Dunántúli Napló, 1979. december (36. évfolyam, 329-357. szám)

1979-12-10 / 338. szám

Nőtt a Kaposvár előnye Rákóczi-MÁV DAC 1:0 (0:0) Győr, 2500 néző. V.: Nagy B. Kaposvár: Békéi — Deákvári, Zentai, Mészáros, Kanyar, - Gulyás, Havasi, Házi — Czabu- la (Duschák a 70. percben), Fábián, Pintér. Edző: dr. Pus­kás Lajos. MÁV DAC: Farkas- di — Fehér, Gulyás, Molnár Z., Kovács, — Kiss, Farkas, Csóka — Csollány, Lengyel, (Cs. Ko­vács a 72. percben), Varga. Edző: Baksa Gyula. A 87. percben Pintér a jobb­szélen vezetett támadást, be­adása után az egyik védőn megpattant a labda, amelyet Házi mintegy 8 méterről a bal alsó sarokba továbbított (1:0.) Veszprém, 1200 néző. V.: He. gedüs. Bakony Vegyész: Csi­szár — Horváth, Harmath, Né­meth, Labanov — Nyitrai, Csernyánszky, Csík (Polgár a 82. percben), — Kopcsa (Ha- dászi, a 60. percben), Kovács, Z. Nagy. Edző: Németh Lajos. Komló: Bien — Kelemen, Ko­vács, Mód, Barta — Róth, Hoh- mann, Stemler — Hegyi (Ba- zsonyi, a 66. percben), Radics, Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Az 5. percben Németh lab­dájával Kopcsa elfutott a jobb- szélen. és beadott labdáját Nyitrai fejjel csúsztatta a háló­Nagykanizsa 2000 néző. V.: Fekete. MÁV NTE: Szalai — Harkán, Gondos, Sulyok T., Li- viczky — Söjtőr, Karádi, Sza­bó F. (Molnár, 75. percben), — Györvári, Csordás, Németh, (Szélig az 52. percben). Edző: Németh Lajos. Haladás: He­gedűs P. — Fischer, Király, Vö­rös, Kiss — Nagy J., Tarr, Kul­csár (Galántai, a 64. percben), — Garics, Horváth l„ Gombás, (Hegedűs L., a 64. percben). Edző: Rátkai László. A kanizsaiak a 7. percben Csordás révén veszélyeztettek, aki elől a kifutó kapus sze­rezte meg a labdát. A másik oldalon Kiss beadását Gom­bás 10 méterről vágta a kapu fölé. A 17. percben sakk-matt volt a hazai védelem, de a ven­dégek, kínálkozó helyzetet el- ügyetlenkedték. A 24. percben Markán remek labdát tálalt Csordás elé, de Hegedűs P. üggyel-bajjal menteni tudott. Szombathely, 2500 néző. V.: Földvári. Sabaria: Pálinkás — Sümegi, Mészáros, Szönye, Bencsics —1 Kratochwill, Hor­váth L., Derdák — Jáger, Sé- fer, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. Olajbányász: Vlaszák — Kozma, Englóner, Nagy, (Simon a szünetben), Müller, Savanyó, Kelemen, Simonetz — Karasz (Csepregi a 76. percben), Bán­tó, Bélák. Edző: Madár Gá­bor. A 39. percben a bal oldalra áthúzódó Sümeghi a szabadon maradt Séfért indította, a kö­zépcsatár kapura húzott és mintegy 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (1:0). A 40. perc­ben, az újrakezdés után Bélák kapott jó labdát a balszélen, egészen az alapvonalig futott vele, majd laposan középre küldte, és Kelemen a tétovázó védők között a bal sarokba to­vábbította. (1:1). Az 57. perc­ben a nagykanizsai védők rövi­den szabadítottak fel, Sümeghi rácsapott a labdára, a bal- összekötő helyén tartózkodó Já. gerhez továbbította, a csatár pedig a kimozduló Vlaszák mel­lett mintegy 10 méterről a kapu közelébe gurította. (2:1). A 65. percben Horváth Z. a 16-os bal oldalánál végzett el szabad­rúgást, laposan belőtt lab­dája az ötösön