Dunántúli Napló, 1978. június (35. évfolyam, 149-178. szám)

1978-06-12 / 160. szám

Még tart a versenyfutás a DVSC és az Izzó között Komlói Bányász-MÁV DAC 1:0 (0:0) AZ NB II. ALLASA: Győr, 500 néző: V.: Marton. Komló: Bien — Gáli, Kovács, Tresch, Fronebl — Szabó, Galiai, Róth — Alt, Lamm, Barka (Kolesánszky az 54. percben). Edző: Csaba Gábor. MÁV DAC: Péter — Kiss, Kal­már, Papp, Kovács R. — Hor­váth (Schilinger a 65. perc- ben)^ Csizmazia, Cs. Kovács — Csollány, Pálos, Varga (Csiszér az 50. percben). Ed­ző: Bundzsák Dezső. Az első percekben Cs. Ko­vács és Csizmazia veszélyez­tette Bien kapuját, a másik oldalon Lamm késett le Gal­iai beadásáról. Eseménytelen félóra után a 43. percben Lamm lövését a gólvonalról mentették a MÁV DAC védői. Szünet után Varga lövését véd­te Bien, majd a 49. percben szöglet után nagy kavarodás támadt a győri kapu előtt, vé­gül a szemfüles Lamm — első NB ll-es gólját szerezve — 8 méterről a hálóba talált. 1:0. A gól után egymás után adód­tak a nagy helyzetek a hazaiak kapuja előtt, de eredménytele­nül. A hajrában érthetetlenül kapkodni kezdtek a komlóiak, támadott a MÁV DAC. A 84. percben Pálos hatalmas sza­badrúgását Bien a jobb felső sarokból öklözte ki. A megfiatalított komlói csa­pat mezönyfölényben volt, erőnlétben és csapatjátékban is felülmúlta ellenfelét, csupán az utolsó 10 perc hozott győri fölényt. Jók: Bien, Kovács, Tresch, Galiai, Szabó, Lamm, AH, illetve Péter, Csizmazia, Varga. K. I. Szekszárd—Vác 2:0 (1:0) Szekszárd, 1000 néző. V.: Tompa. Szekszárd: Lipovszky — Glavatity, Korner, Somodi, Bonnyai - Szlovák, Orosz, (Tóth a 32. percben), Laki — Szőcs, Boros, Házi. Edző: Ma­gasházi József. Vác: Lukács — Szunyogh (Durgonics a 30. percben), Varga, Bánfalvi dr., Szádóczki — Pálinkás, Bodor, Bednarik — Balogh, Tóth, Zagy­vái (Garaba a 72. percben). Edző: Jeszenszky István. Nagy lendülettel kezdett a Dózsa, és a 17. percben góllá érett fölénye. Házi elhúzott Szu­nyogh mellett, remekül ívelt kö- zéore és Boros előrevetődve a jobb sarokba fejelte a labdát. 1:0. Az 53. percben Házi pon­tos beadását Glavatity a jobb­oldali kapufára fejelte. A 60- percben Bonnyai iveit a tizen­egyes pontra, Boros két védő között ügyesen lefordult és 6 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba 2:0. A 75. percben Bed- narikot utánrúgásért kiállította a játékvezető. A 84. percben Boros lapos lövése a jobboldali kapufáról vágódott a mezőny­be. A kieséstől fenyegetett szek­szárdi együttes határtalan lel­kesedése jó taktikával,. szerve­zett és fegyelmezett játékkal párosult. Jók: Házi (a mezőny legjobbja), Szőcs, Szlovák, Gla­vatity, illetve Lukács, Bánfalvi dr., Balogh. F. L. Nagykanizsa-Békéscsabai TASK 2:1 (1:0) Békéscsaba, 1200 néző. V.: Nagy M. Olajbányász: Megyi- mórecz — Deák, Kovácshegyi, Simon, Müller — Simonecz, So­ványé — Kozma (Balogh, a 72. percben). Buti, Nagy, László. Edző: Kerekes Imre. BTASK: Kovács — Hajdú, Dobó, Ne­mes, Kuti (Csernus, a szünet­ben) — Zahorán, Jegyinák, Schneider — Rózsa, Lipták, Bobcsek. Edző: Ondrik István. A 43. percben gyors jobb­oldali nagykanizsai támadás vé­gén Buti elé került a labda és a középcsatár 22 méterről a bal felső sarokba bombázott (1:0). Az 59. percben László faképnél hagyta a békéscsabai védelmet és a kimozduló Kovács mellett 8 méterről a kapu közepébe he­lyezte a labdát (2:0). A 62. percben Deák a földön fekvő Liptákba rúgott, s a játékvezető kiállította. Az első negyedórában a bé­késcsabaiak a maguk javára dönthették volna el a mérkő­zést, de több helyzetet kihagy­tak. Utána az Olajbányász vet­te át a játék irányítását és fe­gyelmezett csapatmunkával biz­tosan győztek. Jók: Megyimó- recz, Kovácshegyi, Simonecz, Buti, Nagy, László, a csabaiak közül senki sem emelhető ki. Az NB II. további eredmé­nyei: DVSC—Karincbarcika 2:1 (1:1). Dorog—Volán 2:8 (1:4). Budafok—Salgótarján 2:2 (2:1). Fűzfő—BKV Előre 0:0. Vasas Izzó—Kossuth KFSE 3:1 (2:0). Eger—Szolnoki MTE 3:1 (2:0). BVSC—Várpalota 0:2 (0:0). TOTO 1. Dorog—Volán 2:8 2 2. Budafok-Salgótarján 2:2 x 3. MÁV DAC—Komló 0:1 2 4. Békéscs. TASK—N.-kanizsa 0:2 2 5. Eger—Szolnoki MTE 3:1 1 6. Szekszárd—Vác 2:0 1 '7. Pét—Pécsi VSK 1:1 « 8. Véménd—Oroszlány 3:0 1 9. Sabaria—Bauxitbányász 2:2 x 10. Láng Vasas—Építők SC 1:2 2 11. Gyöngyös—Kecskeméti SC 5:5 x 12. Kecskeméti TE—Balassagy. 3:0 1 13. Borsodi B.—Leninváros 1:0 1 +1 Síküveggyár—Lehel SC 0:6^2 A TELJES Megközelíthető a 27-es, 28-as, 47-es buszokkal. ▼ Állandó parkolási lehetőség I FONOTTARU VÁLASZTÉKOT CSAK A SZLIVEN ÁRUHÁZBAN TALÁLJA. C Kerti bútorok, L asztalok, C székek, fotelok, O térelválasztok, C gyékényszönyegek, O hintaszékek. C virágtartók. C gyermekagyak, járókák, O gyermekszekek, ülőkék közül választhat, igénye és ízlése szerint 1. Salgótarján 2. Vasas Izzó 3. Debrecen 4. Kazincbarcika 5. Eger 6. Szolnoki MTE 7. Volán 8. Budafok 9. Vác 10. Nagykanizsa 11. BTASK 12. Dorog 13. Komló 14. Fűzfő 15. BVSC 16. BKV Előre 17. Kossuth KFSE 18. Szekszárd 19. Várpalota 20. MÁV DAC Labdarúgb ntB ISI. Sikeres vasárnap Véménd—Oroszlányi Bányász 3:0 (1:0). Véménd, 600 néző. V.: Zsalakó. Véménd: Boszpod — Varga, Kiss, Mács, Kajtár, Törjék (Borovácz), Dárdai, Fiochsz, Schwarczkopf, Rótt, Tóth II. Edző: Szám Frigyes. Nagy iramú mérkőzésen job­ban és lelkesebben játszott a Véménd. Góllövők: Rótt (2), Tóth II. Jók: Kiss, Dárdai, Rótt, Tóth II., ill. Vírkeleti, Bánfi, Sallái. Siófoki Bányász—Sellye 1:1 (1:0). Siófok, 300 néző. V.: Kiss E. Siófok: Rácz — Tilin- ger, Szilágyi, Bőzsöny, Babán, Takács, Horváth J., Csépán A Mohácsi TE a bajnok Mázaszászvári Bányász-Uni- versitas PEAC 2:2 (1:0). Máza- szászvár, 300 néző. V.: Kövesi. A