Dunántúli Napló, 1976. november (33. évfolyam, 302-331. szám)

1976-11-08 / 309. szám

Súlyos vereség Szolnokon SZMTE Péesi MSC 5:0 (1:0) Szolnok, 3000 néző. Vezette: Somlai. Szolnok: Szendrei — Kántor, Porhonda, Kobak, Se­bők — Simon, Kolláth, Lódi — Szakács, Szolnoki, Garics. Ed­ző: Géléi József. PMSC: Kat- zirz — Iványi, Torna, Schul- teisz, Jónás — Hergenrőder, Dárdai P., Dárdai L. (Hámori, szünet után) — Nagy, Do­hány (Kardos, szünet után), Lő- rincz. Edző: Kovács Imre. Eseménytelen, közepes iramú játék után a 22. percben a Ha­zaiak előtt nyílt gólszerzési le­hetőség. Schulteisz hátrafelé ollózva akart menteni, nem ta­lálta el a labdát, és nehezen szabadult fel a pécsi kapu. A 30. percben Dárdai P. erős, la­pos szabadrúgását Szendrei a jobb alsó sarokból tenyerelte szögletre. A 32. percben Szol­noki és Jónás egyszerre ugrott fel fejelni egy magas labdára, Szolnoki a földre esett, és Som­lai játékvezető érthetetlenül 11- est ítélt, amit Simon értékesí­tett, 1:0. A 43. percben Dárdai L. 35 méteres lövése a gólvo­nalra pattant és Szendrei nagy üggyel-bajjal mentett. Szünet után, a 47. percben szögletet ívelt be a hazai csapat a bal oldalról, Katzirz kiütötte a lab­dát, azt élesen a kapu elé lőt­ték és a befutó Sebők a kapu közepébe lőtt, 2:0. A 65. perc­ben Szakács vitte föl a labdát és 35 méterről lövésre szánta el magát és a jól eltalált labda Katzirz fölött a bal kapufa bel­ső éléről vágódott a hálóba, 3:0. A 75. percben Hámorit a kifutó Szendrei szabálytalanul szerelte, a megítélt büntetőt Dárdai P. erőtlenül a bal alsó sarokra gurította és Szendrei kiütötte a labdát. A 85. perc­ben Garics elfutott a jobb szé­len és beadását az üresen ha­gyott Lódi a vetődő Katzirz ha­sa alatt lőtte a kapuba, 4:0. A 87. percben Garics kereszt- labdával kiugrott a hátráló vé­dők között és a kapu közepébe lőtt, 5:0. Az első félidőben még tar­totta magát a pécsi csapat, de a második félidőben a védeke­zésben elkövetett hibák a Szol­nok javára döntötték el a mér­kőzést. Katzirz rossz napot fo­gott ki. A védelemből csak Ivá­nyi teljesítménye volt elfogad­ható. Torna és Schulteisz sokat hibázott A középpályás sor já­tékában nem volt semmi elkép­zelés. Közülük Dárdai P. volt a legindiszponáltabb. A csatár­sorban Nagy erőtlenül, igen gyengén játszott, a többiek já­tékában sem volt átütőerő. A szolnokiak közül Szendrei, Ga­rics, Simon, Bódi és Szakács volt a legjobb. Dr. Hamvas Antal Szekszárd—Oroszlány UO (1:0) Szekszárd, 1800 néző: V.: Ágoston. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Glavatity, Korner, Vágó (Freppán dr. a 60. perc­ben), Lubastyik — Varga, Tóth, Somodi, Meszlényi, Orosz (Pölöskei a 63. percben) Szőcs. Edző: Jerabek Jenő. Oroszlány: Balázs — Rimbacher, Kiss, Vizkeleti, Galambos, — Dákai (Sipos a 63. percben). Aradi — Kóródi, Hídvégi (Kavalák a 46. percben), Papp M. Ba­bai. Edző Mészáros Imre. A 12. percben Hídvégi be­adását Korner röviden fejelte ki és Kóródi csúsztatott feje­sét Lubastyik a kapu torkában mentette. Három perccel ké­sőbb Somodi baloldali begu- rítását Szőcs 14 méterről, jó helyzetben a védőkbe lőtte. Unalmas mezőnyjáték követke­zett ezután. A 32. percben Glavatity szabadrúgását Orosz kapta az ötösön, a lövés pil­lanatában Szőcs akadályozta, így a védők szögletre mentet­tek. Két perc múlva vezetés­hez jutott a Dózsa együttese. Varga középen tört kapura, begurított Szőcs elé, aki kény­szerítő átadással visszajátszot- ta a labdát és Varga 8 mé­terről a léc alá bombázott. 1:0. Szünet után rákapcsolt a hazai együttes, de játékába sok hiba csúszott. A 67. perc­ben Sipos kapu elé nyeste a labdát, Papp M. a 11-es pont­ról kapufára fejelt. A 78. perc­ben tűzijáték alakult ki a ven­dégek kapuja előtt: előbb Meszlényi lövését hárították a védők, majd Tóth 16 méteres bombáját védte Balázs. A 89. percben Vizkeleti 12 méteres lövése a jobboldali kapufáról vágódott a mezőnybe. Az oroszlányiak hallatlanul kemény, szigorú, emberfogásos játéka megbénította a Dózsa támadósorát. A hazaiak 30 perces mezőnyfölénye vezetést eredményezett, de ezután el­szürkült a játékuk. Szünet után rákapcsolt a szekszárdi csapat, 12 szögletet harcolt ki, a befejezésekkel azonban adós maradt. A hajrában az Orosz-, lány kitámadott, két kapufát lőtt és közel állt az egyik pont megszerzéséhez. Jók: Varga, Korner, Lubastyik, Meszlényi, illetve Kavalák és Vizkeleti. Fekete László DVSC—Nagykanizsa 2:0 (1:0) Debrecen, 4000 néző. V.: Győri. Debrecen: Szabó J. — Kiss 1., Potyák, Puskás, Lipők — Szabó I. (Herczeg a szü­netben), Kiss L., Vaczlavik — Kontor (Maczkó az 59. percben), Rácz, Gottdiener. Edző: Makray Balázs. Nagykanizsa: Vlaszák — Savanyú, Kovácshegyi, Si­mon, Müller — Nagy, Pávlicz, Kozma (Doszpoth a szünetben), — Bogáti, Horváth (Készéi a szünetben), dr. Füle. Edző: Lantos Mihály. Már a második percben meg­szerezték a vezetést a hazaiak, Vlaszák a 16-oson kívül fogott meg egy labdát s az ezért meg­ítélt szabadrúgást Kiss L. a sor­fal mellett lőtte a hálóba (1:0). A 60. percben biztosították be a debreceniek győzelmüket. Pus­kás balról középre adott, a labdát Gottdiener elcsípte, Maczkóhoz továbbított s ő a 16-osról félmagasan a kapu bal oldalába továbbított (2:0). Jó iramú, de közepes színvonalú játékot hozott a találkozó. A debreceniek nagy akarással küzdöttek és a helyzetek alap­ján rászolgáltak a két bajnoki pontra. Jók: Potyák (a mezőny legjobbja), Lipők, Vaczlavik, Maczkó, illetve Nagy, Pávlicz. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Ököluíivas Budapesten rendezték meg a 4 napos „Énekes István” emlékversenyt, melyen nagy mezőnyök indultak. A bara­nyai ökölvívók közül első he­lyet szerzett Magyar I. és Sző­ke (mindkettő PVSK), második lett Gál (Komlói Bányász), harmadik helyen végzett Ke­rekes (PVSK), Kosztics (Mo­hács). További eredmények: BVSC— MÁV DAC 1:1 (0:0), Eger— Ganz MÁVAG 4:1 (3:0), Kos­suth KFSE—Volán 2:2 (2:1), Budafok—Várpalota 4:0 (3:0), Nike Fűzfő AK—Szolnoki MÁV 1:0 (1:0), Ózdi Kohász—Vasas Izzó 0:1 (0:1). TOTO 1. Szolnoki MTE—Pécs 5:0 1 2. Ózd—Vasas Izzó 0:1 2 3. Komló—Sz.-fehérvári MÁV 1:1 X 4. Eger—Ganz-MÁVAG 4:1 1 5. Kecskeméti TE—Szarvas 2:3 2 6. Békéscs. TASK—Kiskunhalas 3:0 1 7. Erzsébeti SMTK—Szeg. D. 2:6 2 8. Bem SE—Kecskeméti SC 5:1 1 9. Láng Vasas—Szabó L. SE 0:0 X 10. Catanzaro—Roma 1:1 X 11. Foggia—Napoli 2:2 X 12. Milan—Juventus 2:3 2 13. Verona—Fiorentina 1:2 2 + 1 14. Modena—Lanerossi 1:1 X Kilenc pontot szereztek a vendégcsapatok Pécsi BTC—Kesztyűgyár 3:0 (1:0). Pécsbánya, 200 néző. V.: Horváth. A Kesztyűgyár sok helyzetet hagyott ki, a ritkáb­ban támadó BTC viszont a gyengén játszó hazai védők mellett mindig eredményes volt. Góllövők: Pauli (öngól), Fiegler, 1. Pécs 14 7 5 2 28-12 19 2. Szf.-vári MÁV 14 7 5 2 21-15 19 3. Budafok 14 8 2 4 35-26 18 4. Szekszárd 14 8 2 4 17-16 18 5. BVSC 14 6 5 3 27-19 17 6. Szolnoki MTE 14 8 1 5 30-23 17 7. V. Izzó 14 7 2 5 28-21 16 8. Debr. VSC 14 7 2 5 22-18 16 9. Volán 14 5 5 4 25-18 15 10. Egri Dózsa 14 6 3 5 31-28 15 11. MÁV DAC 14 6 2 6 25-25 14 12. Ganz MAVAG 14 5 4 5 22-25 14 13. Komló 14 4 4 6 13-17 12 14. Nagykanizsa 14 4 4 6 16-22 J 2 15. Fűzfő 14 4 4 6 16-23 12 16. Kossuth KFSE 14 4 3 7 21-23 11 17. Várpalota 14 4 3 7 17-21 11 18. Ózd 14 3 3 8 16-25 9 19. Oroszlány 14 1 6 7 12-32 8 20. Szolnoki MÁV 14 2 3 9 9-22 7 netföi DR] Labdarúgó IUB ill. Jánosi (fehér mezben) kapáslövéssel veszélyezteti a paksiak kapuját. A Vérnénd nyerte a rangadót Fotó: Arató Vérnénd—BKV Előre 1:0 (0:0). Vérnénd, 1000 néző. V.: Kuti. Vérnénd: Doszpod — Kaj- tár, Rótt, (Kovács), Mács, Bar- ta, Törjék, Borovácz, Gruboro- vics, Szabó, Gáli, Bencsik. Ed­ző: Szám Frigyes. Küzdelmes, kemény, nagyiramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első 20 perctől eltekintve a véméndiek többet birtokolták a labdát és megérdemelten nyerték a rang­adót. Góllövő: Rótt (11-esből). Jók: Rótt, Borovácz, Törjék, Bruborovics, illetve Gőgös, Vári, Légrádi, Gubán. PVSK—Paks 0:0. PVSK-pálya, 800 néző. V.: Lábodi. PVSK: Sulyok — Tallósi, Szabó, Ba­lázs, Engert, Kaszás, Grünwald, Kresz, (Kenderesi), Nagy, Já­nosi, (Jockl), Tóth. Edző: Rónai István. Alacsony színvonalú mérkőzésen a PVSK nagy csa­lódást okozott. Jók: Tallósi, En­gert, Grünwald, illetve Bimbó, Kovács D. és Majsai. Mázaszászvár—Dunaújvárosi Építők 2:2 (1:2). Mázaszászvár, 600 néző. V.: Drovecz. Máza­szászvár: Szulics — Kólya, Ba- zsonyi, Kovács, Katona, Kocsis (Molnár), Pataki, Horony (Zsí­ros), Perényi, Bíró, Csordás. Edző: Róth Antal. Küzdelmes, jóiramú