Dunántúli Napló, 1977. október (34. évfolyam, 270-300. szám)

977-10-03 / 272. szám

Nagykanizsa-Kazincbarcika 5:1 (2:0) Nagykanizsa, 3000 néző. V.: Bártfai. Olajbányász: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpoth, Si­mon, Müller—Savanyó, Pávlicz, Balogh—Kozma (Nagy a 46. percben), Simonetz, Söjtör. — Edző: Kerekes Imre. — Kazinc­barcika: Fülöp — Mochlár, Tóth, Ködmön, Szanyó—Tamás, Kálmán, Kendi—Mikula, (Kole- szárik a 46. percben), Feledi, Simkó. — Edző: Szentmarjay Tibor. A 13. percben szerzett veze­tést az Olajbányász: Balogh előreívelt labdáját Söjtör sa­rokkal tette a kiugró Pávlicz elé, aki 14 méterről a bal sa­rokba rúgta a labdát. (1:0). Két perccel később Söjtör szög­lete után nagy kavarodás tá­madt a barcikai kapunál, Si­mon lefejelte a labdát Kozma elé, aki hat méterről a kapu közepébe lőtt. (2:0). A két gyors gól után az olajosok egy kissé lefékeztek, s ekkor a ven­dégek veszélyeztettek. A félidő hajrájában mezőnyjáték folyt. Szünet után fokozták az ira­mot a kanizsaiak. A 48. perc­ben Balogh pompásan tálalt Söjtörhöz, akinek a hétméteres lövése a kapufán csattant. Az 51. percben Balogh labdáját a védők röviden mentették, az Söjtörhöz került, aki tíz méter­ről nagy gólt lőtt. (3:0). öt perccel később a vendégek szé­pítettek. A több méteres lesen lévő Kálmán elfutott a bal ol­dalon, a kivetődő Vlaszák mel­lett középre játszott és Feledi könnyedén taíált a kapuba. (3:1). A 67. percben Pávlicz remekül húzott kapura, sorra cselezte ki a rátóniadó védő­Budafoki M TE-Szekszárd 1:0 (1:0) Budafok, 1500 néző. V.: Szó­vá. Budafok: Lengyel — Hor­váth, Kapitány, Noskó (Ger­gely a 68. percben), Vízi — Tátrai, Mészöly, Harangi — Zöldi, Radics, Tóth K. (Szabó a 35. percben). Edző: Dobesch Gyula. — Szekszárd: Pólyák — Glavatity, Korner, Orosz, Ador­ján — Tóth, Szlovák, Laki — Pölöskei, Somodi (Bonnyai a szünetben), Házi (Neitner a 63. percben). Edző: Jerabek Jenő. A 24. percben Kapitány tört előre a baloldalon, az erősen belőtt labdát Pólyák vetődve kiejtette és Mészöly estében négy méterről a jobb sarokba helyezett. (1:0). Az első 45 perc változatos, jó iramú küzdelmet hozott. A szervezetten, rendkí­vül ügyesen védekező vendé­gek jól semlegesítették az elő­retolt budafoki támadókat. A megszerzett labdával ügyesen fejlődtek fel ellentámadásba. A Budafok Tóth Kálmán kivá­lása után nagyon visszaesett. Akciói erőtlenek voltak, a veze­tő góljuk is durva védelmi hi­bából esett. A szünet után bár továbbra is a Budafok irá­nyított, komoly gólhelyzetet nem tudott kialakítani. Sok volt a pontatlan átadás és az óriási lelkesedéssel játszó Szekszárd a hajrára feljavulva közel állt az egyenlítéshez. Jók: Kapitány, Mészöly, Ha­rangi, illetve Korner, Orosz, Pölöskei. AZ NB II. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: MÁV DAG-Debrecen 0:1, (0:1), Volán-Kossuth KFSE 1:1 (0:0), Dorog-BVSC 0:0, Fűzfő- Éger 1:1 (0:1), Salgótarján­Szolnoki MTE 1:1 (0:1), BKV Előre-Várpalota 3:2 (3:0), Bé­késcsabai TASK-Vasas Izzó 1 :0 (1:0). AZ NB II. ÁLLASA 1. Volán 9 5 3 1 16- 9 13 2. Vác 9 6 1 2 12- 5 13 3. Komló 9 6 12 16-11 13 4. Nagykanizsa 9 4 4 1 15- 6 12 5. Budafok 9 5 2 2 19-12 12 6. Izzó 9 5 1 3 15- 6 11 7. Salgótarján 9 5 1 3 14- 7 11 8. Dorog 9 4 2 3 10- 7 10 9. Debrecen 9 4 2 3 9-7 10 10. Kossuth KFSE 9 3 4 2 10-13 10 11. Békéscsaba 9 3 3 3 8-9 9 12. Fűzfő 9 4 14 13-16 9 13. Kazincbarcika 9 3 3 3 10-13 9 14. Szolnok 9 3 2 4 11-9 8 15. Előre 9 3 15 10-15 7 16. Eger 9 15 3 10-16 7 17. MÁV DAC 9 2 16 10-17 5 18. BVSC 9 - 4 5 8-15 4 19. Várpalota 9 1 2 6 7-18 4 20. Szekszárd 9 117 6-18 3 Röplabda EB Egy bronzérem és egy negyedik hely A magyar férficsapat mérkő­zése ért előbb véget Helsin­kiben Románia ellen. A tét: a bronzérem volt. A románok főleg ütőerőben múlták felül a magyarokat és biztos 3:0 (9, 13, 9) arányú győzelmet arattak. A magyar férficsapat ezzel a 4. lett, ami nagysze­rű, nem várt fegyvertény, hi­szen együttesünk a legutóbbi Európa-bajnokságon csak 11. volt. A magyar női válogatott Tamperében több mint két órán át viaskodott a bronzére­mért a lengyelek ellem Végül 3:2 (14, - 10, 9, - 5, 9) arány­ban nyertek, így a magyaroké lett a bronzérem. Legutóbb a 2. helyen végzett a magyar csapat az Európa-bajnoksá­gon, de mint ismert, az olim­pia után többen kiváltak a csapatból, így a 3. hely siker­nek számít. Mindkét Európa-bajnokságot a Szovjetunió nyerte, a nők­nél az NDK, a férfiaknál Len­gyelország előtt. Vízügyi munkákkal összefüggő erdőgazdálkodási, erdő művelési és műszaki tervezési feladatok ellátására gyakorlattal rendelkező erdőmérnököt felvesz a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. Jelentkezés: személyesen, árvízvédelmi és folyószobályozási osztályon, Pécs, Köztársaság tér 7. szám. PBTC-győzefem Szigetváron két, majd a kiinduló kapus mellett a jobb sarokba helye­zett. (4:1). A végeredményt a 74. percben állította be az Olajbányász: Balogh előrevá­gott labdájára jól rajtolt Nagy, akinek a közeli lövése először a kivetődő kapusról kivágó­dott, de pontosan Nagy elé, aki estében is betalált a kapu­ba. (5:1). Jóiramú mérkőzésen ilyen arányban is rászolgált a győ­zelemre a kanizsai csapat a megilletődötten játszó újoncok ellenében. Jók: Doszpoth (a mezőny legjobbja), Pávlicz, Müller, Savanyó, Balogh, illetve Feledi, Tamás. Nem megy a Siófoknak MÁV Nagykanizsai TE—Sió­foki Bányász 1:0 (1:0). Siófok, 500 néző. V.: Ágoston. MÁV: Lovkó — Markán, Szabó L., Sulyok T., Karádi, Németh (Csónyi), Takács (Szabadi), Szabó F., Sulyok Gy., Kiss, Molnár. Edző: Németh Lajos. Siófok: Málics — Tilinger, Kiss L., Bőzsöny, Babán, Hor­váth