Dunántúli Napló, 1979. december (36. évfolyam, 329-357. szám)

1979-12-20 / 348. szám

Körülményes támadások, elügyetlenkedett helyzetek PVSK- Volán 0:0 Kresz ll-est hibázott PVSK-pálya, 2000 néző. V.: Maczkó. PVSK: Győri — Hüber, Tállási, Szabó, Németh — Szőcs, Tóth, Grünwald (Szász az 54. percben), Kresz (Kaszás a 76. percben) — Horváth, Stájer. Edző: Rónai István. Volán SC: Kovács L. — Martos, Juhász P., Ebedli, Hámori — Keiner, Sze­pesi, Zombori — Kékesi (Ko­vács B. a 64. percben), Aranyo­si, Szakái. Edző: Sárosi László. Tapogatózó játékkal kezdő­dött a mérkőzés, majd a pécsiek ragadták magukhoz a kezde­ményezést es mezőnyfölénybe kerültek. A 8. percben Kresz ügyes cselekkel átjátszotta ma­gát a védőkön, a balszélső he­lyén álló Tóthhoz játszott, aki­nek beadását Stájer az ötösről lőtte. Kovács L biztosan védett. Tíz perc eltelte után feljött a Volán, Ebedli távoli lövése Győ­ri kapuja fölé szállt. A 13. perc­ben a kapura törő Kreszt Ju­hász a 16-oson belül ellökte. A tizenegyest Kresz lőtte, Ko­vács L. lábáról a labda a me­zőnybe vágódott. A büntető ki­hagyása nem törte le a pé­csieket, tovább támadtak, de ebben nem volt elég átütőerő. Ezt mutatták az események is: a 29. percben Szőcs lövését kel­lett védenie Kovács L.-nek, a 34. percben Hüber beadását Horváth lőtte, a Volán kapusa és a kapufa mentett. A 39. percben Szőcs baloldali szög­letét Grünwald Horváth elé csúsztatta, aki a kapu előtt egy méterről fölé rúgta a labdát Szünet után sem változott a játék, a PVSK támadott, a Vo­lán védekezett, a vendégek szórványos lefutásokkal próbál, koztak. Az 50. percben Zombo­* NB I. tartalék- bajnokság Volán SC—PVSK 3:0 (2:0). PVSK edzőpálya. V.: Sümegi. PVSK: Hausznefc (Papp) — Nagy, Engert, Hámori P., Kemer — Ferenczi, Bo­god, Jurin, Gólyák (Bruder) — Iván, Baumholczer. Góllövők: Ste- fán, Vad, Forintos. Ü. Dózsa—PMSC 2:0 (0:0). Me­gyeri út, 200 néző. V.: Németh. PMSC: Bodnár (Füredi) — Ham­mer, Baumann, Pirckoffer, Lajtai — Ambrus, Skáfár (Bendes), Bodró, Keresztes — Réfi, Varga. Góllövő: Handel (2, egyet 11-esből). Jók: Bodnár, Pirckoffer és Varga. Ülést tartott a MOB Szerdón délelőtt ülést tartott a Magyar Olimpiai Bizottság. Páder János, az OTSH elnök- helyettese, a MOB titkára is­mertette, hogy 1979 világver­senyein és a Szovjetunió né­peinek 7. spartakiádján való részvétellel, valamint az ezek­hez kapcsolódó nemzetközi -versenyekkel kialakult az olim­piai csapat gerince, azoknak a versenyzőknek a köre, akik­nek o világranglistán elfoglalt helyezéseik, vb- és EB-teljesít- ményeik alapján esélyük van az olimpián érem- és pont­szerzésre. A XXII. nyári olimpiai játé­kokon részt vevő magyar sport- •küidöttség összetételét 1980 júniusában hozzák nyilvános­ságra. Páder János ezután közölte, hogy a Magyar Jég­sport Szövetség javaslata alap­ján o MOB úgy döntött, hogy Lake Piacidban, az 1980. évi XIII. téli olimpián a Regőczy Krisztina—Sollai András (BSE) jégtánckettős képviseli a ma­gyar