Dunántúli Napló, 1979. február (36. évfolyam, 31-58. szám)

1979-02-08 / 38. szám

■Labdarugó HON Kupa ■HISZ KIRÁLY KUPA Mindkét csapat bizakodik $i A csehszlovákok reményei ■ Jákfalvi Béla: nyernünk kell ■ Taróczy, Benyik és Szőke tippjei Szőke Péter edzés közben öntőkhöz érkezett a te­nisz Király Kupa-so­rozat. A helyosztókat ma és február 11-én, vasár­nap játsszák. Az első helyért Csehszlovákia—Magyarország (Pécs és Chrudim), a harma­dik helyért Nagy-Britannia— Svédország (Glocester és Norr- köping), az ötödik helyért az NSZK—Franciaország (Hanno­ver és Perpignan), a hatodik helyért Spanyolország-Ausztrio (Gijon és Bécs) találkozókra kerül sor. A sorrendet a kissé bonyo­lult szabályzat alapján döntik el. Ezek szerint az a csapat o győztes, amelyik több pon­tot szerzett, vagy a legtöbb mérkőzést nyerte, továbbá a nyertes és a lejátszott játsz­mák százaléka dönt, s ha ez is egyenlő, a játékok számolá­sa következik. Szerdán délelőtt, a verseny színhelyén a városi sportcsar­nokban a csehszlovák és ma­gyar játékosok edzést tartot­tak. Peter Hutka, a csehszlo­vákok 31 éves kapitánya igen jó véleménnyel van a magyar teniszezőkről. — Taróczy eredményei elis­merésre méltóak. Nem vélet­lenül sorolták a világ legjobb­jai közé. A Taróczy—Szőke pá­rosról is jó híreket kaptunk. — Milyen eredményt vár a csütörtöki mérkőzésen? — Szeretnénk olyan ered­ményt produkálni, mely alap­ján a visszavágón, vasárnap nálunk a mi javunkra alakul­hat kedvezően a végső ered­mény. Érzésem szerint most 2:1-re a magyarok nyernek, de nálunk a visszavágón min­den eredmény lehetséges. A csehszlovákok a Király Kupa csoportmérkőzésein az egyesben Smidet és Lendít sze­repeltették, a párosban Smid- Slozil kettős játszott. — Az biztos — mondotta a csehszlovákok szövetségi kapi­tánya —, hogy az egyesben most is Smid és Lendl szere­pel. Azon még gondolkodom, hogy a párosban ki játsszon. A magyar teniszezők szövet­ségi kcpitánya Jákfalvi Béla, bizakodó. — Igen jó csapattal rendel­keznek a csehszlovákok, ez azonban nem jelenti azt, hogy nem nyerhetünk. Nem titko­lom, győzni akarunk, éspedig úgy, hogy a visszavágót ked­vező pozícióban várhassuk. Ta- róczyban és a Taróczy—Szőke párosban bízom. Remélem, Ta­róczy bebizonyítja, hogy nem­csak a rangsorban áll jobban Sitiidnél, de pályán is jobb ná­la. Benyik is jól felkészült, ná­la minden lehetséges, ha jó napot fog ki, sokra képes. Az összeállításunk nem változik. Taróczyés Benyik játszikegyes­ben, a párosban Taróczy—Sző­ke szerepel. Taróczy Balázs: — Spanyolországban a nyá­ron kikaptam Smidtől. Terem­ben Bécsben 1977-ben nyer­tem ellene. Hogy mi lesz most az eredmény? 2:1 ide vagy 2:1 oda. Benyik János: — Nem szeretek előre nyilat­kozni az eredményről. Egy oiztos, mindent megteszek a si­keres szereplés érdekében. Szőke Péter: — Sérülésem még nem jött teljesen rendbe. Egy egyes mérkőzés után még sok lenne párost, is játszani. Nehéz ellen­felet kaptunk. De ha már ed­dig eljutottunk a Király Ku­pában, szeretnénk jól befejez­ik Szerintem 2:1-re nyerünk. A mérkőzés döntnöke az an­gol Hoyles. A mérkőzést a te­levízió 16.30 órai kezdettel köz­vetíti. A rendezők kérik, a né­zők legkésőbb háromnegyed négyig foglalják el helyüket. H. I. Pécsett a Kárpáti Lvov Szerdára virradó éjjel megérkeztek Pécsre a szovjet Kár­páti Lvov labdarúgói, akik előreláthatólag két hétig tartóz­kodnak Magyarországon. A testvérvárosból jött sportolók a PMSC újmecsekaljai pályáján edzenek és több mérkőzésen mérik majd össze tudásukat magyar csapatokkal. Ezek vég­leges programja még nem alakult ki, valószínűleg a Mo­hács—Véméndi TE, a PMSC II., a Nagykanizsai Olajbányász és a Volán SC lesz az ellenfél. Az viszont biztos, hogy a