Dunántúli Napló, 1976. szeptember (33. évfolyam, 241-270. szám)

1976-09-28 / 268. szám

Csak egy pontra jutott erő a pécsieknek Pétsi MSC —Nagy­kanizsa 1:1 (i:ü) Ujmecsekclja, ötezer néző. Vezette: Maczkó. Pécsi MSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss, Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Nagy, Jónás. Edző: Kovács Im­re. Nagykanizsa: Megyimórecz — Savanyó, Kovácshegyi, Nagy, Müller — Horváth, Készéi, Pávlicz — Kozma, Bogáti, dr. Füle. Edző: Lantos Mihály: Cse­re: a 78. percben Kiss helyett Dárdai L„ a 79. percben Jó­nás helyett Fábián, illetve a 60. percben Horváth helyett Derdák, Kozma helyett Sóly­mos. A 8. percben Nagy lövés helyett középreadott, d.e a pécsi játékosok lekéstek a lab­dáról. (Pávlicz, a nagykani­zsaiak veszélyes csatára meg­lepetésre nem elől játszott, ha­nem a középpályán Dárdai P. őrzését bízta rá Lantos edző. Lőrinczet Készéi fogta szoro­san, n másik oldalon pedig Iványi állt szemben az olykor kiszámíthatatlanul cselező Füle dr.-ral. Az első 20 percben a vendégek jól tartották magu­kat, később a pécsiek fölényt harcoltak ki. A 26. percben Jó­nás jobb oldali szögletét Lő­rincz a kapunak háttal állva fejelte a nagykanizsaiak ka­pujába. (1:0). (Lőrincz; —nem tudtam homlokkal irányítani a labdát, mert háttal ugrottam fel a kapunak. Oldalt érte el a fejemet a beadás, onnan pattant a hálóba.) A Pécsi MSC továbbra is támadásba maradt, a nagykanizsaiak visz- szaestek, védelmük kapkodott. Szünet után a vendégek lép­tek fel támadóan, majd a pécsiek veszélyeztettek. Az 52. percben Kardos beadását Dár­dai P. az 5-ösről a kapu mel­lé küldte. (Dárdai P-: — A kapus kifutott, mellette a bal sarokba próbáltam helyezni a labdát. Máskor az ilyen be szokott menni, most nem si­Kézilabda Pécsi MSC- FTC 22:19 (11:12) NB I. férfi mérkőzés. Újme- csekalja. Végig izgalmas csa­tát vívtak a csapatok, a máso­dik félidő közepéig igen szo­A berobbanó Nagy elől mentenek a nagykanizsaiak. Fotó: Arató László Komló % Debrecen 2:0 (1:0) Debrecen, 14 ezer néző. V.: Barna. Komlói Bányász: Erdősi — Tresch, Kovács, Steib, Kele­men — Lahó (Pintér a 82. percben) Pál, Tóth — Gulyás (Gyurina a 60. percben), Far­kas, Radics. Edző: Csaba Gá­bor. Debrecen: Kun — Takács, Vachter, Puskás, Lipők — Po­tyák, Kiss, Vaczlavik, — Bodo- nyi, Gottdiener, Babály (Macz­kó a 46. percben). Edző: Mak- ray Balázs. Értékes két pontot, váratlan győzelmet aratott az esélyte­lennek tartott Komló Debrecen­ben, a csoport egyik éllovasa ellen. A komlóiak jól megszer­vezték védőjátékukat, és ez al­kalommal a helyzetek krhasz­Magára talált a Komlói Bányász ■nálása is sikerült. Már az első percben veszélyeztetett a bá­nyászcsapat, Pál 12 méteres lö­vését Kun csak másodszorra tudta megszerezni. A 9. perc­ben Radics baloldali beadását Farkas az 5-ösről magasan fel­ugorva fejjel a hálóba továbbí­került, pedig még meg is néz­tem előtte a sarkot magam­nak.) Jó iramú, változatos volt a játék. A 73. percben egyen­lítettek a vendégek. Bogáti 25 méteres s' csi kapuban .