Dunántúli Napló, 1979. június (36. évfolyam, 148-177. szám)

1979-06-04 / 151. szám

f Csak egy pont kell a bajnoksághoz a pécsieknek Egy lobbal az HIB l-ben PVSK—MÁV Nagykanizsai TE 3:2 (1:2) Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 2200 néző. V.: Marton. PVSK: Sulyok — Hüber, Tállási, Szabó (Herbst a 49. percben), Németh — Kaszás, Tóth, Grünwald, Kresz — Szász, Réti (Ferenczi, a 46. percben). Edző: Rónai István. MÁV NTE: Szalai — Mar­kán, Englóner (Sulyok T. a 32. percben), Szabó L., Liviczki — Kiss (Szélig, a 61. percben), Szabó F., Karádi — Molnár, Füle dr., Németh. Edző: Né­meth Lajos. A 2. percben mór vezetést szerzett a kanizsai csapat: Füle dr. húzott el a baloldalon, aki­nek belőtt labdáját Grünwald kézzel állította meg a 16-oson .belül. 11-es! A büntetőt Karádi a kapu bal oldalába lőtte. (0:1). Erősített a PVSK, de Réti két lövését a kapus szépen védte. A 8. percben növelte előnyét a hazai gárda: Markán pontos labdával szöktette a jobb szélen KisSt, akinek be­adását a berobbanó Molnár bombafejessel küldte a kapu­ba. (0:2) Ezt követően, a 10. percben szépítettek a vendé­gek. Szász a félpályáról indult el, sorra kicselezte a védőket és 8 méterről az elmozdult ka­pus mellett lőtt a rövid sarok­ba. (1:2). A 16. percben a les­re játszó védők közül pompá­san lépett ki Kresz, akinek 10 méteres lövését Szalai bravúr­ral hárította. Két perccel ké­sőbb Réfi hibázott nagy hely­zetben. A 23. percben Kresz szögletét öt lépésről fejelte Hü­ber kapura, de Szalai kitenye- relte a labdát. Egy perccel ké­sőbb Szász átjátszotta Engló- nert, egyedül húzott kapura, de óriási helyzetből leadott lövését a kanizsai kapusnak sikerült az alapvonalon túlra hárítani. Nagy fölényben játszottak a pécsiek, de a jobbnál jobb helyzeteket is elügyetlenkedték (Szabó, Kresz, Grünwald, Szász). Fordulás után továbbra is a PVSK játszott fölényben. A 47. percben Szabó verekedte be magát az öt és felesre, de lö­vése a kivetődő kapus zsák­mánya lett. Az 53. percben egyenlített a PVSK: a kitörő Kreszt Sulyok T. a 16-oson be­lül buktatta. A büntetőt Kresz rúgta, amelyet Szalai kiütött, de a labda ismét Kresz elé került, aki nem hibázott (2:2). Az 58. percben Kresz rontott óriási helyzetben, majd két perccel később a felfutó Hüber szerez­hetett volna gólt, de a kivetődő kapusba lőtte a labdát. A pé­csiek a 63. percben szereztek vezetést, Grünwald lépett ki a védők közül, lövése a védőkről visszapattant, és másodszorra Grünwald már védhetetlenül lőtt a kapuba (3:2). 0:2-röl is biztosan fordított a PVSK, amely akár féltucat gól­lal is nyerhetett volna. Jók: Kresz, Grünwald, Hüber, Tóth, illetve Szalai, Liviczki, Balogh Antal NB II. további eredményei: Honvéd Rákóczi SE—MÁV DAC 1:0. Soproni SE—Bábol­nai SE 2:1. Répcelaki Bányász —Doroqi Bányász 1:0. Péti NTE —KOMÉP SC 4:0, Saba- ria SE—Bauxit SE 1:0, Ajkai Alumínium—Bakony Vegyész 2:1. Oroszlányi Bányász— Szekszárdi Dózsa 4:0 (0:0) Oroszlány, 500 néző. V.: Bognár L. Oroszlány: Acsádi — Bánli, Vizkelety, Klárisz, Péntek - Kovács, Hermann — Sallói, Kabalák, Kozári (Rinbacher a 65. percben), Szlobodics (Horváth az 50. percben). Edző: Solymosi Ti­bor. Szekszárd: Pólyák — Dinnyés, Szol ősi, Somod