Dunántúli Napló, 1979. március (36. évfolyam, 59-89. szám)

1979-03-15 / 73. szám

Labdarugó HIB I., 20. forduló 1979. március 14. EREDMÉNY NÉZŐSZÁM VEZETTE GOLLOVOK A BAJNOKSÁG ÁLLASA Tatabánya—FTC 1:5 (0:4) 15000 Lauber Nyilasi 4, Szokolai, illetve Schmidt 1. U. Dózsa 20 12 6 2 51-22 30 2. Ferencváros 20 12 5 3 45-23 29 3. Bp. Honvéd 20 11 6 3 45-18 28 Dunaújv.—Salgótarján 4:2 (2:0) 5000 Tátrai Szepesi 3, Kuti (11-esből), illetve Földi 5. Tatabánya 20 8 6 6 35-31 22 6. Rába ETO 20 7 7 6 23-18 21 7. Videoton 20 6 8 6 23-25 20 8. Békéscsaba 20 7 5 8 26-21 19 Videoton—Rába ET0 2:0 (0:0) 6000 Tóth Szabó, Burcsa 9. Salgótarján 20 6 7 7 30-30 19 10. Dunaújváros 20 6 7 7 30-32 19 11. Pécs 20 5 9 6 18-26 19 12. Vasas 20 5 8 7 28-33 18 Békéscsaba—Vasas Izzó 6:0 (2:0) 9000 Kuti Pogács 2, Tulipán 2, Tisza, Bánáti 13. Zalaegerszeg 20 5 7 8 19-24 17 14. MÁV Előre 20 6 5 9 15-34 17 15. MTK VM 20 6 4 10 23-27 16 16. Csepel 20 4 8 8 22-27 16 Vasas—PMSC 3:1 (2:0) 4000 Palotai Váradi (11 -esből), Kiss, Zombori, illetve Nagy 17. Haladás 20 5 4 11 21-48 14 18. Izzó 20 2 6 12 18-41 10 DVTK—ZTE 4:0 (2:0) 10000 Makó Tatár, Borostyán, Teodoru II. és Teodoru 1. 21. forduló, III. 17. MTK-VM—Csepel 0:1 (0:1) 4000 Mohácsi Vincze FTC—Dunaújváros Békéscsaba—Videoton Salgótarján—Újpesti Dózsa Dy% \/ncnc I77Á MTV \/M Haladás—Bp. Honvéd 1:1 (0:0) 6000 Tompa Horváth, illetve Kocsis pp. vasas izzó—m 1 ív-vm Rába ETO—Vasas PMSC—Diósgyőr ZTE—Tatabánya Csepel—Bp. Honvéd MÁV Előre—Haladás Ú. Dózsa—MÁV Előre 3:0 (1:0) 7000 Győri Nagy, Fekete, Törőcsik Kosárlabda. NB I. mérkőzések r PVSK—Testnevelési Főiskola, női csa­patok, városi sportcsarnok, 15.00. Kézilabda. FIN Kupa mérkőzések, POTE, sportcsarnok, 9.00. Erőtlen támadójáték Vasas—Pécsi MSC 3:1 (2:0) (Tudósítónk telefonjelentése) Fáy utca, 4000 néző. V.: Pa­lotai. Vasas: Mészáros — Tö­rök, Somogyi, Komjáti, Föld­házi - Halász, Zombori - Var­ga (Izsó, a 63. percben), Kiss, Cass (Orosházi, a 76. perc­ben), Váradi. Edző: Mészöly Kálmán. PMSC: Katzirz — há­nyj (Callai, a 46. percben), Tapaszd, Pál, Kincses — Lutz, Morvái, Lőrincz — Kardos, Do­hány, Varga (Nagy, a 18. perc­ben). Edző: Szőcs János. A mérkőzés előtt Szőcs Já­nos vezető edző Morvái játé­ka mellett döntött. A 4. pere­iben a második szögletet vé­gezhette el Kardos, de bal­oldalról beívelt labdáját az ötösön nagy helyzetben Morvái elvétette. Két perc múlva Vá­radi beadását Katzirz húzta le a 11-esnél Kiss elől. Változa­tos volt a játék, a két 16-os között folyt a küzdelem. A 16. percben Halász jó labdával in­dította Gasst, a csatár 10 mé­teres lövését Katzirz hárította. Két perc múlva Varga a Kom- játival történt összecsapás után megsérült. Ezt követően Kar­dos baloldali szögletét Iványi 16 méterről laposan lőtte ke­véssel a jobb kapufa mellé. A 25. percben Zombori 18 méte­res bal felső sarokba tartó labdáját hárította Katzirz. A 34. percben vezetést szerzett a Vasas. Varga labdájával Kiss tört kapura, Tapasztival ütkö­zött a 16-oson belül, Palotai játékvezető a 11-es pontra mu­tatott. Váradi nagy erővel a jobb sarokba lőtte a büntetőt (1 :0). A 40. percben Halász jó labdával hozta helyzetbe Kisst, aki 10 méterről a jobb sarokba helyezett (2:0). A második félidőben a PMSC kezdeményezett többet. Az 55. percben Lőrincz jobboldali szögletét Morvái óriási hely­zetben 4 méterről a jobb ka­pufa mellé fejelte. Egy perc múlva Lőrincz baloldali sza­badrúgását Pál fejelte a kapu fölé. A 66. percben Váradi gólhelyzetben emelt 12 méter­ről a léc fölé. A 83. percben Halász átadását Zombori 20 méterről a bal felső sarokba bombázta (3:0). A 88. percben Lőrincz baloldali beadását