Dunántúli Napló, 1977. május (34. évfolyam, 118-148. szám)

1977-05-16 / 133. szám

Komlói vereség Székesfehérváron Székesfehérvári MÁV —Komlói Bányász 2:0 (0:0) Lahdttrűgé NB IIL A listavezetőtől szerzett pontot a Véménd Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Körös. Székeslehérvári MÁV Előre: Paulusz — Mester, Lechner, Szabó, Burka, Megy- gyes, Litvik (53. percben Rá­baközi), Hartyáni, Fülöp, Ha­vasi, Úr. Edző: Kerekes Imre. Komló: Erdősi — Lahó, Ko­vács, Pintér, Kelemen, Bányász (75. percben Hegyi), Pál, Hoh- mann, Lingl, Farkas, Róth. Ed­ző: Csaba Gábor. Meglepően jól kezdett * a Komló, előbb Bányász, majd Lingl veszélyeztetett. A MÁV 15 percig Erdősi kapuját meg sem közelítette. A 16. percben formás komlói támadás végén Farkas jobb oldali beadását Paulusz az utolsó pillanatban húzta le a berobbanó Pál fe­jéről. Ür, majd Burka lövése a komlói kapu mellé szállt. Feljött a hazai csapat, s a 25. percben Havasi az ötös­ről jó helyzetben fölé fejelt. (Pintér lekésett az akcióról.) Bátortalan volt a komlói csa­pat, hamar átadta a kezdemé­nyezést, ennek eredményeként egvmás után három szögletet rúghattak a fehérváriak, s a 43. percben csak nagy tűzijá­ték után szabadult fel Erdősi kapuja. A félidő utolsó má­Nagykanizsa, 3500 néző. V.: Tompa. Olajbányász: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpoth, Si­mon, Müller (Horváth a 46. percben), — Készéi, Pávlicz, Savanyó — Kozma (Derdák a 60. percben); Bogáti, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. DVSC: Kún — Kiss J„ Potyák, Puskás, Lipők — Herczeg, Kiss L., Sza­bó I. —■ Zelniczky (Belényesi a 46. percben), Maczkó (Me­zei a 60. percben), Fodor. Ed­ző: Makray Balázs. Nagyszerűen kezdett az Olajbányász és már a 4. perc­ben vezetést szerezhetett vol­na, de Savanyó 8 méterről küldött fejesét Kún hárította. Egy perccel később viszont a vendégek hagytak ki nagy helyzetet. Fölényben játszott az Olajbányász. A 30. percben Lipők a félpályáról iramodott el, remekül húzott kapura, a 12 méterről leadott lövést Vla- száknak sikerült hárítani. Há­rom perccel később Kozma előtt kínálkozott óriási lehetőség, de 10 méterről gyöngén lőtt, és a kapus védett. A félidő hajrá­jában Bogáti hibázott gólhely­zetben, míg az egyik oldalon Zelniczky a másikon pedig Müller szenvedett sérülést. Oroszlány, 500 néző. V.: Pa­lotai. Oroszlány: Balázs — (a 73. percben Sommer), Rimba- cher, Vizkeleti, Sipos — Hidvégi (Papp, a 73. percben), Galam­bos, Kóródi — Horváth, Dókái, Babai, Kovács. Edző: Mészáros Imre. Szekszárd: Pólyák - Glavatity, Korner, Somodi, La­ki (Orosz, a 36. percben) — Vágó, Szlovák — Tóth (dr. Frep- pán, a 37. percben), Pölöskei, Szőcs, Weitner. Edző: Jeradek Jenő. A 24. percben Horváth a jobb összekötő helyén iramo­dott meg, 15 méterről laposan lőtt és a labda a hálóba ta­lált. A 33. percben Horváth jól adott középre, és Dákai jobb belsővel a jobb alsóba lőtt. Az 50. percben Kóródi szerzett szemfülesen labdát, és a kifutó kapuson átemelve a kapu közepébe lőtt. 3:0. Az 56. percben Szabados Szűcs elé gurított, aki a bal felső sarokba iveit. A 62. percben Kóródi Horváthot szöktette, le­húzta a labdát, o kifutó kapus mellett és a hálóba gurított. 