Dunántúli Napló, 1977. október (34. évfolyam, 270-300. szám)

977-10-17 / 286. szám

Nagykanizsa-Szolnoki MTE 1:1 (1:0) I-bel||i§|g o HB IIR« | Péten nyert a MÁV NTE Nagykanizsa, 5000 néző. Ve­zette: Maczkó II. Olajbányász: Vlaszák — Kovácshegyi, Dosz- pod, Simon, Müller — Pávlicz, Balogh, Simonetz — Bogáti (Savanyó, a 60. percben), Bu­ti (Söjtör, a 46. percben), Ke­lemen. Edző: Kerekes Imre. Szolnok: Szendrei — Kántor, Sebők, Kolláth, Zielbauer — Porhanda, Lódi, Boron — Szat­mári, Dákai, melis (Varga, a 46. percben). Edző: Fried- manszky Zoltán. A 13. percben Simonetz jó cselekkel tört előre, pontosan tálalt Pávlicz elé, aki ellőtte Budapest, Szőnyi út, 1500 néző. Vezette: Balázs. BVSC: Pálinkás —, Bodnár, Szigeti,^ Gellért, B. Nagy — Krommer (Aranyosi, az 51. percben), Kerepeczki, Papp, Enzsöl, Fe­kete, Kaszás (Kóczián, a 62. percben). Edző: Vasas Mihály. Szekszárd: Pólyák — Glava- tity. Szlovák, Orosz (Szöllősi, a 72. percben), Korner — Vá­gó, Somodi (Szőcs, az 51. perc­ben), Laki — Pölöskei, Weit- ner, Házi. Edző: Jerabek Je­nő. A 23. percben Laki lövése után a labda az alapvonalon túlra pattant a védők lábáról. Házi szögletét Pölöskei a kés­lekedő Pálinkás mellett fel­hő fejessel küldte a léc alá. (0:1.) A 45. percben Kere­peczki lövése a kapu előtt tö­mörülő védőkön irányt változ­tatott, megtévesztette Polyákot s a labda a jobb sarokba pat­tant. (1 :1.) A 66. percben Aranyosi és Fekete villámgyors Volán—Vác 2:2 (1:0) Czabán S. tér, 8000 néző. V.: Tátrai. Góllövők: Durgo- nics (11-esből), Bartosik, illet­ve Pálinkás (11-esből), Mis- nyovszky. NIKE Fűzfő—Debreceni VSC 4:0 (2:0) Fűzfő, 3000 néző. V.: Farkas. Góllövők: Farkas (2), és Gál I. (2). Dorog—Eger 0:0. Dorog, 3000 néző. V.: Mile. Salgótarjáni BTC—BKV Előre 2:1 (2:1) Salgótarján, 2000 néző, ve­zette: Bana. Góllövők: Földi és Szoó, illetve Füsi. Budafok—Vasas Izzó 0:0 Budafok, 3000 néző, vezette: Kőrös. MÁV DAC—Kossuth KFSE 4:1 (2:0) a labdát a kivetődő kapus mellett is, de a kapufa men­tett. Az olajosok a 29. perc­ben szereztek vezetést: Pávlicz húzott el a jobboldalon, jól időzített beadását a berobba­nó Kelemen 8 méterről véd- hetetlenül küldte b kapuba. 1:0. A gól után a szolnokiak erősítettek és főként a jobb­oldalon vezettek gyors, veszé­lyes támadásokat. Szünet után is jobban kezdtek a ,,feltá­madt" szolnokiak. Az 51. perc­ben Porhanda cselezett a jobboldalon, belőtt labdája a védők között Dókáihoz került, helycserés támadása után Fe­kete jobbról a túlsó oldalra ívelt és Enzsöl az ötös sarká­ról a bal sarokba lőtt. (2:1.). A 83. percben Fekete a 16-os jobb sarkáról keresztbe lőtte a labdát és a berobbanó Aranyosi négy lépésről a há­lóba helyezett. (3:1) A rendkívül