Dunántúli Napló, 1977. május (34. évfolyam, 118-148. szám)

1977-05-09 / 126. szám

"'E)ubdarۧé NB ff. II tói IO Döntetlen eredmény Ózdon Ózdi Kohász—Pécsi MSC 0:0 Ózd, 3000 néző. V.: Jaczina. Ózd: Szögedi — Bakos, Szilá­gyi, Fükö /., Murányi, Fükő II. — Vidács, Utasy, Csuhány (Nyerges, a 76. percben), Kony­ha, Tóth. Edző: Frenkó László. PMSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss (Lutz, a 70. percben), Dárdai P., Lőrincz (Dárdai L, a 80. percben), Kardos, Nagy, Do­hány. Edző: Kovács Imre. Küzdelmes, jó iramú és szín­vonalas mérkőzésen igazságos eredmény született. Először a pécsiek veszélyeztettek, a 4. percben Nagy beadását Kardos kapu mellé lőtte, a 10. percben az ózdiak lőttek szögletet, a beívelt labda Tóth fején meg­csúszott és a kapu mellé került. A 16. percben Lőrinc szabad­rúgását Dobány fejelte, a lab­da a kapufára vágódott. A 20. percben formás pécsi támadás futott a pályán. Dobány szök­tette Nagyot, aki jó helyzetben 8 m-ről a kifutó kapusba lőtt. A 30. percben feljött az Ózd, Vidács 20 méteres veszélyes lö­vése kipattant a pécsi védőkről. A 43. percben Nagy becsapta Fükő l-et, Dárdai Pált futtatta, akinek beadásáról azonban a belsők lemaradtak. Szünet után is változatos volt a játék. A 48. percben a les­gyanús helyzetben lévő Tóth 8 m-ről Katzirz kezébe emelte a labdát. A 62. percben szöglet­Szekszárd—Nagykanizsa 3:3 (2:2) Szék s zárd 2500 néző. V.: Marton. Szekszárdi Dózsa: Pó­lyák — Glavatity (Somodi az 54. percben), Korner, Vágó, Lubastyik — Tóth, Weitner, La­ki — Pölöskei, Szlovák, Szőcs (Freppán dr. a 64. percben). Edző: Jerabek Jenő. Nagykani­zsa: Via szák — Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Ké­széi (Honráth a 46. percben), Pávlicz, Savanyó — Kozma (Sö'itör a 62. percben), Bogáti, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. A vendégcsapat kezdett job­ban és két gyors szögletet har­colt ki. A 2. percben Bogáti jobb oldali csavarszöglete a léc alá tartott, Pólyák remek érzékkel kapu fölé tenyerelte a labdát. Negyedórás mezőny­játék után ismét a kanizsaiak kezdeményeztek többet. A 17. percben Pávlicz 20 méteren ke­resztül vezette fel a labdát, át­adását Bogáti kapta az 5-ösön, aki gyatrán a kapu mellé lőtt. Három perccel később meg­szerezte a vezetést a vendég­csapat. Füle dr. szólója után már úgy tűnt, hogy Glavatity menteni tud, amikór a csatár egy újabb csel után elegán­san helyezett a kapu közepé­be (0:1). A 26. percben tovább növelte előnyét az olajos együt­tes. A Dózsa védőinek soroza­tos hibáit Füle dr. eredménye­sen használta ki, lövése a ka­pufáról perdült a hálóba (0:2). A 33. percben szépítettek a ha­zaiak. Laki, az 5-ösön átemel­te a labdát az egyik védőn, lövése a vetődő Vlaszákról ki­perdült és a menteni akaró Doszpoth lábáról a hálóba vágódott, öngól, (1 :2). A 40. percben Vágó átadásával Pö­löskei húzott el a jobb oldalon, középre gurított és Szlovák nagy erővel bombázott a léc alá (2:2). Szünet után az 54. percben ismét a vendégcsapat jutott ve­zetéshez. Bal oldali kanizsai akciónál Mátyus partjelző lest jelzett, a szekszárdi védők le­álltak, így Füle dr. könnyedén a hálóba gurított. Marton a Dózsa játékosainak reklamálá­sára elindult a partjelző