Dunántúli Napló, 1976. szeptember (33. évfolyam, 241-270. szám)

1976-09-20 / 260. szám

%• Labdarugó Továbbra is élen a Pécs Várpalota—PMSC 0:0 (0:0) llilllll ÜT! II I fctt§ÉÍÖÉÉ^ͧ* Mar csak a Sellye nem vesztett pontot Várpalota, 2000 néző. V.: Fe­hér. Várpalota: Palotai — Bor, Csapó, Albu, Kozma — Kisbej, László, Gadányi — Horváth (Bertalan a 65. percben), Szál­lási, (Verboczki a 46. percben), Farkas. Edző: Palovecz Béla. PMSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss, (Englóner a 80 percben), Dár­dai P., Lőrincz — Kardos, Nagy, (Fábián a 70. percben), Jónás. Edző: Kovács Imre. Élénk iramú kezdés után a 7. percben Nagy a félpályáról vit­te fel a labdát, a jobbszélre játszott, Kardos lapos lövését Palotai védte. A 21. percben szép pécsi támadás után Kar­dos a kapuban álló védőt ta­lálta el, és nehezen szabadí­tottak fel a hazaiak. A 25. percben Nagy—Jónás volt a labda útja. Jónás beadását Dárdai P. a bal kapufa mellé bombázta. A 30. percben Ivá­nyi szép beadását Jónás esté­ben a kapu fölé fejelte. A 3-1. percben Kozma félpályáról el­futott és a léc alá tartó lövé­sét Katzirz a kapu fölé tenye- relte. A 38. percben hazafejelt labdát Palotai kiejtette, Dárdai P. az üres kapu elé emelt, de nem volt pécsi csatár. Szünet után az 50. percben László jó lövését Katzirz szög­letre hárította. Az 56. percben a kitörő László elől Katzirz me­rész előrevetődéssel mentett. A 62. percben a beállt Bertalan kapura perdített, Katzirz ismét jól nyúlt közbe. A 85. percben Schulteisz félpályáról tört ka- jura, jó lövését Palotai reme­kül védte. Alacsony színvonalú mérkő­zésen az első lélidőben a pécsi csapat akár többgólos vezetést is szerezhetett volna. A szünet után pedig a hazaiak előtt volt gólsierzési lehetőség. A pécsi csapatból Katzirz hibátlanul vé­dett. A védelemből Schulteisz és Torna játszott jól. A közép­pályás sor képtelen volt szer­vezni a játékot, minden elkép­zelés nélkül játszott. A csatár­sor erőtlenül, kevés mozgással nem tudta feltörni az ellenfél védelmét. A hazaiak közül László, Kozma, Cadányi volt jó. Változások a válogatott keretben Az NDK elleni szerdai berlini válogatott mérkő­zésre készülő magyar válo­gatott keretben változás történt. Baráti Lajos szö­vetségi kcpitcny elmondta, hogy EbedIi és Nagy li. sérülése miatt nem jöhet számításba, helyükre a bé­késcsabai Pásztor és az új­pest' Fekete kapott meg­hívást. A keret 16. játékosa az ugyancsak újpesti Nagy László. A várható összeállítás: Kovács — Nagy III., Bálint Kereki, Kántor — Nyilasi, Rab, Tóth A., — Fazekas, Pásztor, Magyar. Sellye—Pécsi Kesztyűgyár 4:1 (2:1). Sellye, 500 néző. V.: Tatai. Góllövők: Pandur, Go­jók, Horsányi, Szabó, illetve Hdgyi. Jók: Jankovics, (a me­zőny legjobbja), Pandur, Lom- bosi, illetve Garai és