4:1. A 66. percben Freppán dr. senkitől sem zavarva szépí­tett. 4:2. A 69. percben Kóró­sodperceiben Pál 30 méteres szabadrúgása a jobb kapufát érintve hagyta el a játékteret. Az 54. percben ismét Pál lőtt 20 méterről, de Paulusz a helyén volt. A 61. percben ve­zetést szerzett a hazai csapat. Hartyáni bal oldalról szögle­tet ívelt be, s Meggyesi az ötösről a hálóba csúsztatta a labdát. (1:0). öt perc múlva az előretörő Rábaközit Kele­men követte, s a 16-oson be­lül csak szabálytalanul tudta szerelni. 11-es. Meggyes nagy nyugalommal a kapu bal ol­dalába lőtt. 2:0. A 86. perc­ben Lingl szögletet rúgott, a lepattanó labda Hohmannhoz került, aki 14 méterről a kapu fölé lőtt. A mérkőzés a Komló szem­pontjából hasonlított a két héttel ezelőtti MÁV DAC elle­ni összecsapáshoz, amikor is a Bányász játékosai szintén nagy lehetőséget szalasztottak el. A II. félidő közepéig egyenran­gú ellenfelei voltak a feljutá­sért harcoló fehérváriaknak, de két kihagyásuk elég volt ah­hoz, hogy a mérkőzés eldől­jön. A székesfehérvári csapat­ból Meggyes, Lechner, Burka Szünet után az átszervezett olajos védelmet háromszor is könnyedén átjátszották. A 67. percben vezetést szerzett a DVSC: három debreceni csatár iramodott meg, könnyedén ját­szották át Doszpothot, majd végül is a lesgyanús helyzet­ben lévő Belényesi lőtt a ka­puba. 0:1. Ezt követően nagy hajrába kezdett a kanizsai gárda. A 78. percben a nagy fölény góllá érett: a csereként beállt Derdák remek cselekkel játszotta át a DVSC védelmét, majd 14 méterről lőtt a kapu­ba. 1:1. A győztes gól a 88. percben esett: Füle dr. labdá­ját Horváth Derdák elé csúsz­tatta, aki 12 méterről bombá­zott a jobb sarokba. 2:1. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a fölényben játszó Olaj­bányász sok helyzetéből kettőt értékesített. A csereként beállt Derdák döntötte el a mérkőzés sorsát. Jók: Derdák, Simon, Pávlicz, Füle dr., illetve Kún, Lipok, Herczeg. di 18 méterről, futtából nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 5:2. A 72. percben Kóródi az alapvonalról jól adott közép­re, a labdát Kovács előreve­tődve fejelte a hálóba. 6:2. A 74. percben veszélytelennek látszó helyzetben Szűcs fejelt a kapuba. 6:3. A 77. percben az elalvó védelem mellett Dá­kai volt eredményes. 7:3. A 88. percben Pölöskei egyéni akció végén állította be a vég­eredményt. 7:4. A közepes iramú mérkőzésen az elkerülhetetlen kiesés tuda­tában bátran játszottak a ha­zaiak. A gyors oroszlányi csa­tárok gyakran hozták zavarba a lassú és körülményeskedő szekszárdi védelmet. Akár két számjegyű győzelmet is arat­hatott volna a hazai együttes. Jók: Vizkeleti, Galambos, Kó­ródi, Horváth, ill. Szűcs. További eredmények: Eger —Ganz-MÁVAG 1:0 (1 :0), Óz­di Kohász—Vasas Izzó 3:1 (1:0), Szolnoki MÁV—Fűzfő 0:0, Volán SC—Kossuth KFSE 1:0 (0:0), Várpalota—Budafok 2:2 (2:1), BVSC—MÁV DAC 2:1 (1:0). és Szabó játszott jól, a