Dunántúli Napló, 1976. december (33. évfolyam, 332-361. szám)

1976-12-20 / 351. szám

Az NB II. eredményei Két pontot vesztett a Komló Kossuth KFSE-Komló 2:1 (0:1) Perbálon nyeri a Véménd Szentendre, 1200 néző. V. Pádár. Kossuth KFSE: Menyhárt — Csider, Török, Deákvári, Gálhidi — Bartha, Bulla, La- zsányi — Pogány, Magos, Göncző. Edző: Budai László. Komló: Erdősi — Tresch, Ko­vács, Steib, Kelemen — Bá­nyász, Mód, Pál — Gulyás, (Pintér a 81. percben) Tóth, Ra­dies. Edző: Csaba Gábor. Rákoscsaba, 1800 néző. V.: Tátrai. Volán: Andrus — Vigh, Kü, Ebedli, Márkus T. — Hajdú, Németh, Stefán, — Márkus F., (Földes, a 65. percben), Mol­nár, (Gubek, a 65. percben), Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. Szekszárd: Lipovszky — Glava- tity, Korner, Vágó, Lubastyik — Somodi, Tóth, Varga (Szlovák, a 35. percben) — Meszlényi (Weitner, az 56. percben), Orosz, Szőcs. Edző: Jerabek lenő. A 24. percben a szabadon hagyott Németh elé került a labda, aki fordulásból ballal mintegy 14 méterről a hálóba Nagykanizsa, 3200 néző, v.: Tapolczai. Nagykanizsa: Me­gy imórecz — Kovácshegyi, Dosz- pod, Simon, Müller - Készéi, Pávlicz (Savanyó, a 86. perc­ben), Nagy (Horváth, a 64. percben) - Bogáti, Derdák, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Székeslehérvár: Paulusz — Mes­ter, Meggyes, Lechner, Tóth - Hartyáni, Rábaközi (Litvik, a 61. percben), Burka — Bús, Fü- löp, Úr. Edző: Kerekes Imre. Óvatosan kezdtek a csapa­tok, a szigorú védőőrizet miatt folyamatos játék nem alakult ki. A 4, percben Bogáti sza­badrúgását a bal alsó sarok elől tenyerelte ki a fehérvári kapus, majd a másik dldalon Megyimórecz tisztázott két sza­badrúgást. A 17. percben Bo­gáti jobboldali csavart szög­lete már túljutott a kapuson, de a védők a gólvonalról ki­vágták a labdát. Ezt követően a vendégcsatárok két alkalom­mal is lesről mentek el, de a befutó védőknek sikerült sze­relni. Negyed órán át az ola­josok irányították a játékot. A félidő befejezése előtt Derdák ugrott ki, aki elől az utolsó pil­lanatban vette fel a labdát a fehérvári kapus. Szünet után góllal kezdett az Olajbányász. Készéi a jobb­oldalon futtatta Bogátit, akinek Egri Dózsa—Vasas Izzó 2:1 (1:1). Tábor utca, 1500 néző. V.: Szóvá. Góllövők: Barta, Ga- lántai (11-esből), ill. Hanzel. Meglepetés. Az első félidőben többet támadó Izzó elfáradt, az Eger szünet után felülkere­kedett, s megérdemelten győ­zött. Debreceni VSC—Szolnoki MTE 2:1 (1:1). Szolnok, 3500 néző. V.: Müncz. Góllövők: Gottdie- ner (2), ill. Szakács. A Debre­cen jobban alkalmazkodott a csúszós talajhoz és szoros küz­delemben győzött. Az SZMTE másodszor kapott ki otthoná­ban. Ózd—Budafok 2:1 (2:1). Ózd, 1200 néző, v.: Kuty.' Gól- lövők: Csuhány (2), ill. Zöldi. Nagyiramú mérkőzésen a szü­net utáni óriási ködben egy kapura folyt a játék, a hazaiak előny növelése' azonban nem sikerült. MÁV DAC—Ganz MÁVAG 3:2 (3:1). Győr, 1500 néző. V.: Bauer. Góllövők: Kozenkov, Csollány, Varga, ill. Végh, Vas­kor. Nagy küzdelemben a har­A 18. percben