Dunántúli Napló, 1978. február (35. évfolyam, 32-59. szám)

1978-02-26 / 57. szám

Labdarugó I., 22. forduló 1978. FEBRUÁR 25. EREDMÉNY NÉZŐSZÁM VEZETTE GÓLLOVÖK Vasas—Békéscsaba 2:2 (0:1) 5000 Hámori Gass, Váradi illetve Mátrai, Budavári. Bp. Honvéd—SZEOL 4:0 (3:0) 6000 Urbán Kozma (11-esböl) Weimper, Nagy A., Pál. Haladás—Újpest 1:1 (0:1) 15000 Maczkó Halmosi, illetve Fekete, DVTK—FTC 2:0 (0:0) 25000 Lauber Füká, Oláh, Csepel—Tatabánya 1:1 (0:1) 2500 Szávó Tóth (11-esbSI), III. Schmidt. D.-újváros—MTK-VM 1:2 (0:2) 6000 Győri Bódi, illetve Fülöp és Judik (öngól). MÁV Előre—PMSC 2:3 (0:2) 6000 Palotai Sugár, Litvik, illetve Kiss (2), Lutz. Kaposvár—Videoton 0:0 10000 Tátrai­Rába ET0-ZTE 1:2 (0:0) 4000 Nagy B. Mile (11-esből) illetve Rácz, Szentes. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bp. Honvéd 2. U. Dózsa 3. MTK-VM 4. Videoton 5. Vasas 6. Ferencváros 7. Tatabánya 8. Diósgyőr 9. Dunaújváros 10. Pécs 11. Csepel 12. Haladás 13. Békéscsaba 14. Rába ETO 15. ZTE 16. MÁV Előre 17. SZEOL AK 18. Kaposvár 22 14 22 11 22 12 22 11 22 11 22 9 4 10 6 9 6 9 10 9 8 10 2 13 2 15 5 14 44-15 31 58-30 31 40*19 31 55-30 29 43-26 29 41-35 25 32-26 24 26- 25 23 37-38 20 27- 28 20 35-41 20 31-40 20 27-37 20 23-31 16 22-43 16 29-52 1 6 26-52 12 22-50 11 23. forduló« (március 1.) MTK-VM—Kaposvár Haladás—Dunaújváros Tatabánya—Vasas SZEOL AK—FTC Csepel—Honvéd PMSC—Rába ETO ZTE—Újpesti Dózsa Békéscsaba—MÁV Előre Videoton—DVTK Megérdemelt győzelem PMSC—Székesfehérvári MÁV Előre 3:2 (2:0) Kosárlabda (Tudósítónk beszámolója). Székesfehérvár, 6000 néző. V.: Palotai. PMSC: Fiedler — /vány/, To­rna, Pál, Kincses, — Lutz, Schul- teisz, Dárdai — Kardos, Kiss, Do­hány (Lingl a 79. percben). Ed­ző: Kovács Imre. MÁV Előre: Szigethi - Eise- mann, Hartyáni, Szabó - Rá­baközi, Sugár, Meggyes - .Lechner (Leveland a 69. perc­ben), Litvik, Havasi, Sárközi (Deák a szünetben). Edző: Szentmihályi Antal. Alig történt meg a kezdőrú­gás a szemre szép, ám nagyon is mély talajú pályán, mikor Schulteisz pontos indításával Kardos száguldott el a szélen, de a lövés pillanatában a vé­dők szögletre szerelték. A be­ívelt labdát Pál fejjel továbbí­totta a másik oldalra, ahol a jó ütemben felugró Lutz fejéről a kapufát érintve perdült a há­lóba a pécsiek vezető gólja (0:1). A gólt követően a ha­zaiak nagy iramot diktálva egy­mást követően öt szögletet ér­tek el, de a jól helyezkedő vé­dőknek sikerült felszabadítaniuk. A játékidő ezen részében kü­lönösen a hazai jobb oldal volt elemében, Kincses mind több­ször szorult a védekezésre visz- szahúzódó Dobóny segítségére. A védelem másik oldalán ugyan­ezt tette Kardos is. Elöl — a nyolc lesre futáson kívül — az egyszemélyes csatársort alkotó Kiss jelentett egyedül gólve­szélyt Szigethi kapujára. Ne­gyed óra elteltével egyre in­kább a pálya talaja jelentette az ellenfelet a két csapat já­tékosainak. Az utolsó tizenöt percben ismét rákapcsoltak a vasutasok. Ám a belőtt labdát, amit Fiedler rosszul számított ki, Sugár és Havasi is elvétette. A 39. percben Kiss pörgetéssel indította Dárdait, aki az alap­vonal közeléből ívelt kapu elé, és a jó ütemben érkező Kiss az elvetődő kapus fölött fejelte a labdát a háló közepébe. (0:2). Szünet után ismét a pécsiek értek el gólt. Az 50. percben Lutz partdobását Kiss az ötös sarkáról kapásból továbbította a labdát a kapu hosszú sarká­ba. (A kapus csak beleütni tu­dott a labdába). A pécsiek a harmadik góluk után mind in­kább átengedték a pályát a hazaiaknak, akik erőtlen, át­gondolás nélküli támadásaikkal csak egyszer-egyszer veszélyez­tették magasan belőtt lab­dáikkal. a vendégek kapuját. A 67. percben, a szünetben be­állt Deák magasan