Dunántúli Napló, 1977. június (34. évfolyam, 149-178. szám)

1977-06-21 / 169. szám

Mérkőzésről mérkőzésre Befejeződött a bajnokság NB ll-ben maradt - a Komló, győzelemmel búcsúzott aPécsi MSC Befejeződtek a bajnokság küzdelmei a labdarúgó NB ll- ben. A Komlói Bányász fölé­nyes biztonsággal győzött utol­só mérkőzésén az Oroszlány ellen és ezzel biztosította bent- maradását. Az utolsó forduló­ban eldőlt, hogy az Orosz­lány és a Szolnoki MÁV mel­lett a Ganz-MÁVAG és az Ózd esett ki az NB ll-ből. A PMSC utolsó mérkőzésén Eger­ben győzelemmel búcsúzott az NB ll-től. Hamar megnyugodtak a ke­délyek Komlón. A hazaiak gyors góljai után egy pillanatig sem volt vitás a Komló győzelme. Az oroszlányiak nem nagyon erőlködtek, védelmük lassan, ne­hézkesen mozgott, amit a kom­lóiak az első negyedórában ki­használtak. Végeredményben a hazai csapat fölényes bizton­sággal nyerte a mérkőzést, s ezzel biztosította bentmaradá- sát az NB ll-ben. A hazai védőknek ritkán akadt dolguk, a középpályások közül Lingl és Gál jeleskedett, Hohmann az idény végére jó szögletet hárítanak a komlói védők Fotó: Nemesi Árpád TOTO 1. Eger-Pécs 2:4 2 2. Szekszárd—Szolnoki MTE 2:2 x 3. Budafok—Vasas Izzó 2:1 1 4. Fűzfő—Kossuth KFSE 4:2 1 5. Szolnok—Ganz MAVAG 1:2 2 6. Győri Dózsa—Bauxitbány. 5:4 1 7. Körmend—Soproni KSE 2:2 x 8. Aluminium SK—Sabaria 1:1 x 9. MOTIM TE—Répcelak 0:1 2 10. Miskolc—Papp J. SE 1:2 2 11. Leninváros-Debreceni MTE 2:2 x 12. Szigetvár-Perbál 0:5 2 13. EMG Sashalom—Bp. Spart. 2:0 1 + 1 14. Kecskeméti TE-Kecsk. SC 3:3 x A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság közlése szerint a 25. heti to­tóeredmények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szel­vény 3 db, nyereményük egyenként 321 757 Ft. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény egy darab, a nyeremény és a jutalom együtt 1 067 435 forint. 12 találatos szel­vény 216 darab, nyereményük egyen­ként 2979 forint. 11 találatos szel­vény 3229 darab, nyereményük egyen­ként 199 forint. A 10 találatos szel­vények száma 24 016 darab, nyere­ményük egyenként 40 forint. PVSK—Siófok 2:1 (2:0). PVSK-pá­lya, 600 néző. V.: Gazdán. FVSK: Kovács — Hüber. Tallósi, Kaszás, Nagy, Balázs (Kenderesi, Tóth). Grünwald, Kresz, Baumholczer, Sza­bó, Stájer. Edző: Rónai István. Az első félidőben nagy fölényben ját­szott a PVSK a dél-dunántúli rang­adón. Szünet után ellaposodott a játék, mindkét csapat sokat hibá­zott. Kiállítva: Grünwald a 79. perc­ben. Góllövők: Stájer, Baumholczer. illetve Csépán (11-esből). Jók: Ka­szás, Kresz, illetve Málics, Bihari. Véménd-Dunaújvárosi Cpitők 3:0 (3:0). Véménd, 800 néző. V.: Dra- vecz. Véménd: Doszpod — Kajtár, Rótt, Mács, Fiochsz, Törjék, Borovácz (Andrássy), Kiss, Takács, Gruboro- vics, Bencsik. Edző: Szám Frigyes. Az első félidőben már eldőlt a mér­kőzés, szünet után csökkent a já­ték színvonala, a vendégek beletö­rődtek a vereségbe. Kiállítva: Mik­lós II. a 83. percben. Góllövők: Gru- borovics (2). Bencsik. Jók: Bencsik, Fiochsz, Gruborovics, Kajtár, illetve Péter, Kalmár. Hrych. formába lendült. A vendégcsa­pat legjobbjai Kovács és Hor­váth voltak. Élvezetes, gólgazdag mér­kőzést láthatott az egri közön­ség, a felszabadultan játszó pécsiek ügyesen „járatták" a mezőnyben a labdát. Győzel­müket — a második félidőben jobb teljesítményt nyújtó ha­zaiak ellen — a pécsiek né­hány kitűnő középpályás és csatárteljesítménynek köszön­hették. A kapuban Katzirz hi­bátlanul védett, a hátvédné­gyes könnyelműsködött, a kö­zéppályán Dárdai P. a mezőny fölé nőtt, elöl a lendületes Kardos és Nagy helyenként el­lenállhatatlannak bizonyult. Az Egerből munkabírásáért érde­mel elismerést: Zsidói és Hor­váth. Komlói Bányász—Oroszlányi Bányász 3:0 (3:0) Komló, 1000 néző. Vezette: Eőry. Komlói Bányász: Erdősi — Lahó, Ko­vács (Pintér a 46. percben), Steib, Kelemen — Lingl, Pál, Gál, — Hoh- monn, Farkas, (Hegyi, a 69. perc­ben) Róth. Edző: Csaba Gábor. Oroszlányi Bányász: Papp L. — Ga­lambos, Vizkeleti, Kovács, Sipos — Hídvégi (Sárosi, a 46. percben), Horváth. Papp M. (Kiss, a 68. perc­ben) — Kóródi, Dákai, Babai. Ed­ző: Mészáros Imre. Góllövő: 5. perc Lingl, 7. perc Hohmann, 15. perc Farkas. PMSC—Eger 4:2 (2:0) Eger, 3000 néző. V.: Urbán. PMSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz. (Dárdai L., a 45. percben), Kin­cses — Kiss (Zsolt, a 64. percben) Dárdai P., Lőrincz — Nagy. Kardos, Dobány. Edző: Kovács Imre. Eger: Csank — Fodor, Antal (Szitele, a 75. percben). Patvaros, Csathó — Birin- csik, Csuhay, Horváth — Zsidai. Mol­nár, Dudás. — Edző: Bánkűti László. Góllövő: 2. perc Kardos, 7. perc Dobány, 46. perc Dárdai P., 54. perc Dudás (11-esből), 61. perc Nagy, 63. perc Dudás 11-esből. Az NB II. további eredményei: Szekszárd—Szolnoki MTE 2:2, BVSC— Nagykanizsa 3:2, Volán—MÁV-DAC 5:1, Szolnoki MÁV—Ganz-MAVAG 1:2, Debrecen—ózd 4:1, Székesfe­hérvári MÁV—Várpalota 4:2. Fűzfő— Kossuth KFSE 4:2, Budafok—Vasas Izzó 2:1. AZ NB II. VÉGEREDMÉNYE 1. Pécs 38 24 10 4 86-29 58 2. Sz.-fehénrár 38 21 8 9 70-54 50 3. Budafok 38 19 9 10 85-61 47 4. Szolnoki MTE 38 20 6 12 75-57 46 5. Volán 38 17 10 11 67-41 44 6. BVSC 38 16 12 10 65-55 44 7. Vasas Izzó 38 17 8 13 64-44 42 8. Debrecen 38 15 12 11 50-39 42 9. Eger 38 16 8 14 63-66 40 10. Nagykanizsa 38 14 10 14 56-60 38 11. Szekszárd 38 12 12 14 43-53 36 12. Komló 38 13 8 17 44-51 34 13. KKFSE 38 13 7 18 52-57 33 14. Várpalota 38 10 13 15 46-54 33 15. MÁV DAC 38 14 5 19 52-70 33 16. Fűzfő 38 10 12 16 46-64 32 17. ózd 38 12 6 20 50-63 30 18. G.