Dunántúli Napló, 1976. június (33. évfolyam, 150-179. szám)

1976-06-22 171. szám

EB-döntő Csehszlovákia a bajnok Vasárnap Belgrádban befe­jeződött a labdarúgó Európa- bajnokság mérkőzés sorozata. A döntőben az NSZK és Cseh­szlovákia mérte össze egymás­sal tudását. Érdekesség volt, hogy a nyugatnémet válogatott­ban Beckenbauer ezúttal szá- zadszor húzta magára a válo­gatott mezét. A találkozó nagy küzdelmet hozott. CSEHSZLOVÁKIA—NSZK 2:2 (2:1, 2:2) 11-ES RÚGÁSOKKAL 5:3 Belgrád, Crvena Zvezda sta­dion, 48 ezer néző, v.: Gonella (olasz). Góllövők: Svehlik, Do­bias, ill. D. Müller, Hölzenbein. Csehszlovákia: Viktor — Pi- varnik, Capkovics, Ondrus, Gogh — Dobias, Panenka, Mo­der — Masnv, Svehlik, Nehoda. NSZK: Maier — Vogts, Schwarzenbeck, Beckenbauer, Dietz — Wimmer, Bonhof, Beer — Höness, D. Muller, Hölzen­bein. A nyugatnémetek léptek fel támadóként, többször veszé­lyeztettek, s Viktornak jóné- hányszor dolga volt. A 8. perc­ben váratlanul a csehszlovákok szerezték meg a vezetést: gyors támadás végén Svehlik lö­vését Maier kiütötte, de Pi varaik beadását Svehlik másodszorra nem hibázta el (1:0). A gó! után újra a németek lendültek játékba, méqis a 25. percben a csehszlovákok újabb gólt ér­tek el: Dobias 20 m-es lövése félmaqasan vágódott a kapu bal oldalába (2:0). A 28. perc­ben a másodszor válogatott Dieter Müller senkitől sem za­vartatva 6 m-ről a jobb alsó sarokba továbbította a labdát (2:1). A második félidőben mindkét gárda nyílt sisakkal rohamo­zott, remek volt a küzdelem! Az 52. perc ismét Maier nagy ala­kítását hozta, a kiugró Moder lövését káprázatoson védte. A 60. percben a kapufa segített a csehszlovák kapuson, majd Bonhof éles bombáját védte bravúrral. A 67. perc Nehoda óriási feiesét hozta — Maier verve volf, de a kapufa men­tett! Szinte az utolsó sípszóra vártak a játékosok, amikor Bon­hof szögletét Hölzenbein a já­tékosok gyűrűjéből a kapu jobb oldalába fejelte (2:2). Ezzel a csapatok „hűek maradtak" az EB hagyományhoz, mert most is hosszabbítás következett, ha­sonlóan az eddigi hórom talál­kozóhoz, de ez nem hozott eredményváltozást. Mintegy 10 perces szünet, után 11-es rúgásokkal döntöt­ték el az Európa-bajnoki cím sorsát. Az első három pár biz­tosan értékesítette a büntetőt — a csehszlovákok részéről Masny, Nehoda és Ondrus, a nyugatnémetektől Bonhof, Flohe és Bongartz talált a hálóba. Jurkemik 4:3-as vezetéshez jut­tatta csapatát, aztán Höness, a Bayern München kitűnősége több mint 1 méterrel a léc fö­lé bombázott! Panenkán mú­lott a győzelem: ő higgadtan „elküldte" Maiért és a bal ol­dali léc alá ívelt. Ezzel Cseh­szlovákia az 1975—76. évi Eu- rópa-bajnok! Dunántúlt nanlo Az MSZMP Baranyo megyei Bizottságának lapja főszerkesztő: Mitrki Ervin Főszerkesztő-helvettesek: Baling József és Békés Sándor Szerkesztőségi üg/elet 8—20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7625 Pécs Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000. 15-752, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség teiex: 12-421 Kiadó te'ex; 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással . Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti o Magyar Posto Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj eqy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 Kimaradtak a helyzetek Szolnok—Komló 1:1 (1:1) Komló, 1000 néző. V.:mSoós F. Szolnok: Fekete — Kobak, Sebők, Simon, Kovács — Lódi, Árvái, Pof banda (Újvári, az 58. percben) — Caries, Szakács, Fürtös (Magos, a 62. percben). Edző; Céléi József. Komló: Erdősi — Tresch, Farkas. Steib, Kelemen — Bányász, Pál, Mód (Keller, a 67. percben) — Gáli (Lingl, a 33. percben), Radics, Jokl. Edző; Csaba Gábor. Két komlói támadás vezette be a mérkőzést. A 2. pércben Radics be­adása után kellett tisztázni a szol­noki védőknek, az 5. percben Pál középre gurított labdájával Bányász a kapufát találta el. Ezután a szol­nokiak percei következtek, Lódi sza­badrúgását Garics kapu fölé fejel­te, a 10. percben Lódi szabadrúgá­sát a felső kapufa mentette. A ven­dégek szerezték meg a vezetést. A 22. percben Szakács 25 méteres sza­badrúgása a kapu bal sarkában kö­tött ki (1:0 a Szolnok javára). (Erdősi István: — Nem láttam a labdát, s amikor vetődtem, már ké­sőn volt. Úgy vélem, a sorfal sem a legjobb helyen állt.) A 34. percben egyenlített a Komló. Bányász a szélen előretört, középre gurított és a befutó Pál 5 méterről kapásból a hálóba lőtt (1:1). (Pál: — Bányász jól futott fel, éreztem, hogy a félmagasan be­adott labdáját csak kapásból küld- hetem kapura. Nem tévedtem, si­került!) Szünet után is változatos volt a mérkőzés, előbb a komlóiak támad­tak, majd feljöttek a vendégek, a 75. percben Bányász középre ívelt szabadrúgását Tresch kapu mellé fe­jelte, két perc múlva Lingl labdá­ját kellett védenie Feketének. Mindkét csapat kivette részét a tá­madásokból, a befejezések azonban nem sikerültek. Változatos 90 per­cet játszottak a csapatok, a vendé­gek kulturáltabban, a hazaiak na­Röviden Súlyos veszteség érte a Bólyi ME- D05Z Sportkört, 19-én váratlanul el­hunyt Ditrich Tamás országos ifjú­sági tizpróba bajnok. Temetéséről később történik intézkedés. ASZTALITENISZ. Befejeződtek az ifjúsági serdülő fiúk és lányok szá­mára rendezett MOATESZ Kupa ver­senyei. Az 1964-ben született lányok egyéni versenyében Mausz (BTC) harmadik volt. Az országos ifjúsági kupában az Universitas PEAC férfi csapata a harmadik helyen végzett. TEKE. Szegeden rendezték meg az országos egyéni férfi és női tefce- bajnokságot. A férfiak versenyében Gulyás (Pécsi Gázmű) o 10. helyet szerezte meg. TENISZ. NB I. B. mérkőzés: Fűz­fő—Pécsi Spartacus 8:1, férfi csapa­tok, Fűzfő. NB II. mérkőzés: Pécsi Spartacus—Bp. Elektromos 8:1, női csapatok, Pécs. RÖPLABDA. NB II. férfi mérkőzé­sek: BKV Előre—Pécsi Vörös Meteor 3:0, férti csapatok, Budapest. Győ­ri Dózsa—Pécsi Vörös Meteor 3:0, Győr. NB II. női mérkőzések: Fer- roglóbusz—Pécsi Vörös Meteor 3:0, női csapatok, Budapest. Pécsi Vörös Meteor—Győri Dózsa 3:1, női csa­patok, Győr. KÉZILABDA. NB I. B mérkőzés: Újpesti Dózsa—Komlói Bányász 22:19 férfi csapatok, Budapest. NB II. mérkőzések: Balatoni Bútorgyár— Universitas PEAC 11:8, női csapat, Pécs. Bodakajtori—Pécsi