Hegyi. A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat nagy harcban győzte le kitűnő ellenfelét. Siklós—Beremend 3:2 (0:2). Siklós, 1000 néző. V.: Szűcs. A vendégcsapat két gólos ve­zetése után a hazai csapot meg tudta fordítani az ered­ményi. Kiállítva Alföldi (Bere­mend). Góllövők: Végi, Ré­vész Daka, illetve Budai, Né­meth I. Jók: az egész siklósi csapat, illetve Czikk és Papp. Boly—Zsolnay SE 3:1 (2:1). Boly, 200 néző. V.: Bácskái. A 10 főre olvadt hazai csapat helyzetei alapján nagyobb aranyban is győzhetett volna. Kiállítva Wolk (Boly) a 10. percben. Gollövők: Marián (2), Vigh, iiietvo Bartus. Jók: az egész hazai csapat, illetve Wolfarth, Harasztia. Pogány—Mágocs 2:0 (1:0). Mágocs, 200 néző. V.: Bartók. A lelkes és fegyelmezetten játszó vendégek megérdemel­ten szerezték meg első győ­zelmüket. — Kiállítva Radics (Pogányból a 64. percben). Góllövő: Kiss (2). Jók: az egész pogányi csapot, a Mágocsból senki sem érdemel dicséretet. Szalánta —Vasasi Bányász Kossuth KFSE—Nagykanizsa 2:0(2:0) Dr. Hamvas Antal hétfői m sport Nagykanizsa, 2500 néző. V.: Kuti. Kossuth KFSE: Menyhárt — Deákvári, Bodoki, Török, Csi- der — Bartha, Újvári, Bulla — Pogány, Magos, Szlobodics (Göncz a 77. percben). Edző: Budai László. Nagykanizsa: Vlaszák — Savanyú, Kovácshe­gyi, Simon, Müller — Bogáti (Derdák az 56. percben), Nagy, Söjtör (Készéi a 46. percben) — Pávlicz, Kozma, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Az első negyedórában jobbára a ven­dégek irányították a játékot, miközben mindkét oldalon egy- egy helyzet maradt kihaszná­latlanul. A védekező felfogás­ban játszó Kanizsa szórványos támadásait biztosan hárították a vendég védők. A főiskolások a 27. percben szereztek veze­tést: az elcsúszó Kovácshegyi mellett Szlobodics beadott, de a menteni igyekvő Müller el­csúszott, s közben kézzel el­ütötte a labdát. A büntetőt Pogány a jobb sarokba lőtte. (1:0) Egy perccel később a kapu előterében cselezgető Söjtörtől Pogány elvette a lab­dát és egy csel után a bal sa­rokba helyezett. (2:0) Szünet után hatalmas erővel rohamo­zott az Olajbányász, s nagy nyomás nehezedett a védőkre. A vendégek csak elvétve jutot­tak át a félpályán, de ekkor egyből gólhelyzetet alakítottak ki. A 75. percben a közönség hazaindult. . . Elképzelés nél­küli, lélektelen játék! A főisko­lások akár nagyobb arányban is nyerhettek volna az igen gyenge teljesítményt nyújtó olajosok ellenében. Jók: Po­gány, Menyhárt, Bulla, Újvári. A kanizsaiak közül senki sem dicsérhető. Balogh Antal TOVÁBBI EREDMÉNYEK Egri Dózsa—Budafoki MTE 5 2 (2:1). Eger, 4500 néző. V.: Mohácsi. Góllövők: Molnár (2), Vig, Dudás Galáníai (11-es- ből), ill. Harangi, Tóth I. Volán—BVSC 2:2 (2:0). Sző- nyi út, 5000 néző. V.: Halász. Góllövők: Németh, Bartosik (11-esből), ill. Bcrtos (2). Ganz MÁVAG—V. Izzó 5:2 (1:1). Kőbányai ut, 2000 néző. V.: Urbán Góllövők: Nagy M„ Simon II. (2—2), Geiger, ill. Szekeres, Vágvölgyi. MÁV DAC—Oroszlány 1:0 (1:0). Győr, 2000 néző. V.: Nagy. Góllövő: Mannich. Székesfehérvári MÁV Előre— Szolnoki MTE 3:0 (0:0). Szé­kesfehérvár. 