Dunántúli Napló, 1979. február (36. évfolyam, 31-58. szám)

1979-02-19 / 49. szám

Komlói Bányász-Soproni SE 2:0 (2:0) Komló, 500 néző. Vezette: Nagy B. Komlói Bányász: Bien — Kelemen, Kovács, Mács, Barta —- Gyurina (Bányász, a 79. percben), Hohmann — Radics, Kolesánszky, Martin- 'kovics (Varga, a 77. percben), Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Soproni SE: Babos —• Trem­mel — Drázsnyák, Huber, Li- póth — Kiss, Németh, Hor­váth — Kocsis (Gosztola, a 67. percben). Deák, Hajszán. Edző: Mathesz Imre. Gyors komlói góllal kezdő­dött a találkozó. A 3. percben Gyurina a 16-osra ívelt, és a Hohmann elől menteni akaró Németh az 5-ösön álló kapus ■fölött saját kapujába emelte a labdát (1:0). Két perc múl­va a komlói 'kapu forgott ve­szélyben, Kocsis szöglete min­denki előtt elcsúszott, a beve­tődő Huber azonban közvetlen közelről mellé pörgetett. A ke­mény, havas talaj ellenére jó iramú első negyedórát látott a közönség. Változatos me­zőnyjáték után a 30. percben növelte előnyét a Komló. Jobboldali támadás végén Ke­lemen csavart középre, Babos röviden öklözött, Radics rá­csapott a labdára és* az 5-ös- rő| a védők között a bal sa­rokba vágta. Hohmann nagy erejű távoli lövése vezette be a második félidőt, Babos szép vetődéssel hárított. Nem sokkal később Kolesánszky fejese hullott a kapu fölé. Akárcsak az első félidőben, szünet után is a hazaiak kezdeményeztek töb­bet, ám a soproni védelem szoros emberfogással meghiú­sította a kísérleteket. A gyors vezetőgól után a Komló magabiztosan játszva 60 percen át irányított, s egy kapushibából még az előny növelésére is futotta. A sop­roni védelem keményen és szorosan őrizte a hazaiak tá­madóit, akik így alig tudtak helyzetet teremteni. A vendé­gek is gyakran eljutottak a komlói kapuig, ám ott elfő­% MÁV Nagykanizsai TE- Nagykanizsai Olajbányász 2:2 (1:1) Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 2500 néző. Vezette: Tátrai. MÁV NTE: Szalai — Szabó L, Englóner, Németh A., Liviczky — Molnár, Szabó F., Karádi — Kiss, Füle dr., Németh l„ (Su­lyok T., a szünetben). Edző: Né­meth Lajos. Olajbányász: Vla- szák — Beák, Doszpoth, Sava- nyó, Kovácshegyi — Balogh, Söjtör,. László — Kozma (Simo- necz az 58. percben), Nagy, Ke­lemen (Bélák az 58. percben). Edző: Kerekes Imre. Már a harmadik percben ve­zetést szerzett a vasutas csa­pat: Németh A., mesterien szök­tette a jobb szélső Kisst, aki az elcsúszó Kovácshegyi mellett húzott kapura, majd 15 méte­res lövését Vlaszák csak kiütni tudta. A labdára rajtoló Szabó Ferencet a visszafutó László a 16-oson belül buktatta. A 11-est Füle dr. a kapu jobb oldalába lőtte (1:0). A gól után négy perccel Kiss szerezhetett volna újabb gólt, de 12 méterről a kapusba lőtte a labdát. A 31. percben ritkán látható góllal egyenlített az Olajbányász. Ba­logh a vasutasok térfeléről in­dította a jobb szélső Kozmát, aki kapura húzott és a kivetődő Szalai nem tudta a labdát