J., Csépán, Pordán (Bo- csev), Bihari, Horváth L., Bán­tó. Edző: Mathesz Imre. Ala­csony színvonalú, csapkodó játék. Meglepetés a hazai csapat lélektelen, rossz játé­ka. Góllövő: Molnár. Jók: Lovkó, Markán, Sulyok T., Szabó F., ill. a Siófokból nem lehet senkit kiemelni. Pécsi VSK—Bakony Vegyész 0:0. PVSK-pálya, 300 néző. V.: Pálfi. PVSK: Kovács — Hüber, Tallósi, Grünwald, Né­meth, Jokl, Tóth II., Kresz, Baumholczer (Nagy), Stájer, Csaba (Szabó). Edző: Rónai István. Végig többet kezdemé­nyező1* n PVSK, a hajrában nagy fölénnyel játszottak, -de csak két kapufára tellett ere­jükből a szervezetten védeke­ző vendégek ellen, lók: Ko­vács. Tallósi, Grünwald, ill. Holló, Kiss és Puskás B. Véménd—Rákóczi SE 1:0 (1:0). Véménd. 700 néző. V.: Zsalakó. Véménd: Doszpod — Kajtár, Kiss, Mács, Fiochsz, Törjék, Borovácz, Dárdai L„ Takács, Kovács (Schwarcz- kopf), Bencsik. Edző: Szám Frigyes. A véméndiek a sok gólhelyzetből ismét csak egyet tudtak értékesíteni. Góllövő: Bencsik. Jók: Mács, Takács, Törjék, Dárdai L„ ill. Pécsi, Ács, Horváth J. Répcelak—Sellye 1:0 (1:0). Sellye, 600 néző. V.: Soós. Sellye: Jankovics — Orlovics, 1. Dorog-BVSC 0:0 * 2. Fűzfő-Egér 1:1 x 3. MÁV DAC-Debrecen 0:1 2 4. Békéscsabai TASK—V. Izzó 1:0 1 5. Nagykanizsa-Kazincbarcika 5:1 1 6. Szolnoki MÁV—Ózd 0:2 2 7. Hódmezővásárh.-Papp J. SE 3:3 x 8. Láng Vasas-Ganz MAVAG 2:5 2 9. Bp. Építők—Perbál 3:3 x 10. Cegléd-Erzsébeti SMTK 3:2 1 11. Kecskeméti SE-Balassagy. 2:0 1 12. Pénzügyőr—Bp. Spartacus 0:1 2 13. Alumínium SK—Bábolna 1:1 x ~f" 1 14. Sellye-Répcelak 0:1 2 Teke Kaposvár—Pécsi Gázmű 6:2. NB I. férfimérkőzés, Ka­posvár. A pécsi csgpatból pontot szerzett Görbe (861) és Sóska (861). Vass, Rácz, Berki, Krén, Otár- tics, Amigya, Pandur, Lőrincz, Elmajer. Edző: , Meggyes La­jos. A fölényben játszó Sellye ellen szerencsés góllal győz­tek a vendégek. Góllövő: Hor­váth E. Jók; Balogh, Kovács, Németh, ill. Vass, Amigya. Az NB III. további eredmé­nyei: Pét—Sabaria 1 :0, Ajka —Bábolna 1:1, Soproni Texti­les—KOMÉP 4:1, Keszthely— Kőszeg 2:2, Kiss János SÉ— Bauxitbányász 2:1, Oroszlány —Soproni KSE 3:1. AZ NB III. ALLASA 1. Pét 9 6 1 2 15­- 8 13 2. Soproni Textil 3. Oroszlány 9 5 2 2 17­-10 12 9 5 2 2 18-12 12 4. Bakony Vegyész 9 5 2 2 12­- 6 12 5. Répcelak 9 5 2 2 13­- 9 12 6. PVSK 9 5 1 3 18­- 9 11 7. MÁV NTE 9 4 3 2 11­-16 11 8. Bábolna 9 4 2 3 13­-12 10 9. KOMÉP 9 3 3 3 15-14 9 10. Bauxitbányász 9 3 3 3 12­-11 9 11. Véménd 9 3 3 3 8­- 7 9 12. Keszthely 9 3 3 3 17­-23 9 13. Sabaria 9 3 2 4 7- 9 8 14. Sellye 9 3 1 5 9-11 7 15. Ajkai Alum. 9 2 3 4 10­-14 7 16. Kőszeg 9 2 3 4 11-17 7 17. Rákóczi SE 9 2 2 5 8­- 9 6 18. Kiss J. SE 9 3 — 6 9-20 6 19. Soproni KSE 9 2 1 6 14­-16 5 20. Siófok 9 2 1 6 9­-13 5 Pécsi BTC—Szigetvár 2:1 (2:1). Szigetvár, 450 néző. V.: Egri. A lel­kesebben játszó BTC