Dunántúli Napló, 1978. június (35. évfolyam, 149-178. szám)

1978-06-22 / 170. szám

mundial 78 Elbúcsúzott a világbajnoki cím védője, az NSZK válogatottja Hollandia négy év után újra a döntőben Olaszország a harmadik helyért játszhat Hollandia—Olaszország 2:1 (0:1) Buenos Aires, 76 000 néző. V.: Martinez (spanyol). Góllövők: Brandts, Haan, illetve Beltega. Az A csoport rangadóján a Hollandia—Olaszország talál­kozón a spanyol Martinez bí­ráskodása mellett így kezd­tek a csapatok Buenos Aires­ben : Hollandia: Schrijvers — Poortvliet, Brandts, Kral — Jansen, Haan, Willy van de Kerkhof, Neeskens — René van de Kerkhof, Rep, Rensen­brink. Olaszország: Zoff - Cuccu- reddu, Scirea, Gentile, Cab- rini — Benetti, Tardelli, Zac- carelli — Causio, Rossi, Bet- tega. Hollandia kezdett. Rep és Causio kitörése volt az első esemény, veszély ezekből nem keletkezett. Az 5. percben szöglet után Schrijvers hibá­zott, Rossi fejelhetett 6 m-ről — fölé. Válaszként Zoff kiej­tette Rensenbrink nem is erős lövését, de nem volt a közel­ben holland csatár. Cabrini tört be a 16-oson belülre, bombája fölé vágódott. Nees­kens felesleges cselezése után Causio került helyzetbe, a holland kapus mentett. A 20. percben baloldali olasz akció teljesen veszélyte­lennek látszott, Bettega elé pattant a labda, Schrijvers kétségbeesetten kifutott, de Bettega 15 m-ről mellette el­lőtte a labdát, laposan a ka­pu jobb oldalába (1:0). Schrijvers megsérült, Jongbloed állt be helvette. Mindjárt utána újabb holland védel­mi rövidzárlat, Rossi lövését a kapus szögletre ütötte. A 36. percben Zaccarelli szabályta­lankodott Haan ellen, azután ő kapott rúgást és ápolásra szorult. Az olaszok az előny birtokában szokott játékstí­lusban mindent elkövettek, hogy esemény nélkül teljen az idő. A 38. percben — több Aosztria—NSZK Cordoba, 40 000 néző, v.: Klein (izraeli). Góllövők: Krankl (2), Vogts (öngól), illetve Rum­menigge, Hölzenbein. A két válogatott a következő összeállításban kezdett: NSZK: Maier — Vogts, Rüss- mann, Kaltz, Dietz — Bonhof, Beer, Hölzenbein — Abramczik, D. Müller, Rummenigge. Ausztria: Koncilia — Sara, Pezzey, Obermayer, Strasser — Prohaska, Krieger, Hickersber- ger — Kreuz, Schachner, Krankl. Nagyon idegesen, szétesően kezdett az NSZK válogatottja. Az osztrákok ezzel szemben gyorsak, pontosak voltak, s az 5. percben Schachner beadása után Kreuz fejesét védte Maier. A 19. percben Dieter Müller Rummeniggéhez játszott, s a 22 éves játékos Koncilia mellett a kapuba lőtt (1:0). Egy perc kölcsönös szabálytalanság után — Rep megrúgta Benet- tit, sárga lapot kapott. Egy perc múlva Benetti rúgta meg Rensenbrinket, neki is sárga lap jutott. A játékvezető 3 másodperc híján 3 percet hosszabbított. A folytatásra Causiot C. Sala váltotta fel, aki termé­szetesen védő feladatot ka­pott, A 49. percben Rep fe­jesét ütötte szögletre Zoff. A támadó hollandok az 50. percben egyenlítettek, Brandts 20 m-ről óriási lövést küldött a léc alá, Zoff nem tudta védeni (1:1). Kemény lett a küzdelem, Haan kapott sárga lapot az 53. percben. Az ola­szoknak fel kellett hagyni a védekezéssel, egyszeriben ér­dekesebb lett a játék. Az 56. percben Rossi lőtt lesről a hálóba. A negyedik sárga lap Cabrinié