Dunántúli Napló, 1979. június (36. évfolyam, 148-177. szám)

1979-06-18 / 165. szám

Pécsi V SK—Bábolnai SE 1:1 (1:1) Bábolna, 600 néző. Vezette: Kuti. PVSK: Sulyok — Hüber, Tallósij Engert, Herbst - Ka­szás, Tóth, Grünwald, Kresz — Szász, Réfi (Lauer a 74. percben). Edző: Rónai István. Bábolna: Kóczián — Farkas, Hlagyvik, Sülé, Nyers — Deák, Hegedűs, Kocsis — Nagy, Fe­dor (Peszeki a 66. percben) — Háklár (Dómján az 57. percben). Edző: Hári László. A 36. percben Réfi középen kiugrott és 10 méterről lapo­san a kapu közepébe gurítot­ta a labdát. A 41. percben a büntető területen belül Szász kezét érintette a labda. A megítélt 11-est Fedor a jobb sarokba lőtte. (1 :1.) A jó ira­mú, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Tallósi, Tóth, Kresz, illet­ve Kóczián, Sülé, Nyers, He­gedűs. AZ NB II. ALLASA 1. PVSK 38 22 10 6 65-29 54 2. Komló 38 20 10 8 46-24 50 3. Kaposvár 38 14 19 5 48-34 47 4. MÁV DAC 38 15 11 12 51-50 41 5. Bauxitb. 38 15 10 13 47-41 40 6. Sabária 38 14 12 12 33-32 40 7. Szekszárd 38 16 8 14 41-41 40 8. Olajbány. 38 14 11 13 49-42 39 9. Dorog 38 12 15 11 33-29 39 10. Bábolna 38 13 13 12 40-42 39 11. MÁV NTE 38 13 12 13 41-45 38 12. KOMÉP 38 13 10 15 36-40 36 13. Ajka 38 11 13 14 50-50 35 14. Sopron 38 13 9 16 35-42 35 15. Pét 38 10 15 13 51-60 35 16. Bakony V. 38 10 14 14 42-44 34 17. Oroszlány 38 10 12 16 41-51 32 18.. Fűzfő 38 9 12 17 24-42 30 19. Répcelak 38 11 8 19 38-57 30 20. Rákóczi SE 38 8 10 20 33-49 26 Szekszárdi Dózsa —Répcelak 4:2 (3:1) Répcelak, 1300 néző. Vezet­te: Bukj. Szekszárdi Pólyák — Szlovák, Szőllősi, Weitner, So- imodi, Szőcs, Házi (Tóth a 79. percben), Zrínyi — Pölöskei, Bonnyai (Walter a 77. perc­ben), Landek. Edző: Magas­házi József. Répcelak: Né­meth III. - Fehér, Németh I., Csorba, Wittinger (Prystupa a 46. percben) - Horváth Gy., Horváth E. Gáspár — Kovács, Jäger, Séfer. Edző: Szántai István. A 7. percben Séfer 5 mé­terről a hálóba fejelt. (1:0.) A 13. percben Pölöskei remek labdával kiugrott a védők kö­zül és a kifutó kapus mellett okosan a jobb felső sarokba ívelte a labdát. (1:1.) A 30.» percben Csorba nogy hibá­jából a szekszárdiak szerez­ték meg a labdát és Házi éles szögből a bal felső sa­rokba küldte. (2:1.) A 42. percben Németh III. röviden ütött J<i egy baloldali szögle­tet, és Pölöskei zavartalanul fejelt a jobb kapufa mellett a hálóba. (3:1.) A 48. perc­ben Németh I. elhibázta a labdát, Szőcs elcsípte a kifu­tó kapus mellett az alapvo­nalról beadott, és Landek két lépésről a hálóba fejelt. (4:1.) A 78. percben Jögert és Sé­fért durvaságért a bíró kiállí­totta. A 80. percben Kovács a jobb szélen elhúzott és a kifutó kapus mellett a túlsó sarokba lőtt. (4:2.) védők közül ügyes cselekkel ka- puratörő Füle dr. került gól­helyzetbe, amikor a kivetődő Takács elhúzta a lábát. A meg­ítélt büntetőt Karádi értékesí­tette. (1:0). Fordulás után sem hagyott alább a vendégek támadó ked­ve. Koroknál, majd Fehér lőtt jó helyzetből mellé, aztán egy gyors ellenakció végén Markán a mérkőzés legnagyobb helyze­tét kihagyva, senkitől sem za­vartatva 6 méterről emelt az üres kapu fölé. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, a mezőnyben ügyesen ado­gató, 11-est is hibázó fűzfőiek-' kel szemben, helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna az érettebb csapat be­nyomását keltő hazai gárda. Jók: Szalai, Markán, Karádi, Sulyok T., illetve Mater, Fehér és Molnár. Kaiser László Nagykanizsai Olaj­bányász—Pét 3:3 (3:3) Pétfürdő, 1800 néző. Vezette: Szőke. Olajbányász: Megyi- mórecz — Simonecz (Palasics a 46. percben), Kovácshegyi, Müller — Simon, Savanyó, Ba­logh — Kelemen (Bélák a 76. percben), Nagy L., Söjtör, Lász­ló. Edző: Kerekes Imre. Pét: Daróczy — Stieger, Hercegh, Szabó, Mészáros — Simái, Jánó, Fili - Segovits, Kustos, Horváth L. Edző: dr. Kalocsai Aba. A második percben László a védőktől zavarva beívelt és a jókor érkező Nagy L. közelről a hálóba vágta a labdát. (1:0). A 13. percben László 18 méter­ről leadott lapos, pattogó lö­vése a vetődő kapus fölött a hálóba szállt. (2:0). A 14. perc­ben Horváth L. tisztára játszot­ta magát és Megyimórecz felett a hálóba emelt. (2:1). A 30. percben Horváthot buktatták, a megítélt 11-est Stieger a jobb sarokba lőtte, de Megyimórecz kiütötte a labdát. A 33. perc­ben kanizsai támadásnál Söj- törhöz került a labda, s 20 mé­terről, ballábbal a bal sarokba lőtte. (3:1). A következő perc­ben Segovits otthagyta védőit, lövése a jobb kapufáról vissza­pattant, Horváth L. átlépte és Kustos a hálóba vágta a lab­dát. (3:2). A 41. percben ka­nizsai partdobás után Horváth L. elcsípte a rövid hazaadást, és a kimozduló Megyimórecz felett nagy gólt lőtt. (3:3). Bakony Vegyész —Kaposvár 3:0 (1:0) Veszprém, 2500 néző: Ve­zette: Rúzsa, Bakony Vegyész: Csiszár — Puskás, Harmat, Má­tyás, Labanov, (Horváth A. a 86. percben) — Németh Z., Ko­vács, Jugovics — Bagoly (Mix- tai a 70. percben) Somogyi, Németh P. Edző: Bartalfi Ká­roly. Rákóczi: Horváth — Ré- kási, Mészáros, Németh, Cza- bula, (Nagy a 80. percben) — Petrák, Bódis, Fábián — Ka­nyar, Duschák, Murai, (Kraft a 26. percben). Edző: Németh Lajos. A 17. percben Kovács lövé­sét Horváth kiöklözte és a jó­kor érkező Somodi 8 méterről egyből a kapuba lőtt. (1:0). A 48. percben Németh P. bal­ról belőtt szabadrúgásánál a védők fölött átszállt labdát a jobbról befutó Németh Z. a kapuba küldte. (2:0). A 75. percben a beívelt szögletet Horváth tovább tenyerelte, a védők felszabadítottak de So­mogyi a hálóba ívelte a lab­dát. (3:0). A sötét mezes postás védők itt még menteni tudtak a sokat és főleg eredményesen