Dunántúli Napló, 1977. szeptember (34. évfolyam, 240-269. szám)

1977-09-12 / 251. szám

Biztosan győzött a hazai csapat Vasas Izzó—Komló 3:0 (1:0) Tábor utca, 2000 néző. V.: Nagy B. Vasas Izzó: Kocsis — Révész, Szántó, Kovács B„ Schuszter — Antal, Szűcs — Vágvölgyi, Valuch, Varga, Si- pőez. Edző: Kovács József. Kom­lói Bányász: Bien — Gyurina, Kovács, Steib, Barta — Lakó, Gallai, Gruborovics — Hegyi, Kolesánszky, Hohmann. Edző: Csaba Gábor. Jobbára az Izzó támadott, a 12. percig veszély nélkül. Ekkor egy szögletet Vágvölgyi az 5-ös sarkáról fölé fejelt. A Komló akcióit két gyors elfutás jelen­tette Hegyi és Hohmann részé­ről, de a társak lemaradtak. A 23. percben Bien lábbal men­tett egy jobboldali beadást, a kipattanó labdát Szűcs maga­san fölé vágta. Három perc múlva vezetést szerzett az Izzó. Baloldali támadás során Barta lyukat rúgott, s Varga a 11-es pontról a kapu jobb oldalába lőtt. (1:0). Bien óriásit védett a 28. percben. Szögletből Var­ga élesen fejelt a rövidsarokra, a komlói kapus azonban látvá­nyosan kitornászta a labdát. A második félidő Izzó-góllal kezdődött. Barta a 16-oson be­lül felvágta a kitűnő Vágvölgyit, a büntetőt Varga gyengén lőtte, Bien kiütötte, de balszerencsé­jére a kipattanó labdát Varga érte el előbb és a hálóba ko­torta. (2:0). Antal 25 méterről végzett szabadrúgását Bien jó érzékkel ütötte ki a bal felső sarokból az 55. percben. A 62. percben Barta jó beadását He­gyi az 5-ösön feleslegesen le­vette, így a kapus közbe tudott avatkozni. A szépítés helyett a Komló az ellentámadás során a harmadik gólt kapta. Szűcs remekül futott el a baloldalon, az alapvonalról higgadtan visz- szagurított és a jókor érkező Varga élesen a kapu jobb ol­dalába lőtt. (3:0). Sipőcz a 75. percben futtából adott be, Va­luch a felső kapufára fejelt. Egy perccel később Varga ugyancsak a felső kapufát ta­lálta el. Imponálóan játszott Volán SC—Szekszárd 3:2 (0:0) Szekszárd. 1500 néző. V.: Somlai. Volán SC: Benes — Durgonics, Hatvanger, Ebedli, Huszár, — Ozsváth, Kiss, Gu- bek, — Földes, Stefán, Barto- sik, (Harsányi, a 80. percben). Edző: Preiner Kálmán. Szekszár­di Dózsa: Pólyák — Szlovák, Korner, (Bonnyai, a 46. perc­ben), Vágó, (Pölöskei, a 46. percben), Laki — Tóth, Weitner, Somodi — Szőcs, Orosz, Házi. Edző: Jerabek Jenő. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, és a 7. percben a Volári SC vezetést szerzett. For­más baloldali támadás futott, Ozsváth—Gubek adogatás után Földes elé pattant a labda, aki közelről nem hibázott. (1:0). A 12. percben Szőcs húzott ka­pura, Huszár a 16-oson belül elhúzta a lábát, a játékvezető azonban továbbot intett. Me­zőnyjáték után a 25. percben baloldali Dózsa-támadás végén Somodi 22 méteres, nagyerejű lövését Benes bravúrral tenye- relte szögletre a léc alól. Egy perc múlva tovább növelte elő­nyét a vendégcsapat. Ozsváth, keverte meg a hazai védelmet, majd a jó ütemben felfutó Kiss elé tálalt, aki a kimozduló Pó­lyák mellett a hálóba lőtt. (2:0). A 33. percben Orosz—Szőcs adogatás végén Szőcs 14 mé­terről a kapu előtt keresztbe rúgta el a labdát. Debreceni VSC—Nagykanizsa 0:0 Debrecen, 7000 néző. V.: Müncz. DVSC: Kun — Kiss II., Potyók, Puskás, Halta - Her- czeg, Menyhárt, Rácz - Timár, Maczkó (Kiss I. az 53. percben), Fodor. Edző: Makray Balázs. Olajbányász: Vlaszák — Kovács­hegyi, Doszpod, Simon, Müller - Pávlicz, Savanyó, (Nagy a 21. percben), Simonecz - Koz­ma, (Készéi a 72. percben), Bogáti, Kelemen. Edző: Kerekes Imre. A 3. percben Fodor szögle­téből Maczkó 6 méterről bom­ba fejessel kapu mellé küldte a labdát. A 44. percben Timár elfutott a labdával, 10 méterről éles szögből laposan kapura lőtt, Vlaszák kezéből kiperdült ugyan a labda, de Kovácshegyi felszabadított. Hűvös, szeles időben játszottak a csapatok. Negyed órán belül kialakultak a párok, az Olajbányász szo­ros emberfogással játszott, fő­leg a védelmét erősítette meg. Ahogy teltek a percek, egyre nyomasztóbbá vált a debrece- ceniek fölénye, de a lelkesen és jól játszó nagykanizsai vé­delem rendre hárított, sőt né­ha egy-két támadóval is igye­kezett veszélybe hozni a deb­receniek kapuját. Az NB II. további eredmé­nyei: Szolnoki MTE—Dorog 2:0, BVSC-MÁV DAC 0:0, Kazinc- barcika-BKV Előre 1:0, Eger- Békéscsaba 0:0, NIKE Fűzfő- Budafok 3:2, Vác-Várpalota 2:0. az nb ii. Állasa 1. Volán 6 4 1 1 13-7 9 2. Nagykanizsa 6 3 3 — 9-3 9 3. Vác 6 4 1 1 8-4 9 4. Vasas Izzó 6 4 — 2 13-4 8 5. Salgótarján 6 4 — 2 11-4 8 6. Komló 6 4 — 2 11-8 8 7. Kazincbarcika 6 3 2 1 6-4 8 8. Kossuth KFSE 6 3 2 1 7-9 8 9. Budafok 6 3 1 2 12-8 7 10. Debrecen 6 2 2 2 6-5 6 11. Dorog 6 3 — 3 6-6 6 12. Fűzfő 6 3 — 3 10-11 6 13­-14. BKV Előre 6 2 1 3 7-7 5 Szóin. MTE 6 2 1 3 7-7 5 15. Békéscs. TASK 6 1 3 2 4-7 5 16. Eger 6 1 3 2 6-11 5 17. BVSC 6 — 3 3 5-9 3 18. MÁV DAC 6 1 1 4 7-13 3 19. Szekszárd 6 — 1 5 4-14 1 20. Várpalota 6 — 1 5 3-14 1 ezekben a percekben a hazai csapat. A Komló részéről Sza­bó és Gruborovics hagyott ki helyzetet, de a befejezésekben maguk sem hittek. A Komló nem nyújtotta* azt a formát, mellyel az utóbbi idő­ben sikereket ért el, egyetlen mentségéül szolgál, hogy ezút­tal egy igen jó napot kifogó harcos, kemény Izzóval találta szemben magát. Az Izzó részé­ről Révész, Kovács, Szűcs és Varga játéka emelkedett ki, a komlói csapatból csak Steib já­téka érte el az átlagot. Kunos István TOTO 1. Szolnoki MTE—Dorog 2:0 1 2. Kazincbarcika—BKV Előre 1:0 1 3. Kossuth KFSE—Salgótarján 0:5 2 4. Szekszárd—Volán 2:3 2 5. Fűzfő—Budafok 3:2 1 6. Kőszeg—Pécsi VSK 2:1 1 7. Bábolna—Oroszlány 1:2 2 8. Rákóczi SE—Siófok 1:1 x 9. Dunaújvár. Ép.