lett a 62. percben. Három perccel később Rep lement és Van Kraay állt be, a 65. percben Tardelli ke­mény belépőt követően része­sült sárga lapos figyelmezte­tésben, A 75. percben balol­dali szabadrúgás után Haan kapta a labdát, senki sem várt lövést, 40 m-ről rábom­bázta. Zoff későn eszmélt, és a labda a bal felső sarok­ban kötött ki (2:1). Graziani —Benetti csere következett, a 81. percben mintaszerű akció után, Rensenbrink jobbal lőtt, Zoff védett. A hollandok tá­madtak, az olaszok megnyu­godtak, mert híre jött, hogy Ausztria legyőzte az NSZK-t, így a vereségüktől függetle­nül kapnak még egy mérkő­zést, a harmadik helyért. Nem sokan számítottak ar­ra, hogy Hollandia győzelem­mel jut túl ezen a mérkőzé­sen, mivel újabb világbajnoki döntőjéhez egy pont is ele­gendő lett volna. A második félidő alapján a hollandok akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. 3:2 (0:1) sem telt el, a továbbra is ro­hamozó osztrákok Krankl révén egyenlíthettek volna, de a csa­tár hibázott. A 23. percben Kon­cilia Bonhof szabadrúgását há­rította, négy perc múlva viszont a másik oldalon Sara jobblá­bas lövését védte a sarok előtt Maier. Az osztrákok rendre ala­kították ki veszélyes helyzetei­ket, a 29. percben Krieger előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de újra rosszul találta el a lab­dát. A 38. percben újra Kreuz, majd nem sokkal később Hickersberger került gólhelyzet­be. A félidőben 1:0-ra vezetett az NSZK, a szünetben a levo­nuló nyugatnémet játékosokat az NSZK-s szúrkolók kifütyülték teljesítményükért. A második félidőre Beert H. Müller váltotta fel. Még egy perc sem telt a térfélcsere után, amikor Krankl újra gólhelyzet­be került, de akárcsak az első félidőben, több alkalommal most is hibázott. Az 59. percben egyenlítettek az osztrákok, Pro­haska jobboldali beadására Maier kimozdult, s a labda Vogts lábáról a kapus mellett a hálóba került (1:1). Utána Fischer állt be D. Müller he­lyére. A 61. percben H. Müller szabadrúgását védte Koncilia, de négy perc múlva már Auszt­ria vezetett. Krankl a balössze­kötő helyén kitört és Maier ka­pujába emelt (2:1). A nyugat­németek nagy erővel rohamoz­tak, s két perc múlva egyenlí­tettek is. Hölzenbein szabadrú­gása került az osztrák kapuba (2:2). Egyre nagyobb lett a küzdelem, a 68. percben Ab­ramczik, majd két perccel ké­sőbb Prohaska kapott sárga la­pot. A 71. percben Schachnert Oberacher váltotta fel. A 40 ezer néző harsányan buzdította az osztrákokat, akik újra erősí­tettek és támadásuk a 88. perc­ben gólt hozott — Krankl volt újra eredményes (3:2). Végig nagyiramú, izgalmas volt a találkozó. Az osztrákok már az első félidőben több hely­zetet dolgoztak ki, de a csatá­rok sorra hibáztak. Az NSZK védelem nagyon bizonytalan volt. Ausztria válogatottja telje­sen megérdemelten, először győzött az NSZK ellen. Az „A" csoport végeredmény* 1. Hollandia 3 2 1-9-45 2. Olaszország 3 111 2-2 3 3. NSZK 3-214-52 4. Ausztria 3 1-24-42 Meglepő eredményekkel fe­jeződött be a küzdelem a lab­darúgó világbajnokság A cso­portjában. Váratlan a holland győzelem, méginkább a világ- bajnoki címet védő NSZK ve­resége Ausztriától. Olaszország az osztrák bravúr következté­ben nem esett ki az éremváro­mányosok