ív. (Bogáti; — előttem Füle dr. a rövid sarokba 'próbálta be­csavarni a szabadrúgást. Én sokat gyakoroltam azt, hogy ilyen szögből erővel a hosszú sarokba lövöm a labdát,' A kapusok általában be szoktak mozdulni a sorfal mögé, és az ilyen megoldással,, meglehet lepni őket. Most is így tör­tént. (Katzirz: — A rövid sa­rokba vártam a szabadrúgást. Arra felé mozdultam, ráadásul Schulteisz kiugrott a sorfalból, és nem láttam tőle a labdát. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ő a hibás a gó­lért.) A hajrá izgalmas volt, mindkét csapat előtt nyílott góllövési lehetőség, de a gó­lok elmaradtak. Az első húsz percben ki­egyensúlyozott volt a küzde­lem, később a Pécsi MSC ke­rült fölénybe, a piros-feketék ekkor nemcsak a mezőnyben, de a kapu előtt is felülmúlták ellenfelüket és megérdemelten jutottak vezetéshez. Szünet után a pécsiek részéről a várt jó folytatás elmaradt. A kanizsai­ak rendezték soraikat, a cse­rék jól sikerültek, lendületbe jöttek és a második félidőben nyújtott teljesítményükkel rá­szolgáltak az egyik potnra.'A pécsi kapuban Katzirz ezúttal is igazolta jó formáját, a véde­lemből Schulteisz és Kincses játéka emelkedett ki, Kincses­től több támadás indult. A középpályások mérsékelt telje­sítményt nyújtottak, Dárdai P. a második félidőre feljavult. A csatársorban Nagy jó kezdés után visszaesett, Kardos több­ször megzavarta a nagykani­zsai védőket. A vendégcsapat­ból Megyimórecz, Kovácshegyi, Készéi és Pávlicz játéka emel­kedett ki­Kovács Imre: — Az ered­mény igazságos. A jó Olajbá­nyász ellen jobb játékra lett volna szükség a győzelemhez. Elöl azonban sok hiba volt já­tékunkban. Lantos Mihály: — Engem ezen a mérkőzésen csa,k kel­lemes meglepetés érhetett. így is történt, mert jól játszott csa­patom. Belénessy Csaba Hegyi István SAKK. A PMSC nemzetközi verse­nyének eredményei. A csoport. Vili. forduló: Zsüljondinov, Mihajcsicsin 0—1, Kagan, Kádár 1—0, Koszorús, Honfi 0—1, Haág, Rajna döntetlen, Kluger, Bilek döntetlen, Dorfmann, Baumbach döntetlen. B csoport: Krisztián, Szilárd döntetlen, Rot- stein, Niederwalek 1-0, Lénárt, Rako- weczky 1-0, Wojcleszyn, Rossmann döntetlen, Phormann, Kocsis 1—0, Pal- csó, Bramáyer döntetlen. Egy elha­lasztott mérkőzés eredménye: Kocsis, Rotstein 0—1. KGM Vasas—PMSC 8,5:5,5. OB I. mérkőzés, Pécs. Pécsi győztesek: Lénárt, Balázs, Decsi. Döntetlent értek el: Kádár, Koszo­rús, Karsa, Bereczki, Szilárd. BIRKÓZÁS. A Csepel SC szabadfo­gású versenyén PMSC birkózók is rajthoz álltak. Az 57 kg-osoknál Titcz, a 74 kg-osoknál Longauer szerezte meg a győzelmet. A 17, 19 éves bir­kózók országos ellenőrző versenyén is elindultak a PMSC versenyzői, a