Dunántúli Napló, 1976. szeptember (33. évfolyam, 241-270. szám)

1976-09-14 / 254. szám

A labdarúgó HB II* eredményei Pécsi siker a rangadón PMSC—Ganz- MÁVAG 2:0 (1:0) Újmecsekalja, 7000 néző. V.: Müncz. PMSC: Katzirz — /vá­ny/, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss, Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Nagy, Jónás (Fábián, a 34. percben, Dárdai L, a 72. percben). Edző: Kovács Imre. Ganz-MAVAG: Kovács — Stornier, Vida, Gugyerás, Nagy 1. — Geiger, Simon /., Selenka — Lugosi (Lőrincz, a 70. perc­ben), Végh (Nagy M., a 46., percben), Simon II. Edző: Va­dász Károly. Nagy érdeklődés mellett ki­tűnő időben játszották a mér­kőzést. Az első helyzet a ven­dégek előtt adódott, de a ki­futó Katzirz megzavarta Geigert és Schulteisznak sikerült felsza­badítania. A 15. percben pécsi gólnak örülhettek a nézők. A 16-osnál Dárdai P. átadását Kardos kapta, aki eqy ügyes csel után a jobb alsó sarokba lőtt (1:0). A pécsiek irányítot­ták a játékot. A 26. percben 18 méterre a Ganz-MÁVAG kapu­jától a piros-feketék lőhettek szabadrúgást. Dárdai P. nagy­erejű csavart bombáját Kovács bravúrral tenyerelte szögletre. Két perccel később ismét ve­szélyben forgott a vendégek kapuja, de ezúttal Jónás legu- rítását Dárdai P. mellélőtte. A 30. percben Katzirz nagyszerű védéssel bizonyította, hogy jó formában van. Ezt követően Geiger és Jónás összecsapott, a pécsi szélsőt a mentők kór­házba szállították. (Kincses dr. a PMSC labdarúgó csapatának orvosa: — Szerencsére nincs komolyabb baj, Jónás a bal külső bokacsontjára kapott rú­gást, amely bevérzett. A biz­tonság kedvéért vitték el a mentők megröntgeneztetni.) A félidő hajrájában kapkodni kezdtek a pécsiek és átvették a játék irányítását a fővárosiak. A második félidő elején Lő­rincz távoli bombáját szögletre ütötte a vendégek kapusa. Az 53. percben Stornier 25 méterről lőhetett szabadrúgást, a labda a felső lécről visszapattant, Lu­gosi lőtt, de Kincses a gólvonal előtt mentett. Ezekben a per­cekben a Ganz-MÁVAG irá­nyította a játékot. A 72. perc­ben Fábiánt Dárdai L. váltotta fel és két perccel később a csereként beállt Dárdai átadá­sából Nagy úgy szerzett gólt, hogy lövése nyomán a labda a felső lécről pattant a hálóba. 2:0 a PMSC javára. (Dárdai L.: — Nagyon örülök, hogy ne­gyedóra alatt is hasznára tudtam lenni a csapatnak... Nagy: — Jó ütemben kaptam a labdát, sikerült kilépnem a vé­dők közül és átemelni a kapus fölött.) A 85. percben növelhet­te volna előnyét a Pécs. Nagy ügyes cselekkel húzott el a jobb szélen, beadását Dárdai P. elhamarkodottan mellé lőtte. Kiss (PMSC) Nagy Z. és Vida között kapura tör Kovács Imre: — Igen rutinos ellenfelet győztünk le, de csa­patunk teljesítményével válto­zatlanul nem vagyok elégedett. Vadász Károly: — Jobb csa­pat a Pécs, de úgy érzem, nem kell szégyenkeznünk, jó mérkő­zésen szenvedtünk vereséget. Lázár Lajos Belénessy Csaba Nem sikerült pontot szerezni Volán—Komlói Bányász 3:l (1:1) Fotó: Arató Sporttelep a győztesnek A III. kerület nyerte a tömegsport-vetélkedőt ■ Rádiéközvetités három helyszínről ■ Futni, úszni mindenképpen érdemes Tegnap délután öt óra után öt perccel Hídvégi József ke­zébe vette a mikrofont és ez­zel kezdetét vette a majd más­fél órás, kerületek közti sport- vetélkedő. Futni, ugrani, úszni, focizni mindenképpen érdemes, hát még akkor ha a győztes százezer