fegyelmezetten játszó Univer­sitas PEAC megérdemelten sze­rezte meg az egyik pontot. Gól­lövők: Vaszari, Viszló, ill. Vin- cze, Szalóki Jók: Banász, Viszló, ill. Vincze, Kalász, Né­meth R. Steinmetz SE-Szigetvár 0:0. PBTC-pálya, 100 néző. V.: Sze- deli. Igazságos döntetlen. Jók: Roboz, Peterke, Maki, ill, Mau­rer, Révész és Papp P. Kesztyűgyár-Bóly 1:1 (1:0). Pécsbányatelep, 100 néző. V.: Bartók. A Boly második félideji játékával közelebb állt a győ­zelemhez. Góllövők: Palkovics, ill. Keibl. Jók: Nagy, ill. Keibl. Végh, Fitt. Mágocs—Magyarszék 9:1 (2:0). Magyarszék, 50 néző. V.: Horváth J. A mágocsiak szinte tetszés szerint érték el góljai­kat. Góllövők: Harsányi (3), Wald (2), Tonkó, Mágocsi, Benes II.. Lippert, ill. Lőrinc. Jók: Mágocsi, Tonkó, Benes I., ill. Kővári. Mohácsi TE-Szalánta 4:1 (0:0). Mohács, 700 néző. V.: dr. Rákóczi. Nehéz talajon, megérdemelt mohácsi győze­lem született. Góllövők: Budo- vinszki, Pártényi, Alsóvölgyi, Sziebert, ill. Kelemen. Jók: Keipl, Hancz, Alsóvölgyi, Párté­nyi, ill. Csungt, Balázs, Szabó. P. Kinizsi-Pogány 4:1 (1:0). Pogány, 50 néző. V.: Tatai. A Kinizsi jól használta ki helyze­A HDN totótippjeit a következő hétre Pest Henrik, a Mecseki Érc­bánya Vállalat géplakatosa, az Irá­nyi Dániel téri totózó törzstagja ál­lította össze. Nyolc éve kergeti kollektiv szelvénnyel szerencséjét, nem is akármilyen sikerrel: volt már 13—1-es és 13-as találata is. A 24. hét tippjei: 1. Komló—Budafok. A Komló most örömet akar szerezni közönségének. Tipp: 1, x. 2. BKV Előre—BVSC. Az Előre legalább az egyik pontot otthon tartja. Tipp: 1, x. 3. Várpalota—Eger. Tipp: 1, 2. 4. Kazincbarcika—Vasas Izzó. Nagy küzdelem várható. Tipp: 1, x. 5. Kossuth KFSE—Dorog. Sikeres hadgyakorlat. Tipp: 1. «. Lehel SC—<5zd. Tipp: 1, 2. 7. Recsk—Miskolc. Tipp: 2. 8. Erzsébeti SMTK—22. Volán. A jobb napot kifogó csapat győzelme várható. Tipp: 1, 2. 9. Pénzügyőr—Ganz-MAVAG. A vendégeknek nagyon kellene a két pont.' Tipp: x, 2. 10. Ikarusz—Gyöngyös. Tipp: 1, 2. 11. Soproni KSE—Véménd. A Sop­ron esélyesebb, de mégis . . . Tipp: 1, 2. 12. Kőszeg—KOMÉP. A KOMÉP idegenben is jobb. Tipp: 2. 13. Kiss J. SE—Pét. Az osztáiyozót csak győzelemmel kerülheti el a Pét. Tipp: 2. +1: 2. Eredmények Cselgáncs. A Tenkes Kupa kétnapos küzdelmein négy csa­pat vett részt Siklóson. A Pé­csi Sportiskola versenyzői kö­zül első helyet szerzett: Schmidt, Hercz, Szakács, Vida, Engel, Fenyősi, Koltai, Balogh, Frey, Szabó és Pár. A csapat- versenyt a PSI nyerte Siklás előtt. Kézilabda. Dunaújvárosi Ko­hász-Pécsi BTC 21:15 (11:6). NB I. B. női mérkőzés, Duna­újváros. Legjobb pécsi dobó: Rákosa (7). Osztályozok o megyebajnokságért Postás—Versend 6:0 (1:0). Pécssza bölcs 150 néző. V.: Sör. A második félidőben ki­domborodott a pécsiek na­gyobb tudása. Góllövők: Sulcz (3), Csizy, Grosics, Kovács. Jók: Vavika, Lechki, Sulcz, Csizy, illetve: Hosszú, Haze- nauer, Harnisföger I. Vajszló—Szentegát 1:1 (1:1). Postás-pálya, 200 néző. V.: Miseta. Küzdelmes mérkőzés, sok kihagyott helyzet. Góllö­vők: Koller, ill. Bagó. Kiállít­va: Ungvári (Vajszló). A ti­zenegyes rúgások eredménye 4:4. A Szekszárd—Vác 2:0-ás hazai győzelemmel végződött mérkőzést három pályázónk találta el. A sorsolásnál a sze­rencse Puskás Lászlóné, Pécs, Tolbuhin út 5. szám alatti lakos­nak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesz­tőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) veheti át. A heti szelvények beérkezésének határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komló—Budafok ............................................. P ótmérkőzés: Olajbányász—MÁV-DAC .............................. Pályázó neve: ............................................i.......................... P ályázó lakcime: .................................................................... te it. Góllövők: Juhász (2), Tá­voli, Kádár, ill. Kadia. Jók: Peti, Juhász, Hausznek, ill. Stázics, Heisler. PBTC-Drávalok 2:1 (0:1). Drávafok, 150 néző. V.: Máy. Szünet után jobb volt a PBTC. Góllövők: Hajós (2), ill. Pandur. Jók: Hajós, Papp, Gyurkovics, ill. Pandur. Vasasi Bányász-Zsolnay SE 2:1 (0:0). Porcelángyári pálya, 50 néző. V.: Thassy. A szeren­csésebb csapat győzött. Gól­lövők: Peres (2), ill. Anzil. Jók: Németh, Szabó, Peres, ill. An­zil, Füge, Fóral. A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. Mohács Mázaszászv. Vasasi B. U. PEAC Steinmetz SE Szigetvár Mágocs Kesztyűgyár Boly Beremend P. Kinizsi PBTC Szalánta Zsolnay Siklós* Drávafok Pogány** Magyarszék 33 23 33 20 34 19 33 16 34 14 33 15 33 16 33 14 33 11 33 13 33 14 33 13 33 10 33 12 33 11 33 8 33 8 33 — 5 5 8 5 8 7 9 8 12 8 10 8 4 13 7 12 12 10 7 13 5 14 5 15 9 14 4 17 5 17 4 31 6 19 2 31 83-29 51 60-29 48 91-48 46 58- 41 41 50-25 40 76-53 40 69-58 36 59- 48 35 50-40 34 54-37 33 45-46 33 45- 50 31 35-58 29 47-55 28 28-52 25 37-65 20 46- 77 20 16-138 2 (Johann), Bihari (Bakó), Hor­váth L, Landek. Edző: Mat- hesz Imre. Sellye: Jankovics — Orlovics, Krén, Pandur, Köny­ves, Otártics, Vass, Berki, El- májer (Golobics), Amigya (Schmidt), Goják. Edző: Megy- gyes Lajos. A sellyeiek rászol­gáltak az egyik pontra. Gól­lövők: Landek, ill. Pandur. MÁV Nagykanizsai TE—Kő­szegi LATEX SE 5:1 (3:0). Nagykanizsa, 1000 néző. V.: Németh E. MÁV NTE: Szalai — Markán, Németh, Sulyok T„ Karádi, Szabó L., Kiss (Pápai), Sulyok Gy. (Szabó F.), Takács, Szélig, Molnár. A kanizsaiak győzelmükkel biztosították he­lyüket az „új NB II.