Nagy 8 méterről a léc alá lőtte (3:1). Változatos játékot hozott ° mérkőzés első félórája. Mind­két kapunál volt gólt ígérő akció. A félidő végén a Vasas enyhe mezőnyfölénybe került. Büntetőből szereztek vezetést, majd újabb góllal növelték előnyüket. Szünet után 30 per­cen keresztül a piros-feketék irányították a játékot, de erőt­len támadójátékuk miatt nem sikerült a szépítés. A Vasas szórványos ellentámadásai ve­szélyesebbek voltak. Zombori gólja eldöntötte a mérkőzést. A pécsi csapatnak a befejezés előtt lőtt góllal sikerült szépí­tenie. Katzirz nem tehet a gó­lokról, volt három bravúros vé­dése. A védelemben Pál ját­szott átlagon felül. A középpá­lyások jó teljesítményt nyújtot­tak, kellemes meglepetés volt a fiatal Morvái jó játéka. A támadók közül egyedül Nagy Imre játéka érdemel említést. A Vasas legjobbjai: Zombori, Komjáti, Kiss és Váradi. Lengyel Zoltán NB I. tartalék- mérkőzés Vasas—PMSC 3:3 (2:0). Bu­dapest, Fáy utca, 400 néző. V.: Hűvé. Szünet utáni jó já­tékával egyenlített a PMSC. Góllövők: Müller, Krisztin, Bi- rinyi, ill. Szabó, Vigh, Hosszú. Jók: Krisztin, Müller, ill. Hosz- szu, Ambrus, Keresztes. Megegyezés Zürichben Zürichben megegyezés szüle­tett a FIFA és az 1982-es spa­nyolországi labdarúgó vb szer­vező bizottsága között a tele­víziós közvetítésről. A FIFA szóvivője szerint a jo­got 23 millió dollárért adta el a Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség, ebben szerepel még a rádiósközvetítés és a képmag­nó felvételekért járó díj is. Em­lékeztetőül az 1978-as argen­tínai vb-ről kb. 15 millió dollár volt a FIFA ilyenirányú bevéte­le. 1. Eger—Szolnoki MTE Népsport x 1 Népszava Nép­szabadság 1 1 X D. X N. 2. Kisvárda—Papp J. SE x 2 1 1 X 1 3. H.-vásárhely—K.-barcika 1 2 1 X X 2 1 4. Leninváros—Nyíregyháza x 2 2 1 X 2 5. Dunaújváros—Kecskemét x 1 1 1 X X 6. Pénzügyőr—Szegedi Dózsa x 1 1 X 2 2 7. Ascol i—Perugia X 1 x 2 1 X 8. Fiorentina—Catanzaro 1 X 1 1 1 9. Internazionale—Milan x 1 2 2 1 X X 10. Lanerossi—Torino x 1 1 2 1 X 1 11. Roma—Lazio x 1 x 1 X 1 12. Lecce—Cagliari 1 2 1 x 2 X 2 13. Genoa—Sampdoria x 2 1 1 1 X 1 X 14. +1 Cesena—Spa I x 1 1 X X Pécsi Kinizsi—Steinmetz SE 1:0 (1:0). Megyei I. osztályú mérkőzés, Kovácstelep, 100 néző. V.: Tasi. Alacsony színvonalú mérkőzésen az összeszokottabb csapat nyert. Góllövö: Farkas. Jók: Bodor, Fe- renczi, Molnár, ill. Léder, Schulz. Képünkön: Kinizsi-támadást há­rítanak a csikosmezes Steinmetz-védők. Uj versenyforma, új rendszerű Gsb az ökölvívásban Varga Ferenc, a Magyar ökölvívó Szövetség elnöke szer­dán sajtóértekezleten számok be az új szövetség céljairól, erő­feszítéseiről. Most folyik az ala­pos, országos felmérés. Az ed­digi legfőbb tapasztalat, hogy a feltételek nincsenek meg a fej­lődéshez, háttérbe szorított az ökölvívás. Nagy erőfeszítéseket tesznek majd a sportág töme­gesítése és elismerése segítése érdekében. Az új elnökség lezártnak te­kinti a korábbi időszakot. Ami jó volt, változatlanul hasznosít­ják és minden rosszat próbál­nak megváltoztatni. így a csa­patbajnokságot — felnőttek, if­júságiak és serdülők szintjén — megyei válogatottakkal akarják lebonyolítani, s természetesen Honvéd-, ill. Dózsa-csapatok- kal. Tervezik a versenyprogram megváltoztatását a következő év elejétől, erre a szakemberek szeptember 1-ig tesznek javas­latot. A tervek között szerepel, hogy a téli hónapok is verseny­időszakot jelentsenek, ahogy a fejlett ökölvívással rendelkező országokban is van. Papp László, a válogatott ve- vezető edzője elmondotta, hogy 8-10 ökölvívó készül a májusi, kölni EB-re és a következő he­tek tapasztalatai alapján döntik el, hogy közülük kik