Dunántúli Napló, 1978. augusztus (35. évfolyam, 210-240. szám)

1978-08-14 / 223. szám

MÁV NTE—Olajbányász 1:0 (1:0) Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 5000 néző. V.: Rúzsa. MÁV NTE: Szalai - Markán, Németh I., Sulyok II., Karádi — Kiss, Englóner, Gergelics — Molnár (Pápai o 46. perctől), Szélig (Szabó I. a 70. perctől), Németh II. Edző: Németh Lajos. Olajbányász: Megyimorecz — Készéi, Kovácshegyi Savanyó, Kádár — Simonecz, Buti, Var­ga I., — László, Nagy, Kelemen (Kozma a 75. perctől). Edző: Kerekes Imre. Gyors góllal mutatkozott be az újonc MÁV NTE. A 3. perc­ben Englóner harcolt a lab­dáért, aki Gergelicset futtatta a jobboldalon. A középpályás lefutott az alapvonalig, akinek középre lőtt labdáját a befutó Szélig három lépésről a jobb sarokba lőtte (1:0). Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt az Olajbányász és több támadást vezetett, de gólhelyzetet képtelenek vol­tok kidolgozni. A 90. percben László került jó helyzetbe, kö­zeli lövését Szalai szépen há­rította. A nagy lelkesedéssel és tervszerűbben játszó vasutasok megérdemelten nyerték a nagy érdeklődéssel kísért városi ran­gadót a szétesően játszó Olaj­bányász ellen. Jók: Németh 11., Szalai, Markán, Németh 1., Szélig. Az olajosok közül senki sem nyújtott elfogadha­tó teljesítményt. Balogh Antal TOTO .1. DMTE—Debrecen 1:2 2 2. Szarvas—ózd 0:0 i 3. K.-barcika—B.-csabai TASK 5:0 1 4. Szolnoki MTE—Miskolc 1:0 1 5. Kisvárda—Eger 2:4 2 6. Bem SE—Vác 1:1 x 7. Bp. Spartacus—BKV Előre 1:0 1 8. Balassagyarmat—Volán SC 1:2 2 9. 22. Volán—Építők SC 0:3 2 10. Kossuth KFSE-Budafok 2:2 x 11. KOMÉP—Oroszlány 0:1 2 12. Soproni SE—Komló 0:0 x 13. Dorog—Kaposvár 1:0 1 + 1: 14. PVSK—Bauxitbányász 3:0 1 Jól mutatkoztak be az újoncok MVTE—MAGOCS 4:0 (1:0) Mohács, 1300 néző. V.: Kövesi. MVTE: Perjési — Peterke, Rótt, Hancz, Alsóvölgyi, Dárdai, Kiss, Schwarckopf (Komli), Pártényi, Székely, Fiochsz, Bencsik. Edző: Bán László. Mágocs: Kovács — Mágocsi, Lippert, Bodor, Benes II., Benes I., Major, Fejes, Wald, Schmolcz (Tonkó), Radnai. Edző: Lazaridisz Szókratész. Jó iramú, élvezetes mérkőzés. Az MVTE különösen a második félidőben KÉZILABDA: Bp. Elektromos- Pécsi BTC 18:11 (10:6). NB I. női kézilabda-mérkőzés. Buda­pest. igen jó teljesítményt nyújtott, a jól játszó mágocsiak ellen. Gól­lövők: Bencsik, Fiochsz, Rótt (11-esből), Pártényi. Jók: Alsóvöl­gyi, Hancz, Rótt, Peterke, Bencsik, illetve Kovács (a mezőny leg­jobbja), Benes I., Radnai. Soproni SE—Komló 0:0 Sopron: 4000 néző. V.: Simon. Soproni SE: Kabos — Lipót, Huber, Kiss, Horváth — Kovács F., Németh, Princes — Deák, Molnár, Páncél (Fehér a 70. percben). Edző: Mathesz Im­re. - Komlói Bányász: Bien — Kelemen, Kovács, Mács, Barta — Gyurina, Hohmann, Róth (Tresch a 77. percben) — Lamm, Kole- sónszky, (Iván a 88. percben), Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Harminc percig a soproniak veszélyeztettek, gólhelyzeteik is akadtak, majd fokozatosan feljött a Komló. A félidő utolsó perceiben ismét a hazaiak tá­madtak. A szünet után több­nyire a komlóiak térfelén pat­togott a labda, de a hazoi csatárok nem bírtak a bányász­csapat védőivel. Jók: Lipót, Kovács F., Prin­ces, ill. Hohmann és Kovács. Dorogi AC—Kaposvári