Dunántúli Napló, 1976. május (33. évfolyam, 120-149. szám)

1976-05-31 149. szám

PMSC—Dunaújváros íií (0:0) fi 30. évforduló jegyeben Tízezer úttörő szemléje Pécsett a Széchenyi téren Ujmecsekalia, 6000 néző. V.: Petri. PMSC: Katzirz - Iwányi. Schulteisz. Englóner, Kincses (Fábián, a szünetben) — Kiss. Dárdai P., Lőrincz (Maurer, a 75. percben) — Kardos. Hámo­ri. Jónás. Edző: Kovács Imre. Dunaújváros: Németh — For- maggini. Fajt. Horváth. Kere­kes — Szepesi. Tóth. Sajó (Bo- romissza. a 62. percben) — Kántor (Szűcs, az 54. percben). Fajkusz. Klement. Edző; Pa- licská Tibor. Nagy érdeklődés nyilvánult meg a mérkőzés iránt, a ta veszi fordulóban még nem vol­tak ennyien a PMSC bajnoki mérkőzésén. A Dunaújváros kezdett jobban. de néhány perc után átvette a kezdeme- nyezést a PMSC és a 8. perc­ben már gólhelyzete is volt a piros-feketéknek. Jónás elhú­zott a balszélen, középre iveit és a berobbanó Hámori az 5-ösröl mellé lőtt. Tíz perc­cel később a taveszí idény legnagyobb helyzetét hagyta ki Kardos. Hámori elől a 11-es ponton Németh öklözéssel há­rított. a labda Kardos elé ke­rült aki nem talált be az üres kapuba. A 28. percben Fajt fel­vágta az előre törő Kincsest, a pécsi csopatkapitány nyolc per­ces ápolás után tért vissza a pólyára. Ezután kissé alábbha­gyott a pécsiek lendülete, de c vendégek ekkor sem jelen­tettek különösebb veszélyt Kat­zirz kapujára. A második félidőben Kincses nem tudta folytatni a játékot, helyére Jónás húzódott hatra a védelembe és Fábián lett a balszélső, aki o 49. percben jó helyzetből fejelt fölé. Az 51. percben Dárdai P. 18 méteres bombáját Németh szögletre ütötte. Egy perc múlva góllal végződött már a pécsiek táma­dása. Lőrincz iveit kapu elé és Kardos 10 méterről kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (1 d)). Nagy fölénybe került a hazai csapat. Az 58. percben tűzijá­tékot rendeztek Németh kapuja előtt, négy pécsi lövés is kipat­tant a védőkről, végül szöglet­re mentettek a Kohász játéko­sai. A 73. percben Fajt felrúgta Lőrinczet. a pécsi középpályás lebicegett a pályáról. A sza­bálytalankodó dunaújvárosi kö­zéphátvédet Petri játékvezető kiállította. Óriási iramot diktált o hazai csapat, beszorult a Du­naújváros. Előbb Kardos bom­báját védte bravúrral Németh, majd a 81. percben Dárdai P- beadása után Hámori három lépésről a kapufára pcrditettc a labdát. Ezután Fóbián lőhe­tett. de a labda fölé szállt. A 87. percben egy váratlan el­lentámadás után szabadrúgás­hoz jutottak a vendégek. Faj­kusz 17 méteres lövése nyomán o labda a jobb felső sarokba hullott (1:1). Változatos, eseményekben gazdag, jó iramú mérkőzésen a tavaszi idény legjobb játékát nyújtotta a PMSC. Hamar ma­gukhoz ragadták a játék irá­nyítását és már a félidőben gó­lokkal vezethettek volna hely­zeteik alapján. A második fél­időben is nagy iramot diktáltok a pécsiek, a vezetést is sikerült megszerezniük. Végül a Pécs­nek mégis be kellett érnie az egy ponttal, mert a szerencse az utolsó percekben a vendé­gek mellé szegődött. A PMSC kapujában Katzirz, ha határo­zottabb, talán háríthatta volna a gólt. A védelem legjobbja Iványi volt, de kellemes meg­lepetés Jónás balhátvéd játé­ka is. Középpályán Dárdai P. nagyon igyekezett, Kiss ezúttal szürkébb volt. Kardos góljáéit dicséretet érdemel, de az első félidőben már eldönthette volna a mérkőzést, ha higgodtobb. Hámori nagyon igyekezett, ezúttal odós maradt a helyze­tek kihasználásával. A Dunaúj­város legjobbjai Németh, Tód«, Horváth és Fajkusz voltok. Lázár Lojos Vasárnap kora reggel bené­pesültek Pécs utcái kisdobos és úttörő egyenruhás