-MAVAG 38 9 12 17 50-66 30 19. Oroszlány 38 7 10 21 49-98 24 20. Szolnoki MÁV 38 7 8 23 30-61 22 Feljutott: Pécs, Székesfehérvár, ki­esett: Ózd, Ganz-MAVAG, Orosz­lány, Szolnoki MÁV. Edző­változások A Videoton SC elnöksége és lab­darúgó-szakosztálya hivatalosan be­jelentette, hogy a Vasas csapatá­hoz szerződött Kovács Ferenc helyét július 1-tól Lantos Mihály foglalja el, aki eddig az NB ll-es Olajbá­nyásznál tevékenykedett. Lantossal hároméyes szerződést kötött a Vi­deoton. A Kaposvári Rákóczihoz ve­zető edzőnek szerződött Németh La­jos helyére a Zalaegerszegi TE csa­patától Jóki István került. Az MNK-győztes és KEK-szerepló Diósgyőri VTK vezető edzője to­vábbra is Szabó Géza lesz. A szer­ződést már megkötötték, segítői, mint pályakezdők: Fekete Ferenc, Kiss László és Temesvári Miklós. Új edzője lesz az NB l-be jutott Székesfehérvári MÁV Előrének is. A távozó Kerekes Imre helyét — kétéves szerződéssel — Szentmihályi Antal, az Ú. Dózsa volt válogatott kapusa foglalja el. Ökölvívó csb A találkozót Székesfehérváron vív­ták 200 néző előtt. A fehérváriak két súlycsoportban nem indítottak versenyzőt, a mérkőzés így 4:0-ás pécsi vezetéssel kezdődött. A leg­jobb összecsapást a Jerzsabek-Dan- kó és a Gera-Bujdosó találkozók hoz­ták. A pécsiek nagy harcban biz­tosították győzelmüket. Eredmények. Elöl a Steinmetz SE versenyzői. Pa­pírsúly: Kálmán e. n. gy. 2:0, lég­súly: Gero p. v. sz. Bujdosótól 2:2, harmatsúly: Előd p. v sz. Dankó T.- tól 2:4, pehelysúly: Jerzsabek p. v. sz. Dankó K-tól 2:6, könnyűsúly: Bus p. gy. Mózer ellen 4:6, kisváltósúly: Panduricsot Csöngedi a 3. m.-ben ki­ütötte 4:8, váltósúly: Osváth T. el­len Pálinkás a 2. m.-ben fa., 6:8, nagyváltósúly: Farkas Gy. p. gy. Ka­tona ellen, 8:8, középsúly: Sifter a 2. m.-ben df. Plouk ellen 10:8, fél­nehézsúly: Sallai e. n. gy. 12:8, ne­hézsúly: Lévai Réder ellen az 1. m.- ben fa., 12:10. Birkózás II PMSC-versenyzök sikere Szolnok volt a színhelye az or­szágos ifjúsági szabadfogású birkó­zóbajnokságnak. A kötöttfogású ifjú­sági birkózók országos bajnokságát Budapesten rendezték. A PMSC ver­senyzői jól szerepeltek. Szabadfo­gásban 48 kg: bajnok Gazdag At­tila (PMSC), 70 kg: bajnok Mucsi Zoltán (PMSC), nehézsúly: bajnok Kaposi Imre (PMSC), 56 kg: 3. Nagy (PMSC), kötöttfogásban: 70 kg: 3. Horváth (PMSC). Serdülő' atléták vidékbajnoksága Női gerelyhajításban Novak Zsuzsa, a Bakony Vegyész versenyzője szerezte meg a .győzelmet Fotó: Arató