Dunántúli Napló, 1979. november (36. évfolyam, 300-328. szám)

1979-11-05 / 304. szám

K. Rákóczi—Bakony Vegyész 5:0 (3:0) Kaposvár, 4000 néző. Vezet­te: Dravecz. K. Rákóczi: Hor­váth Ili. — Deákvári, Gulyás, Petrák, Éger — (Mészáros a 76. percben), — Zentai, Hava­si, Kanyar, Czabula, Fábián, Házi. Edző: dr. Puskás Lajos. Bakony Vegyész: Rácz — Hor­váth, Harmat, Németh, Laba- nov, — Mátyás, Kováts, (Zsa- dányi a 60. percben), Cser- nyánszky, Csik, — Nyitrai, Z. Nagy. Edző: Németh Lajos. Az 5. percben egy szöglet után Havasi már a hálóba fe­jelt, a gólt azonban a játékve­zető érvénytelenítette. A 17. percben Labanov csak lerántás árán tudta feltartóztatni a ki­törő Czabulát, s közben a lab­da szögletre perdült. A jobb oldalról beívelt sarokrúgást Ha­vasi végezte, aki pontosan De­ákvári fejére küldte a labdát. A kaposvári játékos nem hibá­zott. (1 :0). Újabb gyors gól kö­vetkezett: A 23. percben Ka­nyar 25 méterre a kaputól vá­ratlanul lövésre szánta magát és a jól eltalált labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba. (2:0). A 25. percben újabb gólt érhettek volna el a kaposvári­ak, Havasi—Kanyar összjáték után azonban Kanyar 14 mé­terről centiméterekkel mellé lőtt. A 26. percben mintaszerű támadás ragadtatta tapsra a Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 3200 néző. Vezette: Hartmann. Nagykanizsa: Me- gyimórecz — Kozma, Engióner, Simonecz, Müller — Balogh (Csepregi a 65. percben), Nagy (Karasz, a 65. percben), Sava- nyá — Bántó, Kelemen, Bélák. Edző: Madár Gábor. Mohács- Véménd: Gyimesi — Farkas, Roth, Berki, Alsóvölgyi, Kiss, Dárdai, Zsolt, — Schwarczkopf, Ling, Jónás. Edző: Gyévai Ist­ván. Tízperces tapogatózó játék után elsőként a hazaiak dol­goztak ki helyzetet. A 13. perc­ben Bántó remekül adott be, de Bélák négy lépésről ellőtte a labdát a kapu előtt. Ezt kö­vetően ismét ellaposodott a játék. A 31. percben Zsolt lop­ta el a labdát Simonecztől, majd Linglhez továbbított, aki­nek 12 méteres lövését a kapus bravúrral ütötte szögletre. Az olajosok a 32. percben szerez­tek vezetést: Bélák lépett ki a védők közül, aki 14 méterről laposan lőtt a hálóba (1:0). A 39. percben Jónás 18 méterről bombázott kapura, de Megyi- mórecz szépen védett. Körmend, 100 néző. Vezette: Bodrogi. Körmend: Fata — Kovács !., Kiss I., Kiss £., Gács, — Földes, (Horváth Gy. a 71. percben), Kovács /., Pál, (Stipkoyjgs az 58. percben), — Bolla, Horváth A., Németh. Edző: Kirschner Béla. MÁV NTE: Szalai — Markán, Dosz- poth, Liviczki, Karádi — Gon­dos, Szélig, Kiss, (Győrvári a szünetben), — Molnár, Sulyok Gy., (Sulyok T. a szünetben), Németh. Edző: Németh Lajos. A 30. percben a kitörő Hor. váth A.