Dunántúli Napló, 1976. augusztus (33. évfolyam, 211-240. szám)

1976-08-23 / 232. szám

Vasas Izzó —Komlói Bányász 1:0 (0:0) Komló, 1500 néző, V.: Soós. Vasas Izzó: Kocsis - Révész, Szántó, Horváth II., Által — Bozi, Rozsnyó, Antal - Varga, Vágvölgyi (Szilágyi az 53. percben) Szekeres (Bódis, a 66. percben). Edző: Kovács József. Komló: Erdősi - Kele­men, Kovács, Steib, Gyurina, — Tresch, Bányász (Pintér a 80. percben), Pál — Lingl, Kap­csos (Gallai a 77. percben), Radics. Edző: Csaba Gábor. Az első negyedóra változa­tos játékkal telt el, később a komlóiak fölénybe kerültek, helyzeteket is teremtettek, a góllövéssel azonban a csatá­rok adósak maradtak. A 12. percben Radics labdáját Pál kapta a 11 -e% pontnál már csak1 a kapussal állt szemben, de fö­lé lőtt. A 22. percben Lingl került lövőhelyzetbe, lövés he­lyett azonban Bányász elé gu­rított, aki kapu mellé lőtt. (Lingl: - Az utolsó csel után bal lábamra került a labda, úgy éreztem, hogy elég mesz- sze vagyok a kaputól, ezért nem vállalkoztam lövésre. Azt hittem, a feliutó Bányász job­ban be tudja lejezni a táma­dást.) A 23. percben Pál elől gólvonalról mentettek a védők. (Pál: - Egy lepattanó labda került elém, egyből kapura lőttem, de a mögöttem futó és a becsúszó középhátvéd lábát érintve szögletre pattant a labda.) A 33. percben a ven. dégek támadtak. Vágvölqyi be­adását Varga kapu fölé fe­jelte. Fordulás utón egy ideig a komlóiak birtokolták többet a labdát, támadásaik azonban nem hoztak eredményt, az Izzó kevesebbet, de veszélyesebben támadott. A 62. percben Bozi szöktette Vargát, aki a jobb oldalról beívelt, a felső kapu­fáról visszapattanó labdát Sze­keres 5 méterről kapu fölé fe­jelte. A 73. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Varga beadá­sát Bódis közvetlen közelről a Az előretörő Gyurina kapura lő a Komló—Vasas Izzó mérkőzésen Nemesi Árpád felvétele Megnyílt az abaligeti turisztikai találkozó Természetjáró egyetemisták, főiskolások túraversenye Abaligeten vasárnap megkez­dődött az egyetemisták—főis­kolások országos turisztikai ta­lálkozója. A KISZ KB és az Oktatási Minisztérium, valamint az Expressz Ifjúsági és Diák Utazási Iroda most először szer­vezte meg a felsőoktatási intéz­mények hallgatóinak táborozá­sát. Mint ismeretes: a középis­kolás tanulók már évek óta nagy számban vesznek részt az országjáró találkozókon és en­nek révén sorra megismerked­hálóba továbbította. 1:0 az Izzó javára. (Erdősi: - A be­adásra nem tudtam mozdulni, a közeli lövést pedig lábbal próbáltam menteni. Szerencsét­lenségemre a combomról a hálóba gurult a labda.) A komlóiaknak két alkalommal is lehetőségük nyílott a ki- egyenlítésre. A 79, percben Lingl lövését Horváth, Bányász fejesét Által mentette a gól­vonalról. Meglepő eredményt hozott Komlón a két csapat találko­zója. A Bányász csapat vere­ségére kevesen számítottak. Az Izzó lelkes, fegyelmezett játé­kának köszönheti a győzelmet, a komlóiak ezen a mérkőzé­sen sem tudtak gólt lőni. A vendégcsapatból Kocsis, Szán­tó, Horváth és Bozi játéka emelkedett ki. A Komlóban Erdősi jól védett, a gólról nem tehetett, a hátvédek váltakozó teljesítményt nyújtottak, Ko­vács volt közülük a legbizto­sabb, a középpályán Tresch sokat dolgozott, Bányász a második