Rákóczi 1:0 (0:0) y Dorog, 3000 néző. V.: Bog­nár. Dorog: Schnitzer — En­gelbrecht, Csapó, Merényi, Ka­pitány — Varga, Fürstenzeller (Holdampf, a szünetben), Izsó — Balogh, Peszeki I., Guzsik. Edző: Galbács Pál. Kaposvár: Horváth — Németh, Ágfalvi, Petrák, Csorba — Kanyar (Gáspár, az 55. percben), Zen- tai, Gulyás — Czabula, Du- schák, Marcsók (Burcsa, a 74. percben). Edző: Németh Lajos. A 30. percben Izsó, Balogh, majd Engelbrecht lövését ütöt­te ki bravúrral a kaposvári kapus. Az 53. percben Hol­dampf 22 méterről, nagy erő­vel, hajszállal a bal felső sa­rok mellé lőtt. A 69. percben formás dorogi támadás során Varga a 16-osról élesen csa­vart lövést küldött a jobb al­só sarokra, a vetődő kapus csak kiütni tudta a labdát és a berobbanó Peszeki I. közel­ről a léc alá vágta (1:0). A 81. percben a kiugró Gáspár már csak a kapussal állt szem­ben, de a kivetődő Schniczer lábának rúgta a labdát. A befejezés előtt 3 perccel Izsó az alapvonalról beadott, de a kapu előterében nem volt do­rogi csatár. Szekszárdi Dózsa— Ajkai Alumínium 1:0 (1:0) Szekszárd, 2000 néző, vezet­te: Németh. Szekszárd: Li- povszky — Adorján (Dinnyés, a 46. percben), Szlovák, So- modi, Bonnyai — Szőcs, Zrí­nyi, Házi — Pölöskei (Tóth, az 58. percben), Szekeres, Lan- dek. Edző: Magasházi József. Ajka: Bujtor — Prezánszky, Törő, Csikhon, Herédi — Hol- lenczer (Kiss I., a 62. perc­ben), Haraszti (Németh, a 69. percben), Czibik, Cserna, Nagy, Iván. Edző: Szigeti Ferenc. A mérkőzés 27. percében Landek szögletét Zrínyi 16 mé­terről kapura lőtte, Bujtor bra^ vúrral mentett. A 38. percben vezetést szerzett a hazai csa­pat. Szőcs 25 méteres szabad­rúgás-lövése a sorfal fölött és a dermedt Bujtor mellett a jobb felső sarokba vágódott (1 :0). Szünet után rákapcsolt a Dózsa és átvette a játék irá­nyítását. Az 52. percben So- modi átadását Landek kapta az ötösön, kivárt a lövéssel, szerelték. A 60. percben Házi tíz méterről lőtt kapu mellé. 7 perccel később Landek fut­tából leadott remek lövését hárította Bujtor. Fekete László TOVÁBBI EREDMCNYEK: Fűzfő—Bábolna 1 :1 (0:1). KOMÉP—Oroszlány 0:1 (0:1). MÁV DAC—Répcelak 3:0 (2:0). Sobaria—Bakony Vegyész 1:1 (1:0). Pét-Tatai Rákóczi 3:1 (1:1). AZ NB II. ALLASA 1. PVSK 2 2 — — 4-0 4 2. MÁV DAC 2 1 1 — 3-0 3 3. Pét 2 1 1 — 5-3 3 4. MÁV NTE 2 1 1 — 3-2 3 Fűzfő 2 1 1 — 3-2 3 6. Bábolna 2 1 1 — 2-1 3 Dorog 2 1 1 — 2-1 3 8. Komló 2 1 1 — 1-0 3 9. Kaposvár 2 1 — 1 3-1 2 10. Bakony V. 2 — 2 — 2-2 2 11. Oroszlány 2 1 — 1 1-1 2 Szekszárd 2 1 — 1 1-1 2 Ajka 2 1 — 1 1-1 2 14. Sopron 2 — 2 — 0-0 2 15. Sabaria 2 — 1 1 1-2 1 16. Bauxitbányász 2 — 1 1 0-3 1 Répcelak 2 — 1 1 0-3 1 18. KOMÉP 2 — —­2 0-2 — 19. Rákóczi SE 2 — — 2 2-5 — 20. Olajbányász 2 — — 2 0-4 — Kajak-kenu itb Képünkön a kenu C—2-es, 500 méteres verseny győztese, a ma­gyar Foltár László és Vaskuti István Remekeltek a magyar versenyzők Vasárnap három világbajnokságot nyertek A 14. kajak-kanu világbaj­nokság zárónapján még 29-szer adott rajtjelet az indító, a va­sárnapi műsor három részre tagolódott. Reggeltől az 500 m-es számok középfutamai kö­vették egymást, nem sokkal 11 óra után indultak hosszú út­jukra a 10 000 m-es négyesek, aztán 13 órától megkezdődött a nagyüzem, megállás nélkül 