belőtt lab­dája vágódott védhetetlenül, a gólvonalon ragadt pécsi kapus fölött Sugár fejéről a léc alá. (1:3). Lendületbe jöttek a kék­fehérek és a 86. percben újabb gólt értek el. Ismét Deák lőtte a labdát a kapu elé, ahol az őrizetlenül maradt Litvik zavar­talanul lőhette a labdát Fiedler kapujába. (2:3). A hazaiak feledtetni akar­ták közönségükkel az MTK-tól elszenvedett 5:0-ás vereséget, ám a pécsiek gyorsan elért ve­zető gólja lehűtötte reményei­ket. Bár az első negyedórában szöglet-szögletet követett, a félidő közepére lelassultak a hazaiak rohamai. Ezen idő­szakban csupán azon tűnőd­hettek a nézők, hogy miként nem jön rá a hazaiak lestakti­kájára a pécsi csatársor. A szünet előtti és az ismételt kezdés utáni gól már eldön- töttnek hitették a játékosokkal a mérkőzést, mikor a csereként beállt Deák belőtt labdái tel­jes káoszt okoztak a vendégek tizenhatosán belül. Ezen idő­szakban a szerencsével sem álltak hadilábon a piros—fe­keték. A PMSC kapujában Fidler a magasan belőtt labdákkal szemben tehetetlen volt. A vé­delem tengelyében találtuk a mezőny legjobbját, Pál szemé­lyében. A középpályások közül Dárdai nem bírt a mély talaj­jal, Lutz és Schulteisz egymást múlták felül. A csatársorban Kiss valóságos életveszélyt je­lentett a hazaiak számára, kár, hogy szünet után túlzásba vit­te a cselezést. A két szélső nagy munkát vállalt a védeke­zésben, és volt erejük felzár­kózni a támadásokhoz is, ért­hetetlen azonban, hogy nem figyeltek föl a lestaktikára. A hazaiak közül Eisemann, Deák és Litvik érdemel dicséretet. Kapu László NB I. tartalékbajnokság: Pé­csi MSC—Székesfehérvári MÁV Előre 3:1 (3:1). Rab Gyula két Honvéd játékos között szerez pontot csapatának Fotó: Arató László Egy győzelem, egy vereség PVSK-Diásgyőr 82:60(46:33). NB I. női mérkőzés, városi sportcsarnok, 1000 néző. V.: Varga, Szabados. PVSK: Sza- bóné (14), Csankó (2), Notaisz (18), Verbőcziné (16), Russai- né (16). Csere: Bundászné (6), Parragi (6), Németh (2), So- mogyvári (2), Hanke (-). Edző: Horváth Imre. A PVSK végig vezetve biztosan győzte le az előző fordulókban jó formában játszó Diósgyőrt. A vendégcsa­pat legjobbjai Áronné (23) és Horváth (16) voltak. Bp. Honvéd-PVSK 106:99 (51:49). NB I. férfi mérkőzés, városi sportcsarnok, 1500 néző. V.: Gergely, Juhász. Honvéd: Kiss (16), Márton (2), Gellér (10), Gyurasits (22), Losonczy (38). Csere: Recska (18). Edző: Ránky Mátyás. PVSK: Vojlek (13), Pálvölgyi (16), Rabb I. (8), Heinrich (6), Rabb II. (34). Csere: Darázs (-), Varasdi (4), Tóth (18). Edző: Egyed Mihály. Nagy csatát vívott egymással a két csapat. A Honvéd kez­dett jobban, de a PVSK a 15. percben egyenlített, majd há­rom perccel később a vezetést is megszerezte. A második fél­idő elején elhúzott a Honvéd, a hazaiaknak azonban sikerült ledolgozniuk a -hátrányt és a 25. percben ismét vezetéshez jutottak. Az utolsó 10 percben 5-6 ponttal végig vezetett a Honvéd, ebben az időszakban érvényesült a bajnokcsapat na­gyobb rutinja. A játékvezetők feltűnően sokat hibáztak. MOSZKVA. A nemzetközi fedettpá­lyás atlétikai verseny zárónapján a külföldi résztvevők közül mindössze a román Sillai győzött az 1500 méte­res női futásban 4:11.2 perccel. Mö­götte a második helyet a magyar Lipcsei Irén szerezte meg 4:22.6 p-vel. Még egy második hely jutott a magyar sportolóknak, férfi távol- ugrásban a 7,69 m-rel első szovjet Haritonov mögött Szalma László a második helyen végzett 7,56 m-rel. BELGRAD. A jugoszláviai Dugoj- nóban (Bosznia) február 26-tól nagy­szabású nemzetközi sakkverseny kez­dődik nagyerejű mezőnnyel. A részt­vevők között ott lesz Anatolij Karpov szovjet sakkvilágbajnok is, aki már megérkezett