Dunántúli Napló, 1979. február (36. évfolyam, 31-58. szám)

1979-02-22 / 52. szám

Ifjúsági és serdülő labdarúgó- torna Folytatódik a megyei ifjúsá­gi és serdülő labdarúgó-válo­gatottak tornája. Az I. selej­tező csoportban február 22-én Baranya válogatottjai a ko­vácstelepi pályán Vas megye csapatait fogadják. Az elmúlt év őszén Szombathelyen az if­júságiak 2:1 arányban veresé­get szenvedtek, míg a serdü­lők 2:2-es döntetlen eredményt értek el. A serdülők még ve­retlenek és győzelmük esetén tovább nő esélyük a csoport- elsőségre, de győzelem esetén az ifjúságiak is reménykedhet­nek még. Az ifjúsági válogatottat Papp József ifjúsági kapitány és dr. Hamvas Antal edző, a serdülő válogatottat Horváth Károly csapatvezető és Guzsvány Já­nos edző a következő kere­tekből jelöli ki: Ifjúságiak: Hammer, Balogh, Gettó, Mészáros (Sportiskola), Megyeri, Martin, Bodró (PMSC), Batánovics, Hornyák, Szeitz (MVTE), Róth, Wagner (Kom­ló), Szekeres (PVSK), Sági (PBTC), Kálmán (Beremend), Cseh (Boly), Horváth (Siklós). Serdülők: Pauska, Lukács, Árpádi, Kovács, Borbély (MVTE), Paragi, Udvardi, Scheffer (PMSC), Juhos, Köbl, Mohácsi (PVSK), Kiss, Illés, Czérna (Beremend), Bíró (Sik­lós), Makra (Lánycsók), Büki (Sásd), Pfeil, Szigeti (Boly). DARUGO MMK 81 percig vezetett a Boly PMSC—Bóly 3:1 (0:1) Boly, 500 néző. Vezette: Soós F. PMSC: Katzirz —Ivá- nyi, Schulteisz, Torna, Tapaszti (Gallai a 9. percben) — Lutz, Dobány, Dárdai — Kardos, Kiss (Nagy a szünetben), Var­ga. Edző: Szőcs János. Boly: Rencz — Hajdú, Haris, Amb­rus, Király — Schneider, Mar­ján — Keibl, Sándor, Ulrich, Stréb. Edző: Szabó Géza. A PMSC csapatából Pál és Kincses sérülése miatt hiány­zott. A kellemes, tavaszias idő­ben meglepetésre a megye­bajnokságban szereplő hazai­ak kezdtek jobban. A 9. perc­ben Tapaszti összefejelt Ul- richhal, a pécsi hátvéd szem­öldöke felrepedt, kórházba kel­lett szállítani. A 15. percben Kardos legurított szabadrúgá­sát Dárdai 18 méterről rálőtte, Rencz a mezőnybe öklözte a labdát. Ismét a bólyiak ra­gadták magukhoz a kezdemé­nyezést. A 21. percben Marján került jó helyzetbe, de Katzirz az 5-ösön szögletre ütötte a labdát. A 25. percben veze­tést szereztek a hazaiak. Schneider 25 méterről lőtt sza­badrúgást és a labda Katzirz kezéből a jobb felső sarokba perdült (0:1). Nem sokkal ké­sőbb az üresen hagyott Ul­rich elől mentett lábbal all­es pontnál a pécsi kapus. A félidő végéig jól tartotta ma­gát a Bály, és az utolsó perc­ben újabb helyzetük akadt, de Sándor elhamarkodottan az üres kapu fölé lőtt. Szünet után sem változott a kép, a Boly változatlanul Schulteisz befejeli a PMSC vezető gólját Arató László felvétele Nemzetközi mérkőzés Trebisov-PYSK 3:3 (2:1) PVSK edzőpálya, 200 néző. V.: Kövesi. Trebisov: Galik (Fercsak) — Voronyák, Mulid. rány, Taso, Juhász — Koreny (Kirólyvarga), Onufrak, Bakaj- sza — Gojdics, Nagy, Cseh (Halápin). Edző: Andrej Kau- ka. PVSK: Sulyok - Hüber, Tal- lósi, Szabó, Németh - Tóth, Kaszás, Grünwald (Herbst), Kresz — Réfi (Vér), Lauer. Ed­ző: Rónai István. Fordulatokban bővelkedő, gólokban gazdag találkozót láthattak a nézők. Lendületes PVSK támadásokkal indult a