Kesztyűgyár 29:18, férfi csapatok, Bodakajtori. ÖKÖLVÍVÁS. Nagykanizsán pécsi sikerrel fejeződtek be az országos egyéni vasutas bajnokság küzdelmei, serdülőknél és az ifjúságiaknál a PVSK nyerte a pontversenyt, a fel­nőtteknél a pécsiek másodikak let­tek. Az összetett pontversenyt a PVSK 55 ponttal nyerte, a második helyezett Hatvan 39, a harmadik helyezett Haladás 37 pontot szer­zett. A pécsiek eredményei: serdü­lők: Tomasovic, Papp, Baltavári, Molnár. Szöllösi. Alvics első helyen végeztek, az ifjúságiaknál harmadik Kerekes, második Bozsér, Magyar. Első helyet szerzett Torma és Kocs- ka. Felnőtteknél Pirbus, Sárdi és Lévai bajnokságot nyertek. A leg­technikásabb ifjúsági versenyzőnek a pécsi Torma Attila bizonyult. ATLÉTIKA. A PMSC versenyzői Szekszárdan meghívásos versenyen rajtoltak. A női gerelyvetésben Tor­ma 48,02 cm-es dobása igen biz­tató a hét végén sorrakerülő után­pótlás bajnokság előtt. A kalapács- vetésben Földvári és Nikolausz ért el jó eredményt, Földvári 55,10 m, Nikolausz 54,42 m-t dobott. A komlóiak egyenlítő gólja a szolnokiak hálójában. Fotó: Nemesi Árpád gyobb akarással küzdöttek. A dön­tetlen igazságos. A komlóiak kapujában Erdősi jól védett. Tresch is megfelelt, Farkas időnként megingott Steib lelkesen küzdött, Kelemen halványabb telje­sítményt nyújtott a szokottnál. Bá­nyász volt a csapat legjobbja, Pál sok támadást indított, Módnak nem ment a játék. Radicsot nagyon ma­gára hagyták, Joklnak csak fellán­golásai voltak. A szolnokiak leg­jobbjai : Fekete, Simon, Garics és Takács voltak. Csaba Gábor: Erősen megliatali- tott csapattal játszottunk. Kiváncsi' voltam, hogy ezek a fiatal játéko­sok hogyan illeszkednek be a csa­patba. Sajnos, gyenge, idényvégi já­tékot láttunk. Géléi József: — Nagyszerű, küz­delmes mérkőzési játszott a két csa­pat. Úgy érzem, megérdemeltük vol­na a győzelmei. A 90 perc nagyon sportszerű volt. Hegyi István Vincze Viktor Jobb volt a pécsi csapat Pécsi M SC —Nagykanizsa 2:0 (0:0) Nagykanizsa, 2500 néző. V.; Ta- polczai. PMSC: Katzirz — Iványi, Schulteisz, Kiss, Kincses — Dárdai P., Lutz, Lőrinc — Kardos, Fábián, Jónás (Tóth, a 78. percben). Edző: Kovács Imre. Nagykanizsa: Megyi- mórecz — Kovácshegyi. Doszpoth, Simon !., Müller — Készéi (Czuczka, az 58. percben), Savanyó, Horváth Pávlicz, Bogáti (Simon II., az 58. percben), Söjtör. Edző: Lantos Mihály. A 12. percben Jónás lövését kel­lett a nagykanizsai kapusnak véde­nie, a 16. percben Készéi elől szed­te fel a labdát Katzirz. A 21. perc­ben Kardos keverte meg a nagyka­nizsai védőket, a 34. percben Söj tör 14 méteres bombája Kincsesről vágódott ki- Az 57. percben Kardos fejese a kaoufán csattant, a vissza­pattanó labdát kapu fölé lőtte. A 65. percben Kiss 15 méteres lövését védte a kanizsai kapus. A 87. perc­ben megszerezte a vezetést a PMSC, Fábián beívelt labdáját Lőrincz a kanizsai kapuba fejelte (1:0). Egy perc múlva újabb pécsi gólt láthat­tak a nézők, Kardos belőtt labdá­ját Fábián fejjel a kapuba további tóttá (2:0). A pécsiek minden tekintetben fe­lülmúlták ellenfelüket. A piros-feke­ték jobb erőnlétükkel a