forintot érő tömeg­sportlétesítményt kap Pécs vá­ros tanácsától. Mindhárom helyszínről —az Építők úti iskola tornatermé­ből, a PMSC-pályáról és a Tanárképző Főiskola uszodá­Rákoscsaba, 3000 néző. V.: Tapolczai. Volán: Benes — Márkus F., Kü, Ebedli, Márkus T. — Hajdú, Németh, Gubek — Földes, Molnár (Stefán, az 56. percben), Bartosik. Edző: Frei- ner Kálmán. Komló: Erdősi — Kelemen, Kovács, Steib, Gyu­ri na (Bányász, a 60. percben), — Tresch, Lahó, Pál — Kap­csos (Farkas a 63. percben), Lingl, Radics. Edző: Csaba Gá­bor. Az első negyedóra kapkodó játékot hozott és egyik csapat­nak sem sikerült gólhelyzetbe kerülnie. A 18. percben Lingl hibájából Molnár lőhetett, de Erdősi szép vetődéssel hárított, öt perccel később vezetést szer­zett a komlói csapat. Pál lövése lepattant Radics elé, aki jobb­ról kisodródva nehéz szögből élesen lőtt a hálóba (0:1). A vezető gól után fölénybe került a Komló és előbb Ling, majd Kapcsos került helyzetbe, me­lyeket nem sikerült értékesíte­niük. Csak félóra eltelte után jött fel a hazai csapat és a 38. percben sikerült egyenlíteniük. Baloldali szöglet után Földes­hez került a labda, aki egy csel után ballal laposan lőtt a háló­ba (1:1). Az 50. percben ismét szöglet- rúgás után ért el gólt a Volán. Erdősi kiöklözte a beívelt lab­dát, melyet Molnár fejelt a jobb felső sarokba (2:1). A gól után Lingl szabadrúgása nyo­mán Radics fordulásból lőtt és a labda a kapufán csattant. Nagy fölénybe került a Volán, beszorult a Komló, de Erdősi több alkalommal bravúrral há­rított. Az utolsó percben Lingl szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt 11-est Barto­sik laposan lőtte a kapu bal sarkába (3:1). Az első félidőben joggal remélhette a Komló, hogy megszerzi legalább az egyik pontot. Szünet után vissza­esett a csapat, a kék-fehér játékosok már nem küzdöttek olyan becsvággyal, mint az el­ső félidőben és a Volán vé- gülis rászolgált a győzelemre. A Komló kapujában Erdősi több ízben bravúrral mentett, a közvetlen védelem többször hibázott. Középpályán Pál kö­zepes teljesítményt nyújtott, a többiek elmaradtak mögötte. Elől csak Radics jelentett ve­szélyt. A Volán legjobbjai Kü, Németh, Földes és Molnár vol­tak. Csaba Gábor: — Az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfélként játszottunk, a csapat a taktikai elképzelé­seket megvalósította. Sajnos a vezetés birtokában sem volt annyi akaraterő és küzdőszel­lem a csapatban, hogy el tud­tuk volna dönteni a helyzetek alapján az eredményt. További eredmények: MÁV DAC—Budafok 4:2; Nagykani­zsa—Oroszlány 1:1; Vasas Iz­zó—Szolnoki MÁV 2:0; Szé­kesfehérvári MÁV Előre—Ózd 1 :0; Debrecen—Eger 3:2; BVSC—Szolnoki MTE 2:1; Vár­palota—Kossuth KFSE 3:1; Szekszárd—Fűzfő 3:1. AZ NB II. ALLASA 1. Pécs 6 5 — 1 14-1 10 2. Debrecen 6 4 1 1 13-7 9 3. BVSC 6 4 1 1 13-9 9 4. Szekszárd 6 4 1 1 9-7 9 5.Ganz-MAVAG 6 3 2 1 8-6 8 «. Szfv. MÁV 6 3 2 1 8-8 8 7. V. Izzó 6 3 1 2 9-8 7 (.Várpalota 6 2 2 2 12-10 6 9. Eger 6 3 — 3 14-13 6 10. MÁV DAC 6 3 — 3 13-13 6 Budafok 6 2 2 2 13-13 6 12. Nagykanizsa 6 2 2 2 7-8 6 13. Volán 6 2 1 3 14-9 5 14. Ózd 6 2 1 3 11-11 5 15. SZMTE 6 2 1 3 11-15 5 1«. Oroszlány 6 — 4 2 7-10 4 17. Fűzfő 6 1 2 3 8-12 4 1S. Kossuth KFSE 6 1 1 4 5-10 3 19. Komló 6 1 1 4 4-12 3 20. Szol. MÁV 6 — 1 5 1-12 1 AUTÓ A monzai autós Grand Prix fél évszázada a sportág egyik legna­gyobb eseménye, s a vasárnapi