színeket. Labdarúgó MB f.r 17. forduló 1979. december 19. EREDMÉNY VEZETTE NÉ ZO GÓLLOVŐK A BAJNOKSÁG ALLASA Bp. Hsnvéd-ZTE 1:1 (0:0) Pödör IJ QQ Kozma, ill. Soós Őszi bajnok a Bp. Honvéd Szerdán a 17. fordulóval befeje­ződött az 1979—«C. évi labdarúgó NB 1. őszi idénye. Az első helyet a 13. fordulótól megszakítás nélkül őrző Bp. Honvéd lett az őszi bajnok. A BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Bp. Honvád 17 « 5 3 29-20 23 2. Ferencváros 17 • 6 3 36-23 22 3. Vasas 17 0 3 4 36-27 21 4. Videoton 17 9 3 5 35-29 21 5. Zalaegerszeg 17 8 5 4 28-22 21 6. U. Dózsa 17 8 3 i 38-35 19 7. Tatabánya 17 7 4 i 27-23 18 8. MTK-VM 17 « 6 5 28-26 18 9. Békéscsaba 17 6 6 5 28-27 18 10. Rába ETO 17 8 2 7 29-32 18 11. Debrecen 17 5 « é 24-23 16 12. Pécsi MSC 17 5 5 7 27-22 15 13. Diósgyőr 17 7 1 9 21-22 15 14. MÁV Előre 17 4 6 7 18-31 14 15. Dunaújváros 17 4 5 8 24-2) 13 16. Volán 17 4 5 8 19-31 13 17. Salgótarján 17 2 8 7 18-26 12 18. PVSK 17 2 5 10 16-35 9 Újpesti D.-PMSC 3:2 (1:2) 30 Af| Fekete (2), Fazekas (11*osből), IJlJ ill. Kardos, Dárdai MTK-VM-Vasas 2:1 (0:1)- 45 QQ Borsó (2), ill. Izsó FTC—OMVSC 3:1 (2:0) Mrtfai ion All Mtszöly, Ebedli, Pogány Ilii (11-esbőt), III. Somogyi (11 -es bői) Videoton-Tatabánya 2:1 (1:0) 30 AA Vadász, Szabó J., illetve UU Csapó Dunagjváros—Rába ETO 3:0| 2:0) 5061 30 QQ Giron, Nagy II., Kuti Békéscsaba-MÚV Bőre 5:1 (3:0) Mohöcsi y U nn Vágási (4), Budavári, III. UU László II. OVIK—Salgótarján 1:2 (0:2) Szövő 2 jj QQ Fiikő (11-esből), ill. Biró, Kajdi PVSK-Volán 0:0 Maciké 2 Jj 00 Kapható: Pécs, Lenin tér 6. Nyitva: 8—15 óráig, szombaton 8—12 óráig KERESKEDELMI VÁLLALAT Ez a tizenegyes is elég lett volna a győzelemhez a sok kihagyott helyzet mellett Fotó Arató László ri lövését Győri védte. Jobbá­ra a Volán térfelén pattogott a labda, a pécsi támadások azonban kevés veszélyt jelentet, tek a vendégek kapujára. A PVSK beszorította ellenfelét, lö­véshez azonban ritkán jutottak a vasutasok, mert körülménye­sen adogattak és a Volán vé­dői időben háritottak. A 71. percben pécsi szöglet után ide- oda pattogott a labda a Vo­lán kapuja előtt, végül Ebed­li fölszabadított. A 78. percben az előretörő Szabó lövése haj­szállal ment kapu mellé. A 84. percben Szász lövése adott mun­kát Kovács L-nek. A 88. perc­ben Hámori az ötösön lökte Tóthot, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. A Volán a döntetlenért ját­szott Pécsett. A PVSK-nak ke­vés volt az egy pont, a vasu­tasok a győzelemért harcoltak. Az első félidőben akár két gó­los vezetést is szerezhettek vol­na a PVSK labdarúgói, Kresz azonban 11-est hibázott, Hor­váth pedig egy méterről sem talált be a kapuba. Beszorítot­ta ellenfelét a PVSK, gólt azon. ban nem tudtak kiharcolni a vasutasok, A Volán megszállta kapuja előterét, a pécsiek nem boldogultak a vendégcsapat védőivel. A Volán elérte célját. A PVSK nem tudta megismétel­ni a Vasas ellen nyújtott jó já­tékát. A PVSK kapujában Győri nem vétett hibát, a védők kö­zül