Dunántúli Napló, 1979. szeptember (36. évfolyam, 239-268. szám)

1979-09-03 / 241. szám

Győzött a Komló és az MVTE Komlói Dányász-MAV DAC 2:0 (0:0) AZ NB II. 1. Haladás 2. Komló 3. Kaposvár 4. Mohács-Vém. 5. Sopron 6. Pét 7. Körmend 8. Szekszárd 9—10. Bauxitb. Győri D. 11. Sabária 12. MÁV NTE 13. Bakony Vegy. 14. Ajka 15. Bábolna 16. Olajbányász 17. MAV-DAC 18. Várpalota 19. Dorog 20. KOMÉP 3 1 2 2 2 2 3 — 2 1 2 1 1 3 2 1 1 2 2 — 1 2 1 2 1 1 — 3 — 3 — 2 1 — MVTE-Bóbolna 2:0 (1:0) K. Rákóczi-Várpalota 3:1 (1:1) (1:0). A 62. percben Csollóny ballábas bombáját öklözte szögletre Bien, majd a beíve­lés utáni parázs helyzetet Ko­vács tisztázta. A 67. percben a sokat szabálytalankodó Molnár Z. sárgalapos figyelmeztetés­ben részesült. Tíz perc jpúlva Tóth szerzett labdát a jobbol­dalon, beívelését Stemler a li­es pontról elvetődve, kapásból lőtte a léc fölé. A 79. percben Gyurina 28 méteres lövése megpattant Gulyáson és az el­mozduló Farkasdi fölött a ka­pu közepébe hullott (2:0). Két perccel a befejezés előtt Csó­ka kapott sárga lapot, labda elrúgásért. A komlóiak végig irányítot­ták a mérkőzést a nagyon passzívan játszó győriek ellen és közepes teljesítménnyel is biztosan nyertek. Jók: Bien, Ke­lemen, Hohmann, Stemler, ill. Kiss, Molnár Z. Grünwald Géza helyzet is kimaradt. Ekkor Gyi- mesi, sportszerűtlenségért, sár­ga lapot kapott. A második fél­időben fölénybe került az MVTE. A 72. percben Jónás elhúzott, már a 16-oson belül járt, amikor gólhelyzetben fel­vágták.. A megítélt büntetőt Rótt biztosan helyezte a bal safokba (2:0). Győzött a hazai csapat, de nem volt folyamatos a játék,, hiába birtokolták többet a labdát, néhány beadáson kívül nem jelentettek veszélyt a bá­bolnai kapura. A győzelmet el­sősorban jó erőnlétének kö­szönheti az MVTE. Jók: Rótt, Alsóvölgyi, Dárdai L, (a mezőny legjobbja), Pár- tényi, ill. Krass Hlavgyik, Fe­dor. Molnár Endre Komló, 1500 néző. V.: Si­mon. Komló: Bien - Kelemen, Kovács, Mács, Barta — Gyurina (Bányász a 84. percben), Tresch, Hohmann (Róth a 85. percben) - Radics, Stemler, Tóth. Edző: Meggyes Lajos. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Gulyás, Molnár Z. Kovács — Kiss, Molnár M., Csóka — Csol- íány, Csiszér, Varga (Gyomo­réi a 79. percben). Edző: Bok­sa Gyula. Az első negyedóra után ál­landósult a komlóiak fölénye. A 38. percben Mács egyedül tört ki, de amikor már csak a kapussal állt szemben, elügyet- lenkedte a helyzetet. A félidő befejezése előtt Tresch 16 mé­terről küldött lövését hárította a vendégkapus. A második fél­idő elején Tresch fejelt centi­méterekkel a jobb kapufa mel­lé. Az 55. percben Hohmannt ellökték a 1ó-oson belül. A büntetőt ugyanő értékesítette Mohács, 4000 néző. V.: Ágostőn. MVTE: Gyimesi — Farkas, Rótt, Alsóvölgyi, Berki- Pártényi, Zsolt (Bencsik a 60. percben), Dárdai L. - Schwarczkopf (Kiss a szünet­ben), Lingl, Jónás. Edző: Gyévai István. Bábolna: Krass — Sülé, Hlavgyik, Müller, Hák- lár - Deák, Fedor, Kocsis (Si­pos az 57. percben) — Nagy, Hegedűs (Papp a 71. percben), Tímár. Edző: Háry László. Az MVTE kezdeményezett és a 8. percben Zsolt—Lingl—Jó­nás adogatás után az utóbbi védhetetlenül vágta hálóba a labdát (1:0). A 16. percben Fe­dor nagy lövése szállt a kapu fölé. A 23. percben Háklár visszahúzásért sárga lapot ka­pott. Két perc múlva Nagy a kapust is kicselezte, de ez a Várpalota, 4000 néző. V.: Tapolczai. Kaposvár: Békéi — Deákvári, Mészáros, Petrák, Duschák — Gulyás, Zentai, Kanyar (Marcsók, a szünet­ben) — Czabula (Havasi, a szünetben), Fóbián, Házi. Ed­ző: dr. Puskás Lajos. Várpa­lota: Palotai — Szmulai, Kis- bej, Bór, Tricskó — Kun, Sza­bó (Ocskó, a 64. percben), Pávits —• Druskóczi, Marton, Szöllősi (Csömöre, a 75. perc­ben). Edző: Kárpáti István. A 23. percben Házi jobb­oldali szögletrúgását az elő­rehúzódott Duschák közelről a bal sarokba fejelte, s a labda a vetődő Palotairól a hálóba vánszorgott (1:0). A 34. perc­ben Szmulai, három perccel később Kanyar sárga lapos figyelmeztetést kapott. A 40. Győr, 2500 néző. V.: Wim­mer. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Szlovák, Orosz, Somodi — Weitner II., Adorján (Zrínyi, a 68. percben), Páli — Lauer, Bonnyai, Landek (Bocz, az 59. percben). Edző: Magasházi József. Győr: Markó — Csu­kás, Mata, Varga, Belső — Fekete (Fiszl, .az 57. percben), Glázer Z., Keglovich — Schögl, Görbicz, Bálizs (Szi- macsek, a szünetben). Edző: Fehérvári Alfréd. A 22. percben Bonnyai a labda elrúgásáért sárga lapot kapott. A 62. percben Lauer a jobb oldalról indulva egy kényszerítő átadás után kö­zépről a kifutó Markó mellett laposan a kapu közepébe lőtt (1:0). A 65. percben Páli meg­rúgta Vargát, aki azonnal visszorúgott, s a játékvezető ezért kiállította. A 77. perc­ben kapus kirúgás alkalmával percben Tricskó hosszan iveit labdáját a fedezetlenül ha­gyott Pávits a kifutó Békéi mellett 12 méterről az üres kapuba fejelte (1:1). A 65. percben Zentai lerázta a vé­dőket és Palotai mellett lopo- san a kapuba lőtt (2:1). A 84. percben Fábián átadásával Házi kiugrott a védők közül s védhetetlenül küldte a hálóba o labdát (3:1). A Kaposvár tervszerű játé­kával jó benyomást keltett. A Várpalota az egyenlítés utón jó ideig magához ragadta a kezdeményezést, s úgy látszott, hogy megfordítja az ered­ményt, de a kaposváriak újí­tani tudtak. Jók: Gulyás, Zen­tai, Házi, Békéi, ill. Kisbej, Pávits, Bór. a játékvezető Pólyáknál lab­datartást látott és 14 méter­ről közvetett szabadrúgást ítélt. Keglovich röviden legu­rította a labdát, Glázer lapos lövése a vetődő Pólyák kezé­ről a kapu felé perdült és a befutó Schögl közvetlen kö­zelről berúgta (1:1). A 89. percben Bocz reklamálásért sárga lapot kapott. Az első félidőben a Győri Dózsa meddő mezőnyfölény­ben játszott. Szünet utón a visszaeső győri középpályások jóvoltából a Szekszárd átvette az irányítást, vezetést szerzett, és a hazoiak csak egy vitat­ható közvetett szabadrúgásból