A szigetvári Konkoly Gyula két bajnokságot nyert Szombaton délután a PVSK pá­lyán mintegy ötszáz versenyző rész­vételével kezdődött a 15-16 éves serdülő atléták vidéki bajnoksága. A fülledt meleg idő nem használt az eredményeknek, de néhányon így is kitettek magukért. A jól elő­készített pályán tizen értek el aranyjelvényes szintet - legtöbben a gátfutásban. A legeredménye­sebb baranyai versenyző a sziget­vári Konkoly Gyula volt, 800 és 1500 méteren nyert bajnokságot, az előbbiben aranyjelvényes szinttel: ilovay Zsuzsa (Pécsi Sl.) magasug­rásban, Szabó Tamás (Pécsi Sl.) 1500 akadályon ért el aranyjelvé­nyes eredményt. A gyaloglásban a negyven induló komoly gondot oko­zott a rendezőségnek. Az egyes versenyszámok 1—6 he­lyezettjei indulhatnak az országos bajnokságon. A Baranya megyei versenyzők eredményei. Fiúk: 800 m: 1. Kon­koly 1:56.0. 1500 m: 1. Konkoly 4:07.8; 15 évesek: 2. Schröder (PSL) 4:16.8. 3000 m: 1. Szabó (PSI) 9:06.7; 15 évesek: 2. Schröder (PSI) 9:17.5 110 gát, 15 évesek: 3. Kotri (PSI) 15.9. 300 gát: 2. Haris (Szi­getvár) 42.8. 1500 m akadály: 2. Szabó (PSI) 4:29.6. Magasugrás: 4. Magyar (PSI) 175. Távolugrás: 2. Magyar 627; 15 évesek: 3. Kotri (PSI) 594. Hármasugrás: 2. Kulcsár (Komló) 12,39. Gerelyhajítás: 4. Pintér (PSI) 51.56. Kalapácsvetés: 3. Buzási (Komló) 41.42. Lányok: 200 m: 4. László Z. (PSI) 26.8, 5. Pesti (PSI) 27.0; 15 éve­sek: 4. Kiss O. (PVSK) 26.4. 1500 m: 7. Mernye (PSI) 5:11.0; 15 éve­sek: 4. Schatzl (PSI) 5:06.2. 400 m: 6. Mészáros (PSI) 61.4. 100 gát: 4. László Z. (PSI) 15.8; 15 évesek: 3- 4. Kesztyűs és Báli (PSI) 15.9. Magasugrás: 1. Ilovay (PSI) 170; 15 évesek: 3. László Zs. (PSI) 160, 4- 5. Báli és Kesztyűs (PSI) 155-155. Súlylökés: 4. Bérces (PSI) 10.72. Villányi Nándor Labdarúgás Második a Pécsi MSC ifi Befejeződtek Budapesten az or­szágos ifjúsági labdarúgó bajnok­ság mérkőzései. A döntőt az első helyért az FTC és a PMSC csapa­ta vívta. Az FTC 1:0-ás félidő után 2:0-ra győzött, az első félidőben a budapestiek, szünet után a pécsiek irányították a játékot. Góllövők: Pa- tay, Vedres, Jók: Szokolai. Lovász, Rubold, illetve Farkas, Major és Vigh voltak. Az első helyet az FTC szerezte meg, a pécsieknek ezüst­érem jutott. A harmadik helyen a Diósgyőr végzett, 2:0-ra győzött a Haladás ellen. Kikapott a Ferencváros A spanyolországi Badajoz- ban vasárnap a késő éjszakai órákban került sor az ezúttal 11-edszer kiírt Ibéria Kupa nem­zetközi labdarúgó torna döntő mérkőzésére a Barcelona és a Ferencváros között. A találko­zón a Barcelona 1 :0-ás íélidő után 3:0 arányban győzött, Így a budapesti zöld-fehér csapat a második helyen végzett. A spanyolok