iránt még az eddiginél is nagyobb volt az érdeklődés. A magyarázat: súlyos sérüléséből még jóformán nem is épült fel a világbajnoki cí­met védő osztrák Nicki Lauda, még­is ott volt a rajtnál. A versenyt ugyan a svéd Pettersson nyerte, a főszereplő és a ,,hős” mégis a 4. helyen végzett Lauda volt. — Kicsit fáradtabb vagyok, mint más versenyek után, de a sérülé­seim semmiféle gondot nem jelen­tettek, — mondta az osztrákok büsz­kesége. KÉZILABDA. PMSC—Beloianisz 18:13 (9:7). NB I. B. női mérkőzés Budapest. A PMSC győzelmével megtartotta 2. helyét a táblázaton. ATLÉTIKA. Gyulán a magyar—ro­mán férfi és női ifjúsági viadalon az 5000 m-es síkfutásban a komlói Kiskirály negyedikként érkezett cél­ba. Kalapácsvetésben a PMSC at­létája, Nikolausz második lett. Gya­loglásban Srp (PMSC) a negye­dik helyet szerezte meg. A férfi pontversenyt Magyarország, a nőit Románia nyerte. KOSÁRLABDA. NB II. női mérkő­zések. Universitas-PEAC—Soproni Postás 65:38 (39:14). Női mérkő­zés Pécs. ' Szigetvár—Szombathely 62:45 (29:23) női mérkőzés, Sziget­vár. Oroszlány—Universitas PEAC 104:51 (49:28) férfi mérkőzés Pécs. RÖPLABDA. Universitas PEAC— Tab 3:1. NB II. férfi mérkőzés. Uni­versitas PEAC—Tab 3:0. NB II. női mérkőzés. TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS. A hétvé- vén rendezték a megyebajnokság egyéni döntőjét. Győztesek. Férfiak. Felnőttek: Gyenis (PVSK). Ifjúsá­giak: Nagy (PVSK). Serdülők: Kropp (Gépipari). Úttörők: Széles (PVSK). Nők. Felnőttek: Mező (PVSK). Ifjúságiak: Keresztes (Vö­rös Meteor). Serdülők: Molnár (Mo­hács). Úttörők: Darvas (Vörös Me­teor) . KAJAK. A sportiskolás kajakozok a hétvégén két versenyen is rajt­hoz álltak. Az aranyjelvényesek Bu­dapesten, a serdülők és ifjúságiak pedig Dunaújvárosban. Eredmények: Aranyjelvényes fiúk 500 m: 1. Ko­vács Gábor. 500 m páros: 3. Ko­vács—Váradi. 1000 m: 6. Váradi. 5000 m: 5. Váradi. „C'-típusú ver­seny, serdülő lányok 2000 m: 2. Baracsi, ... 4. Bernhardt, 6. Já­vor. Ifjúsági lányok 2000 m: 4. Sán­ta, 500 m: 6. Sánta. Serdülő fiúk: 2000 m: 2. Király, 3. Selmeci, . . . 5. Takács. 500 m: 4. Király, 5. Ta­kács. Ifjúsági fiúk 5000 m: 6. Va- renke. jóból — élő adásban közve­títette a küzdelmeket a Ma­gyar Rádió Pécsi Stúdiója. Az Építők úti iskola volt a ..tá­maszpont”. Seregnyi gyerek ci­pelte a medicinlabdákat, ,,ta- licskázott”, bekötött szemmel kereste a cólás üvegeket. A legtöbb gondot okozó feladat kétségkívül a léggömbszállítás volt, szöges kesztyűben. Itt új természettudományos felfede­zés született: az anyag nem vész el — csak eldurran'. Hídvégi József riporter és Horváth Imre testnevelő tanár vezényelte a gyerekeket, Läu­fer László kezelte a ,,bűvős” hangosító — keverő berende­zést. Közben csörgött a tele­fon, jöttek a válaszok a rejt­vényekre, befutottak a ház­tömb körüli verseny résztvevői és az ürögöt megjárt kerék­párosok. A PMSC-pályán ez idő alatt ,,ádáz” küzdelmeket vívtak a női és a férfi foci- csapatok. Volt közvetíteni való­ja Rózsa György riporternek. Az uszodában idősek, ifjak és gyermekek „hajtottak” a kerü­letükért — és az egészségükért. Ináén Gombár János tudósítot­ta a hallgatókat. A céllövészet után eldőlt a küzdelem. A zsűri — Czente Gyula,, Pécs város tanácsel­nöke, Gergely László, a Haza­fias Népfront városi Bizottsá­gának titkára, Rákos János, a Pécsi városi KISZ Bizottság titkára, dr. Borsos József, a Magyar Rádió Pécsi Stúdiójá­nak vezetője, Szittya Imréné, a Baranya megyei Sporthivatal, Radnai János, a Pécs városi Sportfelügyelőség munkatársa — megállapította, hogy a III. kerület csapata lett az első. övék tehát a százezer forintot érő, hamarosan felépülő léte­sítmény. Belénessy Csaba TOTO 1. Volán—Komló 2. SZMTE—BVSC 3. Ózd—Szfv. MÁV 4. Izzó—Szolnoki MÁV 5. KKFSE—Várpalota 6. Oroszlány—Kanizsa 7. B.