Dunántúli Napló, 1979. június (36. évfolyam, 148-177. szám)

1979-06-14 / 161. szám

Labdarugó ül ES I., 33. forduló 1979. JÚNIUS 13. EREDMÉNY NÉZŐSZÁM VEZETTE GOLLOVÖK A BAJNOKSÁG ÁLLASA MTK-YM—Vasas 2:3 (1:1] 3500 Kőrös Hajduska, Koritár, ill. Müller, Kiss, Izsó 1. U. Dózsa 33 21 9 3 81-35 51 2. Ferencváros 33 18 10 5 72-41 46 3. Diósgyőr 33 19 6 8 59-35 44 4. Vasas 33 15 10 8 58-48 40 5. Bp. Honvéd 33 15 9 9 56-39 39 6. Pécs 33 10 15 0 38-41 35 7. Rába ETO 33 11 11 11 38-32 33 8. Tatabánya 33 11 11 11 49-47 33 9. Dunaújváros 33 10 12 11 48-51 32 10. Videoton 33 11 10 12 43-47 32 11. ZTE 33 10 11 12 43-43 31 12. Békéscsaba 33 11 8 14 48-51 30 13. Salgótarján 33 9 12 12 42-49 30 14. MTK-VM 33 11 7 15 41-49 29 15. MÁV Előre 33 10 8 15 30-53 28 16. Csepel 33 5 14 14 32-45 24 17. Haladás 33 9 5 19 40-73 23 18. V. Izzó 33 4 6 23 34-73 14 34., utolsó forduló (június 16.) Ferencváros—Csepel Dunaújváros—Videoton Salgótarján—Békéscsaba Vasas—Bp. Vasas Izzó Rába ETO—Diósgyőr MÁV Előre—MTK VM ZTE—Újpesti Dózsa Haladás—Tatabánya Bp. Honvéd—PMSC Ú. Dózsa—Bp. Honvéd 4:0 (1:0] 4000 Pádár Fekete (3), Nagy L. FTC—Rába ET0 2:1 (0:0 6000 Kuti Ebedli (2), ill. Magyar Videoton—MÁV Előre 0:3 (0:0 5000 Urbán Medgyes, Bruder, Végh (öngól) DVTK—Tatabánya 3:0 (2:0 ) 10000 Hámori Görgei, Váradi, Magyar D.-újváros—Csepel Isi 1 11=0) 4000 Palotai Szepesi, ill. Kökény Békéscsaba—Haladás 3:2 (2:1 6000 Mohácsi Kőhalmi (11-esből), Vágási,, Martai, ill. Kereki és Kulcsár ZTE—Salgótarján 4:0 (3:0; 3000 Rúzsa Hozbor, Konrád, Szentes, Palotás PMSC—Vasas Izzó 3:1 (2:0) 3000 Maczkó Dobány (3), illetve Török Dohány barom goljaual Dohány ezúttal sem hibázott Kardos beadását biztosan fejelte az Izzó hálójába. Ez volt a PMSC második gólja. Fotó: Arató László Biztos pécsi győzelem PMSC-Vasas Izzó 3:1 (2:0) Főiskolás bajnokságok Tizenkilenc bajnokságot nyertek a pécsiek PVSK-pálya, 3000 néző. Ve­zette: Maczkó. PMSC: Katzirz — Schulteisz, Torna, Pál, Kin­cses — Lutz, Morvái (Gallai a 46. percben), Dárdai — Kar­dos, Dobány, Nagy (Tapaszti a 66. percben). Edző: Szőcs Já­nos. Vasas Izzó: Kocsis — Révész, Szántó, Által, Schuszter — An­tal, Varga, Szűcs — Török, Bo- da (Szilágyi az 58. percben), Si- pőcz. Edző: Kovács József. Az első percek mezőnyjáték­kal teltek el. A pécsiek irányí­tották a játékot, a 10. percben megszerezték a vezetést. Lutz vitte fel a labdát a jobb szélen, kicselezte a ráfutó Schusztert, középre adott és Dobány 6 mé­terről a kapuba gurított (1 :0). A 13. percben Antal 18 mé*- teres szabadrúgását Katzirz szögletre tolta. A 15. percben Dobány átadását Kardos lőtte, Kocsis lábbal mentett, a kipat­tanó labda Nagy lábáról kapu fölé került. Gólt ígérő akció volt. A 20. percben újabb gólt lőtt a PMSC. Nagy-Lutz-Kar- dos volt a labda útja, Kardos Dohányhoz játszott, aki ezúttal sem hibázott (2:0). A vendégek erőtlen támadásai nem jelen­tettek veszélyt a pécsiek kapu­jára. A 39. percben Dobány ívelt be szögletet jobb oldal­ról, a labdát Pál fejelte haj­szállal a kapu fölé. A 43. perc­ben Dárdai bombája kerülte el a Vasas Izzó kapuját. Szünet után sem változott a játék képe, a pécsiek kezdemé­nyeztek, de gólt a Vasas Izzó ért el. Az 52. percben szépítet­tek a vendégek. Varga labdá­ját Török a védők közül 16 mé­terről Katzirz kapujába lőtte. (2:1). A 69. percben Kardos becsapta a védőket, lövés he­lyett azonban tovább vezette a labdát, és beadása elszállt a kapu előtt. A pécsiek erőtlen támadásai rendre elakadtak a vendégcsapat védőin. A 75. percben Dárdait buktatták a védők, a legurított szabadrúgást Dárdai lőtte, a labda a sor­falról szögletre pattant. A 78. percben Szilágyi került gólhely­zetbe a pécsi kapu előtt, lövése Katzirzról kipattant, a piros­feketék kapusa üggyel-bajjal kaparintotta meg a labdát. A 79. percben bebiztosította a PMSC a győzelmét. Kardos be­adását Dobány fejelte. Kocsis kiütötte a labdát, mely Dohány­ról a hálóba pattant. (3:1). A 81. percben Révész felvágta Dárdait, a játékvezető kiállí­totta a Vasas Izzó játékosát. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a pécsiek a játék­idő nagy részében kezükben tartották a mérkőzés irányítá­sát. Fordulás után a pécsiek Kecskeméten a Tóth László nemzetközi sakk-emlékversenyen lejátszották a 10. fordulót, va­lamint elhalasztott függőjátsz­mákat fejeztek be. A magya­rok javítottak helyezésükön, Csőm jelenleg második. Fa­ragó holtversenyben a har­madik helyen áll. A 10. for­duló eredményei: Honfi-Tompa döntetlen, Por- tisch F.—Csőm 0:1, Popov (bol­gár)—Torna szewski (lengyel) függő, Bárczay-Grószpéter döntetlen, Vogt (NÜK)—Rigó függő, Orsó—Nogueiras (ku­bai) döntetlen, Suha (román) —Esztrin (szovjet) függő, Fa­ragó—Vagonján (szovjet) füg­gő. Elhalasztott játszmák, 1. megtorpantak, ekkor a vendé­gek is szóhoz jutottak. Vég­eredményben azonban a PMSC közepes teljesítménnyel is bizto­san nyerte a mérkőzést. A pé­csi védők közül Schulteisz volt ezúttal a legjobb. Lutz nagy területen játszott, sok táma­dást indított, Dobány sokat mozgott, a kapu előtt jól fel­találta magát, három gcá( szerzett. Kardos gyakran va- toztatta helyét, Dárdai a má­sodik félidőben lendült játék­ba. A vendégcsapat legjobb­jai: Antal, Varga voltak. Által is jól játszott. Hegyi István PMSC—Vasas Izzó 3:1 (2:0). NB I. tartalék mérkőzés, Pécs, 500 néző. Vezette: Fonódi. Gól­lövők: Lőrincz, Varga, Vígh, il­letve Hanzel. fordulóból: Faragó—Csőm dön­tetlen. 7. fordulóból: Rigó— Portisch F. 0:1. Függőjátszma a 8. forduló­ból: Tompa-Tomaszewski 0:1. MOHÁCS JÁRÁSI LABDARÚGÓ-BAJNOKSAG Bár—Majs 4:2, Homorúd—Új­mohács 0:2, Lánycsók—Kisnyá- rád 2:1, Sátorhely—Kölked 4:1, Nagynyárád-Székelyszabar 5:0; Szajk-Töttös 1:3. OSZTÁLYOZÓ A MEGYEI II. OSZTÁLYBA JUTÁSÉRT Nagynyórád—Kásád 1:1 (0:0), Boly, 300 néző. Vezette: dr. Rákóczi. Tizennégy sportágban ren­dezték meg az országos egye­temi és főiskolai bajnokságo­kat. A pécsi felsőoktatási in­tézmények sportolói jól szere­peltek. Nem kevesebb, mint 19 bajnokságot nyertek. Az U. PEÄC, az egységes pécsi főis­kolás sportegyesület megala­kulása óta ilyen sikereket a főiskolás bajnokságokon a pécsiek még nem értek el. A legutóbbi négy évben összesen 13 bajnokságot szereztek a pécsiek, ebben az évben 19 aranyéremmel tértek haza. A megrendezett 14 bajnok­ság közül 12-ben álltak rajt­hoz, és 8 sportágban szereztek aranyérmet. Legeredményeseb­ben az úszók szerepeltek, akik 7 bajnokságot nyertek. Bódis Éva volt a főiskolai úszóbaj­nokság legeredményesebb ver­senyzője, öt egyéni bajnokság mellett tagja volt a Pécsi Ta­nárképző Főiskola aranyérmet nyert két váltójának is. A hagyományoknak megfe­lelően az atléták is jól szere­peltek. Négy aranyéremmel tértek haza Budapestről. Péley Bernadett két számban legjobb­nak bizonyult, mellette Gubán és Strigens nyert atlétikában főiskolás bajnokságot a pécsiek közül. A tornászok is kitettek magukért, különösen Csete Il­dikó remekelt, az összetett bajnokságban elfoglalt első helye mellett a szerenkénti ver­senyben is jól szerepelt, kor­láton és talajon aranyérmet szerzett. Az aszta liteniszezők­Komlón rendezték a 13—14 éves serdülők megyei összetett (négypróba) bajnokságát, há­romféle változatban. A verse­nyen részt vehettek a kaposvá­ri és szekszárdi atléták is. A fiúknál a vendég Kaposvári Sportiskola versenyzői voltak fölényben és három számban győztek. A komlói Csertón László szerzett bajnokságot az „A" változatban (100 gát, súly,' magas, 300 m), míg a „C" vál­tozatban (100 m, súly, távol, gerely) a siklósi