Dunántúli Napló, 1978. október (35. évfolyam, 271-301. szám)

1978-10-02 / 272. szám

Az újonc Postás újabb győzelme II PVSK és a Komló az élen Komló-Rákóczi SE 1:0 (0:0) Kolesónszky (13-as mezben) fejese veszélyezteti Szilágyi kapuját Fotó: Nemesi Árpád Komló, 1000 néző, v.: Zsala- kó. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Mács, Barta — Bá­nyász, Tresch, Róth (Kolesánsz- ky a 64. percben), — Iván, Mar- tinkovics, Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Rákóczi SE: Szilágyi — Kiss, Sebestyén, Molnár, Sebők — Dobos, Havasi, Goldschmidt, Hernádi — Méhesi, Szalai. Ed­ző: Gunyhó Ferenc. Az első percektől kezdve tá­madott a Komló. Az első fél­időben Róth és Martinkovics került gólhelyzetbe, de nem si­került értékesíteniök azokat. Szünet után az 58. percben Tresch négy méterről sem ta­lált a vendégek hálójába, majd a 61. percben Bányász 22 méterről a kapufát találta Nagykanizsa, 2200 néző. V.: Kulcsár. Olajbányász: Viaszók — Készéi, Doszpod, Simon, Mül­ler - Söjtör, Simonecz — Kozma, Bélák, László, Kelemen. Edző: Kerekes Imre. Sopron: Babos — Lipóth, Drázsnyák, Huber, Pete — Deák, (Hajszán a 76. perc­től) Németh, Kovács, Horváth — Molnár, Pánczél. Edző: Mathesz Imre. Az első percekben már fö­lénybe került a kanizsai csapat, amely a 10. percben vezetést szerzett: László szögletét Koz­ma három lépésről fejelte, a kapu baloldalába. (1:0). Ki­egyenlített, változatos játék után Kaposvár, 4000 néző. V.: Szentkúti. K. Rákóczi: Horváth — Deákvári, Ágfalvi, Zentai, Csorba — Kanyar (Duschák a 65. percben), Gulyás, Marcsok — Czabula, (Rózsavölgyi a 65. percben), Bódis, Murai. Edző: Németh Lajos. Fűzfő: Takács — Gál, Balatoni, Glöckl, Palanek, — Gertsmár, Weisz, Csurgó (Sze­gedi a 61. percben, — Diósi, (Szoboszlai a 66. percben), Mol­nár, Farkas. Edző: Szőke Mik­lós. A 38. percben Balaton] hi­bájából 11-eshez jutott a kapos­vári csapat, a büntetőt Gulyás el. A 63. percben Tóth feje­sét Szilágyi bravúrral szögletre tolta. A 80. percben Méhesi lövését a kapufa mentette. A 89, percben kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, Iván a kapusról kipattanó labdát a hálóba lőtte (1:0). A mérkőzés úgy indult, hogy a komlóiak gólokkal nyernek, a helyzetek azonban, kimarad­tak. Már-már úgy látszott, hogy a vendégeknek sikerül meg­őrizniük kapujukat a góltól, amikor egy perccel a befejezés előtt Iván gólja a Komló javá­ra döntötte el a mérkőzést. Jók: Kelemen, Kovács, Bányász ill. Szilágyi és Molnár. H. I. a 45. percben egyenlített a Sopron: Molnár remekül lépett ki a tétovázó védők közül és 17 méterről a léc alá bombázott. (1:1). Az 55. percben László ívelt középre szögletet és a ré­sen lévő Kelemen csúsztatott fe­jese a kapu közepén gurult a hálóba. (2:1). Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen megérdemelten győztek az olajosok, attól függetlenül, hogy a soproniak 9 perccel a befejezés előtt órási egyenlítési alkalmat szalasztottak el. Jók: Kozma, Söjtör, Müller, Készéi ill. Drázsnyák, Németh, Molnár. B. A. értékesítette (1:0). A 81. perc­ben Marcsok ugyan a hálóba fejelt, de a játékvezető lest lá­tott. A 89. percben viszont Mu­rai labdáját Marcsok küldte fej­jel a kapuba (2:0). Szemre tetszetős, de igazá­ban vizes, csúszós talajú