Dunántúli Napló, 1979. november (36. évfolyam, 300-328. szám)

1979-11-12 / 310. szám

Kettős győzelem tornában Növelte előnyét a Kaposvár Kaposvári Rákóczi-MÁV NTE 2:0 (1:0) te Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 2200 néző. V.: Tátrai. Kapqs- vár: Horváth Ili. — Deákvári, Zentai, Mészáros, léget - Gu­lyás, Havasi, Kanyar - Czabula, Fábián (Varga, az 56. perc­ben), Házi. Edző: Dr. Puskás Lajos. MÁV NTE: Szalai - Markán, Doszpod, Gondos, Li- biczky (Kiss, a 65. percben) — Söjtör, Karádi, Sulyok Gv. — Szélig, Győrvári, Molnár (Csor­dás, a 46. percben). Edző: Né­meth Lajos. Az első percben a kitörő Szé. Mg elől merész kivetődéssel mentett Horváth III., majd két perccel később Fábián gyen­gén helyezett a bol sarokba és a kapusnak sikerült a labdát megkaparintani. Nagy erővel támadott a Rákóczi, közben a 25. nercben Győrvári lépett ki a védők közül, de Gulyás az utol­só pillanatban beérte és a csa­tár lövése a védőről vágódott az alapvonalon túlra. A nagy erővel támodó Kaposvár a 37. percben szerzett vezetést: Zen­tai labdájával Jéqer húzott el o bal oldalon, akinek beadá­sát Házi 8 méterről fejelte a kapuba (1:0). A 44. percben Czabula kopott sárgalapos fi­gyelmeztetést. Szünet után a Rákóczi a 49. percben növelte előnyét: Fá­bián elhúzott Doszpod melleit, akinek nagy szögből leadott lö­vése Szálairól kipattant és ez érkező Házi 5 lépésről a kapu­ba helyezett (2:0). Az akciónál Fábián megsérült,, nem tudta folytatni o játékot. A 66. perc­ben a csereként beállt Kiss hi­bázott óriási helyzetben, majd egy perc múlva Markán része­sült sárgalapos figyelmeztetés­ben. Mezőnyjáték után a 82. oercben Gondos beadását Kiss közéből fejelte o kapu mellé, majd 2 perccel később ismét Gondos üayetlenkedett el jó t’-'lv-’etei-. A befejezés előtt Ko- nvor iátszotto magát tisztára, de 14 méterről “kapu mellé lőtt. ló iramú mérkőzésen a terv­szerűbben iátszó Kaposvár biz­tos, megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Jéqer, Zentai, Há­zi. Czabula, Kanyar, ill. Szélig, Markán. Balog Antal Péti MTE-Nagykanizsai Olajbányász 1:1 (1:0) AZ NB II. 1. Kaposvár 2. Haladás 3. Ajkai Alu. 4. Komló 5. MÁV DAV 6. Olajbányász 7. Mohács Véménd 8. Sopron 9. Szekszárd 10. Bábolna 11. Sabária 12. B. Vegyész 13. Várpalota 14. Bauxitbányász 15. Győri Dózsa 16. Pét 17. MÁV NTE 18. KOMÉP 19. Körmend 20. Dorog ALLASA 15 11 3 1 42- 7 25 15 10 3 2 39-11 23 15 8 5 2 28-16 21 15 7 5 3 22-17 19 15 6 6 3 21-16 18 15 6 4 5 25-18 16 15 7 2 6 22-16 16 15 6 4 5 19-14 16 15 5 6 4 15J0 16 15 4 6 5 22-22 14 15 4 6 5 16-20 14 15 6 1 8 15-22 13 15 5 3 7 19-27 13 15 5 3 7 18-27 13 15 3 6 6 18-23 12 15 3 6 6 15-24 12 15 2 6 7 15-24 10 15 4 2 9 18-32 10 15 4 2 9 14-43 10 15 3 3 9 19-33 9 Győri Dózsa -Komló 0:0 Győr, 800 néző. V.: Dorozs­mai L. Győri Dózsa: Földes — Csukás, Mada, Varga, Belső — Horváth, Keglovich, Vori- gyin (Görbicz a 65. pereben) — Schögl, Glázer Gy., Sima- csek (Fisíi a 65. percben). Ed­ző: Fehérvári Alfréd. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Mód, Bart a — Farkas, Róth — Hegyi, Bazsonyi, Stemler, Radics. Edző: Meggyes Lajos. Az első félidőben lendülete­sen támadott a Dózsa, két kapufát lőtt, és még egy sor helyzetet kihagyott. A szünet után folytatódott a győriek fölénye, de fokozatosan visz- szaesett a csapat. A Dózsa állt közelebb a győzelemhez. Jók: Horváth, Csukás, Schögl, ill. Mód, Stemler. Pétfürdő 500 néző. V. Palo­tai. Pét: Czanka — Szili, Stie­ger, Gáspár, Mészáros — Or­bán, lánó (Balogh, a 70. perc­ben), Janzsó (Dómján, a 46. percben) - Obuch, Horváth, Kaphegyi. Edző: Kerekes Imre. Nagykanizsa: Megyimorecz - Hermann, Englóner, Simonecz, Müller (Balogh, a 79. percben)- Savanyó, Csepregi, Kelemen — Karasz, Bántó, Bélák. Edző: Madár Gábor. A 35. percben Jánó jobb ol­dali szögletét Horváth a této­vázó védők között kapura lőtte, majd a kipattanó labdát Stie­ger közelről o hálóba továbbí­totta (1 :0). A 88. percben Her­mann indította a jobb oldalon Baloghot, aki középre adott, és Bántó az elcsúszó Czanka mel. lett közelről a hálóba rúgta a labdát (1:1). A nehéz, mély talajú pályán az első félidőben o vendégek játszottak jobban. A gól után a Pét végig támadott, de meg kellett elégednie a pontosztoz­kodással, amely igazságosnak mondható. Jók: Szili, Stieger, Gáspár, Mészáros, ill. Simo­necz, Savanyó, Csepregi és Bántó. Az NB II. további eredmé­nyei: KOMÉP-MÁV DAC 2:1, Sabaria SE—Soproni SE 0:0, Bá. bolnai SE-Körmend 4:1, Ba­kony Vegyész—Várpalotai Bá­nyász 1:0, Tapolcai Bauxitbá­nyász-Haladás VSE 1:0. ♦ Botrány az Izzó—BVSC mérkőzésen Szekszárdi Dózsa-Aj kai Alumínium l:l (1:1) Szekszárd, 500 néző. V.: Horváth. Szekszárd: Pólyák — Varga, Szlovák, Weitner II., Somodi — Tóth, Koroknai, Adorján — Bonnyai, Orosz, Lauer (Landek a 60. percben). Edző: Magasházi József. Ajka: Horváth — Hollenczer, Ha­raszti, Czibik, Csikhon — Kiss, Nagy, Németh — Vajda, Gő- cze, Túri. Edző: Dalnoki Lász­ló. Nagy lendülettel kezdett a Dózsa, az első két percben három szögletet harcolt ki. A hatodik percben óriási védel­mi hiba következtében mégis a vendégek jutottak vezetés­hez. Két szekszárdi védő is elrúghatta volna a labdát, ehelyett Somodi hazaadást vá­lasztott, a labda elakadt a víztócsában és Gőcze aka­dálytalanul lőhetett a bálába (0:1). A 15. percben egyenlí­tettek a hazaiak. Koroknai— Lauer akció végén Adorján kapta a labdát, akit a lövés pillanatában a 16-oson belül buktattak a védők. 11-esi A büntetőt Somodi értékesítette. (1 :1). A gól után szorongatott o Dózsa, de igazi helyzete nem akadt. A 48. percben Tóth ívelt középre, Lauer mellel maga elé tette a labdát, lö­vése a kivetődő Horváthról szögletre perdült. A 71. percben Vajda már Polyákot is elfek­tette, üres volt a kapu, a szekszárdiak szerencséjére szögletre vágódott a labda. Az esőtől felázott, mélytalo. jú, és helyenként bakáig érő víztócsákkal borított pálya rá­nyomta bélyegét a találkozó színvonalára. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, szünet után az ajkaiak kezde­ményeztek többet és közelebb álltak a győzelem megszerzé­séhez. Jók: Adorján, Varga, Szlovák, ill. Haraszti, Németh, Vajda, Túri. Fekete László Hat pályázónk találta el a Mohács-Véméndi TE—Dorog ta­lálkozó 1:0-ás eredményét. A sorsolásnál a szerencse Lutz Andrea, Pécs, Épitők útja 4/A., IV. em. 12. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A jövő heti pályázati szelvények beküldési ha­tárideje, péntek, déli 12 óra. Címünk: Dunántúli Napló Szer­kesztősége, Pécs, Hunyadi út 11., 7601. Főmérkőzés: Pécsi MSC—Tatabánya: ................................ Pótmérkőzés: MTK-VM—Pécsi VSK: ................................... A pályázó neve: ............................................................. A pályázó lakcíme:............................................................. A labdarúgó NB II. Közép csoportjában botrányos körül­mények között félbeszakadt a Bp. Vasas Izzó—BVSC találko­zó. A mérkőzés 80. percében a vasutasok 11 -esből vezetést sze­reztek és erre Varga, az Izzó játékosa belerúgta a labdát a játékvezetőbe, aki azonnal ki­állította a magáról megfeledke­zett játékost. Varga kiütötte a piros lapot a játékvezető kezé­ből, és ezt követően a mérkő­zés bírája, Bay lefújta a talál­kozót. Kosárlabda Bajai SK-Pécsi VSK 102:78 (53:35). NB I. férfi mérkőzés. Bója, 700 néző. V.: Péter, Szil- vássy. PVSK: Varasdi (9), Pól- völgyi (19), Tóth (10), Rab II. (10), Dorázs (5). Csere: Vojtek (8), Kovács (15), Meszler (2). Edző: Solti József. A Bajai SK legjobb dobói: Kubatov (27), Pék (22), Ágfalvi (20). Testnevelési Főiskola—PVSK 58:38 (19:24). NB I. női mérkő­zés, Budapest. A FVSK leg­eredményesebb játékosa Hollós (18) volt. Universitas PEAC—ZALAHÚS SC 62:57 (29:30). NB II. női mérkőzés, Zaloegerszeg. Győri Műszaki Főiskola—Pé­csi Postás 95:87 (54:47). NB II. férfi mérkőzés, Pécs. Kézilabda Két napon keresztül a Pécsi városi sportcsarnok volt a szín­helye a kézilabda Országos If­júsági Kupa területi döntőjé­nek. A lányoknál négy, a fiúk­nál három csapat vett részt a küzdelmekben. Egyéniben Donátit a győztes Nem egészen négy héttel a világbajnokság előtt, szép si­kert ért el a magyar férfi tornászválogatott. Pforzheimben, a hármas csapattalálkozón biz­tosan győzött az NSZK-sok és Svájc ellen, míg az egyéni ösz- szetettben Donáth lett az első, Magyar a második, s az első hat versenyző között három magyar végzett. A csapatversenyben a magya­rok 566,60 pontot gyűjtöttek, az NSZK lett a második, 563,50- nel, Svájc pedig a harmadik, 552,90-nel. Az 1500 néző előtt lezajlott viadalon, az egyéni összetettben a 24 éves Donáth Ferenc 115,00 ponttal szerezte meg a győzelmet, Magyar Zol­tán 