meg­szerezni, amelyet Kozma nagy szögből gurított kapura. A visz- szafutó kapus a labdát csak a gólvonal mögött tudta elérni (1:1). Szünet után folytatódott a kemény, küzdelmes játék. Az 50. percben Englóner Kelement, majd 3 perccel később Liviczky Kozmát terítette le. Az 56. perc­ben mégis Balogh került a kiál­lítás sorsára, akit utánrúgás miatt küldött le a játékvezető. A 67. percben érdekes góllal szerzett vezetést a MÁV NTE. Molnár húzott el a baloldalon, akinek beadását a kapus az előtte álló Kiss testének ütötte, ahonnét a labda a kapuba vá­gódott (2:1). Támadott az Olaj­bányász, amely a 80. percben egyenlített: Bélák baloldali be­adását a menteni igyekvő Né­meth A. saját kapujának jobb felső sarkába fejelte (2:2). ön­gól! Három perccel később Su­lyok T. Lászlót rúgta meg. akit a játékvezető ugyancsak kiállí­tott. A kanizsai rangadót a végig jó iram, a küzdelmes és kemény játék, a helyenként durva játék jellemezte. Mindkét csapat nagy lelkesedéssel harcolt, és végül is igazságos eredmény született. Jók: Füle dr., Szabó F., Molnár, Szabó L., illetve Deák, Dosz­poth, Savanyó, László. Balogh Antal Kaposvári Rákáczi-Dorog 1:0 (0:0) Kaposvár, 3500 néző. Ve­zette: Laczkó. Kaposvár: Má- lics —• Deákvári, Gulyás, Pet­rák, Németh — Kanyar, Bó-. dis, Zentai — Murai, Boros (Nagy, a 26. percben), Mar­csók. Edző: Németh Lajos. Dorog: Schnitzer — Kollár, Csapó, Engelbrecht, Kapitány — Ormánci, Varga, Izsó — Honti (Soron, a 75. percben), Laczkó, Jánosi. Edző: Galbács Pál. A helyenként víztócsákkal borított kaposvári edzőpályán, csípős hidegben 'került sor az idénynyitóra. A hazaiak 'len­dültek jobban bele, bár az első negyvenöt percben szél ellenében játszottak. Mindkét oldalon egy-egy helyzet ma­radt kihasználatlanul, szünet után a szél a hazai csapatot támogatta és állandósult is a Rákóczi-fölény. Az 56. percben 30 méterről rúghatott szaba­dot a Rákóczi. Gulyás legu­rított labdáját Kanyar futtából élesen lőtte a jobb felső sa­rokba (1:0). A hazai szurkolók bánatára a várt folytatás el­maradt, több gól már nem is esett. Erősen idény eleji játékot hozott a két volt NB l-es csa­pat mérkőzése. A kaposváriak többet támadtak, de mindent középütt erőltettek, és a tö­mörülő dorogi védők általá­ban könnyen mentettek. Vég­eredményben egy szabadrú­gás-gól döntött. Jók: Petrák, Németh, Kanyar, illetve Schnitzer, Engelbrecht, Kapi­tány. Kovács Sándor gyott a tudományuk. Az utolsó félórában bátran kezdeménye­ző soproniak többször is szé­píthettek volna. A nehéz tala­jon a Komló rutinosan játszva győzött. A hazai csapatból Barta, Hohmann és a gólszer­ző Radics, míg a vendégektől a közvetlen védelem játéka emelhető ki. Grünwald Géza Bauxilkíiyász­rvau Tapolca, 1000 néző. Vezet­te: Bártfai. Tapolca: Petro­vics — Ughi, Lovász, Magyar, Für — Orvai, Németh, Szabó P., Szalai (Szabó K., a 78. percben), Endli, Horváth Z. Edző: Csabai Lajos. PVSK: Sulyok — Hüber, Tallósi, Né­meth, Szabó — Grünwald, Kaszás, Kresz, Réfi, Tóth, Herbst (Lammer, az 56. perc­ben). Edző: Rónai István. Metsző szélben, szakadó hó­ban, végig nagy iramú mérkő­zésen igazságos döntetlen szü­letett. Jók: Orvai, Ughi, Ma­gyar, Endli. illetve Sulyok, Grünwald, Kresz, Szabó. Ajkai Alumínium- Szekszárdi Dózsa 5:0 (2:0) Ajka, 2000 néző. Vezette: Huták. Ajka: Bujtor — Brezáncz- ky, Törő, Bokolenszki, Csikhon — Hollenczer, Kiss, Czibik, Cser- na, Vajda. Túri. Edző: Szigeti Ferenc. Szekszárd: Pólyák (Li- povszky a szünetben) — Szlo­vák, Szöllősi, Somodi, Bonnyai, Szőcs — Weitner II., Tóth, Bocz, .Szekeres (Házi a szünetben), Landek. Edző: Magasházi Jó- zsef. A 11. percben gyors balol­dali támadás végén Túri be­adását Cserna Vajdához fejel­te. aki ugyancsak fejjel továb­bította a labdát a hálóba (1:0). A 19. percben Túri szögletét az előrehúzódó Bokolenszki lőtte a hálóba (2:0). Az 56. perc­ben Cserna kapott jó labdát, és beadását Vajda gurította a hálóba (3:0). A 60. percben Lipovszky kiugratta Vajdát, aki egy csel után szerezte az újabb gólt (4:0). A 71. percben Túri beadása átszállt a kifutó kapus felett, és Hollenczer a labdát az üres kapuba fejelte (5:0). Jók: Vajda, Cserna, Kiss, Túri, Hollenczer, illetve Szőcs. Az NB II. további eredmé­nyei: Honvéd Rákóczi SE—Péti MTE 0:1, Bábolnai SE—NIKE Fűzfői AK 0:0, Répcelaki Bá­nyász—MÁV DAC 4:0, Bakony Vegyész-Sabaria SE 1 :0. NB II. állása 1. Pécsi VSK 21 14 3 4 38-14 31 2. Komló 21 12 6 3 25- 7 30 3. Kaposvár 4. MÁV DAC 21 10 9 2 30-14 29 21 11. 5 5 33-23 27 5. Bábolna 21 8 8 A 22-21 24 6. Alumínium 21 8 7 6 28-20 23 7. Pét 21 6 9 6 27-33 21 8. Olajbányász 21 7 6 8 27-27 20 9. Sabaria 21 6 8 7 16-18 20 10. Sopron 21 8 4 9 19-23 20 11. Bauxitbányász 21 7 5 9 24-24 19 12. Szekszárd 21 7 5 9 19-21 19 13. Bakony V. 21 6 7 8 22-25 19 14. Dorog 21 6 6 9 18-23 18 15. MÁV NTE 21 6 6 9 16-24 18 16. Fűzfő 21 5 8 8 13-25 18 17. Oroszlány 21 5 7 9 18-29 17 18. Rákóczi SE 21 5 6 10 22-28 16 19. KOMÉP 21 6 4 11 20-26 16 20. Répcelak 21 5 5 11 21-33 15 Labdarúgó Steinmetz Kupa PMSC H.-Mohács-Véméndi TE II. 4:1 (2:0). Mohács, 100 néző. Vezette: Burai. Góllövők: Nagy I., Keresztes, Róth, Garai, illet­ve Székely. Jók: Nagy I., Róth, Morvái, illetve Székely, Keipl. Beremend—Villány 5:0 (2:0). Gázmű-pálya, 50 néző. Vezette: Deák. Góllövők: Guzsvány (2), Dudás (2), Schulteisz. Jók: Riegl, Lóth, Dudás, illetve Schiller, Tegzes, Baráth. Püspökbóly—P. Gázmű 1:0 (1:0). Gázmű-pálya, 50 néző. Vezette: Benkő. Góllövő: Né­meth. Jók: Németh, Skoda, Kon­dor, Czving, illetve Szlipcsevics. A kupa elődöntőjébe Bere­mend, P. Kesztyűgyár, PMSC ifi, és a PMSC II. csapatai jutot­tak. TOTO 1. Szegedi Dózsa-SZEOL 2:1 1 2. Ikarus-Ganz-MÁVAG 0:0 x 3. Budafok-Kossuth KFSE 3:1 1. 4. Bologna-Roma 1:2 2 5. Catanzaro-lnternazionale 1:1 x 6. Lazio—Fiorentina 4:0 1 7. Napoli—Lanerossi 2:2 x 8. Perugia—Juventus 0:0 x 9. Brescia—Lecce 3:1 1 10. Pistoiese—Cagliari 1:0 1 11. Rimini—Pescara 0:0 x 12. Sambenedett.