pályán került sorra a mérkőzés, ame­lyen a védőknek volt könnyebb dolga. A szervezetten védekező Fűzfő bizony megkeserítette a hazaiak életét, s csak az utolsó percben vált biztossá a Rákóczi győzelme. Jók: Ágfalvi, Bódis, Marcsok, ill. Balatoni, Palanek, Gertsmár. K. S. fljka-MflV NTE 3:0 (0:0) Ajka, 1200 néző. V.: Pál. Ajka: Bujtor — Brezánszky, Tö­rő, Okolenszky, Csikhon — Hollenczer, Haraszti (Kis a 61. percben), Németh — Cserna, Vajda, Túri. Edző: Szigeti Fe­renc. Nagykanizsa: Szalai — Szabó L., Németh, Sulyok II., Markón — Englóner, Szél ig h, Karádi — Füle dr., Molnár, Szabó F. Edző: Németh Lajos. Az 57. percben Túri beadá­sát Szalai a felfutó Hollenczer elé öklözte, akinek 17 méteres, lapos lövése a jobb sarokba vágódott (1:0). A 75. percben ugyancsak Túri labdájával Cserna forgatta meg a védő­ket, majd lövése a jobb sa­rokba került (2:0). A 82. perc­ben megintcsak Túri volt az, akinek labdájával Cse.rna ki­ugrott, Szalai az első lövést védte, de a labda újra a jobb­szélső elé került, aki besétált vele a kapuba (3:0). A 87. percben az előretörő Csikhont Englóner felvágta, a bíró kiál­lította a kanizsai játékost. Jók: Brezánszky, Cserna, Hol­lenczer, Túri, Törő, ill. Sulyok II., Füle dr. Az NB II. nyugati csoportjá­nak további eredményei: Do­rog—KOMÉP 1:1, Bakony Ve­gyész—Pét 0:1, Répcelak—Bá­bolna 0:3, Bauxitbányász— Oroszlány 3:0. SAKK Korcsnoj harmadik győzelme Baguióban, a Karpov—Korcs­noj sakkvilágbajnoki döntő pá­rosmérkőzésen vasárnap folytat­ták a szombaton a 42. lépésben függőben maradt 28. játszmát. A továbbiakban Korcsnoj fö­Sellye-Mázaszászvár 2:0 (1:0). Sellye, 400 néző. V.: Polcz. Sely- lye: Jankovics — Orlovics, Vass, Krén, Kovácsevics, Könyves, Markovics, Amigya, Elmajer, Staub, (Szabó), Berki. Edző: Kincses Nándor. Mázaszászvár: Banász, - Csábrák II., Bazso- nyi, Katona, Dunai, Kovács I., Guth, Kővári, Vaszari, Molnár, Viszló. Edző: Róth Antal. A ha­zai csapat végigtámadta a mér­kőzést, megérdemelten szerez­te meg a két pontot. Góllövő: Elmajer (2). Jók: Vass, Krén, El­majer, ill. Bazsonyi, Kovács I. Szigetvár—Mágocs 3:1 (1:0). Mógocs, 200 néző. V.: Kulun- csics. A Szigetvár jó játékkal győzött a továbbra is gyengél­kedő Mágocs ellen. Góllövők: Kövesi, Palotai, Matán, ill. Har- sányi. Jók: Kövesi, Győri, Palo­tai, ill. Harsányi. P. Kinizsi-Vajszló 2:2 (2:2). Kovácstelep, 100 néző. V.: La­katos. Közepes színvonalú mér­kőzésen nem bírt egymással a két csapat. Góllövők: Nagy, Szuper, ill. Gazsó, Perényi. Pécsi BTC-Vasasi Bányász 2:2 (2:0). Vasas, 300 néző. V.: Sárkány. Szünet után feljavult a bányászcsapat. Góllövők: Ha­jós, Tóth, ill. Virág, Adorján. Hétvégén a pécsújhegyi sportház volt a színhelye a Ba­ranya megyei Cselgáncs Szö­vetség által rendezett Misina Kupa cselgáncsversenynek. Kilenc városból mintegy 150 fiatal lépett tatamira az arany­érmekért és a szövetség által felajánlott tiszteletdíjakért. A küzdelem 2 korcsoportban zaj­lott, szombaton délután az úttörők, vasárnap délelőtt pe­dig a serdülők mérték össze erejüket, ügyességüket. A Pécsi Sl fiatal cselegáncsozói a két korcsoportban kilenc első he­lyet szereztek, s a pontver­senyt nagy fölénnyel nyerve Jók: Biró, Szabó, ill. Németh, Kólya, Peres. P. Postás-Bóly 2:1 (1:0), Pos­tás-pálya, 