—Bp. Spart. 6:1 1 10. Erzsébeti SMTK—Pénzügyőr 2:2 x 11. Perbál—Kecskeméti SC 2:0 1 12. Kecskeméti TE—Egszöv 3:3 x 13. Enying—Gyöngyös 2:0 1 Pótmérkőzések: 14. Síküveggyár—Szarvas 4:3 1 Teke Pécsi Gázmű—Soproni MAFC 8:0. NB I. férfi mérkőzés, Pécs. Legjobb pécsi dobók: Bertá 1047, Matusi 1016. Labdarúgó DIB Hl Kikapott, de továbbra is első a PVSK Honvéd Rákóczi SE—Siófok 1:1 (0:0). Tata. 500 néző. V.: Szentkúti Siófok: Zsuponyó — Tilinger, Kiss, Babán, Fábián, Pintér, Dróth, (Bo- csev), Csépán, Horváth L., Bőzsöny, Bántó. Edző: Mathesz Imre. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak örülhettek a döntetlennek a nagyon lelkesen küzdő Siófokkal szemben. Góllövők: __Kláris. illetve P intér. Jók: Horváth L., B. Kovács illetve Zsuponyó, Babán és Pintér KOM ÉP—Seiiyei SE 3:1 (1:0). Ta tabánya. 800 néző. V.: Kiss E. Sely lye: Jankovfcs — Orlovics, Krén Pandur, Rácz, Otártics, (Rózsahegyi) Vass, Berki, Lőrincz, (Könyves), Ami gya, Elmayer. Edző: Meggyes Lajos A mérkőzés nagy részében nyo masztó fölényben játszó KOMEP tá madott, csatárai a gólokon kívül két szer a kapufát találták el. Góllövők Szünet után az 54. percben Földes viharzott el a jobbolda-- Ion, lapos beadását Kiss elől Laki mentette az 5-ösön. A 65. percben szépített a Dózsa csa­pata. Pölöskei indította Somo- dit, akit a védők buktattak, 11-es, a megítélt büntetőt Tóth értékesítette. (2:1). öt perccel később sakk-matt volt a Volán védelme: Házi pontos beadá­sát Somodi három lépésről a léc fölé fejelte. A 80. percben újabb gólt szerzett a vendég­csapat. Durgonics csípett el egy rossz átadást, kapura hú­zott, beadását Földes előbb Pólyákba lőtte, majd a ki per­dült labdát másodszorra a léc alá emelte. (3:1). A 90. perc­ben Bonnyai harcolt a védők­kel, a megszerzett labdát kapu elé ívelte és Házi a jobb alsó sarokba vágta. (3:2). Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen az érettebb csapatjátékot nyújtó fővárosi együttes rászol­gált a győzelemre. A vendégek az első 30 percben jól használ­ták a Dózsa védelmének meg­ingásait. Szünet után nagy lel­kesedéssel küzdöttek a hazaiak, levegőben lógott az egyenlítés —, amikor a Volán tovább nö­velte előnyét. A hajrában csak a szépítésre tellett a szekszár­diak erejéből. Jók: Ebedli, Hu­szár, Ozsváth, Földes, illetve Somodi, Szőcs, Pölöske. hétfői DB Ökölvívás Pécsre került a Békés Kupa Szeptember 8-a és 11-e kö­zött Békésen