Dunántúli Napló, 1976. március (33. évfolyam, 60-90. szám)

1976-03-15 / 74. szám

Végre győzelem Komlói Bányász—Várpalota 1:0 (1:0) Várpalota 3000 néző. V.: Barna. Komlói Bányász: Buús — Keller, Tallósi, Lahó, Kelemen — Tresch (Gáli az 58. percben), Mád, Bányász — Jánosi, Lingl, Radios. Edző: Csaba Gábor. Várpalota: Palotai — Lukács, Csapó, Kisbej, Czompó - Kun, (Rizmayer az 50. percben), Be­ne (Kiss, a 60. percben), Szál­lási - Nyitrai, Bertalan, László. Edző: Palovecz Béla. A 11. percben Bányász buk­tatásáért megítélt szabadrúgás után a várpalotai kapu előtt kavarodás támadt, a védőkről a bal kapufa mellett szögletre pattant a labda. Támadott a Komló, A 25. percben Lingl be­cselezte magát a 16-os előte­rébe, Radicsot jó ütemben szök­tette, aki egyből a kapu bal oldalába vágta a labdát. (1:0). Élénkebbé vált a játék. Egy perc múlva a komlói védők csak nehezen mentettek a vár­palotaiak elől. Ezután Lingl fu­tott el a baloldalon, éles szög­ből leadott lövését szöglet­re hárította Palotai. Az ellen- támadás végén alig szállt a labda Buús kapuja mellé. A 31. percben Buús szépen húz­ta le a hazaiak szögletét. Ez­után várpalotai percek követ­keztek, mégis a Komlónak adó­dott nagyobb gólhelyzete. A 35. percben előbb Tresch lövé­se pattant ki a gólvonalról, majd Bányász szögletét védte nehezen Palotai. A második 45 perc hazai ro­hamokkal indult. Egy baloldali beadást Nyitrai kapásból fölé lőtt. A másiké oldalon Bányász beadását a 11-es ponton Mód kapta, de kivárt, és a védők szögletre mentettek. A 63. perc­ben Bányász verekedte magát az alapvonalig, beadását Pa­lotai üggyel-bajjal tolta szög­letre. A Várpalota enyhe me­zőnyfölényt harcolt ki, Buúst többször is próbára tették a hazai csatárok. A 80. percben a komlói kapus kiejtette a lab­dát, de a hazai csatárok hi­báztak. A 85. percben Radics beadását Lingl jó helyzetben a kapusba lőtte. Az utolsó per­cekben a Várpalota szoronga­tott, de a komlóiak önfeláldo- zóan védekeztek, az eredmény már nem változott. A komlói játékosok egysé­ges csapatjátékkaf, javuló for­mában szerezték meg a rég­óta várt két pontot Az első félidőben a komlói­ak határozott mezőnyfölényt harcoltak ki, helyzetet is terem­tettek, de csak egyet sikerült kihasználniuk. A második fél­időben kissé elfáradtak a kom­lói csatárok, de az eredményt Nagykanizsai Olajbányász —Bp. Spartacus 2:0 (1:0) Nagykanizsa, 3500 néző. V.: Maród. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpoth, Si­mon, Müller — Készéi (Sava- nyó, a 46. percben), Bogáti, Horváth — Sulyok, Derdák, Fü­le dr. Edző: Lantos Mihály. Bp. Spartacus: Szőke — Törőcsik, Trenkó, Török, Temesi — Szá­lai, Dorogi, Zelics — Sárközi, Németh, Karakas (Varga, a 61. percben). Edző: Szimcsák Ist­ván. Az első félidőt végigtámadó, nagy iramot diktáló olajosok sorra dolgozták ki helyzeteiket, de azok sorra kihasználatlanok maradtak. Nagy fölényük a 33. percben a támadást kísérő bal­hátvéd Müller révén érett góllá, aki 25 méterről a kaput elha­gyó Szőke lelett talált a felső sarokba. 