álló Simon lá­báról a jobb alsó sarokba vá­gódott. öngól! (3:1). Az első félidőben a közép­pályán folyt a küzdelem, a ka­pu előtt mindkét csapat gyá­moltalanul játszott. Az első fél­időben a győri csatárak is te­rületet védtek, és a Kaposvár volt meddő mezőnyfölényben. Szünet után viszont a MÁV DAC került nagy fölénybe, de Békéi kapuja nem forgott veszély­ben. Ebben a játékrészben mindössze egy lövés ment a győriek kapujára, és az eldön­tötte a mérkőzés sorsát, bár a döntetlen jobban megfelelt vol- -na a játék képének. Jók: Zentai, Kanyar, Gulyás, ill. Kovács, és Molnár Z. Szekszárd- Várpalota 3:0 (1:0) Szekszárd, 1000 néző. V.: Lá­zin. Szekszárd: Pólyák — Sza­bó, Szlovák, Varga, Somodi — Tóth, Koroknai, (Páli, a 77. percben), Adorján — Lauer, Bo­ros, (Agocsi, a 75. percben), Bonnyai. Edző: Magasházi Jó­zsef. Várpalota: Palotai Bocskó, Kisbej, Kun, Bor, — Szöllősi, Druskoczi, (Szabó a 61, percben) Pávics — Far­kas (Cseh a 77. percben), Marton. Szmulai. Edző: Kárpáti István. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. A 6. percben Ko. roknai beadását Orosz fejjel csúsztatta a bal alsó sarokra, de Palotai hárított. A 17. perc­ben Tóth ívelt középre, Bonnyai fejjel Orosz elé csúsztatta a labdát, aki fordulásból a bal alsó sarokba vágta (1:0). Szünet után, a 65. percben növelte előnyét a Dózsa. Var­ga ívelt kapu elé, Szlovák fe­jese a kapusról kiperdült, má­sodszorra már nem hibázott Szlovák (2:0). A 71. percben Adorján remekül ívelt középre, Palotai alá futott a labdának, Lauer nehéz szögből a jobb fel­ső sarokba fejelt. (3:0). A 88. percben 11-eshez jutottak a vendégek, de Szmulai a bünte­tőből kapu fölé rúgta a lab­dát. A szervezetten, szorosan vé­dekező és helyenként túl ke­mény harcmodorban küzdő ven­dégcsapat 60. percig megne­hezítette a hazaiak győzelmét. Jók: Varga, Szlovák, Szabó, Lauer, illetve Palotai, Kun. Fekete László AZ NB II. ALLASA 1. Kaposvár 19 14 3 2 51-10 31 2. Haladás 19 12 3 4 47-15 27 3. Ajka 19 10 5 4 32-22 25 4. Komló 19 9 5 5 27-23 23 5. Mohács-Vém. 19 9 3 7 29-21 21 6. Olajbányász 19 8 5 6 31-24 21 7. Sopron 19 8 5 6 25-18 21 8. Sabaria 19 7 7 5 26-26 21 9. Szekszárd 19 7 í 6 22-15 20 10. MÁV DAC 19 7 6 6 25-22 20 11. Bauxitbányász 19 8 3 8 26-31 19 12. Bakony V. 19 8 1 10 20-28 17 13. Bábolna 19 5 6 8 27-33 16 14. Várpalota 19 6 4 9 24-36 16 15. Győri Dózsa 19 3 9 7 21-29 15 16. Pét 19 4 7 8 16-30 15 17. Dorog 19 5 4 10 27-35 14 18. MÁV NTE 19 3 8 8 19-28 14 19. KOMÉP 19 5 4 1 0 23-38 14 20. Körmend 19 4 2 13 16-50 12 így látták A szombaton lejátszott PVSK —Tatabánya mérkőzésen a PVSK játékosok teljesítményét dr. Szörényi István, a Baranya megyei Labdarúgó Szövetség jb-titkára értékelte. Az osztály- ratai: Sulyok (5) — Hüber (5), Tallósi (6), Szabó (5), Vinkler (4) — Tóth (4), Szőcs (5), Né­meth (4), Kresz (5), — Szász (4) , Horváth (5). A csereként beállt Stájer (4) és Kaszás (4). A Békéscsaba—PMSC mér­kőzésen Fábián István, a Bé­kés megyei Népújság sport­rovatának munkatársa osztá­lyozta a PMSC játékosokat. Az osztályzatai: Katzirz (6) — Ta- paszti (4), Torna (6), Schulteisz (5) , Kincses (5), — Dárdai (6), Dobány (4), Brezniczky (4) — Varga (6), Réfi (5), Kerekes (5). A csereként beállt Megyeri (4). Bakony Vegyész-Komló 2:0 (1:0) MÁV NTE-Haladás 1:0 (0:0) Sabaria-Olajbányász 3:1 (1:1) ba. (1:0). A 81. percben Hadá- szi Bien mellett ellőtt labdája a kapufáról visszapattant és a befutó Kovács a hálóba bom­bázta. (2:0). Végig jó iramú, változatos, a második gólig nyílt volt a küz. delem. Az első félidőben a veszprémiek támadtak többet, majd fordulás után a Komló harcolt ki jó 20 perces fölényt. Utána ismét feljött a hazai csa­pat, és rászolgált a nem várt, biztos győzelemre. Jók: Csi­szár, Németh, Nyitrai, Kovács, Z. Nagy, ill. Kovács, Mód, Róth. Ezt követően fölényben ját­szottak a hazaiak. Szünet után az 50. percben szerzett vezetést a hazai csa­pat. Söjtőr nagyszerűen húzott el a jobb oldalon, akinek be­adását Györvári a késlekedő Hegedűs P. mellett 4 méterről helyezte a kapuba. (1:0). Ez­után rákapcsolt a vendégcsa­pat és egyre másra vezették támadásaikat. Az 58. percben Horváth I. közelről fejelt a ka­pu fölé. A hajrában is vasa- siak támadtak, de a kanizsai védelem jól zárt. A nagy lelkesedéssel játszó, vezetésük után hősiesen véde­kező kanizsaiak meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak a szétesően játszó Ha­ladás ellen. Jók: Gondos (a mezőny legjobbja), Markán, Sulyok T., Liviczky, Söjtőr, illetve Király. Balogh Antal Változatos, jó iramú mér­kőzést vívott a két csapat. Az első félidőben kiegyenlített küz­delem folyt. Szünet után fokoz, ta az iramot a Sabaria, és mezőnyfölényt harcolt ki. A gól­helyzeteket mór biztosabban használta ki, és így megérde­melten győzött. Jók: Sümeghi, Szönye, Horváth L„ Jáger, Sé. fér, ill. Englóner, Savanyó és Bántó. Az NB II. további eredmé­nyei: KOMÉP—Soproni SE 1:1, Ajkai Alumínium—Körmendi Dózsa 1:0, Bábolnai SE—Doro­gi AC 0:3, Péti MTE—Győri Dó. zsa 0:0. A PVSK—Tatabánya mérkőzés 1:3-as eredményét öt pá­lyázónk találta el. Közülük a szerencse Molnár József, Siófok, Béri Balogh Adám u. 29. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki­nek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A héten ismét NB l-es mérkőzésekre kell tippelni, ezért a be­küldési határidő péntek, déli 12 óra. Címünk: Dunántúli Napló szerkesztősége, Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Főmérkőzés: PMSC—Videoton: ..................................................... Pótmérkőzés: Vasas—PVSK: ......................................................... A pályázó neve: .................................................................................. A pályázó lakcíme: ..................................................................... Gó lzápor Pécsszabofcson Mnzaszászvár-lstván-akna 7:1 (4:1). Pécsszabolcs, 100 né­ző. V.: Szedeli. Ilyen különb­séggel is megérdemelten nyer­tek a vendégek az erősen tar­talékos István-akna ellen. Gól­lövők: Dunai (2), Guth (2), Varga. Kővári. Perényi, ill. Vég­vári. Jók: Guth, Perényi. Dunai, ill. Szedeli (a mezőny legjobb­ja). A MEGYEI I. OSZTÁLY ŐSZI VÉGEREDMÉNYE vinszki. Jók: Ulrich, Schneider, Klein, Panta, ill. Tihanyvári, Kálmán, Nagy. Mágocs-Vajszló 0:0. Má- gocs, 200 néző. V.: dr. Rákóczi. A 80 percen keresztül tíz em­berrel játszó Mágocsnak több helyzete volt. Kiállítva: Radnai (Mágocs). Jók: Tonkó, Studer, Benes I., ill. Hetke, Heilmann, Tóth. Beremend-Zsolnay SE 0:0. Beremend, 300 néző. V.: Egri. A hazaiak végig mezőnyfölény­ben játszottak, de a jól szerve­zett Zsolnay-védelemmel nem bírtak. Jók: Czikk, Stölkler, Riegl, ill. Szajkó (a mezőny legjobbja), Papp, Lőrincz. Siklós-Kétújfalu 1:1 (1:1)­Siklós, 200 néző. V.: Kain. Az igen olacsony színvonalú mér­kőzésen a lelkes vendégcsapat rászolgált az egyik pontra. Gól­lövők: Szabados, ill. Bocskor. A Kétújfalu leajobbjai Zsigmond, Mikolics és Bamstard voltak. A siklósiak közül senkit sem le­het kiemelni. A Hullámfürdőben az MHSZ pécsi VÍZIG könnyűbúvárklubja nemzetközi uszonyos- és búvárúszóversenyt rendezett az eszéki MURSA könnyűbúvárklub versenyzőinek részvételével. A tizen­egy versenyszámból tízben a pécsiek bizonyultak jobbnak, és így elnyerték az első ízben kiírt Pécsi Kupát A férfiaknál Tóvári, a nőknél Dombi négy-négy számban végzett az élen, míg a két váltóban is^ pécsi siker született. Az eszékiek egyetlen győzel­mét a férfi 800 méteres, készülékes búvárúszásban Adramovics aratta. Felvételünk a férfiak 800 méteres, készülékes búvárúszá­sán készült. Fotó: Arató László r Uj győztes a tornász vb-n 1. Sellye 17 15 1 1 47- 9 31 2. Boly 17 10 4 3 32-13 24 3. M.-szászvár 17 10 2 5 37-23 22 4. Siklós 17 7 7 3 28-14 21 5. Vajszló 17 9 3 5 26-19 21 6. Zsolnay 17 7 6 4 27-18 20 7. Szigetvár 17 7 5 5 33-24 19 8. U. PEAC 17 7 5 5 31-24 19 9. P. Kesztyűgyár 17 7 5 5 23-22 19 10. Ste'nmetz SE 17 6 6 5 23-22 18 11. P. Kinizsi 17 6 3 8 24-25 15 12. Beremend 17 5 5 7 21-23 15 13. PBTC 17 5 4 8 20-17 14 14. Mágocs 17 5 3 9 15-34 13 15. Vasasi B. 17 5 2 10 14-29 12 16. P. Postás 17 4 3 10 17-40 11 17. István-akna 17 2 3 12 14-48 7 18. Kétújfalu 17 1 3 13 8-36 5 Sellye-Szigetvár 2:0 (1:0). Sellye, 500 néző. V.: Vukmann. Kemény mérkőzésen biztosan győzött a hazai csapat. A 77. percben a sellyei Markovics lábtörést szenvedett. Góllövő: Voss, Majorosi. Jók: Amigya, Vass, Majorosi, ill. Béni, Ré­vész. Bóly-Universitas PEAC 1:0 (0:0). Szentlőrinc, 150 néző. V.: Varga E Jó mérkőzésen sze­rencsés góllal nyert a vendég­csapat a későn hajrázó egyete­misták ellen. Góllövő: Budo­Búvárúszóverseny Nelli Kim össze­tettben világbajnok Comanecit megoperálták Az olimpiai bajnok román Nadia Comaneci és a világ- bajnoki címet védő szovjet Je­lenő Muhina távollétében új győztest avattak Fort Worth- ban, a XX. tornász vb-n. A két nagy esélyes kiválása után a papírforma igazolódott be, amikor a szovjet Nelli Kim vet­te át az összetett győztesnek járó aranyat, a montreali olim­pia illetve a strabourgi vb má­sodikja lépett eggyel feljebb — a legmagasabbra. A férfi bajnokhoz hasonlóan ugyancsak 22 éves, a tadzsi- kisztáni Csimkentben született szovjet tornásznő, az előírtak után Comaneci mögött a má­sodik helyet foglalta el, aztán a Favorit kiválását