150 néző, v.: Benkő. A Postás több helyzetet dol­gozott ki és még 11-est is hi­bázott. Góllövők: Freilits (ön­gól), Kovács ill. Marián. Jók: Lechki (a mezőny legjobbja), Jurin, Rózsahegyi, Kondákorill. Schneider, Kálmán. MVTE-Beremend 2:1 (0:0). Mohács, 1200 néző. V.: Radó. Az MVTE sokat támadott, de -körülményes támadójáték miatt szómos helyzet maradt kihasz­nálatlanul. Góllövők: Bencsik, Keipl, ill. Óbert. Jók: Perjési, Peterke, Farkas, Kiss, ill. Ku- batov, Schulteisz, Budai. Megyei I. osztály állása 1. MVTE 7 7 ----- 25- 6 14 2 . Sellye 8 5 2 1 16-7 12 3. Boly 8 4 2 2 22-15 10 4. P. Postás 7 4 2 1 7-6 10 5. PBTC 7 2 5 - 13-10 9 6. Siklós 8 4 13 14-14 9 7. Szigetvár 7 3 2 2 14- 8 8 8. István-akna 8 2 4 2 11-11 8 9. Beremend 8 3 2 3 10-11 8 10. Mázaszászvár 7 2 3 2 11-11 7 11. P. Kinizsi 7 1 3 3 7-8 5 12. Vajszló 8 $ 1 5 13-16 5 13. Vasasi Bányász 8 13 4 13-19 5 14. P. Kesztyűgyár 7 2 1 4 8-14 5 15. Steinmetz SE 8 2 1 5 6-18 5 16. Ú. PEAC 7 1 2 4 4-11 4 17. Mágocs 8 1 2 5 7-16 4 18. Szalánta vissxalépett lettek a Misina Kupa győzte­sei. Győztesek. Úttörők: Szend- rődi (Baja), Sziláqyi (Kapos­vár), Szabó L. (Pécs), Frei (Pécs), Pár (Pécs), Tamás (Ba­ja), Mojzes (Siklós), Szíjgyártó (Bp. Filaxia). Serdülők: Mol­nár F. (Siklós), Keresztény (Pécs), Metzinger (Baja), Frei (Pécs), Pár (Pécs), Cérna (Siklós), Kövi (Pécs), Hercz (Pécs), Keszthelyi (Pécs), Pencz (Baja). A pontverseny végeredmé­nye: 1. Pécsi Sl 184 pont, 2. Bajai SK 74 pont, 3. Szekszárd 45 pont. (Korb) Sabaria SE-PVSK 1:0 (0:0) Olajbányász-Sopron 2:1 (1:1) Kaposvári Rákóczi-Fiizfő 2:0 (1:0) Cselgáncs Misina Kupa A pécsi sportiskolások kilenc első helyezést szereztek Szombathely, 2000 néző. V.: Nagy J. Sabaria: Pálinkás — Sümeghy, Varga L., Szönye, Bencsics — Kratochwill, Hor­váth, Tóth — Bogáti, (Németh L. a 70. percben), Holdosi, Derdák. Edző: Szabó Imre. PVSK: Sulyok — Hüber, Talló- si, Szabó, Németh — Grün- wald, Kaszás (Lauer a 78. perc­ben), Tóth, Kresz — Szász, (Nagy a szünetben), Csaba. Edző: Rónai István. A 73. percben a csereként beállt Németh 22 méteres nagy­erejű szabadrúgása a sorfalat érintve vágódott az elmozduló Szekszárd- MÁV DAC 0:0 Szekszárd, 1000 néző. V.: Soós. Szekszárd: Pólyák — Dinnyés, Szlovák, Somodi, Bonnyai — Szőcs, Szöllősi (Tóth a 64. percben), Adorján — Pölöskei (Bocz a 36. perc­ben), Szekeres, Házi. Edző: Magasházi József. MÁV DAC: Farkasdi — Gurbács, Pálos, Kalmár, Csóka — Kormos, Csi­szár, Tóth A. — Crollány, Cs. Kovács, Varga. Edző: Bund- zsák Dezső. Alácsony színvonalú mérkő­zésen mindkét csapat nagy hi­baszázalékkal játszott. A máso­dik félidőben hiába harcoltak ki mezőnyfölényt a hazaiak, a kapu előtti határozatlanságuk­kal megkönnyítették a győri együttes célkitűzéseinek meg­valósulását, az egyik pont megszerzését Sulyok mellett a hálóba (1:0). Az első félidő változatos küz­delmet hozott, meglepetésre a sereghajtó szombathelyi csapat­nak akadtak helyzetei. Szünet után a PVSK sokmozgásos já­tékával mintegy 20 perces fö­lényt harcolt ki, de gólt nem sikerült szerezniök. Az utolsó negyedóra ismét a hazaiaké volt és megszületett a meglepetés: az utolsó helyezett Sabaria a listavezető PVSK ellen szerez­te meg első győzelmét. Jók: Pálinkás, Varga L., Kratochwill, Tóth ill. Sulyok, Tallósi, Né­meth. B. F. Ax NB II. állása 1. PVSK 9 7-2 17- 4 14 2. Komló 9 5 3 1 12- 2 13 3. MÁV DAC 9 5 3 1 14- 8 13 4. Kaposvár 9 5 2 2 13- 6 12 5. Bauxitb. 