Dunántúli Napló, 1978. április (35. évfolyam, 90-118. szám)

1978-04-20 / 108. szám

Labdarugó I., 33. forduló 1978. ÁPRILIS 19. EREDMÉNY NÉZŐSZÁM VEZETTE GOLLOVÖK A BAJNOKSÁG ALLASA Vasas—Újpest 2:4 (0:3) 25000 Pádár Fazekas 2 (egyet 11-esböl), Fekete, Nagy, illetve Kovács, Zombori 1. U. Dózsa 33 1» 12 2 94-45 50 2. Bp. Honvéd 33 21 6 6 45-22 4S 3. MTK-VM 33 16 10 5 56-88 46 4. Videoton 33 17 10 6 76-45 44 5. Vasas 33 15 12 6 56-40 42 6. Diósgyőr 33 11 13 9 42-34 35 7. Dunaújváros 33 12 11 10 57-52 35 8. Tatabánya 33 12 10 11 46-46 34 9. Ferencváros 33 11 11 11 53-50 33 10. Csepel 33 11 8 14 45-55 30 11. Békéscsaba 33 11 7 15 40-57 29 12. Pécs 33 10 8 15 42-47 28 13. Haladás 33 9 9 15 41-54 27 14. Zalaegerszeg 33 8 11 14 37-63 27 15. Rába ETO 33 6 13 14 37-49 25 16. MÁV Előre 33 8 6 19 42-77 22 17. Kaposvár 33 7 7 19 31-61 21 18. SZEOL AK 33 6 6 21 35-74 18 34. forduló, április 22. Békéscsaba—Rába ETO Csepel—MÁV Előre Haladás—Diósgyőr Dunaújváros—Tatabánya Kaposvár—PMSC SZEOL AK—ZTE Videoton—MTK-VM Bp. Honvéd—Vasas Ferencváros—Újpest Bp. Honvéd—FTC 3:2 (2:0) 25000 Kuti Kozma, Weimper (11-esből), Gyimesi, illetve Szokolai, Nagy (öngól) D.-újváros—PMSC 3:1 (2:1) 4000 Tóth L. Fajkusz, Szepesi (11-esből), Sulia, illetve Lutz t Kaposvár—MÁV Előre 1:1 (1:0) 12000 Palotai Kiss, illetve Sugár Videoton—Tatabánya 4:1 (4:0) 4000 Győri Szabó (2), Burcsa, Májer, illetve Csapó (11-esből) Haladás—Rába ETO 3:0 (1:0) 4000 Somlai Farkas (2) és Kereki Csepel—DVTK 1:0 (1:0) 1500 Maczkó Kutasi (öngól) MTK-VM—SZEOL 6:0 (2:0) 3 000 Szóvá Koritár (2, mindkettő 11-esből), Aszalói (2), Varga, Kromer ZTE—Békéscsaba 3:1 (2:0) 5000 Tátrai Rácz, Bogáti, Csepregi, ill. Pogács döntöttek 12. Mecsek rallye autóverseny Népszava Magyar N. D. 1. Eger—Dorog 1 1 X X 2. Szekszárd—BVSC X 2 2 3. Vasas Izzó—Budafok 1 1 1 4. Várpalota—Komló X 1 2 X X 5. BKV Előre—STC 2 x 2 2 6. Auras—Ganz-MAVAG 2 2 2 7. Perbál—Dunakeszi 1 X X 1 2 1 8. Bp. Spart.—Ikarus 1 X 1 1 9. Pénzügyőr—KSC 1 X 2 1 X 10. Verona—Milan r x 2 2 X X 11. Napoli—Lanerossi 1 2 X 2 12. Lazio—Perugia 13. Fiorentina—Torino 1 X 2 2 x 2 2 2 +1 14. Dunaújvárosi Építők—Építők SC 2 2 2 Mindkét osztály éjszaka versenyez A rendező bizottság kéréssel fordul a nézőkhöz Rajt az Ifjúsági Ház előtti parkolóból Müller István Blrkázás Szerdán reggel elutazott Os­lóba a magyar kötöttfogású birkózóválogatott. A küldött­ség vezetője Bíró Mihály, a szövetség elnöke, a verseny­zők (48 kg-tól felfelé): Sántha, Rácz, Doncsecz, Tóth I., Gaál, Kocsis F., Hegedűs M., Hege­dűs Cs., Farkas, Nagy J. Küzdelmes mérkőzés Dunaújváros —PMSC 3:1 (2:1) Dunaújváros, 4000 néző. V.: Tóth L Kohász: Németh - Tí­már, Judik, Tóth, Staller - Bó- di (Engelbrecht a 79. percben), Sulia (Kuti a 68. percben), Faj. kusz - Bartók, Szepesi, Pásztor. PMSC: Katzirz - Iványi, Torna, Tapaszti, Kincses - Lutz, Pál, Dárdai (Schulteisz a 72. perc­ben) - Kardos, Kiss, Dohány (Havasi a 72. percben). Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés és a 3. perc­ben Pásztor lesről lőtt a háló­ba. A másik oldalon 3 perccel később Kincses szabadrúgását Kiss fejelte mellé. Alábbha­gyott a Kohász kezdeti lendü­lete és a 12. percben újból a pécsi középcsatár került hely­zetbe, de ezúttal is mellé lőtt. A 15. percben egy váratlan el­lentámadás utón vezetéshez jutott a Dunaújváros. Bartók lövését Katzirz kiütötte, a lab­da Fajkusz elé perdült, aki nagy nyugalommal gurította a jobb alsó sarokba (1.0). A 22. percben újabb gólt szerzett a Kohász. Bartók egy csel után kapura húzott és a 16-oson be­lül Kincses csak szabálytalan­ság árán