szabadfogásban a nehézsúlyban Kálmán szerezte meg a győzelmet. KERÉKPÁR. Az idény végére formá­ba lendült Hirth (PMSC) nyerte a hét végén Fonyódon megrendezett Balaton Kupát. Az első napon Hirth szakaszgyőzelmet aratott, a második napon második volt. Az összetett versenyt biztosan nyerte. Fonyódon minősítő versenyt is rendeztek. Ered­mények. Serdülők: 3. Illés, úttörő: 1. Kovács, 2. Szabó (mindhárom a Pécsi Sportiskola versenyzője). KOSÁRLABDA. NB II. mérkőzés: Universitas PEAC-Zalaegerszegi Épí­tők 100:91 (51:49), férfi csapatok, Pécs. Közgazdasági Egyetem—Sport­iskola 54:47, női csapatok, Budapest. V. MOZGASBIOLÓGIAI SZIMPÓ­ZIUM. A Magyar Biológiai Társaság és a Testnevelési és Sporttudomá­nyos Tanács Tihanyban 1976. szep­tember 22. és 24. között rendezte meg az V. mozgásbiológiai szimpó­ziumot. A PMSC atlétikai szakosztá­lyából Simon János edző és Harsá- nyi László vett részt. Harsányi László vezető edző a Mélybeugrás alkalma­zási lehetősége címmel előadóként is szerepelt. ÖTTUSA. Budapesten rendezik az országos egyéni felnőtt öttusa baj­nokságot. A csapatverseny során a lovaglásban és a párbajtörvívásban 6. helyen végzett a PMSC, CSELGÁNCS. Szolnokon a Tisza Kupa viadalon indultak a siklósiak. Csapatban 4. helyen végeztek, az út­törőknél Czérng első, Szabó máso­dik, Molnár és Bitó harmadik he­lyen végeztek. A serdülők egyéni versenyében Patai és Kun súlycso­portjában aranyérmet, Horváth ezüst­érmet szerzett. TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS. A skóciai Aviemore-ban vasárnap a váltóver­sennyel befejeződött a tájfutók vi­lágbajnoksága. A magyar női csa­pat: Rostás, Kovács, Monspart ösz- szeállításban bronzérmes lett. Mind a féi£i, mind a női világbajnoki cí­met Svédország szerezte meg. RÖPLABDA. NB II. mérkőzések: Universitas PEAC—Steinmetz SE 3:0, férfi csapatok, Pécs. Pécsi Vörös Me­teor-Szombathelyi Építők 3:0, férfi csapatok, Pécs. Pécsi Vörös Meteor —Szombathelyi Styl 3:1, női csapa­tok, Pécs. Szfv. Volán—Universitas PEAC 3:0, női csapatok, Székesfe­hérvár. TOTO 1. Szekszárd—BVSC 1:0 1 2. Volán-Sz.-fehérvári MÁV 2:0 1 3. SZMTE—Szolnoki MÁV 1:0 1 4. Ozd-Ganz-MAVAG 4:1 1 5. Kossuth KFSE-Oroszlány 7:1 1 6. Rudabánya-Gyöngyös 1:1 x 7. Kisvárda-Debrecenj MTE 1:5 2 8. Salgótarjáni KSE—Miskolc 0:1 2 9. Nyíregyháza-K.-barcika 2:2 x 10. Borsodi B.-Leninváros 11. Láng Vasas-Szarvas 12. BEM SE-Szegedi Dózsa 13. ÉGSZOV-BTASK 4* 1 14. Soproni KSE-Sabaria A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság közlése szerint a 39. totófoga- dási héten 94 darab 13 találatos szelvény volt, melyekre egyenként 9 345 forintot fizetnek. Ebből 13 plusz I találatos szelvény 63 darab, a nye­remény és jutalom együttes összege 14 509 forint. A 12 találatos szelvé­nyek száma 2164 darab, ezekre egyenként 271 forintot fizetnek. A 11 találatos szelvények száma 19 037 da­rab, nyereményük egyenként 31 fo­rint. A 10 találatos szelvények szá­ma 97 287 darab, melyekre egyenként II forintot fizetnek. 