Dunántúli Napló, 1976. március (33. évfolyam, 60-90. szám)

1976-03-01 / 60. szám

Hét golt kapott a Komló Dorogon Komló—Dorog 7:0 (3:0) Dorog, 5000 néző. Vezette: Müncz. Dorog: Schnitzer (Hor­váth II. a 75. percben) — Engelbrecht, Tóth, Kiss, Her­nádi, Cabala, Szabó, Ecker (Rozgonyi, a szünetben), Pesze- ki I., Peszeki II., Izsó. Edző: Ivanics Tibor. Komlói Bányász: Buus — Keller, Kovács (Jánosi a 73. percben), Kelemen, Bányász, Tresch (Steib, a 24. percben), Sós, Lahó — Radics, Havasi, Róth. Edző: Csaba Gábor. Jó talajú pályán, remek nap­sütéses időben nagy érdeklő­dés mellett a Komló kezdte a játékot. A dorogiak azonnal tá­madásba lendültek. A 3. perc­ben Peszeki I. jól ívelt szögle­tét a felsősarokból ütötte ki Buus. Az 5. percben az előre­törő Kiss beadását Peszeki I. 7 méterről a komlói kapuba fejelte. (1:0). A 8. percben újabb hazai gólt láthattak a nézők: Peszeki II. ügyesen kö­zépre játszott, és a befutó Sza­bó 18 méterről a felső sarokba bombázott (2:0), A 10. percben Peszeki II. már csak Buussal állt szemben, de a komlói ka­pus menteni tudott. A hazaiak magabiztosan játszottak, a komlóiak kapkodtak, ideges­kedtek. A 18. percben volt vé- denivalója először a dorogi kapusnak: Havasi lövését szög­letre ütötte. A túlsó kapunál Peszeki II. labdáját Hernádi lábáról szedte fel Buus. Élve­zetes, jó mérkőzést vívtak a csapatok, bár az iram a félidő második részében némileg csök­kent. A 31. percben Izsó lab­dája kerülte el Buus kapuját. A 38. percben feljött a Komló. Radics kapura lőtt, Schnitzer szögletre ütötte a labdát. A 43. percben az előretörő Engel- brecht labdáját Peszeki I. az 5-ösről a komlói kapuba továb­bította. (3:0). Szünet után is sűrűn estek a gólok. A 48. percben Kovács és Buus összefutott, és Pesze­ki II. beadását Rozgonyi a ka­puba vágta (4:0). Az 51. perc­ben Peszeki II. beadása nyo­mán átszállt a labda Buus fe­lett, Peszeki I. 6 méterről nem hibázott. (5:0). A komlói védők nagyot hibáztak a gólnál. A dorogiak lefékeztek, szóhoz ju­tottak a komlóiak is, de kapura nem jelentettek veszélyt. A 70. percben Peszeki II. szöglete után Peszeki I. közvetlen közel­ről lőtte a dorogiak 6. gólját. A gól előtt Kovács és Kele­men összefutott, Kovács állka­pocs sérülést szenvedett. A 80. percben Buus kifutott kapujá­ból, -Izsó átívelte felette a lab­dát, mely Buus kezét érintve jutott a komlói kapuba. (7:0). A Dorog alaposan visszavá­gott az ősszel Komlón elszen­vedett vereségért. A játékidő jelentős részében a komlóiak védekezésre kényszerültek, de a dorogiak erőteljes, lendüle­tes támadásainak nem tudtak ellenállni. A komlóiak szét- esően, minden elképzelés nélkül játszottak és ezúttal a játéko­sok akarásával is voltak prob­Debrecen—Szekszárd 2:0 (2:0) Debrecen, 4ÖGÚ néző, v.: Győri. Debreceni VSC: Kun - Nagy, Vachter, Puskás, Lipők, Herceg, Kiss, Vaczlavik, Bo- donyi /., Bodonyi II., Gottdie- ner. Edző: Makray Balázs. Szekszárdi Dózsa: Lipovszki - Zalavári, Vágó, Korner (Tóth, a 67. percben), Lubastyik, Micskó, Freppán, Laki (Márkus, u 67. percben), Somodi, Szen­tes, Pusztai. Edző: Kormos Mi­hály. A 6. percben Bodonyi II. jobbról érkező beadását Li­povszki a kapuból kiugorva fölfelé öklözte, és a visszahul­ló labdát Kiss az 5-ösről az üres kapu mellé fejelte. A 14. percben Kiss labdájával Vacz­lavik kiugrott, a védők lest vél­ve leálltak, a debreceni csa­tár átívelte a labdát a kifutó kapuson, de a labda a bal kapufa külső oldaláról az alap­vonalon túlra pattant. A 33. percben Vaczlavik jó helyzet­be hozta Bodonyi ll-t, akit Lu­bastyik buktatott. A megítélt 11-est Nagy a jobb alsó sa­rokba helyezte. (1:0). A 44. percben Kiss „üresbe” gurítot­ta a labdát, néhány debreceni támadó tétlen leshelyzetben volt, Gottdiener nem, elfutott és a kapuból kijövő Lipovszki mellett a hálóba helyezte a labdát. (2:0). A napsütés, a kitűnő talajú pálya kedvezett a játéknak. Az első félidőben jó iramú volt a küzdelem, a debreceniek többet, és jóval veszélyesebben is támadtak, de néhány kitűnő helyzetet kihagytak. Fordulás után csökkent az iram és a színvonal is. A DVSC minden­képpen rászolgált a győze­lemre. Kossuth KFSE—Nagykanizsai Olajbányász 1:0 (0:0) Szentendre, 1400 néző, v.: Bana. Kossuth KFSE: Szendrei — Szőke, Zentai, Stier, Gálhidi, Répási, Gálvölgyi, Pogány, Né­meth (Sipőcz, a 65. percben), Barta, Fodor. Edző: Budai László. Nagykanizsai Olajbá­nyász: Vlaszák - Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Savanyó, Ké­széi, Horváth, Füle dr., Pávlicz, Derdák, Sulyok. Edző: Lantos Mihály. Az első percben Doszpoth haza gurított egy labdát, Vla­szák kifutott érte, de elcsúszott, és a labda arasznyira vánszor- gott gl a baloldali kapufa mellett. A 9. percben Sulyok lőtt a jobboldalról szögletet és Pávlicz csúsztatott fejese alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 33. percben két gólszerzési lehetőségük is volt a vendé­geknek. Sulyok kitűnő labdát kapott Füle dr.-tól, rálőtte és a labda a vetődő Szendrei ke­zéről szögletre pattant. Ezután Derdák egy méterről fejelt ka­pura, a labda ismét Szendrei kezéről perdült ki, és Répási szögletre vágta. A 75. percben Zentai, Fodor, Sipőcz volt a labda útja, Sipőcz visszagurított Fodornak, aki 16 méterről a hosszú sarokba lőtt. (1:0). A 76. percben Füle dr. nagy hely­zetben centiméterekkel fejelt kapu mellé. Az első negyvenöt perc idény- eleji, gyenge színvonalú, sok Hibával tarkított, kapkodó, de kiegyenlített játékkal telt el. Ekkor a vendégeknek két-három nagy gólszerzési lehetőségük is volt. Az NB II. további eredmé­nyei: Volán—Bp. Spartacus 4:0, Budafok—Oroszlány 1:0, Vasas