Dunántúli Napló, 1979. május (36. évfolyam, 118-147. szám)

1979-05-14 / 130. szám

Pécsi VSK-Tatabányai KOMÉP 0:0 PVSK-pálya, 1800 néző. Ve­zette: Maczkó. PVSK: Sulyok — Hüber, Tallósi, Szabó, Né­meth - Kaszás, Ferenczi (Grün- wald, a 62. percben), Tóth, Kresz (Szász, a szünetben) — Lauer, Réti. Edző: Rónai István. KOMÉP: Szabó — Takács, Hor­váth III., Czakó, Horváth II. — Nyitrai, Bánfi, Pfluger, Kökény — Horváth I., Péntek (Tréznik, a 88. percben). Edző: Sárosi Ferenc. Az első tíz perc a PVSK eny­he mezőnyfölényét hozta, majd a 13. percben Nyitrai nagyere­jű szabadrúgását Sulyok szög­letre ütötte. Két perccel később Réfit két ügyes csel után szög­letre szerelték a KOMÉP vé­dői. Ezután esett az iram, ve­zetett néhány támadást a tata­bányai csapat is. A 25. percben a felfutó Hüber beadását Kresz a 11-es pontnál erőtlenül lőtte. Egy perccel később Kökény egyedül tört kapura, Sulyok ki­futva lábbal mentett. Fokozato­san fölénybe került a listaveze­tő, de az ellenfél 16-osánál rendre elakadtak a támadások. A 42. percben Szabó kapu elé lőtt labdáját Réfi elől elütötte a kapus. A második félidő pécsi hely­zettel kezdődött. Réfi beadását a gólvonaltól 2 méterre álló Lauer rosszul találta el. Az 52. percben Kökény szabadrúgását ütötte szögletre Sulyok. Az 58. percben ügyesen húzta le a labdát Tóth elől a KOMÉP ka­pusa. Beszorult a vendégcsa­pat, a pécsiek azonban rendre elügyetlenkedték a helyzeteket. A 69. percben Kaszás került gólhelyzetbe, de erőtlenül a ki­vetődő kapusba lőtt. Egyre nyo­masztóbb lett a PVSK fölénye. A 74. percben Grünwald lefe­jelte a labdát a KOMÉP kapu­ja előtt, de az a léc fölé pat­tant. Három perccel később Lauer lövését ütötte szögletre Szabó. Két perccel a befejezés előtt nagy tömörülés volt a vendégcsapat kapujánál, végül Czakó a gólvonalról vágta ki az ide-oda pattogó labdát. Váratlan eredmény született vasárnap délután a PVSK-pá- lyán. A listavezető PVSK nem tudta gólokra váltani fölényét, és így meg kellett elégedniük az egy ponttal. Már az első fél­időben végig irányított a PVSK, és szünet után szinte egykapu- ra folyt a játék, de körülményes csatáraik nem bírtak a jól tö­mörülő KOMÉP-védelemmel. — Jók: Tallósi, Kaszás, Réfi, illet­ve Horváth HL, Czakó, Nyitrai. Lázár Lajos Nagykanizsai Olajbányász-Komlói Bányász 2:0 (0:0) Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 3000 néző. Vezette: Ja- czina. Olajbányász: Megyimó- recz (Vlaszák, a 62. percben) — Beák, Doszpoth, Kovácshe­gyi, Müller — Balogh, Söjtör — Kozma, Nagy (Bélák, a 65. percben), László, Kelemen. Ed­ző: Kerekes Imre. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Tresch, Bartha — Mód (Bányász, a 72. percben), Hohmann, Gyurina — Lamm, Martihkovics, Ra­dies. Edző: Meggyes Lajos. A széltől támogatott Olaj­bányász az első veszélyes tá­madást a 7. percben vezette, de Nagy pontosan belőtt lab­dáját a befutó László elvétet­te. A másik oldalon Lamm elől Müller az utolsó pillanatban mentett, majd Mód lőtt az ol­dalhálóba. A 18. percben Lász­ló labdáját Nagy csúsztatta Kozma elé, aki elől Hohmann az utolsó pillanatban vágta ki a labdát. A 23. percben Dosz­poth hibájából Martinkovics került nagy helyzetbe, aki 12 méterről, senkitől sem zavar­tatva bombázott a kapu fölé. Ezután a kanizsaiak kereked­tek felül, átvették a jáfék irá­nyítását. A kapus két veszélyes szögletet mentett a felső sar­kok elől. majd a 31. percben Kozma lőtt közelről mellé. A 35. percben Bartha tört előre, akinek baloldali lövését a ka­nizsai kapus a kapufa segít­ségével hárította. A másik ol­dalon László gólbatartó lab­dáját Kovács estében vágta ki az alapvonalon túlra. Szünet után mezőnyfölény jellemezte az első 10 percet, majd az 58. percben Hohmann lépett ki a védők közül, aki a kifutó kapus fölött emelt az üres kapu fölé. A kanizsaiak a 61. percben szerezték meg a vezetést. Söjtör baloldali szög­letét a magasra felugró Kozma 6 méterről fejelte a kapuba (1:0). Ezután rákapcsolt a Komló. A 67. percben a kiug­ró Radics elől vette fel a lab­dát Vlaszák, majd két perc múlva Martinkovics lövését védte. A vendégek támadtak és a 73. percben mégis az olajosok kerültek újabb lehe­tőség elé. Bélák senkitől sem zavartatva 5 méterről csúnyán fölé lőtt. A 83. percben növel­te előnyét a kanizsai csapat. Bélák jó átadásával László a baloldalon lépett ki a védők közül és a kapus kicselezése után 6 méterről helyezett a ka­puba (2:0). Két perccel ké­sőbb Bélák szerezhetett volna gólt, de 5 méterről mellé bom­bázott. Változatos, jó iramú mérkő­zésen a helyzeteit jobban ki­használó kanizsai csapat meg­érdemelt győzelmet aratott. Jók: Kozma, Kovácshegyi, Beák, Müller, illetve Hohmann, Kovács. Balogh Antal Kaposvári Rákóczi-Oroszlányi Bányász 1:0 (0:0) Kaposvár, 3000 néző. Vezet­te: Tompa. Kaposvári Rákóczi: Málics — Deákvári, Zentai, Petrák, Mészáros — Hosszú, Bódis, Gulyás — Czabula, Mar­csók (Duschák, a 65. percben), Fábián. Edző: Váradi Lajos. Oroszlányi Bányász: Acsády — Rácz, Vizkeleti, Kláris, Péntek — Horváth, Kovács, Hermann — Sallói (Rimmbacher, a 79. percben), Kavalák, Szlobodics. Edző: Sólymos Tibor. Hosszú ideig egyetlen ese­mény történt: Deákvári és Her­mann olyan erővel csapott ösz- sze, hogy a labda kidurrant. Az első gólhelyzet a 18. percben Bódis előtt adódott, ő azonban gyengén Acsády kezébe emelt. A 32. percben Marcsók hibá­zott közelről, majd Fábián lö­vését bravúrral védte Acsády. A bányászcsapat mindkét szé­len gyors lefutásokkal kísérle­tezett, de igazi veszély nem adódott a hazai kapu előtt. A 40. percben Czabula elvitte a labdát Péntek mellett, a hát­véd a 16-oson belül hátulról fellökte, a játékvezető azon­ban továbbot intett. Fordulás után állandósult a hazaiak fölénye, de az önfelál­dozó oroszlányi védők jól lép­tek közbe. A 66. percben Hosz- szú 4 méterről