Dunántúli Napló, 1979. november (36. évfolyam, 300-328. szám)

1979-11-18 / 316. szám

Labdarúgó NB f.f 13- forduló 1979. NOVEMBER 17., EREDMÉNY VEZETTE NÉZI 5 GÓLLOVŐK A BAJNOKSÁG ALLÁSA D MVSC-Rába ETO 3:0 (3:0) Mohácsi 600 Q Feledi, Somogyi, Tímár 1. Bp. Honvéd 13 7 4 2 22-15 18 2. Videoton 13 7 3 3 30-IS 17 3. Ferencváros 13 6 5 2 29-17 17 4. Vasas 13 6 4 3 32-23 14 5. DMVSC 13 5 5 3 19-14 13 6. Diósgyőr 13 7 1 5 17-12 15 7. ZTE 13 6 3 4 20-1« 15 S. Rába ETO 13 7 1 5 23-24 15 9. MTK VM 13 5 4 4 23-21 14 10. Tatabánya 13 5 3 5 20-19 13 11. Pécsi MSC 13 4 4 5 17-15 12 12. Békéscsaba 13 4 4 5 18-23 12 13. Ű. Dózsa 13 4 3 6 24-29 11 14. MÁV Bőre 13 3 5 5 15-20 11 15. Volán 13 3 4 6 16-25 10 16. STC 13 1 6 6 14-21 8 17. Dunaújváros 13 2 4 7 16-25 8 18. PVSK 13 2 3 8 12-28 7 14. FORDULÓ, december 1. Debrecen-Békéscsaba Honvéd-MTK-VM Tatabánya-ZTE Ujpest-MÁV Előre Salgótarján-PMSC PVSK—Dunaújváros Rába ETO—Vasas Ferencváros—Diósgyőr Videoton—Volán B ékéscsaba-FIC 2:2 (0:0) Kuti 1500 A Kőhalmi (11-esből), Tisza, U illetve Pogány (2), r U jpesti D­Salgótarján 2:2 (2:1) Jaczina 500 A Fazekas (2), illetve Juhász íj és Valuch b IÁV Elöre-Bp. Honvéd 0:0 Pádár 500 0 p MSC-Tatabánya 1:1 (1:0) Soós 1011 || Lutz (11-esből), illetve Dudás b UK VM-PVSK 3:2 (0:1) Rúzsa 200 A Sebestyén, Borsó, Koritár, ’,1 illetve Kresz és Kaszás (11-esből) i TE-Vídeoton 3:2 (0:1) Nagy B. 800 A Péter 11-esből, Soós, Szentes, J illetve Burcsa (11-esből) Preszeller V asas—Dunaújváros 4:1 (3:0) Szóvá 800 |A Zombori, Váradi (11-esből), I Szebegyinszki, Gass illetve Kuti (11-esből) V olán-DVTK 0:0 Kőrös JOO I0 Magyar (PVSK) is továbbjutón Ismét gyenge volt a játék PMSC—Tata­bánya 1:1 (1:0) Üjmecsekalja, 4000 néző. V.: Soós. PMSC: Bodnár — Tapaszd, Torna, Schulteisz, Kincses — Lutz, Dárdai, Lőrincz (Baumann a 75. percben) — Kardos, Kerekes, Nagy (Réfi az 58. percben). Edző: Szőcs János. Tatabá­nya: Kiss — Szabó, Lakatos, Emmer, Knapik — Csapó, Barabás, Hermann —* P. Nagy (Schmidt a 61. percben). Kovács, Dudás. Edző: Szentmihályi Antal. Csúszós, mélytalajú pályán a Tatobányai Bányász kezdte a játékot. Az 5. percben Dudás lefutotta Tapasztit, Bodnár me­rész kifutással, lábra vetődéssel tisztázott. Egy perc múlva Kere­kes kicselezte Emmert, Nagyhoz játszott, a szélső lövése célt té­vesztett. Ezután a pécsiek kez­deményeztek. A 10. percben Ke­rekes beadását a befutó Lutz lőtte, a lobda Kiss zsákmánya lett. A tatabányaiak ellentáma­dásokkal próbálkoztak. Kovács labdájára Csapó kiugrott, lövé­se messze elkerülte Bodnár ka­puját. Nem sokkal később is­mét Csopó lövése szállt el a pé. esi kapu mellett. Ismét a PMSC percei következtek, a pécsiek mezőnyfölényt harcoltak ki. A 30. percben Kincses—Nagy össz- játék után Nagy beadását Kar­dos lőtte a kapu fölé. A 32. percben Lutz átment a védőkön, a szögletzászlótól középre ívelt labdáját Kiss Dárdai elől csípte el. A 45. percben Lutz beadásá­val Kardos megugrott, elhúzta o labdát Kiss mellett, a tatabá­nyaiak kapusa megfogta a pé. esi játékos lábát. 