2000 néző. V.: SÓS. Góllövő: Medgyes (3). Szolnoki MÁV—Ózdi Kohász 3:0 (1:0). Szolnok, 3000 néző. V.: Mile. Góllövők: Pagonyi, Sugár, Szegő. Debrecen—Fűzfő 1:0 (0:0). AZ NB II. ÁLLÁSA 1. Pécs 7 5 1 1 14-1 11 2. Debrecen 7 5 1 1 14-7 11 3. Szekszárd 7 5 1 1 10-7 11 4. G.-MÁVAG 7 4 2 1 13-8 10 5. BVSC 7 4 2 1 15-11 10 6. Szív, MÁV 7 4 2 1 11-8 10 7. Eger 7 4 — 3 19-15 3 8. MÁV. DAC. 7 4 — 3 14-13 8 9. Várpalota 7 2 3 2 12-10 7 10. Izzó 7 3 1 3 11-13 7 11. Volán 7 2 2 3 16-11 6 12. Budafok 7 2 2 3 15-18 6 13. Nagykanizsa 7 2 2 3 7-10 6 14. Ózd 7 2 1 4 11-14 5 15. Kossuth 7 2 1 4 7-10 5 16. Szolnoki MTE 7 2 1 4 11-18 5 17. Oroszlány 7 — 4 3 7-11 4 18. Fűzfő 7 1 2 4 8-13 4 19. Szolnoki MÁV 7 1 1 5 4-12 3 20. Komló 7 1 1 5 4-13 3 TOTO 1. BVSC—Volán 2:2 x 2. Várpalota—Pécs 0:0 x 3. Ganz-MÁVAG—Vasas Izzó 5:2 1 4. Szolnoki MÁV—Ózd 3:0 1 5. Komló—Szekszárd 0:1 2 6. Fűzfő—Debrecen 0:1 2 7. Egri Dózsa—Budafok 5:2 1 8. Cegléd—ÉPGÉP 2:0 1 9. Nagyszénás—Szabó L. SE 1:1 x 10. Törökszentmiklós—Kecsk. SC 2:1 1 11. Erzsébeti SMTK—ÉGSZOV 3:1 1 12. Lehel SC—Gyula 2:0 1 13. Bakony—Bauxitbányász 1:3 2 Pótmérkőzés: 14. Zalaszentgrót—Sabaria 0:0 x Világ proletárjai. _ ÜTÜÍKI Dunántúli napló ­Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettes: Báling József Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os g&pen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: >«-177, 13-696. Tslex: 12-211 Fele.Ss vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Szekszárd—BVSC. Jónak ígér­kezik az idei kadar. Tipp: 1. 2. Volán—Székesfehérvári MÁV. A felfuvart a kakter fizeti. Tipp: 1. 3. Szolnoki MTE—Szolnoki MÁV. Családi alapon: x, 1. 4. Ózd—Ganz-MÁVAG. A vendég ért a vasasmunkához. Tipp: x, 2. 5. Kossuth KFSE—Oroszlány. Hadi­szerencsétlenség érheti a katonai főiskolásokat, tipp: x, 2. 6. Rudabánya—Gyöngyös. Két gyöngy a hazainak, tipp: 1. 7. Kisvárda—DMTE. Mi ezt várda: x, 2. 8. Salgótarjáni KSE—Miskolc. Az MVSC legfeljebb egy pontra jó. Tipp: 1. x. 9. Nyiteavháza—Kazincbarcika. Az elmúlt bajnokságban Nyíregyházán 0:1. Bosszúból: 1, x. 10. Borsodi Bányász—Leninváros. Tipo: X. 1. 11. Lánq Va^s—Szarvas. Szelíd vadas* a Lánq Vasas. Tioo: 2. x. 12. Bam SE—Szegedi Dózsa. Tipp: x, 2. 13. ÉGSZOV—Békéscsabai TASK. Tipo: x. 1. Pótmérkőzések: 14. SoDroni KSE— Sabaria. Tipn: 1, x. 15. Bauxitbá­nyász—Vác. Tioo: 1. 