Dunántúli Napló, 1979. április (36. évfolyam, 90-117. szám)

1979-04-23 / 110. szám

/ MÁV NIE—Kaposvár 1:1 (1:0) Nagykanizsa, Vasutas pálya, 3000 néző. Vezette: Lauber. Nagykanizsa: Szalai — Markán, Englóner, Sulyok T., Liviczky — Kiss, (Gergelics az 5. percben), Korádi, Szabó F„ (Varga a 81. percben), — Szélig, Füle dr.. Németh I. Edző: Németh Lajos. Kaposvár: Málics — Deákvári, Gulyás, Petrák, Németh Gy., - Hosszú, Mészáros, (Bódis a 46. percben), Zentai, — Fábián, Murai, Rékási, (Kanyar a 46. percben). Edző: Németh Lajos. A 3. percben Németh Gy. és Kiss összecsapott és o kani­zsai játékos olyannyira megsé­rült, hogy nem tudta folytatni a játékot. Egy perccel később Zentai erős lövését hárította Szalai, míg a másik oldalon Gulyás az utolsó pillanatban mentett, a befutó Karádi elől. A kaposváriak vették át a já­ték irányítását, miközben Ka­nyar, majd Gulyás bombázott a kapu mellé. A 15. percben Gulyás fejese a kapufán csat­tant, Három percei később a 16-oson belül Petrák kezezett, de azt a játékvezető vétlennek minősítette. Ezt követően né­hány feltűnő bírói tévedés bor­zolta fel a hazai szurkolók ke­délyét. Majd a 36. percben vezetést szerzett a kanizsai gárda: gyors támadás végén Szélig belőtt labdáját nagy­szerűen vette át Füle dr. aki lefordult őrzőjéről és 8 méteres helyezett lövése a jobb kapu­fáról perdült a kapuba. (1:0). Szünet után nagy erővel ro­hamoztak a kaposváriak, de az 53. percben mégis a MÁV NTE előtt adódott óriási lehetőség. Englóner 30 méteres szabad­rúgását a kapus kiejtette, ame­lyet a befutó Füle dr. kapu fölé lőtt. Ezután folytatódott a ven­dégek fölénye, akik a 72. perc­ben egyenlítettek. Murai húzott el a jobb szélen, akinek belőtt labdáját a befutó Kanyar há­rom lépésről helyezte a kapuba. (1:1). Egy perccel később Zen­tai 14 méteres lövését védte a kanizsai kapus. Végig nagyiramú, jó mérkő­zésen igazságos eredmény szü­letett. Jók: Füle dr., Englóner, Karádi, Sulyok T., illetve Zentai, Kanyar, Murai. Balogh Antal- Olajbányász-MAV DAC 2:0 (1:0) Győr, 1500 néző, vezette: Bauer. Olajbányász: Megyimó- recz — Deák, Doszpoth, Ko­vácshegyi, Müller, — Söjtör, (Savanyó a 71. percben), Kele­men, László — Kozma, (Nagy L., az 57. percben), Balogh, Bélák. Edző: Kerekes Imre. MÁV DAC: Farkasdi — Kiss, Kalmár, Molnár, Csóka, — Kantó, Cs. Kovács, Kovács R., (Gulyás az 51. percben), — Csollány, Varga, Topovicz (Csi­szár az 51. percben). Edző: Kuti Herbert. A 31. percben jobboldali szöglet után a védőkről leper­dülő labdát Kozma a kapuba sodorta. (1:0). A 43. percben Varga balszélről belőtt labdá­ja Deák kezét érte, a játékve­zető 11-es ítélt. A büntetőt Kiss a kapu közepébe lőtte, de a labda a vetődő Megyimórecz lábáról a léc fölé perdült. A 83. percben László baloldalról a középre adott. Nagy L. átvet­te a labdát, és egy csel után 8 méterről a bal alsó sarokba lőtte. (2:0). Oroszlány-Komlói Bányász 1:0 (0:0) Oroszlány, 600 néző. V.: Rú­zsa. Oroszlány: Acsádi, — Rácz, Vizkeleti, Kláris, Péntek — Hor­váth, Hermann, — Kovács J., SaIlói, Kavalák, Kozári, (Rim- bacher a 76. percben). Edző: Sólymos Tibor. Komló: Bien — Kelemen, Tresch, Gyurina, (Bá­nyász a 63. percben), Mács, — Hohmann, Mód, Barta, — Mar- tinkovics, Kolesánszky, (Lam a 60. percben), Radics. Edző: Meggyes Lajos. Az 55. percben Hermann— Kovács adogatás után Her­mann kilépett a védők közül és Bien mellett a hálóba lőtt. (1:0). A bajnokságra törő Kom­lói Bányász csalódást okozott Oroszlányban. A csapat felfo­gására jellemző volt, hogy csak a 30. percben veszélyeztette először a hazaiak kapuját. KOMÉP-Szekszárdi Dózsa 3:0 (1:0) Tatabánya, 1500 néző. Vezet­te: Gondár. KOMÉP: Szabó — Takács, Horváth III., Czakó, Horváth II. — Bánfi, Nyitrai, Kökény, — Rácz, (Tréznik a 79. percben), Radics, (Pfluger a 71. percben), Horváth I., Meg­bízott edző: Sárosi Ferenc. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Szlovák, Szőlősi, Weitner II., Somodi, — Szőcs, Házi, Zrínyi, — (Dinnyés a szünetben), Bonnyai, Szekeres, Landek. Ed­ző: Magasházi József. A 17. percben Rácz Horváth I.—Nyitrai adogatás után Nyit­rai 17 méterről nagy erővel a hálóba vágta a labdát. (1:0). A 68. percben Szőlősi a 16- oson belül elsodorta Horvátti_ I. -et. A megítélt 11-est Nyitrai a bal felső sarokba bombázta. (2:0). A 92. percben Horváth II. előrevágta a labdát, a ka­pujából kifutó Pólyák a 16- oson kívül fejjel akart menteni, de a labda elpattant. A szem­füles Pfluger rácsapott és Szlo­vákot kicselezve a kapuba ve­zette a labdát. A Baranya megyei Baromfifeldolgozó és -forgalmazó Közös Vállalat modern üzemébe 2 műszakos beosztásba rr • r m r r— női es fern munkavállalókat alkalmaz könnyű fizikai munkára JELENTKEZÉS: A VÁLLALAT MUNKAÜGYI OSZTÁLYÁN, PÉCS, EDISON U. Megközelíthető: a 32-es autóbuszjárattal További eredmények: Fűzfő— Sabária 2:0 (0:0), Pét—Dorog 1:1 (1:1), Rákóczi SE—Bakony Vegyész 1:1 (0:1), Bábolna— Alumínium 2:1 (1:0), Bauxit­bányász—Répcelak 1:0 (1:0). NYUGATI CSOPORT 1. PVSK 30 18 7 5 53-22 43 2. Komló 30 16 9 5 35-15 41 3. Kaposvár 30 12 16 2 40-18 40 4. MÁV DAC 30 13 8 9 40-36 34 5. Olajbányász 30 12 8 10 39-33 32 6. Bábolna 30 11 10 9 29-29 32 7. Bauxitbány. 30 12 7 11 36-34 31 t. Sabária 30 9 12 9 25-25 29 9. Szekszárd 30 11 7 12 24-28 29 10. KOMEP 30 11 6 13 31-32 28 11. MÁV NTE 30 9 10 11 29-35 28 12. Ajka 30 9 9 12 34-34 27 13. Bakony Vagy. 30 8 11 11 33-37 27 14. Sopron 30 10 7 13 28-3? 27 15. Dorog 30 7 13 10 22-28 27 1«. Pót 30 7 13 10 38-50 27 17. Répcelak 30 10 6 14 32-43 26 10. Oroszlány 30 8 9 13 30-41 25 19. Fűzfő 30 6 12 12 17-33 24 20. Rákóczi SE 30 7 8 15 27-37 22 A két éllovas növelte előnyét Steinmetz SE—PBTC 1:0 (1:0). Szalánta, 100 néző. V.: Sárkány. Nagy iramú mérkőzé­sen a honvéd csapat megér­demelten győzött. Góllövő: Otártics. Jók: Otártics, Léber, Antal, Schultz, illetve Bíró, Aradi, Brezniczki. István-akna—P. Postás 