Dunántúli Napló, 1980. február (37. évfolyam, 31-59. szám)

1980-02-28 / 58. szám

Labdarúgó MNK A Komló idegenben jutott tovább Volán SC- Mázaszászvár 4:3 (2:0) Mázdszászvár, 800 néző. V.: Nagy M. Volán: Kovács L. — Martos, Ebedli, Kovács B., Már­kus — Seres, Szepesi, Zombori — Kékesi (Szakái), Németh, Vad. Edző: Sárosi László. Mó- zaszászvári Bányász: Csoboth— Borsos, Kovács, Katona, Dunai — Kővári, Perényi, Guth, Var­ga — Molnár, Szalai (Czár). Edző: Róth Antal. A budapesti csapat lendült előbb játékba. Az 5. percben Seres lövése után a védőkről szögletre vágódott a labda. Egy perc múlva újabb Volán­szöglet következett, a beívelt labdát Vad a hálóba továbbí­totta (1:0). A hazaiak is tá­madtak, a 20. percben Kővári az elfekvő kapus lábát találta el. A 32. percben tűzijátékot rendeztek a Volán-játékosok a mázaszászvári kapu előtt. A lab­da Vad elé került, aki nem hi­bázott, (2:0). Szünet után a mázaszászvá- riak vezették az első támadást. Ismét veszélyben a mohácsi kapu, Dárdaiék elkéstek a beavat­kozással Fotó: Soós György Guth lövése alig kerülte el Ko­vács L. kapuját. A 48. percben ismét a bányász támadott. Mol­nár lövését Kovács L, kiütötte. Ezután a budapesti csapat fö­lénybe került. Az 58. percben jobboldali Volán-támadást Né. meth góllal fejezett be. (3:0). Két perccel később Kovács B. talált a mázaszászvári kapuba (4:0). A Volán lefékezett, és a hazaiak is szóhoz jutottak. Guth jól eltalált lövését Kovács L. nem tudta védeni (4:1). Nem sokkal később Dunai ballábas lövése vágódott a kapuba. (4:2). A 72, percben Ebedli a kitörő Molnárt elkaszálta, sár­ga lapot kapott. A 88. perc­ben Perényi állította be a vég­eredményt (4:3). A Volán SC nagyobb rutin­ja, és tapasztalata jól érvénye­sült. A mázaszászváriak lelkese­dése kevésnek bizonyult. A ven­dégcsapatból Martos, Seres já­téka tűnt ki. A hazaiak leg­jobbjai Dunai és Kővári voltak. Bodony János Komlói Bányász—Répcelaki B. 2:1 (1:0) Répcelak, 600 néző. V.: Bü­ki, Komlói Bányász: Bien — Tóth, Bazsonyi, Mód, Barka — Bányász, Hohmann, Róth — Radics, Kolesánszky (Hegyi), Stemler. Edző: Szám Frigyes. Répcelak: Németh II., (Németh Hl.) — Prystula, Németh I., Csorba, Wittinger — Szabó, Gáspár, Varga — Szele (Hoz- bor), Horváth E., Kovács. Ed­ző: Szántai István. 23. perc: Bányász jobboldali szögletét kapu előtti kavaro­dás után Radics a hálóba fe­jelte (1:0). 50. perc: Távoli gyenge lövés a vetődő Kole­sánszky a hálóba gurított (2:0). 70. perc: Hozbor ügyesen vet­te át o labdát, lefordult védő­jéről és a kivetődő Bien fölött a hálóba emelt (2:1). Forró hangulatú kupamérkő­zésen a Komló két szerencsés góllal szerzett előnyt. A Rép­celak a mérkőzés hajrájában fölénybe került, szinte kapujá­hoz szegezte ellenfelét, de csak szépítésre tellett erejéből o jól védekező Komló ellen. Jók: Mód, Hohmann, Stemler, ill. Wittinger Gáspár, Kovács. Bodor Ferenc Vasas—Mohács-Véménd TE 5:1 (3:1) Mohács, 6000 néző. Vezette: Soós. Vasas: Mészáros — Tö­rök (Dixer, az 54. percben), Hí­res, Hegedűs, Rácz — Birinyi, Komjáti, Zombori — Müller (Sebegyinszky, a 67. percben), Kiss, Váradi. Edző: Mészöly Kálmán. Mohács-Véménd: An­tal — Farkas, Rótt, Hancz, Al­sóvölgyi — Dárdai, dr. Zsolt (Komli, a 66. percben), Berki (Kiss, az 58. percben) — Schwarczkopf, Lingl, Jónás. Ed­ző: Gyévai István. A Vasas hozta játékba a lab­dát, de csakhamar észre kel­lett vennie a vendég játékosok­nak, hogy ezen a délutánon szívós ellenfélre találtak. A mohácsiak meglepetésszerű eí- lentámadásokka! próbálkoz­tak, minek eredményeként a 12. percben Jónás húzott el Tö­rök mellett, aki az alapvonaltól 2 méterre felvágta a csatárt. A belőtt labdára Lingl érkezett jó ütemben és a késve kimozduló Mészáros fölött fejelt a hálóba (0:1). A vezető gól után a ha­zaiak „beásták” magukat a 16- osuk elé és csak a Jónás— Lingl-páros felderítő megugrá­saival közelítették meg a ven­dégek térfelét. A blokkvéde­lemről lepattanó támadásokat végül is Török elégelte meg, mert előrelopva magát élesen lőtt be a kapu elé. A labdát Kiss három védő mellett pör­gette Antal hasa alatt a háló­ba (1:1). A mohácsiak nem ad­ták fel passzív védekezésüket, minek eredményeként egy Vá­radi—Zombori szögletvariáció után a felfutó Hegedűs fejelt Antal hálójába (2:1). Támadás­ban maradtak a fővárosiak és a zónavédelem mögé küldött Müller labdára Komjáti jó ütemben lépett ki és lőtt bizto­san a megdermedt hazai ka­puba (3:1). Szünet után a hazai szur­kolótábor az első félidei kez­dést várta, csakhogy az előre­húzódott védelmi vonalból Kiss lépett ki, és a késve kimozduló kapus mellett elvitte a labdát. Antal elhúzta a lábát. (Kár volt, mert a labda már túljutott az alapvonalon.) A büntetőt Váradi értékesítette (4:1). Alig telt el három perc, amikor a taktikáján még mindig nem változtató hazai védelem sta- tisztálása mellett Birinyi beadá­sát Kiss fejelte a hálóba (5:1). Az első húsz percben jól taktikázó hazaiak tartani tud­ták a tapasztaltabb és nagyobb játékerőt képviselő vendégeket, sajnos „döntetlen" taktikájuk­hoz még akkor is ragaszkodtak, amikor már gólokat kellett vol­na érte lőniük. A Vasas felis­merve a hazai védelem gyenge pontját, menetrendszerűen lőt­ték be a kapu elé a magas labdákat, amiket sem a gólvo­nalon ragadt kapus, sem a gyengén fejelő védők nem tud­tak háritani. A Vasasból kiemelkedően játszott Török, Komjáti, Zombo- ri és Kiss, amíg a mohácsiak közül Farkas, Lingl és Jónás érdemel dicséretet. Kapuvári László Február 28.—március 13*ig KONZUM Skála-Coop Áruházban árusítással egybekötött mezőgazdasági eszközbemutatót tartunk. O kerti szerszámok O Gardéna és Wolf öntözőberendezések O egységáras vetőmagok Várjuk Ont is a II. emeleten levő vas-szerszám osztályunkon! Az U. PEAC nyerte a megyei tömegsport pontversenyt •vr6l évre meghirdeti a megyei tömegsport pontversenyt. 