fegyelmezetten védekező Szekszárd ellen az első félidőben nem tudott ki­bontakozni a hazai csapat, míg a vendégek helyzeteik alapján akár több gólos veze­téssel is zárhatták volna az első negyvenöt percet, de a lefújás előtti másodpercben egy szerencsés góllal a BVSC- nek sikerült egyenlítenie. Ez a gól megfordította a játék ké­pét, és a BVSC a második félidei játékával megérdemel­ten szerezte meg idei első győzelmét. Jó: Bodnár, Szige­ti, Kerepeczki, Enzsöl, illetve Vágó, Pölöskei. Győr, 1500 néző, vezette: Pál- völgyi Góllövők: Varga (2), Horváth D., Csizmazia, illetve Geiger (11-esből). Békéscsabai TASK— Kazincbarcika 3:2 (1:1) Békéscsaba, 3500 néző, ve­zette: Tóth. Góllövők: Lipták (2) és Szász, illetve Mochlár és Tamás (11-esből). AZ NB II. ALLASA 1. Vác 11 7 2 2 17- 7 16 2. Komló 11 7 1 3 20-13 15 3. Vasas Izzó 11 6 2 3 16- 6 14 4. Volán* 11 5 4 2 18-13 14 5. Salgótarján 11 6 1 4 19-12 13 6. Budafok 11 5 3 3 19-13 13 7. Nagykanizsa 11 4 5 2 16-10 13 8. Dorog 11 5 3 3 12- 8 13 9. Békéscsaba 11 4 4 3 12-12 12 10. Debrecen 11 5 2 4 10-11 12 11. Szolnoki MTE 11 4 3 4 14-11 11 12. Fűzfő 11 5 1 5 17-19 11 13. Kazincbarcika 11 4 3 4 14-16 11 14. Kossuth KFSE 11 3 4 3 12-18 11 15. Eger 11 2 6 3 12-16 10 16. MÁV DAC 11 3 1 7 14-19 7 17. BKV Előre 11 3 1 7 12-19 7 18. BVSC 11 1 4 6 11-18 6 19. Várpalota 11 2 2 7 11-24 6 20. Szekszárd 11 2 1 8 10-21 5 aki közelről a bal felső sa­rokba lőtt. 1:1. A gól megza­varta a hazaiakat, de mint­egy 15 perc után a kanizsai­ak kerekedtek felül. A hajrá­ban fokozták az iramot, egyre- másra vezették támadásaikat, de a szolnoki védők jól rom­boltak. Két ellentétes félidőt látha­tott a szépszámú nézősereg, az első játékrészt olajos fö­lény, egy kimaradt nagy hely­zet jellemezte, viszont a má­sodik félidő első felében a szolnokiak voltak jobbak, és nagy küzdelemben megérde­melten vitték el az egyik pon­tot. Jók: Vlaszák, Doszpod, Pávlicz, Kelemen, illetve Se­bők, Szendrei, Szatmári, Por­handa, Lódi. Szökik a Mohács Kilenc gól Vasason Vasasi Bányász—U.-PEAC 7:2 (4:1). Vasas, 200 néző. V.: De­ák. A jó erőben lévő bányász­csapat fölényes győzelmet ara­tott. Góllövők: Vokó (2), Dob- si (2), Somogyvári, Virág, Kólya (11-esből), illetve Deme, Gás­pár (11-esből). Jók: Németh, Vokó, Dobsi, Peres, ill. Gáspár, Ferenczi. Mohácsi TE—Mázaszászvár 4:1 (1:0). Mohács, 1400 néző. V.: Dr. Rákóczi. A Mázaszász­vár a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt, de a mohácsiak jól használták ki helyzeteiket. Góllövők: Grain, Pártényi, Jas­per, Sziebert, ill. Perényi. Jók: Alsóvölgyi, Keipl, Hancz, Párté­nyi, ill. Dobó, Varga, Perényi. Mágocs—Szigetvár 3:0 (2:0). Szigetvár, 250 néző. V.: Tatai, A szemfüles mágocsi