1:0. A második játék­részben sem csökkent az iram, bár a vendégek mindent egy lapra téve kitámadtak, a haj­rában több más gólszerzési le­hetőség mellett Füle dr. révén a kanizsaiak növelték előnyü­ket. A mély talajú, havas pályán sorrakerült küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a végig jobb erő­ben lévő kanizsaiak irányítot­ták a játékot. A jobban és lel­kesebben játszó hazaiak győ­zelme kis szerencsével nagyobb arányú is lehetett volna. Ki­állítva: Szalai a Bp. Spartacus- ból a 80. percben. Jók: Vla­szák, Kovácshegyi, Simon, Hor­váth, illetve Trenkó, Törőcsik, Dorogi. Kaiser László További eredmények Dorog—Oroszlány 1:0 (1:0) Do­rog, 4000 néző, v.: Bana. Góllövő: Szabó. Debreceni VSC—Bábolna 1:1 (1:1) Debrecen, 6000 néző, v.: Jaczina. Góllövők: Korsós (11-esből), ill. Gottdiener. Kossuth KFSE—FÖSPED Száll. 2:0 (2:0) Szentendre, 2000 néző, v.: Urbán. Góllövők: Fodor, Sipőcz. Volán SC—Nagybátomyi Bányász 3:0 (1:0) Rákoscsaba, 2500 néző, v.: Farkas. Góllövők: Németh, Haj­dú, Bartosik (11-esből). Budafok—MÁV DAC 2:1 (2:0) Bu­dafok, 2000 néző, v.: Pádár. Góllö­vők: Kapitány (11-esből), Tóth K., ill. Hannich. Szolnok—Izzó 2:2 (1:1) Tábor u., 800 néző, v.: Tapolczai. Góllövők: Schuszter (öngól), Simon (11-esből), ill. Varga, Rostás. Dunaújvárosi Kohász—BVSC 2:0 (1:0) Dunaújváros, 3500 néző, v.: Müncz. Góllövők Szepesi , Timár. AZ NB II. ALLASA 1. Dunaújváros 23 15 6 2 53-18 36 2. Budafok 23 14 5 4 55-30 33 3. Dorog 23 13 6 4 41-20 32 4. Volán 23 10 9 4 37-25 29 5. Kossuth KFSE 23 12 4 7 39-24 28 6. BVSC 23 10 7 6 39-27 27 7. Szolnok 23 9 7 7 34-26 25 8. Debrecen 23 9 7 7 27-31 25 9. Pécs 23 9 5 9 35-21 23 10. MÁV DAC 23 8 6 9 28-32 22 11. Szekszárd 23 6 9 8 27-34 21 12. Komló 23 7 7 9 24-37 21 13. Oroszlány 23 6 8 9 30-34 20 14. Várpalota 23 6 8 9 27-34 20 15. Olajbányász 23 6 7 10 21-34 19 16. Izzó 23 5 8 10 25-33 18 17. FÖSPED 23 6 5 12 30-40 17 18. Nagybátony 23 6 5 12 22-38 17 19. Bp. Spart. 23 3 8 12 18-50 14 20. Bábolna 23 5 3 15 29-53 13 Góltotó A 0:0-ás döntetlenre végződött PMSC—Szekszárd mérkő­zés végeredményét öt pályázó találta el. Közülük a sze­rencse Szabó Erika 7633 Pécs, • Szamuely utca 5/A. szám alatti lakosnak kedvezett, a nyertes a vásárlási utolványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át A következő heti szelvényeket szombat déli 12 óráig kell eljuttatni szerkesz­tőségünk címére: 7621 Pécs, Hunyadi út 11. Komló—PMSC: ................................ Pótmé rkőzés: PVSK—Mázaszászvár: ................................ A pályázó neve: ................................................................. Lakcíme: ................................. biztos an tudták tartani! a kom­lóiak. A kapuban Buús egyszer hibázott, abból majdnem gól lett. A hátvédek közül Tallósi magabiztos játéka emelkedett ki, a középpályások sokat har­coltak elöl, Lingl nemegyszer vetette magát észre, Radicsot gólja dicséri. A várpalotai csa­patból Czompó és Lukács játé­ka emelkedett ki. Kunos István Pontot szerzett a BTC Mázaszászváron Pénzügyőr SE—Pécsi VSK 1:0 (0:0). Pasaréti út, 1200 né­ző. V.: Somlai. PVSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Grün- wald, Gyurina — Zoltai (En­ged), Kaszás, Kresz — Nagy, Somogyvári, (Baumholczer), Tóth. Edző: Lendvai Miklós. A sáros, mélytalajú pályán nem alakulhatott ki jó játék. Küz­delmes, nagyiramú mérkőzé­sen győzött a hazai csapat. A gól a 63. percben esett, szög­letrúgás után Fazekas révén. Jók: Rafael, Miller, Vida, Bo­dor, illetve Sulyok, Szabó és Grünwald. Véménd—Dombóvári Sparta­cus 3:0 (1:0). Véménd, 700 néző. V.: Bálint. Véménd: An­tal — Szabó, Rótt, Kiss, Kaj- tár — Törjék (Márton), Boro- vácz, Andrássy (Hüber) — Takács, Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. — Dombóvár: Vincze — Hertelendi, Judik, Hirth, Loboda — Kéki, Vida, Tóth (Porcsa) — Vámosi, Né­meth, Lódri. Edző: Szám Fri­gyes. A minden csapatrészben jobb hazaiak a látottak alap­ján nagyobb arányban győz­hettek volna, de a vendégek védelme önfeláldozóan küz­dött. Góllövő: Takács, Rótt, Hétfői sport MEGYEBAJNOKSÁG Hat góllal kezdett Szigetvár & Szigetvár—Steinmetz SE 6:1 (4:1). Szigetvár, 500 néző, ve­zette: Horváth. Az első 45 percben a tétovázó Steinmetz védők mellett könnyen voltak eredményesek a szigetvári csatárok. Kiállítva Peti (Stein­metz). Góllövők: Telek (3), Kö­ves, Palotai, Varga, illetve Tóth. Mohács—Universitas PEAC 1:0 (0:0). Mohács, 300 néző. Vezette: Meizer. A nehéz tala­jon nem alakulhatott ki folya­matos játék. Ennek ellenére iz­galmas volt a találkozó. Gól­lövő: Pártényi. Sellye—Porcelángyár 3:0 (2:0). Sellye, 300 néző. Vezet­te: Burai. Közepes iramú mér­kőzésen biztosan győzött a ha­zai csapat. Góllövők: Szabó, Harsányi, Cipor. Jók: Lombo- si, Szabó, Őröli, illetve Szűcs, Sarek. István-akna—Beremend 2:0 (1:0). Pécsszabolcs, 200 néző. Vezette: Pazaurek. Változatos, jóiramú mérkőzésen megérde­melten nyert a bányász. Kiál­lítva: Illés (Beremend). Gól­lövők: Peres, Végvári. — Jók: Rész, Konrád, Végvári, illetve Németh és Alföldi. Gázmű—Mágocs 1:1 (0:0). Gázmű-pálya. A vendégcsapat szerencsésen vitte el az egyik pontot. Góllövők: Juczi, illetve Mágocsi. Kesztyűgyár—Sásd 0:0. Pécs- bánya, 100 néző. Vezette: Ta­tai. A hazai csapat rendre ki­hagyta gólhelyzeteit. Kiállítva: Forrai (Sásd). Jók: Balogh, Pauli, Kálmán, illetve Till, Hartman. Pécsi Kinizsi—Boly 1:1 (0:1). Pogány—Vasasi Bányász 1:0. Vasas. A labdarúgó megyei I. osztályban is megkezdődtek a tavaszi idény mérkőzései. Fotóriporterünk