utazhatnak a kontinensbajnokságra. Fe lueszünk • KŐMŰVES / • VILLANYSZERELŐ • FŰTÉSSZERELŐ • TMK-VILLANYSZERELŐ SZAKMUNKÁSOKAT és SEGÉDMUNKÁSOKAT, valamint 0 GÉPKOCSIRAKODÓKAT és gépészeti anyagok ismeretében jártas RAKTÄRI ANYAGKIADÓT Pécsi Építő és Tatarozó lfallalat, Pécs, Timor u. 23. Labdarúgó-tehetségkutató akció A Magyar Labdarúgó Szövetség, a Képes Sport, a Magyar Rádió, a Magyar Úttörők Szövetségével és a Népsporttal közösen 1979-ben is meg­hirdeti a labdarúgó tehetségkutató akciót. Az akció résztvevői lehetnek az 1964. szeptember 1.—1965. augusztus 31. között született fiúk, akik: a) NB-s és sportiskolái szakosztá­lyoknak nem igazolt tagjai; b) egyénileg vagy az iskola válo­gatott csapat tagjaként a járási, vá­rosi, kerületi akciónapra jelentkez­tek; c) a különböző iskolai, — úttörő- olimpiai bajnokságokon, tornákon — tehetségükkel kitűntek, a testneve­lők, szülők, szakemberek az akcióra ,,neveztek", illetve meghívtak. Az akcióra még 1979. március 17-ig lehet jelentkezni a járási, illetve városi sportfelügyelőségeken a kö­zölt jelentkezési lapon, személyesen vagy levélben. A jelentkezők részt vehetnek a já­rási illetve városi ákciónapokon, me­lyek áprilisban lesznek. A megyei ak­ciónapok májusban kerülnek sorra, majd a legjobbak meghívást kapnak a júniusi országos kiválasztó tábor­ba. A kiválasztó táborban a részt­vevőkből kialakított csapatok mérkő­zéseket játszanak és a legjobbak az NB I. őszi nyitányán lépnek pá­lyára. JELENTKEZÉSI LAP Név: .......................................................... Születési év: ...................... hó: ....... M elyik egyesületbe van leigazolva: Milyen poszton játszik: ................... L akáscím: ..................................................... megye, v áros, község, ................................................. utca, n ap: szám. SAKK. A pécsi nemzetközi ve- gyesmester-verseny IX. forduló­jának eredményei: Koszorús— Karsa döntetlen, Kádár-Grács 0:1, Novákovics—Puschmann 0:1, Vitics—Pocsucsa döntetlen, Ká­das—Hradeczky 1 :0, Káposztás— Lénárt 0:1. A vezetők sorrend­je a IX. forduló után: 1. Pusch­mann 6,5 pont, 2. Koszorús 6 pont, 3. Karsa 5 pont, 4. Ká­das 5 pont. KORCSOLYA: Párosban amerikaiak az élen A bécsi Stadthalléban ked­den a késő éjszakai órákban fejeződött be a párosok rövid programjának bemutatása. 4500 néző előtt 14 kettős lépett pá­lyára, s a mezőnyben nagy meglepetésre az amerikai Ba­bilónia, Gardner duó került az élre, harmonikus, ritmusos, mu­zikális gyakorlatuknak különö­sen a művészi hatása volt nagy. A rövid program után az élen a következő a sorrend: 1. Tai Babilónia, Randy Gardner (amerikai) 15 hsz, 40.84 p., 2. Cserkaszova, Sahraj (szovjet) 16 hsz, 40.72 p., 3. Vorobjeva, Liszovszkij (szovjet) 26 hsz, 40.12. A bírói testületben két ma­gyar is szerepel: Terták Elemér a pórosverseny döntnök és a jégtáncban Vásárhelyi Pál pontoz. TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS. 147 indulóval rendezte meg a me­gyei szövetség évadnyitó verse­nyét Villány térségében a Ten- kes Kupa viadalon. A pécsi ver­senyzők mellett kaposvári, mo­hácsi, paksi, villányi tájékozó­dási futók álltak rajthoz. Leg­jobban a PVSK futók szerepel­tek, hét számban végeztek az élen, a Vörös Meteor verseny­zői kettő, a mohácsiak egy ver­senyszámban szereztek győzel­met. Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadói Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760T Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 ________Kiadó telex: 12-320_______ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft, negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007