Dunántúli Napló, 1977. február (34. évfolyam, 31-58. szám)

1977-02-28 / 58. szám

Labdarúgó NB 111 Labdarugó IIIB Vasas Izzó—Komlói Bányász 2:0 (1:0) Tóbor utca, 1500 néző. V.: Petri. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Schuszter - Kovács B., Antal, Rozsnyó (Va- luch, az 57. percben) — Vág- völgyi, Hanzel, Varga, Szeke­res. Edző: Kovács II. József. — Komló: Fülöp - Kelemen (Gal- lai, az 57. percben), Kovács, Pintér, Gyurina — Tresch, Lahó, Pál — Gulyás, Tóth, Hohmann .(Kapcsos, a 73. percben). Ed­ző: Csaba Gábor. 'A Komló kezdett nyugodtab- ban s az 5. percben Hohmann már gólhelyzetbe is került, a 11-es pontnál azonban elcsú­szott, így odalett a lehetőség. A 15. percben Gulyás szögle­tét Pál nyolc méterről a bal kapufa mellé perdítette. Az első 20 percben a Bányász többet és veszélyesebben tá­madott, az Izzó egyetlen em­lítésre méltó eseményét Rozs­nyó 16 méterről leadott kapás­lövése jelentette, amely azon­ban Fülöp kapuja mellé szállt. A félidő második részében ki­egyenlítettebb játék folyt és a 41. percben a széltől erősen támogatott Izzó megszerezte a vezetést. Egy jobb oldali szögletre Fülöp kissé korán mozdult ki s a befelé csava­rodó labdát már csak a há­lóba tudta beütni (1 :0). Gulyás az 57. percben nagy lövést küldött Horváth kapujára, de a kapus a helyén volt. Tovább támadott a Komló, az Izzó pedig védekezésből in­dította veszélyes akcióit. A 82. percben Tóth felugrott egy be­adásra, de a védők leterítet­ték. A kipattanó labdát Gal- lai a hálóba vágta. Petri óriá­si meglepetésre nem adta meg a gólt és kifele ítélt szabad­rúgást. Tóth nem tudta folytat­ni a játékot, elhagyta a pályát. Egy perc múlva egy ártatlan beadást Fülöp Hanzel elé ütött, aki két lépésről a há­lóba fejelt (2:0). Alacsony színvonalú, balsze­rencsés 4nérkőzést vívott a Bá­nyász. A mezőnyben a komlói­ak többet birtokolták a lab­dát, de a kapu előtt ismét ha­tározatlanok voltak. A két gól potya volt, mindkettő Fülöp kapus lelkén szárad. Az Izzó csapatából Révészt, Antalt és Vágvölgyit lehet kiemelni, a komlói védelemben Kovács volt a legmegbízhatóbb, a közép­pályán Tresch és Pál igyekeze­te dicsérhető, a csatársorban . csak Tóth nyújtott megfelelőt. Kunos István Szekszárd—Debrecen 0:0 Szekszárd, 3000 néző, vezette: Halász. Szekszárd; Pólyák — Varga, Korner, Vágó, Lubastyik — Tóth, Weitner, Somodi — Szlovák, (Pölöskei a 60. perc­ben), Szőcs, Házi. Edző: Jera- bek Jenő. ‘Debrecen: Szabó J. — Kiss J., Potyák, Puskás, Lipők — Hérczeg, (Fodor a 46. perc­ben), Szabó l„ Vaczlavik — Diószegi, Kiss L, Gottdiener (Maczkó a 68. percben). Edző: Makray Balázs. A hűvös, szeles időjárás el­lenére nagyszámú közönség előtt kezdődött a mérkőzés. A 8. percben Diószegi vezette fel a labdát, 14 méterről, szoron­gatott helyzetből, leadott lö­vése arasznyira csúszott el a bal felső