félidőben visszaesett, Pál még nem lendült formába. A támadók közül időnként Rá­diósnak sikerült megzavarni a védőket, Kapcsos nem sokat mutatott, Lingl játszott már jobban is. Csaba Gábor: - Végig mi játszottunk mezőnylölényben, egy szerencsétlen góllal kap­tunk ki. Grünwald Géza Hegyi István BVSC—PMSC 1:0 (1:0) Szőnyi út, 2500 néző. V.: Tátrai. BVSC: Pálinkás - B. nagy, Varga, Hosszú, Gara — Nagy I., Turtóczki, Krómer - Pap (Fisch il a 80. percben), Bartos, Antal (Aranyosi a szü­netben). Edző: Mezey György. PMSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz (Englóner a 83. percben) Kincses - Kiss, Dár­dai L. (Fábián a 62. percben) Lőrincz — Kardos, Dárdai P„ Jónás. Edző: Kovács Imre. A PMSC előtt kínálkozott az első lehetőség már a 4. perc­ben. Lőrincz távoli lövését Pá­linkás kiejtette, de nem volt ott pécsi csatár. Néhány perc­cel később a másik .oldalon Bartos beadását Katzirz bravú­ros vetődéssel hárította a fő­városi csapat csatárai elől. A 19. percben váratlanul vezetést szerzett a BVSC, és mint ké­sőbb kiderült, ez a gól a győzelmet jelentette számukra. Iványi a pécsi 16-oson belül kézzel ért a labdához, Tátrai játékvezető 11-est ítélt, A bün­tetőt Gara lőtte és a labda a vetődő Katzirz kezéről pattant a jobb felső sarokba. (1:0). A félidő hátralevő részében egy­más után vezette támadásait a PMSC, de támadásaik rendre elakadtak a BVSC lestaktikája miatt. A második félidőt is pécsi támadások vezették be. A 47. percben Dárdai P. lövése alig kerülte el a kaput. Az 55. percben Jónás lefutotta a vé­dőket, keresztbe adott, a lab­da Kardos elé került, akinek lövése a jobb kapufa belső éléről pattant vissza. A 73. percben ismét Katzirz remekelt, ezúttal Papp lövését! hárította. A 80. percben Schulteisz át­játszotta a BVSC védőit, de rosszul helyezett lövését Pálin­kás védte. A PMSC többnyire mezőny­fölényben volt, de a védelem egyetlen megingása BVSC gólt eredményezett, és így a ha­zaiak otthon tarthatták a két pontot. A PMSC veresége bal- szerencsés. A pécsiek kapujá­ban Katzirz magabiztosan, jól védett. A közvetlen védelem­ben Torna játszott elfogadha­tóan. A középpályás sor játé­kából hiányzott az elképzelés. A csatárok közül Dárdai P. jól küzdött, de nem tudott helyzetbe kerülni. A BVSC-ből Varga, Hosszú és Bartos ját­szott jól. Kincses Tibor, a PMSC lab­darúgó szakosztályának elnö­ke: - Minden csapatrészben jobbak voltunk, mint ellenfe­lünk, helyzeteink is voltak, de sajnos egy balszerencsés gól­lal veszitettünk. A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Az NB II. további eredmé­nyei: Székesfehérvári MÁV— Kossuth KFSE 2:1 (0:0), Szek- szárd-Debrecen 1:0 (0:0). Ganz MÁVAG-Nagykanizsa 3:1 (2:0). Budafok—Volán 3:1 (1:1). Szolnoki MÁV—Orosz­lány 0:0. Egri Dózsa-Szolnoki MTE 6:0 (2:0). MÁV DAC- Várpalota 3:2, (1:2). Füzfő­Ózd 4:1 (1:1). AZ NB I. ÁLLASA 1. BVSC 3 3 — _ 8- 3 6 2. Szekszárd 3 3 — — 5- 2 6 3. Ganz MAVAG 3 2 1 — 7- 4 5 4. Eger 3 2 — 1 10- 3 4 5. Pécs 3 2 — 1 5- 1 4 6. Budafok 3 2 — 1 8- 6 4 7. Debrecen 3 2 — 1 5- 3 4 8. Sz. fehérvár 3 1 2 — 5- 4 4 9. Várpalota 3 1 1 1 7- 5 3 10. Fűzfő 3 1 1 1 6- 5 3 11. Nagykanizsa 3 1 1 1 3- 4 3 12. Izzó 3 1 1 1 3- 5 3 13. MÁV DAC 3 1 — 2 5- 6 2 14. Ózd 3 1 — 2 6- 8 2 15. Oroszlány 