0:0 x 1 :5 2 0:1 2 1:1 x 3:1 1 Cselgáncs Pécsi sikerek Pécsett a PVSK sportcsarno­kában szombaton 16 csapat részvételével rendezték meg az országos serdülő cselgáncs-csa­patbajnokságot. 1. Miskolc, 2. Újpesti Dózsa, 3. Honvéd és a Pécsi Sportiskola. Vasárnap délelőtt ugyancsak a vasutas tornacsarnok volt a színhelye az országos úttörő cselgáncs­csapatbajnokság versenyének. A pécsiek jól szerepeltek. Baj­nokságot nyertek. 1. Pécsi Sportiskola (Kőszegi, Spengler, Kövi, Keszthelyi, Szakács, Bach, Hercz, Kovács Gy., Vida, Már­kus. Edző: Benkő Jenő). 2. Bp. Spartacus, 3. Kecskemét. asztalitenisz Búcsú az NB l-től PMSC—Kaposvári Vasas 17:8, férfi NB I. mérkőzés. Tüzér u. Pécsi győztesek: dr. Horváth (5), Arató (4), Berta (4), Sze­derkényi (2), Rajnai (2). Szom­baton lejátszott mérkőzésen a hazaiak biztosan győztek. Ceglédi VSE—PMSC 18:7, férfi NB I. mérkőzés. Tüzér utca. Pécsi győztesek: Arató (3), dr. Horváth (2), Szederkényi (1), Berta (1). A Ceglédtől elszen­vedett vasárnapi vereség után megpecsételődött a hazaiak sorsa. Az utolsó forduló ered­ményétől függetlenül a PMSC kiesett az NB l-ből. Universitas PEAC—Elektromos 20:5, NB II. férfi mérkőzés, Pécs. ■■■■■■ tóttá (1:0). A 22. percben Er- dősinek nyílott alkalma bebizo­nyítani a jó formáját, Gottdie- ner lövését hárította. A debre­ceniek percei következtek, a komlói védelem azonban tarta­ni tudta a hazaiak rohamait. Szünet után is nagy iramot diktáltak a debreceniek, a 65. percben egy veszélyes szabad­rúgást tolt ki a léc alól Erdő­si. A 88. percben újabb gólt lőttek a komlóiak, a fellazult hazai védelem mellett Radics elfutott a baloldalon, beadását Farkas Pintérhez játszotta, aki 5 méterről a kapuba vágta a labdát. (2:0) A nagy lelkesedéssel és aka­rással és jó taktikával játszó Komló minden csapatrészében megfelelőt nyújtott, a cserék is jókor jöttek. A debreceniek fáradt együttes benyomását kel­tették. A komlóiak kapujában Erdősi nagyszerűen védett, Ko­vács fáradhatatlanul harcolt a védelem tengelyében, Lahó so­kat harcolt a mezőnyben, Tóth is jó teljesitményt nyújtott. A debreceniek közül Puskás és Potyák játéka emelkedett ki. Csaba Gábor: — Már hetek­kel ezelőtt benne volt ez a já­ték a csapatban, csak az ered­ménytelenség, a helyzetkihasz­nálás és az akarati tényezők hiánya miatt nem juthatott ér­vénybe. Debrecenben minden tekintetben jól vizsgázott a csapat. Az NB II. további eredmé­nyei: Szolnoki MTE—Szolnoki MÁV 1:0, Egri Dózsa—MÁV DAC 2:1, Kossuth KFSE— Oroszlányi Bányász 7:1, Buda­fok—Fűzfő 3:1, Volán—Székes- fehérvári MÁV 2:0, Vasas Iz­zó—Várpalota 1:0, Szekszárdi Dózsa—BVSC 1:0, Ózd—Ganz- MAVAG 4:1. AZ NB II. ÁLLASA 1. Szekszárd 8 6 1 1 11- 7 13 2. Pécsi MSC 8 5 2 1 