2:1 (1:0). Postás-pálya, 150 néző. V.: Ignácz. A játék képe és a helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Gól­lövők: Illés, Takács (11-esből), Kézilabda Biztos győzelem a hazai bemutatkozón PMSC-Vasas 33:27 (17:10). NB I. férfi mérkőzés, városi sportcsarnok, 1500 néző. Vezet­te: Ambrus, Ruszina, PMSC: Ko- vacsics — Benkő (9), Taskó (2), Kedves (7), Koleszár (1), Hegedűs (7), Harmat (6). Csere: Kácsor, (Ivanics, Herbert (1), Kőszegi, Gera. Edző: Moró Gábor. Eredetileg kettős mérkőzés lett volna a sportcsarnokban, de a Vasas BEK mérkőzése miatt a PMSC—Vasas női találkozót ké­sőbbi időpontra halasztották. A PMSC férfiak hazai bemutatko­zása kitűnően sikerült, végig vezetve, biztosan győztek. * Nagykanizsai Olajbányász— Bp. Goldberger 13:12 (8:8). Nagykanizsa. 500 néző. NB I. B női mérkőzés. Legjobb dobó: Szőlősiné (8). Nagykanizsai Olajbányász- Tapolcai Bauxitbányász 20:15 (10:6). Nagykanizsa, 500 néző. NB II. férfi mérkőzés. Legjobb dobó: Varga (8). Benkő, a pécsiek jobbszélsője bombáz a Vasas hálójába Fotó: Arató Döntetlen a vízilabda nyitó mérkőzésen Még néhány pillanat és a debreceni kapuban a pécsiek gólja O. B. Il/B. vízilabdamérkőzés. PMSC—Debreceni Dózsa 8:8 (1:2, 3:2, 3:2, 1:2). Pécs, Hul­lámfürdő. 200 néző. Vezette: Dombi. PMSC: Abay Nemes — Török, Szilágyi, Katies II., Gyön­gyösi I., Gyöngyösi II., Gyeőry. Csere: Papp I., Katies I., Koch, Léber. Edző: dr. Pozsárkó Ist­ván. Góllövők: Gyeőry (4), Papp (2), Katies és Gyöngyösi II. Jók: Gyeőry, Papp. A bajnokság első mérkőzésén fordulatos erős Röplabda Universitas PEAC—Bp. Haris­nyagyár 3:0 (8, 6, 13) NB I. női mérkőzés, POTE csarnok, Vezette: Papp L., Papp. T. S., A pécsi csapatnak jó játékkal sikerült a visszavágás a szom­bati vereségért. Az U. PEAC legjobbjai: Kovács, Major és Kucsanda voltak. küzdelemben igazságos döntet­len született. A pécsi csapat já­tékán látszott az edzőpartner hiánya. OKISZ Kupa nemzetközi teniszverseny A csehszlovák, lengyel, ju­goszláv játékosok képviselték a külföldieket a XV. OKISZ Kupa nemzetközi teniszversenyén és mellettük a budapesti, a nyír­egyházi és a Pécsi Spartacus játékosai vettek részt az igen nívós versenyen. A szombat és vasárnapi játéknapon úgy a férfi egyes, mint a női egyes versenyszám a döntőkig jutott el. A döntő résztvevői a férfi egyesben Csokonyai és László (mindketten a Budapesti Spar­tacus versenyzői). Igen színvo­nalas küzdelmet hozott a férfi egyes elődöntő, ahol Csokonyai igen szoros küzdelemben, nívós játékkal 7:6, 7:6 arányban győ­zött a jugoszláv színekben in­dult Tandari ellen. A női egyes versenyszámban Jószay Klára és Balogh Betti jutott a döntőbe. A döntőket hétfőn reggel 9 órakor játsszák. A PVSK—Sopron 2:0-ás mérkőzés eredményét tíz pályá­zónk találta el. A sorsolásnál Dunai Tamás, 7629. Pécs, Tol- buhin u. 53. szám alatti lakosnak kedvezett a szerencse, aki­nek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A heti szelvények beérkezési határideje: szombat déli 12 óra. Címünk: Hétfői Dunántúli Napló Pécs, Hunyadi út 11. 