mérkőzés. Kimaradt helyzetek után az első negyedóra végén a vasutasok szép akcióból lát­ványos góllal vezetéshez jutot­tak. A gól a szlovák csapatot rázta fel és három perc múlva egyenlítettek. Továbbra is a vendégek maradtak támadás­ban, többször zavarba hozták egyenrangú ellenfele volt az NB l-es PMSC-nek. Üjabb helyzete is akadt a megyei csapatnak, előbb Sándor fe­jelt közelről mellé, majd Ul­rich szabadrúgását védte Kat­zirz. Mát-már úgy tűnt, hogy meglepetés lesz, amikor a 81. percben Kardos 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1:1). Egy perccel később Dobány a jobb oldali kapufát találta el és a visszapattanó labda a kapusról Schulteisz elé per­dült, aki a hálóba fejelt (2:1). Egy perccel a találkozó vége előtt Kardos a felezővonalról indult és 30 méteres vágta után a 16-osról a jobb alsó sarokba továbbított (3:1). Csaknem meglepetés szüle­tett, a nagy lelkesedéssel küz­dő és jól is játszó bólyiak 75 percen keresztül fölényben vol­tak és helyzeteik alapján akár nagyobb különbségű előnyre is szert tehettek volna. A PMSC csak a hajrára javult fel, és elég volt egy perc — kihasz­nálva a bólyi védelem megin­gását — az eredmény megfor­dítására. Jó: Iványi, Dárdai, Kardos, illetve Hajdú, Ambrus, Schneider. Lázár Lajos Komló-Dunaújváros 2:1 (0:1) Komló, 300 néző. V.: Tátrai. Komlói Bányász: Bien — Kele­men, Mács, Gyurina, Barta — Bányász, Rótt (Tresch a 46. percben), Hohmann — Varga (Iván a 64. percben), Martin­r A Centrum Aruház szolgáltatása a Centrum szerviz! HA MEGVÁSÁROLTA A MŰSZAKI OSZTÁLYON AZ ÁRUT, AKKOR ... a többi a mi dolgunk INGYEN HÁZHOZ SZÁLLÍTJUK A MEGVÁSÁROLT ÁRUT ES LAKÁSÁN BEKAPCSOLVA, KIPRÓBÁLVA ADJUK ÁT A KÉSZÜLÉKET. kovics, Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Dunaújvárosi Kohász: Németh — Keller, Judik, Sza- deczky, Pajzs - Bódi, Hojszák (Sajó a 61. percben), Fajkusz (Klemervt a 61. percben) — Szűcs, Segesvári, Kuti. Edző: Novák Dezső. Dunaújvárosi támadások kö­zepette a 7. percben vezetést szereztek a vendégek. Egy le­pattanó labdát Segesvári a 16- osról a jobb sarokba helyezett (0:1). öt perc múlva Bányász váratlan lövése meglepte Né- melhet, de a kapufa mentett. Erőteljesebbek lettek a komlói akciók és az első fél óra végén Bányász hibázott a kapussal szemben állva. A szünet utáni első percek­ben előbb Hohmann, majd Kelemen lövését védte a du­naújvárosi kapuvédő, az 53. percben azonban Hoh­mann 18 méterről küldött ravaszul csavart szabadrúgásá­val szemben már tehetetlennek bizonyult (1:1). Egy perc múlva Martinkovics szerzett előnyt a komlóiaknak. Hohmann reme­kül ívelt a középcsatár elé, aki a kifutó kapus felett a 16-osról a jobb sarokba emelt (2:1). A 60. percben Hojszák nagyere­jű bombáját védte vetődve Bien, majd nem sokkal később Bódi 18 méteres szabadrúgása zúgott el a bal kapufa mellett. A gyors vezető gólt követően a vendégek megpróbálták tar­tani az eredményt. A hazaiak már az első félidő utolsó ne­gyedórájában is többet kezde­ményeztek, a szünet után pedig egy perc alatt megfordították az eredményt. Az utolsó fél órában kitámadott az NB l-es együttes, de a komlói védelem jól rombolt, s az