megérdemel­ten nyert. Góllövő: Hugó (2), illetve Telek. Jók: Hugó, Vincze, a Sziget­várból senkit sem lehet kiemelni. Kiállítva: Palotai (Szigetvár). Mázaszászvár—Steinmetz SE 2:1-(1:1). Pécsszabolcs, 100 néző. V.: Sör. A végig támadó honvédcsapat balszerencsés vereséget szenvedett. Góllövők: Perényi (2), ill. Völgyi. Jók: Kovács II., Katona, Perényi, ill. Szabó, Völgyi. Szalánta—Mágocs 3:0 (2:0). Sza- lánta, 150 néző. V.: Nagy L. A végig lelkesen és jól játszó Szalánta Cselgáncs Tizenhét pécsi győztes A pécsújhegyi sportházban 120 fiatal cselgáncsozó rész­vételével - tegnap rendezték az utánpótlás területi verse­nyét. A résztvevők Bács-Kis- kunból, Somogybái és Tolná­ból érkeztek a vendéglátó pé­csiekhez. Pontversenyben a Pécsi Sportiskola versenyzői végeztek az élen. 17 első he­lyezést szereztek. A pécsi győztesek: Kutas, Zsoldos, Koltai, Nikolin, Fekecs, Bo- gáti, Kőszegi, Frei, Svegál, Czukor, Kövi, Keszthelyi, Ko­vács L., Krajnyák, Spengler, Szakács és Vida. Kézilabda Nehéz győzelem PMSC—Várpalota 18:15 (6:7). NB I. B. férfi mérkő­zés. Újmecsekalja, 200 néző. Vezette: Drecskó, Soltész. A feljutásért küzdő hazaiak gyenge első félidei játék után' hatalmas küzdelemben győz­tek, helyenként durvaságokkal és kiállításokkal tarkított mér­kőzésen. öt perccel a befe­jezés előtt Koleszárt (PMSC) és Békésit (Várpalota) dula­kodás miatt a játékvezetők végleg kiállították. Legjobb pé­csi dobók: Ágoston (8), Har­mat (4). Pécsi BTC—Dunavidéki Ven­déglátó 14:10 (7:3). Dunaúj­város. NB II. női mérkőzés. megérdemelten győzött. Góllövők: Lőrincz, Tóth, Balázs. Jók: Gungl, Bori, Sztanics, Lőrincz. ill. Kelemen. Mohácsi TE—Pogány 3:0 (1:0). Mohács, 600 néző. V.: Bartók. A mohácsiak a lelkesen védekező Po­gány ellen okár nagyobb arányban is győzhettek volna. Góllövők: Pór- tényi, Kumli II., Székely. Jók: Alsó­völgyi, Székely, Grain, illetve Hirth, Bánfai. Vasasi Bányász—Drávátok 1:1 (1:1). Vasas. 250 néző. V.: Miseta. A lel­kes Drávátok megérdemelten vitte el az egyik pontot. Góllövők: So- mogyvári, ill. Pandur. Jók: Vókó, Mihalovics, ill. Kovácsevics I., Pan­dur, Mohácsi. Siklós—Universitas PEAC 2:0 (1:0). Siklós, 250 néző. V.: Stumf. A lel­kesen játszó siklósi csapat megér­demelten győzött. Góllövők: Mol­nár (öngól). Ivanek. Jók: Szabó I., Petrétei, Ivanek, Lombosi, illetve dr. Bárdosi, Molnár. Boly—Pécsi Kinizsi 3:0 (2:0). Boly, 200 néző. V.: Molnár. A hazai csa­pat biztos győzelmet aratott. Gól­lövők: Sándor, Ulrich, Vigh. Jók: Fitt, Ambrus, Ulrich, ill. Decsi, Bo­dor. Zsolnay SE—Pécsi Kesztyűgyár 4:1 (2:0). Zsolnay-pálya, 200 néző. V.: Pazaurek. A hetek óta gyengélkedő Kesztyűgyár ellen váratlan Zsolnay- győzelem született. Góllövők: Mischl (2), Laurer, Anzil (11-esből), illetve Horváth (11-esból). Jók: Könyves, Anzil, Mischl, illetve a