-Sampdoria 2:2 x 13. Taranto-Udinese 0:1. 2 14. Genoa-Cesena 4:2 1 Szabadkára került a kupa Mitzki Ervin, a Dunántúli Napló főszerkesztője átadja a DN Kupát a győztes Spartak Subotica csapatkapitányának Fotó: Arató Pécsi MSC—Spartak Subotica OsO PVSK edzőpálya, 300 néző. Vezette: Kövesi. PMSC: Katzirz — Iványi, Tapaszti (Schulteisz), Pál (Torna), Kincses.- Lutz, Dárdai, Dobány - Kardos, Kiss, Varga (Jónás). Edző: Szőcs Já­nos. Subotica: Sujica — Raffai, Mucsi, Dzsurán, Ivosevics - Szlepcsevics, Kapetan, Mirano- vics — Novakovics. Sztakics, Ognyanov. Edző: Dusán Dras­kovics. A találkozó kezdetére sűrű pelyhekben hullott a hó és der­mesztő hidegben léptek pályá­ra a csapatok. A PMSC kezdő csapatának összeállítása egy helyen változott az előző na­pihoz képest, Dobány a közép­pályás sor baloldalán kapott helyet — s mint kiderült, nem is okozott csalódást. Mivel a torna második napjának első mérkőzése gólnélküli döntetlen­re végződött, a PMSC—Spartak Subotica összecsapás döntővé lépett elő, hiszen az egy gólos győzelem már a kupa elnyeré­sét jelentette volna bármely csapat számára. Ezt az egy gólt sem a PMSC-nek, sem a Suboticának nem sikerült meg­szereznie, így a kupa történeté­ben először a mérkőzések utáni értékesített 11-esek döntöttek A széltől támogatott Spartak kezdett jobban, de negyedóra elteltével a pécsiek tettek szert mezőnyfölényre. Több lendüle­tes támadást vezettek, Sujicá- nak mégsem 'kellett gyakran közbeavatkoznia, mert a jó! megszervezett jugoszláv véde­lem kapujának előterében rendre megállította a támadá­sokat. A Subotica szórványos ellentámadásokkal próbálko­zott, de ezek sem jelentettek veszélyt kapura. A kupa sorsát így a mérkő­zések utáni 11-es rúgások dön­tötték el. A Subotica — akár­csak szombaton — ezúttal is értékesítette mind az öt bünte­tőt, ezzel első ' alkalommal el­nyerték a Dunántúli Napló Ku­pát. A döntő mérkőzésen a Spartak Suboticából Mucsi, Dzsurán, Miranovics és Szta­kics teljesítménye emelkedett az átlagos fölé, míg a PMSC- ből Kincses, Dárdai és Do­hány dicsérhető. Lázár Lajos Baranya válogatott—-Kárpáti Lvov 0:0 PVSK edzőpálya, 200 néző. Vezette: Egri. Baranya: Győri - Alsóvölgyi, Rótt, Vass, Berki — Ferenczi (Pártényi), Komli. Dár­dai — Keibl (Staub), Farkas (Peti), Palotai. Edző: Bán Lász­ló. Kárpáti Lvov: Stresznyenko - Rifljak, Bondarenko, Scser- bej, Palamár — Brovarszkij, Cimbaljuk, Dubrovnij - Jurcsi- sin, Moszora, Gyikij (Bulav- csák). Edző: Szökőcs István. Keményre fagyott, síkos tala­jú pályán Ivovi támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Előbb Dubrovnij bombája zúgott el a jobb, nem sokkal utána Gyi­kij lövése a bal felső sarok mellett. Negyedóra elteltével feljött a Baranya és több for­más támadást vezetett. Keibl jó átadásából Palotai lövése alig kerülte el a bal alsó sar­kot. A másik oldalon Cimbal­juk nagyerejű lövése a felső lé­cet