második félidőben felülkerekedtek, és két gyors góllal maguknak biztosítot­ták a győzelmet. Katzirznak néhány jó kifutása volt. A hétvédsorból Ivá­nyi végig megbízhatóan, Kiss nagy­vonalúan játszott. Schulteisz több­ször zavarba jött, Kincses oldalán vezette az ellenfél a legtöbb tá­madást, amit Kincses nem tudott megakadályozni. A középpályás sor­ból Lőrincz játéka volt a legmeg­bízhatóbb. Lutz sok hibával ját- Pórdai nagy akarással küz­dött közepes teljesítményt hyújtott. Kardos néhányszor jól futott fel, dte befejezésekkel adós maradt. Fábiánt csak gólja dicséri. Jónás mérsékelt teljesítményt nyújtott. Kovács Imre: — Erőnléti fölényünk különösen a második félidőben do­minált, ekkor nemcsak helyzeteink voltak, hanem kis is használtuk azo­kat. Az NB II. további eredményei: Bábolna—Oroszlány 2:1, Várpalota —Bp. Spartacus 1 :0, BVSC—Vasas Izzó 3:0, Dorog—Nagybátony 2:0, Volán—MÁV DAC 3:2; Debrecen— FÖSPED 6:0, Kossuth KFSE—Duna­újváros 1:1. AZ NB II. ÁLLÁSA: 1. Dunaújváros 37 22 12 3 76-29 56 2. Dorog 37 22 9 6 72-37 53 3. Budafok 37 21 7 9 85-53 49 4. BVSC 37 18 11 8 68-41 47 5. Debrecen 37 19 9 9 67-42 47 6. Volán 37 16 11 10 52-44 43 7. Kossuth KFSE 37 17 8 12 66-44 42 8. PMSC 37 17 8 12 58-36 42 9. Szolnoki MTE 37 14 11 12 52-44 39 10. Vasas Izzó 37 13 10 14 47-53 36 11. Komló 37 12 12 13 41-51 36 12. Nagykanizsa 37 11 11 15 39-55 33 13. MÁV DAC 37 12 8 17 46-56 32 14. Szekszárd 37 10 12 15 44-57 32 15. Oroszlány 37 11 9 17 45-59 31 16. Várpalota 37 10 11 16 42-62 31 17. FÖSPED 37 9 8 20 47-68 26 18. Bp. Spart. 37 7 9 21 42-82 23 19. Bábolna 37 8 5 24 46-79 21 20. Nagybátony 37 8 5 24 30-73 21 A legjobb magyar versenyzők Abaligeten A PVSK ifjúságiak sikere Az abaligeti tavak fölötti erdőben vasárnap délután 3 órakor lebon­tották a célkapukat. Ezzel végétért 72 váltó 300 versenyzőjének reggel 7-től folyó, talán az évad legizgal­masabb bajnoksága. Az országos váltóbajnokság tömegrajttal indult, már az első váltásnál eldőlt a leg­nyíltabb szám, a férfi felnőttek baj­noksága. Az esélyes Bp. Spartacus már itt előnyt szerzett. Nagy La­jos, a PVSK kezdő embere nem tu­dott felnőni a tét nagyságához, s végül 25 perces hátránnyal érkezett célba. Váltótársai, Gyenis Zoltán, majd Göbölös István igen dicsére­test nyújtva csökkentették a hát­rányt. De így is csak a 10. he­lyen futott ki Szabó László. S köz­vetlen előtte Boros Zoltán (Eger). A világbajnokságra készülő válo­gatottak nagy parádéját hozta az utolsó 9 kilométer. Sokáig *emléke- zetes küzdelemben, Szabó Boros­sal a nyomában sorra előzte meg a vetélytársakat. Egy km-rel és két ellenőrző ponttal a cél előtt Szabó már második volt. Egy pillanatnyi tétovázás és Borosék minimális előnyt szereztek, melyet a célig tartani tudtak. így lett a PVSK 4., amely eddigi legszebb szereplésük. Ami nem sikerült a felnőtteknek, az kel­lemes meglepetésre sikerült az if­júságiaknak. Bronzérmet nyertek! Nagy Márton már negyedikként ér­kezett célba és ezt Sélley Gábor tartani tudta. A befutó Tóth János hatalmas hajrában bronzéremhez juttatta a PVSK-t. Úgy, hogy a haj­rá a sportág legszorosabb