Izzó—Bábolna 2:0, Várpalota— BVSC 0:0, Dunaújváros-FŐ- SPED 2:1, Szolnoki MTE-MÁV DAC 1:1. AZ NB II. ALLASA lémák. A komlói csapat erejé­ből még szépítésre sem tellett. A nagyszerűen játszó dorogi csapatból Peszeki I., Peszeki II. és Izsó játéka emelkedett ki. Hegyi István TOTO 1. Dorog—Komló 2. Szolnoki MTE—MÁV DAC 3. Várpalota—BVSC 4. Jánoshalma—Szarvas 5. Lehel SC—Szolnoki MÁV 6. Internazionale—Torino 7. Ascoli—Milan 8. Perugia—Fiorentina 9. Sampdoria—Cesena 10. Lanerossi—Novara 11. Palermo—Pescara 12. Reggiana—Avellino 13. Spal—Genoa plusz 1. 14. Varese—Ternana tabdarűgö SUB III. A Véménd a fővárosban is győzött Véménd—BKV Előre 2:1 (1:1). Véménd, 700 néző. V.: Soós F. Véménd : Doszpod — Szabó, Rótt F., Márton, Kajtár, Törjék (Fiochsz), Bodovácz, Kiss, Ta­kács, Orosz, Bencsik. Edző: Ró­nai István. Küzdelmes, kemény összeeső­1. Dunaújváros 21 14 5 2 51-18 33 2. Budafok 21 13 5 3 53-28 31 3. Dorog 21 11 6 4 36-18 28 4. BVSC 21 9 7 5 38-25 25 5. Kossuth KFSE 21 11 3 7 37-24 25 6. Volán 21 8 9 4 33-25 25 7. Debr. VSC 2V 9 5 7 26-30 23 8. Pécs 21 9 4 8 35-20 22 9. Szolnoki MTE 21 8 6 7 31-24 22 10. MÁV DAC 21 8 5 8 27-30 21 11. Várpalota 21 6 8 7 27-32 20 1d. Oroszlány 21 6 7 8 29-32 19 13. Szekszárd 21 5 8 8 26-34 18 14. Komló 21 6 6 9 23-37 18 15. FŐSPED 21 6 5 10 30-37 17 16. Vasas Izzó 21 5 6 10 22-30 16 17. Nagybátony 21 6 4 11 22-35 16 18. Olajbányász 21 5 6 10 19-34 16 19. Bp. Spartacus 21 3 7 11 18-48 13 20. Bábolna 21 5 2 14 26-48 12 Hétfői sport Mezei futóbajnokság Négyszáz induló Vasárnap délelőtt tíz órától öt órán keresztül rótták a gye­pet a megyei mezei futóbaj­nokság résztvevői a pogányi repülőtéren. A kellemes, tava- szias időben közel négyszázan álltak rajthoz a tizenöt futam során. A bajnokságokon hat egyesület futói osztoztak. Az egyéni és csapatversenyben a Pécsi Sportiskola tizenegy baj­nokságot nyert. Az egyes tá­vok győztesei. Férfiak: felnőtt 7.5 km: 1. Kispál (Komlói Bá­nyász) 23:28. 19 éves ifjúsá­giak: 1. Szabó (PMSC) 25:04 p. 18 é. ifj. 6 km: 1. Kiskirály (KBSKX 18:13 p. 17 é. ifj. 6 km: 1. Sebök (PSI) 18:55 p. 16 é. serdülők 5 km: 1. Támadás (PSI) 16:24 p. 15 é. 5 km: 1. Alföldi (Bólyi MEDOSZ) 16:33 p. 14 é. 3000 m: 1. Schröder (PSI) 10:09 p. 13 é. 3000 m: 1. Vanó (KBSK) 11:20 p. Nők: Felnőttek, 2,5 km: 1. Tonomár (PMSC) 9:01 p. 18 é. ifjúságiak 2 km: 1. Zsirmann (PVSK) 7:53 p. 17 é. 2 km: 1. Csősz (Mohácsi TE) 7:29 p. 16 é. serdülők 1800 m: 1. Me­zei (PSI) 6:18 p. 15 é. 1800 m: 1. Bencze (PVSK) 6:54 p. 14 é. 1.5 km: 1. Schatzl (Mohácsi TE) 5:25 p. 13 é. 1,5 km: 1. Ku- bicsek (PSI) 5:43 p. ASZTALITENISZ Pécsi versenyző sikere Negyvenhat egyesület 460 versenyzőjének részvételével rendezték meg szombat, vasár­nap Szekszárdon a vidék-nyugat újonc, serdülő és ifjúsági asz­talitenisz bajnokságot. A