nagy potya­gólt kapott a hazai gárda. Ra­dies húzott el a védők mellett, elgurított a kifutó kapus mel­lett, a labda megállt a gólvo­nalon, Gálhidi elrúghatta vol­na, de késlekedett és a befutó Gulyás a hálóba továbbított. (0:1). A 80. percben Pogány ívelt be a jobb oldalról, Magos először a lécre vágta a labdát, majd az ismétlésnél már nem lőtt. (1:0). A 70. percben egy jobboldali szabadrúgás után Andrus röviden ütötte ki a lab­dát, Orosz egyből rárúgta, s a labda a hálóban kötött ki. (1 :1) Rossz felfogásban, gyengén kezdett a hazai csapat, később azonban jól folytatta, ügyesen alkalmazkodva a sáros talaj­hoz. Szünetig ki sem enged­ték a kezükből a kezdeménye­zést. Szünet után rákapcsoltak a szekszárdiak és teljesen meg­érdemelten egyenlítettek. Jók: Kü, Márkus T., Hajdú, Németh, ill. Lipovszky, Korner, Vágó, Szőcs. hibázott. (1 :1) A 85. percben nagy kavarodás alakult ki a vendégek kapuja előtt, szabad­rúgás következett, Török lab­dáját Pogány a lábak között a hálóba lőtte. (2:1) A nagy lendülettel kezdő szentendrei gárda az első fél­időben időnként a kapujához szögezte a vendégeket. A bá­nyászcsapat viszont önfeláldo­zón védekezett, sőt sikeres el­lentámadásokra is vállalkozott. Szünet után fokozódott a Kos­suth KFSE nyomása, még igy is, csak az utolsó 10 percben si­került a maguk javára fordí­tani a mérkőzést. Jók: Pogány, Lazsányi, Török, illetve Radics és Mód. Háztömb körüli futóverseny volt Pécsett Majdnem eszményi időben, 1C fok körüli hőmérséklet mel­lett, száraz aszfalton rendezték meg Pécsett a háztömb körüli futóversenyt. A felnőtt férfiak­nál a válogatott kerettagok kö­zül csupán a sérültek, Borsos, Szekeres János, Paróczay és a salgótarjáni Varga hiányoztak. A verseny távja 11 km volt, mindjárt a rajt után Sinkó állt az élre. A többiek meg sem próbáltak lépést tartani vele. Sinkó végig vezetett és mintegy 100 méterrel előzte meg az egy bolyban haladó Kocsis, Fancsali, Kerékgyártó hármast. A nőknél egy 7—8 tagú él­boly együtt haladt, s az utolsó 500 méteren küzdelmes versenyt vívtak. A végig jól mozgó Völ­gyi első helye nem volt vitás. A tavalyi győztes Csipán megküz­dök a harmadik helyért. Az if­júsági fiúknál az első három külön versenyt futott. A legjobb serdülők Markó (Bp. Honvéd), 13-nak érkezett célba. A lá­nyoknál Újhelyi (debreceni ASE) bizonyult a legjobbnak. Eredmények: férfi felnőtt 15 km. (78 induló): első Sinkó (Bp. Honvéd) 33:11,6 mp. Második Kocsis (DVTK), 33:27 mp, har­madik Fancsali (Ú. Dózsa), 33:27,2 mp . . . Hetedik Homo­ki (Komlói Bányász). A tavalyi győztes Török (SZEOL) 18. volt. Ifjúsági fiú 8 km. (74 induló). Első ötvös (Dunaföldvár), 23:50 mp. Második Gulyás (BEAC), 23:52,2 mp. Harmadik Szatina (Tatabánya) 23:56 mp. Hetedik: Bíró (PMSC). Felnőtt nők 3 km. (18 induló) Első Völgyi (FTC) 9:47,2 mp. Második Lavrinyeczné (Csepel) 9:50,950 mp. Harmadik Csipán (Bp. Honvéd) 9:53,8 mp. Hete­dik Péley (PMSC). TOTO 1. Szolnoki MTE—Debrecen 1:2 2 2. Nagykanizsa—Szív. MÁV 4:0 1 3. Oroszlány—BVSC 3:2 1 4. Ózd—Budafok 2:1 1 5. Volán—Szekszárd 1:1 X 6. Hatvan—Nagybátony 1:1 X 7. Papp J. SE—Kazincbarcika 3:3 X 8. Rudabánya—Nyíregyháza 1:1 X 9. Borsodi B.