közül. Erről az ágról a döntőbe Hollandia került be, míg Olasz­ország a harmadik helyért játszhat. Brazília - Lengyelország 31 (1:1) A B-csoport utolsóelőtti mér­kőzésén Mendozóban, a chilei Silvogno sípjelére a brazil és a lengyel válogatott így állt fel: Brazília: Leao — Toninho, Oscar, Amaral, Nelinho — Ba­tista, Cerezo, Dirceu — Gil, Ro­berto, Zico. Lengyelország: Kukla — Ma- culewicz, Gorgon, Zmuda, Szy­manowski - Boniek, Nawalka, Deyna - Kasperczak, Lato, Szarmach. Csere: Zico helyett Mendonca, Cerezo helyett Rivelinho, Kas­perczak helyett Lubanski. A 12. percben meglepetésre vezetéshez jutottak a brazilok. Gorgon szabálytolankodott a lengyel kaputól 18 méterre. Ne­linho állt a labda mögé és óriási erővel lőtt a kapuba (1:0). A félidő lefújása előtt egy perccel Leao tehetetlen volt Lato lövésével szemben — későn vetődött, s így 1:1-es ál. lásnál tértek-pihenőre a csa­patok. Az 57. percben a lengyelek hálójába került a labda. Men­donca lövése a kapufáról kivá­gódott, a labdát Roberto közel­ről vágta Kukla kapujába (2:1). A 62. percben Dirceu lövése csattant a felső kapufán, a visz- szavágódó labdát újra Roberto helyezte a lengyelek kapujába (3:1).- épülettakarításra,- építőipari segédmunkára ALKALMAZ A NYÁRI SZÜNETBEN DOLGOZNI KÍVÁNÓ FIÚKAT, LÁNYOKAT CSOPORTOS FOGLALKOZÁST BIZTOSÍTUNK. JELENTKEZÉS; PÉCS, SZÁNTÓ KOVÁCS J. U. 1/A. MUNKAERŰ-GAZDALKODAS Hat menet váltott ellenfelekkel Muhammad üli moszkvai bemutatója atmenetes bemu­tató mérkőzést ví­vott a legjobb szovjet nehézsúlyú ököl-* vivők ellen kedden este Moszkvában Muhammad Ali, a volt nehézsúlyú hi­vatásos világbajnok. Bár a találkozások célja el­sősorban edzés volt — pontozásra nem is került sor — az érdeklődő moszkvaiak zsúfolásig megtöltötték a CSZKA hatalmas sportcsarnokát. Ali találkozóját a szov­jet ökölvívókkal közvetí­tette a televízió is. A világbajnok jelenleg még csak a felkészülés legelején tart, Spinks elleni visszavá­gójára, s ez meg is látszott mozgásán: tetemes súlyfeles­leg van rajta. így is módja nyílt azonban arra, hogy be­mutassa ragyogó technikáját, változatos stílusát. A félelme­tes erejű ütések elmaradtak, annál is inkább, mert éppen a bemutató jellege miatt er­ről előzetesen meg is álla­podtak a szovjet ökölvívó szö­vetség vezetőivel. Igaz, hogy a szovjet bokszolok is visz- szafogottan küzdöttek, de ha a találkozót pontozták volna, minden bizonnyal ők kerültek volna ki győztesen, sok tisz­ta, szép ütést vittek be a szokottnál lassabban mozgó Alinak. Az első ellenfél a 25 éves volt szovjet bajnok, Pjotr Za- jev volt. Ali az első menet­ben csupán — szokott mód­ján — körültáncolta ellenfe­lét, akit így ütéstávra sem engedett. A második men« ben mindketten aktívabb! voltak. Keményebb volt a köve kező két menet a többször szovjet bajnok és az 197 évi Európa-bajnok, Jevgen; Gorszkov ellen. Az utolsó két menetben szovjet ökölvívás nagy tehe sége, Igor Viszockij állt Ali ellen. Viszockij már szer legyőzte a jelenlegi li nagyobb hírű amatőr boks; lót, az olimpiai és világ nők kubai Stevensont is. is rendkívül nagy energiá' kezdett, tiszta ütéseket be Alinak, s igen gyoi mozgott. A volt világbajn azután megmutatta, hogy felkészülés elején is van er« je; nagyon