Dunántúli Napló, 1976. április (33. évfolyam, 91-119. szám)

1976-04-20 / 109. szám

Labdarúgó NB II. Bizles szekszárdi győzelem a kiesési rangadón Szekszárdi Dózsa —Budapesti Spartacus 2:0 (1:0) Szekszárdi 1800 néző, v.: Geiger. Szekszárdi Poiyák — Zalavári, Korner, Vágó, Lubas- tyik — Szabó, Laki (Tóth a 73. percben) — Meszlényi (Somo- di az 57. percben), Pusztai, Freppárv dr., Kovács. Edző: Kormos Mihály. Bp. Spartacus: Radics — Idei, Trenko, Varga, Ternesi — Török, Zöldi, Szalai (Zelics a 21. percben) — Do­rogi, Sárközi, Budavári. Edző: Szimcsák István. Már az első percben meg­szerezte a vezetést a Dózsa együttese. Radics kigurította a labdát Trenkónak, aki könnye­dén akarta visszajátszani. Mesz­lényi rácsapott és az elcsúszó Radics mellett az üres kapuba gurított. 1:0. Négy perccel ké­sőbb Sárközi hosszú partdobá- so az egyik hazai védő fején megcsúszott és a labda arasz­nyira kerülte el a jobb alsó sarkot. A 16. percben Pusztai jó cselek után a 11-es pontról nagy erővel lőtt, a labda a baloldali léc mellett suhant el. A 27. percben Freppán dr. 16 méteres szabadrúgását Radics fölfelé öklözte, Pusztai fejjel kapu elé csúsztatta a labdát, de Laki három méterről kapu mellé vágta. Szünet után is a Dózsa kez­dett jobban. Az 57. percben Freppán dr. lefutotta a védő­ket, önzetlenül Fusztafhoz gu­rított, aki az ötösről nagy hely­zetben kapu mellé lőtt. Három perccel később a vendégcsa­pat kapusáról kipattanó labdát Somodi közelről az üres kapu mellé vágta. A 66. percben növelte előnyét a szekszárdi csapat. Freppán dr. vezette fel a labdát, kapu elé ívelt és a jó ütemben felugró Pusztai fe­jese a bal felső sarokba vágó­dott. 2:0. A 72. percben Te- mesi leköpte az egyik hazai csatárt, ezért o játékvezető ki­állította. öt perccel később Vargát állította ki a játékve­zető, miután tiszteletlen meg­jegyzést tett a partjelzőre. Budafok—Pécsi MSC 3:1 (1:0) Budafok, 3000 néző, v.: Müncz. Budafok: Leskó — Horváth, Kapitány, Vízi, Bulla, Noskó, Zöldi, Tátrai, Jakab, Harangi, Nap. (Kalmár III.) Edző: Mészöly Kálmán. PMSC: Katzirz — Iványi, Schultheisz, Englóner, Kincses, Bálint, Kiss, (Lőrincz) Dárdai P„ Kardos, Fábián, Jónás. Edző Kovács Im­re. Csapkodó kezdés után az 5. percben Kiss jó cselekkel ját­szotta tisztára magát, de kivárt és a védők menteni tudtak. A 6. percben Vízi 35 méteres szabadrúgását Katzirz szép vé­déssel hárította. A 21. percben Jónás baloldali szabadrúgását Bálint jó helyzetben a jobb kapufa mellé fejelte. A 27. percben egy jobboldali beíve­lésnél Katzirz és Schulteisz egy­másra várt, a beívelt labda Ja­kab elé pattant, aki öt méter­ről a kapuba talált. 1:0. A 30. percben kapu előtti tömörülés után Zöldi 10 méterről fölé bombázott A 40. percben Fá­bián szép beadását látványos vetődéssel húzta le Dárdai elől a budafoki kapus. A 44. perc­ben Kiss hajszállal lőtt a kapu fölé. Szünet utón az 51. percben Zöldi két csellel kitört a védők gyűrűjéből, elhúzta a labdát a kifutó Katzirz mellett és éles beadását Englóner a gólvonal­ról hárította. Az 58. percben egy baloldali beívelés után a pécsi védelem állva maradt és a berobbanó Tátrai közelrőil a hálóba lőtt, 2:0. A 61.