—Balassagyarmat 1:0 1 10. Bologna—Juventus 0:1 2 11. Foggia—Milan 2:1 1 12. Genoa—Lazio 3:1 1 13. Internazionale—Napoli 3:2 1 14. Novara—Lanerossi 1:2 2 SANTIAGO: Chilében a Da­vis Kupa döntő mérkőzésén Olaszország már győztesnek számít, mert 3:0 arányú veze­tésre tett szert Chile ellen. — Eredmények: Panatta (o)—Cor­nejo (cs) 6:3, 6:1, 6:3. Baraz- zutti (o)—Fillol (cs) 7:5, 4:6, 7:5, 6:1. Panatta, Bertolucci (o)—Follol, Cornejo (cs) 3:6, 6:2, 9:7, 6:3. Ifjúsági lányok: 1700 m. (28 induló) Első Újhelyi (Deberece- ni ASE) 6:12,8 mp. Második Vati (Fűzfőt 6:17 mp. Harmadik Csősz (Mohácsi PE) 6:23,8 mp. Villányi Nándor SZERDÁN ÚJMECSEKALJAN PMSC—MTK-VM • Bár a bajnoki idény befeje­ződött, mégsem vonulnak pihe­nőre a PMSC labdarúgói. Szerdán 13 órai kezdettel Új- mecsekalján kerül sor a PMSC —MTK VM labdarúgó MNK- mérközésre. A PMSC által ki­adott bérietek erre az alka­lomra nem érvényesek. ALG'R: Az algériai Moulou- dia nyerte az afrikai bajnok- csapatok Európa Kupáját a Hafia Conakry ellenében. Az első találkozón a Hafia bizo­nyult jobbnak 3:0 arányban, a visszavágó ugyanilyen ered­ménnyel zárult — de az algé­riaiak javára. Szigetvár—Barcs 6:3 (3:0). Barcs, 800 néző. V.: Gozdán. Szigetvár: Kiss — Béni, Maurer, Tóth I,, Tóth J., Pichler, Tüske dr., Szőlősi, Telek, Csőre, Palo­tai. Edző: Kamondi Imre. Barcs: Tóth — Bencsik, Utasi, Karsai, Takács (Báthori), Otártics, Ko­vács (Kele), Fodor, Kömpf, Szi­lágyi, Cservölgyi. Megbízott ed­ző: Hajdú Imre. A mezőnyben a barcsi csapat egyenrangú el­lenfél volt, a szigetváriak azon­ban jobban kihasználták hely­zeteiket. Kiállítva: Maurer (56. p.). Góllövők: Maurer (2, egyet 11-esből), Csőre (2), Pichler, Telek, illetve: Fodor, Szilágyi, Karsai. Jók: Pichler, Tüske dr., Eredmények Torna. Budapesten a sportis­kolák országos tornász csapat- bajnokságán helyezéseket sze­reztek a pécsiek. Az 1962—63- ban szüleettt lányok versenyé­ben a pécsiek az 5. helyet sze­rezték meg, az 1961-ben szüle­tett fiúk csapatversenyében 5. volt a pécsi együttes, és ugyan­csak 5. helyen végzett az 1962 —63-ban születettek csapatver­senyében a pécsiek fiúcsapata. Asztalitenisz. Jól szerepelt Bu­dapesten a TV Kupa utánpótlás versenyen Mausz, a BTC fiatal­ja. A lányok második korcso­portjában a legjobbnak bizo­nyult. Labdarúgás. Négy serdülő csapat részvételével jól sikerült labdarúgó tornát rendeztek Szekszárdon. A Pécsi Sportisko­la veretlenül szerezte meg az első helyet, 2. Dunaújváros, 3. BVSC, 4. Szekszárdi Dózsa. A pécsiek eredményei: Pécs— BV '6:0 (2:0)._ Pécs—Dunaúj­város 2:1 (1 :1). ÖKÖLVÍVÁS Pécsi sikerek A magyar serdülő ökölvívó­bajnokságon a baranyai ököl­vívók 32 olimpiai pontot, 4 aranyérmet és egy bronzérmet hoztak haza. Drágán, Szöllősi, Alvics (PVSK), és Kalányos (Komló) aranyérmet szereztek, Horváth (Komló) bronzérmet nyert. Csőre, illetve