felé, aki ezúttal azonban már kö­zépre mutatott, így a játékve­zető megítélte a gólt (2:3). A 66. percben a kapura törő Pö- löskeit buktatták az 5-ösön, li­es. A büntetőből Tóth a kapu közepébe lőtte a labdát (3:3). Gólokban gazdag, heves ira­mú, kemény küzdelem. A les­taktikát jól alkalmazó, és az első félórában tudatosabb tá­madó játékot nyújtó Olajbá­nyász eredményesen használta ki a Dózsa védelmének megin­gásait. Ezután nagy hajrát nyi­tott a hazai csapat és szünetig sikerült egyenlítenie. A második félidőben nem csak az iram, a keménység is fokozódott. Elke­seredett harc folyt a győztes gólért, a szekszárdiak kezde­ményeztek többet, de a vendé­gek védelme jól rombolt. Jók: Korner, Vágó, Weitner, Szlo­vák, ill. Kovácshegyi, Doszpot, Pávlicz, Füle dr. Fekete László Az NB II. további eredményei Vasas Izzó—MÁV DAC 3:0 (1:0). Tábor utca, 1500 néző, v.: Kuti. Góllövők: Török (2), Varga (11-esből). A magabiz­tosan és jól játszó Izzó bizto­san fektette kétvállra a kapu­ra csak kevés veszélyt jelentő MÁV DAC gárdáját. Volán—Oroszlány 7:1 (3:1) Rákoscsaba, 1200 néző, v.:Ta- polczai. Góllövők: Bartosik és Németh (2—2), Földes, Kiss, Hajdú, illetve Koródi, A gólzá­poros Volán győzelemben erő­sen benne volt az oroszlányi védelem. Szolnoki MTE—Kossuth KFSE 3:0 (3:0). Szolnok, 3500 néző, v.: Tóth L. Góllövők: Kolláth (2) és Garics. A szolnokiak 17 perc alatt eldöntötték a mér­kőzés sorsát, ez alatt rúgták a 3 gólt Szolnoki MÁV—Eger 1:0 (1:0). Eger, 3000 néző, v.: Nagy Mihály. Góllövő: Repka. Az első percben lőtték győz­tes góljukat a vendégek, a gyenge formában lévő hazai­ak nem tudtak még egyenlíte­ni sem. Budafok-Ganz-MÁVAG 2:1 (1:0). Budafok, 1500 néző, v.: Szóvá, Góllövők: Esterházy és Tóth K., ill. Nagy M, Végig nagy küzdelemben nyertek a hazaiak. Debrecen—Várpalota 0:0. Debrecen, 5000 néző, v.: Pál- völgyi. A hazaiak rengeteget támadtak, de sok helyzetet ki­hagytak és három kapufát is lőttek. Székesfehérvári MÁV—Fűzfő 3:1 (1:Q), Fűzfő, 3000 néző,v.: Halász, Góllövők: Fülöp (2), egyet 11-esből, Havasi, ill. Gellei (11-esből). A jobban játszó vendégcsapat megérde­melten nyert. A 88. percben Kisst (Fűzfő) és Tóthot (Szé­kesfehérvár) a játékvezető ka­kaskodásért kiállította. rúgáshoz jutottak az ózdiak. Beívelés után a pécsi védőkről pattant ki a labda. A 70. perc­ben Dárdai P.—Lőrinc adoga­tás után Dobány fejesét a ka­pus bravúrosan szögletre men­tette. A 75. percben Tóth szög­letét Vidács emelte kapu fölé. A mérkőzés utolsó -percei sem múltak el esemény nélkül. A 80. percben Lőrincz megsérült, he­lyére Dárdai L. állt be. A mér­kőzés hátralévő részében mind­két kapu veszélybe került, de a gólok ezúttal is elmaradtak. Sportszerű küzdelmet vívtak a csapatok, az ózdiak keményen, lelkesen védekeztek. A pécsiek kulturáltabban játszottak, de a kapu előtt ezúttal nem találták fel magukat és meg kellett elé­gedniük a döntetlennel. Jók: Szögedi, Fükő I., Konyha, illetve Katzirz, Kincses és Torna. Farkas László 1. ózd—Pécs 0:0 x 2. Szekszárd—Nagykanizsa 3:3 x 3. Fűzfő—Székesfehérvári MÁV 1:3 2 4. Komló—BVSC 2:1 1 5. ÉPGÉP—Kiskunhalas 0:2 2 6. Szegedi VSE—Szabó L. SE 1:0 1 7. Kecskeméti TE—Szegedi D. 3:3 x 8. Erzsébeti SMTK—BTASK 3:3 x 9. Rákóczi