a színhelyre. Szerepel a viadalon a magyar Portisch Lajos is. HÁGA. A holland labdarúgó válo­gatott felelős vezetője, az osztrák Ernest Happel az utóbbi napokban kissé megnyugodott: Cruyff-fal el­lentétben Johan Neskeens, a Bar­celonában játszó holland sztár be­jelentette: részt vesz az argentínai világbajnokságon — ha beválogat­ják. BELGRAD: Mate Parlov kész meg­mérkőzni az új profi nehézsúlyú ököl­vívó világbajnok amerikai Leon Spinks-szel, jelentette ki Parlov me­nedzsere, Borisz Kramarsics. A jugo- szlávok azt szeretnék, ha a mérkő­zésre a Crvena Zvezda stadionjában kerülne sor, amely több mint száz­ezer néző befogadására alkalmas. NEW YORK: Március 9—12. között Madridban Latin-Amerika—Európa válogatott teniszviadal lesz az első ízben kiírt Latin Kupáért. A 175 ezer dollárral díjazott versenyt egy ame­rikai cigarettagyár finanszírozza. Labdarúgó megyebajnokság Universitas PEAC-BTC 1:0 (1:0). Bőrgyár-pálya, 200 né­ző. V.: Egri. Az első percben rúgott góllal győzött az Uni­versitas PEAC. A végig táma­dó BTC nem tudta feltörni a jól záró U. PEAC védelmét. Góllövő: Hasznics. Jók: Hársfal­vi, Szalóki, Molnár, ill. Gyurko- vics, Szabó A., Brezniczki. Kiss a PMSC harmadik gólját lövi a Székesfehérvári MÁV Előre hálójába Cseri László felvétele ISPORTIAI KORSZERŰ, ÚJ GYÁRUNK LÉGKONDICIONÁLT MŰHELYCSARNOKÁBA, AZ ÚJ VARRÓGÉPSORRÁ felveszünk 14 évtől női dolgozókat GÉPI VARRÁSRA Foglalkoztatás két műszakban történik. Szállással, bérezéssel és felvétellel kapcsolatban érdeklődni lehet: Kesztyűgyár 2. sz. Gyára Pécs, Vadász u. 83. Munkaügy. — Sí Városi bajnokság A kedvező hóviszonyokat lát­va, a városi műlesikló és óriás műlesikló bajnokságot e hé­ten csütörtökre és szombatra írta ki a síszövetség. Amíg a csütörtöki műlesiklást jó minő­ségű és elegendő havon sike­rült lebonyolítani, addig szom­batra mór elfolyt a pálya és az óriás műlesiklás elmaradt. A műlesiklást 400 méteres pályán 2x45 kapuval rendezték. A baj­nokság az esélyesek biztos győzelmét hozta. Eredmények, felnőtt férfi: 1. ifj. Báli László 85.1 mp, 2. Je­néi Ferenc, 101 mp, 3. Gertner István 103.2. Ifjúsági fiúk: 1. Várnai Csaba 104.5 2. Jakab Tamás 113, 3. Porth Gábor 156 mp. Serdülő fiúk: 1. ifj. Svinger László 141.4, 2. Földes Csaba 145.6, 3. Jilek Tamás 154.3. Mai sportműsor Labdarúgás. NB II. mérkőzés: Eger —Komló, Eger, 14.00. NB III. mérkő­zések: Siófok—Véménd, Siófok, 14.00. Sabaria—Sellye, Szombathely, 14.00. Nagykanizsai TE—PVSK, Nagykani­zsa, 14.00. Megyebajnokság: Zsolnay —Steinmetz SE, Porcelánpálya, 10.00. Beremend—Vasasi Bányász, Bere- mend, 14.00. Mohács—Szigetvár, Mo­hács, 14.00. Kesztyűgyár—Siklós, Ifjú­sági stadion, 10.00. Pogány-Szalán- ta, Pogány, 14.00. Magyarszék—Boly, Magyarszék, 14.00. Mázaszászvár—Ki­nizsi, Mázaszászvár, 14.00. Drávafok —Mágocs, Drávafok, 14.00. Országos ifjúsági bajnokság: Sellye-Kecske- méti SC, Sellye, 13.00. PVSK—Sport­iskola, PVSK-pálya, 10.00. Kosárlabda. NB I. nők: PVSK-Eger, városi sportcsarnok, 10.00. NB II. nők: Keszthely—Szigetvár, Keszthely, 15.00. Székesfehérvári Építők—Pécsi Sportiskola, Székesfehérvár, 9.00. NB II. férfiak: Csorna—Sportiskola, Csor­na, 10.00. Röplabda. Teremkupa mérkőzések. Tanárképző Főiskola: Universitas PEAC ifi—Vörös Meteor ifi, női csa­patok, 8.00. Universitas PEAC I.—Uni­versitas PEAC II., női csapatok, 8.50. Mohács—Vörös Meteor I., női csapa­tok, 10.00. Universitas PEAC II.—Mo­hács, női csapatok, 11.00. Vörös Meteor I.—öregfiúk, férfi csapatok, 12.00. Dunántúli nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőséqi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os qépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007