Karsai, Bencsik, Cservölgyi. Mázaszászvár—Pénzügyőr 2:2 (2:2). Mázaszászvár, 500 néző. V,: Pálfy. Mázaszászvár: Banász — Csábrák, Bazsonyi, Kovács, Katona, Pataki, Varga, Vaszari (Molnár), Kólya, Bíró, Dunai. Edző: Róth Antal, Jó iramú mér­kőzésen a Mázaszászvár köze­lebb állt a győzelemhez. Kólya 2:2-es állásnál 11-est hibázott. Góllövők: Kólya (11-esből), Du­nai, illetve: Hullmann, Fazekas. Jók: Csábrák, Katona, Bíró, il­letve: Borbás, Pálfy, Hullmann. Siófoki Bányász—EMG SK 5:3 (2:0). Siófok, 500 néző. Ve­zette: Meizer. Siófok: Málics — Horváth V. (Fábián), Szilágyi, Babán, Kékesi, Fiáth, Bihari, Horváth II. (Soós), Csépán, Bő- zsöny, Bocsev. Edző: Papp Gyu­la. Változatos mérkőzésen a Siófok már 5:1-re vezetett. Gól­lövők: Bocsev (2), Kékesi, Soós, Szilágyi, illetve: Kiss, Szávai, Horváth V. (öngól). Jók: Szilá­gyi, Kékesi, Csépán, Bocsev, il­letve: Szőke, Hábersdorfer, Kiss, Hoffmann. Dunaújvárosi Épitök—Pécsi VSK 3:2 (2:0). Dunaújváros, 600 néző. V.: Maczkó. PVSK: Sólyom — Nagy, Szabó, Tallósi, Kenderesi, Grünwald, Kaszás, Tóth (Kresz), Stájer, Jánosi, Baumholczer. Edző: Rónai Ist­ván. A nehéz talajon hallatlanul izgalmas mérkőzésen, nagy küz­delemben nyert a Dunaújváros. Grünwald 11-esét 2:2-es állás­nál Horváth kapus kivédte. Maczkó kitűnően vezette a ta­lálkozót. Góllövő: Armai, Miklós I., Nagy E. (11-esből), ill. Stá­jer, Grünwald (11-esből). Véméndi Tsz SK—Perbáli Tsz SK 3:1 (2:1). Perbál, 600 néző. V.: Somlai. Véménd: Doszpoth — Rótt, Mács, Barta, Kajtór, Törjék, Borovácz (Andrási), Fiochsz (Takács), Gruborovics, Gáli, Bencsik. Edző: Szám Fri­gyes. Sáros, mély talajú pályán változatos, nagy iramú mérkő­zést játszott a két csapat. A perbáli mezőnyfölény ellenére is megérdemelt a gólhelyzeteit jobban kihasználó véméndi csa­pat győzelme. Góllövők: Fiochsz (2), Andrási, illetve Monoki. Jók: Fiochsz, Rótt, Mács, Barta, ill. Eleki, Kisteleki, Kovács I. Az NB III. további eredmé­nyei: Honvéd Kiss János SE— Sárisáp 2:0. Volán Szállítók— BKV Előre 0:1, Bp. Spartacus— Paks 3:4. Ikarus Álba Reaia— Lőrinci Fonó 0:0. Bp. Építők— Enying 1:2. AZ NB III. ALLASA 1. BKV Előre 20 16 1 3 54-13 33 2. Véménd 20 11 5 4 40-26 27 3. Kiss J. SE 20 9 8 3 35-29 26 4. PVSK 20 9 7 4 47-24 25 5. Dunaújv. Ép. 20 8 9 3 28-18 25 6. Bp. Spartacus 20 7 9 4 36-28 23 7. Szigetvár 20 8 6 6 25-22 22 8. Siófok 20 7 8 5 27-25 22 9. Perbál 20 7 7 6 32-28 21 10. Pénzügyőr 20 8 4 8 42-25 20 11. Enying 20 6 8 6 35-36 20 12. EMG SK 20 6 8 6 17-23 20 13. Paks 20 7 5 8 39-39 19 14. Bpi Építők 20 6 6 8 21-22 18 15. Volán Száll. 20 5 8 7 20-23 18 16. Alba Regia 20 5 7 8 22-33 17 17. Mázaszászvár 20 4 8 8 31-39 16 18. Sári sáp 20 3 5 12 23-43 11 19. Lőrinci Fonó 20 2 7 11 17-42 11 20. Barcs 20 2 2 16 18-60 6 hot föl Dunántúlt napló .­r stssw t*-- ----- ---­A2 MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726. Kiadjo a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762. 