mérkőzésen a többet támadó Mázaszászvár győzel­met érdemelt volna. Góllövők: Pataki, Csordás, illetve Nagy E., (2, egyet tizenegyesből). Jók: Kovács, Csordás, Kólya, illetve Nagy E., Simon G. és Ármai. Szigetvár—Sárisápi Bányász 1:0 (1:0). Szigetvár, 350 néző. V.: Soós. Szigetvár: Kiss — Béni (Csőre), Tóth I., Maurer, Tóth III., Kövesi, dr. Tüske, Pichler, Szöllősi, Telek, Palotai. Edző: Kamondi Imre. Alacsony színvonalú mérkőzésen, nagy hibaszázalékkal játszott mind­két együttes. Góllövő: Telek. Jók: Kiss, Tóth III., illetve Fló­rián, Farkas és Batka. Pénzügyőr SE—Siófoki Bá­nyász 2:0 (0:0). Budapest, 900 néző. V.: Hontvári. Siófok: Má- lics — Kiss, Szilágyi, Bőzsöny, Kékesi, Fiáth, Sabján (Horváth IV.), Bihari, Horváth II., Fábián, Bocsev. Edző: Papp Gyula. A Pénzügyőr mindkét félidőben nagy fölényben játszott, de a siófokiak védelme a két gól ellenére is jól állt a lábán. Góllövők: Hullmann, Lesti. Jók: Murár, Csekő, Szili, Hullmann, illetve Málics (a mezőny leg­jobbja), Szilágyi, Fábián. Barcsi SC—Ikarus Alba Re­gia 1:0 (1:0). Székesfehérvár, 200 néző. V.: Bauer. Barcs: Tóth — Bencsik, (Kele), Utasi, Karsai, Bátori, Otárics, Orsós, Fodor, Kömpf, Szilágyi, Cser­völgyi. Edző: Lendvai Miklós. A barcsiak lelkes játékukkal rá­szolgáltak a győzelemre. Gól­lövő: Bátori. Jók: Tóth, Karsai, Fodor, a fehérváriak közül sen­kit sem lehet kiemelni. Kiállít­va: Kele (Barcs) a 78. percben. Az NB III. további eredmé­nyei: EMG SK—Kiss János SE 1:2, Lőrinci Fonó—Volán Szál­lítók 2:0, Enying—Bp. Sparta­cus 3:6, Bp. Építők—Perbál 1:0. AZ NB III. ÁLLASA Tíz találat született az elmúlt Heti góltotónkban, s a tiz sikeres pályázó közül a szerencse ezúttal Antal Lajos 7775 Magyarbóly, Ady Endre út 16. szám alatt lakó pá­lyázónak kedvezett. Nyereményét, a 100 forintos utal­ványt szerkesztőségünk titkárságán, 7601 Pécs, Hunyadi út 11. szám alatt veheti át. Az e heti szelvények beérke­zésének határideje: szombaton déli 12 óra. Főmérkőzés: Pécsi MSC—Volán SC: Pótmérkőzés: Nagykanizsa—Budafok: Pályázó neve: ..................................... P ályázó lakcíme: .................:................... 1. BK V Előre 14 10 1 3 32-10 21 2. Vérnénd 14 8 4 2 28-17 20 3. Kiss J. SE 14 7 5 2 24-14 19 4. D.újvárosi Ép. 14 6 7 1 19-9 19 5. PVSK 14 6 6 2 33-15 18 6. Szigetvár 14 6 5 3 17-12 17 7. Pénzügyőr 14 7 2 5 35-26 16 8. Bp. Spart. 14 4 8 2 27-19 16 9. Volán Száll. 