i, Szlovák — Szőcs, Adorján (Zrínyi a szünetben), Házi - Pölöskei, Tóth (Walter, a 65. percben), Landek. Edző: Ma­gasházi József. A 65. percben Sallói be­adott és Kabalák szorongatott helyzetben közelről a hálóba lőtt (1:0). A 75. pereiben Sal­lói kapu elé küldött egy sza­badrúgást és Kabalák a bal alsó sarokba fejelt (2:0). Két perccel később Sallói, Rin- bac'her volt a labda útja és a szélső jó beadását Kaba­lák a hálóba perdítette és ezzel mesterhármast ért el (3:0). A 90. percben Rinba- áher jobbról a középre adott, Hermann a jobb sarokba lőtte'' a labdát (4:0). A rekkenő hőségben a ha­zaiak az első félidőben ered­ménytelen mezőnyfölényben játszottak, lehetőségeiket sor­ra kihagyták. Szünet után na­gyobb sebességre kapcsoltak, feltörték a vendégek védel­mét, s fölényük alapján győ­zelmük ilyen különbséggel is megérdemelt. Jók: Acsádi, Viz­kelety, Klárisz, Kabalák, Sal­lói, ill. Házi, Pölöskei, Landek. NIKE Fűzfő AK—Olaj­bányász 3:0 (1:0) Fűzfő gyártelep, 2000 néző. Vezette: Ágoston. Fűzfő: Takács — Fehér, Balatoni, Szegedi, Mater — Palanek, Gál (Weisz, a 83. percben), Csurgó (Glöckl a szünetben) — Diósi, Korok- nai, Nagy. Edző: Szőke Miklós. Olojbányász: Megyimorecz — Deák, Kovácshegyi, Doszpod, Müller — Balogh, Söjtör, László (Bélák, a szünetben) — Kozma, Nagy, Kelemen. Edző: Kerekes Imre. # Nagoya: Négy mér­kőzésből álló túrára Japánba érkezett a szovjet női röplab­da válogatott. Az első mérkő­zésen az Európa-bajnok együt­tes 3:2 (11, 3, -7, -11, 12) arányban győzött az Aichi csa­pata ellen. A 2. percben Mater a közép­pályán Gálhoz játszott, aki egy­ből szöktette Koroknait és a csatár a kapus mellett a háló­ba lőtt. (1 :0) Az 52. percben egy kapu elé belőtt labda Nagy sarkáról a háló felé pattant, a csatár megkerülte az előtte álló védőt és belőtte a labdát (2:0). A 82. percben Nagy beadásába kézzel nyúlt az egyik nagykanizsai védő. A 11-est Balatoni értékesítette (3:0). A hazai csapat mindkét fél­időben nagy fölényben játszott és a gyenge napot kifogó ka­nizsai védelem ellen akár na­gyobb különbséggel is győzhe­tett volna. Jók: Balatoni, Pala­nek, Mater, ill. Söjtör, Müller. Mindössze két pályázónk számitott a Komló—Kaposvár ran­gadón a bányászcsapat biztos, 3:1-es győzelmére. Közülük a szerencse Horváth Józsefné Pécs, Tolbuhin út 213. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 Ft-os vásárlási utalványt pos­tán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje: szombat, déli 12 óra (Pécs, Hunyadi út 11. 7601). Fömérkőzés: PVSK—Tatai Rákóczi SE Pótmérkőzés: Kaposvár—Alumínium A pályázó neve: A pályázó lakcíme: NB II. NYUGATI CSOPORT ALLASA 1. PVSK 36 11 9 6 60-26 51 2. Kaposvár 36 14 19 3 45-23 47 3. Komló 36 19 9 8 44-24 47 4. MÁV DAC 36 15 10 11 47-43 40 5. Bauxitbányász 36 15 8 13 43-37 38 6. Sabaria 36 13 12 11 32-30 38 7. Olajbányász 36 14 9 13 46-39 37 8. Dorog 36 12 13 11 33-29 37 9. Szekszárd 36 15 7 14 34-36 37 10. Bábolna 36 12 12 12 35-40 36 11. MÁV NTE 36 12 11 13 39-44 35 12. KOMÉP 36 13 8 15 34-38 34 13. Sopron 36 13 7 16 34-41 33 14. Ajka 36 10 12 14 42-47 32 15. Pét 36 9 14 13 46-56 32 16. Bakony V. 36 9 13 14 39-44 31 17. Oroszlány 36 10 10 16 38-48 30 18. Répcelak 36 11 8 17 