113,95-tel a második hely­re került, míg a dobogón a harmadik helyet az NSZK-s Gienger foglalhatta el, 113,85 ponttal. Az egyéniben a továb­bi sorrend: 4. Kovács P., 5. Jo- rek (NSZK), 6. Rohrwick (NSZK). Boly—Siklós 3:0 (2:0). Siklós, 200 néző. Vezette: Radó. Köze­pes iramú mérkőzésen a ven­dégcsapat megérdemelten győ­zőit az erőtlenül játszó hazaiak ellen. Góllövők: Panta, Ulrich (11-esből), Budovinszki. Jók: Graén, Ambrus, Ulrich, illetve Peti, Petrétei. Zsolnay SE—Pécsi Kinizsi 4:0 (1:0). Kovácstelep, 50 néző. Ve­zette: Sör. A szétesően játszó Kinizsi ellen biztosan nyert a vendégcsapat. Góllövők: Foral (3), Lőrincz. Jók: Anzil, Papp. A hazai csapatból senkit nem le­het kiemelni. Kiállítva: Nagy M. (Kinizsi). Sellye—Beremend 6:0 (3:0). Sellye, 400 néző. Vezette: Se­bestyén. Jóiramú mérkőzésen kiütéses győzelmet aratott a lis­tavezető. Góllövők: Goják (2), Elmájer (2), Szabó, Markovics. Jók: Krén, Goják, Dudás, illetve óbert, Riegl. Vajszló—P. Kesztyűgyár 2:1 (1:0). Pécsbányatelep, 100 né­ző. V.: Wenczler. Zuhogó eső­ben, csúszás talajon győztek a lelkesebb vendégek. Góllövők: Tóth J. (2), ill. Rózsahegyi. Jók: Herke, Bodor, Tóth Cs. A kesz­tyűgyár! csapatból senkit sem lehet kiemelni. Rózsahegyit (Kesztyűgyár) a mérkőzés lefú­jása után kiállították. Mázaszászvár—P. Postás 3:1 (2:0). Mázaszászvár, 100 néző. V.: Hámori. A lelkesen küzdő postások ellen a hazaiak sok helyzetet kihagyva is biztosan győztek. Góllövők: Dunai, Guth, Varga, ill. Szlávics. Jók: Ko­vács, Kővári, Dobó, ill. Lusztig, Kondákor, Hechi. Kiállítva: Pe- rényi (Mázaszászvár). Steinmetz SE—Ü. PEAC 1:1 (1:0). Szentlőrinc, 50 néző. V.: Eredmények: Lányok: Csurgó —PMSC 9:7, FTC—Szekszárd 9:6, PMSC—Szekszárd 10:6, FTC—Csurgó 7:7, Szekszárd— Csurgó 9:7, FTC—PMSC 13:9. A végeredmény: 1. FTC, 2. Csurgó, 3. PMSC, 4. Szekszárd. Fiúk: Bp. Spartacus—Mözs 33:14, PMSC—Mözs 34:9, Bp. Spartacus—PMSC 16:15, A vég. eredmény: 1. Bp. Spartacus, 2. PMSC, 3. Mözs. Kuluncsics. Az elképzelés nél­kül játszó egyetemisták ellen a vendégcsapat rászolgált az egyik pontra. Góllövők: Deme (11-esből), ill. Schultz. Jók: Kál­mán, Nagy, Izsák, ill. Molnár (a mezőny legjobbja), Harta, Schultz, Schmidt. Szigetvár—Pécsi BTC 1:0 (1:0). Bőrgyár-pálya, 50 néző. V.: Benkő. Gyenge színvonalú mérkőzésen a többet támadó bőrgyáriak gólképtelen csatár­soruk miatt vesztettek. Góllö­vő: Karhecz. Jók: Béni (a me­zőny legjobbja), Haller, Rácz, ill. Vukman. Mágocs—Vasasi Bányász 3:1 (0:0). Mágocs, 50 néző. V.: Puskás. A csapatok sok hi­bával játszottak, a valamivel határozottabb mágocsiak győz­tek. Góllövők: Bencs, Bakó, Veréb, ill. Lehmann. Jók: Bencs, Mágocsi, ill. Lehmann. Isván-akna—Kétújfalu 2:0 (0:0). Pécsszabolcs, 100 néző. V.: Schuneir. Közepes színvo­nalú mérkőzésen nehéz hazai győzelem. Góllövők: Végvári, Kriszton. Jók: Végvári, Sajgó, Takács, ill. Bognár, Orbán. A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 