-. percben Dárdai a félpályáról vitte fel a labdát, leadását Kardos jó helyzetben fölélőtte. A 65. és o 68. percben Kincses kétszer remekül futott fel a halszélen, de lövését mindkét alkalom­mal védte a budafoki kapus. A 75. percben Zöldi buktatásáért 25 méterre a pécsi kapu­tól szabadrúgást ítélt a játék­vezető. Vízi szabadrúgása a sorfal fölött a későn vetődő Katzirz feje fölött a kapu kö­zepébe hullt 3:0. A 87. perc­ben a kitörő Dárdait hátulról elkaszálták, 11-es. Lőrincz lö­vése a jobb kapufa éléről vá­gódott a hálóba. 3:1. Mészöly Kálmán: Győzelem­re készültünk és ez jó játék­kal sikerült is. Kovács Imre: Gyenge közép­pályás, átütő erő nélküli csa­tárjátékkal nem lehet mérkő­zést nyerni. Megérdemelten nyert a Bu­dafok, de ebben a PMSC ve­szélytelen támadójátéka mellett erősen közrejátszott Katzirz gyenge teljesítménye is, A vé­delemben a két szélső hátvéd és időnként Englóner játéka kielégített, Schulteisz könnyel­műsége viszont a veszélyes helyzetek egész sorát eredmé­nyezte. A középpályás sor a második félidőre javult fel, de Dárdainak sajnos semmi sem sikerült. A PMSC támadó játé­ka csak a második félidőben okozott némi gondot az el­lenfélnek, a csatárok közül sen­ki sem emelhető ki. További eredmények Szolnok—Dunaújváros 0:0, MÁV DAC—Nagybátony 0:1, Vasas Izzó—Várpalota 1 :0, Do­rog—Debrecen 1:0, Bábolna— KKFSE 0:0, Oroszlány—Volán 1:0, BVSC—FÖSPED 0:0. AZ NB II. ALLASA 1. Dunaújváros 28 18 8 2 62:20 44 2. Dorog 28 16 7 5 51 :26 39 3. Budafok 28 16 5 7 62:40 37 4. Volán 28 12 10 6 40:28 34 5. KKFSE 28 14 5 9 48:33 33 «.BVSC 28 11 10 7 45:34 32 7. Debrecen 26 12 8 8 4Ű:34 32 8. Szolnok 28 10 9 9 37:29 29 9. Pécs 28 11 6 11 39:26 28 10. Komló 26 9 9 10 31 :42 27 11. MAVDAC 28 9 7 12 32:39 25 12. Vasas Izzó 28 8 9 11 31:39 25 13. Várpalota 28 8 9 11 32:41 25 14. N.-kanizsa 28 8 9 11 27:48 25 15. Szekszárd 26 7 10 11 32:42 24 16. FÖSPED 28 7 8 13 37:44 22 17. Oroszlány 28 7 8 13 32:46 22 18. Nagybátony 28 8 5 15 27:49 21 19. Bp. Spartacus 28 5 9 14 26:56 19 20. Bábolna 28 6 5 17 33:58 17 Ifjúsági vívó-vb A szovjet Irina Dolgich győ­zelmével ért véget vasárnap a lengyelországi Poznanban a női ifjúsági tőrvívó világbajnokság. Irina Dolgich valamennyi dön­tőbeli ellenfelét legyőzte. A második helyen a francia Bri­gitte Latrille, míg a harmadik helyen az ugyancsak szovjet Jelenő Kulinyenko végzett. A kemény összecsapásokkal tarkított mérkőzés színvonalára erősen rányomta bélyegét a ki­esés elleni harc tétje. Az el­ső 45 perc ideges hangulatú, csapkodó játékot hozott. Szü­net után nagyobb sebességre kapcsoltak a lila-fehérek és 2:0 után, de különösen a ket­tős kiállítást követően nagy fö­lényben játszottak. Sorra alakí­tották ki a helyzeteket, de a legnagyobbakbói is képtelenek voltak már kapuba találni. Jók: Vágó, Freppán dr., La­ki, Pusztai, illetve Sárközi, Zöl­di, Fekete László BBHyMZssu^ 1 Megyebajnokság EV/I\S Tovább szökik az élmezőny 1. Szolnoki MTB—Dunaújváros 0:0 X 2. Komló—Nagykanizsa 