36-52 30 19. Fűzfő 36 9 12 15 23-39 30 20. Rákóczi SE 36 8 9 19 30-44 25 4 Debrecen és a Volán az NB l-ben Az első júniusi forduló vég­leg biztosította az NB l-et a Debreceni VSC és a Volán számára. A keleti csoportban a Debrecen két fordulóval a befejezés előtt 7 ponttal előzi a második helyen álló Nyír­egyházát. A Debrecen a követ­kező két fordulóban a Szabó Lajos SE ellen idegenben, és a Kazincbarcika ellen otthon már NB l-es csapatként lép pályára. Eredmények Kosárlabda. Pécsi VSK-MAV Nagykanizsai TE 75:74 (46:42). Felszabadulási Kupa női mér­kőzés, Nagykanizsa. Universitas PEAC—Bajai Tanítóképző 53:37 (39:22). NB II. női mérkőzés, Baja. Az NB II. tavaszi idényé­ben az Universitas PEAC a 2. helyen végzett. Kézilabda. Pécsi Zsolnay— Tata 13:11 (7:5). NB II. női mér­kőzés. Pécs. Salakmotorozás Vasárnap kétezer néző előtt nemzetközi salakmotor csapat- versenyt rendeztek Nyíregyhá­zán, a Volán motorstadionjá­ban. A nemzetközi salakmotor­verseny végeredménye: 1. Tátra autógyár 32 pont; 2. Stal Rze- sow 29 pont; 3. Nyíregyházi Volán 19 pont; 4. Szolnoki Vo­lán 15 pont. • • Moszkva, Anatolij Kar­pov sakkvilágbajnok megnősült. A TASZSZ hírügynökség jelen­tése szerint a 28 éves sakkozó egy 25 éves moszkvai lányt vett feleségül, akit Irinának hívnak. A Steinmetz SE kiütéses győzelme Steinmetz SE-Postás 9:1 (6:0). Szalánta, 50 néző. V.: Sárkány. A minden csapatré­szében jobb honvédcsapat tet­szés szerint érte el góljait. Gól­lövők: Léber (2), Kreiner (2), Pénz (2), Laurer, Schulz, Ké­pes, illetve Jurin. Jók: Kreiner, Pénz, Schulz, a Postásból senkit nem lehet kiemelni. Mázaszószvár—Boly 4:3 (1:1). Mázaszószvár, 600 néző. V.: Schneider. A végig izgalmas és gólokban gazdag mérkőzésen nehezen szerezte meg a győzel­met a bányászcsapat. Góllövők: Bazsonyi (2), Molnár, Guth (11-esből), illetve Ulrich, Stréb, Keibl. Jók: Dunai. Kővári, Ba­zsonyi, illetve Marián, Haris, Schneider V. P. Kesztyűgyár-Vájszló 3:1 (2:0). Pécsbánya, 200 néző. V.: Horváth János. Jó iramú, ke­mény mérkőzésen biztosan győ­zött a Kesztyűgyár. Góllövők: Varga (2), Balog II., illetve Varga. Jók: Lőrincz, Balázs G., Varga, illetve Tóth, Varga. Kovács (PMSC) átlövésből próbál gólt szerezni a Bp. Honvéd elleni mérkőzésen. Fotó: Arató Váratlan vereségek Postás—PMSC 11:7 (7:1) NB I. női mérkőzés, városi sportcsarnok. 500 néző. V.: Nagy II., Ócsay. PMSC: Ko­vács — Peresné, Rákosa (1), Francziáné, Fajcsiné (4), Pól- völgyiné, Balázsné. Csere: Ka- rip, Szabó (2), Apáti, Boóz, Czerbusz. Edző: Hang János. Nagy meglepetésre a táblázat utolsó helyén álló Postás kez­dett jobban és a 20. percben már 7:0-ra vezettek. A PMSC ekkor lőtte első gólját — bün­tetőből. Szünet után valami­vel jobban játszottak a piros­feketék, de ez csak a hátrány csökkentésére volt elegendő. A Postás legeredményesebb játé­kosai Bodáné (4) és Tovbesz (4) voltak. Bp. Honvéd—PMSC 30:21 (16:12). NB I. férfi mérkőzés, városi sportcsarnok, 1200 néző. V.: Haide, Tekauer. PMSC: Gerdesics — Kőszegi (4) Ked­ves (4), Herbert (2), Taskó (3), Kovács. Hegedűs (5). Csere: Kovacsics, Koleszár (1), Ivanics (1), Benkő (1), Harmat. Edző: Móró Gábor. A PMSC az első félidő közepéig jól tartotta ma­gát és ekkor még 8:8 