-gyarmat—MVSC 8. Borsod—K.-barcika 9. Kisvárda—Gyöngyös 10. Papp J. SE—DMTE 11. ÉGSZOV—KTE 12. ÉPGEP—Szarvas 13. SZVSE-Sz. Dózsa +1 14. Siófok—Bp. Spartacus 1 3:1 1:2 0:1 2:0 1:3 1:1 2:1 2:2 2:1 0:1 0:0 4:0 2:2 2:0 A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság közlése szerint a 37. játék­héten 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 13 találatot 2 fogadó ért el, nye­reményük egyenként 473 145 forint. 12 találatot 32 fogadó ért el. Nye­reményük egyenként 19 714 forint. 11 találatot 479 fogadó ért el, nyere­ményük egyenként 1317 forint. 10 találatot 3999 fogadó ért el, nye­reményük egyenként 237 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. A nyeremények a nyereményilleték levonása után értendők. A RÁDIÓ ÉS TELEVÍZIÓ MŰSOR (Dárdai P.: — Kissé késve ér­keztem az erős beadásra, úgy éreztem már nincs időm leke­zelni, egyből kell lőnöm. Bal- szerencsére külsővel találtam el a labdát.) Változatos, eseményekben gazdag mérkőzésen tartotta cttohnában a két bajnoki pon­tot a Pécsi MSC. A piros-fe­keték jó kezdés után az első félidő vége felé visszaestek és egy darabig átengedték a kez­deményezést a vendégeknek. Ebben az időszakban a Ganz- MÁVAG szorossá tette a mér­kőzést. de a hajrára a pécsiek maradtak frissebbek, és újabb gólt értek el, mellyel bebizto­sították győzelmüket. A Pécsi MSC kapujának Katzirz biztos kezű őre volt. A hátvédek né­ha zavarba jöttek, a legmeg- bizhatóbban Kincses játszott. Középpályán Dárdai P. nagy igyekezetéért érdemel dicsére­tet, Kiss csak egy félidőn át játszott jól. Dárdai L., becse­rélése szerencsés húzásnak bi­zonyult. A csatársor legjobbja Nagy volt, Kardos szép gólt lőtt. KOSSUTH RADIO 8.25: Régi muzsika. 9.03: Utazás az agy körül — IV. rész( ism.) 9.33: Haydn: Élet a Holdon. Kétfelvoná- sos vígopera — előjátékkal. Köz­ben: 10.05: Iskolarádió. 10.35: Az operaközvetítés folytatása. 11.16: Ro­mantikus kórusok. 11.39: Tavaszi szél. — V. rész. 12.35: Melódiakok­tél. 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A melódiakoktél folytatása. 14.06: A Kék Tündér hídja. Mesejáték (ism.) 14.50: Éneklő Ifjúság. 15.10: Egy hajdúsági nótafa. B. Nagy Ferenc. 15.21: Dohnáhyi: Változatok egy gyermekdalra. 15.44: Magyarán szól­va (ism.) 16.00: A világgaz­daság hírei. 16.05: Harson a kürt­szó. 16.35: Ferencz Éva, a Kolinda és a Vízöntő együttes műsorából. 17.05: Fiatalok stúdiója. 17.30: Be­mutatjuk új felvételeinket. 17.57: Üj könyvek (ism.} 18.00: A Szabó család. 19.15: Mindenki zeneisko­lája. 20.06: Komló, Kossuth-akna. Riport. 20.36: Beniamino Gigli éne­kel. 21.05: Olvastam valahol... A gályarabokról. 21.35: Nóták. Köz­bein: 22.50: Meditáció a dolgozó tulajdonosi tudatáról. 23.00: A ze­nekari muzsika folytatása. 0.10: Já- gor Balázs János gordonkázik. PETŐFI RADIO 8.05: Dzsesszfelvételekből. 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.) 8.33: Klasszikus operettirészletek. 9.33: Medvebocsok. Rádiójáték. 