ellentámadá­sokból a Bányásznak volt több lehetősége a gólszerzésben. Jók: Mács, Gyurina, Hoh­mann, Martinkovics, ill. Judik, Bódi, Segesvári. Grünwald Géza Tavaszi rajt előtt a Mohács- Véméndi TE labdarúgói A hét végén a megyebajnok­ságban is megkezdődik a tava­szi idény. A listavezető Mohács- Véméndi TE labdarúgói jelen­tős pontelőnnyel várják a rivá­lisok előtt a tavaszi nyitányt, a második helyezett Szigetvárt hat, a harmadik helyen álló Sellyét hét ponttal előzik meg. Sokan előre lefutottnak te­kintik a Mohács-Véméndi TE bajnokságát. Bán László, a szakosztály vezető edzője más véleményen van. — Az ősszel elszenvedett két vereség is azt bizonyítja, mi sem vagyunk verhetetlenek. Nincs okunk a könnyelműskö- désre, fölényeskedésre. Úgy ké­szülünk, hogy elkerüljük a kelle­metlen meglepetéseket. A baj­nokság még nincs előre lefut­va. Bán Lászlónak és segítőtár­sának, Gyévai Istvánnak sikerült a Mohácsi TE s Véménd fú­ziója kapcsán létrejött szak­osztályban ütőképes csapatot kialakítania. Egy új játékos is került hozzájuk az ősszel, Far­kas Béla a Komlói Bányásztól kérte átigazolását, neki azon­ban csak most, a tavaszi elő­készületek során sikerült helyét biztosítania a csapatban. 23 játékos vetélkedik Mohácson a 11 helyért. Az ősszel jól sze­repelt együttesben előrelátha­tólag két helyen változik meg az összeállítás. Bán László a támadó játék javítása érdeké­ben szerkezeti változásokat ter­vez. A 4-3—3-as helyett a 4— 2-4-es felállással próbálkoznak.- Az őszi idényben mindössze három vérbeli csatár, Pártényi, Schwarczkopf és Bencsik állt rendelkezésünkre. Tavasszal a három játékos mellett Farkas, Kovács, Lőrincz és Sziebert is számításba jön a támadósor összeállításánál. Január 3-án kezdték meg Mo­hácson a felkészülést, február 19-ig mindennap tartottak ed­zést, vagy mérkőzést játszottak. A második és harmadik héten napi két edzésük volt, délelőtt szabadban, délután tornate­remben dolgoztak. A bólyi, sze­derkényi, dunaszekcsői torna­terem állt rendelkezésükre. A sportkör elnöksége és a szak­osztály vezetősége zavartalan felkészülési lehetőséget bizto­sított a játékosoknak. Részt vet­tek a HDNK mérkőzésein, egy csapatot indítottak a Steinmetz Kupában. Két nemzetközi ta­lálkozót is játszottak. A kupa- mérkőzések és a nemzetközi találkozók jól szolgálták a csa­pat felkészülését. Az együttes átszervezése si­került. Bán László ezzel kap­csolatban ezeket mondta. — Megfelelő erősségű csapa­tot akarunk pályára küldeni, melyen a megyebajnokság mér­kőzései során nem érnek várat, lan buktatók. Távolabbi célunk: sikeresen helytállni az osztályo- zón. Már a tavaszi idény első felében szeretnénk bebiztosíta­ni véglegesen az első helyet, hogy az utolsó négy-öt mérkő­zésen ne legyenek gondjaink és nyugodtan készülhessünk a mindent eldöntő osztályozóra. Ősszel Szigetváron és Máza- szászváron 1 :0 arányban alul­maradtunk. A két csapat most hozzánk jön. Sorsolásunk jó, a négy első mérkőzés közül hármat otthonunkban játszunk. A legnehezebb mérkőzések elő­reláthatólag Bolyban és Bere- menden lesznek. Mohácson, a csapat jó sze­replése nyomán nagy az ér­deklődés. Úgy tűnik, nemcsak a