Tallósi magabiztos, nyugodt játékkal emelkedett ki, de Né­meth is megtette a magáét. Szőcs még mindig nincs formá­ban, Kresz a 11-es kihagyásá­nál nagyot hibázott Horváthnak és Stájernek nem ment a játék. A Volán legjobbjai: Kovács L., Martos, Ebedli és Zombori vol­tak. Hegyi István Kereskedelmi Vállalat Iparcikküzletének ajánlata: 6, 12 kg-os porral oltó A döntetlen igazságosabb lett volna Ú. Dózsa-P MSC 3:2 (1:2)-Megyeri út, 3000 néző. V.: Tompa. Ú. Dózsa: Rothermel — Viczkó, Dunai, Sarlós, Tóth J. — Jurácsik (Gyöngyösi, a 64. perc­ben), Kiss, Nagy L. — Bodnár, Fazekas, Fekete. Edző: Várhidi Pál. PMSC: Katzirz — Breznicz. íry, Torna, Róth, Kincses — Do­hány, Schulteisz, Dárdai, — Kardos (Vigh, a szünetben), Ke. rekes, Nagy I. Edző: Szőcs Já­nos. A vendégcsapat kezdett job­ban. A 4. percben Kardos per- dítését Schulteisz 17 méterről kapu mellé lőtte. A másik olda­lon Fekete lövését védte Kat­zirz. A ó. percben Fazekast To. ma felvágta 18 méterre a ka­putól. A szabadrúgást Fazekas lőtte, a jobb felső sarokba tar­tó labdát Katzirz bravúros vető­déssel kiütötte. Egy perc múlva Bodnár szabadrúgást ívelt az ol­dalvonal mellől, Jurácsik fejese alig szállt kapu fölé. Támadott a Dózsa, de a pécsiek ügye­sen hárították. A 11. percben Fekete beadását Katzirz pará­dés vetődéssel húzta le a le­vegőből. A 16. percben Brez- niczky leterítette Feketét, sárga lapot kapott. A 20. percben Do­hány a jobb szélről adott kö­zépre, Kardos 8 méterről alig fejelt kapu mellé. A 28. perc­ben megszerezte a vezetést a vendégegyüttes. Dohányt fel­vágták 20 méterre a kaputól. A szabadrúgást Dobány végez­te el. Lövése kipattant Rother­mel melléről, Kardos öt lépés­ről a kapu közepébe lőtt 0:1. Egy perc múlva Nagy L. lab­dájával Fazekas elfutott, 7 mé­teres bal alsó sarokra tartó lö­vését Katzirz kiütötte. A 32. percben Fekete beadását Kiss 8 méterről lefejelte, Katzirz azon­ban ismét bravúrral védett, A 38. percben növelte előnyét a PMSC. Schulteisz beadását Dár­dai tíz méterről a jobb sarokba fejelte. 0:2. A 41. percben már 3:0-ra vezethetett volna a ven­dégcsapat, Nagy I. egyedül tört kapura de a vetődő Rothermel- be lőtt. Két perc múlva szépített a Dózsa, Fazekas levitte a lab­dát az alapvonalig, beadását Fekete 6 méterről a kapu kö­zepébe helyezte. 1:2. Szünet után a pécsiek tá­madtak, majd a Dózsa vette át a kezdeményezést. Az 59. perc­ben Kiss 11 méteres nagy lövé­sét Katzirz újabb bravúrral há­rította. Nagy nyomás neheze­dett ezután a pécsi védelemre. A 63. percben Tóth J. leintette a játékvezetőt, sárga lapot ka­pott. Egy perc múlva Nagy I. saját térfeléről indult egy elő­revágott labdára, de a játék­vezető les miatt lefújta az ak­ciót. A 65. percben Fazekas átemelte Róth fölött a labdát, aztán elesett. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Faze­kas a büntetőt a jobb sarokba lőtte. 