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készalt ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os g§pen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Nagykanizsa--Székesfehérvári MÁV 4.0 (0:0) További eredmények pontos beadását a berobbanó Derdák 4 méterről fejelte a bal alsó sarokba. (1:0), Két perccel később Bogáti 35 mé­terről küldött bombaerős sza­badrúgását Paulusz a kapu fölé öklözte. Füle dr. szögletét a jó ütemben felugró Nagy a kapuba fejelte. (2:0). Tovább­ra fölényben játszott az Olaj­bányász, de három nagy hely­zetet is elügyetlenkedtek. A 60. percben növelte előnyét a Kanizsa. Készéi előreívelt lab­dájára Derdák rajtolt a leg­jobban, aki egy csel után a kapu közepébe gurított. (3:0). Nyolc perccel később Müller húzott el a baloldalon, beívelt labdáját Mester elvétette, és a résen lévő Füle dr. könnyedén helyezett a kapuba. (4:0). Az utolsó percben Horváth hibá­zott nagy helyzetben. Az idény legjobb játékát nyújtó kanizsaiak minden tekin­tetben felülmúlták a fehérvá­riakat, különösen a második félidőben játszottak ellenállha­tatlanul és akár nagyobb arányban is nyerhettek volna az igen mérsékelt teljesítményt nyújtó vendégek ellen. Jók: Derdák, Kovácshegyi, Müller, Bogáti, Nagy, Készéi, illetve Lechner, Paulusz, Hartyáni. Balogh Antal cosabb és a gólerősebb győ­riek megérdemelten győztek. Oroszlány—BVSC 3:2 (2:0). Oroszlány, 300 néző. V.: Eöri. Góllövők: Babai (2), Papp M., illetve Bartos, Aranyosi. A ma­gára talált Oroszlány 2:0-ra, majd 3:1-re vezetett, jobb volt, a különbséget az egy gól nem fejezi ki. Várpalota—Szolnoki MÁV 0:0. Várpalota, 1200 néző. V.: Kő­rös. Alacsony színvonalú mér­kőzés. A Várpalota többet tá­madott, de csatárai kihagyták a helyzeteket. NB II. AUASA 1. Pécsi MSC 20 11 7 2 43-16 29 2. Szfv. MÁV 20 10 7 3 35-26 27 3. Egri Dózsa 20 10 4 6 40-35 24 4. Vasas Izzó 20 9 5 6 38-29 23 5. Szolnoki MTE 20 11 1 8 39-31 23 6. Debrecen 24 9 4 7 28-23 22 7. MÁV DAC 20 10 2 8 35-34 22 8. Szekszárd 20 8 6 6 25-27 22 9. Budafok 20 9 3 8 53-41 21 10. BVSC 20 6 9 5 36-30 21 11. Nagykanizsa 20 7 6 7 29-30 20 12. Volán 20 6 7 7 30-27 19 13. Kossuth KFSE 20 8 3 9 33:33 19 14. Komló 20 7 5 8 21-23 19 15. Ganz-MAVAG 20 7 5 8 31-36 19 16. Fűzfő 20 7 5 8 25-33 19 17. Ózd 20 5 5 10 24-34 15 18. Várpalota 20 4 6 10 20-28 14 19. Szolnoki MÁV 20 3 6 11 15-30 12 20. Oroszlány 20 2 6 12 17-51 10 Góltotó Ez év utolsó bajnoki mérkőzésén 5:0 arányban nyert a PMSC a Fűzfő ellen. Három pályázónk találta el a vég­eredményt, a szerencse közülük Rózsa András, 7624 Pécs, Sallai utca 52. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyeremé­nyét, a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át. (Pécs, Hunyadi út 11.) Ezzel góltotó pályázatunk a tavaszi labdarúgó nyitá­nyig búcsúzik. Helyébe új évi első számunkban a labda­rúgó-szabályokról szóló rejtvénysorozat indul. Volán SC—Szekszárd 1:1 (1:0) tiötföi TM sport Népes mezőnyök, jó versenyek Képünk: a férfi felnőttek rajtjáról készült. A két csíkos mezes versenyző mögött Homoki, a Komlói Bányász versenyzője, a bal­szélen a győztes Sinkó. Fotó: Arató László