rendezték meg a Békés Kupa ökölvívóversenyt, melyen 12 egyesület versenyzői indultak. A pontversenyt és ez­zel a Békés Kupát 50 ponttal a Steinmetz SE nyerte. A pé­csiek közül Czeglédi, Kálmán, Előd, Zsilka és Kalányos végzett az első helyen, öten ezüst-, tí­zen bronzérmet nyertek. Andretti győzött, Niki Lauda újból világbajnok Vasárnap délután a híres monzai pályán rendezték meg a Forma—1 gépkocsik idei 14. világbajnoki fu­tamát, most már csak három van hátra. A viadal iránt óriási érdek­lődés nyilvánult meg, több mint 200 ezer néző vette körül az 5,8 km-es pályát, amelyet a 24 versenyzőnek ötvenkétszer kellett megtennie. Iz­galmas küzdelemben az amerikai Mario Andretti Lotus kocsiján szerez­te meg az elsőséget, míg a máso­dik helyre a 28 éves osztrák Niki Lauda került Ferrari kocsijával, s ezzel a helyezésével 69-re nőtt vb- pontjainak száma. Lauda már be­hozhatatlanul vezet, s a két év előtti világbajnok, egy évvel csaknem ha­lálosan végződött balesete után új­ból a vb győztese lett. Atlétika Budapesten a Népstadionban rendezték az ,,A” korcsoportos ser­dülők országos bajnokságát Fiúk: 100 m.: 16 évesek: 2. Szikszói (PSI), 11:29, 1500 m.: 16 évesek: 1. Kon­koly (Szigetvár) 4:05.2, 15 évesek: 2. Schröder (PSI) 4:15.2, 1500 m. aka­dály, 16 évesek: 1. Szabó (PSI) 4:26.5. Távol, 16 évesek: 1. Szikszói (PSI) 680, 3. Magyar (PSI) 662. Gerely, 16 évesek: 3. Pintér (PSI) 51.08. Lányok: magas, 16 évesek: 3. Ilosvai (PSI) 164. sport A szerkesztőségünkbe beérkezett szelvények közül mind­össze egy pályázó találta el a 3:2-es vendéggyőzelemmel végződött Szekszárd—V*>!án mérkőzés végeredményét. így a nyertes Antal Kornélia, 7775 Magyarbóly, Ady út 16. szám alatti lakos lett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át. (Pécs, Hu­nyadi út 11.) A heti szelvények beérkezési határideje: szom­bat déli'12 óra. Főmérkőzés: Komló—Kossuth KFSE: . Pótmérkőzés: PVSK—Répcelak: ...... A pályázó neve: ................................ A pályázó lakcíme: ............................ I t/legyebajnoksag Mágoeson győzött a Zsolnay Zsolnay SE-Mágocs 3:1 (0:0). Má- gocs, 350 néző. V.: Egri. A Mágocs végigtámadta a mérkőzést, a Zsol­nay három helyzetből három gólt lőtt. Góllövők: Mischl (2), Lauer, ill. Wald. Jók: Szajkó II. (a me­zőny legjobbja), Mischl, ill. a Má- gocsból senkit nem lehet kiemelni. Mohácsi TE—Beremend 3:2 (2:0). Mohács, 700 néző. V.: Molnár. Mindvégig változatos, jó iramú mér­kőzés, a mohácsiak többet támad­tak. Góllövők: Sziebert (2), Székely, ill. Budai és Vörös (11-esből). Jók: Gyimesi, Keipl, Budovonszki, illetve Guzsvány (a mezőny legjobbja), Daka és Budai. Steinmetz SE—Kesztyűgyár 1:0 (1:0). Pécsbányatelep, 100 néző. V.: Polcz. Meglepő, de megérdemelt Steinmetz- győzelem. Góllövő: Harangi. Jók: Harangi, Völgyi, Herbst, ill. Barna. PBTC—Boly 1:0 (1:0). BTC-pálya, 200 néző. V.: Ignácz. Közepes ira­mú mérkőzésen egy szabadrúgásgól döntött a PBTC javára. A Boly 11- esét Vincze kivédte. Góllövő: Hor­váth. Jók: Vincze (a mezőny leg­jobbja), Horváth, Schmidt, illetve Király, Fitt és Hajdú. Mázaszászvár—Siklós 2:0 (0:0). Mázaszászvár, 400 néző. V.: Kövesi. A lelkes Siklós ellen rengeteg gól­helyzetet hibázott a Mázaszászvár és nehezen nyert. Góllövők: Guth, Katona. Jók: Kovács I., Guth, Ka­tona, ill. Kovács I., Szabó és Tesz- neki. Universitas PEAC-Kinizsi 1:0 (1:0). Újmecsekalja, 150 néző. V.: Tassi. Küzdelmes mérkőzésen több kidolgo­zott gólhelyzetével megérdemelten nyert az U. PEAC Góllövő: Kalász. Jók: Kalász, Rézsó, Bárdosi, Hárs­falvi, illetve Kecskés, Bodor. Szigetvár—Magyarszék 3:0 (3:0). Szigetvár, 1000 néző, v.: Fuchsz. Az első félidei játékával győzött a Szigetvár. Góllövők: Palotai (2), Do- bor. Jók: Pénz, Módok, Albertko- vics, Maurer, ill. Kővári I., Bonh, Herbert. SzaIánta—Drávátok 2:1 (0:0). Drá­vátok, 300 néző. V.: Deák. A hely­zeteit jobban kihasználta a Sza- lánta. Góllövők: Kelemen, Balázs, ill. Hidasi. Jók: Gungl, Szabó, Ke­lemen, Balázs, ill. Mohácsi, Hidasi, Viczkovics. Vasasi Bányász—Pogány 3:2 (1:0). Pogány, 200 néző. A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. Mohács 4 3 1 — 7-4 7 2. Mágocs 4 3 — 1 9-4 6 3. Kesztyűgyár 4 2 1 1 13-8 5 4. Vasasi B. 4 2 1 1 8-6 5 5—6. Steinmetz SE 4 2 1 1 4-2 5 M.-szászvár 4 2 1 1 6-2 5 7. Szalánta 4 1 3 — 4-3 5 8. Zsolnay 2 2 — — 4-1 4 9. Szigetvár 4 2 — 2 12-10 4 10. Siklós 4 2 — 2 3-7 4 11. Boly 4 1 1 2 8-5 3 12. P. Kinizsi 3 1 — 2 2-3 2 13. U. PEAC 2 1 — 1 2-4 2 14. PBTC 2 1 — 1 1-3 2 15. Magyarszék 4 — 2 2 3-7 2 16. Drávafok 4 1 — 3 3-9 2 17. Pogány 4 — 1 3 5-9 1 18. Beremend 3 — — 3 3-8 — Kézilabda Postás SE—Pécsi MSC 27:12 (12:6). NB I. női mérkőzés, Bu­dapest. A pécsi csapat a má­sodik félidőben összeroppant. Legjobb pécsi dobók: Pálvöl- gyiné (4), Gállosiné (3), Ba- lázsné (3). Balatoni Bútorgyár—Univer­sitas PEAC 15:8 (7:1). NB II. női mérkőzés, Veszprém. © Az EIVRT Sopiana Gépgyára felvételre keres: — villanyszerelő szakmunkásokat, — „D”-vizsgával rendelkező gépkocsivezetőt, — forgácsoló munkák előkészítésére darabolókat, — felületmegmunkáláshoz betanított dolgozókat, — anyaggazdászt, — gépíró adminisztrátort, — bérelszámolót, — diszpécsert és szerkesztőt. Jelentkezés: EIVRT Sopiana Gépgyára Pécs, Szalai A. u. 8. Horváth J. (2), Viczián, illetve Pan­dur. Jók: Horváth G., Göbölös, Hor­váth J.t illetve Pandur és Vass. LATEX Kőszegi SE—Pécsi VSK 2:1 (1:0). Kőszeg. 