4:0 1 3. Bábolna—Kossuth KFSE 0:0 X 4. Oroszlány—Volán 1 :0 1 5. Debr. MTE—Egri Dózsa 1 :6 2 6. Hejöcsaba—Gyöngyös 0:1 2 7. Sátoraljaújhely—Özd 2:1 1 8. Egri Vasas—Miskolc 2:1 1 9. Szíván MÁV—Ganz-MAVAG 2:2 X 10. Napoli—Juventus 1:1 X 11. Ascolí—Internazionale 2:0 1 12. Cagliari—Verona 0:2 2 13. Roma—Bologna 0:0 X Pótmérkőzés: 14. Sambenedettese—Genoa 1:0 1 TEKE: NB II. férfi mérkőzés. Pé­csi Spartacus—Székesfehérvári Épí­tők 7:1, Gázmű-pálya. LABDARÚGÁS: Országos ifjúsági bajnokság. Nagykanizsa—Dombóvár 1:0 (0:0). PMSC—Szekszárdi ifi 4:1, Sportis­kola—Siófok ifi 3:0. Universitas PEAC—Boly: 3:1 (0:1). Boly, 500 néző. Vezette: Mejzer. Góllövő: Ulrich (3), il­letve Toller dr. A második fél­időben feljavult hazai csapat sportszerű játékkal biztos győ­zelmet aratott. Jók: Demhárt, Márián, Kövi, illetve Toller dr., Tamás, Zsolt. Sásd—Steinmetz SE 0:1 (0:1). Sásd, 150 néző. V.: Pazaurek. Mindkét csapat nagy erőbedo­bással játszott, a szerencsésebb győzött, igen jó játékvezetés mellett. Góllövő: Peti. Jók: Hirth, Till, illetve Berki és Aradi. Vasasi Bányász—Sellye: 3:1 (2:0), Vasas, 450 néző. V.; Sző­Labdarúgó NB III. Győzött a a megyei rangadón Siófoki Bányász-Perbál SC 3:0 (1:0). Siófok, 1000 néző. V.: Nagy M. Siófo-k: Zsupo- nyó - Balogh, Pintér, Horváth K., Kiss, Sabján, (Johann), Horváth J., (Bihari), Bakó, Bo- csev. Edző: Papp Gyula. Per­bál : Németh — Cseh, Kovács I., Füstös, Bajkó, Hollári, (Nagy I.), Pálfi, Kovács II., Hucker, Mónos, (Nagy J.), Gönczöl. Edző: Háni László. Két ellentétes félidő, a Sió­fok a második félidőben erőn­létileg is és a helyzetek kihasz­nálásával is felülkerekedett. Jók: Zsuponyó, Balogh, Kiss, Horváth K., illetve Kovács I., Bajkó, Nagy J. Góllóvök: Ba­kó, Pocsev, Takács P. (11-es bői). Véménd-Mázaszászvár 3:1 (2:1). Véménd, 1000 néző. V.: Gozdán. Véménd: Doszpod - Szabó, Rótt, Hubert, Kajtár, Törjék, Kiss, Andrási, Takács, Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. Mázaszászvár: SzuUcs - (Borász), Csábrák, Széles, Kó- lya, Katona, Pataki, Demeter. Kovács, Horony, Stemler, Csor­dás, (Bíró). Edző: Stepán Ti­bor. Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak végig fölényben ját­szottak, számos gólhelyzetet dolgoztak ki, azokat azonban rendre kihagyták. A játék képe alapján a . hazaiak akár na­gyobb arányban is győzhettek volna. — Góllövök: Orosz (2), Szabó, illetve Stemler. Jók: Szabó, Bencsik, Orosz, Rótt, illetve Katona, Stemler, Deme­ter és Horony. Pécsi BTC-Lőrinci Fonó 1:0 (0:0). Bőrgyár-pálya, 300 né­Ismét nyert a Pécsi BTC Felzárkózott a Dombóvár ll-est védett a PVSK kapusa ző. V.: Barna. BTC: Sas — Is- tokovics, Bárdosi, Bogdán, Bo­dor, Várhelyi, Bíró, Fiegler, Laurer, Hajós, Renko. Edző: Horváth László. Az első fél­időben a vendégcsapat, szünet után a BTC kezdeményezett többet. A bőrgyáriak lelkesebb és fegyelmezettebb játékukkal megérdemelték a győzelmet Góllövő: Bíró. Jók: Istokovics, Bárdosi, Hajós, Renko, illetve Pintér, Csukás. Dombóvári Sparfacus-Enying 3:0 (0:0). Dombóvár, 1500 né­ző. V.: Bálint. Dombóvár: Do­bos — Hertelendi, Judik, Hirt, Vida, Olasz, Tóth, Nagy, Vá­mosi, (Loboda), Németh, Por- csa, Lódrí. Edző: Szám Frigyes. Jó iramú mérkőzésen már az első félidőben is többet tá­madott a hazai együttes. Szü­net után ez már gólokban is kifejezésre jutott. — Góllövők: Loboda (2), Vámosi. Jók: Do­bos, Judik, Németh, Hirth, Lo­boda. A vendégcsapatból senki sem érdemel dicséretet. PVSK-Barcs 3:2 (3:1). PVSK. pálya, 800 néző. V.: Petrovai. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó, (Engert), Balázs, Gyurina, Ka­szás, Grünwald, Kresz, Iván, Somogyvári, Baumholczer, (Mathesz). Edző: Lendvai Mik­lós. Barcs: Kótai — Bencsik, (Semsi), Kämpf, Winkler, Bör- csök, Karsai, Gulyás, Dóczi, Fodor, (Petrinovics) Tóth, Nagy. Edző: Mayer György. A PVSK az első félidőben végig irányi-' tott, szünet után feljavult a Barcs és nem sok hiányzott ahhoz, hogy kiegyenlítsenek. A 82. percben Tóth 11-eset Su­lyok kivédte. Góllövők: Somogy­vári (2), Grünwald, illetve Nagy, Karsai. — 'Jók: Sulyok, Szabó, Iván, Somogyvári, illetve Ben­csik, Karsai, Nagy. További eredmények: Duna­újváros: Építők-Kaposvari Tán­csics SE 2:1, Bp. Építők— ÉRDÉRT 7:0, BKV Elöre-EMG SK 0:0, SZfv. MÁV-Ganz- MÁVAG 2:2. NB III. ALLASA 1. Ganz-MAVAG 27 18 5 4 63-26 41 2. Szfv. MÁV 26 16 4 6 54-32 37 3. Pénzügyőr 26 15 6 5 52-42 36 4. BKV Előre 26 14 4 8 50-30 32 5. Siófok 27 13 6 7 36-28 32 6. PVSK 27 12 7 8 40-28 31 7. Lőrinci Fonó 27 12 6 9 44-35 30 8. Véménd 26 13 4 9 53-46 30 9. EMG SK 27 10 8 9 34-32 28 10. Táncsics 27 9 7 11 33-33 25 11. Enying 27 10 5 12 33-41 25 12. Perbál 26 8 7 11 36-43 23 13. Barcs 27 10 3 14 25-45 23 14. D. Építők 26 6 9 Í1 26-36 21 15. Bp. Építők 27 8 4 15 41-45 20 16. Mázaszászvár 27 5 10 12 32-39 20 17. Dombóvár 26 7 5 14 27-44 19 18. PBTC 26 6 5 15 26 56 17 19. ÉRDÉRT 27 5 5 17 24-46 15 ke. A nagyiramú, kemény, he- lyenként durva mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csa­pat. Adorjánt (30. percben) a hazai csapatból kiállították. Góllövök: Vokó (2), Erdelecz (11-esből), illetve Farkas. Jók: Kakas,. Vokó, Dobsi, Szabó, il­letve Farkas. Mágocs—Mohács: 0:1 (0:0). Mágocs, 300 néző. V.: Polcz. Két gyenge csapat találkozott Mágocson, a vendégek szeren­csés potyagóllal szerezték meg a győzelmet. GófTövő: Morvái. Jók: Alsóvölgyi, Schwahl, illetve Benes II., Veréb. Beremend—Szigetvár: 0:3 (0:2). Beremend, 500 néző. V.: Burai. A végig mezőnyfölény­ben játszó hazaiak gólképtelen­nek bizonyultak, és a helyzetei­ket kihasználó vendégek három góllal terhelték meg a cement­gyáriak hálóját. Góllóvök: Szöllősi, Modák, Hartung (ön­gól). Jók: Varga, Szöllősi, Tóth, illetve Németh II. és Stölder. Pécsi Porcelángyár—Pogány: 3:0 (2:0). Pogány, 150 néző. V.: Tatai. Tartalékos Pogány el­len megérdemelten győzött a vendégcsapat. Góllövők: Mischl (2) és Mauer. Jók: Légrádi, Szűcs, Lőrincz, illetve Schát, Kiss. További eredmények: István- akna—Kesztyűgyár 1:1, Pécsi Kinizsi—Gázmű 1:1. MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. Szigetvár 21 15 5 1 «1-15 35 2. Mohács 21 12 4 5 33-21 28 3. P. Kinizsi 21 9 7 6 24-15 25 4 