támadó fehér mezes siklósi csatárok elől. Fotó: Arató László Jól hajrázott a Steinmetz SE Steinmetz SE-Sellye 2:1 (0:0). Szalónta, 100 néző. V.: Kulun- csics. Végig zuhogó esőben, nagy iramú mérkőzésen a hon­véd csapat jobban kihasználta helyzeteit. Góllövők: Lauer, Otártics, ill. Berki. Jók: Léber, Otártics, Antal, Kreiner, illetve Rácz, Szabó. PBTC-Vajszló 3:3 (2:1). Vajszló, 150 néző. V.: Miseta. Heves iramú mérkőzésen igaz­ságos pontosztozkodás. Góllö­vők: Jurinovics (11-esből), Ha­jós, Szendrődi, ill. Varga, Hor­váth, Raknics. Jók: Jurinovics, Kozarics, ill. Borovácz, Raknics. István-akna-Bóly 2:1 ’ (0:0). Pécsszabolcs, 300 néző. V.: dr. Rákóczi. Nagy iramú, változatos mérkőzésen nehéz, de megér­demelt hazai győzelem a jó benyomást keltő Boly ellen. Gól­lövők: Brandt (2), ill. Ulrich. Jók: Brandt, Takács, Végvári, ill. Ambrus, Keibl, Marión. Kiállítva: Ferka (István-akna). P. Kinizsi-Mágocs 3:2 (2:1). Kovácstelep, 100 néző. V.: Ig- nácz. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen nehéz Ki­nizsi győzelem. Góllövők: Szu­per (2), Herczeg, ill. Bodor, Lippert. Jók: Szuper, Molnár, Decsi, ill. Lippert, Benes II., Opra. Siklós-P. Postás 4:1 (2:0). Postás pálya, 100 néző. V.: Lakatos. A siklósiak győzelme egy pillanatig sem volt vitás. Góllövők: Petrovics (2), Peti, Petrétei, ill. Lukács. Jók: Bartik, Petrovics, Petrétei, ill. Szűcs, Lukács, Varga. P. Kesztyűgyár-Beremend 3:1 (2:0). Beremend, 800 néző. V.: Kövesi. A tartalékos Beremend ellen biztosan győzött a pécsi csapat. Góllövők: Balázs G. (2), Palkovics, ill. Lóth. Jók: Palkovics, Balázs G., Hendl, ill. Stölkler, Budai. Mohács-Véméndi TE-Máza- szászvár 2:1 (1:1). Mohács, 1100 néző. V.: Radó. A bajnokcsa­pat közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen győzött a ta­vasszal kitűnően szereplő Máza- szászvár ellen. Góllövők: Ben- csik (kettőt, egyet 11-esből), ill. Guth (11-esből). — Jóty: Schwarczkopf, Alsóvölgyi, Dár­dai, Farkas, ill. Kovács, Mol­nár, Csobot. A MEGYEI I. OSZTÁLY VÉGEREDMÉNYE 1. MVTE 32 24 3 5 78-21 51 2. Sellye 32 19 6 7 65-28 44 3. Mázaszászv. 32 18 6 8 60-31 42 4. Szigetvár 32 16 7 9 56-44 39 5. Beremend 32 15 7 10 49-38 37 6. Boly 32 15 5 12 66-49 35 7. PBTC 32 12 10 10 49-44 34 8. Siklós 32 13 7 12 44-40 33 9. U. PEAC 32 12 8 12 37-44 32 10. P. Kinizsi 32 12 8 12 31-38 32 It. P. Kesztyűgy. 32 11 9 12 41-43 31 12. Vasasi Bány. 32 9 10 13 40-52 28 13. István-akna 32 9 9 14 33-47 27 1«. Steinmetz SE 32 8 8 16 39-45 24 15. P. Postás 32 8 5 19 26-78 21 16. Mágocs 32 7 6 19 32-65 20 17. Vajszló 32 5 4 23 38-77 14 18. Szalónta visszalépett Megjegyzés: A Mohács-Véméndi TE osztályozót játszik az NB ll-be jutá­sért, ha sikerrel veszi az akadályt nem lesz kieső, ellenkező esetben Vajszló esik ki a megyei II. osztályba. A MINŐSÉGI