súrolva jutott kapu fölé. A második félidőben a me­gyeválogatott vette át az irá­nyítást. A 64. percben a kapu­ra törő Farkas 5 méterről a ka­pus lábát találta el, majd Vass váratlan távoli lövése okozott izgalmat a Ivoviak kapujánál. Közben a 'kapura törő Rifljak szorongatott helyzetben közel­ről mellé durrantotL A 82. percben Rótt 25 méteres sza­badrúgása a jobb kapufa tö­vén csattant, Berki ismételhe­tett, Stresznyenko azonban el­csípte a labdát. Jó iramú, változatos mérkő­zésen mindkét félidőben a szél­lel hátban játszó csapat volt fölényben. Áz első negyedórá­ban a Ivoviak távoli lövésekkel veszélyeztettek. A félidő to­vábbi részében a megyeválo­gatott néhány ügyes akcióval teremtett meleg pillanatokat a Lvov kapuja előtt. Szünet után a magyar együttes kezdemé­nyezett többet, a hajrában be­szorították ellenfelüket. Két nagy helyzetük akadt, egy ka­pufát is lőttek. Baranya ezen o mérkőzésen is várakozáson felüli teljesítményt nyújtott, s helyzetei alapján valamivel kö­Röplabda Universitas PEAC-Mislcolci VSC 3:2 (-11, 15, 13, -4, 13). NB. I. női mérkőzés, POTE-csarnok, 150 néző. V.: Zsillé, Radnai. Nagy akarással küz­döttek a pécsiek, de 2:1-es vezetésük után úgy tűnt, hogy elfáradtak és nem lesz erejük újítani. A döntő játszmában már 11:7-re vezetett a Miskolc, az U. PEAC-nak sikerült ren­deznie sorait, s ügyes játékkal végül is megszerezték első idei győzelmü­ket. A pécsi csapatból Major, Ku- csanda és Kovács teljesítménye emel­kedett az átlagos fölé, a Miskolcból Molnár dicsérhető. zelebb állt a győzelemhez. Jók: Rótt (a mezőny legjobbja), Vass, Komli, Palotai, ill. Stresz­nyenko, Bondarenko, Moszora. Lengyel Zoltán * A XXII Dunántúli Napló Ku­pa végeredménye: 1. Spartak Subotica 2 pont (10 értékesí­tett 11-es), 2. Kárpáti Lvov 2 pont (9), 3. Baranya válogatott 2 pont (7), 4. Pécsi MSC 2 pont (6). A torna befejezése után a kupát a győztes Spartak Subo­tica csapatának Mitzki Ervin, a Dunántúli Napló főszerkesz­tője adta át. Külön tiszteletdí­jat kapott a legjobb kapus Sujica (Subotica), a legjobb mezőnyjátékosok, Kincses (PMSC) és Bondarenko (Lvov), valamint a legeredményesebb játékos, Palotai (Baranya). hétfői Dunántúli napló _ A . MSZMP »«OSI Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Az NB II. vasárnapi nyitányán lejátszott Bauxitbányász— PVSK 0:0-ra végződő találkozó eredményét egyetlen pályá­zónk sem találta el, így a 100 forintos vásárlási utalvány át­került a következő hétre. A heti szelvények beérkezésének határideje szombaton déli 12 óra. Cimünk: Hétfői Dunán­túli Napló, 7621 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: PVSK—Répcelak: ................................................ P ótmérkőzés: Szekszárd—Bakony Vegyész: ......................... A pályázó neve: ................................................................... A pályázó lakcíme: .................................................................