keményeket ütőt igaz, hogy Viszockij állta. — Csak az volt a célon hogy megmutassam ezt fajta ökölvívást a szovjet ki zönségnek, s alkalmat adja arra, hogy lássák a világba nokot — mondotta a bemuto tóról Ali, akinek szereplése nagy tetszéssel fogadta nagyszámú közönség. OSZTÁLYOZÓ A MEGYEBAJNOKSAGÉRT Vajszló-Sásd 2:1 (1:1, 1:1, 1:0] Pécsi Postás-pálya, 150 nélő. V. Meizer. Rendes játékidőben nei bírt egymással a két csapat Hősi szabbításban a jobb erőben léé Vajszló megérdemelten győzött é bejutott a megyei I. osztályba. Gál lövök: Perényi, Sebők, illetve Na« J. iák: Perényi, Sebők, Sipka, Herfci illetve Hirth, Nagy J., Sárvári. Mai sportműsor Kézilabda. NB I. női mérkőzés PMSC—Bp. Postás, városi sportcsar nők, 17.00. 2: Falusi és munkahelyi spartakiád A falusi spartakiád megyei gyei döntőjének. Itt a meg' döntője június 25-én lesz Pé- 4 városa, valamint a szakmá­járások legjobbjai mérik össze legjobbja, md.tjak versenyző.- erejüket atlétikában, kézilab- ket- Az atlétika, kézilabda dóban, kispályás labdarúgás- kispályás labdarúgás és a ban és röplabdában. Egy röplabda mellett kötélhúzás is héttel később ugyancsak a szerepel a programban, és az PVSK-pálya lesz a színhelye ünnepélyes megnyitót- közös a munkahelyi spartakiád me- bemelegítés követi. Népsport Magyar Nemzet DN 1. Vác—Budafok X 1 1 1 2. MÁV DAC—KFSE X 1 2 x X 2 3. Aluminium—Várpalota 1 X 1 X 1 X 4. Schönherz SE—Répcelak 1 X 2 1 2 5. Csongrádi Építők—Hódmezöv. 2 2 1 6. Törökszentmiklós—Szabó L. SE X 1 2 X 2 7. Tiszátok—Miskolc 2 2 x 2 8. Bors. Volán—Papp J. SE 2 1 x 2 2 9. Sülysáp-ERDÉRT X 1 2 X 1 X 10. Törekvés—Lőrinci Fonó X 1 X 1 X 11. Szeghalom—Hajdú Vasas X 1 1 X X 12. Püspöki.—Balmazújv. 1 X 1 2 x 1 X 13. Almásfüzitő—Komáromi AC X 2 1 X X 2 + 1 14. Balatonboglár—Balotonföldv. v 1 X 1 Ifjúsági labdarúgó megyebajnokság A megyei ifjúsági labdarúgó baj­nokság eredményei: PBTC-Zsolnay 0:2, Sportiskola II.—Drávátok 11:0, Mágocs—Mázaszászvár 4:0, Bóly—Po­gány 8:0, Szalánta-P. Kesztyűgyár 1:6, Siklós-Mohács 3:3, Szigetvár— Beremend 1:0. A Vasasi Bányász- Komló II. és a P. Kinizsi-Magyar­szék mérkőzések a vendégcsapatok meg nem jelenése, illetve a sport­orvosi igazolások érvénytelensége miatt elmaradtak. A két pontot a Vasasi Bányász és a P. Kinizsi kap­ták. A bajnokság végeredménye 1. Sportisk. II. 34 31 2 1 182 : 20 64 34 24 4 6 128: 35 52 34 23 4 7 104: 40 50 34 20 7 7 136: 37 47 34 21 4 9 91: 47 46 34 20 4 10 89: 40 44 34 18 7 9 83: 33 43 34 18 5 11 88: 62 41 34 15 7 12 83: 53 37 2. Mohács 3. P. Kinizsi 4. Zsolnay 5. Beremend 6. Komló II. 7. Szigetvár 8. Bóly 9. Siklós 10. Kesztyűgyár 11. PBTC 12. Mágocs 13. Vasasi B. 14. M.szászvár 15. Drávátok 16. Szalánta 17. Magyarszék 18. Pogány 34 14 7 13 34 12 8 14 34 10 8 16 34 10 6 18 34 10 3 21 34 7 6 21 34 4 4 26 34 4 2 28 34 - 2 32 84: 83 35 77: 65 32 66: 80 28 60: 81 26 57:115 23 41:110 20 31:165 12 40:157 10 14:231 2 Dunántúlt nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szérkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245. 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os qépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Az olaszok korai öröme ... A nyugatnémetek belövik vezetőgóljukat.