város, de a járás is elfogad­ja és magáénak érzi a Mohács- Véméndi TE-t. A szurkolók ma az osztá­lyozó esélyeit és az NB ll-ben való helytállás lehetőségeit vi­tatják. Egyöntetű a vélemény, a jelenlegi csapat az NB ll-ben három, négy helyen megerősí­tésre szorul. Rutinos, tapasztalt játékosok mellett feltörekvő fia­talokat kívánnak, igazolni. A he­lyi szervek és a véméndi ter­melőszövetkezet vezetői minden támogatást megadnak a szak­osztálynak, hogy elérhesse ki­tűzött célját. Hegyi István Népsport Képes Sport Dunántúli N. 1. Kisvárda—Debreceni MTE 2. Gyula—Eger 3. Lehel—Leninváros 4»_JCossuth KFSE—Szegedi EOL 5. Szegedi Dózsa—Kecskemét 6. Dorog—Olajbányász 7. Sabária—Kaposvár 8. MÁV DAC—Komló 9. Cesena—Pistoiese 10. Nocerina—Brescia 11. Sampdoria—Foggia 12. Spal—Bari 13. Ternana—Taranto-fi ' 14. Fűzfő—Oroszlány 1 x 2 2 1 x 2 a PVSK védelmét és a félidő befejezése előtt a vezetést is megszerezték. Szünet után a Trebisov fölényével folytatódott a játék, tovább növelték elő­nyüket. A mérkőzés hajrájában a PVSK nagy erőfeszítéseket tett, hogy csökkentse hátrá­nyát. Fölénybe kerültek, kapu­jukhoz szegezték ellenfelüket és sikerült ledolgozni a Trebi­sov két gólos előnyét. Góllö­vők: Cseh (2), Gojdics (11-es- ből), illetve Kaszás (2, mind­kettőt 11-esből), Lauer. Jók: Mulidrány, Nagy, Cseh, illetve Szabó, Kaszás, Vér. L. Z. Pécsi lővészslker Budapesten Az elmúlt hét végén, Buda­pesten megrendezett, M: ,SZ 1979. évi, téli légfegyveres or­szágos bajnokságán Kiss Éva, a Petőfi Sándor lövészklub ver­senyzője felnőtt női légpuska versenyszómban 382 körös tel­jesítménnyel bajnokságot nyert. Ezúttal sorrendben negyedszer bizonyult a versenyszám leg­jobbjának. Az ifjúsági lányok légpuskás kategóriájában nem sok hiány, zott a meglepetéshez. A pécsi­ek igen tehetséges versenyzője, Veszély Szilvia sokáig verseny­ben volt az első helyért, végül 365 körrel bronzérmes lett. Eredménye így is elismerést ér­demel. A junior leány pisztolyos csa. pat a várakozásnak megfelelő­en, az erős mezőnyben a ne­gyedik helyen végzett. A dobo­góra is esélyes, serdülő fiú lég­puska csapat nem hozta a várt eredményt és a hatodik helyen fejezte be a versenyt. A pécsi sportlövők legkö­zelebb hazai pályán állnak tü­zelőállásba. Március 17—18-án rendezik az országos meghívá­sos, „Március 15. Emlékver­senyt” a kisállomási lőtéren. Bosznay Pál Steinmetz Kupa PMSC ll-PMSC Ili 4:1 (1:1). Üjmecsekalja, 200 néző. V.: Burai. Góllövők: Jónás, Keresz­tes, Hargitai, Morvái, illetve Megyeri. Jók: Ambrus, Bau­man, Keresztes, illetve Bodró, Lajtai, Megyeri. Beremend-Kesztyűgyár 2:0 (2:0). Kovácstelep. Vezette: Miseta. Góllövők: Guzsvány, Hél. Jók: Dudás, Guzsvány, Papp, illetve Nagy, Pauli, Ba­lázs G. Mai sportműsor Labdarúgás. Országos serdülő tor­na: Baranya-Vas, Kovácstelep, 12.30. Országos ifjúsági torna: Baranya- Vas, Kovácstelep, 14.00. Dunántúli nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek:. Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető i hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30,— Ft, negyedévre 90,— Ft, egy évre 360,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007