3 — 2 1 4- 6 2 16. Komló 3 1 — 2 1- 4 2 17. Szolnoki MTE 3 1 — 2 3-10 2 18. Szolnoki MÁV 3 — 1 2 1- 5 1 19. Volán 3 — — 3 4- 8 20. Kossuth 3 — — 3 3- 7 — Mérkőzésről mérkőzésre Nagy fölénnyel győzött a Pécsi VSK Vasas—Tatabánya 5:1 (2:1), ZTE—Dorog 3:1 (1:0), Rába ETO—FTC 1:1 (1:1), Diósgyőr —Videoton 10 (0:0), Újpesti Dózsa—Salgótarján 4:1 (2:0), Szeged—MTK VM 2:1 (0:0), Dunaújváros—Kaposvár 1:1 (0:0), Békéscsaba—Budapesti Honvéd 1:1 (1:0), Haladás— Csepel 1:0 (0:0). Tóth (PVSK) elől mentenek a barcsi védők. Arató László felvétele Lőrinci Fonó—Mázaszászvári Bányász 3:1 (1:0). Győmrői u. 300 néző. Vezette: Borsos L. Mázaszászvár: Szuiics (Vanák) — Csábrák, Széles, Katona, Kocsis, Kólya (Varga), Bíró, Ko­vács, Horony, Perényi, Dunai. Edző: Róth Antal. Különösen a második félidőben játszottak jól a hazai csatárok. Góllövők: Szilágyi, Kiss, Antal, illetve Ho­rony. Jó: Hankó, Kanta, Kiss, illetve Szuiics, Dunai. Pécsi VSK—Barcsi SC 5:0 (0:0). Pécs, 800 néző. Vezet­te: Szinger. Pécsi VSK: Su­lyok* — Nagy, Szabó, Balázs, Englert, Kaszás, Grünwald, Kresz, Jokl (Stájer), Jánosi, Tóth. Edző: Rónai István. A végiq nagy fölényben játszó PVSK-nak csak szünet után si­került megtörniük a vendégek lelkesedését. Góllövők: Stájer (2), Grünwald (11-esből), Kresz, Jánosi. Jók: Nagy, Englert, Stájer, Jánosi, illetve Karsai, Gyergyák. Szigetvári VSZ SK—Budapes­ti Épitök 2:0 (1:0). Szigetvár, 1200 néző. Vezette: Lábodi. Szi­getvár: Kiss — Dvorszki, Bauer, Tóth I., Tóth II., Kövesi (Rózsa­hegyi), Szőllősi, Tüske, Palotai, Csőre, Telek, Edző: Kamondi Imre. Kapu előtt határozottabb volt a hazai csapat. Góllövő: Csőre (2). Jók: Bauer, Tóth I., Csőre, illetve Tóth, Vass, Ka­rel. Véméndi TSZ SK—Ikarus Al­ba Regia 2:1 (1:0). Vém’énd, 600 néző. Vezette: Zsalakó. Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt F., Mács, Barta, Boro- vácz, Gruborovics, Jokl (Ko­vács), Takács, Gál (Törjék), Bencsik. Edző: Szám Frigyes. A hazaiaknak nyomasztó fölé­nyük ellenére csak hajrában si­került bebiztosítaniuk győzel­müket Góllövők: Bencsik, Gru­borovics. illetve Juhász. Jók: Ro't F., Szabó, Borovácz, illet­ve Galántai, Szilágyi, Juhász. Az NB III. további eredmé­nyei: Enying—Pénzügyőr 3:0, EMG SK—Perbál 0:0, Kiss Já­nos SE—Volán Szállítók 1:1. Paks—Dunaújváros 0 0, Sári­sáp—Budapesti Spartacus 1:1, BKV Előre—Siófok 4:0. AZ NB III. ÁLLÁSA lánta—Kinizsi 0:0. Az Universi­tas PEAC—Steinmetz SE mér­kőzést későbbi időpontban játssiák le. A megyebajnokság állása 1. Sellye 1 1 — — 6-0 2 2. Siklós 1 1 — — 3-1 2 3. Beremend 1 1 — — 2-0 2 Kesztyűgyár 1 1 — — 2-0 2 5. Boly 1 1 — — 3-2 2 6. Szalánta 1 — 1 — 0-0 1 P. Kinizsi 1 — 1 — 0-0 1 Mágocs 1 — 1 — 0-0 1 PBTC 1 — 1 — 0-0 1 10. U. PEAC Steinmetz — — — — — — 12. Mohács 1 — — 1 2-3 — 13. Vasasi B. 1 — — 1 1-3 — 14. Pogány 1 — — 1 0-2 — Zsolnay 1 — — 1 0-2 — 16. Gázmű 1 — — 1 0-6 — 1. Kiss J. SE 3 2 1 — 6-1 5 2. Véménd 3 2 1 — 7-3 5 3. BVK Előre 3 2 T* 1 18-4 4 4. Enying 3 1 2 — 5-2 4 5. Bp. Spartacus 3 1 2 — 5-3 4 6. Szigetvár 3 1 2 — 4-2 4 7. Perbál 3 1 2 — 4-3 4 8. D. Építők 3 1 2 — 2-1 4 9. PVSK 3 1 1 1 7-3 3 10. Ikarusz 3 1 1 1 4-4 3 11. Paks 3 — 3 — 3-3 3 12. Bp. Építők 3 1 1 1 2-3 3 13. 