1000 néző. V.: Bog­nár L. PVSK: Sulyok — Hüber, Tal- lósi, Németh, Jokl, Grünwald, Ka­szás, (Nagy), Kresz, Tóth, Stájer, Csaba, (Knoch). Edző: Rónai István. Az első játékrészben a jól játszó Kőszegnek több helyzete volt. A má­sodik félidő kiegyenlített nagy iramú küzdelmet hozott, megérdemelt ha­zai győzelemmel. Góllövőle: Koz- mor III., Szakály, illetve Stájer. Jók: Kozmor III., Fábián, Vámos, illetve Tallósi, Knoch, Jokl. Bauxitbányász SE—Véménd 1:0 (1:0). Tapolca. 1000 néző. V.: Piros. Véménd: Doszpod — Takács, Rótt, Kiss, Fiochsz, Mács, (Törjék), Schwarczkopf, Tóth, Borovácz, Dár­dai, Bencsik. Edző: Szám Frigyes. Változatos küzdelemben Gőcze ra­gyogó egyéni teljesítménye döntött. Gól lövő: Gőcze. Jók: Für, Gőcze, Kovács, Lovász, illetve Doszpod, Rótt és Bencsik. MÁV Nagykanizsai TE—Keszthelyi Haladás 3:0 (0:0). Nagykanizsa. 1800 néző. V.: Horváth L. Nagyka­nizsa: Lovkó — Markán, Szabadi, Sulyok T., Simon, Szabó F., Szélig, Szabó L., Takács, Kiss, Molnár. Ed­ző: Németh Lajos. Jó iramú mérkő­zésen, remekül hajráztak a kani­zsaiak, akik nagyobb arányban is nyerhettek volna. Kiállítva: Budai, (Keszthely), a 88. percben. Góllövők: Sulyok T., Kiss, Szabó F. Jók: Sulyok T., Szélig, Szabó F., Szabadi, Si­mon, a Keszthelyből senkit nem lehet kiemelni. Az NB III. további eredményei: Répcelak—Bakony Vegyész 2:1, Sop­roni KSE—Kiss János SE 5:0, Bábolna —Oroszlány 1:2, Sabaria—Soproni Textiles 0:0, Pét—Ajkai Alumínium 1:0. AZ NB III. ALLASA 1. PVSK 2. Pét 3. Répcelak 4. Oroszlány 5. MÁV NTE 6. Bakony V. 7. Soproni Text. 8. Bábolna 9. Bauxitbányász 10. Keszthely 11. KOMÉP 12. Rákóczi SE 13. Véménd 14. Sabaria 15. Kőszeg 16. Ajkai Alum. 17. Soproni KSE 18. Siófok 19. Sellye 20. Kiss J. SE 14-4 12-7 9-6 9-8 9-11 10-6 9-7 7-5 7-7 9-12 7 7- 4 6 8- 6 6 6-5 6 5- 7 6 6- 9 6 8- 11 4 9- 10 3 6-9 3 5-10 3 3-14 2 Halász a hosszútávú kerékpárosbajnok A Szolnok—Jászberény—JászkiSér— Jászladány és vissza útvonalon ren­dezték meg vasárnap délelőtt az országos hosszútávú kerékpáros baj­nokságot. A szolnoki céltól a boron­gás időben 69-en vágtak a 182 ki­lométeres távnak. A Magyar Népköz- társaság 1977. évi országos hosszú­távú kerékpáros bajnoka: Halász László (Szekszárdi Szövetkezeti Spar­tacus) 4:18.11 ó. 2. Debreceni (Cse­pel) , 3. Szlipcsevics (Tipográfia), 4. Szemeti (MÁV DAC Győr) azonos idővel. Röplabda Szombathelyi Haladás—Uni­versitas PEAC 3:2. NB II. női mérkőzés Pécs. föl ~ ms Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762. 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13 696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007