9 4 3 2 13- 7 11 6. Pét 9 4 3 2 16-15 11 7. Bábolna 9 3 4 2 11- 7 10 8. Oroszlány 9 4 2 3 8-10 10 9. Olajbányász 9 4 14 9—1Q. 9 10. MÁV NTE 9 3 3 3 6- 9 9 11. Szekszárd 9 3 2 4 8- 6 8 12. KOMÉP 9 3 2 4 9-10 8 13. Sopron 9 3 2 4 7- 9 8 14. Bakony V. 9 2 3 4 9-11 7 15. Ajka 9 3 15 9-12 7 16. Dorog 9 2 3 4 5-11 7 17. Sabaria 9 14 4 5-11 6 18. Fűzfő 9 14 4 5-14 6 19. Répcelak 9 2 2 5 7-17 6 20. Rákóczi SE 9 13 5 8-12 5 lényt harcolt ki és a világbajno­ki címet védő Karpov a 61. lé­pés után feladta a küzdelmet, így a VB állása: 5:3 Karpov ja­jára. * Bp. Honvéd—PMSC 7:6 (1 függő játszma). OB I. mérkőzés, Pécs. Pécsi győztesek: Karsa, Reszler, Kele. Döntetlent értek el: Flesch, Koszorús, Kádár, Krisztián, Berczki, Szilárd. így láttám A szombati bajnoki mérkőzé­sen Machalek István, békés­csabai tudósítónk a következő­képpen osztályozta a pécsi já­tékosok teljesítményét: Katzirz (7) — Iványi (7), Torna (6), Pál (5), Tapaszti (6) — Lutz (7), Dár­dai (6), Schulteisz (5), — Kardos (5), Dobány (4), Varga (4). Atlétika Budapesten, a Népstadion­ban, hol szemerkélő, hol pedig záporeső zavarta a fiatal atlé­tákat az ifjúsági csapatbajnok­ság döntőjén. A baranyai ver­senyzők közül az 1500 méteres férfi síkfutásban 2. lett Kon­koly (PMSC) 3:57,3 perces idő­vel. A férfi súlylökést Magyar (PMSC) nyerte 16,42 méteres dobással, a férfi hármasugrás­ban Kántor (PMSC) a 3. he­lyen végzett 13,59 méteres ug­rással. A női 1500 méteres sík­futásban 2. helyet szerzett Me­zei (Baranya) 4:39.4 perces tel­jesítménnyel, női magasugrás­ban holtversenyben a 3—4. he­lyen végzett Kesztyűs (PMSC) 160 cm-es ugrással. A férfi pontversenyben az első nap után a harmadik he­lyen álló PMSC csapata a folytatásban , gyengébben sze­repelt és végül 40 ponttal a 6. helyet szerezte meg. A bányászcsapat 1:0-ás győzelmével végződött Komló— Rákóczi SE mérkőzés eredményét nyolc pályázónk talál­ta el. Közülük a szerencse Csontos Szilárd, 7800 Siklós, Béke tér 10. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje, szombat déli 12 óra (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) Főmérkőzés: PVSK—Szekszárd ............................................. P ótmérkőzés: MÁV NTE—Bakony Vegyész ...................... A pályázó neve: ................................................................... A pályázó lakcíme: ............................................................ T OTO 1. Sabaria—Pécsi VSK 1:0 1 2. Répcelak-Bábolna 0:3 2 3. Bauxitbányász—Oroszlány 3:0 1 4. 22. Volán-BVSC 1:1 X 5. BKV Előre-Vác 3:1 1 6. Debreceni MTE—Papp J. SE 1:1 x 7. Lehel SC-Szolnoki MTE 2:1 1 8. Gyula—Nyíregyháza 1:5 2 9. Eger—Kazincbarcika 1:1 x 10. Szolnoki MÁV—Gyöngyös 4:0 1 11. Lazio—Juventus 2:2 x 12. Bologna—Internazionale 0:1 2 13. Perugia—Lanerossi 2:0 1 + 1 14. Leninváros—Szarvas 1:0 1 hétfői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadjo a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 13-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. sz. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám* 25 054 ISSN 0133—2007 F. L.