góljait Clares (2) és Rexach lőtte. Portorozsban befejeződött a nemzetközi sakkverseny, ame- í lyen a dán Larsen győzött 9,5 ponttal. Sax Gyula 5 p-tal a 11. lett. Röviden Evezés. Baján, az OKISZ Kupa or­szágos evezős versenyen 11 egyesü­let 186 versenyzője indult. A Mohá­csi TE evezősei a pontversenyben győztes győriek és a második he­lyen végzett bajaiak mögött a har­madik helyen végeztek. A mohácsi­ak eredményei. Nők: serdülő kor­mányos négyes: 1. MTE. Férfiak: felnőtt kormányos négyes 3. MTE. Ifjúsáqi kormányos nélküli négyes 1. MTE. Serdülő kormányos négyes 1. MTE. Ifjúsági kormányos négyes: 1. MTE. Röplabda: Befejeződtek az NB ll- ben a bajnokság őszi mérkőzései. Férfi csapatok: HBNA— Pécsi Vörös Meteor 3:0 Budapest, női csapa­tok, Ferroglóbusz—Pécsi Vörös Me­teor 3:0. Autó. A Forma—1-es versenygének újabb világbajnoki futamában An- derstoroban a francia Laffite qyő- zött. Az összetettben a dél-afrikai Scheckter vezet (32) az osztrák Lauda (31) előtt. A tavalyi világ­bajnok anqol Hunt (9) holtverseny­ben Laffite-tel a nyolcadik helyen áll. Kerékpár. A Tolna megyei Kerék­páros Szövetség rendezésében tartot­ták meg a hosszútávú országúti kerékpáros vidékbajnoksáaot. Nyolc egyesületből 116 versenyző indult. A felnőttek, juniorok, ifjúságiak 130, az úttörők 30 kilométeres távon mérték össze erejüket. Felnőttek: 3. Szabó (PMSC). Juniorok: 3. Ber- náth (PMSC). Ifjúságiak: Maul (PMSC). 3. Illés (PMSC). Serdülők: 3. Karácsonyi (Pécsi Sportiskola.) Torna. Budapesten az I. osztályú felnőtt csapatbajnokság második fordulójában a PMSC is rajthoz állt, a pécsi lányok 11 egyesület közül a 7. helyen végeztek. Tenisz. OB I. B mérkőzés: Rá­ba ETO—Pécsi Spartacus 6:3, férfi csapatok Győr. Megyei ifjúsági fiú csb. Pécsi Spartacus—Boly 6:0, Pécs. Vízilabda. OB II. B mérkőzés: PMSC-Békéscsaba 7:3 (3:0, 1:1, 1:1, 2:1.) Békéscsaba. A bajnokság félidejében a pécsiek a középme­zőnyben állnak négy győzelemmel, három vereséggel. Kézilabda: PMSC—Miskolci VM 30:18 (17:7) NB I. B férfi mérkő­zés. Pécs. Legjobb dobók: Ágoston (9), Harmat (7), Benkő (5). Nagy- kanizsa-Komlóí Bányász 15:14 (9:7) NB I. B férfi mérkőzés Nagykani­zsa. Pécsi BTC—Győri Élelmiszer- ipari 12:10 (7:7) NB II. női mér­kőzés, Pécs. Az országos utánpótlás bajnoksá­got Budapesten tartották. Pécsi ver­senyzők is rajthoz álltak. Férfiak: 100 m: 1. Lépőid (PMSC) 10,74. 110 m gát: 4. Király (PMSC) 14,90. 