a fekvő kapust találta el. A 78. percben végre megszületett a Rákóczi gólja. Bódis jobboldalról, éles szög­ből a felső lécet találta el, a lepattanó labdát Duschák kö­zelről a hálóba fejelte (1:0). A 87. percben Duschák belerúgott Vizkeletibe, a játékvezető kiál­lította. A vendégcsapat nem állt be védekezni, bátran, általában négy emberrel támadott is. így változatos, de alacsony színvo­nalú játék alakult ki. Az utolsó félórában néha 21 játékos tar­tózkodott a vendégek térfelén, ennek ellenére igen nehezen született meg a győztes gól. Jók: Mészáros, Bódis, Czabula, illetve Acsády, Kláris, Péntek. Mayer Géza MÁV Nagykanizsai TE-Szekszárdi Dózsa 3:2 (1:0) Szekszárd, 2000 néző. Vezet­te: Ágoston. MÁV NTE: Szalai — Markán, Englóner, Sulyok II., Liviczki — Gergelics, Karádi, Szabó F. — Molnár (Széligh, a 84. percben). Füle dr., Németh (Varga, a 88. percben). Edző: Németh Lajos. Szekszárd: Pó­lyák — Dinnyés, Szőlősi, Weit- ner II., Somodi — Tóth (Pölös­kei, a szünetben), Szőcs, Házi — Szlovák, Bonnyai, Landek (Adorján, az 53. percben). Ed­ző: Magasházi József. A 42. percben Füle dr. a 16-os oldalvonaláról ügyesen lőtte kapu elé a labdát és a berob­banó Molnár közelről a jobb alsó sarokba lőtte, 1:0. Szünet után, az 52. percben A PVSK—KOMÉP mérkőzés gólnélküli döntetlen eredmé­nyét hat pályázónk találta el. A sorsolásnál a szerencse Var­ga Ferencné, 7623 Pécs, Hajnóczy József utca 14/B. III. eme­leti lakónak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utal­ványt postán küldjük el. A heti szelvények beérkezési határ­ideje: szombat, déli 12 óra. Címünk: Hétfői Dunántúli Nap­ló, Pécs, Hunyadi út 11., 7621. Főmérkőzés: Komlói Bányász—Alumínium SE: ........................ P ótmérkőzés: Fűzfő—PVSK: .................................................... A pályázó neve: .................................................................... A pályázó lakcíme: ............................................................... t ovább növelte előnyét a Vas­utas gárda. Németh jobboldali szögletét Sulyok II. a léc alá fe­jelte. 2:0. Az 58. percben Bony- nyai nagy helyzetben lőtt kapu fölé, majd 6 perccel később is­mét a kanizsaiak szereztek gólt. Gergelics jobboldali beadását Németh értékesítette. 3:0. A 65. Percben Pölöskei a kifutó Szá­lain átemelte a labdát a vé­dőkről visszapattant és Szőcs estében a hálóba kotorta. 3:1. A 73. percben Szőcs 25 méte­res szabadrúgása védhetetlenül vágódott a bal alsó sarokba. 3:2. Fekete László Az NB II. állása 1. PVSK 2. Kaposvár 3. Komló 4. Bauxitbányász 5. MAV-DAC 6. Olajbányász 7. Sabaria 8. Bábolna 9. Dorog 10. Szekszárd 11. MÁV NTE 12. KOMÉP 13. Ajka 14. Sopron 15. Bakony 16. Oroszlány 17. Pét 18. Répcelak 19. Fűzfő 20. Rákóczi 33 20 8 5 57-23 48 33 13 18 2 42-19 44 33 17 9 7 36-18 43 33 15 7 11 43-35 37 33 14 9 10 43-39 37 33 14 8 11 46-35 36 33 11 12 10 28-26 34 33 11 12 10 29-34 34 33 10 