tudta megállítani. A játékvezető 11-est ítélt és a büntetőt Szepesi a balra moz­duló Katzirz mellett a jobb sa­rokba lőtte (2:0). A 25. perc­ben Kiss lövését kiütötte Né­meth. Három perccel később Bódi beadását Fajkusz a 11-es pontról kapásból lőtte, Katzirz bravúrral védett. A 30. perc­ben Dárdai átadását Kiss kap­ta, a középcsatár becsapta Ju- dikot, 10 méterről, nehéz szög­ből leadott lövését Németh Még egy hét sem telt el a hegyiversenytől és ismét rangos autóverseny színhelye lesz Pécs. A tervezett időpontnál ugyanis korábban rendezi meg az Autó­klub Baranya megyei Szerveze­te a XII. Mecsek rallye-t, az or­szágos rallye- és túrabajnokság 2. futamát. A felkészülésre csak péntekig van idő, mert ezen a napon este 8 órakor már rajtvonalhoz szólítják' a túraosztályú ver­senyzőket. Ebben az osztályban 6 gyorsasági szakaszon küzde­nek egymással a versenyzők, és az első gépkocsi várhatóan szombaton hajnalban 3 óra kö­rül ér célba, a Szalai András úti parkolóba, ami egyben rajt­hely is. A műszaki gépátvétell is itt tartják a túraosztályú pá­rosoknak pénteken 12-17 óra között. Az átvevő bizottságnak sok dolga lesz, ezért kérik a versenyzőket és a nézőket, hogy magatartásukkal segítsék a gépátvevők munkáját. A rallye-osztályú versenyzők gépátvételét szombaton 13-tól 16 óráig tartják ugyancsak az Ifjúsági Ház előtti parkolóban, ezt követi a rajt, este 20.00 óra­kor. A rallye-sok 478 km-t autóznak szombaton éjszaka, melyben 13 gyorsasági szakasz van. A gyorsaságik össztávja 106 km. Ebben az osztályban az első gépkocsi várható érke­zési ideje vasárnap reggel fél 6 körül lesz a Szalai úti célban, ami megegyezik a rajthellyel. Gyorsasági szakaszok: Szent­kút—Árpádtető, Petőfi-bánya— Zobáktető, Ábaliget-Szentkút, Kemping-Árpádtető, Zobákte- tő-Petőfi-bánya, Szentkút-Aba- 1 igét, Árpádtető-Lámpásvölgy, Petőfi-bánya-Zobáktető, Kem­ping—Szentkút, Lámpásvölgy— Árpádtető, Kemping-Abaliget, Zobáktető-Petőfi-bánya, Ár­pádtető-Lámpásvölgy. Mivel a verseny zömmel c Szentkút-Árpádtető-Abali- get háromszögben van, ajánla­tos a nézőknek ezen útvonalak mellett elhelyezkedni, úgy, hogy a versenyzőket ne zavarja. A mai naptól kezdődően minden érdeklődő beszerezheti a műsorfüzetet is — Pécs, Cit­rom utca 3., Autóklub iroda —, melyet első ízben bocsát ki a rendezőség. Megtalálható benne a verseny pontos időbe­osztása, rajtlista és a gyorsa­sági szakaszok megközelítésé­nek lehetőségei. Több útszakaszt a verseny idejére lezárnak, ahová magán- gépjárművel behajtani nem le­het. A járművezetők figyeljék az ideiglenesen kihelyezett jel­zőtáblákat, és azok utasításait, valamint a rendezők kérését tartsák be. Az útlezárások miatt egyes helységek megközelítése csak kerülőúton történhet, me­lyeket táblával jeleznek; azok a járművezetők, akik nem a versenyt nézik, a kijelölt tere- lőúton menjenek. A versenyt megelőző napon, csütörtökön 22 órától vasárnap délelőtt 10 óráig zárva tart az Ifjúsági Ház előtti parkoló is, járművel ide felhajtani és itt várakozni ezen időtartam alatt tilos. Kiss közelről lő, Németh ezúttal is hárít Arató László felvétele lábbal védte. A 39, percben Pásztor már átemelte a vető­dő Katzirz felett a labdát, de Tapasztinak sikerült felszaba­dítania. A félidő befejezése előtt gólt ért el c PMSC. 30 méterre a Kohász kapujától Lutz megindult és három remek csel után 12 méterről a jobb alsó sarokba továbbított (2:1). Szünet után az első lehető­ség a pécsiek előtt adódott az 56. percben. Lutz vezette fel a labdát, 15 méteres bombáját Németh szögletre ütötte. Há­rom perccel később Dobány lövését hárította lábbal