Kárpáti Lvov indul február 17-én és 18-án a labdarúgó Du­nántúli Napló Kupán, Jugoszláviában készülnek a labdarúgók Két mérkőzést játszott a PMSC (Tudósítóink telefonjelentése) A jugoszláv tengerparton ké­szülő PMSC labdarúgók két ed­zőmérkőzést játszottak Rovinj- ban, az elmúlt napokban. Ked­den a II. ligás Tubosica csa­pata volt az ellenfél és a pé­csiek 2:1 (0:0) arányú vere­séget szenvedtek. A PMSC ösz- szeállítása: Fiedler — Torna, Tapaszti, (Iványi), Schulteisz, Kincses, — Lutz, Dárdai (Gal- lai), Lőrincz (Dobány), — Lingl, (Varga), Stájer, Jónás. A ha­tártalan lelkesedéssel játszó ju. goszlávok góljait Gyorgyevics és Tapaszti (öngól) szerezték, a PMSC-ből Schulteisz volt eredményes. Szerdán a szintén II. ligás Sren volt a PMSC ellenfele, a pécsiek 2:0 (1:0) arányban győztek. A.z összeállítás: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Jónás, — Lingl, Gallai, Lőrincz, — Kardos, (Lutz), Dobány, Varga volt. A gólszerzők: Do­bány és Gallai voltak. Ezen a találkozón már jobban játszott a csapat, győzelme egy pilla­natig sem volt kétséges. — Az ellátás kitűnő, sajnos az idő nem a legjobb, a sok eső miatt nem tudjuk használ­ni a füves pályát, így salakon játszottuk a mérkőzéseket. En­nek ellenére hasznosan tudjuk eltölteni a felkészülésre szánt időt, az edzéseket gyakran a tengerpart füves, részein tart­juk. A hőmérséklet kedvező, enyhébb mint otthon. Komoly sérülésünk nincs, csupán Varga bokájára estek rá a szerdai mérkőzésen. Az edzőmérkőzése­ken igyekszünk az összes já­tékosnak lehetőséget adni, és ezzel párhuzamosan új elgon­dolásokat is kipróbálunk. A hét végén nemzetközi tornán veszünk részt Izolán, a Kikinda, az osztrák Klagenfurt és a svájci Young Boys társaságába — mondotta Szőcs János, a PMSC vezető edzője. Farkas László Sportvezetöképző­tanfolyam Alapfokú sportvezetői tanfo­lyam indul március 14-től má­jus 18-ig. Az előadásokat heti két alkalommal délután 16.30 órától 19.30 óráig tartják a sportházban (Megye u. 21.). A Városi Spörtfelügyelőségen le­het jelentkezni március 10-ig. Várják a sportegyesületek, a felsőoktatási intézmények, vál­lalatok, üzemek, hivatalok, KISZ- és szakszervezetek tö­megsport vezetőinek, a város- környéki községek körzeti sport­körei tömegsport-csoportveze­tőinek, tömegsport felelősei­nek jelentkezését. Atlétika JÓL SZEREPELTEK A PMSC VERSENYZŐI Jól szerepelt Bécsben, fe­dettpályás nemzetközi verse­nyen Péley Bernadett, a PMSC atlétanője, aki a 800 méteres síkfutásban 2:09.4 mp-es idő­vel, mindössze egy tizedmásod- perccel szorult a győztes Lip­csei mögött a második helyre. Budapesten, a Bp. Spartacus és a Csepel közös fedettpályás versenyének első napján Gu­bán (PMSC) a női magasug­rásban 181 cm-es eredménnyel 2. helyet szerzett. Mai sportműsor TENISZ. Király Kupa döntő. Ma­gyarország—Csehszlovákia. Pécs, vá­rosi sportcsarnok, 16.00. LABDARÚGÁS. Steinmetz Kupa. Kesztyűgyár—Vasasi Bányász. Zsol- nay-pálya, 14.30. Magyar N. Népsport Dunántúli N. 1. Ascoli—Milan 2. Atalanta—Lazio 3. Avel.—Torino 4. Fiorentina'—Perugia 5. Lanerossi—Bologna 6. Róma—Napoli 7. Cesena—Bari 8. Genoa—Spal 9. Nocer.—Samben. 10. Pescara—Foggia 11. Taranto—Palermo 12. Ternana—Sampd. 