Kom­lóból: Erdősi a gólokról nem tehetett, a szélső hátvédek nagy harcot vívtak, Kovács jól játszott. A középpályás sor kis­sé passzív volt, elől csak Hoh- mann és Farkas vállalkozott. Kunos Tibor Továbbra is Gázmű—Zsolnay SE 3:2 (0:2). Gázmű-pálya, 50 néző. V.: Horváth L. Az utolsó tíz percben lőtt három góllal for­dította meg a mérkőzést a Gázmű. Góllövők: Óvári, Kiss, Papp, illetve Lauer, Anzil. Jók: Papp, Kismihály, illetve Lauer, Szajkó. Pécsi Kinizsi—Pogány 0:0. Kovácstelep, 50 néző. V.: Ig- nácz. Gyenge iramú és áLa^ csony színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen eredmény született. Jók: Bodor, Kecskés, Herczeg, illetve Radó, Kiss, Várbíró. Mohácsi TE—Pécsi Kesztyű^- gyár 1:0 (1:0). Mohács, 800 néző. V.: Tóth. Hiába támadtak végig a 90 percet a mohá­csiak, a szervezetten és jól vé­dekező kesztyűsök rendre meg­hiúsították támadásaikat. Gól­lövő: Lőrincz. Kiállítva: Nagy (Kesztyűgyár). Jók: Alsóvölgyi, Lőrincz, Hanz, illetve Kincses, Garai. Teljes pécsi siker A hét végén Zalaegerszegen ren. dezték meg Baranya, Somogy, Tolna, és Zala megye teniszezői számára a területi bajnokságot. Az esős idő­járás miatt gyakran abba kellett hagyni a versenyt, s ez az oka an. nak, hogy a férfi egyes döntőjét — amelybe két pécsi játékos került — nem is tudták lejátszani. Ezt majd Pécsett bonyolítják le. A férfi egyes mezőnyben a leg­jobb nyolc között már öt pécsi játé­kos szerepelt, és így úgy alakultak az eredmények, hogy a legjobb négy közé a pécsiek jutottak. Itt Lengyel dr. Wébel ellen 6:4, 6:4 arányban nyert, Borsiczky pedig 4:6, 6:2, 6:2- re győzte le Molnárt. A döntőt tehát Lengyel és Borsiczky játssza majd le. A női egyesben csak egy pécsi versenyző. Tamási indult, először a ZTE versenyzőjét. Molnár Editet győz­te le, később az ugyancsak zala­egerszegi Vaskörkit verte meg és így jutott el a döntőbe, ahol Molnár (ZTE) ellen 6:2, 6:0 arányban nyert. A férfi páros is pécsi döntőt ho­zott, a döntő eredménye: Borsiczky— Lengyel, Molnár—dr. Wébel 6:1, 5:7, 2:6, tehát a győztes a Molnár—dr. Wébel páros lett. TOTO 1. MAV-DAC—BVSC 1:2 2 2. Várpalota—Budafok 2:2 x 3. Nagykanizsa—Debrecen 2:1 1 4. Oroszlány—Szekszárd 7:4 1 5. Kossuth KFSE—VOLÁN 0:1 2 6. Hatvan—Ikarus 2:0 1 7. Leninváros—Kazincbarcika 4:0 1 8. Síküveggyár—Nyíregyháza 0:0 x 9. Gyöngyös—Miskolc 3:2 1 10. Fiorentína—Internazionale 3:0 1 11. Foggia—Torino 0:1 2 12. Genoa—Verona 1:0 1 13. Perugia—Napoli 4:2 1 14. Kiskunhalas—Békéscs. TASK 0:1 2 Sellye—Steinmetz SE 2:0 (1:0). Pécsszabolcs, 200 néző. V.: Kulcsár. Kemény, durva jelenetekkel tarkított mérkőzé­sen a helyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat győ­zött. Góllövők: Szabó (2). Jók: Orlovics, Rácz, Aradi és Szászi. Krén, illetve Boly—Mágocs 2:0 (0:0). Boly, 300 néző. V.: Varga. Má­sodik félidei játéka alapján megérdemelten győzött a ha­zai csapat. Góllövők: Vigh, Marián. Jók: Vigh, Marián, Keibl, Freilics, illetve l.ippert, Wald. Siklós—Szalánta 4:1 (1:0). Szalánta, 400 néző. V.: Sör. Jó iramú mérkőzésen a jól játszó Siklós megérdemelten győzött. Góllövők: Révész (2), Vági, Daka, illetve Sztánics. Jók: Kovács, Czékó, Vági, illetve Kelemen, Gungl, Szabó. Vasasi Bányász—Pécsi BTC 2:0 (0:0). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Tasi. Az igen gyen­Dunaújvárosi Epitők—Máza szászvári Bányász 7:0 (5:0). Dunaújváros, 1500 néző. V.: Dravecz. Mázaszászvór: Banász (Szulics) — Csábrák, Bazso- nyi, Katona. Kólya (Varga), Pataki, Nemes, Kovács, Csordás, Horony, Molnár. Edző: Róth Antal. A vendég­csapat mélyen tudása alatt játszott. Góllövők: Soós (2), Miklós I. (2), ge BTC legyőzése nem okozott gondot a Vasasi Bányásznak Góllövők: Somogyvári, Peres. Jók: Adorján, Erderlec, Kakas, illetve Vincze, Papp. Beremend—Universitas PEAC 3:0 (0:0). Pécsújhegy, 50 néző. V.: Dobos. Megérdemelt győ­zelem, Góllövők: Németh I., Németh II., Alföldi. Jók: Né­meth II., Guzsvány, Papp, illet­ve Sárkány, Ferenczi, MEGYEI l.‘OSZTÁLY ÁLLASA 1. Sellye 25 21 2 2 62-21 44 2. Mohács 25 19 3 3 72-16 41 3. Beremend 25 14 4 7 46-24 32 4. U. PEAC 25 13 5 7 44-29 31 5. Siklós 25 13 5 7 43-30 31 6. PBTC 25 11 7 7 41 23 29 7. Kinizsi 25 12 5 8 28-25 29 8. Vasasi Bányász 25 10 7 8 38-32 27 9. Kesztyűgyár 25 9 5 11 25-31 23 10. Boly 25 9 5 11 40-51 23 11. Pogány 25 6 8 11 25-30 20 12. Mágocs 25 5 9 11 22-43 19 13. Steinmetz SE 25 7 3 15 31*35 17 14. Zsolnay SE 25 4 5 16 18-54 13 15. Szalánta 25 3 6 16 21-52 12 16. Gázmű 25 2 5 18 18-78 9 Árvái, Hyrch, Kalmár. Jók: Kalmár, Miklós I., Simon G., Hyrch, Miklós II. A Mázaszászvárból senkit sem le­het kiemelni. BKV Előre-Véménd 2:2 (1:1). Bu­dapest, 300 néző. V.: Csányi. Vé­ménd : Antal — Kajtár, Rótt, Mács. Barta, Törjék (Fiochsz), Kiss, Boro- vácz, Gruborovics, Szabó, Bencsik. Edző: Szám Frigyes. A 85. percig győzelemre állt a hazai csapat. Egy szabadrúgásgól azonban az egyik pont megszerzését jelentette a 10 főre olvadt vendégeknek. Kiállítva: Szabó (Véménd, a 25. percben). Gól­lövők: Udvarev (11-esből), Hadzopu- losz, ill. Rótt, Bencsik. Jók: Sinkó, Légrádi, Hadzopulosz, Udvarev, ill. Rótt, Kajtár, Barta, Gruborovics. Szigetvár-Sárisápi Bányász 2:0 (1:0). Sárisáp, 300 néző. V.: Bondár. Szigetvár: Kiss — Béni, Tóth I. (Vi­da), Maurer, Tóth J., Révész, Tüske dr., Szöllősi, Kövesi, Telek, Palotai. Edző: Kamondi Imre. A vendégek kevés helyzetüket jól használták ki. Góllövők: Telek, Maurer. Jók: Mau­rer, Révész, Szöllősi, illetve Flórián, Farkas. PVSK—Paksi SE 4:0 (3:0). Paks, 800 néző. V. :Agoston. PVSK: Kovács — Hüber, Tallósi, Németh, Kaszás, Nagy (Tóth), Grünwald, Kenderesi, Jánosi, Szabó, Kresz. Edző: Rónai István. A vendégek győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. Góllö­vők: Jánosi (3), Kresz. Jók: Jánosi, Szabó, Kresz, Kaszás, ill. Vábró, Bíró. Ikarus Alba Regia—Barcsi SC 4:0 (3:0). Barcs, 300 néző. V. Meizer. Barcs: Kimer — Kele, Hegedűs, (Studier), Utasi, Bátori, Petrinovics, Hunyadi, Takács, Otártics, Szilágyi. Szekeres (Fodor). Edző: Lendvai Miklós. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen a vendégek gyors csatárai ügyesen használták ki a tar­talékos barcsi védelem megingásait. Góllövők: Varga, Rengel (2), Sza­bó. Jók: Pápics, Rengel, Szabó. A barcsi csapatból senki sem nyújtott említésre méltó teljesítményt. Siófoki Bányász—Pénzügyőr 2:0 (0:0). Siófok, 1500 néző. V.: Há­mori. Siófok: Zsuponyó — Tillinger, Szilágyi, Bözsöny, Babán, Kékesi. Csépán, Fiath (Róth), Horváth J. (Horváth L.), Bihari, Bocsev. Edző: Puskás Lajos dr. Színvonalas, jó ira­mú mérkőzésen a második félidőben nyújtott kitűnő játékával megérde­melten nyert a Bányász. Góllövők: Bihar? Csépán. Jók: Babán (a me­zőny legjobbja). Csépán,» Bözsöny, Bihari, illetve Murár, Csekő, Szili, Lesti. További eredmények: XXII. s*. Vo­lán Szállítók—Lőrinci Fonó 6:2, Envin- gi MEDOSZ—Bp. Spartacus 1:0, Kiss j. SE—EMGSK (Sashalom) 2:1, Bp. Építők—Perbál 2:1, Ikarus Alba^?e- gia-Barcs 4:0. AZ NB III. ÁLLASA 1. BKV Előre 33 23 6 4 74-21 52 2. PVSK 33 18 8 7 71-35 44 3. Perbál 33 14 12 7 60-43 40 4. Siófok 33 15 10 8 50-33 40 5. D. Építők 33 13 13 7 51-27 39 6. Pénzügyőr 33 15 9 9 65-45 39 7. Bp. Spartacus 33 13 13 7 57-39 39 8. Véménd 33 14 11 8 57-42 39 9. Kiss J. SE 33 14 10 9 53-49 38 10. Enying 33 13 10 10 51-50 36 11. EMG SK 33 12 12 9 34-34 36 12. VOLÁN Száll. 33 12 11 10 43-35 35 13. Szigetvár 33 12 9 12 43-49 33 14. Bp. Építők 33 11 10 12 37-32 32 15. Paks 33 10 8 15 51-65 28 16. Alba Regia 33 6 11 16 36-65 23 17. Mázaszászvár 33 4 12 17 38-64 20 18. Lőrinci Fonó 33 5 10 18 29-60 20 19. Sárisáp 33 5 8 20 30-72 18 20. Barcs 33 3 3 27 29-91 9 VÍZILABDA OB II. B oszt. mérkőzések: PMSC—Bp. Siketek SC 4:0 (2:0, 0:0, 0:0, 2:0). PMSC— Budapesti Vízügy SC 19:8 (6:2, 5:1, 4:3, 4:2). Mindkét találkozón a következő össze­állításban szerepeltek a pé­csiek: Varga, Kajsza; Wort- mann, Gyöngyösi, Győri. Cse­re: Tábori, Abay I., Papp, Ko­vács, Andrel. Vliftg P'OlaiérJal. .—— m T— ~ iram Dunántúli napló .... A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin ^ Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra Ltán 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os g6pen Pécsi Szikra Nyomdo 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posto Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 A PMSC nem várt nagy gólarányú győzelmét a tippelők közül mindössze négyen találták el, közülük ezúttal Antal Kornélia 7775 Magyarbóly, Ady u. 16. szám alatti lakosnak kedvezett a szerencse, aki nyereményét, a 100 forintos vá­sárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) veheti át. Az e heti szelvények beérkezési ideje szom­bat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komlói Bányász—Szolnoki MÁV: ...................... Pótm érkőzés: Szekszárd—Kossuth KFSE: .................................. A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... N agykanizsa—DVSC 2:1 (0:0) Balogh Antal Oroszlány—Szekszárd 7:4 (2:0) lUlegyebajnoksag A beremendiek egygólos vezetésénél Martinkovics egyenlítési alkalmat szalasztott el, fejéről mesz- sze a kapu mellé szállt a labda Fotó: Arató tart a versenyfutás Labdarúgó NB II.