10 döntő foglalkoztatta a kö­zönséget. A középfutamokban a ma­gyar hajók nem adtak aggo­dalomra okot, a döntőkbe ke­rültek. A magyar versenyzők vasár­nap kitűnően szerepeltek. A 14. világbajnokságon Belgrádban a magyar válogatott végered­ményben négy arany, három ezüst és két bronzéremmel zár­ta, és az éremtáblázaton csak az NDK előzte meg a miein­ket. Az NDK hét arany és egy bronzérmet nyert. A Szovjet­uniónak 2 arany, öt ezüst és öt bronzérem jutott. A világbaj­nokság vasárnapi eredményei: K—1 500 m Világbajnok: Vasile Diba (Románia) 1:47.45 p. 2. Vlagyi­mir Parfinovic (Szovjetunió) 1:48.27 p. 3. Peter Hempel (NDK) 1:48.74 p. 9. Sztanity Zoltán (Magyarország) 1:52.80. C—1 500 m Világbajnok: Ljuben Ljube- nov (Bulgária) 1:57.14 p. 2. Hajdú Gyula (Magyarország) 1:57.30. 3. Szergej Liminovic (Szovjetunió) 1:57.90. K—4 500 m női: Világbajnok: NDK (Rösiger, Fischer, Genass, Eberl) 1:48.00 p. 2. Bulgária (Geseva, Mince- va, Janakijeva, Nikolova) 1:40.88. 3. Románia (Orlov, Nichitov, Buriu, Mihala) 1:40.91. 4. Szovjetunió 1:48.02. 5. Ma­gyarország (Sándor, Zakariás, Andrási, Makatura) 1:43.32. K—2 500 m Világbajnok: Bernd Olbrich, Rüdiger Helm (NDK) 1:36.12 p, 2. Nicusor Eseanu, Jon Birla deanu (Románia) 1:37.34. 3 Szergej Csuhraj, Vlagyimir Taj nyikov (Szovjetunió) 1:37.81. 4 Csapó Géza, Svidró József (Ma­gyarország) 1:38.15. C—2 500 m Világbajnok: Foltán László, Vaskúti István (Magyarország) 1 :46.50. 2. Szergej Petrenko, Piatkas Grigonis (Szovjetunió) 1 :46.96. 3. Szergej és Torna Si- mionov (Rofnánia) 1:48.10. K—4 500 m Világbajnok: NDK (Bischof, Graupner, Duvigneau, Marg) 1:29.26 p. 2. Spanyolország (Menendez, Esteban, Lopez, Ramos) 1:30.10. 3. Lengyelor­szág (Oborski, Welna, Koltan, Budzisz) 1:39.19. 4. Magyaror­szág (Széles, Császár, Nyiradi, Juhász) 1:31.04. K—2 10 000 m Világbajnok: Bakó Zoltán, Szabó István (Magyarország) 40:23.91 p. 2. Alain Lebas, Jean-Paul Hamquier (Francia- ország) 40:24.36. 3. Nicusor Eseanu, Grigore Constantin (Románia) 40:32.7. K—1 10 000 m Világbajnok: Milan Janies (Jugoszlávia) 44:34.76 p. 2. Nyikolaj Sztyepanenko (Szovjet­unió) 44:37.03. 3. Joós István (Magyarország) 44:53.10. K—4 10 000 m Világbajnok: Szovjetunió (Alekszandr Saparenko, Szer­gej Nikolszkij, Vlagyimir Moro­zov, Alekszandr Avgyejev) (35:43.39 p. 2. Lengyelország (Klimaszewski, Lepianka, Tor- zecki, Szubski) 35:59.55. 3. Ro­mánia (Macarencu, Marian, Ticu, Opoa) 36:32.21. 4. Ma­gyarország (Deme József, Giczy Csaba, Benkó Tamás, Várhelyi Péter) 36:37.07. C—2 10 000 m Világbajnok: Buday Tamás, Vaskúti István (Magyarország) 42:53.15 p. 2. Gheorghe és To­rna Simionov (Románia) 43:15.73. 3. Viktor Vorobjev, Alekszandr Belij (Szovjetunió) 43:21.99. 4. V. Genov, L. Lju- benov (Bulgária) 43:46.20. 5. M. Rada, L. Dvorak (Csehszlo­vákia) 44:17.05. 6. A. Acart, J. P. Cezard (Franciaország) 44:44.30. C—1 10 000 m Világbajnok: Ivan Patzaichin (Románia) 47:03.33 p. 2. Wich- mann Tamás (Magyarország) 47:15.40. 3. Matija Ljubek (Ju­goszlávia) 47:18.08. 4. N. Ilkov (Bulgária) 47:42.03. 5. J. Vrdo- lec (Csehszlovákia) 47:55.05. 