követően vette át a vezetést. Kim min­dig magabiztos tornásznak tűnt, így kétség sem fért ahhoz, hogy a döntő pillanatokban sem bizonytalanodik el, s ül­dözői közül senki sem éri be. így is történt, a szovjet tor­násznő a 36 összetett döntőst számoló mezőnyben mindössze 6 tized pontot vesztett az el­érhető 40 pontból, s a bizton­ságra törekedve csupán a ta­lajgyakorlatát könnyítette meg egy kicsit. A magyar versenyzők közül kellemes meglepetést okozva a postás újonca, Flander Eri­ka végzett a legjobban, első világbajnokságát a 15. helyen zárta, holtversenyben a kínai Cseng Szü-bua-Val. Alig ma­radt el tőle Hanti Erzsébet, Óvári Éva viszont rontott, s így visszaesett a 22. helyre. A vi­lágbajnokságon hosszú idő után újra színrelépő kínai vá­logatott vezéregyénisége, Csu Cseng a 11. helyet szerezte meg, ő számított a legjobb nem európai részvevőnek. A rendező amerikaiak vágya csak részben valósult meg, Pyfer 12. helyével. Hírügynökségi jelentések be­számolnak arról, hogy Nadia Comanecit az „All Saints" kór­házban megoperálták. Ismere­tes, hogy az előírt verseny után vérmérgezés gyanújával szállí­tották kórházba, ezt követően intravénás antibiotikum injek­ciókkal kezelték, de ennek el­lenére a szabadon választott versenyre kiengedték. Ott csak a gerendán mutatott be gya­korlatot, hogy ilyen módon biztosítsa helyét ennek a szer­nek a döntőjében, amelyen ta­valy világbajnoki > címet nyert. Most viszont, hogy a bal ke­zét megműtötték végleges visz- szalépésre kényszerült. Az AFP jelentése szerint a bal tenye­rén a kisujj és a mutatóujj kö­zött a tenyerét felvágták, úgy­nevezett draincsövet helyeztek el a sebben, ilyen módon köny- nyítik meg a gyulladás gyors kitisztulását. Az operációt egy amerikai sebész végezte el a román válogatott szakorvosá­nak jelenlétével. Mindketten úgy vélekednek, hogy Comaneci néhány hét után újra edzésbe állhat, s megkezdheti felkészü­lését a moszkvai olimpiára. Női összetett világbajnok: Nelli Kim (Szovjetunió) 78,650; 2. Maxi Gnauck (NDK) 78,375; 3. Helita Rühn (Románia) 78,325; 4. Filatova (Szovjetunió) 77,950; 5. Dunca (Románia) 77,725; 6. Cérna (Csehszlová­kia); 77,600; ... 15. Flander Erika és Cseng Szü-hua (Kínai NK) 76,275—76,275; ... 18. Hanti Erzsébet 76,025; ... 22. Óvári Éva 75,775. Kosárlabda Újabb mérkőzéseket látszot­tak a rájátszásban a PVSK NB l-es férfi és női csapatai. Eredmények: Férfiak: Bp. Hon­véd—PVSK 94:75 (48:32). I.d.: Vojtek (21), Pálvölqyi (20). PVSK —Baja 84:73 (36:34). Ld.: Ko­vács (32). Pálvölqyi (161. Nők: PVSK—Ganz MÁVAG 88:85 (47:41), Ld : Verbőnziné (22), Hollós (22). Szekszárd— PVSK 85:66 (46:40). Ld.: Ver- bőcziné (23), Bundászné (12). Labdarúgó MNK A labdarúgó MNK legjobb 64 csapata közé jutott Pécsi Zsolnay SE már december 12-én, szerdán lejátssza a Ta­tabánya elleni mérkőzést. A ta­lálkozóra 13.00 órai kezdettel a Porcelángyári pályán kerül sor. VU*a proletárjai. irercn Dunántúli napló Ai MSZMP menyet 6 Az MSZMP Baranya' megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető; Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007