sarok mellett. A 17. percben Szőcs V6 méteres csa­vart szabadrúgása a jobboldali léc mellett suhant el. Két perc múlva Diószegi remek átadást kapott, a kimozduló Polyákot is elfektette, a lövés pillanatá­ban az önfeláldozóan berobba­nó Varga testéről szögletre per­dült a labda. A 44. percben sakk-matt helyzet alakult ki a Dózsa kapujánál, de Gottdiener 14 méterről leadott lövése a kapu előtt keresztben suhant el. A széltől támogatott Vasutas csapat hatalmas iramot diktált és ezt szellemes, tudatos tá­madójátékkal fűszerezte az első félidőben. A jól záró hazai vé­dőknek azonban sikerült meg­hiúsítani a vendégek gólszer­zési lehetőségeit. A második félidőben a Dózsa kezdett job­ban, kiegyenlítődött a küzde­lem. A heves iramú játékba egyre több szabálytalanság csúszott mindkét oldalon. A ket­tős kiállítást követően a szek­szárdiak kezdeményeztek töb­bet, a DVSC azonban remekül megszervezte védelmét. Jó ira­mú, kemény mérkőzésen igaz­ságos pontosztozkodás történt. Jók: Vágó, Varga, Lubastyik, Szőcs, illetve Szabó J., Potyák, Lipők. Fekete László Nagykanizsai Olajbányász -Ganz- MÁVAG 2:2 (2:l) Nagykanizsa, MÁV-pálya, 3500 néző, vezette: Tompa. Nagykanizsa: Vlaszák — Ko­vácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Savanyó, Pávlitz, Nagy (Készéi, a 70. percben), — Bogáti, Derdák (Söjtör, a 83. percben), Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Ganz-MÁVAG: Kovács — Stornier, Vida, Vas­kor, Horváth — Gugyerás, Gei­ger, Nagy Z. — Lugosi, Végh, Simon II. Edző: Vadász Ká­roly. Kiegyenlített játék után az 5. percben vezetést szerzett az Olajbányász. Bogátival szem­ben, a kaputól 35 méterre sza­bálytalankodtak a védők, a megítélt szabadrúgást Bogáti végezte el, hatalmas lövése a bal felső sarokba vágódott (1:0). Két perccel később a vendégek nagy védelmi hibá­ból egyenlítettek. A 16-os sar­káról Stornier lágyan középre emelt, és az elalvó védők és kapus jóvoltából Simon II. fe­jelt a kapuba (1:1). Negyed­órán át csapkodó játék folyt a küzdőtéren, majd a 25. perc­ben Füle dr. elől az alapvo­nalon túlra mentettek a védők. A szögletet Bogáti ívelte kö­zépre és Derdák hat méterről fejelt a bal alsó sarokba (2:1). A támadásban lévő olajo­sok fellazult védelmét Végh a 60. percben átjátszotta, be­lőtt labdáját Gugyerás szerezte meg, aki szorongatott helyzet­ből, 6 méterről emelt a kapu­ba (2:2). Nagy védelmi és ka­pushiba! Az utolsó percekben az Olajbányász erősített, de az eredmény már nem változott. A mérsékelt teljesítményt nyújtó Olajbányász ellen a szervezettebben játszó vendé­gek megérdemelten szerezték meg az egyik pqntot. Jók: Doszpoth, Simon, Bogáti, illet­ve Stornier, Vaskor, Gugyerás, Vida. Balogh Antal TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Budafoki MTE—Volán SC 1:1 (1 :0), MÁV DAC—Várpalota 2:1 (1:0), Oroszlány—Szolnoki MÁV 