befutó­ját produkálta. Eredmények; Felnőtt nők: 1. Bp. Spartacus 211,57 perc, 10. PVSK (Baán, Mező, Krémer) 291,53. Fel­nőtt férfiak: 1. Bp. Spartacus 291,40 p. 2. BEAC 320,01 p.. 3. Eger 320,40 p., 4. PVSK 322,43 p. Ifjúsági nők: 1. Eger 169,57 p. Ifjúsági fér­fiak: 1. Hódmezővásárhely 225,13 p., 2. BEAC 232,33 p., 3. PVSK (Nagy. Tóth, Sélley) 232,33 p., * 4. Eger 232.33 p. Útban a bronzérem felé. Sélley Gábor (háttal) váltja Tóth Istvánt. Fotó: Balázsi László Kajak-kenu Vidéki seregszemle Dunaújvárosban Dunaújvárosban 28 egyesület 700 versenyzője állt rajthoz az országos vidéki ifjúsági kajak-kenu seregszem­lén. A pécsiek jól szerepeltek. Kiemelkedő eredményt ért el Bé­kés Attila, aki mrni-kajakos mezőny­ben 52 versenyző közül elsőként ha­ladt át a célvonalon. A kellemes meglepetések közé tartozik, a ta­valy még mini-kajakban versenyző Baracsi—Berhardt leány páros ne­gyedik helye, és Pécsett csak meg­honosodó kenu szakágban Cseke— Horváth páros teljesítménye. A Jobb—Váradi—Halász—Nemes és Ko­vács—Korányi ifjúsági páros egysé­gek eredménye várható volt. A Sán­ta—Csuma leány serdülőpáros dön­tőbe jutása is a kellemes meglepe­tések közé sorolható. Eredmények: MK—1 fiú: 2000 méter. I. évfolyam: 1. Békés Attila. K—2 ifjúsági 1000 méter, 9. évfolyam. 3. Jobb, Váradi. 4. Halász, Nemes. K—2. ifjúsági 500 méter. VII. évfolyam. 4. Kovács, Korányi. K—2 serdülő leány. V. év­folyam 4. Baracsi, Berhardt. EK—1 leány: 2000 méter. I. évfolyam: 5. Radnai. C—2 ifjúsági 1000 méter. Vili. évfolyam: 6. Cseke, Horváth. K—1 ifjúsági 500 méter VII. évfo­lyam 8. Kovács. K—2 serdülő leány 500 méter. 6. évfolyam. 9. Sánta, Csuma. MK—1 leány 2000 méter: 1. évfolyam. 9. Schmidt Ildikó. Tovább kerültek még Molnár Edit, és Jávor Lilla. A fenti versenyzők mindany- nyian a Pécsi Sportiskola versenyzői. Az országos seregszemlén 12 pécsi egység képviseli a vidék színeit. RADIO KOSSUTH RADIO 8.25: Csajkovszkij: Olasz capricco. 8.40: Titkon innen — titkon túl. 9.10: Kamarazene. 10.05: Zenevár (ism.) 10.20: Hegyen-völgyön át. . . 10.45: Az MRT szimfonikus zenekara játszik. 11.40: Ádám apja. Komon- dy László kisregénye — II. rész. 12.35: Melódiakoktél. Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A Melódiakok­tél folytatása. 13.59: Eisler-dalok. 14.09: Az élő népdal. 14.19: Ezer- egy délután. 15.10: József és az elbűvölő álomkabát. Részletek. 15.44: Magyarán szólva... 16.00: A világ- gazdaság hírei. 16.05: Harson a kürtszó! 16.35: Népművészek szín­pada, 1976. 17.05: .Szomszédolás. 17.30: Gyurkovics Mária énekel. 17.57: Új könyvek (ism.) 18.00: A Szabó család. 19.15: Schubert: VII. szimfónia. 20.35: Török Erzsébet népdalfelvételeiből. 21.05: ,,Salamon király gyűrűje". Gondolatok a ma­gyar etológiái kutatásokról. 21.35: Bódi Magdi és Délhúsa Gjon éne­kel. 22.20: Meditáció —- a tekintély­ről — I. rész. 22.30: Nóták 23.13: Liszt műveiből. 0.10: Aldobolyi Nagy György táncdalaiból. PETŐIM RADIO 8.05: Sárközy István—Raics István: Reng már a föld — kantáta. 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.) 8.33: Rip van Winkle. Részletek. 