2:2. A 67. percben Faze­kas elvitte a labdát Dárdai mel­lett a középpályás felvágta, ezért a játékvezető a pécsi já­tékost leküldte a pályáról. Nagy I. reklamált, ő sárga lapot ka­pott A 73. percben a csere­ként beállt Gyöngyösi beadá­sát Fekete 7 méterről a jobb sarokba vágta. 3:2. A PMSC-nek jó ajánlólevél volt a Videoton ellen elért hét gól. A második félidőben drámai küzdelem folyt a pályán, de sajnos a játékvezető lett a főszereplő, mert az első 45 perc­cel ellentétben — amikor ki­tűnően vezette a találkozót — téves Ítéleteket hozott. A Dó­zsának több helyzete volt, de a döntetlen igazságosabb lett volna. Boross Dezső VALÓDI BŐRBŐL ŐSZI—TÉLI JELLEGŰ divatos női cipők vásárolhatók A PÉCSI CIPŐIPARI SZÖVETKEZET PÉCS, PETŐFI U. 8. SZ. ÉS BAJCSY-ZSILINSZKY U. 12. SZ. ALATTI CiPÖBOLTJABAN A Baranya megyei Állami Építőipari Vállalat felvesz: asztalost, kőművest, ácsot, festőt, fűtésszerelőt, vizsgázott szakácsot, kubikost, építőipari segéd­munkást és vasbetonszerelőt. Jelentkezni lehet: Pécs, Szántó Kovács János u. 1/A. Munkaerő-gazdálkodás. O BECS: A lassú hajtás is tanulságokkal jár - ez lehet a mottója annak az esetnek, amelynek Niki Lauda, az oszt­rákok exvilágbajnok Forma I- es versenyzője volt a szenvedő alanya. Lauda, aki három hó­nappal ezelőtt váratlanul visz- szavonult az oktív sportpálya- futástól, és egyre többször ül be saját légitársasága gépé­nek pilótafülkéjébe, gépkocsi­jával szerencsés balesetet szen­vedett. Salzburg mellett, lakó­háza közelében az autópályán mindössze 80 kilométeres se­bességgel vezetett, amikor gépkocsija megcsúszott és az eljegesedett útról nekivágó­dott a korlátnak. Autója össze­tört, de ő maga sértetlen ma­radt. Ennek oka az volt, hogy használta a biztonsági övét. # CASTELL DEL FELS: A spanyolországi nemzetközi női kézilabdatorna első napján az NSZK 15:13 (8:8) arányban győzött az Egyesült Államok csapata ellen, Spanyolország pedig 22:10 (8:5) arányban verte Olaszország együttesét. # LAHTI: A finnországi nem­zetközi jégkorongtornán a ha­zaiak B válogatottja 10:2 (2:1, 3:1, 5:0) arányban verte a Kí­nai NK együttesét. A 20 éves Tuohimaa volt a finnek leg­eredményesebb játékosa: 4 gólt ütött. O TOKIÓ: Magyar szem­pontból a lehető legszebben zá­rult az év utolsó nagy torna­versenye, a tokiói szerenként! „gála”. A több mint 2000 né­ző előtt megrendezett viadalon sokan képviselték a legutóbbi világbajnokság élmezőnyét, s ebben a rangos társaságban több kimagasló magyar siker született. A gerendán Óvári Éva kárpótolta magát Texasért, s megnyerte a gerendát, hozzá hasonlóan győzelemmel hívto fel magóra a figyelmet az ug­rásban a fiatal Flander Erika. Óvári ráadásul a felemáskorlá- tbn második lett, míg Flander a talajon bronzérmes. A férfiaknál Kovács Péter két szeren vívott ki második helyet, a korláton holtversenyben, a nyújtón „szólóban". Dunántúlt nauio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Bräun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245. 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12*211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054