16. Schönhercz SE—Bábolna. Tipp: 1. (— mz —) Stájer (PVSK) elöl ment a vendégek kapusa, Dómján. Fotó: Koródi Gábor *k A Szigetvar veretlen Szigetvár—Lőrinci Fonó 2:0 (0:0). Szigetvár, 800 néző. V.: Mátyus. Szigetvár: Kiss (Győri) — Varga, Tóth I., Tóth III., Mau­rer, Rózsahegyi, dr. Tüske, Szöl- lősi, Telek, Csőre, Palotai. Edző: Kamondi Imre. A Szigetvár csak a második félidőben tudta fö­lényét gólokra váltani a ven­dégek jól védő kapusa mellett. Góllövő: Telek (2). Jók: Tóth I., dr. Tüske, Palotai, illetve Háze- nauer, Flórián, Katona. PVSK—Pénzügyőr 4:2 (0:0). PVSK-pálya, 1500 néző. V.: Dravecz. PVSK: Sulyok — Nagy, (Knoch), Szabó, Balázs, Engert, Kaszás, Grünwald, Kresz, Jánosi, Stájer (Erdős), Jockl. Edző: Ró­nai István. Szünet után fölény­be került a PVSK és tervsze­rűbb játékával biztosan győ­zött. Góllövők: Jánosi (2), Sza­bó, Jockl, illetve Nap, Havasi. Véménd—Enying 5:1 (2:0). Véménd, 400 néző. V.: Szinger. Véménd: Doszpod — Kajtár, Törjék, Mács, Barta, Borovácz, Gruborovics» Fiochsz, Takács (Andrássy), Gál, (Kovács), Ben- csik. Edző: Szám Frigyes. Végig zuhogó esőben játszották a mérkőzést. A hazai csapat nagy erőfölényben volt, és ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllövők: Bencsik (3), Gruborovics, Kovács, illetve Horváth. EMG SK—Mázaszászvár 1:1 (1:0). Sashalom, 200 néző. V.: dr. Botka. Mázaszászvár: Ba- nász — Csábrák, Kocsis, Bazsá- nyi, Katona, Pataki, (Zsíros), Bíró, Kovács, Horony, Kólya, Csordás. Edző: Róth Antal. Vál­tozatos, jó iramú mérkőzésen a mindkét félidőben többet tá­madó hazai csapat nem tudta gólokra váltani helyzeteit. Gól­lövők: Szőke (11-esből), illetve Horony. Jók: Hoffmann, Mondi, Lévai, illetve Bíró és Kovács. Kiss János SE—Siófoki Bá­nyász 2:1 (1:0). Kapoly. 12Ó0 néző. V.: Hámori. Siófok: Má- lics — Kiss, Szilágyi, Babán, Kékesi, Fiáth, Bakó, (Horváth), Bihari, Csépán, Bözsöny, Po- csev (Fábián). Edző: Papp Gyu­la. A járás két NB lll-as csa­patának rangadója jó iramú, küzdelmes mérkőzést hozott. Mindkét oldalon több gólhely­zet kimaradt, a hazaiak lelke­sedése felülmúlta ellenfelüket, és végül megérdemelten nyer­tek. Szilágyi a 80. percben 11- est hibázott. Góllövők: Nagy, Tóth (11-esből), illetve Horváth. Jók: Rácz, Csatári, Gergelics, Nagy, illetve Szilágyi, Babán, Bihari és Bözsöny. Sárisápi Bányász—Barcsi SC 3:2 (1:1). Sárisáp, 500 néző. V.: Lázin. Barcs: Szabó — Ben­csik, Kömpf, Karsai, Bátori, Po- tártics, Petrinovics, Gyergyák, (Utasi), Orsós, (Takács), Szilá­gyi, Cserványi. Edző: Lendvai Miklós. Alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen az utolsó előtti percben lőtt góllal nyert a Sárisáp. Góllövők: Virág, Bauer (11-esből), Pusztai, illet­ve Potártics, Szilágyi. Jók: Bauer, Pirska, illetve Kömpf és Szilágyi. Az NB III. további eredmé­nyei: Bp. Spartacus—Dunaúj­városi Építők 2:2, XXII. sz. Vo­lán-Perbáli TSZ SK 1:0, BKV Előre—Alba Regia 3:0, Paksi SE—Bp. Építők 1:3. AZ NB III. ÁLLASA 1. BKV Előre 7 6 — 1 21-5 12 2. Kiss J. SE 7 4 3 — 13-5 11 3. Szigetvár 