7621. Főmérkőzés: Komló—Bauxitbányász: ......................................... Pót mérkőzés: Szekszárd—Fűzfő: ................................................. A pályázó neve: ............................................;.......................... A pályázó lakcíme: .................................................................... i lletve Jurin. Jók: Illés, Brandt, Végvári, illetve Lechki, Jurin, Vavika, Hondakor. MVTE—(Vajszló 6:0 (0:0). Mohács, 1000 néző. V.: Szabó I. Esemény nélküli első félidő. Szünet után Rótt kitűnő játé­kával és góljaival a hazaiak „kiütötték” a Vajszlót. Góllö­vők: Rótt (5, egyet 11-esből), Kiss. Jók: Rótt (a mezőny leg­jobbja), Hancz, Dárdai, Alsó­völgyi, illetve Kelemen, Sipka, Bozsó. — Kiállítva: Raknics (Vajszló), Sellye—P. Kesztyűgyár 2:0 (2:0). Sellye, 600 néző. V.: dr. Rákóczi, Jó iramú mérkőzésen helyzetei alapján a Sellye na­gyobb különbséggel is győz­hetett volna. Góllövők: Staub, Vass. Jók: Vass, Krén, Berki, illetve Palkovics, Garai. Mázaszászvár—Mágocs 4:0 (0:0). Mágocs, 200 néző. V.: Kövesi. Szünet után összerop­pant a hazai csapat. Góllö- vők: Bazsonyi (2), Molnár, Guth (11-esből). Jók: Kovács, Katona, Bazsonyi, illetve a Má- gocsból senki sem nyújtott jó teljesítményt. Vasasi Bányász—Szigetvár 1:1 (1:0). Vasas, 250 néző. V.: Radó. A Szigetvár pontot ra­bolt a gólhelyzeteit elügyetlen­kedő bányászcsapattól. Góllö­vők: Peres, illetve Kövesi. Jók: Szabó, Peres, illetve Kövesi, Gajág, Rácz. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. MVTE 2. Sellye 3. Boly 4. Beremend 5. Szigetvár 6. Mázaszászvár 7. PBTC 8. P. Kinizsi 9. Siklós 10. Vasasi Bány. 11. István-akna 12. U. PEAC 13. P. Kesztyűgyár 14. P. Postás 15. Mágocs 16. Steinmetz SE 17. Vajszló 18. Szalánta 24 19 25 15 25 13 24 12 24 12 24 11 25 9 24 9 24 10 25 7 25 7 23 8 24 7 24 8 25 5 24 4 25 4 3 4 8 6 7 7 9 8 9 9 10 10 6 11 4 12 6 14 5 15 3 18 V i ssza I 60-14 40 51-21 r36 53-33 30 35-24 30 39-33 29 35-22 28 37-37 25 22-23 25 31- 34 25 32- 37 23 29-32 22 20- 30 21 27-33 20 21- 44 20 24-52 16 20-40 13 27-54 11 é p e 11 Ferjánczék sikere Befejeződött Ausztriában a 23. Nemzetközi Arbö Rallye au­tós verseny. A 920 kilométeres össztávú, 26 gyorsasági szakasz- szal nehezített viadalon 8 or­szág 92 párosa állt rajthoz és a verseny egyben EB és Mitropa Kupa futam is volt. Ennek meg­felelően valamennyi számottevő nyugatnémet és osztrák autós indult. Ott volt a mezőnyben a magyar Ferjáncz, dr. Tandari duó is és kitűnően helyt állt: a 6. helyet szerezték meg. Ferjánczék a jól sikerült auszt­riai verseny után néhány nap múlva Olaszországban, Elba szigetén állnak rajthoz újabb Eu- rópa-bajnoki futamon. hétfői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikrá Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007