SE—Vác 0:0 x 10. Catanzaro—Genoa 2:1 1 11. Cesena—Foggia 2:3 2 12. Internazionale—Juventus 0:2 2 13. Róma—Fiorentina 0:0 x Pótmérkőzés: 14. Thury SE—Bábolna 1:3 2 Vízilabda PMSG-Külker SC 12:8. OB II. B. mérkőzés, Budapest. A PMSC érté­kes szép győzelemmel kezdett jó ké­pességű játékosokkal rendelkező el­lenfelével szemben. Az V. futam Vasárnap délután a spanyolorszá­gi Jaramában rendezték meg a For- ma-1-es autók idei 5. világbajnoki futamát, amely a 23. spanyol Grand Prix volt. A viadal végeredménye: 1. Andretti (amerikai) JPS—Lotus 77, 1:42:52.22 á. A VB állása: 1. Scheck - ter 23 p., 2. Andretti 20, 3. Lauda és Reutemann 19, 5. Hunt (angol) 9, 6. Fittipaldi (brazil) 8. Szigetvcaott pontot vesztett a BKV Előre Szabó a PVSK győztes gólját fejeli az EMG SK hálójába Fotó: Arató László Szigetvári VSZSE-8KV Előre 1:1 (0:1). Szigetvár, 1000 néző. V.: He­gedős. Szigetvár: Kiss — Béni, Mau­rer, Tóth I., Tóth J.. dr. Tüske, Ré­vész, Szöllősi, Kövesi, Telek, Palotai. Edző: Kamondi Imre. Szigetvári tá­madások után 20 perc elteltével fel­jött az Előre és szép gólt lőtt. A i. A Szovjetunió elleni 22-es keret Baráti Lajos Magyar Labdarúgó Szövetségi kapitány a FIFA szabá­lyoknak megfelelően táviratilag megküldte Zürichbe a május 18-i, tbiliszi-i. Szovjetunió elleni VB se­lejtező visszavágóra kijelölt 22-es magyar keretet. Nem szerepel a jelöltek kozott a békéscsabai Kerekes Attila, aki a legújabb orvosi vizsgálatok szerint a szombati. Vasas elleni bajnoki mérkőzésen bokarepedést szenvedett, valamint a Dunaújvárosban kiállí­tott székesfehérvári Nagy II. A ke­ret tagja lett az utóbbi hetek jó formájával a ferencvárosi Mucha és a tatabányai Csapó. Baráti 22-es kerete: Kapusok: Gujdár, Mészáros, Rothermel. Hát­védek: Martos, Török, Bálint, Ko­csis I., Kereki, Tóth J.f Lukács. Kö­zéppályások: Nyilasi, Pintér, Zom- bori, Mucha, Csapó. Csatárok: Pusz­tai, Fazekas, Kovács I., Váradi, Nagy L, Fekete, Magyar Hétfői Kiesőjelöltek jó napja Pécsi Kinizsi—Kesztyűgyár 1:0 (0:0). Pécsbánya, 100 néző. V.: Kulcsár. A Kesztyűgyár kihagyta helyzeteit, a Kinizsi szerencsés góllal ryert. Gól- lövő: Herczeg. Jók: Hauszek, Bondor, Virág, illetve Pauli, Nagy és Garai. Pécsi BTC—Steinmetz SE 1:1 (1:0). Bőrgyár pálya, 200 néző. V.: Der- venkár. A második félidőben a Bőr­gyár visszaesett, de a Steinmetz me­zőnyfölénye csak döntetlenre volt elég. Góllövő: Hajós, illetve Haran­gozó. Jók: Vincze (a mezőny leg­jobbja), Bora, Hajós, Istókovics, ill. Szabó, Aradi, Herbszt. Pogány—Universitas PEAC 3:0 (1:0). Pogány, 200 néző. V.: Köő. A min­den csapatrészben jobb pogányi együttes megérdemelten győzött. Gól­lövő: Zsdrál, Bánfai, Várbíró. Jó: Ko*”^ «cs, B^nfai, Jurandinovics, Zsdrál, ill. Martinkovics. Beremend-Szalánta 1:1 (1:0). Be­remend, 300 néző, vezette: Köves. A jól védekező Szalánta megérdemel­ten vitte el az egyik pontot. Góllö­vők: Németh II., ill. Kelemen. Jók: Németh II. (a mezőny legjobbja), Czikk, ill. Szabó, Tóth, Bartal. Vasasi Bányász—Gázmű 2:2 (1:1). Vasas, 250 néző. V.: Fuchsz. Köze­pes színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Góllövők: Peres (2), ill. Lakatos, Juczi. Jók: Peres, il­letve Papp, Juczi és Zsupák. Sellye—Mágocs 4:1 (2:0). Mágocs, 300 néző. V.: Bartók. A listavezető Sellye biztos és megérdemelt győ­zelmet aratott. Góllövők: Gólyák, Varsányi, Szabó, Amigya, ill. Lip- pert. Jók: Vass, Varsányi, Krén, ill. Radnai, Bencs. Siklós—Boly 1:1 (0:1). Siklós. 