200 m: 1. Lépőid (PMSC) 21.52,0 3003 m. akadály: 2. Szigeti (Uni­versitas PEAC) 9:15,4, 400 m gát: 5. Király (PMSC) 55.56.0. Nők. Ma­gasugrás: 2. Gubán (PMSC) 178, 3. Lantos (PMSC) 171. A „MAHART" Balatoni Hajózási Üzemigazgatóság Keszthely hajóállomásra pénztárost keres, lehetőleg nyugdíjast. Jelentkezés: „MAHART" SIÓFOK, munkaügyi cso­port. Tel.: 10-044, 10-045. Perbál—Szigetvár 5:0 (3:0). Sziget­vár, 350 néző. V.: Soós. Szigetvár: Győri — Béni, Maurer, Tóth I. (Var­ga), Révész, Kövesi, dr. Tüske, Szöl- lősi, Dobor (Rózsahegyi), Telek. Palotai. Edző: Komondi Imre. A jól játszó vendégek kiütéses győzelmet arattak a nagyon enervált Szigetvár ellen. Góllövők: Kisteleki (3), Bocs­kai, Kovács II. Jók: Az egész per­báli csapat. Kisteleki vezérletével. A Szigetvárból senkit sem lehet ki emelni. Honvéd Kiss J. SE—Mázaszászvár i 2:1 (1:0). Mázaszászvár, 400 néző. V.: Simon. Mázaszászvár: Banász — Csábrák, Széles, Kovács I., Katona. Pataki, Kólya, Varga (Kovács L.). Csordás. Edző: Róth Antal. Utolsó NB lll-as hazai mérkőzésén is ve­reséget szenvedett a Mázaszászvár. a vendégcsapat megérdemelten győ­zött. Góllövők: Kiss, Fábián, illetve Horony. Jók: Mód, Fábián, Gerge- lics, illetve Horony és Banász. Az NB III. további eredményei: Pénzügyőr—Bp. Építők 0:3, Enyingi MEDOSZ— Ikarus Alba Regia 3:0, EMG SK-Bp. Spartacus 2:0, Paksi SE—22. sz. Volán 1:3, BKV Előre—Sá­risáp 5:1, Lőrinci Fonó—Barcsi SC 6:0. Sellye—Mohács 3:1 (0:0), Kesztyű­gyár—Steinmetz SE 0:0, Mágocs— Gázmű 6:4 (1:4), Bóly-Pécsi Kini­zsi 0:1 (0:0), Beremend—Vasasi Bá­nyász 3:1 (1:0), Siklós—Pécsi BTC 0:2 (0:1), Szalánta—Universitas PEAC 1:0 (0:0), Pogány—Zsolnay SE 4:1 (0:1). Évzáró a PMSC labdarúgó­szakosztályánál Hétfőn este a Tettye vendég­lőben tartotta ünnepélyes év­záróját az NB ll-ben bajnok­ságot nyert pécsi MSC labda­rúgó csapata. Dr. Rugási End­re, az egyesület elnöke köszön­tötte a résztvevőket, köztük dr. Nagy Józsefet, az MSZMP KB tagját, a megyei pártbizottság első titkárát, Petőházi Szilvesz­tert, a városi pártbizottság tit­kárát, Horváth Lajost, a megyei tanács elnökét. A csapat telje­sítményét Baracs Ferenc ügy­vezető elnök értékelte. Az OTSH jókívánságait Balog Gá­bor osztályvezető tolmácsolta, majd Koltai István, az MLSZ elnökségének tagja átadta az aranyérmeket a bajnokcsapat tagjainak. A PMSC elnöksége megjutalmazta a játékosokat és a szakosztály társadalmi aktíváit. Tiszteletdíjakat kaptak az edzők és különdíjat kapott az NB II. gólkirálya: Dárdai Pál. Osztályozok sorsolása A Magyar Labdarúgó Szö­vetségben elkészítették az NB lll-ba jutásért sorra kerülő osz­tályozó mérkőzések sorsolását. A két baranyai csapat sorsolá­sa a következő: XIV. csoport, pécsi postás-pálya, június 22.: Szigetvár—Sellye, június 26.: Sellye—Toldi HSE, június 29.: Toldi HSE—Szigetvár. Dunántúli napló Az M&ZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007