11-es. A bün­tetőt Lutz értékesítette (1:0). A 49. percben Lutz átcselezte magát a védőkön, már csak Kiss-sel állt szemben, de a lab­dája a kapusról kipattant. Az 51. percben Kovács lefejelte a labdát Barabás elé, aki két lépést tett a labdával, majd a kapu mellé rúgta. Az 53. perc­ben Lőrincz beadása elszállt Kerekes és Nagy előtt, Emmer felszabadított Az 59. percben Kovács—Csapó összjáték után Csopó lövése Bodnárról szöglet­re vágódott. A 63. percben Du­dás lövését védte Bodnár. A ta­tabányaiak az egyenlítésért har­coltak. A tatabányaiak kapujá­nál Kardos labdája a bal oldol- ról átkerült a jobb szélre húzó. dó Réfi elé, de beadását Dár­dai nem érte el. A 65. percben egyenlített a Tatabánya. Csapó beívelését Kovács lefejelte. Du­dás rácsapott a labdára és Bodnár mellett a kapuba lőtt (1:1). A 68. percben Dudás be­adásából Csapó nehéz szögből c felső kapufát találta el. A 77. percben Dudás szögletét Bod­nár bravúrral szögletre merítet­te. A 82. percben Kovács dur­va belemenésért sárga lapot kapott. A pécsiek ezen a mérkőzésen is adósak maradtak a jó és eredményes játékkal. Az első félidőben a PMSC támadott többet, de a pécsiek a ta­tabányai védőkkel nem tudtak meg­birkózni. Helyzetet csak ritkán terem­tettek, a kapu előtt nem találták fel magukat. Szünet után a PMSC áten­gedte a kezdeményezést a Tatabá­nyának. A bányászcsapat egyenlítő gólja után a PMSC nem tudott erő­síteni és a pécsi csapatnak a hazai pályán meg kellett elégednie az egy ponttal. A PMSC csapatában egy játékos sem nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Az átlagosnál jobban is csők néhá­nyon játszottak. Bodnárnak voltak jó védései, a védők közül Kincses já­téka érdemel említést. A középpályán Lutz mozgott elfogadhatóan. Ezúttal is Kerekes játszott a támadók közül o legjobban, a tatabányaiak közül Kiss, Knapik, Barabás, Dudás játéka tetszett. Hegyi István Lutz rúgja all -est és 1:0 a PMSC javára Pontot érdemelt volna a PVSK M TK VA1— PVSK 3:2 (0:1) (Tudósítónk telefonjelentése) Hungária kőrút, 2000 néző. V.: Ru- zsa. MTK VM: Gáspár — Egervári, Varga, Törők, Kovács J. — Kovács B. (Kontár a 60. percben), Vági (Haj- duska a szünetben). Borsó — Sebes­tyén, Fülöp, Pécsi. Edző: Mezey György. PVSK: Győri — HUber, Tol- lósi. Szabó, Vinkler — Kaszás, Tóth, Grünvrald, Kresz — Szász (Stájer a 60. percben), Horváth. Edző: Rónai István. A mérkőzés elején az MTK, elsősorbon középpályásaik né­hány távoli lövéssel veszélyez­tettek. Negyed óra elteltével érezhető volt azonban, hogy ez nem igazi fölény, és ha a pé­csiek továbbra is a megszokott játékukat játsszák, nem kapkod, nak, nem idegeskednek, van ke­resnivalójuk. Megérezte a ve­szélyt a hazai közönség is, fel­hangzott a biztatás, „ébresztő” A biztatás azonbon a PVSK já­tékosaira hatott jobban, akik a 40. percben egy teljesen ártal­matlannak látszó helyzetből megszerezték a vezetést. Jobb oldali partdobás volt a kezdet. A magasan szálló lobdát az MTK védői elhibázták, Horváth az alapvonalról, félig hanyatt esve hátrohúzta és Kresz a kék­fehér játékosok között az öt és feles sorkáról a bal felső sa­rokba emelt (0:1). Szünet után mindkét csapat felfokozott lelkesedéssel kez­dett. Az 