7 4 3 — 13-6 11 4. PVSK 7 4 2 1 19-7 10 5. Véménd 7 4 2 1 18-11 10 6. EMG SK 7 2 4 1 6-5 8 7. XXII. sz. Volán 7 2 4 1 6-7 8 8. D. Építők 7 1 5 1 6-6 7 9. Siófok 7 2 3 2 7-9 7 10. Perbál 7 2 3 2 7-10 7 11. Pénzügyőr 7 3 — 4 17-19 6 12. Enying 7 1 4 2 10-12 6 13. Bp. Spartacus 7 1 4 2 7-9 6 14. Bp. Építők 7 2 2 3 6-9 6 15. Alba Regia 7 2 2 3 8-13 6 16. Paks 7 1 3 3 13-10 5 17. Sárisáp 7 1 3 3 8-10 5 18. Lőrinci Fonó 7 1 2 4 7-11 4 19. Mázaszászvár 7 — 4 3 6-14 4 20. Barcs 7 — 1 6 3-22 1 1:1 (1:0). Szalánta, 500 néző. A ncgyiramú mérkőzésen igaz­ságos pontosztozkodást hozott n találkozó. Góllövók: Hege­dűs, illetve f.émann. Jók: Bori, hegedűs, Kelemen, illetve So- mogyvári, E-delecz. Vókó. Kinizsi—Gázmű 3:0 (1:0). Ko. vácstelep, 50 néző, v.:dr. Rákó­czi. A minden csapatrészben jobb Kinizsi megérdemelten győzött. Góllövők: Decsi (2), Juhász L. Kiállítva: Juhász L. (Kinizsi), Hazai (Gázmű). Jók: Decsi, Bodor, Turbéki, ill. Czifra és Lakatos. Universitas PEAC—BTC 2:0 (2:0). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Kulcsár. A mély talajon is időn­ként színvonalas játék alakult ki. A PEAC már az első fél­időben bebiztosította győzel­mét. Góllövők: Kalász, Redling. Jók: Gáspár, Sziebert, Arnold, ill. Bárdosi, Istokovics. Kiállít­va: Fiegler (BTC). Mohács—Steinmetz SE 2:0 (1:0). PVSK edzőpálya, 100 né­ző. V.: Horváth. Kitűnő játék- vezetés mellett a többet táma­dó vendégcsapat megérdemel­ten győzött. A hazaiak 1:0-ás mohácsi vezetésnél 11 -est hi­báztak. Góllövők: Budovinczki, Lőrincz. Jók: Alsóvölgyi, Párté- nyi, illetve Hancz, Peti. A MEGYEBAJNOKSÁG ÁLLÁSA '. Sellye 5 5 — — 15-1 10 2. Mohács 5 4 — 1 15-3 8 3. Beremend 5 4 — 1 9-3 8 4. Siklós 5 3 1 1 9-6 7 5. Mágocs 5 3 1 1 7-6 7 6. Universitas 4 3 — 1 6-3 6 7. Boly 5 3 — 2 11-11 6 8 PBTC 5 2 1 2 9-6 5 9. P Kinizsi 4 2 1 1 5-3 5 10. Kesztyűgyár 5 2 — 3 5-7 4 11. Vassi Bányász 5 1 1 3 7-8 3 12. Pogány 5 1 1 3 3-6 3 13. Szalánta 5 — 3 2 2-15 3 14. St°inmetz 5 — 1 4 3-9 1 15 Zsolnay ­5 — 1 4 5-12 1 16. Gázmű 5 — — 5 2-14 1 Góltotó Mindössze két pályázónk találta el a két szomszéd­vár vasárnapi találkozójának eredményét Közülük a sze­rencse ez alkalommal Antal Lajos 7775 Magyarbóly, Ady Endre u. 16. szám alatti lakosnak kedvezett, aki nyere­ményét, a 100 forintos utalványt szerkesztőségünk titkár­ságán: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. szám alatt veheti át. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombaton déli 12 óra. Pécsi MSC—Nagykanizsa: ..................................................... Pótmérkőzés: Szekszárd—BVSC: ............................................ A pályázó neve: ................................<..................................... A pályázó címe: .........................................................................