22. sz. Volán 3 1 1 1 4-7 3 14. Lőrinci Fonó 3 1 — 2 3-3 2 15. EMG SK 3 — 2 1 0-1 2 16. Pénzügyőr 3 1 — 2 3-7 2 17. Siófok 3 — 2 1 2-6 2 18. Sárisáp 3 — 1 2 2-4 1 19. Mázaszászvár 3 — 1 2 2-7 1 20. Barcs 3 — 1 2 0-8 1 Sellye—Gázmű 6:0 (2:0), Siklós—Vasasi Bányász 3:1 (3:0), Beremend—Zsolnay SE 2:0 (1:0), Pogány—Kesztyűgyár 0:2 (0:0), Mágocs—BTC 0:0. Boly—Mohács 3:2 (1:0), Sza­Dunántúlt ncroio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja s Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 nek hozánk nevezetes tájéival, városaival. A KISZ IX. kongresz- szusán javaslat hangzott el, hogy az ODOT-hoz hasonlóan a természetbarát egyetemi— főiskolai hallgatók számára is tegyék lehetővé az évenkénti találkozókat. A javaslatból határozat lett és a határozat nyomán szervez­ték meg most a mecseki tábort. A cseppkőbarlangjáról ismert Abaligeten mintegy 300 diák gyűlt össze, akiket kulturális műsorral köszöntöttek a ven­déglátó baranyai fiatalok. A négy napos táborozás alatt vál­tozatos programban lesz részük az egyetemi—főiskolai hallga­tóknak. Abaliget és Pécs között 15 kilométeres túraversenyt in­dítanak, amelynek során termé­szetjáró és városismereti fel­adatokat kell megoldaniuk a versenyzőknek. A diákok elláto­gatnak Pécsre, felkeresik Har­kány híres termálfürdőjét és megtekintik Siklóson a várat. A találkozó látványos vízi kar­nevállal zárul az abaligeti ta­von. Kézilabda Tatabánya—PMSC 29:18 (16:11) NB I. férfi mérkőzés. Tatabánya, 600 néző. V.: Toko- di, Burján. Legjobb pécsi dobó: Ágoston (9). PMSC—Nagykanizsai Gazdász 15:13 (9:8). NB I. B női mérkő­zés, Pécsújhegy. Legjobb pécsi dobók: Balázsné (7), Pálvöl- gyiné (5). Pécsi Kesztyűgyár—Tatabá­nyai Volán 28:19 (17:8) NB II. férfi mérkőzés Pécs. TOTÓ 1. Budafok—Volán 2. Szó. MÁV—Oroszlány 3. Szfv. MÁV— KKFSE 4. BVSC—Pécs 5. Fűzfő—Ózd 6. Egri D.—Szóin. MTE 7. Sárisáp—Bp. Spart. 8. Paks—Dunaújv. Építők 9. Szigetvár—Bp. Építők 10. Enying—Pénzügyőr 11. KTE—SZVSE 12. Lehel—Láng 13. Jánoshalma—ÉGSZOV-+1 14. Hatvan—DMTE 3:1 0:0 2:1 1:0 4:1 6:0 1:1 0:0 2:0 3:0 6:1 1:1 1:3 2 0:3 Röviden ATLÉTIKA. Az országos fel nőtt bajnokságon a pécsiek re ményei nem váltak valóra. Lu kács sérülése miatt nem indult Lépőid pedig ismét megsérült, és a döntőben már nem állt rajthoz. 400 m: 2. dr. Patty (PMSC), 47,7, súlylökés: 8. Fe­hér (PMSC) 16,10. 1500 m.: 4. Kispál (Komlói Bányász) 3:47,5, 110 m gát: 4. Deák (Komlói Bányász) 14,4, női 400 m.: 7. Hoffmann (MTE) 56,8. (Az előfutamban Hoffmann 56,4-et futott.) EVEZÉS. Tatán az országos felnőtt és junior evezős bajnok­ságon a férfi felnőtteknél két ezüstérmet szereztek a mohá­csiak. Az MTE kormányos nél­küli négyese és kormányos né­gyese második helyen érkezett be a célba. SÚLYEMELÉS. Az ÉVIG SE által rendezett Pataki István em­lékversenyen a pehelysúlyban Lénárt (PMSC) 212,5 kg-os új országos serdülő csúccsal győ­zött. Lénárt lökésben 120 kg-ot teljesített, mely szintén új or­szágos serdülő csúcs. A váltó­súlyban is pécsi siker született, a győzelmet Kovács (PMSC) szerezte meg 190 kg-os teljesít­ménnyel klubtársa, Varga előtt. A nehézsúlyban Wágner (PMSC) bizonyult a legjobbnak. Az ifjúságiak mezőnyében köny- nyűsúlyban Nyitrai (PMSC) 215 kg-mal győzött és teljesítmé­nye jobb az ifjúsági aranyjelvé­Labdarugó IMS II.