6. Sz. Limunovic (Szovjetunió) 49:26.29. Taurus Rallye: PÉCSI SIKER Harmincnégy órai utazás után tegnap hajnalban Nyír­egyházán cplba ért a hazai autósport története eddigi leg­nagyobb szabású viadala, a VII. Taurus Rallye nemzetközi mezőnye. A hetven kocsiból mindössze huszonöt érkezett vissza a nyíregyházi célba. A pécsiek kiválóan szerepeltek. 1-es géposztály: 1. Mahler— Haui (Pécsi Volán). 4. géposz­tály: 1. Gulyás Gaál (Pécsi Volán). 5. géposztály: 3. Si- mor—Pánics (Pécsi Volán). A végeredményt tekintve, az abszolút sorrendben a Simor— Pánics kettős a 3., míg a Gu­lyás—Gaál kettős az 5. helyen végzett. Mindössze három pályázónk várta a PVSK biztos, 3:0-ás győzelmét, a Bauxitbányász ellen. Közülük a sorsolásnál a szerencse Gyónó Zoltán, 7628 Pécs, Bródy S. u. 1. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi u. 11.) veheti át. A heti szelvények beküldési határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komló—MÁV DAC Pótmérkőzés: Olajbányász—Dorog A pályázó neve: A pályázó lakcíme: PBTC—Szalánta 6:2 (3:1). Bőrgyár-pálya 200 néző. V.: Ra- dó. Áz átszervezett BTC nagy­szerű játékkal biztos győzelmet aratott. Góllövők: Hajós (3), Brezniczki (2), Aradi, ill. Kole- szárics (11-esből), Lőrinc. Jók: Horváth, Tóth, Hajós, Breznicz­ki, ill. Koleszárics és Lőrinc. István-akna-Szigetvár 1:1 (0:0). Pécsszabolcs, 450 néző. V.: Sárkány. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen a bányászcsapat helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. Góllövők: Brandt, ill. Telek. Jók: Baán, Takács, Kardos, ill. Tóth Gy.: Goják, Palotai. Bóly-Mázaszászvár 2:2 (1:1) Boly, 400 néző. V.: Miseta. Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Góllövők: Ulrich (2, mindkettőt 11-esből), illetve Kovács, Tóth B. Jók: Ma­rián, Stréb, Hajdú, Ulrich, Keibl, ill. Banász, Csábrák II., Viszló. Pécsi Kesztyűgyár-Vajszlá 3:2 (1:1). Vajszló, 300 néző. V.: Thassy. Jó iramú mérkőzé­sen a döntetlen igazságosabb lett volna. Góllövők: Palkovics, Lőrincz, Szűcs, ill. Perényi, Csá­szár. Jók: Honti, Szűcs, Szabi­na, ill. Tóth, Bazsó, Borovácz. Beremend-Siklós 1:0 (1:0) Beremend, 900 néző. V.: Dr. Rákóczi. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a Beremend győ­zelme megérdemelt. Góllövő: Guzsvány. Jók: Guzsvány, Óbert, Loch, Czikk, ill. Batik, Petréíei, Mecseki. Pécsi Postás-Steinmetz SE 0:0. Postás pálya, 150 néző. V.: Varga E. Helyzeteik alapján a postások közelebb álltak a győ­zelemhez. Jók: Horváth O., Kondakor, Csizi, Vavika, ill. Harnisfőger, Schultz, Puch. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA t. PBTC 2. MVTE 3. Kesztyűgyár 4. Beremend Vasasi Bány. 6. Boly Mázaszászvár 8. István-akna Szigetvár 10. P. Postás Steinmetz SE 12. Sellye U. PEAC 14. Vajszló 15. P. Kinizsi Siklós 17. Szalánta 18. Mágocs 1 1---------6-2 2 1 1-----------4-0 2 1 1-----------3-2 2 1 1--------1-0 2 1 1------1-0 2 1-1—2-21 1—1—2-21 1 — 1 — 1-1 1 1 — 1 — 1-1 1 1 — 1 — 0-0 1 1 — 1 — 0-0 1-------------0-0 —-------------0-0 — 1-----------1 2-3 — 1------------1 0-1 — 1------------1 0-1 — 1---­--------1 2-6 — 1-----------1 0-4 — h étfőt Dunántúli napló ___* « MS/MP -Kjf Z Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 áráig 10-053, 20 óro után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotáció) eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007