Kesztyűgyár­ból senkit nem lehet kiemelni. Beremend—Magyarszék 4:0 (3:0). Beremend, 200 néző. V.: Deák. A beremendiek első félidei jó teljesít­ményükkel eldöntötték a mérkőzést. Góllövők: Budai (2), Németh I., Stökler. Jók: Guzsvány, Alföldi II., Stökler, Németh II., illetve Szabó, Bohn, Mercz. A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. Mohács 7 6 1 - 15- 4 13 2. M. szászvár 7 4 2 1 11- 6 10 3. Ú. PEAC 7 4 1 2 13- 9 9 4. Boly 7 3 2 2 19- 9 8 5. Steinmetz SE 7 3 2 2 10- 5 8 6. Vasasi B. 7322 14-11 8 7. Szalánta 7 2 4 1 7-7 8 8. Siklós 7 4 - 3 8-10 8 9. Szigetvár 7 3 13 16-15 7 10. Zsolnay SE 7 3 13 10-10 7 11. P. Kinizsi 7 3 1 3 6-8 7 12. Beremend 7 2 2 3 12-10 6 13. Mágocs 7 3-4 11-14 6 14. PBTC 7 2 2 3 6-10 6 15. Kesztyűgyár 7 2 14 15-18 5 16. Drávátok 7 2 1 4 5-10 5 17. Pogány 7 - 3 4 6-13 3 18. Magyarszék 7 - 2 5 5-20 2 • • Ottusa-vb i lovaglás után még nyílt a verseny A San Antonió-i öttusa-világ­bajnokság nyitószáma, a lo­vaglás után még teljesen nyílt a küzdelem. Az esélyesek kö­zül senki nem „szállt el", a magyarok szerencsére sokkal jobban szerepeltek; mint a montreáli olimpián. Az első­ként induló Maracskó 1098, majd később Bakó 1070 pon­tot lovagolt. Horváth is elfo­gadható eredményt, 1040 pon­tot ért el. Hat induló érte el a maximális 1100 pontot: Barrie, Morris (ausztrál), Par­ker (angol), Starnovsky (cseh­szlovák), Usida (japán) és Rjabkin (szovjet). Maracskó a 7., Bakó a 11., Horváth a 25. lett. Csapatban 1. Szovjetunió 3240 p., 2. Egyesült Államok 3210, 3. Magyarország 3208 ponttal, de mögöttük is szo­ros a mezőny. — liTSIifül Dunántúli napló .... Az MSZMP Baranyo megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin F&szerkesztő-helyettesek: Báling József és Haliama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óro után 15-726. Kiadjo a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi üt 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 KészOlt ofszet rotációs ollárással Saphir 96-os gipen Pécsi Szikra Nyomdo 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles R.iső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 A Komló—Vác 1:0-ás komlói győzelemmel végződött mérkő­zés eredményét mindössze hat pályázónk találta el. A sor­solásnál a szerencse ezúttal ifj. Szende István 7633 Pécs, Lengyel Gy. u. 8/B. szám alatti pályázónknak kedvezett, aki nyereményét, a 100,— forintos vásárlási utalványt szerkesz­tőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi u. 11.) veheti át. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Szekszárd—Fűzfő: Pótmérközés: PVSK—Véménd: Pályázó neve: ......................... P ályázó lakcíme: .................... B alogh Antal Jól védekeztek a vendég veszprémiek a PVSK ellen. Képünkön Jokl elől mentenek a fehér mezes hátvédek. Fotó: Kopjár Géza