Pogány 21 9 6 6 28-24 24 5. Kesztyűgyár 21 8 7 6 24-19 23 6. Vasasi B 21 9 5 7 27-23 23 7. Boly 21 8 7 6 32-33 23 8. Univers. PEAC 21 9 4 8 36-28 22 9. Sellye 21 9 3 9 32-25 21 10. Gázmű 21 6 8 7 33-31 20 11. Beremend 21 8 4 9 29-39 Z0 12. Steinmetz 21 7 4 10 21-33 18 13. István-ofcna 21 6 3 12 20-34 15 14 Mágocs 21 5 5 11 21-42 15 15 Porcelángyár 21 4 6 11 27-38 14 16. Sásd 21 3 4 14 18-48 1« BIRKÓZÁS: PMSC junior birkózók sikere Szombathelyen rendezték meg a vidéki magyar bajnok­ságot. A PMSC birkózói nagy­szerűen helytálltak. Kálmán Tibor nehézsúlyban bajnokságot nyert. Longauer Zoltán a 2. helyen végzett, To­vábbi helyezettek: Koposi Imre nehézsúlyban 4., Garzó Gábor 62 kg-os súlyban 5., Nagy Já­nos 52 kilogrammban 6. lett. Szolnokon a kötöttfogású ju­nior vidéki magyar bajnokságot rendezték. Itt Kelemen László nyert bajnokságot az 52 kilo­grammos súlycsoportban. Ugyanebben a súlycsoportban Gyénél Zoltán 3, - lett. Külön említésremélto Kelemen László és Kálmán Tibor teljesítménye, akik mind a ketten valamennyi mérkőzésüket két vállai nyer­ték. A kardvívás végre meghozta a világbajnokság egyetlen ma­gyar döntősét. Nébald György • 16 között 10 ;5-re verte a nyugatnémet Telberget, de a tavalyi ezüstérmes szovjet Pur- cevtól 10:3-ra kikapott. A visz szavágón visszakapta Telber get, és ezúttal 10:6-ra verte Ezután a lengyel Placzkowski val csapott össze, s 10:8-ra győzött. A svájci Poffet véghezvitte a junior világbajnokságok ed­digi legnagyobb bravúrját: há- ' romszor egymás után szerezte I meg a világbajnoki címet a j párba jtórvrvásbcm. _____ 1 B átraké a szerencse, mondja a közmondás, mert ezúttal a Komló—Nagykanizsa mérkőzés eredménye is ezt látszik igazolni. Csak nagyon kevesen számítottak a hazaiak nagyarányú győzelmére, s közülük a szerencse Csordás Mária, Pécs III. kér. Semmelweis u. 13. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a vásárlási utalványt szerkesz­tőségünk titkárságán veheti át. Következő heti szelvényün­ket szombaton déli 12 óráig kell eljuttatni szerkesztősé­günk címére. (7621 Pécs Hunyadi u. 11.) PMSC—Vasas Izzó: ................................................................... P átmérkozés: FOSPED—Szekszárdi .................................... A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................. E redmények röviden Katovicében a jégkorong vb A-csoportjába-n hétfőn az első mérkőzésen Csehszlovákia ísko- i laiátékkal fölényesen nyert az NSZK ellen. Csehszlovákia—NSZK: 9:1 (5:0, 3:0, 1:1). A vasárnapi második mérkő­zésen oz NDK 2:1 arányú győ­zelmet aratott Finnország ellen. Hűsvét hétfőn nemzetközi labdarúgó mérkőzésre került sor Újpesten. Ü. Dózsq—Spartak Tmava (csehszlovák) 7:2 (4:2). Góllövők: Tóth J., Törőcsik, Tóth A., Nagy, Dunai II., Gyón- , j gyösi, Bene, ill. Tóth J. (öngól), | I Adamec. nettói Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Fősze-kesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-7n2, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Te!.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 f