gyerekekkel, csapatvezetőkkel. A hatodik megyei úttörő találkozó­ra gyülekeztek, melyet ezúttal a Magyar Úttörők Szövetsége megalakulásának 30 évfordu­lója alkalmából rendeztek meg A több napos találkozó utolso akkordja volt a rendkívül im­pozáns díszszemle, melyet Pé­csett, a Széchenyi téren mint­egy tízezer résztvevővel, bara­nyai. budapesti és külföldi paj­tásokkal tartottak. A külföldiek Pécs testvérvárosaiból. Lvov- ból, Eszékről. Szlivenból érkez­tek a találkozóra, színes nép­viseleteikkel. néptáncaikkal a szemle egyik legérdekesebb látványosságát nyújtották. Fan­fárok adtak jelt a bevonulás­ra, majd a gyárvárosi és a szászvári úttörőcsapat zenéjére a bevonuló csapiatok megtöl­tötték a teret. Az egybegyűl­teket Vér László, megyei út­törőelnök köszöntötte, közöttük Bocz Józsefet, az MSZMP Ba­ranya megyei Bizottsága titká­rát. Sárj Ferencet, a Pécs vá­rosi-járási Munkásőrség pa­rancsnokát, SzentirónYi Józse­fet és Petöházi Szilvesztert, a Pécs városi pártbizottság tit­kárait. Sorkadi Nagy Barnát, a KISZ Baranya megyei Bizott­sága első titkárát, valamint a megjelent pécsi és baranyai pert- és állami vezetőket. Ezt követte dr. Jerszi István, az MSZMP Baranya megyéi Bi­zottsága títkáro felszólalása, aki méltatta beszédeben az el­telt 30 év eredményeit. A vil­lányi úttörőcsapat elnyerte a KISZ KB vörös selyemzászlaját, melyet a csapat képviselőjé­nek Csernus László, a Magyor Úttörők Szövetségének titkára nyújtott át. A Gyermekek nemzetközi éve alkalmából rendezett vetítést Pécsett, a Petőfi moziban, aján­dékok sorsolásával egybekötve. Játékos ügyességi versenyen ve­hettek részt az uránvórosi gyer­mek közlekedési porkbon az érdeklődők. A Bóbito bábegyüt­tes szórakoztatta a vidámpark vendégeit, ahova az állatkert­iéi együtt ingyenes belépőt kaptak a 14 éven oluli gyere­kek. Jól kapcsolódott a gyer­meknap programjához a könyv­hét is. a Kossuth Lojos utcai könyvutcában, a Színház téren N. Szabó Sándor Micimackó című műsorát, délután ötkor pediq o Mecsek Áruház előtt a Bóbita bóbegyüttes műsorát tekinthették meg az érdeklő­dök. Ugyancsak mozgalmas volt Pécs a délutáni órákban is. a Szliven-. a Mecsek Áru­ház melletti terek és a Szé­chenyi tér megtelt gyermek színjátszókkal, kórusok, vers­mondák, néptáncosok mutat­koztak be o nézőknek. Ugyancsak jubileumi dísz­szemlével köszöntötték Tolna megye úttörői a 30 éves év­fordulót és a gyermeknapot A szekszárdi díszszemle után éneklő rajok és kamarakóru­sok hangversenye kezdődött az új, prénteken átadott úttörő- házban. Aranyérmes úttörő zenekorok. tónccsopotrok és éneklő rajok adtak gálaműsort o Babits Művelődési Házban, majd tábortűzzel és tűzijátékkal zárult a gazdag program. Zalaegereszegen is találko­zók színhelye volt a város, ajándékozót. kitüntetéseket adtak ót úttörövezetőknek, csa­piatoknak. Több száz résztvevő­vel rendezték meg Borcson az úttörők találkozóját. Kaprosvá­ron is az ünneplés jegyében telt el o vasárnap. Iharosberény úttöróc sopra to először nyerte el a KISZ KB vörös selyem zászlaját, az ün­nepélyes átadáson részt vett Kapxrsvár szovjet testvérvárosá­ból. Kalinyinböl érkezett há­rom fős delegáció is. H. M. A Színház téri könyvutca Pillanotképrek a pécsi gyermefc- napx eseményekről. Fotó: Erb-Kóródi Világ proletárjai, egyesüljetek! Zsúfolásig megtelt a Széchenyi tér a pécsi úttörőkkel Dunántúlt lla rtö XXXIII. évfolyam, 149. szám 1976. május 31., hétfő Ara: 1,50 R Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Hámori elöl elfejelik a labdát a dunaújvárosi védők. Arató László felvétele Több góllal győzhetett volna a Pécs