bián, Házi. Edző: dr. Puskás La­jos. Nagykanizsa: Megyimórecz — Kozma, Englóner, Nagy, Mül­ler — Simonecz, Balogh (Papp, a 46. percben), Bántó (Füle dr., a 46. percben) — Karasz, Kele­men, Bélák. Edző: Madár Gá­bor. Nagy iramban kezdődött a nagy érdeklődés mellett sorra került találkozó. A 26. percben szerzett vezetést a listavezető: Kanyar húzott kapura, majd tizenegyedik percben Dárdai L.—Schwarczkopf—Jónás akció után a balszélső alig lőtt mel­lé. A második félidőt a-vendé­gek kezdték jobban. A 48. percben Séfer pontosan játszott Jáger elé, akit a lövés pillana­tában a védők szabálytalanul szereltek a 16-os vonalnál, a megítélt szabadrúgást Derdák magasan kapu fölé lőtte. Az 50. percben Komli ügyesen fu­tott el, Lingl elé játszott, aki egy csel után jól lőtt, de ismét a kapus zsákmánya lett a lab­da. Nagy fölényben játszottak Havasihoz továbbított, aki 12 méterről lőtt a kapuba (1:0). A félidő hajrájában is a vendégek irányították a játékot. Az 56. percben növelte elő­nyé a Kaposvár A védők rossz átadását a szemfüles Czabula megszerezte, majd a kiugró Fá­bián elé tálalt, aki 16 méterről, a kiinduló kapus mellett helye­zett a kapuba (2:0). Két perc­cel később nagy kapusbibából szépítettek a hazaiak: Füle dr.-t a kaputól 25 méterre a védők lerántották. A megítélt szabad­rúgást Bélák csavarta kapura, amely Békéi fölött került a ka­puba (2:1). A 76. percben a vendégek érték el újabb gólt: a hazaiak, teljesen beszorult a Sabaria. A 70. percben Linglt jó helyzetben a védők 20 mé­terre a kaputól felvágták. A szabadrúgást Berki végezte el, a nagy lövés a védőkről kipat­tant, és az ott termett dr. Zsolt lövését Pálinkás védte. Mindkét csapat nagyon tar­tott a találkozótól. Nem volt nagy iram, de elég érdekes és változatos volt a játék, jók: Alsóvölgyi, Rótt, Dárdai L, Jó­nás, ill. Pálinkás, Derdák, Var­ga L. Molnár Endre Házi baloldali beadását a be­robbanó Fábián közelről lőtte a kapuba (3:1). A mérkőzés haj­rájában a kanizsai kapus bra­vúrral hárította Deákvári közeli lövését majd a 89. percben Bé­lák csavart szögletét Füle dr. nagy erővel fejelte a kapuba (3:2). A minden tekintetben _jobb l istavezető kaposvári gárda megérdemelt, biztos győzelmet aratott a gyengélkedő olajosok ellen. Jók: Petrák, Kanyar, Gu­lyás, Czabula, Fábián, ill. Koz­ma, Englóner, Nagy. Balogh Antal Kaposvár—Olajbányász 3:2 (1:0) Bakony Vegyész—MÁV NTE 2:1 (1:0) Veszprém, 1800 néző. Vezet­te: Németh István. Bakony Ve­gyész: Csiszár — Vass, Har- math, Mátyás, Labanov — Né­meth (Nyitrai, az 54. percben), Horváth (Zsadányi, a 70. perc­ben) — Kopcsa, Hadászi, Ko­vács, Z. Nagy. Edző: Németh Lajos. MÁV NTE: Szalai — Bauxit­bányász —Szekszárd 0:0 Tapolca, 1200 néző. V.: Büki. Bauxitbányász: Petrovics — Ughy. Bencze, Szalai II., Szó­lói I. — Mater, Urmai, Né­meth L. — PencHi, Lovász, Ma­jor. Edző: Csabai Lajos. Szek­szárd: Pólyák — Varga, Szlo­vák, Bonnyai, Somodi — Ko- roknai, Tóth, Orosz (Pásztor az 58. percben) — Adorján, Weit- ner (Páli az 59. percben), Pö- löslkei. Edző: Magasházi József. Közepes iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat vé­gig támadott, de a csatároknak magasan belőtt labdákat a jól megtermett szekszárdi védők rendre elfejelték. Jók: Szalai I., Szalai II., ill. Somodi, Pölöskei. NB II. TOVÁBBI EREDMÉNYEI KOMÉP—Várpalota 2:1, Do­rogi AC—'Körmendi Dózsa MTE 2:0, Haladás VSE—Soproni SE 5:0, Győri Dózsa—MÁV DAC 0:0, Péti MTE—Bábolnai SE 0:1. Markán, Gondos, Doszpod, Su­lyok Gy. — Sulyok T., Győrvári, Sölytör (Molnár, a szünetben) — Csordás, Kiss, Németh (Li- viczky, az 54. percben). Edző: Németh Lajos. A 21. percben Labanov elő­readott labdáját Hadászi jól tálalta Kovács elé, aki a védők közül kilépve a hálóba továb­bította (1:0). A 48. percben Sulyok Gy. legurított szabadrú­gása után a menteni akaró Harmathról Kiss elé került a labda, és Kiss egy csel után biztosan lőtte a hálóba (1:1). A 86. percben egy kapu előtti kavarodásban Kovácsot lerán­tották. A 11-est Nyitrai küldte a hálóba (2:1). A 88. percben Liviczkyt a játékvezető kiállítot­ta. A második félidőben szinte egy kapura játsszó veszprémi­ek a helyzetek sokaságát hagy­ták ki, és így önmaguk számá­ra tették nehézzé a győzelmet. A kanizsai védők időhúzásáért a játékvezető 5—6 percet hosz- szabbitott. Jók: Vass, Harmath, Labanov, Mátyás, Kovács, ill. Szalai (a mezőny legjobbja), Gondos, Győrvári, Csordás. A BARANYA MEGYEI BAROMFIFELDOLGOZÓ ÉS -FORGALMAZÓ KÖZÖS VÁLLALAT energetikai osztályvezető munkakörbe okleveles gépészmérnököt alkalmaz. Felvételre keres továbbá műszaki rajzolót és gyors- és gépírót Jelentkezni lehet a vállalat főmérnökénél, Pécs, Edison u. Ugyancsak alkalmaz gépkocsiszerelő szakmunkásokat Jelentkezés: Pécs, Xavér u. 19. sz. alatt, a gépkocsijavító műhely vezetőjénél. I. 04/1980. AZ NB II. ÁLLÁSA 1. Kaposvár 25 17 6 2 61-15 40 2. Haladás 25 15 4 6 61-23 34 3. Ajka 25 12 6 7 39-31 30 4. Sabaria 25 10 9 6 34-30 29 5. Olajbányász 25 11 6 8 42-33 28 6. Mohács-Vém. 25 12 4 9 35-26 28 7. Komló 25 10 8 7 35-30 28 8. Szekszárd 25 9 9 7 29-20 27 9. Sopron 25 10 7 8 32-28 27 10. MÁV DAC 25 9 7 9 30-30 25 11. Bauxitbány. 