13. Varese—Lecce +1 14. Monza—Pistoiese 1 2 1 1 1 x x 1 X 1 X x 2 LÁSSUK A AIHIIVÉT! TÉLI VÁSÁR - SKÁLA VÁSÁR 30-40 %-os ÁRIuYOBILUÉKYKK TÉLI vasai: 'A SKÁLA AKIIHÁZAKIIAiY KS AZ OKSXÁC VALAMENNYI SZÖVETKEZETI ÁKIIHÁXÁKAN. Pártényi szögletét Kovács (hatos számmal) a vasutasok hálójá­ba fejeli Fotó: Arató László Meglepetések fordulója MVTE—PVSK 3:0 (1:0) Mohács, 500 néző. Vezette: dr. Rákóczi. MVTE: Perjési — Hancz (Keipl), Rótt, Dárdai, Alsóvölgyi — Kiss (Lőrincz), Komli - Pártényi, Farkas, Ko­vács (Sziebert), Schwarczkopf. Edző: Bán László. PVSK: Su­lyok — Hüber, Tallósi, Szabó, Németh - Herbst, Tóth (Ka­szás), Grünwald, Kresz (Szász) — Réfi, Lauer. Edző: Rónai István. A jól előkészített salakos pá­lyán az NB II. nyugati cso­portjának listavezetője kezdett jobban, de néhány perc után az MVTE magához ragadta a játék irányítását és a 13. perc­ben már vezetést szereztek. Schwarczkopf átadását Párté­nyi közelről a hálóba továbbí­totta. (1:0) Továbbra is a me­gyebajnokságban szereplő ha­zaiak kezdeményeztek többet és előbb Kovács, majd Dár­dai hagyott ki nagy helyzetet. A második félidőben sem változott a kép, és az MVTE az 53. percben növelte elő­nyét. Pártényi jobboldali szög­letét a kimozduló Sulyok mel­lett Kovács a hálóba fejelte. (2:0) Kilenc perccel később Schwarczkopf középre lőtt lab­dáját a tétovázó védők között Rótt továbbította a kapuba. (3:0) A hajrában a PVSK-nak volt néhány támadása, de gól­helyzetet nem tudtak teremteni Perjési kapuja előtt. Meglepetés, de teljesen meg­érdemelt az MVTE ilyen kü­lönbségű győzelme. A megye­bajnokság éllovasa végig len­dületesebben és ötletesebben is játszott, mint a PVSK. A pé­csi csapat valamennyi játéko­sa ezúttal mélyen tudása alatt szerepelt. L. L. Szigetvár—Kaposvár 3:1 (2:1) Szigetvár, 200 néző. V.: Hor­váth. Szigetvár: Győri (Haller) — Béni, Kövesi, Gajág (Mau­rer), Révész - Balogh (Tóth I.), Gáspár (Rácz), Tóth Gy. (Mó­dok) — Dobor, Telek, Palotai. Edző: dr. Tüske Csaba. K. Rá­kóczi: Fodor (Molnár) — Kiss (Tóth I.), Mészáros, Horváth B., Kulcsár — Verecz (Vajda M.), Burcsa, Rózsavölgyi — Nagy L., Rékási, Várnai. Edző: Váradi Lajos. A tartalékos Kaposvár kez­dett jobban és a 8. percben Nagy révén vezetést is szer­zett (0:1). A 14, percben a ha­zaiaknál Palotai volt eredmé­nyes (1:1). A 25. percben Mé­száros 11-esét a hazaiak ka­pusa, Győri megfogta. A 30. percben Palotai egyéni játék­kal szerzett gólt csapatának 2:1). Szünet után a 75. perc ben növelte előnyét a Sziget­vár, Dobor a 16-os sarkától emelt a hálóba Molnár ka­pus felett (3:1). A játék képe alapján meg­érdemelten nyert a Szigetvár a kapu előtt határozatlan Rá­kóczi ellen. G. Gy. Szekszárd—Komlói Bányász 1:0 (1:0) Komló, 100 néző. V.: Hámori. Szekszárd: Lipovsrky (Pólyák) — Weitner, Szlovák, • Somodi, Bonnyai - Adorján (Mezei), Szőcs, Lados (Valter), — Lan- dek, Bocz (Szabó), Szőcs. Ed­ző: Magasházi József. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Mács (Gyurina), Barta — Bányász, Tresch, Hohmann (Róth) — Iván, Martinkovics, Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Három kimaradt komlói hely­zet jellemezte az első tíz per­cet. Először Tresch csúsztatott fejesét mentette Lipovszky, majd az egyedül kitörő Mar­tinkovics lőtt a szekszárdi ka­pusba, végül Hohmann eme­lése csúszott el a támadók előtt. A 25. percben egy hosz- szan előre ívelt labdára Bien kimozdult, Kovács azonban el­fejelte mellette a labdát és Szekeresnek nem okozott gon­dot a hálóba gurítani (1 :0). Szünet után Kelemen egy köz­vetett szabadrúgást csavart a kapuba, Hámori természetesen kirúgást ítélt. Nem sokkal ké­sőbb Martinkovics fejelt kapu­fát, majd a 75. percben a komlói középcsatár a kiállítás sorsára jutott. A befejezés előtt Kovács rossz hazaadása után Szekeresnek, majd egy újabb támadást követően So- modinak nyílott alkalma gól­szerzésre, de mindketten hibáz­tak. A teljes csapattal felálló Komló hazai pályán sem bírt a Házit, Pölöskeit, Szőlősit nél­külöző vendégekkel. A hazaiak középpályás sorának gyenge teljesítménye és a védelem kö­zepének hibái voltak különösen szembetűnőek. G. G. Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,—.Ft, negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007