13 10 31-28 33 33 13 7 13 30-31 33 33 11 10 12 33-40 32 33 11 8 14 32-34 30 33 9 11 13 37-41 29 33 11 7 15 30-36 29 33 8 12 13 35-41 28 33 9 10 14 34-45 28 33 8 13 12 40-53 29 33 10 7 16 33-49 27 33 7 1 2 1 4 19-38 26 33 7 9 17 28-41 23 Mázaszászvár a harmadik helyen Mázaszászvár—Vajszló 3:1 (1:0). Mázaszászvár, 400 néző. Vezette: ifj. Molnár. A bá­nyászcsapat nehezen győzött a lelkesen játszó vendégek ellen. Góllövők: Bazsonyi (2), Csábrák, illetve Varga. Jók: Kovács, Guth, Gazsonyi, il­letve Heilman, Tóth, Herke. Szigetvár—Boly 2:1 (1:1). Szigetvár, 400 néző. Vezette: Szenttamási. Nagy küzdelem­ben, keservesen nyert a Szi­getvár. Góllövők: Palotai, Te­Fogathajtó-bajnokság Muity Ferenc győzött Dombóváron Vasárnap délelőtt az aka­dályhajtással befejeződött az országos fogathajtó-bajnokság első fordulója Dombóváron. Az utolsó napon közel tízezer né­ző volt kíváncsi a nagyon iz­galmas és a végső sorrendet eldöntő akadályhajtásra. A leg­jobban a világbajnok Bárdos György szerepelt, aki hibátlan hajtásával és kitűnő idővel győzött. A versenyben vezető Muity Ferenc sem hibázott, és így háromnapos jó teljesítmé­nyével megérdemelten nyert. Eredmények: akadályhajtás: 1. Bárdos (Gyöngyösi MEDOSZ) 0 hibapont, 2. Dani (Solt) 0 hi­bapont, 3. Fintha (Hortobágyi MEDOSZ) 0 hibapont, 4. Má- tyus (Szilvásváradi MEDOSZ) 0 hibapont, 5. Muity (Kiskunfél­egyházi MEDOSZ), 6. Fülöp (Kecskeméti TE) 2,5 pont. Az első forduló eredményei: 1. Muity 34 hibapont, 2. Bár­dos 37 hibapont, 3. Bálint (Szilvásváradi MEDOSZ) 48 hi­bapont. Csapatban: 1. Heves megye 82 pont, 2. Bács-Kiskun megye 119,5 pont, 3. Pest megye 159 pont. Ökölvívó EB Egy ezüst, két bronz A magyarok a kölni Európa- bajnokság meglepetés gárdái közé tartoznak. Papp László le­génységéből a hazai közvéle­mény sem várt túl sokat, hát még a nemzetközi... a 21 mér­kőzés, az egy ezüst- és a két bronzérem arról tanúskodik, hogy ez a fiatal gárda még többre is képes lehet. — Nagyon felvidítottak, bol­doggá tettek, reményt adtak a kölni Európa-bajnokság tapasz­talatai — mondotta Papp László vezetőedző. — Rövid idő alatt is kamatozott az összefo­gás, a sok munka. Boj lenne azonban, ha mi most megszé­dülnénk ezektől a váratlan si­kerektől. Dolgozni kell tovább, úgy, mint ha egyetlen mérkő­zést sem nyertünk volna. Ez a gárda akar dolgozni és nyerni, úgy gondolom, edzésmunkában semmi sem lesz nekik sok a moszkvai olimpiáig. Feltétlenül ki szeretném emelni a csapat egységét, hangulatát, a mont­reali olimpián a többség ki sem járt a másik mérkőzésére, most éltek-haltak egymásért, és ez az összefogás mindenkinek nagy erőt adott. Lehetett volna egy EB-arany is, ha Somodi szombaton este legyőzi Hussingot. Asztalitenisz Az asztalitenisz Vásárváro- Géczi—Engel 1:2, Asztalos— sok Kupájában a legjobb négy Walker 2:1, Faházi—Stellwag közé jutásért a Ganz-MÁVAG jó játékkal győzött a Reutlin­gen ellen. Ganz-MÁVAG— Reutlingen 5:3. 