54. percben Szabó há­tulról buktatta Fülöpöt: sárga lapos figyelmeztetésben része­sült. A 60. percben Grünwald eldönthette volna a két pont sorsát a pécsi együttes javára, de öt méterről az üres kapu mellé fejelt (I). Ekkora hibáért nyomban fizet­ni is kellett, a 61. percben Győ­ri kapujában táncéit a labda. Egy jobb oldali hazai okció vé­gén Fülöp nagyszerű testcsel- le! becsapta a pécsi védőket, o mőqötte érkező Sebestyén sen. kitől sem zavartatva lőhetett 12 méterről a bal sarokba (1:1). A 66. percben Szabó sok min­NB I. tartalék- bajnokság PMSC—Tatabányai Bányász 2:1 (1:0). Kovácstelep. V.: Haj­dú. PMSC: Füredi — Breznicz- ki (Hammel), Roth, Pirkhoffer, Lajtai — Skafár, Ambrus, Ke­resztes — Megyeri, Vigh, Var­ga. Góllövók: Vigh 2(egyet11- esből), ill. Hegyi. PVSK—MTK VM 1:0 (0:0). Budapest, Hungária körút. V.: Németh. PVSK: Papp — Nagy, Engert, Hámori P., Kerner — Herbszt, Bódog, Jurin — Ga- lyág, Iván, Baumholczer. Gól­lövő: Baumholczer. dent csinálhatott volna a 16- oson belülre ívelt labdával, de ő a legrosszabb megoldást vá­lasztotta. Voktában ki akarta vágni a lobdát a partvonalon túlra, de az lecsúszott a lábáról. A rövidre sikerült felszabadítás után Fülöp a 16-os sarkán le­kezelte a labdát, Borsóhoz ját­szott, aki óriási gólt lőtt (2:1). Elkeseredetten rohamozott a PVSK, Gáspár kapus kiejtett labdáját két pécsi csatár is tá­madta. Horváth közeli lövését Kovács J. kézzel ütötte ki a gól­vonalról. Kresz hálóba juttatta a 11-est, de Rúzsa kivárás és cse­lezés miatt megismételtette. Ekkor Kaszás rúgta a büntetőt, ő sem hibázott (2:2). Már úgy látszott, pontosztozkodás lesz, de o 83. percben egy pontosan csavart szabadrúgással — Győri egy kicsit elkésett a közbeavat­kozással! — Kontárnak sikerült megszereznie a győzelmet je­lentő gólt (3:2). Izgalmakban bővelkedő, változatos küzdelmet vívott a két csapat. Az első félidőben a PVSK játékosai dicséretes lelkesedéssel, időnként okosan és jól is játszottak. Onfeláldozáan védekez­tek és ötletes adogatásokkal közelí­tették meg az ellenfél kapuját. Szü­net után is sokáig nyílt volt a küzde­lem kimenetele, de a félidő közepé­től kezdve egyre érezhetőbben ki dom­borodott a hazai csapat nogyobb versenytapasztalata. Borsó és Koritár is ritkán látható jól eltalált, nagy­szerű lövéssel vette be Győri kapu­ját. A helyzetek és a játék képe alapján a PVSK az egyik pontot megérdemelte volna. Szombaton este az elődöntő­ket vívták o Vili. Steinmetz Kupa nemzetközi Ökölvívó-via­dalon, a városi sportcsarnok­ban. A selejtezők változatos és érdekes összecsapásai jó foly­tatást ígértek az elődöntőben is, és nem' csalódott a több mint 2000 néző, mert o vára­kozásnak megfelelő volt a ta­lálkozók többsége. Papírsúlyban második pár­ként lépett szoritóba Kulcsár (Honvéd Steinmetz SE) és a PVSK-s Kálmánhoz hasonlóan ő sem bírt Simoniccsal (SZIM Vasas), az első menetben fel­adta a mérkőzést. Harmatsúly­ban a svájci Iten folytatta jó szereplését, ezúttal a volt ma­gyar bajnok tatabányai Csor­dásnál bizonyult jobbnak pon­tozással. Pehelysúlyban a fe­hérvári Németh ugyancsak pon­tozással győzött