az 1:1 arányú, döntetlen ered­ménnyel végződött Kinizsi—Boly találkozóra látogatott Képün­kön: Boly kapusa ment a Kinizsi játékosok elöl. Fotó: Arató László A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. Szigetvár 16 12 3 1 44-13 27 2. P. Kinizsi 16 8 5 3 21-12 21 3. Mohács 16 8 4 4 26-19 20 4. Universitas 16 7 4 5 27-19 18 5. Kesztyűgyár 16 6 6 4 17-11 18 6. Pogány 16 6 6 4 23-19 18 7. Sellye 16 8 1 7 25-18 17 8. Vasas 16 7 3 6 20-19 17 9. Boly 16 5 5 6 22-30 15 10. Steinmetz SE 16 6 3 7 20-28 15 11. Gázmű 16 4 6 6 2M5 14 12. István-akna 16 6 2 8 18-22 14 13. Mágocs 16 4 4 8 18-30 12 14. Beremend 16 4 4 8 20-35 12 15. Sásd 16 3 4 9 17-30 10 16. Porcelángyár 16 2 4 10 19-34 8 Javult a Rákóczi játéka Majdnem sikerült szerezni egy pontot Fehérváron Újabb nehéz akadályon ju­tott túl a Kaposvári Rákóczi. Ismét idegenben játszottak a -zöld-fehérek, újra egy dobo­gós csapat, a Videoton ellen. Mi tagadás, az újpesti fiaskó után elég borúlátó volt a ka­posvári közvélemény. Voltak, akik a jóformában lévő Video­ton ellen súlyos vereségre szá­mítottak. Akik viszont elkísér­ték a kaposvári csapatot Fe­hérvárra, örömmel állapították meg, hogy egy hét alatt na­gyon sokat javult a Rákóczi játéka. így vélekedett a mér­kőzés után Mathesz Imre ve­zető edző is, aki az öltözőben megpróbált lelket önteni szo- morkodó fiaiba, mondván, ezt a vereséget nem kell szégyell­niük. Valóban nem. ötnegyed órán keresztül ugyanis a kapos­vári csapat hárítani tudta a hazai .rohamokat, s úgy tűnt, hogy a Rákóczi esetleg pontot szerez. Aztán mégiscsak meg- rezdült Hegedűs kapus beve­hetetlennek tűnt hálója. A sú­lyos sérülésből felépült játékos, aki a mérkőzés hőse volt, so­kad magával rrí?g ma is azon kesereg, hogy a gólt lesállás előzte meg. Valóban Csongrá­di az alapvonalon állt, amikor megkapta a labdát. Még a Rákóczi kapusa is előbbre ta­nyázott, mint a fehérvári fiú. A bíró azonban nem így látta, így aztán hiába reklamáltak Ágfalviék. A vereség ellenére most nem volt temetőhangulat sem a csapat, sem a Rákóczit kísérő szurkolók körében. Ez utóbbiak zászlókat lengetve úgy búcsúz­tatták az öltözőbe vonult já­tékosokat: nem baj fiúk!... Kovács Sándor TOTO 1. Dorog—Oroszlány 1:0 2. Várpalota—Komló 0:1 3. Nagykanizsa—Bp. Spart. 2:0 4. Vasas Izzó—Szolnoki MTE 2:2 5. Salgótarján—Debrecen 0:0 6. Kazincbarcika—Egri Dózsa 2:1 7. MOTIM TE—Fűztő 1:2 8. Bakony—Körmend 2:0 9. Juventus—Milan 1:1 10. Napoli—Torino 0:0 11. Perugia—Cesena 1:0 12. Roma—Lazio 0:0 13. Sampdoria—Fiorentina 0:0 Pótmirkőzések: 14. Brindisi—Genoa 15. Palermo—Novara 16. Varese—Foggia félbeszakadt 2:2 x 1:1 x Orosz. Jók: Antal, Rótt, Kiss, illetve Vincze, Judik, Hirth. Barcsi SC—Lőrinci Fonó 3:1 (1:0). Barcs, 1100 néző. V.: Dravecz. Barcs: Kótai — Bör- csök, Kömpf, Winkler, Karsai, Dóczi, Gulyás, Tóth, Fodor, Nagy, Gyergyák (Patrinovics). Edző: Máyer György. A barcsi csapat mindvégig fölényben játszott és nagyobb arányban is győzhetett volna. Góllövők: Tóth (11-esből), Karsai és Nagy, illetve Hanka (11-esből). Jók: Kótai, Kömpf, Tóth, Kar­sai, illetve Francia, Fekete és Flórián. BKV Előre—Siófoki Bányász 2:1 (1:1). Siófok, 800 néző. V.: Tompa. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Kiss, Kékesi, Dróth, Horváth K„ Bihari, Hor­váth J. (Soós), Bocsev, Takács. Edző: íMeggyes Gábor. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a fővárosi csapat szerencsés góllal és egy 11-essel győzött. Góllövő: Gubán (2 — egyet 11-esből) illetve Horváth J. Táncsics SE—MEDOSZ ÉR­DÉRT 1:0 (0:0). Kaposvár, 400 néző. Vezette: Gozdán. Tán­csics: Kiss — Eisemann, Ko­vács, Hamar, Hadzopulosz, Molnár K„ Németh II., Molnár I., Völgyi, Németh I. (Varga), Dobor (Szieber). Edző: Csanda István. A játékvezető a 36. percben Hadzopuloszt kiállítot­ta. A 10 főre olvadt kaposvári csapat is fölényben maradt, de csak verejtékes küzdelem árán győzött. Góllövő: Molnár I. Jók: Eisemann, Kovács, Molnár K., illetve Kata, Bálint, Nádas. Mázaszászvári Bányász— PBTC 2:2 (1:1). Mázaszász­vár, 800 néző. V.: Szinger. Má­zaszászvár: Szulics — Kólya, Széles, Katona, Nemes (Csáb- rák), Pataki, Demeter, Kovács, Stemler, Bíró (Horony), Csor­dás. Edző: Stepán Tibor. PBTC: Sass — Istókovics, Daka, Bog dán, Kiss, Fiegler, Bíró, Várhe­lyi, Balázs (Fodor), Hajós, Laurer. Edző: Horváth László. A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, a helyzetek alapján győzelmet érdemelt volna. Gól­lövők: Csordás, Pataki, illetve Katona (öngól) és Hajós. Jók: Nemes, Pataki, Demeter, illet­ve Bogdán, Várhelyi és Laurer. Az NB III. további eredmé­nyei: Perbál—Dunaújvárosi Építők 1:0, Ganz MÁVAG—Bp. Építők 5:1, ÉMG SK—Enying 2:0. Szabadnapos volt a Szé­kesfehérvári MÁV. AZ NB III. ALLASA 1. Pénzügyőr 22 14 6 2 44-28 34 2. G. MÁVAG 22 15 3 4 53-23 33 3. Szfv. MÁV 21 14 1 6 45-26 29 4. Lőrinci Fonó 22 11 5 6 39-28 27 5. Véménd 22 11 4 7 43-37 26 6. Siófok 22 10 6 6 27-23 26 7. PVSK 22 9 7 6 33-20 25 8. BKV Előre 21 11 3 7 38-26 25 9. EMG SK 22 8 6 8 30-28 22 10. Perbál 22 8 6 8 33-34 22 11. Táncsics 22 7 7 8 24-26 21 12. Enyinq 22 8 5 9 26-30 21 13. Barcs 22 8 3 11 19-35 19 14. Mázaszászvár 22 5 8 9 27-26 18 15. Dunaújváros 21 4 7 10 18-30 15 16. Dombóvár 22 5 4 13 19-40 14 17. BTC 21 4 5 12 22-46 13 18. ÉRDÉRT 22 4 5 13 18-32 13 19. Bp. Építők 22 4 3 15 24-44 11 hétfői Dunántúli napló _ Ae M SZMP B.ran,. m» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Fászerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-033, 20 ára után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762. 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 KészOlt ofszet rotációs eljárástól Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054