-ben”. Gól­lövők: Szélig (2, egyet 11-es- ből), Molnár (2), Raposa (ön­gól), ill. Hökkön. Pécsi VSK—Péti MTE 1:1 (1:0). Pétfürdő, 1500 néző. V.: Rúzsa. PVSK: Kovács — Hü­ben Tallósi, Szabó, Németh, Tóth II., Kaszás (Aradi), Grün- wald, Nagy J., Stájer, Szilá­gyi (Kresz). Edző: Rónai Ist­ván. Az első félidőben ki­egyenlített volt a játék, a má­sodik félidőben a pétiek 35 percen keresztül kapujához szorították a vendégeket, de sok helyzetet kihagytak. Gól­lövők: Stájer, ill. Stieger. Jók: Kovács, Tallósi, Szabó, Grünwald, Stájer, ill. Daróczi, Stieger, Herczeg, Mészáros, Jánó, Simái. Az NB Ili. további eredmé­nyei: Soproni Textiles—Keszthelyi Haladás 3:0. Ajkai Alumínium —Kiss J. SE 1:0. Rákóczi SE— Bakony Vegyész 2:0. Sabaria SE—Bauxitbányász SE 2:2. Bá­bolnai SE—Répcelaki Bányász 5:0. KOMÉP SC—Soproni KSE 6:0. AZ NB III. ALLASA *=két büntetőpont levonva. **=két büntetőpont levonva (az ifjúsági csapat kétszer nem állt ki) 1. PVSK 37 21 7 9 63-27 49 2. Ajka 37 20 8 9 68-36 48 3. Bauxitbányász 37 18 12 7 67-38 48 4. Oroszlány 37 18 8 11 63-53 44 5. MÁV NTE 37 14 15 8 46-42 43 6. Rákóczi SE 37 16 10 11 46-25 42 7. Bábolna 37 15 11 11 57-40 41 8. Répcelak 37 18 5 14 54-53 41 9. Pét 37 14 12 11 48-38 40 10. KOMÉP 37 12 16 9 50-43 40 11. Véménd 37 14 11 12 57-48 39 12. Soproni Text. 37 16 7 14 58-62 39 13. Bakony V. 37 13 12 12 46-43 38 14. Sabaria 37 15 8 14 44-44 38 15. Sellye 37 12 10 15 39-50 34 16. Siófok 37 9 10 18 39-45 28 17. Keszthely 37 8 9 20 50-84 25. 18. Kiss J. SE 37 8 6 23 34-73 22 19. Kőszeg 37 6 9 22 35-79 21 20. Soproni KSE 37 5 10 22 40-81 20 Országos itjúsági bajnokság Ambrus a PMSC első gólját fejeli a Tatabánya elleni mérkőzésen. Arató László felvétele Pécsett lejátszották az elő­döntő első fordulóját az orszá­gos ifjúsági labdarúgó bajnok­ság „B” csoportjában. FTC Sl-Rába ETO 1:1 (1:0). Pécsújhegy, 150 néző. V.: Kul­csár. FTC Sl: Józsa — Balázs, Vigh, Sas, Ferenczi, Pál, Erdő­végi, Koch, Schuszter, * Szlávik, Néder. Edző: Vincze Géza. Rá­ba ETO: Venczel — Szőczi, Li- pót, Horváth, Papp, Sipos, Kol­tai, Pölöskei, Novics, Pelczéder, Forgó (Tenk). Edző: Máté Já­nos. Színvonalas, jó iramú mér­kőzésen a fővárosiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Ferenczi, ill. Pelczé­der. Jók: Ferenczi, Pál, Koch, Ml. Venczel, Koltai, Pelczéder. PMSC-Tatabánya Sl 3:1 (1:1). Pécsújhegy, 200 néző. V.: Egri. PMSC: Farkas - Kálmán, Róth, Baumann, Lajtai, Pirkhof- fer, (Martin), Ambrus, Jurin, Megyeri, Vigh, (Ragány), Agócs, (Kiss A.). Edző: Garami József. Tatabánya: Csernyei — Kristóf, Kovács, Molnár G., Tő. rőcsik, Varga, Molnár M., Si- kesdi, Bezzegh, Kishonti, (Fu­rák), Rohrbacher. Edző: Nagy Győző. Küzdelmes mérkőzésen, szünet után felülkerekedett a PMSC. Góllövők: Ambrus, Baumann, Róth (11-esből), ill. Rohrbacher. Jók: Róth, Lajtai, Ambrus, Megyeri ill. Csernyei, Sikesdi, Rohrbacher. Kiállítva: Törőcsik (Tatabánya). A következő forduló mérkő­zéseit ma délután játsszák Pécsújhegyen: Tatabánya Sl— FTC Sl 15.00. Rába ETO-PMSC 16.30. t