tudtak egyenlíteni. Jók: Szlo­vák, Somodi, Orosz, Lauer, ill. Csukás, Keglovich, Belső. ALLASA 5--------19— 6 10 4 1 — 10— 4 9 3 1 1 18— 4 7 1 13— 6 7 9—6 6 8—8 6 5— 15 6 6— 4 5 6-6 5 6— 6 5 9—10 5 7— 7 4 6— 7 4 8— 11 4 7— 11 4 6— 9 3 5— 9 3 4-8 3 7— 14 2 6— 14 2 Körmend-Olajbányász 2:0 (1:0) Nagykanizsa, 3200 néző. V.: Lázi. Körmend: Fata — Ko­vács, Lakatos, Gáncs, Fekete — Horváth Gy. (Stipkovics a 21. percben), Kiss, Horváth A. (Né­meth a 75. percben) — Földes, Pál, Göcző. Edző: Kirschner Béla. Olajbányász: Megyimó- recz - Simonecz, Englóner, Müller (Savanyó az 59. perc­ben) - Csepregi, Balogh, Ke­lemen - Kozma, Nagy, Haran­gozó (Hernicz a 67. perctől). Bélák. Edző: Madár Gábor. Az olajosok támadtak, a ve­zetést mégis a vendégek sze­rezték meg a 36. percben. A 16-os oldalvonalától Horváth A. végzett el szabadrúgást, akinek lövését a kapus kiejtet­te, és a befutó Kiss hét méter­ről a kapuba lőtt (1:0). A fél­idő hajrájában Földes lépett ki a védők közül, de 16 méte­res lövését a kapus kiütötte. Szünet után ismét az olajo­sok irányították a játékot, az 50 percben mégis Pál növelhet­te volna az előnyt, de hétméte­res lövése a kivetődő kapusban akadt el. Az újoncok a 72. percben biztosították be a győzelmet. A lesre játszó vé­dők között Kiss iramodott meg és a kifutó kapus mellett 14 méterről a jobb alsó sorokba lőtt (2:0). A 77. percben az Englónerrel szemben szabályta­lankodó Stipkovics sárgalapos figyelmeztetésben részesült. A kiábrándítóan játszó ola­josok ellen megérdemelten nyert az újonc Körmend. Jók: Lakatos Kiss, Pál, Gáncs, ill. Englóner, Balogh Antcl MÁV NIE- Péti MIÉ 1:1 (1:0) Várpalota, 2200 néző. V.: Huták. MÁV NTE: Szalai — Markán, Doszpoth, Gondos, ,Li- viczki — Szabó F., Karádi, Söj- tör — Molnár (Szélig a 85. percben), Csordás (Illés a 88. percben). Németh. Edző: Né­meth Lajos. Pét: Daróczi — Stieger, Herczeg, Palasits, Gás­pár - Böröcz, Janó, Janzsó (Balogh a 46. percben) — Obuch, Kustos, Kabhegyi. Ed­ző: Kerekes Imre. A 14. percben Janó vissza­húzásért sárga lapot kapott, A 17. percben jobboldali kanizsai támadásnál Söjtör átívelte a baloldalra a labdát, Németh átjátszotta Stiegert, majd Her- czeget és közelről a hosszú sarokba gurított (1:0). Az 55. percben Markán a labda el­rúgásáért sárga lapot kapott. A 68. percben a Pét az alap­vonalhoz közel, a baloldalon szabadrúgáshoz jutott, Janó ki­tűnő beívelését Kustos 7 méter­ről a hálóba fejelte (1:1). Jóiramú mérkőzésen a kani­zsai csapot hamar vezetéshez jutott. Utána a Pét átvette a játék irányítását, három kapu­fát is lőtt, de csak egyenlíteni tudott. Jók: Szalai, Gondos, Németh, ill. Palasits, Gáspár, Obuch, Kabhegyi. AZ NB II. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Bakony Vegyész—KO­MÉP 4:1, Sopron-Dorog 4:2, Bauxitbányász-Sabaria 2:2, Haladás VSE-Ajkai Alumínium 5:2. Szekszárd-Győri Dózsa 1:1 (0:0) A Sellye veresége Pécsi Postás—Steinmetz SE 2:2 (2:1). Postás-pálya, 100 né­ző. V.: Szedeli. Igazságos ered­mény. Góllövők: Lechki, Vavika, ill. Kocsis, Otártics. Jók: Vavi­ka, Berta, Lechki, Horváth, ill. Kocsis, Otártics, Hopp. Vasasi Bányász—Zsolnay SE 1:1 (1:1). Vasas, 800 néző. V.: Tóth J. Magas színvonalú talál­kozót vívott a két csapat. Gól­lövők: Somogyvári, ill. Holl. Mázaszászvár—P. Kinizsi 4:2 (2:1). Mázaszászvár, 600 néző. V.: Burai. A hajrában kereke­dett felül a bányászcsapat. Gólövők: Molnár (2), Viszló (2), ill. Herczeg, Juhász. Jók: Livoiií sikerek A 800 méteres síkfutást Krapivnickaja (elöl) nyerte a Pannónia Kupán - Fotó: Arató II. Pannónia Kupa atlétikai verseny jó eredmények születtek Vasárnap délután kellemes, nyári időben került sor a PMSC nemzetközi atlétikai versenyére a feldíszített Tüzér utcai atléta­stadionban. Mintegy háromszáz érdeklődő előtt dr. Kása Fe­renc, a megyei pártbizottság osztályvezetője üdvözölte a Ivo- vi és eszéki vendégeket, kiknek soraiban több nemzetközi szin­tű atléta állt rajthoz. A PMSC legjobbjainak távollétében (Lé­pőid, Péley Konkoly, a ma­gyar válogatott csapatokkal külföldön szerepelt) többnyire vendéggyőzelmek születtek. Ki­emelkedő eredményt értek el a magast ill. távolugrásban győztes Ivovi versenyzők; a gát­futó Kuziv két számban is a legjobbnak bizonyult, míg a férfi 800 méteren Cserép László (PMSC) nagy küzdelemben szo­rult a második helyre. A több mint kétórás műsor a színvona­las 5 ezer méterrel zárult, ahol a győztes szovjet versenyző csak az utolsó métereken előzte meg a komlói Bauer Attilát. Férfieredmények. 100 m: 1. Kuziv (Lvov) 11.0, ... 5. Berger (PMSC) 11.5. 110 gát: 1. Kuziv 14.2,... 3. Kotri (PMSC). 800 m: 1. Huklej (Osijek) 1:54.1, 2. Cserép (PMSC) 1:54.4, 3. Freier (PMSC) 1:54.6. 5000 m: 1. Va­kar (Lvov) 14:19.3, 2. Bauer (KBSK) 14:20.8, 3. Szabó G. (KBSK) 14:59.0. Magasugrás: 1. Denljonyuk (Lvov) 2.15 m, 2. Baranyenko (Lvov) 2.07 m. Tá­volugrás: 1. Golonyev (Lvov) 7.34 m. Súlylökés: 1. Zsitkov (Lvov) 17.98 m, 2. Fehér (PMSC) 16.90 m. Diszkoszvetés: 1. Ja­kab (PVSK) 49.26 m, 2. Fontos (PMSC) 49.12, 3. Fehér (PMSC). Női eredmények. 100 m: 1. Mi­hajlova (Lvov) 12.5, 2. Csaba Gy. (Szekszárdi Dózsa) 12.7.. 4. Gólosi (Pécsi Sl) 12.8. 100 m gát: 1. Paramut (Lvov) 14.7, 2. Bebesi (Videoton) 14.8... 4. Tamás A. (PMSC) 15.2. 800 m: 1. Krapivnickaja (Lvov) 2:13.5, 2. Újhelyi (Debrecen) 2:14.1. Magasugrás: 1. Vaszkó (Szekszárdi Dózsa) 1.70, 2. Ilo- vay (PMSC) 1.65. Távolugrás: 1. Bebesi (Videoton) 5.75, 2. Vrkics (Osijek) 5.56, 3. Tamás A. (PMSC) 5.54 m. Gerelyhají­tás: 1. Torma (PMSC) 55.36 m. Villányi Nándor A Komlói Bányász 2:0-ós győzelmét a MÁV DAC ellen, 19 pályázónk találta el, közülük a szerencse Paucsa Ferenc, 7633 Pécs, Ybl Miklós u. 1. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Ezen a héten ismét NB l-es mérkőzések szerepel­nek Góltotónkban, ezért a beérkezési határidő péntek déli 12 óra. Főmérkőzés: PMSC—Dunaújváros: .......................................... Pó tmérkőzés: DVTK-PVSK:......................................................... A pályázó neve: ............................................................................ Lakcíme: ....................................................................................... M olnár, Kővári, Dunai, ill. Mol­nár, Decsi. Vajszló—Sellye 4:1 (1:0). Vajszló, 600 néző. V.: Radó. Hatalmas iramú mérkőzésen a jobb erőnlétű Vajszló kiütéses győzelmet aratott a bajnokság­ra törő Sellye ellen. Góllövők-. Csőre (2), Fodor, Borovácz (11- esből),- ill. Goják (11-esből). Jók: Heilmann, Herke, Boro­vácz, Császár. A Sellyéből sen­kit nem lehet kiemelni. P. Kesztyűgyár—Siklós 1:1 (1:0). Pécsbányatelep, 500 né­ző. V.: ifj. Horváth. A jó erők­ből álló Siklós ellen a Kesztyű­gyár sok helyzetet hagyott ki, végül a vendégek a 88. perc­ben egyenlítettek. Góllövők: Rózsahegyi ill. Alt. Jók: Szarka, Balogh I., Garai, Varga ill. Pet- rétei, Hammer, Batik. Szigetvár—Boly 2:2 (1:0). Szigetvár, 250 néző. V.: Kövesi. Változatos, izgalmas mérkőzés. Góllövők: Kövesi (2), illetve Schneider (2). Jók: Kövesi, Rácz , Palotai, ill. Schneider, Király, Haris. Beremend-Kétújfalu 1:0 (0:C). Kétújfalu, 250 néző. V.: Sör. A szünet utón nagy fölényben játsszó vendégek rengeteg hely­zetükből csak egyet tudtak ér­tékesíteni. Góllövő: Ragány. — Jók: Kubatov, Obert. A hazai csapatból senki nem emelhető ki. Mágocs-lstván-akna 1:0 (0:0). Pécsszabolcs, 150 néző. V.: Schneider. Gyenge színvonalú mérkőzés, szerencsés vendég- győzelem. Góllövő: Lippert. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Siklós 3 2 1 — 7— 1 S 2. Mázaszászvár 3 2 1 — 8— 5 5 3. P. Kesztyügy. 3 2 1 — 4— 1 3 4. Beremend 3 2 1 — 3— 1 5 5. Sellye 3 2 — 1 11— 4 4 6. Boly 3 1 2 — 6— 3 4 7. Vajszló 3 2 — 1 5— 6 4 8. Szigetvár 3 1 1 1 6— 5 3 9. Steinmetz SE 3 1 1 1 6— 6 3 10. Mágocs 3 1 1 1 3— 3 3 11. PBTC 2 1 — 1 7— 3 2 12. Zsolnay 2 — 2 — 2— 2 2 13. Vasasi Bány. 3 — 2 1 1— 4 2 14. P. Postás 3 — 1 2 2—11 1 15. U. PEAC — — — — — — 16. P. Kinizsi 3 — — 3 2— 7 — 17. Kétújfalu 3 — — 3 1— 6 — 18. István-akna 2 — — 2 1— 7 — Kézilabda Rába ETO—PMSC 23:20 (15:7). NB I. férfi mérkőzés. Győr, 800 néző. V.: Grandjean, Karsai. PMSC: Gerdesics — Kőszegi (3), Kedves, Taskó (1), Koleszár (1), Füzesi (1), Hege­dűs (1). Csere: Benkő (9), Ágoston (2), Ivanics, Walter (2). Kovacsics. Edző: Móró Gábor. A Rába ETO legjobb dobói: Nyikus (6), Kádár (6), Samodai (6). Győri Textiles—PMSC 20:12 (9:5). NB I. női mérkőzés. Győr, 500 néző. V.: Bakos. Baumann ll. PMSC: Karip — Erdősi, Rá­kosa (2), Peresné, Boóz (1), Balázsné (4), Szabó. Csere: Faj- csiné (2), Apáti, Bán, Pálvölgyi- né (3). Edző: Jéky Zoltán. A Textiles legjobb dobója: Sulyok (10). Balatoni Bútorgyár—Zsolnay SE 20:17 (10:8). NB II. női mér­kőzés, Pécs. Világ proletárjai. rrsTRüi Dunántúli napló Az MSZMP Saranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébe Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007