-t Doszpoth a 16-oson belül lerántotta. A 11-est Hor. váth A. nagy erővel a bal alsó sorokba lőtte (1:0). A 62. fagyoskodó szurkolókat. Petrók a felezővonalnál kapta a lab­dát, elindult. Kiugratta Házit, aki két remek csel után tisztá­ra játszotta magát, aztán fel­ismerte, hogy Fábián még jobb helyzetben van, hozzá továbbí­tott, és Fábián futtából hatal­mas gólt lőtt. (3:0). Még egy Zentai szóló kapott tapsot, eb­ben a félidőben. A vendégek igazában csak Csernyánszky ré­vén veszélyeztettek, de a kö­zéppályás éles szögből mellé lőtt. A második félidő is Rákóczi rohamokkal indult. Két perc alatt két helyzetet teremtettek a hazaiak, és a másodiknál a Fábiántól kapott labdával Há­zi már csak a kifutó kapussal állt szemben, de a kapusba vágta a labdát. Az 51. perc hozta az újabb gólt: Kanyar ívelt be szögletet a bal oldalról és most egy másik hátvéd, Pet­rók volt az, aki 8 méterről a hálóba fejelt. (4:0). A 60. perc­ben Kanyar verekedte fel ma­gát egészen az alapvonalig. Az előrefutó Deákvári elé ját­szott, aki a hálóba fejelt. (5:0). A vezetés birtokában a kapos­vári csapat lendülete kissé alábbhagyott. A kaposvári szurkolók nem bánták meg a 90 perces fa­Szünet után az 55. percben egyenlítettek a vendégek. Schwarczkopf szögletét a kani­zsaiak röviden mentették, majd Dárdai szerezte meg a labdát, aki középre ívelt, és a befutó Lingl 8 méterről fejelt a kapu jobb oldalába. (1:1). Két perc­cel később Schwarczkopf sze­rezhetett volna előnyt, de a közeli lövése a kivetődő kapus zsákmánya lett. Az 59. percben Zsolt hagyott ki nagy lehető­séget. A 62. percben Rótt le­terítette Belákot, amiért sárga­lapos figyelmeztetést kapott. A 67. percben szép támadás után Bélák adta be középre a lab­dát, amelyet a berobbanó Bán­tó öt lépésről fejelt a kapuba. (2:1). A vendégek hosszú haj­rába kezdtek és nagy erővel- támadtak, de a kanizsai védők romboltak, illetve kapusuk két­szer is jó érzékkel hárított. A 89. percben Kozma kapott sár­galapos figyelmeztetést. Küzdelmes mérkőzésen, ne­héz győzelmet arattak a gyen­gén játszó kanizsaiak. Jók: Me- gyimórecz, Engióner, illetve Rótt, Lingl. Balogh Antal percben Molnárt a körmendi védők szabálytalanul szerelték a kaputól 25 méterre. Gon­dos szabadrúgása a sorfalról levágódott. Közben a játékve­zető újabb szabálytalanságot látott a sorfalnál és a 16-osról megismételtette a szabadrú­gást. Szélig lövése a jobb sa­rokba vágódott (1:1). Végig küzdelmes, közepes színvonalú mérkőzésen az első félidőben a hazaiak, a szünet után a vendégek játszottak jobban, és így a döntetlen igazságos. Jók: Kovács I., Fata, Gács, ill. Gondos, Doszpoth, Szélig. gyoskodást. Egy órán keresztül időnként brillírozott a hazai csapat, szinte akkor értek el gólt, amikor akartak, jórészt azért, mert a Rákóczi megta­lálta a veszprémiek tömör vé­dekezésének ellenszerét. A le­fogott támadójátékosok helyett, most rendre a védők rúgták a gólokat. Jók: Deákvári (a mezőny leg­jobbja), Gulyás, Petrók, Zentai, Kanyar, illetve Harmat, Németh, Csernyánszki. Kovács Sándor MÁV DAC— Szekszárdi Dózsa 1:0 (0:0) Győr, Elektromos pálya, 1200 néző. Vezette: Büki. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Gu­lyás, Molnár Z., Kovács — Kiss, Cs. Kovács, (Kantó, a 77. percben), Csóka — Csol- lány, Farkas, Varga. ' Edző: Baksa Gyula. Szekszárd: Pó­lyák — Dinnyés, (Adorján az 55. percben), Szlovák, Orosz, So modi — Tóth, Koioknai, (Páli az 55. percben), Varga, — Bonnyai, Weitner //., Laurer. Edző: Magasházi Józsel. Az 50. percben Csollóny két csel utón középre ívelt. A lab­da átszállt a védők felett. Var­gának még állítani is maradt ideje, aztán 6 méterről a ka­puba lőtt (1 :0). Végig jó ira­mú, változatos, küzdelmes mér­kőzés —■ sok technikai hibá­val. Az első félidőben a sokat mozgó, lendületesen rohamozó MÁV DAC játszott fölényben, a helyzeteket azonban nem­igen tudta kihasználni. A gól után a Szekszárd feljött, át­vette az irányítást, több lehe­tősége is akadt az egyenlítés­re. A játék összképe és a helyzetek alapján azonban a hazaiak győzelme valós. Jók: Molnár Z., Gulyás, Kovács, illetve Pólyák, Orosz, Szlovák. Az NB II. további eredményei: Holodás—Győri Dózsa 1:1, (0:0), Dorog—Bauxitbányász 6:2 (2:1), Várpalota—Pét 4:2 (1:2), Sopron -Bábolna 3:1 (1:0), Alumínium -Sabória 3:0 (1:0). <RZ NB II. ÁLLASA 1. Kaposvár 14 10 3 1 40- 7 23 2. Haladás 14 10 3 1 39-10 23 3. Alumínium 14 8 4 2 27-15 20 4. MÁV DAC 14 6 6 2 20-14 18 5. Komló 14 7 4 3 22-17 18 6. Olajbányász 14 6 3 5 24-17 15 7. Szekszárd 14 5 5 4 14- 9 15 8. Sopron 14 6 3 5 19-14 15 9. Mohács-V. 14 6 2 6 21-16 14 10. Sabária 14 4 5 5 16-20 13 11. Várpalota 14 5 3 6 19-26 13 12. Bábolna 14 3 6 5 18-21 12 13. Győri Dózsa 14 3 5 6 18-23 11 14. Bakony V. 14 5 1 8 14-22 11 15. Pét 14 3 5 6 14-23 11 16. Bauxitbány. 14 4 3 7 17-27 11 17. MÁV NTE 14 2 6 6 15-22* 10 18. Körmend 14 4 2 8 13-39 10 19. Dorog 14 3 3 8 19-32 9 20. KOMÉP 14 3 2 9 16-31 8 Graboplan gk-ponyvák IFA W 50 és egyéb típusú tehergépkocsikra a MÜANYAGBOLTUNKBAN Szalai András u. 16. Telefon: 15-782 Olajbányász—Mohács VéméndiTE2:l(l:0) Körmendi Dózsa— MÁV NTE 1:1 (1:0) Adorján világbajnokjelölt Korcsnojjal szerelne játszani helyzet a játékidő ne­gyedik órájában kez­dett igazán izgalmassá válni. A világbajnok­jelöltségért a rigai zónaközi döntőt követően ‘kiírt páros­mérkőzés befejező játszmája — közeledett a végkifejlethez. A Magyar Sakk Szövetség Néphadsereg utcai székházá­nak nézőterén pontosan le le­hetett mérni vasárnap délután a feszültség fokozódását: re­kordszámú szurkoló — lehet­tek vagy 150-en, akiket a 20 forintos belépőjegy sem tudott elriasztani, — foglalt helyet, illetve ácsorgóit az egyik nagy­SELLYE—STEINMETZ SE 2:0 (1:0). Pogány. 100 néző. Vezette: Deák. Sellye: Kollár — Orlovics, Vass, Krén, Dudás — Martin, Markovics, Amigya — Elmájer, Szabó (Vincze), Goják. Edző: Koller Nándor. Steinmetz SE: Molnár — Harta, Schmidt, Knoch, Sziegl — Kreiner, Otártics, Léber, (Pénz) — Schultz, Lauer, Stréb (Ka- pes). Edző: Tarkó László. Színvona­las, küzdelmes mérkőzésen átgondol­tabb támadó játékával a listavezető rászolgált a győzelemre. Góllövők: Martin, Vass. Jók: Orlovics, Vass, Amigya, Markovics, illetve Schmidt (a mezőny legjobbja), Knoch, Otár­tics, Kreiner. P. KESZTYÜGYÁR-P. POSTAS 2:1 (1:1). Pécs. Postás-pálya. 50 néző. Vezette: Dömény. A vendégcsapat megérdemelten győzött. Góllövők: Kincses, Szabó, illetve Vavika. Jók: Garai, Balogh IL, Kincses, illetve Lusztig, Berta. MAZASZASZVAR—KÉTÚJFALU 5:0 (0:0). Kétújfalu. 