csatárok jól használták ki a szigetvári kapus megingásait. Góllövők: Wald (2), Harsányi. Jók: Wald, Benes II., Taszári, ill. Béni. Szalánta—Boly 3:1 (2:1). Szalánta, 250 néző. V.: Papluer. A Szalánta meglepő, de meg­érdemelt győzelmet ért el. Gól­lövők: Szabó (11-esből), Lőrincz, Kelemen, ill. Schneider. Jók: Lőrincz, Kelemen, Balázs, ill. a Bolyból senkit nem lehet ki­emelni. Siklós—Pécsi Kinizsi 0:0. Sik­lós, 400 néző. V.: Szőke. Az el­ső félidőben a siklósiak, majd a pécsiek játszottak fölényben. Jók: Szabó K., Petrétei, Batik, ill. Hamar, Távoli, Kecskés. Steinmetz SE—PBTC 2:0 (2:0). Pécsszabolcs, 100 néző. V.: Mi­RÖPLABDA. NB ll-es mérkő­zések: Pécsi Vörös Meteor­Mezőlaki Tsz SK 3:0, férfi csa­patok. Pécsi Vörös Meteor- Bauxitbányász SE 3:0, női csa­patok. BIRKÓZÁS. Pécsett rendezték meg a dél-dunántúli területi serdülő egyéni bajnokságot. A szabadfogásban a PMSC ver­senyzői közül Spór, Kozák és Mucsi, a Szigetvárból Kopusz, Simon, Somogyvári és ölveti, a P. Kinizsi Húsosból Bártfalvi győzött. Kötöttfogásban négy PVSK-győzelem született, Papp, Balogh, Slranszki és Futó ré­vén. TOTO 1. Volán—Vác 2:2 x 2. Békéscsaba—Kazincb. 3:2 1 3. MÁV DAC—Kossuth KFSE 4:1 1 4. Budafok—Vasas Izzó 0:0 x 5. Fűzfő—Debrecen 4:0 1 6. Dorog—Eger 0:0 x 7. Rákóczi SE—Bábolna 0:0 x 8. Keszthely—Bauxitbányász 1:2 2 9. Sellye—Bakony 2:2 x 10. Ikarus—Bp. Spartacus 0:1 2 11. Kecskeméti SC—Pénzügyőr 1:2 2 12. Cegléd—Balassagyarmat 0:0 x 13. Debreceni MTE—Lehel SC 4:2 1 + 1 14. Kisvárda—Papp J. SE 1:2 2 ÖKÖLVÍVÁS. Nagykanizsán a serdülő Dunántúl-bajnokságon első helyet szerzett Horváth és Csorna (PVSK), Holgárt (Kom­ló), Hergert (Steinmetz SE). Baranyából 12 versenyző jutott tovább az országos vidékbaj­nokságra. seta. A lelkes honvéd csapat biztosan győzött. Góllövők: Ha­rangozó, Kovács. Jók: Szász (a mezőny legjobbja), Peterke, Bodor, Fejes, ill. a BTC-ből sen­kit nem lehet kiemelni. Pogány—Zsolnay SE 2:1 (1:0). Zsolnay-pálya, 150 néző. V.: Egri. A lelkesebb pogányi csa­pat megérdemelten győzött. Góllövők: Bánfai, Pethes (11- esből), ill. Lauer. Jók: Bánfai, Koleszárics, ill. Wolford, Szau- er. Kesztyűgyár—Magyarszék 1:0 (0:0). Pécsbányatelep, 100 né­ző. V.: Sárkány. Csak keserve­sen tartotta otthon a két pon­tot a Kesztyűgyár. Góllövő: Kin­cses. Jók: Kisander, Balogh I., Pauli, ill. Bohn, Szabó, Kővári II. A göteborgi kötöttfogású bir­kózó világbajnokság harmadik napján a magyarok közül elő­ször az 52 kg-os Rácz lépett a szőnyegre. 