1979- ben az U. PEAC szerezte meg a pontversenyben az első helyet, a PMSC, a Komlói Bányász, a PVSK és az MVTE előtt. (Újság­hír.) Az egyetemi és főiskoloi hall­gatók jelentős része a tanul­mányi munka mellett nem tud rendszeresen részt venni a szakosztályok edzésein, mérkő­zésein, versenyein. A heti 4—5 edzést nem vállalják, sportolni őzért szeretnek. Az U. PEAC- nak sikerült olyan versenyfor­mát kialakítani, mely ősszel és tavasszal is rendszeres spor­tolási lehetőséget biztosít azok­nak a hallgatóknak, dolgozók­nak, akik a minőségi szakosz­tályokban nem vesznek részt. A versenyeken közelebb ke­rültek egymáshoz, a pécsi fel­sőoktatási intézmények dolgo­zói, hallgatói.. Baráti kapcso­latok alakultak ki. Az idei tan­év megindulásakor ötödik al­kalommal írták ki A Felsőokta­tási Intézmények Bajnoksá­gait (FIB). Veér Gábor, az U. PEAC tömegsport bizottsága elnöke erről így beszélt.- Az eredmények arról ta­núskodnak, hogy jó úton já­runk, kötelességük azt a mun­kát folytatni, ami eddig köz- megelégedéssel találkozott. A FIB versenyeiről az évről évre kialakult összkép mindig jobb, mint az előző évi. A hallgatók, dolgozók megkedvelték a ver­Horváth a sellyei védők gyűrűjében próbál kapura törni Fotó: Arató László Pécsi VSK— Sellye 3:1 (3:0) PVSK-pálya, 100 néző, v.: Kulcsár. PVSK: Hausznek — Hüber, Tallósi (Szabó), Grün- wald, Németh — Szőcs, Tóth (Herbst I.), Kaszás (Kresz) — Szász, Horváth (Ferenczi), Baumholszer. Sellye: Kollár (Si. mon) — Orlovics (Kovacsevics), Vass, Krén, Dudás — Könyves (Vincze), Szabó, Amigyo —Pan­dur (Majorosi), Elmájer, Goják. A 3. percben vezetést szer­zett a PVSK. Kaszás jó indítá­sával Horváth a jobbösszekötő helyén kilépett a védők között és a kifutó kapus mellett a há­lóba lőtt. 1 :0. A 29. percben Kollár kétszer is bravúrosan tisz. tázott, végül Horváth lövése a gólvonal előtt álló Vassról pat­tant ki. A 38. percben Horváth jobboldali szögletét Grünwald visszafejelte a kapu elé és Hü­ber 2 méterről a hálóba továb­bított. 2:0. A 44. percben Hor­váth jó átadását Baumholczer tisztán kapta és 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 3:0. Szünet után az első percben Pécsbányatelep, 50 néző. V.: Hantai. PMSC: Katzirz — Ta­paszd, Torna, Róth, Kincses — Lutz, (Réfi a 46. percben), Dár­dai, Döbány — Kardos, Kere­kes, Nagy. A megyebajnokság­ban játszó Kesztyűgyárnak a PMSC tetszés szerint lőtte a gó. lókat. Szünet után a Kesztyű­gyár kapujában Katzirz védett. Az 5. percben Kardos szerezte meg a vezetést. A 28. percben Kardos Nagy labdájával meg­ugrott a védők közül, és a ka­puba lőtt (2:0). A 32. percben szépített a Sellye. Pandur szök. tette Elmájert, aki biztosan ér­tékesítette a helyzetet. 3:1. Ez­után PVSK-helyzetek következ­tek: Hüber lövését védte Kol­lár, Kresz lövése Krénben akadt el a gólvonal előtt, majd Szőcs sarkalta a kapu mellé a lab­dát. A 86. percben Baumholczer a kapufát lőtt, a kipattanó lab­dával Ferenczi ugyancsak a ka­pufát találta el, végül Szász fö­lé bombázott. A közepes iramú és közepes színvonalú mérkőzésen az első félidőben a PVSK jól használ­ta ki a sellyei védelem megin­gásait. B. Cs. A HDNK ALLASA 1. PVSK 10 5 3 2 13- 7 13 2. PMSC 8 4 2 2 17- 7 10 3. MVTE 8 3 4 1 8- 4 10 4. Szekszárd 10 1 6 3 3- 6 8 5. Komló 10 2 3 5 11-20 7 6. Sellye 8 2 2 4 8-16 6 Dárdai