9.33: A RÁDIÓ ÉS TELEVÍZIÓ Oson Derűre és derű. 10.00: Zenés mű­sor üdülőknek. 12.00: Népdalok. 12.33: Arcképek a német irodalom­ból. 12.50: Michael Haydn: Szere­nád. 13.25: Bélyeggyűjtők ötperce. 13.33: Bárdos Lajos kórusműveiből. 14.00: Kettőtől hatig... 18.00: Nó­ták. 18.33: Harsányi Frigyes és Géczy Dorottya sanzonfelvételeiből. 19.20: Véleményem szerint — Nemes György írása. 19.30: Csak fiatalok­nak! 20.33: Magyar remekírók — Radnóti Miklós. 21.03: Verdi: Rigo­letto című háromfelvonásos operá­jának hangversenyszerü közvetítése. 23.13: Örökzöld dzsesszmelódiák. 3. MŰSOR 14.05: Zenekari muzsika. 15.40: Orosz irodalom haladóknak — Tur- genyev. 16.03: Székely fonó. Rész­letek. 16.40: Hangverseny Mozart műveiből. 17.30: Külpolitikai mű­sor. 18.03: A művészetek szerepe a tudaftormálásban — I. rész. 18.33: Francia áriák. 19.03: A Rákóczi­kor zenéje (ism.) 19.33: Az Éneklő Ifjúság KISZ-korosztályának dísz­hangversenye Keszthelyről. Közben: kb. 20.13: Két esti Hold. Federico Garcia Lorca versei. Kb. 20.30: A hangversenyközvetítés folytatása. Kb. 21.10: Dzsesszfelvételekböl. 21.31: Mahler: Dal a földről — szimfónia. 22.38: Borgulya András műveiből. PÉCSI RÁDIÓ 17.00: Műsorismertetés, hírek. 17.05: Zenés kívánságok. 17.30: Ha­tárjáráson. 17.45: Pécsi operaéne­kesek: Ágoston Edit, Bolla Tibor és Wágner József énekel. 18.00: Dél­dunántúli híradó. 18.15: Elton John és a Gemini együttes felvételei­ből. 18.25: Hírösszefoglaló. 18.30: Szerb-horvát nyelvű műsor. Az ifjúság hullámhosszán. Zenés műsor. — Hí­rek. 19.00: Német nyelvű műsor. Hírek. — Tudósítóink jelentik. — Újdonságok innen-onnan. — Aratási előkészületek. Riport. — Önök kér­ték. Zenés műsor. 19.30: Műsorzárás. MAGYAR TV 8.08: Ahol mindenki felfedez. To­vábbképzés pedagógusoknak (I. osz­tály) Halmazok, logika. 9.00: Tévé­torna (ism.) (sz.) 9.05: Építsük fel a matematikát. Továbbképzés peda­gógusoknak (5. osztály) Halmazok. 17.03: Hírek. 17.15: Perszepolisz — utazás a múltba. Dokumentumfilm. 17.55: Radar. Ifjúsági érdekvédelmi műsor. 18.35: Játék a betűkkel. 19.00: Reklámműsor. 19.10: Esti mese. 19.20: Tévétorna (sz.) 19.30: Tv-Híradó. 20.00: A világ cirkuszai. A Humberto cirkusz (sz). 20.50: Váci úton . . . Váci úton . . . Riport­film. IV 2. rész: Több műszak vagy? 21.10: Az ajtón kívül. Tévéjáték. (Sz.) 22.35: Tv-Hiradó 3. 2. MŰSOR 20.00: Századunk. Dokumentum­műsor-sorozat. VI. rész: Jelentés a frontról, (ism.) 20.35: Reklám. (A fővárosi mozik műsorából) 20.40: Le­tűnt kultúrák nyomában (Sz.) Fran­cia kultúrtörténeti sorozat. XIII. 8. rész: Mári. 21.05: Tv-Hiradó 2. 21.25: Etűdök. Dán balettfilm. IUGOSZLÁV TV 17.10: Magyar nyelvű tv-napló. 17.45: Dokumentumfilm-sorozat. 18.15: Foglalkozások ábécéje. 18.45: Bemutatjuk Önöknek. Népi muzsika. 20.00: Témák: 20.50: A Boussardel- család — filmsorozat. 22.20: Zinka Kunc — a művésznő arcképe. MÁSODIK MŰSOR 18.45: Dokumentumfilm. 19.00: Hu­moros műsor. 20.00: Élő kapcsolatok — drámasorozat. 21.05: Huszonnégy óra. 21.25: és üdvözöljetek minden­kit otthon. Szórakoztató zenei adás. 21.55: Eltűnőben lévő világ. Kultu­rális sorozat.