2:1 (0:1), Szolnoki MTE- Eger 1:0 (0:0), Kossuth KFSE- Székesfehérvári MÁV 3:1 (1:1). Ózd—Fűzfő 1:0 (1:0). Öten találták el olvasóink közül a vasárnapi PMSC— BVSC-találkozó eredményét. Közülük a szerencse Garics István, 7747 Belvárdgyula, Kossuth u. 2. szám alatti la­kosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) ve­heti át. Az e heti szelvények beérkezési határideje szom­bat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komlói Bányász—Ózdi Kohász: ..................... P ótmérkőzés: Székesfehérvári MÁV—PMSC: .................... P ályázó neve: ............................................................................ Pályázó cime: ........................................................................... 1 . Bologna—Lazio 1:0 1 2. Fiorentina—-Milan 1:1 x 3. Internationale—Verona 0:0 x 4. Napoli—Genoa 1:1 x 5. Perugia—Cesena 1:0 1 6. Roma—Torino 1:0 1 7. Sampdoria—Catanzaro 3:1 1 8. Como—Varese 3:0 1 9. Novara—Cagliari 0:0 x 10. Pescara—Monza 2:2 x 11. Rimini—Catania 0:0 x 12. Sambenedettese—Taranto 2:1 1 13. Spal—Modena 1:1 x 13 plusz 1: 14. Lecce—Ascoli 2:1 1 TOTO Már hét ponttal vezet a BKV Előre PVSK—Barcsi SC 2 tO (1:0). Barcs, 300 néző. Vezette: Soós. PVSK: Sulyok — Nagy, Sza­bó, Tallósi, Jokl, Grünwald, Kaszás, Kresz, Jánosi (Hüber), Stájer, Tóth. Edző: Rónai Ist­ván, Barcs: Tóth — Kele, Kar­sai, Kömpf, Orsós, Otártics iiétroi LABDARÚGÓ STEINMETZ KUPA Befejeződtek a csoport- küzdelmek I. csoport: Zsolnay-PMSC ifi 2:2 (0:0), Zsolnay-pólya, 200 néző. V.: Thassy. 11-esek­kel 10:9 arányban a Zsolnay győzött (a mérkőzést hét köz­ben játszották). Szalánta- Pécsvárad 1:0 (1:0). Zsolnay- pálya, 100 néző. V.: Horváth J. Csoportgyőztes: Kesztyűgyár. II. csoport: Siklós-lstván-ak­na 0:0. Ifjúsági stadion, 100 néző. V.: Kulcsár. 11-esekkel 4:3 arányban a Siklós győzött. Universitas PEAC—Vasasi Bá­nyász 5:0 (3:0). Ifjúsági sta­dion, 200 néző. V.: Sabacz. Csoportgyőztes: Universitas PEAC. III. csoport: P. Kínizsi-Stein­metz SE 2:1 (1:0). Kovács­telep, 100 néző. V.z Miseta. — Postás—Pellérd 4:1 (4:1). Ko­vácstelep, 50 néző. V.: Tatai. Csoportgyőztes: Pécsi Kinizsi. IV. csoport: Gázmű-Komló II. 1:0 (1:0). Gázmű-pálya, 100 néző. V.i Deák. Pogány- Bóly 1 :0 (1 :0). Gázmű-pálya, 100 néző. V.: Kövesi. PMSC II. —Beremend 4:0 (2:0), Gázmű- pálya 100 néző. V.: Schneider. Csoportgyőztes: Beremend. AZ NB II. ALLASA Nehéz helyzetben hárit Kakas (Vasasi Bányász) kapus, az Uni­versitas elleni Steinmetz Kupa keretében lejátszott mérkőzésen. Fotó: Arató 1. Pécs 22 13 7 2 52-16 33 2. Szfv. MÁV 22 11 7 4 39-31 29 3. V. Izzó 22 10 6 6 40-29 26 4. Szóin. MTE 22 12 1 9 42-34 25 5. Debrecen 22 10 5 7 29-23 25 6. MÁV DAC 22 11 3 8 37-35 25 7. Budafok 22 10 4 8 57-44 24 8. Eger 22 10 4 8 40-38 24 9. Szekszárd 22 8 8 6 25-27 24 10. BVSC 22 7 9 6 37-34 23 11. Olajbányász 