600 néző. V.: Pazaurek. Egyenlő erők küzdelme. Góllövők: Vígh, ill. Riegl. Jók: Petrétei, Czékó, Batik, Szabó F., ill. Marián, Szich, Háris. Mohácsi TE—Zsolnay SE 4:0. Zsol- nay pálya. Megyei I. osztály állása Jégkorong vb az aranyerem 1. Sellye 24 20 2 2 60-21 42 2. Mohács 24 18 3 3 71-16 39 3. Ü. PEAC 24 13 5 6 44-26 31 4. Beremend 24 13 4 7 43-24 30 5. BTC 24 11 7 6 41-21 29 6. Siklós 24 12 5 7 39-29 29 7. Kinizsi 24 12 4 8 28-25 28 8. Vasasi B. 24 9 7 8 36-32 25 9. Kesztyűgyár 24 9 5 10 25-30 23 10. Boly 24 8 5 11 38-51 21 11. Pogány 24 6 7 11 25-30 19 12. Mágocs 24 5 9 10 22-41 19 13. Steinmetz SE 24 7 3 14 31-33 17 14. Zsolnay 24 4 5 15 16-51 13 15. Szalánta* 24 3 6 15 20-48 10 16. Gázmű 24 1 5 18 15-76 7 Megjegyzés: a Szalánta csapató­tói két büntetőpont levonva. Vasárnap kora délután kez­dődött a vb igazán nagy mű­sora, amely eldöntötte a világ- bajnoki aranyérem sorsát. Az első mérkőzésen óriási megle­petés született, a csehszlovák válogatott mindössze a máso­dik harmadban volt ellenfele a kanadaiaknak, nagyarányú ve­reséget szenvedett. Kanada— Csehszlovákia 8:2 (2:0, 2:2, 4:0). A vb utolsó mérkőzésén dőlt el az aranyérem sorsa. A szov­jet csapatnak győznie vagy döntetlenül kellett volna mér­kőznie ahhoz, hogy átvehesse az aranyérmet. A svédek csak az ezüstéremért küzdöttek. Vá­ratlan eredmény született a záró háromszor húsz percben, ugyanis az északi együttes le­győzte a többszörös olimpiai és világbajnok szovjet gárdát. Svédország—Szovjetunió 3:1 (1:1, 2:0, 0:0). A világbajnokság végeredménye: 1. Csehszlovákia 10 7 1 2 54-32 15 2. Svédország 10 7 — 3 43-19 14 3. Szovjetunió 10 7 — 3 77-24 14 4. Kanoda 10 tf 1 3 47-35 13 Kerékpár Varsóban vasárnap megkezdődött az idei kerékpáros békeverseny. A lengyei főváros utcáin lebonyolított 28 km-es távú egyéni indításos ver­senyben szovjet győzelem született Pikkuus révén, a második helyre a lengyel Mytnik. a harmadikra a szovjet Oszokin érkezett. A magyar versenyzők közül senki nem került az első 20 közé és az együttes sem ju­tott a legjobb hat együttesbe. Csa­patban: 1. Szovjetunió 1:56:24 ó., 2. NDK 1:57:31, 3. Lengyelország 1:58:21. Kézilabda ErteUces győzelem PMSC—Tatabánya 15:13 (7:7) NB I. női mérkőzés. Városi Sportcsarnok, 600 néző. V.: Bucsek, Szánti. A vendégcsapat kezdett jobban, de a félidő kö­zepétől fokozatosan játékba lendült a PMSC és végül nagy csatában biztosan győzve, igen értékes két pontot szerzett. Legjobb dobók: Balázsné (8), Pálvölgyiné (5), Peresné (2), ill. Vadász (4), Török (4). Universitas PEAC—Tatabá­nyai Volán 21:20. NB II. férfi mérkőzés, Tatabánya. A Komló—BVSC mérkőzés végeredményét eltalált pályá­zóink közül a szerencse Simonka Aladár, 7627 Pécs, Derűs u. 10. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) veheti áL Az e heti szelvények be­érkezési határideje szombat déli 12 ára. Főmérkőzés: PMSC—Szolnoki MTE: .......................................... Pótmérkőzés: Nagykanizsa—DVSC: .......................................... A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: ..................................................................... második félidőben sok kihagyott helyzet után a 85. percben egyenlí­tett a Szigetvár. Gól lövők: Palotai, ill. Ritter. Jók: Szöllősi, Palotai. Tóth J., ill. Ritter, Stockbauer, Sinkó. Pécsi VSK-EMG SK 1:0 (1:0). PVSK pálya, 800 néző. V.: Szinger. PVSK: Kovács — Hüber, Tallósi, Vígh, Németh, Kenderesi (Tóth), Ka­szás, Grünwald, Jánosi, Szabó, Kresz. Edző: Rónai István. A PVSK nagy­szerűen kezdett, 20 percig ötletesen játszott. Ezután ellaposodott a mér­kőzés. végül a vasutasok örülhettek a győzelemnek. A két pontot jelentő gólt Szabó a 3. percben fejelte. Jók: Hüber, Németh, Kaszás, ill. Hábersdorfer, Rédei, Hargitai. Véméndi TSZ SK-Paksi SE 2:1 (1:0). Véménd, 700 néző. V.: Zsa- lakó. Véménd: Antal — Kajtór, Rótt, Mács, Barta, Törjék, Borovócz, Kiss (Fiochsz), Gruborovics, Szabó (Gáli), Bencsik. Edző: Szám Frigyes. Küz­delmes mérkőzésen a véméndiek vé­gig irányították a játékot, de csak két alkalommal tudták áttörni a lel­kes, jól szervezett paksi védelmet. Góllövők: Mács, Gruborovics, ill. Kiss. Jók: Barta, Mács, Kajtár, ill. Thuróczi, Vábró és Kiss. Siófoki Bányász—Mázaszászvári Bá­nyász 2:0 (0:0). Mázaszászvár, 1200 néző. V.: Gozdán. Siófok: Zsuponyó — Tilinger, Szilágyi (Dróth), Babán. Bőzsöny, Kékesi, Sabján, Csépán, Bi­hari (Horváth II.), Fiáth, Bocsev. Edző: Puskás Lajos dr. Mázaszász­vár: Banász — Csábrák, Széles (Var­ga), Kovács, Katona, Kólya, Pataki, Nemes, Bazsonyi, Perényi (Horony), Csordás. Edző: Róth Antal. A kor­szerűen játszó Siófok könnyen győzött a szétesően játszó Mázaszászvár el­len. Góllövők: Csépán. Bihari. Jók: Zsuponyó, Csépán, Bihari, a Mózo- szászvárból senkit nem lehet ki­emelni. Kiss János SE-Barcsi SC 3:1 (1:0). Barcs, 600 néző. V.: Hámori. Barcs: Tóth — Kele, Orsós, Utasi, Bátori, Petrinovics. Otártics, Takács, Karsai, Szilágyi. Szekeres (Hunyadi). Edző: Lendvai Miklós. Egyenlő erők küz­delmében az döntött, hogy a Kiss J. SE kihasználta helyzeteit. Góllö­vők: Landek, Nagy G., Kiss, ill. Szi- lágyi. Az NB III. további eredményei: Ikarus Alba Regia—Perbáli TSZ SK 3:5 (2:2). Bp. Építők—Dunaújvárosi Építők 0:1 (0:1). Pénzügyőr—Bp. Spartacus 2:2 (0:2). Enyingi ME­DOSZ—Volán Szállítók 2:0 (1:0). Lő­rinci Fonó—Sárisáp 4:0 (3:0). Az NB III. állása 1. BKV Előre 2. PVSK 3. Perbál 4. Pénzügyőr 5. Bp. Spart. 6. Véménd 7. Siófok 8. Dunaújv. Ép. 9. Kiss J. SE 10. EMG SK 11. Enying 12. Volán Száll. 13. Szigetvár 14. Bp. Építők 15. Paks 16. Alba Regia 17. Mázaszászvár 18. Lőrinci Fonó 19. Sárisáp 20. Barcs 32 23 32 17 32 14 32 15 32 13 32 14 32 14 32 12 32 13 32 12 32 12 32 11 32 11 32 10 32 10 32 5 32 4 32 5 32 5 32 3 10 10 11 10 9 12 10 12 8 14 11 16 12 16 10 17 8 19 3 26 72-19 51 67-35 42 59-41 40 65-43 39 57-38 39 55-40 38 48-33 38 44-27 37 51-48 36 33-32 36 50- 50 34 37- 33 33 41-49 31 35-31 30 51- 61 28 32-65 21 38- 57 20 27-54 20 30-70 18 21-87 9 héttői Dunántúli napló __ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053. 20 ára után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs el|árással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007