volt az eredmény. A félidő . hajrájában feljött a Honvéd, kapkodóvá vált a pécsiek játéka. Szünet után is sok hibával játszott a PMSC és leggyengébb tavaszi hazai teljesítményükkel súlyos vereséget szenvedtek olyan mérkőzésen, ahol esélyesek voltak. A Honvéd legjobbjai Kovács (10), Kenyeres (6) és Űri (5) voltak. Jegenyés kapus öt hétméterest hárított. Beremend-Siklós 1:0 (1:0). Siklós, 700 néző. V.: Botykai. Nagy iramú mérkőzésen az egységesebb csapatjátékot nyújtó Beremend megérdemel­ten győzött. Góllövő: Ragány. Jók: Kubatov, Riegl, Héhl, illet­ve Szabó, Petrétei. Sellye—Universitas PEAC 3:1 (2:0). Sellye, 500 néző. V.: Dr. Rákóczi. Változatos, izgalmas mérkőzésen jó játékkal győzött a hazai csapat. Góllövők: El- májer (2), Markovics, illetve Deme. Jók: Markovics, Elmó- jer, Simon, ill. Krénusz, Hosz- nics, Tihanyvári. Mohács-Véméndi TE—Mágocs 1:0 (1:0). Mágocs, 300 néző. V.: Kő. A lelkesen játszó Mó- gocs alaposan megnehezítette a bajnokcsapat győzelmét Gól­lövő: Komli. Jók: Kiss, Komit, Dárdai, ill. Kovács T., Bencs, Bodor. Szigetvár-lstván-akna 0:0. Szigetvár, 300 néző. V.: Sör. A nagy fölényben játszó sziget­váriak erejéből csak öt kapu­fára tellett. Jók: Palotai, Ré­vész, ill. Baán. A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. MVTE 20 23 3 4 76-18 49 2. Sellye 30 18 6 6 62-26 42 3. Mázaszószvár 30 17 6 7 55-28 40 4. Beremend 30 15 7 3 47-31 37 5. Szigetvár 20 15 7 8 43-40 37 6. Boly 21 15 5 11 65-47 35 7. PBTC 30 11 9 10 43-41 31 8. Siklós 30 12 7 11 40-23 31 9. P. Kinizsi 30 11 7 12 28-26 29 10. Kesztyűgyár 30 10 8 12 28-42 28 11. U. PEAC 30 10 8 12 33-42 28 12. Vasasi B. 31 8 10 13 35-52 26 13. István-akna 30 8 9 13 31-43 25 14. P. Postás 20 8 5 17 25-69 21 15. Steinmetz SE 20 6 8 16 33-44 20 16. Mágocs 28 7 6 17 30-53 20 17. Vajszló 30 5 3 22 34-63 13 18. Szalánta Visszalépett TOTO 1. Komló—Kaposvár 3:1 1 2. Répcelak—Dorog 1:0 1 3 MÁV NTE—Pécsi VSK 2-. 3 2 4. Fűzfő—Nagykanizsa 3:0 1 5. Szegedi Dózsa—BVSC 2:2 X 6. BKV Előre—Kossuth KFSE 4:1 1 7. Cesena—Brescia 3:1 1 8. Genoa—Bari 0:0 X 9. Noceri na—Lecce 0:0 X 10. Pistoiése—Udinese 0:1 2 11. Tarantó—Sambenedettese 2:0 1 12. Ternana—Spal 1:1 x 13. Varese—Cagliari 0:2 2 Kispál nyerte az 1500-at Kispál ellenállhatatlanul robog a cél felé. Fotó; Nemesi Árpád Komlón, vasárnap délután a Komlói Bányász—Kaposvári Rá­kóczi labdarúgó NB II. mérkő­zés előtt és annak szünetében rendezték meg a Komló Kupa országos futóversenyt. Az érdek­lődés középpontjában az 1500 m-es síkfutás állt, amelyet a félidőben bonyolítottak le. 15 induló közül a győzelmet Kis­pál László, a Komlói Bányász válogatott atlétája, a többszö­rös magyar bajnok szerezte meg. Kispál jól kezdett, de Zsinka és Török méltó ellenfe­lei voltak. Váltott vezetés után a komlói versenyző nagyszerű hajrát vágott ki és elsőként sza­kította át a célszalagot. 1. Kis­pál (Komló) 3:48.1, 2. Zsinka (0. Dózsa) 3:48.3, 3. Török (SZEOL AK) 3:48.9, 4. Tóth (Bp. Honvéd) 3:49.5, 5. Welfort (SZEOL AK) 3:49.6, 6. Fekete (Diósgyőr) 3:50.2. 14. Pescara—Sampdoria 1:1 x hétfői Dunántúli napló ....... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendröi György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007