22 8 7 7 32-32 23 12. Kossuth KFSE 22 9 3 10 36-35 21 13. Ganz-MAVAG 22 7 7 8 35-40 21 14. Volán 22 6 8 8 31-29 20 15. Fűzfő 22 7 6 9 25-34 20 16. Ózd 22 7 5 10 27-34 19 17. Komló 22 7 5 10 21-30 19 18. Várpalota 22 4 7 11 23-32 15 19. Szolnoki MÁV 22 3 6 13 16-33 12 20. Oroszlány 22 3 6 13 21-55 12 Futók seregszemléié Vasárnap a pogányi repülő­téren rendezték a megyei me­zei futóbajnokságot. A hidegre fordult szeles időben közel öt órán keresztül 12 futamban több mint 300-an álltak rajt­hoz. Az egyéni és csapatbaj­nokságokból a Komlói Bányász kilencet, a PMSC és a Mohá­csi TE hetet-hetet, a Pécsi Sportiskola hatot, a PVSK egyet nyert. A győztesek általában jelentős különbséggel, bizto­san nyerték bajnokságukat, ki­vételt képzett a 14 éves lányok mezőnye, ahol az első és má­sodik helyezett között minimá­lis volt a különbség. A résztvevők tekintetében új színt jelentett a pécsváradi Szakközépiskola nagy számú indulója és helyenként ered­ményes szereplése; a 17 éves lányoknál csapatban ezüst ér­met, a fiúknál bronz érmet sze­reztek! A férfi felnőtteknél a győztes Kispál (Komlói Bá­nyász) mögött feltűnően jól fu­tott Bauer, a PVSK versenyző­je. Az ifjúsági fiúknál a PMSC versenyzői minden érmet el­nyertek; a 19 éveseknél a kom­lóiak voltak fölényben. A mo­hácsiak három egyéni és négy csapatbajnoksága maga he­lyett beszél. Újdonság! Újdonság! VlllEKt T közös ajánlata kaputelefonokra, felcsengető táblákra « előjegyzéseket felveszünk és a megbeszélt ha­táridőre szállítunk ... Az ajánlott újdonságokat működés közben bemutatjuk! BARANYAKER- VILLÉRT KÖZÖS UZEMELTETESI VILLAMOSSÁGI SZAKBOLTJA, PÉCS, JÓKAI U. 3. O Telefon: 15-603 O Boltvezető: Sóki József. Kosárlabda Soproni MAFC—Pécsi VSK 98:87 (44:40). NB I. mérkőzés férfiak, Sopron, 100 oéző. V., Berendi, Szilvási. Legjobb do­bók: Lipták, (38), Balogh (26), illetve PáIvölgyi (27), Hosszú (18). Közepes színvonalú mér­kőzésen a SMAFC végig vezet­ve, biztosan nyert. MÁV Nagykanizsai TE—Diós­győri VTK 84:82 (48:48), NB I. női mérkőzés, Nagykanizsa, 600 oéző. Vezette: Varga J., Ju­hász. Legjobb dobók: Hegybí­ró (21), Kovács (18), Horváth- né (14), illetve Winter (27), Medgyesi (24). Küzdelmes mér­kőzés hajrájában a pontosab­ban dobó együttes győzött. PVSK—Ganz-MAVAG 71:70* (38:36) NB I. női mérkőzés.;V.: Pájer, Ritter, Legjobb dobók:: Verbőczyné (22), Bundászné (18), Szabóné (13), illetve Nagy (28), Szőke (14), A két egyforma képességű csapat küzdelmében az utolsó percek hoztak izgalmat. A gépgyári­ak többször 2—3 ponttal ve­zettek, de a pécsiek jól haj­rázva megszerezték a győzel­met. (Gazda), Hunyadi (Petrinovics), Bátori, Szabó, Szilágyi, Kovács Z. Edző: Lendvai Miklós. Jó iramú és küzdelmes mérkőzésen mindkét félidőben a Vasutas játszott fölényben. Góllövők: Sájer, Kresz. Jók: Szabó, Tal­lósi, Stájer, Tóth, iletve