16:3 arányú fölé­nyes pontozásos győzelmet ara­tott a bolgár junior világbaj­nok Mladenov felett, és ezzel továbbra is hibapont nélkül áll. A 62 kilogrammos Réczi nagy ellenfelet kapott az Euró- pa-bajnok román Paun szemé­lyében. Réczi nem ijedt meg a „nagy névtől", ellenállhatatlan volt és 10:2 arányú pontozás­sal nyert. Eddig mindössze két hibapontot szedett össze. Gaál nem tudta folytatni a MÁV Nagykanizsai TE—Péti MTE 2:0 (0:0). Pétfürdő, 800 néző. V.: Bay. MÁV NTE: Lovkó — Markán, Szabó L., Szabadi, Németh, Sulyok II., Molnár, Szabó F., Karádi, Kiss, Sulyok I. (Szélig). Edző: Németh La­jos. A jól védekező vendégcsa­pat megérdemelten szerezte meg a két pontot. Segovits 11- esét Lovkó kivédte. Góllövő: Kiss, Szabó L. (11-esből). Jó: Lovkó, Szabadi, Németh, Kará­di, illetve Daróczi, Jánó. Sabaria—Véménd 1:0 (0:0). Véménd, 600 néző. V.: Dravecz. Véménd: Doszpod — Kajtár, Rótt, Mács, Fiochsz, Törjék (Schwarzkopf), Kiss (Rózsahe­Beremend—Drávátok 5:0 (2:0). Beremend, 300 néző. V.: Sör. Magabiztos győzelem. Gól­lövők: Guzsvány (2), dr. Toller, Németh, Daka. Jók: Czikk, Guzsvány, Németh, Daka, dr. Toller, ill. Kanász. A megyebajnokság állása 1. Mohács 9 8 1 — 23- 6 17 2. Vasasi B. 9 5 2 2 24-14 12 3. Steinmetz SE 9 5 2 2 14- 6 12 4. Mázaszászvár 9 5 2 2 15-10 12 5. Szalánta 9 3 5 1 10- 8 11 6. Siklós 9 5 1 3 11-11 11 7. Boly 9 4 2 3 23-13 10 8. U. PEAC 9 4 2 3 17-18 10 9. Kesztyűgyár 9 4 1 4 21-19 9 10. P. Kinizsi 9 3 3 3 6- 8 9 11. Beremend 9 3 2 4 17-13 8 12. Szigetvár 9 3 2 4 18-20 8 13. Mágocs 9 4 — 5 15-17 8 14. Zsolnay SE 9 3 1 5 12-15 7 15. PBTC 9 2 2 5 7-15 6 16. Pogány 17. Drávátok 9 1 3 5 9-19 5 9 2 1 6 6-17 5 18. Magyarszék 9 — 2 7 6-25 2 sikersorozatot, öt-ötre végzett a bolgár Dimovval s azzal vesz­tett, hogy nem ő hajtotta végre az első akciót. Balszerencsés vereség ... A 74 kg-os Kocsis továbbra is hibapont nélkül áll! A 3. fordulóban ellenfelét, a lengyel Krzesinskit leléptették vele szemben. A 82 kg-os He­gedűs Miklós pontozásos vere­séget szenvedett a jugoszláv olimpiai bajnok Petkovicstól. Testvére, Csaba viszont harma­dik tusgyőzelmét aratta, ezút­tal Pavlidisz (NSZK) ellen. A nehézsúlyú Rovnyai szombati kiábrándító szereplése után ja­vított, leléptetéssel nyert a finn Makkela ellen. gyi), Dárdai, Takács, Bencsik, Tóth. Edző: Szám Frigyes. Hiá­ba játszott végig fölényben a Véménd, támadói kihagyták a gólhelyzeteket. A vendégek egyetlen gólja a győzelmet je­lentette számukra, amivel két és fél éves hazai veretlenségtől fosztották meg a Véméndet. Ki­állítva: Fiochsz a 88. percben. Góllövő: Derdák. Jók: Pálinkás, Varga, Kiss, Derdák, illetve Mács, Kajtár, Dárdai. Sellye—Bakony Vegyész 2:2 (1:0). Sellye, 700 néző. V.: Ágoston. Sellye: Jankovics — Orlovics, Vass, Rácz, Elmajer (Barka), Krén, Otártics, Amigya, Pandur, Lőrincz, Szabó. Edző: Meggyes Lajos. Drámai hangu­latú, fordulatos mérkőzésen igazságos döntetlen eredmény született. Góllövők: Szabó, Otártics, ill. Csősz, Jugovics. Jók: Jankovics, Vass, Lőrincz, illetve Kiss, Mátyás, öllé. Kiál­lítva: Szabó (Sellye). Siófoki Bányász—Soproni KSE 0:0. Siófok, 500 néző. V.: Dá­vid. Siófok: Zsuponyó — Por­dán (Kiss K.), Kiss L, Bőzsöny, Horváth D., Horváth J., Csépán, Bántó, Horváth L., Bihari, Bo- csev. Edző: Mathesz Imre. Dön­tő fölénye ellenére, tehetetlen csatársora miatt nem tudott nyerni a hazai csapat. Jók: Bőzsöny, Horváth J., Kiss L., il­letve Babos, Koltai, Lipóth. Az NB III. további eredmé­nyei: Rákóczi SE—Bábolna 0:0,- Ajkai Alumínium—KOMÉP 4:1, Soproni Textiles—Kőszeg 3:1, Oroszlány—Répcelak 1:0, Keszt­helyi Haladás—Bauxitbányász 1:2. AZ NB III. ALLASA 1. Oroszlány 11 7 2 2 20-12 16 2. PVSK 11 7 1 3 24- 9 15 3. Soproni Text. 11 6 3 2 23-14 15 4. Bakony V. 11 5 4 2 15- 9 14 5. Répcelak 11 6 2 3 15-10 14 6. MÁV NTE 11 5 4 2 14-17 14 7. Bauxitbányász 11 5 3 3 17-13 13 8. Bábolna 11 5 3 3 16-12 13 9. Pét 11 6 1 4 15-13 13 10. Sabaria 11 5 2 4 9- 9 12 11. KOMÉP 11 4 3 4 18-19 11 12. Ajkai Alum. 11 3 4 4 15-16 10 13. Véménd 11 3 3 5 8-11 9 14. Keszthely 11 3 3 5 18-27 9 15. Sellye 11 3 2 6 19-16 8 16. Soproni KSE 11 2 3 6 17-19 7 17. Rákóczi SE 11 2 3 6 8-10 7 18. Kőszeg 11 2 3 6 12-21 7 19. Kiss J. SE 11 3 1 7 10-24 7 20. Siófok 11 2 2 7 10-15 6 Szakmunkástanulók a pályán Vasárnap délelőtt a PVSK sporttelepén került sor a Szak- szervezetek Baranya megyei Tanácsa, a Baranya megyei Tanács V. B. művelődési osztá­lya, a KISZ Baranya megyei Bi­zottsága és a Megyei Testne­velési és Sporthivatal által ren­dezett szakmunkástanulók me­gyei döntőjére. A sportnapon több mint 500 sportoló mérte össze erejét a bajnoki címe­kért. Kellemes meglepetés volt az atléták népes mezőnye, a hét versenyszámban több mint kétszázan indultak. hétfői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-Helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gtpen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 A Komló—Várpalota 3:0-ás komlói győzelemmel végző­dött mérkőzés eredményét több . mint kétszáz tippelő közül mindössze ketten találták el. A sorsolásnál a sze­rencse ezúttal Csik Gyuláné Pécs, Hajnóczy út 19/a. sz. alatti pályázónknak kedvezett, aki nyereményét, a 100 Ft-os vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hu­nyadi út 11.) veheti át. A heti szelvények beérkezési ha­tárideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Szekszárd—Eger: Pótmérkőzés: PVSK—Sellye: Pályázó neve: Pályázó lakcíme: BVSC-Szekszárdi Dózsa 3:1 (1:1) További eredmények Balogh Antal Ilii egyebajtioksag: Kovács a Steinmetz SE második gólját fejeli a bőrgyáriak hálójába. Fotó: Arató László Birkózó vb, Göteborg Hegedűs Csaba tusgyőzelme