100 néző. Vezette: Miseta. Az első félidőben a hazaiak több helyzetet kihagytak, szünet után hengerelt a vendégcsapat. Góllövők: Perényi, Dunai, Guth, Molnár, Kő­vári. Jók: Kővári, Perényi, Guth, illet­ve Orbán, Fekete. ISTVAN-AKNA—SZIGETVAR 1:1 (1:1). Szigetvár. 100 néző. Vezette: Horváth. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győ­zelemhez. Góllövők: Süvecz, illetve Dobor. Jók: Végvári, Kanizsa, Szállá­si, illetve Béni, Erdős. PÉCSI BTC—VASASI BÁNYÁSZ 1:0 (1:0). Pécsszabolcs. 50 néző. Vezette: Lakatos. A lelkesebben játszó bőr­gyáriak legyőzték az erősen tartalé­kos bányászcsapatot. Góllövő: Végh. Jók: Sági, Végh, Buczkó. A hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. teremben elhelyezett demonst­rációs tábla előtt. Ezúttal Adorján vezette a világos bábokat. méghozzá igen előnyös helyzetben. Szá­mára ugyanis már a döntetlen is a beteljesedést jelenthette volna, míg Riblinék sötéttel kellett megpróbálnia a teljes pont megszerzését. Érdekes módon — ez feltétlenül Ador­ján dicsérete — világos nem állt be kettős fedezékbe, ha­nem bátran irányított. Ribli az utolsó pillanatig kitartott, várta — kereste az aíkalmot, ám fél hatkor végül ő ajánlott döntetlent, ezzel mintegy be­ismerve: ezt a páros meccset P. ZSOLNAY—Mógocs 0:0, Porce­lángyár pálya, 200 néző. Vezette: Horváth János. P. KINIZSI—BÖLY 1:0 (0:0, Bály, 300 néző. Vezette: Burai. Rengeteg helyzetet elhibázó hazaiak ellen a lelkes sörgyáriak meglepő győzelmet arattak. Góllövő: Juhász, jár: Bank, Szeszón, Decsi, ill. Ambrus, Marián, Haris. SIKLÓS—BEREMEND 1:1 (1:0, Be- remend, 800 néző. Vezette: Kulcsár. Küzdelmes mérkőzésen, helyzetei alapján a Beremend közelebb állj a győzelemhez. Gállövő: Szabó M., ill. Héhl II. Jók: Bori, Szabó M., Peti, ill. Papp, óbert, Héhl II. Kiállítva: Szabó K. (Siklás). VAJSZLÓ—UNIVERSITAS PEAC 2:1 (0:1). Vajszlá, 200 néző. Vezette: Botykai L. Színvonalas mérkőzésen szünet utáni jobb játékával nyert a hazai csapat. Góllövők: Nagy T., Csőre, ill. Szőke. Jók: Tóth Cs.. Bazsá, Bodor, ill. Hasznics, Kerek és Nagy. MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Sellye 12 10 1 1 31- 7 21 2. Boly 12 7 4 1 25- 7 18 3. Mázaszászv. 12 7 2 3 23-15 16 4. Zsolnay 12 6 4 2 22-15 16 5. Siklós 12 5 5 2 21- 9 15 6. Vajszló 12 6 2 4 18-15 14 7. Kesztyűgyár 12 6 2 4 17-16 14 8. U. PEAC 11 6 1 4 26-20 13 9. P. Kinizsi 12 6 1 5 20-15 13 10. Steinmetz SE 12 5 3 4 17-16 13 11. Szigetvár 12 4 4 4 23-18 12 12. Beremend 12 5 2 5 19-14 12 13. PBTC 11 4 2 5 15-13 10 14. Vasasi Bá. 12 3 2 7 9-18 8 15. Mógocs 12 3 2 7 9-24 8 16. P. Postás 12 2 1 9 10-35 5 17. Kétújfalu 12 1 1 10 5-26 3 18. István-akna 12 1 1 10 7-34 3 nem tudja megnyerni. Tizen­hatot kellett volna lépnie, mintegy három perc alatt, szá­mára semmiképpen sem ked­vezőbb állásban. — Győzelemre kellett játsza­nom ahhoz, hogy biztos legyen a döntetlen — nyilatkozta a parti befejezését követően Adorján, akj a 3:3-as vég­eredmény mellett a rigai ked­vezőbb Berger—Sonneborn számértékének köszönhetően ju­tott a sakkvilágbajnok-jelölték nyolcfős csapatába. — Na­gyon