14 4 8 2 15-14 16 10. EMG SK 14 5 6 3 12-15 16 11. Perbál 14 4 6 4 15-17 14 12. Siófok 14 5 4 5 14-18 14 13. Paks 14 4 4 6 26-25 12 14. Alba Regia 14 4 4 6 15-24 12 15. Enying 14 3 5 6 27-32 11 16. Bp. Építők 14 3 5 6 8-14 11 17. Mázaszászvár 14 2 5 7 18-27 9 18. Sárisáp 14 2 4 8 16-25 8 19. Lőrinci Fonó 14 2 4 8 11-25 8 20. Barcs 14 1 1 12 9-43 3 Labdarúgó NB I FERENCVÁROS—HALADÁS 2:1 (0:1) Szombathely, 22 000 néző, v.: Petri. Góllövők: Ebedli, Vad, illetve Horváth I. A tartalékoson felálló fővá­rosiak második félidei nagyobb akarása elég volt a győzelem­hez. Vincze. Jók: Hajós, Wágner, Fiegler, illetve Pauli és Hegyi. Bóiy—Steinmetz SE 2:0 (1:0). Boly, 300 néző. V.: Kulcsár. Helyzetei alapján Boly megér­demelten győzött. Góllövők: Vig, Sándor. Jók: Kálmán, Vig, Ambrus, Volk, a Steinmetz SE- ből senkit nem lehet kiemelni. Mohács—Beremend 3:0 (2:0). Beremend, 300 néző. V.: dr. Rákóczi. A Beremend fél órai jó játék után visszaesett és felülkerekedett a Mohács. Gól­lövők: Burai (2), Keipl. Jók: Keipl, Alsóvölgyi, Szegő, illetve Kubatov és Zikk. Vasasi Bányász—Zsolnay SE 3:0 (2:0). Zsolnay pálya, 250 néző. V.: Tatai. A kapu előtt határozottabb Vasasi Bányász megérdemelten szerezte meg a két pontot. Góllövők: Peres (2), Somoqyvári. Jók: Peres, Erde- lecz, Németh, illetve Harasztia, Szűcs. Mágocs—Universitas PEAC 1:1 (1:0). Mágocs, 100 néző. V.: Kövesi. Nagy küzdelem után igazságos döntetlen. Góllövők: Mágocsi (11-esből), illetve Vörös. Sellye—Szalánta 3:0 (0:0). Sellye, 600 néző. V.: Deák. Végig nyomasztó fölényben ját­szott a Sellye, de csak a má­sodik félidőben tudta eldönteni a mérkőzést. Góllövők: Szabó, Goják, Pandur. Jók: Vass, Or- lovics, Lombosi, Rózsahegyi, il­letve Glung, Bori, Bartal. Pécsi Kinizsi—Siklós 1:0 (0:0). Siklós, 200 néző. V.: Burai. Kul­turáltabb játékával nyert a Ki­nizsi a szombaton lejátszott mérkőzésen. Góllövő: Juhász. Pogány—Gázmű 6:0 (3:0). Pogány, 150 néző. V.: Pazaurek. A Pogány ilyen arányban is megérdemelten győzött. Gól­lövők: Zsdról (2), Várbíró, Ra­dies, Radó, Kiss. Jók: Jurándi- novics, Radics, Várbíró, illetve Kismihály, Papp, Lakatos. MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 12 12 — — 33- 5 24 2. Mohács 12 8 2 2 30- 8 18 3. Kinizsi 12 7 3 2 15- 9 17 4. Siklós 12 7 2 3 20-14 16 5. U. PEAC 12 6 3 3 17-14 15 6. PBTC 12 6 2 4 22-10 14 7. Vasasi B. 12 6 2 4 19-13 14 8. Beremend 12 6 1 5 19-16 13 9. Mágocs 12 4 5 3 14-18 13 10. Kesztyűgyár 12 5 1 6 16-15 11 11. Pogány 12 3 3 6 13-15 9 12. Boly 12 4 1 7 19-25 9 13. Zsolnay 12 2 3 7 11-24 7 14. Steinmetz 12 2 1 9 12-19 5 15. Szalánta 12 — 5 7 6-27 5 16. Gázmű 12 — 2 10 3-37 ? Cselgáncs A Budapesti Spartacus az elmúlt hét végén országos utánpótlás cselgáncsversenyt rendezett Budapesten, 12 egyesület 180 versenyzője rész­vételével. A Pécsi sportiskolá­sok négy első helyet szerez­tek, bajnoki címet nyert: a 38 kilogrammosok között Papp, a 49 kg-ban Keszthelyi, az 58 kg-ban Szakács, a nehézsú­lyúaknái Vida. netlöi Dunántúli napló Arc 1.90 IwW Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapla Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-7Ó2, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os g&pen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054