kétna­pos bajnokságon Szita László révén az Universitas PEAC há­rom bajnoki címet szerzett. Végeredmény: Győztesek: lá­nyok, újonc egyes: Szabó (SZIM Vasas), serdülő egyes: Bolvári (Tolnai VL), páros: Bolvári— Dudás (Tolnai VL). — Ifjúsági egyes: Balogh (Tolnai VL), pá­ros: Balogh—Bolvári (Tolnai VL). Fiúk: újonc egyes: Steinbach (Dunaföldvári Szöv. SK). Serdü­lő egyes: Horváth (Tolna VL), páros: Horváth—Méhes (Tolnai VL). Ifjúsági egyes: Szita (Uni­versitas PEAC), páros: Szita— Kaizer (Universitas—PEAC). Ve­gyespáros: Szita (Universitas PEAC)—Balogh (Tolnai VL). Fekete László A világ sportja • BERLIN. Az NDK-s úszók versenyén vasárnap a 200 m-es női hátúszásban világcsúcs szü­letett. A 14 éves magdeburgi Antje Stille 2:14.41 percre ja­vította honfitársnője, Brigit Trei­ber eddigi 2:17.01 perces világ­csúcsát. 0 SYDNEY: A 17 éves auszt­rál Stephen Holland ismét megjavította a 800 méteres gyorsúszás világcsúcsát. Új re­kordja 3,36 másodperccel jobb pénteki eredményénél. A világ­csúcs most 8:02.91 perc. 0 SZÓFIA. Románia négy­szeres világbajnok férfi kézilab­da-válogatottja a magyarorszá­gi vendégszereplés után Bulgá­riába utazott és 24:20 arány­ban győzött Szófiában Bulgária válogatottja ellen. Góltotó Idei első pályázatunk alkalmával általános bizalom nyilvánult meg a PMSC iránt, nagyon sok totózó találta el a helyes végeredményt Közülük a szerencse Jancsi Ernő­nek, Szigetvár, Bajcsy-Zsilinszky u. 28. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki szerkesztőségünk titkárságán átveheti a vá­sárlási utalványt. A következő heti szelvényeket szombat délig kell eljuttatni szerkesztőségünk címére: 7621 Pécs, Hunyadi út 11. Komló—Debreceni VSC: ................................................. P ótmérkőzés: Dombóvár—Barcs: ..................................... P ályázó neve: ................................................................ L akcím: ............................................................................ hm m Dünäntüli napló . ­Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 pásokkal tarkított, nagviramú mérkőzésen, a hazaiad végig többet támadtak, de a vendé­gek szórványos ellentámadásai mindig veszélyesek voltak. A látottak alapján az egy gólos hazai győzelem megérdemelt. Kiállítva: Nagy (BKV Előre) a 68. percben. Góllövők: Orosz, Borovácz, illetve Szabó öngól. Jók: Kiss, Takács, Borovácz, illetve Koós, Kácsor, Gubán. Mázaszászvári Bányász— Enyingi MEDOSZ 1:0 (0:0). ­Mázaszászvár, 1100 néző. V.: Dravecz. Mázaszászvár: Szulics (Banász), Kólya, Széles, Katona, Nemes, Pataki, Deme­ter, Kovács, Stemler, Bíró, Csor­dás. Edző: Stepán Tibor. Kitűnő játékvezetés mellett a Bányász-csapat nehezen győ­zött a határtalan lelkesedéssel és helyenként jól játszó Enying ellen. Góllövő: Demeter (11-es- ből). Jók: Szulics, Széles, Kato­na, illetve Takács, Lakatos, Be- reczky. Siófoki Bányász—Pécsi VSK 1:1 (1:1). Siófok, 600 néző. V.: Barla. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Babán, Kékesi, Horváth K„ Bihari, Dróth, Soós, Bocsev, Takács. Edző: Meggyes Gábor. Pécsi VSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Gyurt- na, Zoltai, Grünwald, Kaszás, Kresz, Nagy, Iván, Baumholczer (Somogyvári). Edző: Lendvai Miklós. Végig változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak a játék és a helyze­tei alapján közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Horváth K., illetve Nagy. Jók: Pintér, Ké­kesi, Bihari, Bocsev, illetve Hergenrőder, Szabó, Grünwald és Nagy. Táncsics SE-Barcsi! SC 3:0 (0:0). Kaposvár, 800 néző. V.: Futó. Táncsics: Kiss — Eisemann, Kovács, Hamar, Hadzopulosz, Molnár K., Gom­bás, Molnár I., Völgyi, Kap esős, Dobor. Edző: Csanda Ist­ván. Barcs: Kótai — Ben­csik, Fodor, Karsai, Vinklgr, Bőr­ösök, Semsi, Utasi, Tóth, Gu­lyás, Petrinovics (Göcsei). Edző: Majer György. Az NB III. somogyi rangadó­ján döntőnek bizonyult, hogy az 51. percben Semsit a játék­vezető kiállította. A 10 főre ol­vadt Barcs megzavaradott, és két gyors kaposvári gól eldön­tötte a mérkőzés sorsát. Góllö­vők: Völgyi (2), Dobor. Jók: Eisemann, Gombás, Völgyi, il­letve Fodor, Vinkler, Karsai’. Szfv, MÁV Előre—Dombóvári Spartacus 5:2 (2:1). Székesfe­hérvár, 1200 néző. V.: Bauer. Dombóvár: Dobos — Her- telendi, Judik, Hirth (Kéki), Loboda, Vida, Nagy B. (Tóth), Vámosi, Olasz, Németh, Lódri. Edző: Szám Frigyes. Perbál Tsz SK—Pécsi BTC 4:0 (1:0). Perbál, 700 néző. V.: Geiger. Pécsi BTC: Sass — Bíró (Szabó), Fiegler, Bogdán, Kiss, Várhelyi, Bodor (Hajós), Daka, Balázs, Kincsei, Lauer. Edző: Horváth László. Sáros, mélytalajú pályán, nagyon küzdelmes mérkőzésen, a talajhoz jobban alkalmazko­dó perbáli csapat a második félidőben mutatott lendületes játékával szerezte meg a győ­zelmet, a szünet után elfáradt a pécsiek ellen. Góllövők: Gön- cző (2), Monos, Nagy J. Jók: Cseh, Nagy J., Göncző, Monos, illetve Daka,, Bíró és Balázs. kta ** További eredmények: Pénz- ügyőr-Bp. Építők 2:0, Ganz- MAVAG—MEDOSZ ÉRDÉRT 1:0, EMG SK—Lőrinci Fonó 4:1. NB III. ALLASA 1. Ganz-MAVAG 20 14 2 4 47-21 30 2. Pénzügyőr 20 12 6 2 42-28 30 3. Szfv. MÁV 20 13 1 6 41-25 27 4. SiófoJc 20 10 5 5 26-21 25 5. PVSK 20 9 6 5 32-18 24 6. Véménd 20 10 4 6 39-33 24 7. BKV Előre 20 10 3 7 36-25 23 8. Lőrinci Fonó 20 9 5 6 33-27 23 9. EMG SK 20 7 6 7 28-24 20 10. Enying 20 8 4 8 25-27 20 11. Táncsics 20 6 7 7 22-24 19 12. Perbál 20 6 5 9 27-34 17 13. Barcs 20 7 3 10 16-33 17 14. Mázaszászvár 20 5 6 9 24-23 16 15. D. Építők 19 4 6 9 18-29 14 16. ÉRDÉRT 20 4 5 11 17-28 13 17. Dombóvár 20 4 4 12 18-37 12 18. PBTC 19 4 4 11 20-43 12 19. Bp. Építők 20 4 2 14 22-38 10