elhatároztam, hogy ak­tívan fogok játszani, és ezt a tervemet sikerült is megvalósí­tanom. — Bandi igen aktívan ját­szott — állapította meg a legidősebb magyar nagymes­ter, Barcza Gedeon —, jobb állást is ért el. Ezután mégis érthetően adta döntetlenre a játszmát. Mindezt az előcsarnokban, szorongó szurkolók gyűrűjében említette Barcza nagymester. Az érdeklődők között ott volt az amerikai Lombardy nagy­mester — Fischer egykori sze- kundánsa —, aki üzleti útjá­ba is beleépítette a világ­szerte érdeklődéssel kísért pá­ros meccs megtekintését. Meg­jelent az egykori magyar baj­nok, az évtizedek óta Kana­dában élő Füstér Géza, és, a nyolcszoros magyar bajnok, Szabó László nagymester is. Ott volt Kádár János, aki elsők között gratulált a győztesnek és a vesztesnek egyaránt. — Mit érzett, amikor 2,5: 0,5 arányban vezetett Ribli Zoltán? — hangzott az egyik kérdés Adorjánhoz, oki a gra­tulálok gyűrűjében hagyta el az épületet. — Riblitől igazán nem lett volna szégyen kikapni, a két­pontos f hátrány azonban bosz- szanto'.t, azt mindenképpen túl­zásnak tartottam. . — A legjobb nyolc verseny­zőt november 17-én Amszter­damban sorsolják össze. Kivel játszana legszívesebben? —• Talán Korcsnojjal. Bár a véleményemet alapvetően befo­lyásolhatja, hogy Szpasszkij, Korcsnoj és Tál mellett ki lesz a negyedik kiemelt. Minket, a második négyet ugyanis az első négyhez sorsolnak hozzá. — Portischrpl mi a vélemé­nye? Mit szólna hozzá, ha ő lenne az ellenfele? —• Azt hiszem, nem külö­nösebben örülnénk egymásnak. A magyar sakkozásnak is, s nekünk személy szerint |s jobb lenne, ha külön párba kerül­nénk. Jocha Károly Ili. Tenkes Kupa A szombaton kezdődött ver­senyre 25 sportkör összesen 57 sakkozót küldött. Az első két forduló után a mesterjelölti csoportban száz százolékos a nyergesújfalui Szobi, a kecske­méti Németh és a dunaújvárosi Ruppáner. Az I. osztályú csoport élén 12 versenyző áll, egyaránt másfél ponttal. A játszmákra a siklósi művelődési házban na­ponta délelőtt 8 és délután 3 órától kerül sor. hétfői Dunántúli napló _ Ax MSZMP Bor.i'Y. rr>epynl Bj«ttMg»o«> Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 ________Kiadó telex: 12-320_______ Készül t ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Tizenkét pályázónk találta el a PMSC—Rába ETO elleni 2:1-es vereségét. A sorsolásnál a szerencse Juronovics Kálmán, Cikó, Iskolatér 3. 7161 szám alatti lakosnak ked­vezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A jövő heti pályázati szelvények beküldési határ­ideje szombat déli 12 óra. Címünk: Dunántúli Napló Szer­kesztősége, 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: Mohács-Véméndi TE—Dorog: ......................... Pó tmérkőzés: MÁV NTE—Kaposvár: ..................................... v A pályázó neve: ................................................................ A pályázó lakcíme: ................................................................ A Boly első veresége ■ w , f* - f- . Kisander, a kesztyűgyáriak kapusa öklőzéssel ment a Postás­csatárok elől Fotó: Arató