15- 2 12 3. DVSC 8 5 1 2 14- 9 11 4. Egri Dózsa 8 5 — 3 21-1« 10 5. BVSC 8 4 2 2 15-12 10 6. Ganz-MAVAG 8 4 2 2 14-12 10 7. Szfv. MÁV 8 4 2 2 11-10 10 8. Vasas Izzó 8 4 1 3 12-13 9 9. Volán 8 3 2 3 18-11 8 10. MÁV DAC 8 4 — 4 15-15 8 11. Budafok 8 3 2 3 18-19 8 12. Kossuth KFSE 8 3 1 4 14-11 7 13. Várpalota 8 2 3 3 12-11 7 14. Ózd 8 3 1 4 15-15 7 15. Nagykanizsa 8 2 3 3 8-11 7 16. Szolnoki MTE 8 3 1 4 12-18 7 17. Komló 8 2 1 5 6-13 5 18. Nike Fűzfő 8 1 2 5 9-16 4 19. Oroszlány 8 — 4 4 8-18 4 20. Szolnoki MÁV 8 1 1 6 4-13 3 ros volt a mérkőzés, hol az egyik, hol a másik csapat ve­zetett, o hajrában a pécsiek erősítettek és jól kihasználták a vendégek megingásait, és maguknak biztosították a győ­zelmet. A legjobb pécsi dobók: Harmath (8), Gera (5), Ágos­ton (3). Sabaria—PMSC 14:12 (7:6), NB I. B női mérk., Szombathely. A szombathelyiek jól kihasznál­ták a hazai pálya előnyét. Leg­jobb pécsi dobók: Pálvölgyiné (4), Balázsné, Tóth (3—3). Komlói Bányász—Békéscsa­bai Vízmű 23:18 (12:10), NB I. B férfi mérkőzés, Komló. A jól hajrázó komlóiak nyerték a mérkőzést. NB II. mérkőzések: Tatai Rá­kóczi—Pécsi Kesztyűgyár 19:18, férfi csapatok, Tata. BVSC— Universitas PEAC 11:9, női csa­patok, Pécs. A két pécsi csapat aligha tudja elkerülni a kiesést. RADIO KOSSUTH RADIO 8.30: Változó világtérkép. — I. rész. (ism.) 9.00: Klasszikus mu­zsika. 10.05: Iskolarádió. 10.35: A befelé fordult ország. Latin-ameri­kai históriák. 10.55: Muzeális le­mezeinkből. 11.30: Colas Breugnon. Rádiójáték. — V. rész. 12.35: Me­lódiakoktél. Közben: 13.10: Tör­vénykönyv. 13.25: A Melódiákoktól folytatása. 13.57: Ezeregy délután. Grant kapitány gyermekei. Rádió­játék. — II. rész. (ism.) 14.50: Ének­lő Ifjúság. 15.10: Szimfonikus zene. 15.44: Magyarán szólva . . . 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Har­son a kürtszó. 16.35: Nóták. 17.05: Fiatalok stúdiója. 17.30: ünnepi kö­szöntő a Fegyveres Erők Napjára. Elmondja: Huszár István, az MSZMP PB tagja, a Minisztertanács elnök- helyettese. 17.40: Opereltdalok. 17.57: Új könyvek, (ism.) 18.00: A Szabó család. 19.15; Mindenki Zeneiskolá­ja. 20.00: Gazdasági minifórum — a külkereskedelemről. 20.30: Kónya Sándor énekel. 21-05: Amiről a tri­kók beszélnek. 22.20: Meditáció — a minőségről. 22.30: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót. Esti hangverseny. 23.30: Slágerek az NDK-ból. 0.10: Operett­részletek. PETŐFI RÁDIÓ 8.05: Mezők, falvak éneke. 8.20: Tíz perc külpolitika, (ism.) 8.33: Katona Klári és Szécsi Pál énekel, a Körmendi együttes játszik. 9.33: Derűre is dere. 10.00: A zene hul­lámhosszán. 11.55: Látószög. Ifjúsá­gi jegyzet. 12.00: Nóták. 12.33: Arc­képek a lengyel irodalomból. 12.50- Három concerto grosso. 13.25: Nö­vénykedvelők ötperce. 13.33: Bárdos Lajos kórusműveiből. 14.00: Kettőtől hatig. 18.00: Barangolás régi hang­lemezek között. 