CIPŐGYÁR SZENTLŐRINCI ÜZEMÉBE felvesz: szakmunkásnőket, varrónőket, segédmunkásnőket Kicselezi-e Herbszt az apját? Holnap sportdélután a PVSK-stadionban! Amit a címben olvashatnak, az csak az egyik talányos kér­dés a Magyar Rádió Pécsi Stú­diója, a Dunántúli Napló szer­kesztősége és a PVSK közelgő közös sportdélutánja előtt. Mire vagyunk még kíváncsiak? Mi a titka a vasutasoknak? Hogyan készülnek az NB I. glóriájának viselésére? Mit mond majd a mikrofon előtt Rónai és mit mondanak a fiai? — ez nem jó kifejezés, mert a mester is még nagyon fiatal, és esetleg Tallósi „bácsi” inkább társként, mint edzőfiaként kí­ván szerepelni. Kíváncsiak va­gyunk Radócsai tanár úrra, akit meggyőződésünk, hogy nem a tiszteletdíj ültet le évtizedek óta orvosi táskával a kispadra. Kí­váncsiak vagyunk a pécsi nyug­díjasok boldogságára, akik a hírek szerint szinte megfiatalod­tak a Vasút NB l-be jutása óta. Mindenre kíváncsiak vagyunk, nem utolsó sorban a Pécsi Lo­komotív—PVSK kispályás foci­meccsre is, amely bár kétszer ötperces lesz, de néha per­cekért érdemes elmenni egy- egy sporteseményre. Főként ha a régi Loksi-ban várhatóan pályára lép Hirczi, az idősebb Herbszt, Horváth La­cika, Szőke, Meggyes, Túra, és Kovács Dagi, az egykori kitűnő kapus, akinek a fia éppen most esett ki az NB l-ből, mert olyan peches volt, hogy a Vasútból a Csepelbe igazolt. A Pécsi Stúdió kedden 17 óra 5 perctől 18 óráig helyszíni köz­vetítést ad a PVSK sportdél­utánról, amelyre ingyenes a be­lépés! A műsorban többeknek elhúzzák a nótáját, már akik­nek a múlt vasárnap kedvezett a sorsolás. A rendezők kellemes órát ígérnek az érdeklődőknek ked­den délutánra — semmi többet! A labdarúgópályák vendéglátó­ipari kiszolgálását egyébként ismerjük — illúzióink nincsenek. Mindenesetre ha a tökmagárus olvassa e beharangozót, és el­jön — istenbizony nem küldjük el. Nóta! Hirsch Bence, a Pécsi Nem­zeti Színház kitűnő karmestere „provokációnkra” vasút-nótát írt, akik már hallották, esküsz­nek rá — angol csapat is meg­irigyelhetné! A nóta első ízben kedden hangzik el. Ha a szur­kolók kardala addigra tanulni kívánná — ennek nincs akadá­lya: — Hajrá PVSK! (négyszer). Belerezdül minden nyárfa — felüvölt és tombol a pálya, Ha sok kemény — vasutas legény, gólokat rugdos az idén, És mire zárul az idény, a hű sereg, a jó sereg, a PVSK drukkerek, Teli tüdőből zengenek egy minden­nél szebb éneket: 19! 79! Csapatunk e hatvan éves egylet, küzdőtere Most az NB I. lett! ' Belerezdül . . . (most már min­den pálya) stb. Kovács Imre A Komlói Bányász—Sabaria 2:0-as bányász győzelem­mel végződő mérkőzés eredményét a beküldő pályázók közül kilencen találták el. A sorsolásnál a szerencse Dóm­ján István, Pécs, Tolbuhin út 53. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Góltotónk az NB II. utolsó fordulójával elbúcsúzik és majd csak az augusztus 5-én induló új idény előtt jelent­kezik újra. TOTO 1. Bakony Vegyész—Kaposvár 3:0 1 2. Bábolna—Pécsi VSK 1:1 x 3. Vác—3VSC 1:0 1 4. Bp. Építők—Budafoki MTE 2:0 1 5. Békéscs. TASK—Nyíregyháza 0:J) x 6. Leninváros—Eger 0:0 x 7. Cagliari—Sampdoria 3:0 1 8. Cesena—Sambenedettese 0:0 x 9. Genoa—Rimini 1:0 1 10. Nocerina—Palermo 1:1 x 11. Pescara—Pistoiese 3:0 1 12. Taranto—Spal 1:0 1 13. Ternana—Foggia 1:1 x Plusz 1 14. Varese—Brescia 3:3 x Egy-iksz-kettő A HDN totótippjeit a következő hétre Grünberger Károly vá­jár, az újmecsekaljai totózó törzstagja állí­totta össze. Hat esz­tendeje totózik, min­dig kollektív szelvé­nyekkel próbál szeren­csét. Már 13+1 ta- látata is akadt. A 25. hét tippjei: 1. Bari-Cesena. Tipp: x. 2. Brescia-Cagliari. Egyes nemigen lesz. Tipp: x, 2. 3. Foggia-Pescara. Tipp: 1, x. 4. Lecce—Varese .A Varese már mi­nek hajtson — kiesett. Tipp: 1. 5. Palermo—Taranto. Tipp: 1. 6. Pistoiese-Monza. A jó formában lévő Monza pontot rabolhat. — Tipp: 1, x. 7. Rimini-Udinese. Tét nélküli mér­kőzés. Tipp: x, 2. 8. Sambenedettese-Nocerina. Tipp: 1. 9. Samporia-Ternana. Döntetlennél alább nem adják. Tipp: x. 10. Spal-Genoa. A Genoa meglehe­tősen szeszélyes, de nyerni nem tud idegenben. Tipp: x, 1. 11. MOTIM TE—Kapuvár. Tipp: 2, x. 12. Nagyhalász—Kisvárda. Tipp: 1, 2. 13. Április 4. Vasas-AURAS SE. Tipp: 1. +1. 14. Zalaegerszegi Dózsa-Kőszeg. Tipp: x. Röplabda Universitas PEAC—Bp. Ha­risnyagyár 3:0 (0, 5, 8) NB I. női mérkőzés, POTE-csarnok, vezette: Papp L. Jók: Major, Garas. Magabiztos játékkal nyert az U. PEAC, a vendégek csak a harmadik játszmában tudták helyenként szorossá ten­ni a találkozót. Fonyódi játék­vezető nem érkezett meg Pécs­re, így a mérkőzést az eredeti­leg másodbírónak jelölt Papp L. egyedül vezette le, a két edző — dr. Czakó Gyula és Czafik Béla — nagyon sport­szerű segítségével". Pécsi Vörös Meteor—Ganz- Villany 3:1 NB II. női mérkő­zés. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 MÁV NTE —Fűzfői AK 1:0 (1:0) Nagykanizsa. 700 néző. V.: Tapolczai. MÁV NTE: Szalai — Markán, Englóner, Sulyok T., Liviczkij — Kiss, (Szabó L. a 67. percben); Karádi, Szabó F. — Molnár, Füle dr., Németh (Széligh a 77. percben). Edző: Németh Lajos. Fűzfő: Takács — Palanek, Glöckl, (Körli a 73. percben). Szegedi, Mater — Fehér, Molnár, Csurgó (Csikecz a 73. percben) — Diósi, Korok- nai, Farkas. Edző: Szőke Mik­lós. Negyedórás kiegyenlített küz­delem után fokozatosan kerül­tek fölénybe a kanizsaiak, de nem tudták feltörni a lelkesen védekező, gyors kontraakciókat vezető vendégek védelmét. A 16. percben jobboldali szöglet végén Sulyok T. 4 méteres csúsztatott fejese alig kerülte el a lécet, majd Kiss beadását Németh közelről a felső sarok mellé fejelte. A 23. percben a