lövését a kapus kiütöt­te, Dobány három méterről nem hibázott (3:0), A 40. percben újabb Kardos gól következett, ezúttal Kerekes beadását lőtte a hálóba (4:0). A 43. percben Dobány volt eredményes. (5:0). A 46. percben Torna lőtt a ka­puba (6:0). Az 55. percben Dár. dai beadását Kardos átlépte és Kerekes négy méterről talált a kapuba (7:0). A 72. percben Kerekes 11-esből állította be a végeredményt. (8:0). — hi — senyeket és évről évre nagy szómban vesznek azon részt. A hagyományos programon nem kívánunk bővíteni, egyfor­dulós és kétfordulós rendszer­ben bonyolítjuk ezután is az egyes sportágak versenyeit Ko­sárlabda, kézilabda, labdarú­gás, tenisz, úszás, futás, aszta­litenisz, sakk sportágak mel­lett lövészetben is sportolási lehetőséghez jutnak a résztve­vők. A versenyeket, mérkőzéseket, a bázisokon működő sportcso­portok rendezik. A munkát a tömegszervező testnevelő taná­rok irányítják, a 10-12 togú hallgatókból és dolgozókból álló aktívahálózat segítségével, támogatásával szervezik a ver­senyeket. Az őszi fordulók után most tavasszal újabb mérkőzéseket vívnak a csapatok. A versenyek március 5-én a tudományegye­tem sportcsarnokábon az asz­talitenisz versennyel kezdődnek meg. Márciusban rendezik o kosárlabda-mérkőzéseket. A nők a POTE-csarnokbán, a fér­fiak a Műszaki Főiskolán ját­szónak. A kézilabdázók, a lab­darúgók áprilisban mérkőznek. A kézilabdázók női tornáján a Tanárképző Főiskola pályáján bonyolítják le, a férfiak a Mű­szaki Főiskolán mérik össze erejüket. A labdarúgó tornát a tudományegyetem kispályáin rendezik. A pécsi egyetemek és főiskolák sportnopját április 23-án o POTE és a Tanárképző Főiskola rendezésében a Ta­nárképző Főiskolán tartják. A legutóbbi két évben a POTE nyerte el a versenyeken legjobban szerepelt sportcso­port részére az U. PEAC elnök­ség által felajánlott díszes ku­pát. Ezt megelőzően o Műszaki Főiskola és o tudományegye­tem jeleskedett. Az idén ősszel a Tanárképző Főiskola szere­pelt legjobban a versenyeken, könnyen előfordulhat, hogy az idén a Tanárképző Főiskola ne­ve kerül fel a vándorserlegre. A FIB versenyeket szervező testnevelő tanárok, Jakab Fe­renc (Műszaki Főiskola), Far­kas Gvöravné (Tudományegye­tem), Rugási Endre (Orvostu­dományi Egyetem), Podd Gá­bor (Tanárképző Főiskola), nemcsak beszélnek, de tesznek is a tömegsportért. És ez a ver­senyek sikerének a titka. — hi — Toborzó A Pécsi Postás labdarúgó szakosztálya ifjúsági toborzót tart. Kedden és csütörtökön 15.00 órakor várják azoknak a 14 és 18 éves fiatalok jelent­kezését a Postás pályán, akik kedvet éreznek a sportág iránt. STEINMETZ KUPAMÉRKŐZÉSEK Somberek—PMSC II. 1:0 (0:0), BTC-pályo, Vajszló—Beremend 0:0, 11 -es rúgásokkal 5:4 arányban a Vajszló jutott to­vább. Dunántúlt nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi Dgyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245. 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hfrlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Labdarugó HDIIK Előkészületi mérkőzés PMSC-Kesztyűgyár 8:0 (5:0)