18.17; Az Osztrovai Rádió szórakoztató zenekara játszik. 18.33: Operettrészletek. 19.15: En- aels: Útirajzok. Könyvismertetés, 19.30: Csak fiataloknak. 20.33: Min­denki könyvtára. 21.01: Shirley Bas- sy és James Brown énekel, Oscar Peterson együttese játszik. 21.43: Népi muzsika. 22.33: Tíz perc kül politika. 22.43: Edith Piaf énekel. 23.30- Rase Bampton és Gino Bechi énekel. 3. MŰSOR 14.05: Dohnányi müveiből. 14.58* XX. századi opeiákból. 16.03: Dzsess/fclvételekből. 16.35: Harminc perc aiatt a Föld körül. Nemzetközi Magazin. 17.05: Új Bach-lemezeink­ből. 13.03; Sanzonok. 18.40: Világ­hírű előadók Haydn-lemezoioői. 19.15; Iskolarádió, (ism.) 19.33: A budapesti nemzetközi Liszt—Bartók zongoraverseny győzteseinek hang­versenye a Budapesti Zenei Hete­ken. Közben: Kb.: 20.30: Tallózás a szovjet sajtóban. Kb.: 20.50: A hanversenyközvetílés folytatása. Kb.: 21.20: Hangszerszólók. 21.46: Tip- top-parádé. Koós János felvételei­ből. 22.16: Tanyajev; Hangverseny­szvit. PÉCSI RADIO 17.00: Műsorismertetés, hírek. 17.05; Zenés kívánságok. 17.30: Bol­gár barátaink. — Riport. 17.50: Fú­vószenekari nap . . . Részletek a pé­csi Séta-téren IX. 26-án megrende­zett hangversenyből. 18.00: Dél­dunánlúl1 híradó. 18.15: Edit Piaf énekel, a 101 vonós zenekar ját­szik. 18.25: Hírösszefoglaló. 13.30: Szerb-horvát nyelvű műsor. — Hírek. — Tánczene. — ösztöndíjasok. Ri­portműsor. — Zenével a világ kö­rül. Közben: „Világra néző ablak.” 19.00: Német nyelvű műsor. — hí­rek. — Tudósítások. — Újdonságok innen onnan. — önök kérték. 19.30: Műsorzárás. MAGYAR TV 9.58: Tévétorna. (Ism. — Színes!) 10.05: Történelem. (Ált. isk. 7. oszt.) 1*5.05: Földrajz. (Ált. isk. 5. oszt.) 14.05; Történelem, (ism.) 16.50: Földrajz, (ism.) 17.13: Hírek. 17.25: Zenés utazás. Zenés film. 17.50: Reklámműsor. 18.00: Mindenki isko­lája. 18.35: ünnepi köszöntő a Fegy­veres Erek Napjára. (Színes!) 19.15: Esti mese 19.20; Tévétorna. (Szí­nes!) 19.30: Tv-híradó. 20.00: Zsom- bok Tímár György: Holtvágány. Té­véfilm. 21.00: Soha jobb kori Pró­bajáték. 21.30: Budapesti Zenei He­tek. A megnyitó hangverseny má­sodik részének közvetítése az Erkel Színházból, felvételről. 22.10; Tv- híradó. — 3. MÁSODIK MŰSOR 20.00: Újpesti Dózsa—NIM bajno­ki röplabda mérkőzés közvetítés a Vágóhíd utcai csarnokból, felvétel­ről. 21.05: Tv-híradó. — 2. 21.30: Egy gyáva nyúl bolondos éjszakája. Magyarul beszélő olasz tévéfilm. JUGOSZLÁV TV 17.10: Magyar nyelvű tv-napló. 17.45: A fényképezés úttörői. — Do­kumentumfilm. 18.15: Jobb megaka­dályozni, mint gyógyítani. 18.45: Be­mutatjuk önöknek — népi muzsika. 20.00: Gyújtópontban. 21.00; Nagy felfedezők. — Filmsorozat. 22.05: Olga Milosevic hangversenye. Dunántúli nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettes: Bál ing József Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054