13 11 1 1 37- 7 23 2. Boly 3. Zsolnay 4. M. szászvár 13 8 4 1 28- 7 20 13 7 4 2 26-15 18 13 8 2 3 26-16 18 5. Vajszló 13 7 2 4 20-16 16 6. Siklós 13 5 5 3 21-12 15 7. Ú. PEAC 12 6 2 4 27-21 14 8. Szigetvár 13 5 4 4 24-18 14 9. P. Kinizsi 14 6 2 6 20-19 14 10. Steinmetz SE 13 5 4 4 18-17 14 11. Kesztyűgyár 13 6 2 5 18-18 14 12. Beremend 13 5 2 6 19-20 12 13. PBTC 12 4 2 6 15-14 10 14. Mágocs 13 4 2 7 12-25 10 15. Vasasi B. 13 3 2 8 10-21 8 16. P. Postás 14 2 2 10 11-38 6 17. István-akna 13 2 1 10 9-34 5 18. Kétújfalu 13 1 1 11 5-28 3 Jégkorong A nemzetközi ifjúsági jégkorong­tornán Berlinben, a magyarok ismét vereséget szenvedtek, ezúttal Ro­mánia 4:3 (3:2, 1:1, 0:0) arányban verte az együttest. A torna döntőjé­ben a csehszlovák csapat 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)-re legyőzte a Szovjetuniót, a 3. helyet az NDK „A" gárdája szerezte meg a lengyelek ellen ara­tott 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)-s sikerével. A magyarok a nyolcadikok lettek. Súlyemelő vb A Szovjetunió nyerte a pontversenyt Vasárnap befejezéshez érke­zett Szalonikiban a 33. súly­emelő világbajnokság. Az első meglepetést az keltette, hogy az óriások csatájára nem volt kíváncsi túlságosan sok néző, csak mintegy másfél ezren fi­gyelték a 12, jóval 100 kilón felüli testsúllyal rendelkező versenyzők küzdelmét. A me­zőnyben az 1969. évi világbaj­nokság óta először nem szere­pelt a világ legerősebb embe­re, a szovjet Vaszilij Aleksze- jev. Szakításban világbajnok: Szultán Rahmanov (Szovjet­unió), 192,5; 2. Heuser (NDK) 187.5 kg; 3. Strejcek (Cseh­szlovákia) 185 kg. Bőnk 182,5 kilós eredménye csak a negyedik helyhez volt elegendő. Lökésben világbajnok: Szul­tán Rahmanov (Szovjetunió) 237.5 kg; 2. Heuser (NDK) 232.5 kg; 3. Bőnk (NDK) 223 kg. Ólomsúlyban világbajnok: Szultán Rahmanov (Szovjet- nió) 430 kg (192,5, 237,5); 2. Heuser (NDK) 420 kg (187,5, 232,5); 3. Bőnk (NDK) 412,5 kg (182,5, 230); 4. Strejcek (Csehszlovákia) 400 kg (185, 215); 5. Skolimowski (Lengyel- ország) 392,5 (117,5, 215); 6. Mendez (Kuba) 377,5 kg (172,5, 205). A világbajnokság pontverse­nyének végeredménye: 1. Szovjetunió 288 pont, 2. Bulgária 210 pont, 3. NDK 171 pont, 4. Lengyelország 162 pont, 5. Kuba 162 pont, 6. Magyarország 142 pont. A VILÁGBAJNOKSÁG ÉREMTÁBLAZATA: Szovjetunió arany 16 ezüst 6 bronz 4 Bulgária 4 10 3 Lengyelország 4 • — 4 Kuba 3 — r Magyarország 1 4 2 NSZK 1 2 2 Kína 1 1 2 NDK — 7 4 Csehszlovákia — 3 1 Japán — — 2 Franciaország — — 2 V!l*9 proletárjai, — iítsiísti Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 ’Szerkesztőség telex: 12-421 ______Kiadó telex: 12-320_______ Kés zült ofszet rotációs eljárással Saphir 9ő-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Ment a Kétújfalu kapusa az István-akna elleni mérkőzésen Arató László felvétele Négy vendéggyőzelem