10.00: Ze­nés műsor üdülőknek. 11.55: Látó­szög — Ifjúsági jegyzet. 12.00: Né­pi muzsika. 12.33: Arcképek a len­gyel irodalomból. 12.50: Zenekari muzsika. 13.25: Barkácsolók ötperce. 13.33: Kovács Péter énekel. 14.00: Kettőtől hatig... 18.00: Nyolc rá­dió nyolc dala. 18.33: Barátom Bunbury. Részletek Natschihski ze­nés játékából. 18.55: A népdal­előadás mesterei. 19.15: Véleményem szerint. Nemes György írása. 19.30: Csak fiataloknak. 20.33: Magyar remekírók. Tóth Árpád. 21.03: Kap­csoljuk a 6-os stúdiót. Népszerű dallamok — esti hangverseny. 22.04: Népi zene. 22.33: Tíz perc külpoli­tika. 22.43: Kellemes pihenést. Szó- rakoztató-zene éjfélig. 3. MŰSOR 14.05: Új lemezeinkből. 15.15: Mozart: Esz-dúr divertimento. 16.03: Énekelj szűnes-szűntelen. 16.23: Operarészletek. 17.30: Harminc perc alatt a Föld körül. Külpolitikai ma­gazin. 18.03: Az ismeretlen Beet­hoven — V. rész. (ism.) 18.52: Theo Adám énekel. 19.15: Iskolarádió. 19.33: Maurizio Pollin! zongorázik. 20.47: A Debreceni Dzsessznapok felvételeiből. 21.22: Barokk muzsi­ka. 21.45: A főszerepben: Latino­vits Zoltán. Az utolsó utáni éjsza­ka. Hangjáték, (ism.) PÉCSI RADIO 17.00: Műsorismertetés, hírek. 17.05: Zenés kívánságok. 17.30: Be­vált kezdeményezés az államigaz­gatásban. Felső Pál riportja az ügy­félszolgálatról. 17.45: Horváth Eleo­nóra és Peák János nótákat énekel, Kustánci Elek cimbalmozik. 18.00: Dél-dunántúli híradó. 18.15: Cate- rina Valente és Helmut Zacharias zenekarának felvételeiből. 18.25: Hírösszefoglaló. 18.30: Szerb-hor- vát nyelvű műsor. Hírek. — Az if­júság hullámhosszán. Oscar Wilde: A ^boldog királyfi. Rádiójáték. 19.00: Német nyelvű műsor. Hírek, tudó­sítások. — Villányi szüret 1976. — Önök kérték. 19.30: Műsorzárás. MAGYAR TV 12.00: Tévétorna (ism. — sz.) 12.05: Földrajz (ált. isk. 5. o.) 15.23: MTK—Sparta Praha. Kupa­győztesek Európa Kupája labdarú­gómérkőzés. Közvetítés a Hungária úti pályáról. 17.20: Hírek. 17.30: Kuckó. 18.00: Tájak, városok, em­berek. Dokumentumfilm. Sri Lanka tegnap és ma. (ism.) 18.30: Álar­cok, népi játékok. Román rövid­film. 18.40: Termel 76-ban. A FÁM. Dunai Vasmű ll-es folyamatos acél­öntője. 19.10: Reklám. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-Híradó. 20.00: Il­lés Endre: Névtelen levelek. Játék 2 részben. A Madách Színház elő­adása, felvételről. 22.10: TV-Híradó 3. MÁSODIK MŰSOR 20.00: Lássuk a zenét, (sz.) A Magyar Televízió Nemzetközi Ren- dezőversenyének közvetítése a IV-es stúdióból. Elődöntő (I. rész). Köz­ben: Kb. 21.00: TV-Híradó. IUGOSZLAV TV 17.10: Magyar nyelvű ty-napló. 17.45: A fényképezés úttörői. 18.15: Jobb megakadályozni: A békétlen­ség pipája. 18.45: A Daniluska együttes hangversenye. 20.00: Fe­hérkönyv. 20.50: Nagy kutatók — filmsorozat. 21.40: Nagyvásári tv- iroda. 22.15: Mézeskalács szív — balett. MÁSODIK MŰSOR 18.45: Dokumentumfilm. 19.00: Fur­csa pár — humoros adás. 20.00: J. Ancak: Az én lengyel drámai antológiám. 20.55: Huszonnégy ára. 21.05: A Duna dallamai. 21.30: Látó­határ.---------------------------------­--— D unántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettes: Báling József Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja •y Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 1Z-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta ^ Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054