Göncöl Gábor volt a legjobb. A lányok ver­senyében kiemelkedő teljesít­ményt nyújtott Mensch Rózsa (KBSK), az aranyjelvényes szint­nél Szita László, a sakkozóknál Karsa László, a súlyemelőknél Szabó László nyert főiskolás bajnokságot. A tájékozódási fu­tóknál a Műszaki Főiskola Ke­lemen, Pápai, Nemes össze­állítású férfi váltója elsőként futott be a célba. Az egyéni sportágak mellett a csapat­sportágakban is helytálltak a pécsiek, a Tudományegyetem labdarúgó-csapata Szegeden főiskolás bajnokságot nyert. A csapat tagjai: Hársfai József, Tihanyvári László, Breznyiczki Sándor, Hasznics László, Geor- gin Gregorisz, György László, Kerek Sándor, Szalóky Dániel, Kalász Zoltán, Martinkovics Jó­zsef, Krémer László, Deme Im­re, Vörös György, Kovács Jó­zsef, Nagy József és Takács Árpád. A labdarúgás mellett még két csapat-sportágban kerültek döntőbe a pécsiek. A női ké­zilabdázók és a női röplabdá- zók, a Tanárképző Főiskola •csapatai második helyen vé­geztek. Az Orvostudományi Egyetem férfi röplabdacsapata 3. volt. A pécsi felsőoktatási intéz­mények jó szereplését bizonyít­ja, hogy a 19 első hely mellett 10 második, 12 harmadik he­lyet szereztek, a hat negyedik, 15 ötödik és 6 hatodik helye­zés mellett. Az olimpiai pont­verseny szerint a pécsiek 263 pontot értek el az elmúlt évi 174 ponttal szemben. nél (2800) pont jobb ered­ménnyel, 2911 ponttal nyert bajnokságot a ,,B" változatban (80 gát, 300 m, távol, 800 m), s mind a négy versenyszámban egyéni csúcsot produkált. A Pécsi Sportiskola versenyzői négy bajnokságot nyertek a különböző változatokban; Bajo- rits Zsuzsa, Vereb Éva, Tóth Zsuzsa és Spruzina Ida voltak a legjobbak. A négyes csapat- versenyt mindkét évfolyamban a Pécsi VSI nyerte a lányoknál, míg a fiúknál KBSK (14 évesek) és a PVSI (13 évesek) érték el a legjobb összteljesítményt. Villányi Nándor SAKK ATLÉTIKA Megyei serdülő összetett bajnokság Ifjúsági súlyemelő világa és Európa- bajnokság A debreceni városi sport- csarnokban szombaton kezdő­dik az ötödik ifjúsági súly­emelő világ- és Európa-baj- nökság. A Ferihegyi repülőtér, a Nyugati pályaudvar és a debreceni nagyállomás között nagy a forgalom, egymás után érkeznek a külföldi küldöttsé­gek szerte a világból. A Fe­rihegyről menetrend szerint közlekedő buszok szállítják a pályaudvarra a sportküldött­ségeket, ott vasúti különkocsi- ba szállnak a csapatok, Deb­recenben pedig már a VB-EB fogadó bizottsága veszi szár­nyai alá a vendégeket. Szerdán délig a több mint 40 országból álló mezőnyből 11 nemzet képviselői, megér­keztek Debrecenbe. Európá­ból mindössze a szovjet, az NDK-beli csapat egy része, va­lamint a török együttes futott be. A tengerentúliak az akkli­matizálódás miatt frissébbek voltak: Ausztrália, Egyiptom, Japán, Izrael, Kína, Kába, Szingapúr és Dél-Korea ver­senyzői már Debrecenben van­nak és befutott Thaiföld kül­dötte is. VYíblí vezet A nemzetközi sakkverseny 8. fordulójában Ribli világossal döntetlent ért el a jugoszláv Jelen ellen. Ribli 6,5 ponttal vezet a szovjet Kuzmin (6) és a dán Larsen (5,5) előtt, utóbbinak egy függőjátszmója van. EREDMÉNYEK Atlétika. Budapest nemzetkö­zi atlétikai bajnokságán a fér­fi 100 méteres síkfutásban Lé­pőid (PMSC) 3. volt 10.69-cel. A nőknél a gerelyhajrtásban Torma a 4. volt, eredménye 51,44. 800 méteren Péley 3. he­lyezést ért el, ideje: 2:06.7. Evezés. A Csepel országos minősítő versenyén a mohá­csiak is rajthoz álltak. A női kormányos négyesben az ifjú­ságiaknál a mohácsiak hajója győzött. A mohácsiak női ifjú­sági kormányos nélküli kettese 2. lett. Dunántúlt nauio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphy 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 36,— Ft negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007