Orsós és Tóth. . Mázaszászvári Bányász—Lő­rinci Fonó 0:0. Mázaszászvár, 600 néző. Vezette: Pintér. — Mázaszászvár: Banász — Kó- lya, Széles, Katona, Nemes, Kovács, Varga (Perényi), Pa­taki, Horony, Bazsonyi, Csordás. Edző: Róth Antal. Közepes ira­mú mérkőzésen a Mázaszósz- vár számos gólhelyzetet kiha­gyott, az eredmény igazságos. Jók: Széles, Katona, Kólya, il­letve Hasenauer, Órai és Fló­rián. BKV Előre—Siófoki Bányász 1:0 (1:0). Siófok, 1200 néző. V.: Hámori. Siófok: Málics — Tilinger, Szilágyi, Babán, Bő- zsöny, Soós (Bakó), Kékesi, Fiáth, Csépán, Bihari, Bocsev. Edző: dr. Puskás Lajos. Góllövő: Szilágyi (öngól). Jók: Gőgös, Vári, Gulácsi, Fü- si, illetve Tilinger, Babán, Bő- zsöny és Kékesi. Bp. Építők—Szigetvár 4:0 (0:0). Népliget, 200 néző. V. : Szailer. Szigetvár: Kiss — Kö­vesi, Tóth, Maurer, Palotai, Bocskor, Tüske, Szöllősi, Teleki, Csőre, Dobor (Rózsahegyi). Edző: Kamodi Imre. A minden részében jobb építők ilyen arányban is megérdemelten nyert. Góllövők: Karel (2, egyet 11-esből), Prandóczki (2). Jók: Konrád, Pócza, Karel, Pran­dóczki, illetve Kiss és Tüske dr. Ikarus Alba Regia—Véménd 1:1 (0:0). Székesfehérvár, 500 néző. V.: Pálvölgyi. Véménd: Doszpod — Takács, Rótt, Mács, Kajtár, Törjék, Andrássy, Fioehsz, Guborovics, Gáli, Ben- csik. Edző: Szám Frigyes. A szeles, hideg időben nagy küz­delmet vívott a két csapat. A székesfehérváriak a 90. perc­ben öngóllal egyenlítettek. — Góllövők: Rótt (öngól), illetve Bencsik. Jók: Kovács A., Öllé, Szilágyi, illetve Fioehsz, Ben-- csik és Andrássy. Dunaújvárosi Építők—Paksi SE 1:1 (1:0). Dunaújváros. További eredmények: 22. sz. Volán—Kiss János SE 2:0 (2:0), Bp. Spartacus—Sárisápi Bá­nyász 6:0 (3:0), Perbáli TSZ SK—EMG SK 3:3 (2:2). Pénz­ügyőr—Enyingi MEDOSZ 2:0 (1 :0). AZ NB III. ALLASA 1. BKV Előre 22 18 1 3 56-13 37 2. Véménd 22 12 6 4 45-27 30 3. PVSK 22 10 7 5 49-26 27 4. Dunaújv. É. 22 8 10 4 29-20 26 5. Kiss J. SE 22 9 8 5 36-35 26 6. Bp. Spartacus 22 8 9 5 42-29 25 7. Pénzügyőr 22 10 4 8 48-36 24 8. Perbál 22 8 8 6 37-31 24 9.' Siófok 22 7 9 6 27-26 23 10. Sziaetvár 22 8 7 7 28-29 23 11. EMG SK 22 7 9 6 21-26 23 12. Enying 22 7 8 7 37-39 22 13. Bp. Építők 22 7 7 8 25-22 21 14. Paks 22 7 7 8 40-40 21 15. Volán Száll. 22 6 9 7 24-25 21 16. Alba Regia 2? 5 9 8 26-37 19 17. Mázaszászvár 22 4 9 9 32-41 17 18. Lőrinci Fonó 22 2 9 11 17-42 13 19. Sárisáp 22 3 6 13 24-51 12 20. Barcs 22 2 2 18 18-66 6 VII*« prol»lérjal. Hétfői Dunántúli napló __ ■ • ■ ■ u , »‘ auoll»»sén«« —PJ» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 áráig 10-053. 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly 'Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 KészOlt ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os g&pen Pécsi Szikra Nyomdo 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007