a román Du- chim ellen. A közönség nagy érdeklődés­sel várta Kalányos (Komlói Bá­nyász) elődöntőbeli szereplé­sét. Kalányos a selejtezőkben jól mutatkozott be, és biztató­an kezdett az elődöntőben is Donkóval (SZIM Vasas) szem­ben. Végül Dankó szerezte meg a győzelmet egyhangú pontozással, mert a második és a harmadik menetben ér­vényesült a nogyobb tapaszta­lat. Könnyűsúlyban Magyar (PVSK) Mózerral (SZIM Vasas) találkozott, és jó öklözéssel a második menetben a mérkőzés LABDARÚGÁS. NB II. mérkőzések: Komlói Bányász—Tapolcai Bauxitbá­nyász, Komló, 13.00. Haladás—Mo- hács-Véméndi TE, Szombathely, 13.00. Megyei mérkőzések: Kesztyűgyár— Universitas PEAC, Pécsbányatelep, 11.00. Vajszió—Mázaszászvár, Vajszió, 13.00. Postás—István-akna, Postás­pálya, 10.00. Kétújfaiu—BTC, Kétúj- falu, 13.00. Szigetvár—Mágocs, Szi­getvár, 13.00. Vasasi Bányász—Kini­zsi, Vasas, 13.00. Zsoínay—Siklós, Por­celángyári pálya, 10.00. Bály—Sellye, Boly, 13.00. Beremend—Steinmetz SE, Beremend, 13.00. Országos ifjúsági bajnokság: PMSC—Olajbányász, Pécsújhegy, 10.00, MVTE—Komló, Mo­hács, 12.00. feladására késztette ellenfelét Ezzel a győzelemmel Magyar bejutott a vasárnapi döntőbe. Kisváltósúlyban a román Sandu újabb győzelmet aratott ezúttal Molnárnál (Oroszlány) bizonyult jobbnak, és biztosan nagy harcot vív majd a dön­tőben vasárnap délelőtt a Bor­sodi Bányász ökölvívójával. Bo­rával. Váltósúlyban a házigaz­da Honvéd Steinmetz SE ma­gyar bajnoki bronzérmese Hó- dosy nem bírt a jobb fizikai adottságokkal rendelkező NDK. beli Schulz-zal és így Hódosy- nak nem sikerült a döntőbe jutnia. Nagyváltósúlyban csa­pott össze a többszörös válo­gatott és magyar bajnok, Rap- csák (Bp. Honvéd) és az el­múlt időszakban egyre jobban szereplő Székely (Óbudai TSZSK). Székely csaknem vé­gig jobb volt ellenfelénél, en­nek ellenére a pontozók Rap- csákot látták jobbnak 3:2 arányban. Ezúttal jogos volt a közönség méltatlankodó sál Vasárnap délelőtt a Stein­metz Kupa befejező verseny­napján a döntőket vívják és 12 pár összecsapását láthatják a nézők. ÖKÖLVÍVÁS. A Vili nemzetközi Steinmetz Kupa döntői, városi sport­csarnok, 10.00. VÍVÁS. Az Universitas PEAC orszá­gos 111. osztályú női tőrvijó versenye. Egyetemi tornacsarnok, 9.00. BIRKÓZÁS. A PMSC országos úttáró „B" kategóriás versenye. Tüzér utcai PMSC-birkózócsarnok, 9.CC. KOSÁRLABDA. NB I. mérkőzések: PVSK—KS1, női csapatok, városi sport­csarnok, 15.00. PVSK—Oroszlányi Bá­nyász, férficsapatok, városi sportcsar­nok, 16.30. NB II. mérkőzés: Zala­egerszegi Volán—Komlói Bányász, iőí csapatok, Zalaegerszeg, 10.00. Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárássá'. Saphir 9ó-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendéi György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Bőfizetési díj egy hóra 30,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 Borbély Pál TÉLAPÓ A CENTRUM ^ÁRUHÁZBAN! NAPONTA DÉLUTÁN 4 ÓRÁTÓL ESTE 7 ÓRÁIG. SZERETETTEL VÁRJA A GYEREKEKET. ÉS Bő ÁRU­VÁLASZTÉKOKAT KÍNÁL Centrum Áruház a város központjában L L lflll. Steinmetz Kupa Küzdelmes mérkőzések várhatók a mai döntőben