25 10 4 11 32-37 24 12. Bakony Vegy. 25 11 2 12 29-35 24 13. KOMÉP 25 8 6 11 30-44 22 14. Bábolna 25 7 7 11 31-40 21 15. Várpalota 25 8 5 12 30-42 21 16. Dorog 25 8 4 13 34-41 20 17. MÁV NTE 25 5 10 10 26-34 20 18. Pét 25 5 10 10 18-36 20 19. Győri Dózsa 25 4 11 10 25-37 19 20. Körmend 25 5 3 17 20-61 13 Pécsi sikerek a területi tornászbajnokságon A Komarov Gimnázium volt a színhelye két napon keresz­tül a középfokú iskolák dél-du­nántúli területi torna döntőjé­nek. Jól szerepeltek a pécsiek, oz országos bajnokságra a te­rületi bajnokság első, második helyezett csapatai jutottak to­vább, az egyéni összetett baj­nokság első négy helyezettje mellett. Fiúk, „C" kategória csapat- bajnokság: 1. Pécs, Komarov Gimnázium 268,70, 2. Székes- fehérvár, Ybl Miklós Szakközép, iskola 262,20, 3. Pécs, Nagy La­jos Gimnázium 257,90. „A” ka­tegóriás csapatbajnokság: 1. Pécs, Zipernovszky Szakközépis­kola 277,95, 2. Pécs, Komarov Gimnázium 272,10, 3. Nagyka­nizsa, 406-os számú Ipari Szak­munkásképző Intézet 247,20. .,B” kategória, egyéni összetett bajnokság: 1. Régi (Szekszárd, Garay J. Gimnázium) 108,60, 2. Zádori (Pécs, Zipernovszky K. Szakközépiskola) 107,75, 3. Mutzhausz (Szekszárd, Garay J. Gimnázium) 106,95, 4. Dörnyei (Nagykanizsai, 406-os számú Ipari Szakmunkásképző Intézet) 1Ü3.60, 5. Kotnyek (Nagykani­zsa, Landler J. Gimnázium) 101.40, 6. Gyenis (Pécs, Ziper­novszky K. Szakközépiskola) 98.40. Győztök az esélyesek Mázaszászvár-Siklós 5:3 (3:1). Mázaszászvár, 400 néző. V.: Lu­gosi. A vártnál nehezebben nyert a hazai csapat a jól fel­készült, támadó szellemben játsszó vendégcsapat ellen. Góllövők: Molnár, Dunai, Guth, Szalai, Perényi, ill. Szabó (2), Peti. Jók: Czár, Molnár, ill. Pet- rétei, Szabó K., Szabó N. Boly—Kétújfalu 3:0 (3:0). Kétújfalu, 100 néző. V.: Miso- ta. Az erős széltől támogatott vendégcsapat az első félidő­ben biztosította a győzelmet. Góllövők: Ulrich, Schneider (2). Jók: Ulrich, Vigh, Panta, illetve Kribaum. Pécsi Postás—Beremend 3:0 (0:0). Postás-pálya, 200 néző. V.: Schweier. A minden tekin­tetben jobb Postás még ilyen arányban is rászolgált a győ­zelemre. Góllövők: Horváth, Sabacz, Lakatos. Jók: Horváth, Georgió, Szatykó, Kondákor, ill. Dudás, Papp. Vajszló—Steinmetz SE 1:1 (1:0). Vajszló, 100 néző. V.: Tassi. Jóiramú mérkőzés, igaz­ságos döntetlen. Góllövők: Cső­re, ill. Lauer. Jók: Eilmann, Ungvári, ill. Schmidt, Otártics, Kocsis. Universitas PEAC—Vasasi Bá­nyász 2:1 (0:1). Szentlőrinc, 50 néző. V.: Burai. Az erős szél miatt két ellentétes félidejű mérkőzésen a jobb erőben lé­vő csapat győzött. Góllövők: Szőke, Kovács, ill. Peres. Jók: Szende, Kovács, Krénusz, ill. Rónai, Peres. Pécsi Kinizsi—István-akna 3:1 (1:1). Pécssza bölcs, 100 néző. V.: Kain. Közepes színvonalú mérkőzés, hullámzó játékveze­tés, potyagólokkal tarkítva. Gól­lövők: Hargitai (2), Szuper, ill. Kanizsa. Jók: Szezám, Léber, Hargitai, ill. Keresztes, Kani­zsa. Szigetvár—Zsolnay 3:0 (0:0). Szigetvár, 300 néző. V.: Boty- kai. A hazaiak második félidei jó játéka biztosította a győzel­met. Góllövők: Erdősi, Dobor, Palotai. Jók: Béni, Dworszki, Karhesz, Rácz, ill. Anzil, Ha- rasztia. A megyei I. osxtály állása: 1. Sellye 21 18 2 1 56- 9 38 2. Boly 21 12 5 4 40-17 29 3. Mázaszászvár 21 13 3 5 51-29 29 4. Szigetvár 21 10 6 5 42-27 26 5. Siklós 21 9 8 4 35-20 26 6. U. PEAC 21 10 5 6 38-27 25 7. Zsolnay 21 9 6 6 32-27 24 8. Kesztyűgyár 21 8 7 6 25-23 23 9. Vajszló 21 9 4 8 28-25 22 10. Steinmetz SE 21 6 9 6 25-25 21 11. P. Kinizsi 21 8 4 9 29-29 20 12. Beremend 21 7 6 8 27-28 20 13. Mágocs 21 8 3 10 21-3? 19 14. PBTC 21 6 4 11 24-25 16 15. P. Postás 21 5 4 12 20-46 14 16. Vasasi B. 21 5 3 13 19-37 13 17. István-akna 21 2 3 16 15-57 7 18. Kétújfalu 21 1 4 16 8-45 6 A Dunaújváros—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pályázók közül a sorsolás Ratting Jánosnak (Berkesd, Alkotmány u. 163.) kedvezett. Nyereményét, a 100 forin­tos vásárlási utalványt postán kapja meg. E heti pályá­zatunk beküldési határideje péntek déli 12 óra. Fömérkőzés: PVSK—Rába ETO ......................................... P ótmérkőzés: Székesfehérvári MÁV—PMSC .................. A pályázó neve: .................................................................... L akcíme: ........................................................................ A „B’’-kategóriás egyéni össze­tett versenyt Suha Mónika (Pécs, Komarov Gimnázium) nyerte. Fotó: Arató László Lányok: „C” kategóriás csa­patbajnokság. 1. Szekszárd, Garay J. Szakközépiskola1 177,3, 2, Siófok, Perczel Mór Gimná­zium 176,8, 3. Pécs, Komarov Gimnázium 176,3, 4. Mohács, Kisfaludy Gimnázium 173,4, 5. Kaposvár, Munkácsy M. Gim­názium 173,2, 6. Székesfehér­vár, József Attila Gimnázium 172,7. „A” kategóriás csapat- bajnokság: 1. Pécs, Komarov Gimnázium 186,4, 2. Dunaújvá­ros, Dr. Münnich Ferenc Gim­názium 184,0, 3. Nagykanizsa, Landler Jenő Gimnázium 169,6. „B" kategória egyéni összetett bajnokság: 1. Suha (Pécs, Ko­marov Gimnázium) 74,6, 2. Né­meth (Pécs, Komarov Gimná­zium) 73,4, 3. Bibarcz (Koma­rov Gimnázium) 72,5, 4. Halász (Komarov Gimnázium) 71,6, 5. Bátari (Barcs, Erdészeti és Víz­ügyi Szakközépiskola) 70,9, 6. Benkő (Nagykanizsa, Landler Jenő Gimnázium) 69,2. TOTO 1. Como—Brescia 1:0 1 2. Lecce—Cesena 2:0 1 3. Matera—Pisa 0:1 2 4. Monza—Bari 0:0 x 5. Pistoiese—Lanerossi 3:2 1 6. Sambenedettese—Taranto 1:0 1 7. Sampdoria—Genoa 3:2 1 8. Spal—Palermo 1:2 2 9. Ternana—Atalanta 1:0 1 10. Verona—Parma 1:0 1 11. Olajbányász—Kaposvár 2:3 2 12. BKV Előre—Bp. Vasas Izzó 0:2 2 13. Ózd—Nyíregyháza 2:2 x + 1 14. Szarvas—Eger 1:1 x Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 áráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 ________ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendről György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007