0:2, Asztalos—Engel 2:1, Géczi —Stellwag 1:2, Faházi—Walker 2:0, Asztalos—Stellwag 2:1, Faházi—Engel 2:0. Jubileumi napok - jubileumi árak a pécsi Centrum áruházban 30% engedménnyel. Most vásároljon — AJÁNLATAINK: • Bip öblítő és mosogató, Adria habfürdő és kristály, #8x4 desodor, • Opera luxus krém, • mosószappan, • Biomat mosópor. AMÍG A KÉSZLET TARTI lek, illetve Sándor. Jók: Rácz, Révész, Albertkovics, Béni, il­letve Hajdú, Marián, Schnei­der. PBTC—Beremend 2:1 (0:1). Bőrgyár-pálya, 100 néző. Ve. zette: Lakatos. Szünet utáni eredményesebb játékával for­dította maga javára a BTC a mérkőzést. Góllövők: Hajós, Várhelyi, illetve Budai. Jók: Várhelyi, Tóth, illetve Stölkler, Óbert. Universitas PEAC—Pécsi Kesztyűgyár 5:1 (1:1). Pécsbá- nya, 100 néző. Vezette: Sze- deli. A jól játszó egyetemisták ilyen különbséggel is megérde­melten győztek. Gól lövők: Ka­lász (3), Kovács, Deme, illetve Garai. Jók: Kerek, Szalóki, Ka­lász, Kovács, iJletve Varga. Sellye—P. Kinizsi 4:1 (3:0). Sellye, 600 néző. Vezette: Deák. Közepes színvonalú mér­kőzésen biztosan győzött a ha­zai csapat. Góllövők: Pandúr, (2), Goják, Elmájer, illetve De- csi. Jók: Pandúr, Markovics, Schmidt, illetve Decsi, Hargi­tai. Mágocs—P. Postás 5:0 (3:0). Mágocs, 200 néző. Vezette: Schneider. A játék képe és a helyzetek alapján a Mágocs nagyobb különbséggel is győz­hetett volna. Góllövők: Tonkó (4), Wald. Jók: Tonkó, Schmolcz, Radnai, Mágocsi, illetve Sabacz, Kocács. Steinmetz SE—Vasasi Bá­nyász 2:0 (0:0). Vasas, 100 né­ző. Vezette: dr. Rákóczi. A honvédcsapat magabiztos já­tékkal megérdemelten győzött az enerváltan játszó vasasiak ellen. Góllövők: Schule, Ka­pos. Jók: Pénz. Léber, Kapos, illetve a Vasasból senki nem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. megyei I. osztály MVtE Sellye Mázaszászvár Szigetvár Beremend Boly PBTC Siklás P. Kinizsi U. PEAC István-akna Vasasi B. P. Kesztyűgyár 27 P. Postás 27 Mágocs 28 Steinmetz SE 27 Vajszló 28 Szalánta v állása 27 21 27 16 27 14 27 14 27 13 28 13 28 10 27 11 27 10 27 9 27 28 8 10 6 10 7 10 7 11 8 11 10 11 7 12 5 14 6 15 6 16 3 20 70-15 45 56-24 38 43-23 34 43-35 34 42-30 33 58-43 31 40-40 28 34-37 28 25-29 27 30- 38 25 31- 38 24 33-44 24 31-39 23 22- 51 21 30-54 20 23- 42 16 33-62 13 é p e tt TOTO 1. Gyula—Ózd 3:2 1 2. Borsodi Bányász—Miskolc 0:1 2 3. Kisvárda—Békéscsabai TASK 0:0 x 4. Szolnoki MTE—Kazincb. 3:0 1 5. Nagykanizsa—Komló 2:0 1 6. Dorog—Bábolna 5:0 1 7. Atalanta—Lanerossi 2:0 1 8. Bologna—Perugia 2:2 x 9. Catanzaro—Torino 2:1 1 10. Lazio—Milan 1:1 x 11. Verona-Napoli 0:0 x 12. Foggia—Palermo 1:1 x 13. Pescara-Udinese 0:2 2 pótmérkőzések 14. Rimini—Pistoiese 0:0 x héttői Dunántúli napló ... A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébe1 Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással SafJhir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007