a Ko­hász kapusa. A 60. percben Judik és Kiss összecsapott, a pécsi csatár csak néhány per­ces ápolás után tért vissza a pályára. Veszélyesebbek voltak a pécsi támadások, mégis a Kohász szerzett újabb gólt. A 66. percben Sulia óriási erővel bombázott 25 méterről a jobb felső sarokba (3:1), A 72. perc­ben Pásztor közeli lövését ütöt­te szögletre Katzirz, majd Tóth lövése csattant a kapufán. Az utolsó percben Kiss elől men­tett Németh, Küzdelmes mérkőzésen bal- szerencsés gólokkal vesztett a PMSC. A gyorsan belőtt két Kohász gól után a piros-feke­ték nem adták fel és fokozato. san átvették a játék irányítá­sát. Még a félidő befejezése előtt sikerült szépíteniük és a második félidő elején úgy tűnt, hogy az egyenlítés sikerül. Ek­kor egy újabb gól következett, amely megtörte a pécsi csapat lendületét és a hajrában már nem tudtak újítani. A PMSC kapujában Katzirz a gólokért nem okolható. A védelem leg­jobbja Torna volt, társai meg­feleltek. A középpályán Lutz nehezen lendült játékba, de remek gólja feljavította telje­sítményét. Pálnak volt néhány ügyes megmozdulása, Dárdai­nak nem ment a játék. A csa­tárok közül Kiss jelentette a legtöbb veszélyt a Kohász ka­pujára. Dobány teljesítménye hullámzó volt. A Dunaújváros legjobbjai: Judik, Tóth, Bódi, és Fajkusz voltak. Lázár Lajos Jegyelővétel A Konzum Áruházban a je­gyek árusítását elővételben megkezdték az április 26-án fél 5 órai kezdettel Újmecsek- alján sorrakerülő PMSC—Szlo­vén Bratislava nemzetközi mér­kőzésre. Napirenden az Edzett Ifjúságért mozgalom A Baranya megyei Tanács V. B. testnevelési és sport albi­zottsága szerdán délután ülést tartott a Baranya megyei Sport- hivatal székházában. Az Edzett ifjúságért mozgalom megyei helyzetéről és feladatairól szóló tájékoztatóhoz Németh Csaba, a KISZ megyebizottsóq hon­védelmi és sportfelelőse és Schützenhofer György, a Bara­nya megyei Tanács V. B. műve­lődési osztálya részéről adott kiegészítést. Az Edzett ifjúságért mozgalom beindulásakor tapasztalt len­dület töretlen, a központi és sportegyesületi rendezvények folyamatosak és gazdag prog­ramot biztosítanak a résztve­vőknek. A mozgalom népszerű­sítését segíti elő az V. OSN le­bonyolítása, ami tovább növeli a sportesemények számát és folyamatosabb foglalkoztatást biztosít az ifjúság számára. A KISZ részvétele a mozgalom irányitó, szervező munkájában kedvező képet mutat. Tájfutás A hét végén, kedvezőtlen időben, Lapis-Remeterét térségében került megrendezésre a megyei középiska- lás bajnokság és a megyei úttörő- olimpia. Dicséretesen nagy számban álltak rajthoz a mohácsi gimnazis­ták és úttörők. A középfokú iskolás bajnokság eredményei, ifjúsági fiúk: 1. Sélley Tamás ÍP. Nagy Lajos). Fiú serdü­lők: 1. Széles (Nagy Lajos). Ifjúsági lány: 1. Molnár (Mohácsi Kisfaludy). Serdülő lányok: 1. Kacskovics (Mű­vészeti G.). Váltóverseny, fiúk: 1. P. Nagy Lajos Gimnázium (Szieberth, Széles, Sélley). Lányok: 1. Mohácsi Kisfaludy Gimnázium. ÜttÖrőolimpia, fiúk: 1. Kovács László (Hal i. utcai általános isko­la). Lányok: 1. Gyurka (39-es dan­dár u. általános iskola). Mai sportműsor Ökölvívás. A Baranya Kupa első napja, PVSK-csarnok, 17.00. Dunántúlt nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőséqi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, . 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Slerkesztóség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os qépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13 696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető o helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007